Op zoek naar een huis? Raadpleeg eerst de RABOBANK WOONWIJZER! over de grenzen heen 1 Schoonheidspraktijk Toske Martens geheel vernieuwd C 3 CDA heeft hart voor Venray Leden First Choice naar finale N.K. Wereldwinkel Venray Omroep Venray Antwoordcoupon Pac EEL EN MAAS donderdag 20 november 1997 - Pagina S Zaterdagmiddag vond in de om van Xanten de herdenking aats in de deelstaat Nordrhein- estfalen, ter gelegenheid van 'olkstrauertag. Voor de eerste eer verleende een Nederlands oor hieraan haar medewerking, e Zangers van St. Frans, onder siding van Wim Buys. Dr. Frits Bherens, minister van ostitie en plaatsvervanger van ohannes Rau, de president van [ordrhein-Westfalen, verklaarde igenover ons, dat door de deelname an dat koor er weer nieuwe brug- waren geslagen voor een betere erstandhouding tussen onze beide inden. Wat het betrof zou het niet laatste keer zijn dat deze waren ilgenodigd. Zeker na de toegift van Zangers van St. Frans, later bij ntvangst in het Raadhuis van [anten. Het viel op dat er onder de aanwe- jgen bij de herdenking in de lomkerk veel Venrayers aanwezig 'aren. YSSELSTEYN Zondagmorgen vond op het Duits erkhof in Ysselsteyn de jaarlijkse blkstrauertag herdenking plaats. Zonder de sprekers iets ten nadele willen zeggen, stak de toespraak oor de 17-jarige scholiere K. iratenschulte boven de andere uit. leze 17-jarige had zich verdiept in j betekenis van vrijheid. Zij was 5 jaar na het einde van de oorlog eboren en kon nu leven in de wei aart van heden, die verkregen was Ij loor de gebrachte offers. Dapper avochten, ieder op zijn of haar lanier. Democratie is er alleen als men ich inzet voor de vrede. Ook nu, ieer dan 50 jaar na het einde van de weede Wereldoorlog, sterven nog 'J agelijks duizenden mensen die niet ;ven in een vrijheid zoals wij. 'Het [daarom de plicht van de jeugd ich daarvoor in te zetten'. KERSTEN Voor de eerste keer mocht Bert Kersten als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur op deze her denking spreken. Hij deed dat in het Nederlands èn in het Duits. 'Dit soldatenkerkhof', aldus Kersten, 'schept een bijzondere band tussen Venray en de Duitse Bondsrepubliek'. Deze plaats is een plaats voor bezinning. De gemeente Venray is zich bewust van het bij zondere karakter van deze begraaf plaats. Wij vervullen een actierol om op de diepere betekenis die enkele bladzijden uit onze geschie denis markeert te attenderen'. Kersten wees er verder op dat Venray grote waarde hecht aan de inzet van de jongeren op dat kerk hof, omdat zij bijdragen tot een wederzijds begrip. 'De jeugd heeft immers de toe komst en dat kan alleen als je leert van de geschiedenis én ziet hoe het niet moet. En dan krijgt dit kerkhof een over zijn geschiedenis heen uit stijgende betekenis. Een baken in de tijd, een signaal uit het verleden, een les voor de toekomst', zo besloot loco-burgemeester Kersten zijn toe spraak. Nadat de Duitse Ambassadeur met een scholiere van Afcent kran- WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar l De zak van sinterklaas Binnen enkele weken is het weer nterklaas. Vooral voor de kinderen het een grote verrassing wat er in zak van sinterklaas zal zitten. i'ereldWinkel Venray heeft een rote voorraad vrolijk gekleurd peelgoed, voornamelijk bestemd oor kleinere kinderen: kleine en P| rote zorgenpoppetjes, tolletjes, ^ekpoppen, springtouwen, puzzel - is, kapstokjes, mobiles en boeken- leunen. Het grootste deel hiervan, o primaire kleuren, met niet toxi- :he verf beschilderd, is afkomstig it Sri Lanka via de stichting Hasla v. Hulp aan Sri Lanka) en Flash. V laast de doelstelling om gehandi- apten en kansarmen een volwaar- lig bestaan te geven d.m.v. een rbeidsplaats, continueren zij ook ndere projecten, zoals kindertehui- en en scholen. Voor Hasla is het oveninstituut Dr. Reijntjes in ioratuwa, waar jongeren de begin- elen van de houtbewerking worden ijgebracht, het grootste project, 'oor Flash is dat Jayamedura. Inder de stichting Hasla valt ook en leer/werkproject in een drukke- ij, opgezet door een Sri-Lankaan ie in Nederland is opgeleid. Wat et speelgoed betreft geldt voor een eel het motto: Vóór kinderen door inderen! Als er hier voor of door kinderen ts gekocht wordt helpt dat de jon- eren in Sri Lanka, omdat zij via de erlijke handel een betere prijs en os meer bestaanszekerheid krijgen. |e Wereldwinkel Venray heeft voor interklaas nog heel veel andere itikelen: sieraden, boeken, kunst- oorwerpen van hout en steen, kaar- in, kaarsen, wierook, koffie, cacao, tocola, wijn, noten, thee, suiker, oanas, honing, marmelade, crun- ho, muziekinstrumenten enz. Voor meer informatie kunt u met e Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 88571 of kom vrijblijvend een ijkje nemen. Het adres is: ,J lonseniusstraat 3a. De 5la Wereldwinkel is geopend: maandag an 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m onderdag van 10.00 tot 12.30 uur ovan 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag tn 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 0121.00 uur en zaterdag van 10.00 K 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! verkeersongeval Zondagmorgen omstreeks 10.45 jir verloor, waarschijnlijk door te 'oge snelheid, op het verkeersplein a Ysselsteyn een 21-jarige bestuur- 'er van een personenauto uit Ysselsteyn de controle over zijn mto. De auto kwam op de verkeer- le weghelft terecht en botste tegen en personenauto van een inwoner Jan Odiliapeel. Die auto schoof loor een botste vervolgens tegen en personenauto, bestuurd door en 23-jarige inwoner van Deurne. k drie auto's werden beschadigd erwijl de bestuurders uit Ysselsteyn nOdiliapeel en een inzittende van auto uit Deurne naar het zieken huis moesten worden vervoerd. Zaterdag 15 november jl. heeft de halve finale van de N.K. 1997 plaatsgevonden in Nieuwegein. De Twirlmeiden van First Choice had den zich eerder dit jaar in verschil lende onderdelen geplaatst voor de halve finale. Het deelnemersveld was ook dit jaar weer zeer groot. Er wordt dan ook altijd eerst een top twaalf geselecteerd uit een categorie en die twaalf strijden dan wederom tegen elkaar en daar gaan de beste zes (de top zes) van naar de finale van de N.K. en dat zal gehouden worden op zaterdag 29 november aanstaande in Nieuwegein. De mei den die zich geplaatst hadden vóór de halve finale hebben allemaal de top twaalf van Nederland gehaald. Er zijn ook meiden van First Choice die zelfs de top zes gehaald hebben. Ilse v.d. Ven in 2-baton, Daniëlle Neuvel in 2-baton en Lisanne Willebrand in 2-baton, alle drie de dames komen uit in het onderdeel junioren. Lisanne Willebrand behaalde de top zes in het onderdeel danstwirl junioren; Daniëlle Neuvel plaatste zich voor de top zes in het onderdeel strutting junioren en Nieke v. Gestel deed hetzelfde; zij plaatste zich ook in het onderdeel strutting junioren voor de top zes. Diana Adriaans plaatste zich voor de top zes in het onderdeel 2-baton senioren en samen met haar duo partner Susanne v. Deursen plaatste Diana zich in het onderdeel duo twirling senioren. Ilse v.d. Ven en Nieke v. Gestel plaatste zich in het onderdeel duo danstwirl junioren. Het team van First Choice plaatste zich in het onderdeel teams danst wirl junioren. Nieke v. Gestel behaalde de top twaalf in het onder deel twirling juvenile en zij behaal de uiteindelijk de achtste plaats van Nederland. Daniëlle Neuvel heeft de top twaalf weten te behalen in het onderdeel twirling junioren en zij behaalde uiteindelijk de zevende plaats van Nederland, dat is dus net niet de top zes, maar zeer zeker niet slecht gedaan. De meiden gaan nu heel hard trai nen voor de finale van de N.K. en hopen daar een goede routine neer te zetten. Dat dit op een N.K. extra moeilijk is, is voor iedereen wel dui delijk, maar voor Ilse v.d .Ven, Nieke v. Gestel en het Team van First Choice is het nog eens extra moeilijk omdat zij met regionale wedstrijden in het leeftijdscategorie juvenile (8 tot en met 11 jaar) twir- len en de juvenile categorie wordt op een N.K. samengevoegd met de junioren categorie, maar één ding is zeker, de zesde plaats van Nederland kan niemand ze meer afpakken. Schoonheidspraktijk Toske Martens bestaat vijftien jaar. Bovendien is de praktijkruimte aan de Kempweg 147 danig ver bouwd. Reden voor Toske Martens om afgelopen zondag een open dag te houden die druk bezocht werd. Toske Martens startte in 1982 een kleine praktijk aan huis. In de loop der jaren groeide die praktijk uit en zijn er nu drie schoonheidsspecialis tes in dienst. Dat laatste maakte een verbouwing noodzakelijk. De laat ste maanden is de praktijk grondig aangepast zodat naast meer ruimte (totaal 100 m2) ook nieuwe behan delingen kunnen worden toegepast. Naast de alom bekende zonnestu- dio/nagelstudio en schoonheids behandelingen wordt het totaalpak ket uitgebreid met lichaams pakkin gen, pedicure en diverse massages voor mannen en vrouwen. Tevens is er een tweepersoons sauna aan de praktijk toegevoegd wat makkelijk te combineren is met de diverse behandelwijzen. Natuurlijk leent de sauna zich er ook perfect voor om enkele uren ontspanning te nemen in deze stressige tijd. Tijdens de infozondag werd eenieder, onder het genot van een hapje en drankje rondgeleid in de diverse behandelruimtes waar demonstraties gegeven werden. Tevens werd er een nieuwe behan delmethode voor pakkingen aange troffen wat uniek voor de regio bestempeld mag worden. Het "team" van Schoonheids praktijk Toske Martens in de ver nieuwde praktijkruimte. sen had gelegd, volgde de kransleg- ging door de andere autoriteiten, waaronder loco-burgemeester Bert Kersten namens de gemeente Venray. Zoals het al jaren traditie is omlijstte het koor Vivace uit Ysselsteyn de herdenking. Erewacht werd ook weer gevormd door solda ten van de Bundeswehr uit Budel. Na afloop, in gemeenschapshuis Smelehof, sprak dhr. Adamowitsch woorden van dank, in het bijzonder aan het koor uit Ysselsteyn en beloofde het koor in de loop van het jaar nog eens extra te bedanken. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag (20 november) gaan we weer met de Stichting Kruisen en Kapellen op pad. Op 20 oktober werd het vernieuwd corpus terugge hangen op het kruishout op de hoek Henri Dunantstraat en Servatiusweg. Vorig jaar was Liesbeth al eens op deze plek waar de dit voorjaar overleden Kees Kousemaker vertelde over de geschiedenis van dit kruis, hier hoort u donderdag een herhaling van. Met Nic Min van het IVN Geysteren-Venray gaan we wande len door de Geysterse bossen. Ook dit gebied is een van de vijf speciale gebieden in en rond Venray die in de Groencursus van het IVN behandeld worden. Vanaf de toegangsweg tot de ruïne lopen we richting Maashees en gaan tegenover het kapelletje op de hoek van het Annabos linksaf langs een weg met eeuwenoude bomen naar het "Geysterse bos". (donderdag 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur) Praatcafé Zondagmorgen tussen 11.00 en 12.00 uur is het weer gezellig op uw radio en in café 't Podium aan de Kruisstraat in Venray. In het pro gramma gesprekken met gasten over onderwerpen die iedereen die in de gemeente Venray woont, zullen aan spreken. Voor iedere aflevering van Praatcafé is de redactie op zoek naar zulke onderwerpen. Maar natuurlijk zijn er ook zaken die om welke reden dan ook aan onze aandacht ontglippen. Daarom roepen wij ook iedereen op, die een bepaalde zaak onder de aandacht van een breed publiek wil brengen, contact op te nemen met de redactie van Praatcafe. Dit kan schriftelijk en telefonisch. Met name de muzikale live-optre dens zorgen voor een gezellige zon dagmorgen. Steeds meer bezoekers komen de live-uitzending van Omroep Venray bijwonen. Zij zien wat er zoal bij een live-uitzending vanaf locatie komt kijken. Ze doen dat onder het genot van een kopje koffie en onderhoudende babbel. Wij nodigen u uit om a.s. zondag morgen eens langs te komen in het Praatcafe in café 't Podium aan de Kruisstraat in Venray. De uitzending begint om 11.00 uur en gaat door tot 12.00 uur. De muziek wordt ver zorgd door het duo P-Frame uit Venray: rustige troubadours met rustige gitaarballads. Goed geslaagd Vorstenraadsbal Een van de eerste activiteiten na het begin van het vastelaovesseizoen is het Vorstenraadsbal. Een feestelij ke avond waar de vorsten elkaar en dorpen op de hak nemen. Het bal vond afgelopen zaterdag 15 novem ber plaats in een bomvol gemeen schapshuis in Castenray. De Schanseknuppels hadden hun uiter ste best gedaan om alle genodigden een plaats te kunnen geven. Mede dankzij de goede organisatie kan men terugkijken naar een uiterst geslaagde avond! Dit jaar waren De Hetsbuulen uit Heide er voor de eerste keer bij en wellicht sluiten De Kaevers uit Smakt/Hol thees zich ook aan bij de Venrayse Vorstenraad. De Kaevers kunnen in verband met de herinde ling van de gemeente Vierlingsbeek voor aansluiting bij Boxmeer of Venray kiezen. De vorst van De Kaevers vermomd als Sinterklaas zei: "Als Piet Hermans (de voorzit ter van de Vorstenraad) net als voor gaande jaren ons blijft vragen, zal Een huis zoeken, daar komt heel wat bij kijken. Grootte, indeling, ligging, prijsklas se, nieuwbouw of een bestaand huis? Hoe leg ik contact met de verkoper? Hoe werkt de makelaar? Wat kost zijn bemiddeling? En hoe zit het met de financiering? Allemaal vragen, waarbij u best deskun dig advies en hulp kunt gebruiken. Kom daarom eerst naar de Rabobank. Dankzij de nieuwe WOONWIJZER-service heeft u in één oogopslag het meest complete over zicht van de huizen die in Venray te koop staan. Wij informeren u en brengen u in contact met de verkopende partij. Kostenloos. De WOONWIJZER: een goede start! Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 Ja, ik wil graag meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nade re informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) 'Onder vuur' De gemeenteraadsverkiezingen in Venray van het volgend jaar begin nen hun schaduw al ver vooruit te werpen. Om het de kiezer gemakke lijker te maken, heeft de gemeente raad verleden week al een indeling gemaakt tussen de 'slechterik' van de Vorle en de overige 'goeierik- ken'. Hoeft de kiezer niet zo veel na te denken, denkt men. Maar dan maakt men toch wel een denkfout! Heel veel mensen hebben nu meer op met deze 'slechterik' dan met die zogemaande 'goeierikken' die het zo goed met ons voorhebben. En wat dat de afgelopen driejaar pre cies voor ons heeft ingehouden, hebben wij allemaal zelf aan den lijve ondervonden. In geen raadspe riode werden er meer mensen gedwongen om door middel van een handtekeningenactie hun ongenoe gen kenbaar te maken dan in deze en in geen raadsperiode zijn er meer afkeurende opmerkingen gemaakt als het ging om de aanleg van de pleinen en de naamgeving van de straten in het St. Antoniusveld. Het is niet uitgesloten, dat de kiezers juist op deze dingen afrekenen en de regerende coalitie van CDA en PvdA voor de tweede maal met een voor hen pijnlijke uitslag zullen confronteren. L.M. Rutten. 'Optiek' Het toenemend aantal optiekwin kels in Venray, doet ons vermoeden dat er meer oogkleppen in de gemeente aanwezig zijn dan ver wacht! M. Greevink het wel lukken!!!!" Traditioneel zendt ook dit jaar Omroep Venray het Vorstenhal uit. Dat gaat gebeuren a.s. zondag 23 november vanaf 17.00 uur, dus na het sportprogramma Stopwatch. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray Telefoon: (0478) 512362 Fax: (0478)513656 Internet: WWW.EASY.NL/LOV E-mail: lovenray@dds.nl Diefstal bromfiets met helm Een 31-jarige inwoner van Stevensbeek had zijn bromfiets goed afgesloten bij de stalling van de NS in Oostrum. Maar zijn brom fiets, een Puch Maxi én helm, ble ken bij terugkeer toch verdwenen te zijn. Van die diefstal deed de man aangifte bij de politie Partij komt met lokaal gekleurd programma Het CDA Venray gaat de verkie zingen in met een kort werkpro gramma, op lokale lijst geschoeid. Daarmee hoopt de partij in maart zoveel zetels te halen dat ze opnieuw in het college komt. Lijsttrekker Jan Driessen, twee weken geleden door de leden una niem gekozen, maakt er geen geheim van volgend jaar opnieuw wethouder te willen worden. Het liefst één van de vier. Het CDA wil komende vier jaar een lokale, betrokken partij zijn, met veel aandacht voor zorg. College, poli tiek en ambtenaren moeten in de raadsperiode 1998-2002 meer naar buiten treden en de burger opzoeken. "'n Hart voor Venray", is de titel van het vijftien pagina's tellende werkprogramm van het CDA. Een samenleving waarin mensen hart hebben voor elkaar en voor hun omgeving. Daarmee willen de chris tendemocraten geassocieerd wor den. Dat resulteert in een program ma met aandacht voor diverse zorgaspecten. Met name jongeren en ouderen worden specifiek genoemd. Voor ouderen moet er vol gens het CDA een zorgcoördinator komen. Die persoon, bijvoorbeeld in dienst van Synthese, zou de vele zorg van de diverse aanbieders moe ten stroomlijnen in heel de gemeen te. Gastgezinnen voor ouderen is een ander idee in het werkprogram ma. Gezinnen die regelmatig bij een oudere op bezoek gaan of een gast in huis halen. Dat kan voor een bezoekje, maar zou ook voor enkele dagen kunnen zijn. Veel meer dan een gedachte is het gastgezin-idee nog niet. "Nieuwe zaken die invoering ver dienen", noemde lijsttrekker Jan Driessen de voorstellen. Daarbij hoort ook de verkiezing van de Vrijwilliger van het Jaar. Daarmee wil het CDA het belang van vrijwil- Kruiwagen In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in een loods bij een bedrijf aan de Moostdijk in Ysselsteyn. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen. Ontvreemd werden verschillende gereedschappen. Om die gereed schappen te vervoeren werd ook maar een kruiwagen meegenomen. De totale schade bedraagt enkele duizenden guldens. PEEL EN MAAS uw weekblad j ligers in de samenleving benadruk ken. Vrijwilligers zijn belangrijk, maar vrijwilligerswerk mag nooit ten koste gaan van betaald werk. 'DESNOODS OP DE MARKT' Zorgen dat de WVG (Wet Voorziening en Gehandicapten) beter gebruikt wordt, is ook een item. Gehandicapten hebben recht op tal van voorzieningen, maar ze maken er te weinig gebruik van. Het geld dat overblijft gaat naar de alge mene middelen. Jan Driessen: "Er is al wel wat verbeterd, maar met name de wachttijden zijn nog veel te lang. Een half jaar wachten op een rolstoel kan natuurlijk niet". Het CDA is overigens niet bij voorbaat tegen het toevoegen van het over schot aan de algemene middelen. Maar pas als alle mogelijkheden zijn uitgeput. "Desnoods gaan amb tenaren ermee op de markt staan". Ambtenaren, politiek en college moeten trouwens toch meer de markt op van het CDA. Bijvoorbeeld om ouderen te berei ken, een belangrijke doelgroep voor de WVG. Om de relatie tussen 'de gemeente' en de burger te verbete ren moet het college meer en in eer der stadium met de Venraynaren (en de kerkdorpelingen) gaan praten. Betere communicatie kan wat het CDA betreft bijvoorbeeld door mid del van stadspanels. Dat hoeven niet per se nieuwe clubjes te zijn. Een groep als het Venray Initiatief vol doet volgens Driessen aan veel cri teria voor zo'n stadspanel. Zelf geeft de partij het goede voorbeeld door maandelijks een spreekuur te houden voor de burgers. TOP 20 Het CDA heeft het werkprogram ma samengevat in een twintig pun ten tellende actielijst. Daarop staan ook nog hete hangijzers als geen gedoogbeleid voor coffeeshops, meer en langer brandende straatver lichting, meer politie op straat en vaker groen onderhouden. Het CDA spreekt zich verder uit voor een speeltuin in Venray en voor realisa tie van een stadspark of stadstuin tussen gemeentehuis en Grote Kerk. Op het St. Annaterrein mag niet meer worden bebouwd dan er nu al staat. De woningbouw op de dorpen voor de eigen inwoners moet krach tig worden gestimuleerd. Op maandag 8 december hangt de ledenvergadering aan het verkie zingsprogramma de lijst met kandi daten voor de verkiezingen. Die lijst zal ongeveer dertig namen bevatten. Het CDA bezet negen zetels in de gemeenteraad.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9