Onbezorgd op vakantie? D 3 VOOR ALLE SOORTEN EN RUITEN ZONWERING Nieuwe voorstelling Operette Gezellen in mondain Parijs Confetti en Accordeonorkest lerzorgen zondagochtendconcert Earthquake dag in t Podium Nederlandse première van 'De Charlatan' ^Grenzeloze Gekte' bij Crescendo 41' mu ZONWERINGEN Vlooienmarkt in Veulen Into Seven speelt in Bonte Koe 7 - pa EL EN MAAS donderdag 20 november 1997 - Pagina 3 ie Harmony Group Confetti zondag 23 november a.s. eden tijdens het zondagoch- dconcert in de schouwburg, dfetti is een koor dat bestaat inde! een 20-tal zingende leden, aan- izenv'cjyid met een begeleidingscom- bestaande uit bas, gitaar en io. Het koor staat onder lei- j van Gertie Creemers-Sikes, ook de pianobegeleiding voor r rekening neemt. vele malen heeft Confetti het |iek laten kennismaken met hun lousiaste uitstraling en spranke- i je muziek. Het gevarieerde or ertoïre omvat bewerkingen uit musical, popmuziek, swing en lime. Dit verweven met een felement zort ervoor dat ifetti niet alleen fantastisch is om rte luisteren, maar ook een lust mte zien. Aanvang: 11.30 uur. ijdens dat concert zal ook ordeonvereniging Helmond AK, l.V. si samen acte de presence geven in de schouwburg in Venray. Accordeonvereniging Helmond AK is regelmatig te vinden op het concertpodium, en heeft al diverse cd's op haar naam staan. Naast het zwaardere werk vertolkt Helmond AK ook op hun eigen wijze het lich tere genre, maar ook eigen bewer kingen van de popmuziek. Ook dit jaar kan het publiek weer rekenen op. een zeer gevarieerd programma. fKVw (aa m )p zondag 30 november heeft eelvereniging Crescendo haar miere voorstelling van de soap: enzeloze Gekte'. De voorstelling plaats in het :enschapshuis Smelehof in Isteyn. laandag 1 december volgt een ede voorstelling in de Smelehof. derde voorstelling is op zondag lecember in de schouwburg in aray. Alle voorstellingen begin- om 20.00 uur. Het door Peter Waterschoot van der Gracht direven stuk wordt gebracht ier regie van Henk Stevens, leelvereniging Crescendo heeft laar jubileumjaar na de succes- Ie revue 'Van wat 'r hier gebeur de draad van het spelen van jaar- se uitvoeringen weer opgepakt, e soap is een vervolg op de suc- volle uitvoering 'De verloofde imijn vrouw', in 1994 en 'Oma's is Wet', 1993. [aarten zijn verkrijgbaar bij Joke isten, tel. 0478-541667. Kaarten uitvoering in de schouwburg in iray zijn ook via de schouwburg erkrijgen. ondag 23 november houdt café 'odium haar tweede 'Earth quake 1'(hardrock dag), naf 16.00 uur zal er hardrock ziek gedraaid worden en wordt café omgetoverd in een hard- ktempel. iond 17.00 uur beginnen de live- iredens. Eerst komt 'Noisy Stuff' uit Noord-Limburg afkomstige artet speelt agressieve rap- tal/funk-metal. Ze hebben inmid- al twee albums uitgebracht igative Nation en Collaboration), stonden dit jaar op de weibeken- nacht van Pinkpop maar dit ging m. geluidsoverlast niet door. Rond 18.30 uur begint de hoofd en dat is niet minder dan de lie 'AD/DC' naspeelband 'Action fct gesloten ogen dacht menige ker, punker of neo hippie ac/dc 'iger Bon Scott live te horen, maar was gewoon de leadzanger van :tion in DC' (Mario Vermulst), de overleden ac/dc zanger op i griezelige authentieke manier nimeert en doet herrijzen; Angus ung (Stefan Verstappen) corn et met sologitaar, gestoken en in ^schooluniform die op een komi- ie wijze als een professionele ippendale uit de kleren gaat en e billen laat zien. Ondersteund »reen ijzersterke ritmesectie van iimmen (Jan Laugs), basgitaar ick McGrath) en ritmegitaar ïbastiano Floris). Action in DC speelde twee maal succesvol op de nacht van ikpop, als enige coverband op gtwin Biker Festival en won als ge band vier keer op het under ter festival, kortom Action in DC !3t garant voor een spetterende kom zondag 23 november om 00 uur naar 't Podium, fisstraat 2b. Betrapt bij winkeldiefstal :en 56-jarige inwoner werd in supermarkt aan de Kempweg )r personeel betrapt toen hij zak- vleeswaren ter waarde van ƒ12,- de meenemen zonder te hebben wekend. De man werd aan de 'de overgegeven die hem na ver been transactie tot betaling van ■Of aanbood. Illegale Pool •jdens de markt werd maandag- Mag een man van Poolse tonaliteit fietsend aangetroffen, kon de boete, ƒ40,- niet betalen, jnan werd naar het politiebureau genomen omdat hij geen identi- spapieren kon tonen. De man {gde boodschap dat hij binnen '"ons land moest verlaten. Kerst in Spijshuis v, "Roonci d'n Tojfel 3ha~a"n toi' Hoenderstraat 2, Venray, tel. 512038 U kunt een keuze maken uit de volgende gerechten: Voorgerechten Zalmtartaar met komkommer dille dressing Salade van gerookte eend met frambozedressing De bekende garnalencoctail Kalkoensalade met huisgemaakte kerriesaus Soepen Wildbouillon Gebonden tomatensoep met gourgettes Runderbouillon met broodcroutons Garnalensoep Tussendoortje Een glaasje verfrissende sekt Hoofdgerechten Hertebiefstuk met rodeportsaus Varkensmedaillons gevuld met zalm overgoten met bernaisesaus Kalfsoester in combinatie met zalm met charonsaus Konijntournedos metjachtsaus Nagerechten Dessert "Roond d'n Toffel" Den Zwamboks Prijs per persoon ƒ52.50 Wilt u het menu tijdig doorgeven?? Tel. nr.: 0478-512038 Vraagt u naar onze speciale kindermenu's en het vegetarische kerstmenu. Tijdens de kerstdagen werken wij alleen op reservering Het Overloons toneel speelt op zaterdag 22, zondag 23 en donder dag 27 november aanstaande de Nederlandse première van het toneelstuk 'De Charlatan' van William Norfolk in een vertaling van Yolanda Plaatzer. De voorstel lingen vinden plaats in het gemeen schapshuis te Overloon en beginnen om 20.00 uur. Plaatsbewijzen zijn te verkrijgen bij het VVV-kantoor (bij de Post); Rabobank; 't Kadohuus en in het gemeenschapshuis tijdens openingsuren. Prijs: ƒ7,50. Voor zover nog voorradig op de speel avonden aan de zaal prijs ƒ10,-. Dit seizoen zijn er geen voorstellingen in Boxmeer of Venray. Maria Theresa Paradies is een nog jonge, maar uiterst begaafde pianis te. Haar ouders hebben met haar de bekende en bekwame oogartsen van Oostenrijk bezocht. Geen van hen is in staat gebleken haar van haar blindheid te genezen. Wel is duide lijk dat er geen lichamelijke afwij kingen zijn gevonden die de oorzaak zouden kunnen zijn van haar blind heid. Haar blindheid is niet te ver klaren. Reden voor haar vader een bezoek te brengen aan doctor Mesmer. Zijn geneesmethoden behoren niet tot de normaal gebruikelijke methoden van die tijd, rond 1800. Hij, doctor Mesmer, gelooft onvoorwaardelijk in een energie-uitstraling binnen het heelal, die zich volgens hem ook in het menselijk lichaam bevindt! Is deze energie-uitstraling niet in har monie of in evenwicht, dan is deze mens ziek. Hij acht zich instaat door handoplegging of wrijving, soms met gebruik van voorwerpen, deze disharmonie of onevenwichtigheid te herstellen.Dan is deze mens weer mm STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 gezond. Heer Paradies verzoekt doctor Mesmer zijn dochter in behandeling te nemen. De ouders van Maria Theresa hebben er wel moeite mee, dat hun dochter gedu rende de behandeling in het huis van de Mesmers met verblijven, maar besluiten het toch te doen. Een jong meisje langdurig in het huis van Mesmer geeft 'voedsel' aan de omgeving. In het Weense koffie huis, waar veel vooraanstaande Weners, ook artsen, regelmatig komen en 'waar het hart van Wenen klopt....', is dit experiment het gesprek van de dag. Zal doctor Mesmer er in slagen het meisje van haar blindheid te genezen? Waarom staat hij er op dat zij in zijn huis ver blijft? Hoe is de relatie tussen mijn heer en mevrouw Mesmer? En tus sen de ouders Paradies? Welke rol speelt de beheerster van het koffie huis? Hoe reageren zijn collega's artsen van de Weense universiteit? Na een avond van spannend en boei end toneel weet u het antwoord op de vraag: 'Is Doctor Mesmer een 'charlatan' of een 'wondergenezer'? De Oostenrijkse arts doctor Anton Mesmer leefde van 1734 tot 1815. Winkeldiefstal Voor een 35-jarige inwoonster werd 'winkelen' in de bleek een dure aangelegenheid. Zij had voor een bedrag van ƒ48,54 bij een supermarkt in de Bleek boodschap pen in een plastic tas gedaan maar dat niet afgerekend. Zij werd door personeel aangehouden en aan de politie overgegeven. Na verhoor kreeg zij een transactie tot het beta len van ƒ220,- aangeboden. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode han dig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaal automaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u con tant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de credit card die wereldwijd geaccepteerd wordt. Nu 35% korting op doorlopende reisver zekering in Totaalpakket. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530300 Wat doet een edelman die dol is op het goede leven, maar die op een gegeven moment niet meer in staat is om zijn decadente escapa des te bekostigen? Precies, die maakt rare sprongen. En wanneer Cupido zich dan met de zaak gaat bemoeien is het spektakel com pleet. Dat zijn de ingrediënten van de 'Der Graf von Luxemburg', een operette van Franz Lehar die de Operette Gezellen uit St. Anthonis meer dan voldoende basis biedt voor een vrolijke, levendige voor stelling. Met 'Der Graf von Luxemburg' bewijzen de Operette Gezellen in hun 36e jaar van hun bestaan dat ze nog steeds voldoende in hun mars hebben voor een ambitieus project. Het gezelschap is zich duidelijk bewust van zijn unieke positie in de regio. Tenslotte zijn de Operette Gezellen als enige in de wijde omgeving in staat om op eigen kracht een volwaardige operette voorstelling te brengen. Alleen voor de hoofdrol wordt traditiegetrouw een topspeler of -speelster van bui tenaf aangetrokken. Ditmaal is dat Henk de Vries uit Gouda. Bedelstaf Het verhaal van Der Graf von Luxemburg speelt in het bruisende Parijs van de vorige eeuw. Rene, Graf von Luxemburg, is een edel man die door zijn uitbundige levens wijze aan de bedelstaf dreigt te geraken. Een huwelijk moet uit komst bieden. Zijn vriend weet nog wel een rijke mevrouw die graag tot een verstandshuwelijk bereid is. om daarmee een adellijke titel te ver werven. Na enige aarzeling stemt Rene toe, maar het lot gooit roet in het eten. Terwijl de huwelijksvoor bereidingen in gang zijn wordt hij verliefd op de zangeres Angele. Dan volgen de gebeurtenissen elkaar in een hoog tempo op. Weinig wijsheid en héél erg veel geluk zorgen er ech ter voor dat het verhaal een verras send gunstige ontknoping krijgt. Meesterwerk Franz Lehar (1870-1948) compo neerde 'Der Graf von Luxemburg' in minder dan drie weken. Dat toont zich in de vlotte en boeiende ver haallijn van de operette. Zelf omschreef hij de klus als een mak- Op zondag 23 november 1997 is er weer de traditionele vlooienmarkt en veiling van allerhande goederen en spullen in Veulen, Venray. De toegang is gratis. Iedere bezoeker kan tevens gratis meedingen naar een volle mand met levensmiddelen ter waarde van 50 gulden. Aanvang vlooienmarkt: 13.00 uur (opening zaal); aanvang verkoop bij opbod: De veilingmeester verkoopt bij opbod per gulden. Dit alles geschied in café/zaal 't Veulen, Veulenseweg 49, 5814 AB Veulen. (Eetcafé "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 (Gezellig Ke^sf vielen in (Sethuis "De Oude Barnet*" V heeft keuze uit: Zalmspiesje met garnalensaus Gerookte kip op een bedje van gemengde sla Frisse walnootsalade met een notendressing Gebonden vissoep Dwars door de tuinsoep Preisoep op grootmoeders wijze Als tussendoortje een glaasje sekt met een balletje ijs Gegrilde Meerval met een zachte dillesaus Lamskotelet in combinatie met haastournedos honingthijmsaus Mootgebakken zalm in korstdeeg met een bieslooksausje Getrancheerde varkenshaasmedaillons met paté 0*$ Dessert "le Piek" huisgemaakte soesje met slagroom Dessert "du Bal" jochurtbavarois met kiwisaus en mandarijn Voor dit vijf-gangen menu betaald u f49.so per persoon Voor vragen over het vegetarisch menu en voor de kinder menu's kunt u terecht bij de kok. Vergeet u niet het menu tijdig door te geven? Tijdens de kerstdagen werken wij alleen op reservering Tel. nr 0478-580001, fax nr. 0478-550086 De Operette Gezellen tijdens een van de repetities. kie. 'Niks aan', pochte hij tegen anderen. Hij bleek in deze korte tijd inderdaad een meesterwerk afgele verd te hebben want het publiek was laaiend enthousiast. Een krant schreef over de première: 'In het theater klonk voortdurend applaus. Er was geen enkele lied dat niet bij het publiek aansloeg. Wat een genoegen! Wat een elan! En zelfs de weduwe van de operettenkoning Johan Strauss, Adele, was enthou siast'. 'Die man kan werkelijk wat', merkte ze na de première goedkeu rend op. Kaarten De voorstellingen van 'Der Graf von Luxemburg' is in Venray op 23 november in de schouwburg. De Roermondse band Into Seven speelt op zondag 23 november a.s in café de Bonte Koe in Venray. Op verzoek van vele vaste zondag avondbezoekers is dit optreden tot stand gekomen. Into Seven maakt melodieuze popmuziek, waarbij sfeer, passie en dynamiek belangrijke ingrediënten vormen. De songs komen tot stand volgens 'het traditionele couplet- refrein-popprincipe', waarbij com ponist Stan Peters zich bedient van lekker in het gehoor liggende melo dieën. Meerstemmige vocalen en het gebruik van Hammond-orgel en fender rhodes zijn daarnaast ken merkend voor het geluid van de band. Tijdens live-optredens vertolkt Into Seven haar songs zittend bij het licht van kaarsen en een staande schemerlamp.Door het creëren van een intieme huiskamersfeer en de semi-acoustische uitvoering van hun repertoire, weet de band het publiek zoveel mogelijk bij hun songs te betrekken. Eind maart heeft Into Seven in eigen beheer het debuut-album 'Beautiful day' uitgebracht. In juni werd de cd landelijk gereleased door platenmaatschappij Zomba/Rough Trade en in augustus hield de band een landelijke cd-pre- sentatie in Paradiso in Amsterdam. Het debuut-album wordt goed ont vangen door het publiek. Daarnaast heeft het de band een aantal positie ve reacties opgeleverd in de Nederlandse Muziekpers. Binnenkort zal de cd ook in België worden uitgebracht. Into Seven bestaat uit Stan Peters (zang/gitaar), Antoine Kollee (key boards/zang), Paul Klaessens (bas) en Arno Guveau (drums/zang). Het optreden begint om 20.00 uur; de entree is vijf gulden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: *s morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling E. RUYMBEEK R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: J. BERKERS, tel. 06-52851493 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres, '[telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3