OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS r iTTL Wijkraad Zuid zit niet lekker in Springplank Oude fat* TAXATIES ■HUN ÉL Man met mes in hoofd gestoken Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. PEEL EN MAAS >E donderdag 4 december 1997 - Pagina 2( Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eind-straat 6, tel. 550740; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; diaken: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Sint Nicolaas bis schop. 9.00 H. Mis Jeu Jenniskens en ouders Arts-Cornelissen en Jenniskens-Jansen en Willy; voor roepingen tot het priesterschap; Huub Stoef; overl. fam. Maessen- Theuws. 19.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte; Beb Linskens (coll); Nel Camps (coll); J. Verheggen-Claessen (coll); Louis Verstraelen; jufr. Adèle Manders. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis oud burgemeester Janssen en echtgen.; Gerda Janssen; Annie Janssen (coll); Huub Stoef jrd. en overl. fam.: overl. fam. Van Dijck-Fleurkens; overl. ouders Gerardus Thijssen- Maters en overl. kinderen en fam.; jrd. Piet Kersten en Mina Kersten-v. Bracht; Teng Stevens. 11.00 H. Mis opgeluisterd door Ars Musica; James Portier (coll); fam. Truijen- Hendrikcx; An Tunnissen-Ponjee; Hub Custers (coll); Cor Vonk en beide echtgen.; Wim Fleurkens; pas tor Fons Martens; Harrie Janssen (coll). Maandag: Onbevlekte ontvange nis van de H. Maagd Maria. 9.00 H. Mis voor een zekere intentie; Martien Rongen (coll). Dinsdag: 9.00 H. Mis Piet Wilms; Johan Hendriks (coll); Ben v. Daal. Woensdag: 9.00 H. Mis Harrie Bouten (coll); Jo Swinkels (coll). Donderdag: 9.00 H. Mis mej. Gerarda Broers; Lei Poels (coll). Vrijdag: 9.00 H. Mis Jo Swinkels (coll); Lei Poels (coll); Peter Johan Aben en Maria Louise Fleurkens; Harrie Swaghoven. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Stefan, Simone, Rowan; zo 9.30: W. v. Ham, T. Koopmans; 11.00: Eomer, Kevin. Stef, Mitch. Lectoren: za. 19.00: S. Manders; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapei Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de 'St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Serva-tiuska- pel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapei. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechlen. 18.00 Volkszang; Jo Naus; Dora Gommans-Coopmans (coll); To Linssen-Gerrits (coll); Piet Peters. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Jacobus Naus; ouders Manders-Hüpen en zoon Bert; Geranda Volleberg-Rongen (coll); overl. ouders V.d. Laar-de Wit; jrg. Anna Appels-den Boer; Harry Gooren; Liza Hoes-Kouwenberg; jrg. Theo Feller. 12.00 Doop Mike Korsten, Wijnruit 40. Maandag: Feest van Maria Onbevl. Ontvangenis. 19.00 Fam. Peters-Arts; t.e.v. O.L. Vrouw; tot zekere intentie. Dinsdag: 19.00 Overl. ouders M. Dericks-Jacobs en Karei. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Donderdag: 19.00 Voor wereldvre de. Vrijdag: 19.00 Tot zekere intentie. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Venray's Gregoriaans Koor; Wim Swinkels (coll); Toon v. Dijck en overl. fam. Van Dijck- Driessen; Johan Franssen (coll); Han v. Meijgaarden-Donders (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Harrie Janssen en overl. fam.; Frans Linders en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Theij Hendrix; overl. fam. Fleurkens-Broeks; zwd. Frits v.d. Berg; Piet en Harry Hermans; Sjang Joosten; mevr. Kusters-v.d. Berg; Pierre Wolters; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Antoon Janssen; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Jrd. Lies Janssen-Wolters; gest. jrd. overl. fam. Claessens-Drabbels; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 T.e.v. Maria. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid bij een 89e verjaardag; ;Petronella Camps-v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Piet Fleurkens; voor een goede uitkomst (met Rozenkransgebed). Donderdag": 9.00 Gest. jrd. Hubertus Janssen en Wilhelmina v. Dijk. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Noud v.d. Mortel, Merijn Gloude- mans, Daari en Derik; zo 8.30: Lennart Peeters, Willem Verheijen, Guus Op den Camp, Maarten Wijnen; 10.00: Jacquline Engels, Annemiek Moraal, Danielle Wijnen, Anneke Denissen. Maandelijkse collecte: In dit week end in alle H. Missen de maande lijkse collecte voor onze eigen kerk. Hebt u graag in de wintermaanden oon een verwarmde kerk, laat dan ook uw warm hart spreken in deze collecte. Parochie Oirlo 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Gezinsviering met als thema Advent; m.m.v. Kinderkoor; Gerardus Nelissen, Johanna Geurts en kinderen; Handrie Custers en Johanna Keursten en zoon Jan; overl. ouders Peeters, Sanders, Wijnhoven, Achten en zoon Jan; Arjan Classens en overl. fam. Classens-Kieft; overl. fam. Van Dijck-Strik; overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. ouders Versleijen-Joosten, Harrie Versleijen; Jo Korsten en Harrie Holtman. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); overl. fam. Classens- Verschuuren; Gerardus Custers en Petronella Custers-Litjens; overl. ouders Willemssen-Opheij; overl. ouders Tielen-Verstappen; overl. ouders Hesen-Heijligers en hun kin deren Harrie, Annie en Jos Goossens; Sjang Friesen (oude buurt); Mien Linskens-Takken (fam. Linskens). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 14.00 Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huw.feest echtpaar Arts-Kuijpers. 18.30 H. Mis vw St. Ceciliaviering van Muziekvereniging Ons Genoegen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Jacobus Wismans en Petronella Cleven; overl. ouders Duijkers-Rambags; Gertruda Vullings-Dinghs; Roel Smits; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien. Deze dienst zal worden opgeluisterd door mandoli nevereniging Rosa Musica uit Lottum. Woensdag: 18.00 H. Mis. Misdienaars: za: Marian, Yvonne Claessens, Rianne, Elleke; wo: Yvonne Claessens, Pleunie. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Mededeling: Miriam v. Meijel is bereid gevonden de bloemversiering in de kerk te willen gaan verzorgen. Haar adres is: Miriam Cuijpers-v. Meijel, Lollebeekweg 51, tel. 571619. Zij neemt deze taak over van mevr. Lien Heidens die deze taak de afgelopen zes jaar op voor treffelijke wijze heeft verzorgd. Parochie Leunen 2e Zondag van de Advent. Eerste zondag van de maand: bijzondere collecte voor eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. Hendrikus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet; Hanna Michels- Nabuurs (buurt); jrd. overl. ouders Jansseh-Achten, overl. zonen en overl. fam. Zondag; 10.00 Hgm. Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers; gest. jrd. Handrie Peeters en Bertha Peeters- Martens; gest. jrd. Wim Voermans. Maandag: Hoogfeest Onbevlekte Ontvangenis van Maria. 19.00 Lsm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. Dinsdag: 19.00 Lsm. Uit dankbaar heid (W). Woensdag: 19.00 Lsm. Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen- Martens. Donderdag: 19.00 Lsm. Handrie Koenen (KBO); Coos de Lauw- Boom (KBO). Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Geert v. Gorp en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo 10.00: Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis tot int. van Piet v. Kempen en overl. fam. Stephanie Coppus-de Groot; Dora Camps (coll). Misd.: Inge, Simone, Chiel, René, Caroline en Rian. Donderdag: Gedachtenis aan de H. Damascus, paus. 18.30 H. Mis uit dankbaarheid. Misd.: Loes, Stef en Joke. Rectoraat Veulen 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Johan Nabuurs en Hermina Reijnen; jgt. Grad Classens, To Swinkels en zoon Jac; Tilla Jenneskens-Poels; Jan v.d. Aker; mndd. Grad Wilms; Moniek Spee; Harry Hendrikx; mndd. Teng Burgers; priesterroepin gen. Zondag: 10.30 Hgm. jgt. rector Hoogers; overl. fam. Geelen- Boonen; Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; jgt. Harry Weys; mndd. Frans v. Staveren; Petronella Louvet-v. Rijsewijck. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Willem Classens en Rogier Holtermans; zo: Lianne Derks en Lieke Poels. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Volkszang); jrd. Grad Spreeuwenberg; Toon Hermans. Zondag: 10.45 Gregoriaanse Hoogmis; Anny Cleven-v. Dijck (kaartclub); ouders De Weert-de Swart. Maandag: 19.00 Mndd. Jan Vogels. Woensdag: 19.00 Truus v. Schijndel-Thijssen (fam. Pouwels). Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Van Asten-Winnen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Dir en Jeroen; zo 10.45: Désirée, Linda, Ronny O. en Danny; ma 19.00: Ronnie P. en Tom; wo 19.00: Freek en Bram; vr 19.00: Daan en Paul. Spreuk van de week: Doopschema: Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Joahannes Hub. Janssen, echtgen. en zoon Piet; Grad Ewals; Piet Janssen; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kindern; Truu Thissen; Martinus Poels en Petronella Wismans. Misd.: Linda Hoedemakers en Marloes Peeters. Zondag: 10.00 Om een goede gezondheid. Mis.: Angela v. Tilburg en Sanne v. Els. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Karl Ziaja; overl. fam. Arts-Gielen; Hendrik Flinsenberg; jgt. Handrie Arts en Maria v.d. Bemt. Kerk poetsen: mevr. Stiphout-van Osch en Franssen-Arts. Rectoraat Vredepeel Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 M. Jansen; fam. Huys-v. Enckevort. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoekje. Misdienaars: zo: Luc en Joost. Lezers: zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor Rene Buijzen; Annie Bonants; overl. fam. Philipsen; Lambert Rouwens en zoon Jan (3e jgt.); overl. fam. De Hoog-Coppes; ouders Nellen; lev. en overl. fam. Van Haaren-Rieter. Lectrice: Linda Jansen. Dienb.: Lieke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis fam. Weerdenburg-Sprinkhuizen; fam. Wauben; zr. Eduarda-Swlsen; S.M.J. v.d. Kerkhof-Swering. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 7 december, 2e zondag van de Advent, zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. In de dienst zullen er drie kinderen gedoopt worden. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie met elkaar te drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wie komen ervoor in aanmerking Gods dienaren te zijn in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 7 december om 10.00 uur. Voorganger: dhr. G. Middag, Bennekom en 14.30 uur ds. De afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis bestaat momenteel 50 jaar. Een commis sie van de vereniging Venray vooruit (VVV) samengesteld uit diverse personen in deze vereni ging heeft destijds het initiatief genomen tot oprichting van een Nederlands Rode Kruis afd, Venray. Van de eerste geslaagden van de cursus Rode Kruis helpers werd in 1948 deze foto gemaakt. Op de achterste rij staan v.l.n.r.: Willy Branje, Martin Branje, Leo Campsteyn. Staande op de trap: Henk Oudenhoven, Martin Rutten, Piet Peeters, Chris Schmeitz, Jan Haegens. Vooraan: Gerrit Basten, onbekend, Piet Dalewij, Gradje - Classens. Jan v.d. Putten N.P.J. Kleiberg, Veenendaal. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr. maandag om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag om 19.00 uur; 16jr. en ouder dinsdag om 19.45 uur. Bijbel/Contaca vond Donderdagavond. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Bijbelgemeente Venray Welkom in de erediensten van deze evangelische, baptistenge meente. Erediensten: iedere zondag van 10.00 tot 11.15 uur. Na de dienst is er gelegenheid tot het drin ken van een kopje koffie. De dien sten worden gehouden in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert), Kruidenlaan 161 in Venray. In de dienst wordt speciale aandacht geschonken aan de kinderen. Daarnaast is er zondagsschool en crèche! Eén keer in de maand (de vierde dinsdag) is er een openbare Bijbelstudieavond in 't Stekske. Deze avonden beginnen om 19.30 uur. Informatie over erediensten en alle Bijbelstudies: predikant R. Lammers, tel. 586001 Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemee nschappen voor Venray en omge ving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onwerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE lROON] MAKELAARDIJ Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Bedrijfsongeval In de nacht van vorige week woensdag op donderdag omstreeks 01.40 uur was personeel van een metaalwarenbedrijf aan de Maas- heseweg een storing aan het verhel pen van een hydraulische pers. Dot tot nu toe onverklaarbare oorzaak kwam een 46-jarige medewerker van het bedrijf met zijn hand onder de pers terecht. Hij werd per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd en later overgebracht naar het aca demisch ziekenhuis in Nijmegen. De Arbeidsinspectie stelt in samen werking met de politie een onder zoek in. Na een meningsverschil over de bereiding van het eten is een 29-jari- ge man uit Venray met een mes in het hoofd gestoken. Hij liep daarbij een wond op die in het ziekenhuis is gehecht. Dinsdagmiddag om vijf uur kwam het slachtoffer thuis in zijn woning aan de Fagotstraat en zag dat een medebewoner varkens vlees aan het bereiden was. Dat gebeurde onder meer met een lepel die niet van de kok maar van het slachtoffer was. Omdat die als mos lim geen varkensvlees mag eten, ontstond er een woordenwisseling waarbij de kok de pan met vlees naar het hoofd van de andere man gooide. Even later pakte de kok een mes en stak daarmee in het hoofd van de ander. Die liep daarbij de wond op. Enkele andere bewoners namen de kok het mes af en zetten hem buiten de deur, waarna de man vertrok. Hij wordt nog door de poli tie gezocht. Bloemsierpotten Een inwoner van Oostrum deed aangifte van diefstal van twee gietij zeren bloemsierpotten uit zijn tuin bij zijn woning aan de Mgr. Hanssenstraat. De waarde is ƒ150,-. Inbraken Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd er vrijdag ingebroken in een woning aan de Polkastraat. Via forcering van de achterdeur was toe gang verkregen. De gehele woning was doorzocht. Wat er precies ont vreemd is is nog niet bekend. Aangifte werd gedaan door een 35- jarige Venraynaar. Een 33-jarige Venrayse deed aan gifte van inbraak in haar woning aan de Marjolein. Ook hier was toegang verkregen door forcering van het bovenraampje van de achterdeur. De gehele woning was doorzocht. Geld en sieraden van een nog onbe kende waarde werden ontvreemd. Een 53-jarige inwoonster van Venray werd ook met een inbraak in haar woning aan de Marjolein geconfronteerd. Ook hier werd via de achterzijde toegang verkregen. Ontvreemd werden munten, sie raden en een fototoestel. Ook hier is de waarde van de goederen nog niet bekend. Een 49-jarige Venraynaar deed aangifte van inbraak in zijn woning aan de Zilverschoon. Door forcering aan de achterzijde was ook hier toe gang verkregen. Er werden een aan tal goederen ontvreemd maar de inventarisatie moet nog worden opgemaakt. Vernielingen Een Venraynaar deed aangifte dat van zijn aan de Kempweg gepar keerde personenauto de spatborden in elkaar waren getrapt. De schade is nog niet bekend. Een 29-jarige inwoner van Venray deed aangifte van meer dan ergerlij ke vernielingen vrijdagavond aan zijn aan de Langeweg geparkeerde personenauto. Op het dak en in de portieren waren krassen aange bracht tot op het plaatwerk zodat de auto zal moeten worden overgespo ten. De Wijkraad Zuid voelt zich ondergeschoven kindje in wijkge- bouw De Springplank. Als het wijkgebouw wordt geprivatiseerd en de jeugdclub met dezelfde naam wordt eigenaar, dan vreest de wijkraad het ergste. De gemeente denkt dat het zo'n vaart niet loopt. Bij privatisering zullen afspraken over medegebruik wor den gemaakt, verzekerde wethou der Kersten. Ook wil de gemeente kijken of er ruimte te maken is voor de wijkraad als de Vrije Academie vetrekt uit het naastge legen gebouw. Een eigen wijkge bouw zit er voor Zuid met z'n 800 inwoners niet in. Zeer gevaarlijke 25 ponder... tijdens graafwerkzaamheden aan de Loonsedijk werd een gevaarlijke 25 ponder brisantgranaat van Engelse makelij gevonden. In afwachting van ruiming door de EOC KL werd het oorlogssouvenier veilig gesteld. Winkeldiefstal Een 40-jarige Venrayse wilde in een supermarkt in de Bleek voor ƒ60,- aan goederen meenemen zon der deze,te betalen. De vrouw werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor een transactie tot bet aling van een bedrag van ƒ220,- aanbood. De winkeldiefstal vond vrijdagavond plaats. Diefstal kratten Een 41-jarige Venraynaar kwam vrijdag tot de ontdekking dat enkele kratten met lege flessen en een krat bier waren verdwenen achter zijn woning aan de Kruidenlaan. Schade ongeveer ƒ70,-. Erger vondt hij het dat kratten achter zijn woning niet meer veilig zijn. Verlichtingsactie bij De Steeg geslaagd De politie spreekt van een geslaagde verlichtingsactie, vrijdag avond en -nacht rondom Uitgaans centrum De Steeg. Die avond werd daar een schoolfeest gehouden van het Raayland College. Over het algemeen was de ver lichting in orde. toch kregen 32 fiet sers, omdat bij het de verlichting met in orde was een transactie. Drie keer bleek de verlichting bij brom fietsen met in orde te zijn. Van een auto was de verlichting ook niet in orde. Verder had een bestuurder de gordel niet om en een bestuurder kreeg een transactie aangeboden voor het onnodig claxonneren. De controle werd gehouden door de vrijwillige politie en politiesurveil lanten. "We hebben in en over het wijk gebouw niets te zeggen", verwoord de wijkraadvoorzitter Martin Leenders de kritiek van zijn club op de mede-huurder, jeugdclub De Springplank. De verhoudingen tus sen beide partijen zijn allerminst hartelijk. Enkele jaren geleden moest de gemeente en de Synthese er al aan te pas komen om de zaak te sussen. Toen zijn er afspraken gemaakt, maar blijkbaar is er nog niet veel verbeterd. "Veertien dagen later zaten er ineens allemaal nieu we sloten in en stonden we voor gesloten deur. Als we als wijkraad .jy iets willen organiseren moeten we dat ongeveer een jaar tevoren aan melden. We hebben van alles moe ten uithalen om deze extra avond ertussen te krijgen", zei Leenders. LI Buurtbewoner Frans Jenniskens had het over 'puur kinderachtige peste- t rijen' van de kant van De|J Springplank: met lijm dichtge-. smeerde sloten en telefoontjes op kosten van de wijkraad. De wijkraa' vindt dat haar niets te verwijten valt De wethouders Kerstep en Driessen vonden dat de partijen er in eerste instantie samen uit moeten zien te komen. "Dat kan best", meende Kersten. "Dat bewijzen ook ande ren. Als mensen niet willen samen werken, haak ik ook af'. Poging diefstal auto Een 49-jarige inwoner van Oirlo kwam bij terugkeer bij zijn auto o[ de parkeerplaats bij het NS-statioi tot de ontdekking dat gepoogd was zijn auto te ontvreemden. Ondanks de vele moeite die de dader had ondernamen is het bij de poging gebleven. Dit vond donderdag plaats tussen D 12.00 en 16.00 uur. Gasmeter gestolen Namens de MEGA werd aangifte gedaan van diefstal van een gasme ter uit een leegstaande woning aan de Kruidenlaan. Er werden geen braaksporen aangetroffen daarom denkt men dat toegang is verkregen door gebruikmaking van een valse sleutel. Winkeldiefstal Dinsdagmorgen werd een 20-jari- ge Venraynaar in een warenhuis in de Grotestraat betrapt bij diefstal van goederen ter waarde van 9,95 De man werd aan de politie overge geven die hem na verhoor in het kader van het snelrecht een transac tie tot betaling van 220,- aanbood. Personenauto gestolen Terwijl een 40-jarige inwoner van Sevenum een bezoek bracht aan het ziekenhuis werd donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur zijn op de par keerplaats geparkeerde rode Ford Mondeo ter waarde van ƒ43.500,- gestolen. U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze naar binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen per week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Voor meer informatie over presentatie op internet kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl - 0

Peel en Maas | 1997 | | pagina 20