Het graf OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS PEEL EN MAAS Ruim veertig jaar in de verspreiding 'Venray se' majoor heeft leiding over grootste squadron ürfbeplantingsproject voor 'groene' boerderijen MsaeVeis De wilde ganzen vliegen voor de Stichting Venray-Divinolandia Van Mil Herenmode het meest klantgericht VV zoekt nieuwe rijwilliger s Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Venray's Mannenkoor huldigt jubilarissen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Collecte Diabetes Fonds Brandweer lieden onderscheiden [et college van B en W van de ieente Venray is vorige week iord gegaan met het conve- lt 'Erfbeplanting'. LLTB, iers en overheid maken door Idel van dit convenant afspra- jover de aankleding van boer- yen. Door een 'groene' aankle- moeten boerderijen beter in landschap passen, irwaarde is wel dat deze erfbe- nting de bedrijfsuitbreiding in de weg staat en dat het akteristieke open landschap verloren gaat. e gemeente Venray neemt samen met de buurtgemeenten Nederweert, Helden, Sevenum en Horst, deel aan het erfbeplantingsproject. Zij wer ken aan een basisconvenant dat door de gemeenten op kleine punten kan worden aangepast. Maar de hoofd lijn blijft hetzelfde; het voor agra riërs gemakkelijker en aantrekkelij ker maken om erfbeplanting aan te leggen. Onder erfbeplanting wordt 'beplanting, bestaande uit houtige beplanting op erven in het buitenge bied' verstaan. Hagen, hoogstam- vruchtbomen en laanbomen zijn voorbeelden van erfbeplanting. Het LLTB heeft in totaal honderd deelnemers geselecteerd voor het erfbeplantingsproject. De 20 deelne mende agrariërs in de gemeente Venray zijn allemaal gevestigd in Veulen. De gemeente sluit met iede re agrariër een convenant waarin een aantal afspraken zijn vastgelegd. Zo is er voor iedereen een beplan tingsplan opgesteld. De agrariërs moeten zelf zorgdragen voor het aanplanten en het verzorgen van de beplanting. Het erfbeplantingspro ject wordt gesubsidieerd door diver se instanties zoals NUBL (Nadere Uitwerking Brabant Limburg), Provincie Limburg, Europese gel den (de zogenaamde 5b-gelden) en de Landschapsverzorgingsbijdrage van Landschapsbeheer Nederland. Morgen, vrijdag 21 november zal wethouder Driessen, samen met schoolkinderen, de LLTB en agra riërs, het startsein geven voor het project. Tegelijkertijd met de aan plant bij de boerderijen zal ook in het centrum van Veulen een bos plantsoen worden aangelegd. In dit bosplantsoen worden diverse bomen neergezet die ook gebruikt worden bij het erfbeplantingsproject. De Gouden Vondst: II 5e 38e week van 't jaar en tevens "s week van de opgravingen t aangebroken. De hele zomer I de zon haar beste krachten leven om deze opgravingen zo ■maal mogelijk te laten verlopen, pdeze week zette ze weer haar e beentje voor alsof ze in de jn had, dat er iets bijzonders ging leuren. Iverigens was de week normaal tonnen met het maken van werk ten, het omlijnen, opmeten en iperen van grondsporen, het ver helen van scherfmateriaal en wat Émeer zij. Jnde loop van de namiddag van |17e september tekenden zich in Irkput 49 de eerste vage contouren pan wat later een graf bleek te j), Omdat er nogal wat zorgvul- fieid vereist werd bij de opgra- jj|, nam Roy Machiels, de techni- medewerker, de afwerking r zijn rekening. Wat meteen Kiel, was de West-Oost-ligging Ihet graf, iets wat zou kunnen Ijzen op de eerste invloeden van Ichristianiseringsproces, wat uit- llelijk zou resulteren in een ver wit begraven in en rond 'n Kerk. (e latere vondst van 'n merovin- "etenspot" en "drinkpot" [eonze aanvankelijke weliswaar ïzichtige veronderstelling op teVVV/ANWB Venray heeft een angrijke rol in de promotie van aray. De VVV richt zowel op de ale en regionale markt als op de rist. Voor toeristen is de VVV het tekaartje van onze gemeente. In tomende jaren wil de VVV het nstenpakket naar beide doelgroe- i uitbreiden. iomenteel werken er zeven vaste werksters bij de VVV/ANWB (ray. Daarnaast kan de VVV unen op de kennis, kunde en inzet enthousiaste vrijwilligsters, werken minimaal 1 dag per ek. De vrijwilligsters assisteren promotionele werkzaamheden, strekken telefonische informatie doen licht administratief werk. luurlijk worden er op het gebied servicebereidheid en klantge- t zijn dezelfde hoge eisen teld als aan de vaste medewerk- s. Vrijwilligers dragen immers in te mate bij aan het image, dat de V nastreeft. ll-mag-inspr:Voor het functione- van de VVV zijn vrijwilligers intbeerlijk. Om in de toekomst de doelstellingen te kunnen blij- voldoen, is de VVV/ANWB op '-k naar gemotiveerde vrijwilli- f Naast een prettige werkomge- gen collega's zijn er ook moge- iieden tot opleiding. Bent u nteresseerd, neem dan geheel blijvend contact op met Marga :kx of Betty Bradley (tel. 0478- »c hi Mark Spanjes leider van de opgravingen) en Sjef Beerkens vrij willigerbij het opgraven van een van de 'bijgravenin het vrouwen graf. losse schroeven: iemand, die gelooft in 't eeuwige leven, heeft op weg naar het hierna maals toch geen eten en drinken meer nodig!. Dus speelden bij deze begraving nog volop heidense opvattingen een rol. De volgende dag, de 18e sep tember, werden de opgravingen van het graf voortgezet. Steeds meer werd uit de contouren duidelijk, dat men hier te maken had met een lijk- begraving in een kist, welke in de loop der tijden grotendeels met inhoud vergaan was. Groot was de verbazing, toen plotseling ter hoogte van de hals een gouden broche, ook wel gouden schijffibula genoemd, te voorschijn kwam, weldra gevolgd door een gouden hanger. Steeds meer werd duidelijk, dat we te doen hadden met een voorname vrouw, die hier begraven lag. Even later kwam ter hoogte van haar middel een klomp roest te voorschijn, die bij later rönt- genlogisch onderzoek een gesp van een riem bleek te zijn. Afgesproken werd door de "vin ders" dat iedereen over de vondst 't stilzwijgen zou bewaren tot aan het eind van de opgravingen. Latere studies brachten aan 't licht, dat het vrouwengraf gedateerd moet worden in de eerste helft van de 7e eeuw (600 - 650 n.C.) en dat de vrouw aan de rand van of in de nederzetting begraven was en niet op een begraafplaats, wat weer duidt op haar voornaamheid. Gelijktijdig met de expositie in het Freulekeshuus is een foto-ten- toonstelling over de Broche in de RABO-bank in Venray. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Diefstal van jassen Tijdens een concert in een café aan de Kruisstraat werden in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf jassen gestolen. Diefstal van voorwiel fiets Een inwoner kwam na een bezoek aan een café aan het Schoutenstraatje tot de ontdekking dat ui zijn daar gestalde fiets het voorwiel was verdwenen. Vrijdagmiddag heeft de Commandant Groep Geleide Wapens de Peel, kolonel R.S. v. Dam, het commando teruggeno men over het 650 Squadron en het 952 Squadron. Vervolgens heeft hij majoor Harrie Linssen belast met het commando over het nieu we 650 Grondoperationeel en Ondersteunend Squadron. De ceremonie vond in aanwezigheid van vele gasten plaats in de sport hal van GGW de Peel. Aansluitend recipieerde de nieu we Commandant 650 Squadron in het Bedrijfsrestaurant. Harrie Linssenis een van de weinig gebo ren en getogen Venraynaren die op de Peel werkzaam zijn. Door de forse druk op het perso- neelsplafond van GGW de Peel werd een samenvoering van squadrons voor GGW de Peel onvermijdelijk. Na een evaluatie eind vorig jaar werd duidelijk dat wij er tientallen functies bij moesten hebben. Er klonk echter een onver biddelijk neen uit het hoofdkwartier in Den Haag. Sterker nog, wij moes ten nog enkele functies inleveren. Verder werd in het HKKLu al gemompeld dat de GGW de Peel wel erg veel squadrons had en dat een samenvoeging tot afslanking kon leiden. Deze beide elementen waren voor de C-GGW de Peel dan ook aanleiding om zelf met een voorstel te komen. Op deze wijze was het zeker dat de functies voor de Peel behouden blijven. In het geval van het HKKLu was dat toch twijfelachtig. De voorgestelde samenvoeging levert een besparing van vijf functies op, die gebruikt zijn om het tekort aan functies elders op ons onderdeel op te lossen. In zijn toespraak memoreerde Kolonel van Dam verder dat hij bij zijn aantreden in december 1996 constateerde dat beide squadrons in een moeilijke situatie verkeerden. Dat is dit jaar sterk verbeterd door de vele inspanningen en het keihard werken van de Squadroncommandanten en hun personeel. In het 650 Grondoperationeel en Ondersteunend Squadron (GroOSq) zijn de volgend eenheden onderge bracht: de vredesbewaking, Stinger, Objectgrondverdediging (OGRV), Hondensectie, Sport (SLFTS) en de Geneeskundige Eenheid. Daarnaast waren bij het 952 Squadron alle per soneelsleden van het commando en de stafbureaus administratief onder houd. Dit personeel is nu met ingang van vandaag ondergebracht bij het 800 Squadron. Vrijdag 21 november a.s. start een grote eenmalige financiële actie ten behoeve van de in aanbouw zijnde waterzuiveringsinstallatie in Gonzaga (Brazilië). Van de totale kosten van de instal latie (incl. de benodigde waterme ters) ad. ca. ƒ450.000,- heeft de stichting Venray-Divinolandia inmiddels ruim ƒ400.000,- mogen ontvangen. Nu gaan 'De Wilde Ganzen' voor de stichting vliegen en helpen met het binnenhalen van de 'laatste loodjes'. Door deze bijzondere medewer king is uw gulden meer dan een daalder waard: ja, zelfs het dubbele. Want ieder bedrag dat u voor deze actie op giro 40.000 van De Wilde Ganzen overmaakt, met de omschrijving Divinolandia, wordt (tot een maximum van ƒ15.000,-), door de stichting De Wilde Ganzen verdubbeld. De stuwdam boven in de bergen, incl. het hoog-waterbassin, voor de opvang van water, zijn voltooid en ook het laag-waterbassin is gereed gekomen. De benodigde buizen zijn gelegd, het pompenhuis is klaar, ter wijl de pompen bedrijfsklaar zijn aangesloten. Het hart van de instal latie, de zuiveringsunit, is besteld en zal begin 1998 worden geplaatst en Sigarenhuis Jansen nodigt u uit voor een SIGARENPROEVERIJ van het bekende merk P.G.C. Hajenius uit Amsterdam Zaterdag 22 november a.s. van 10.00-17.00 uur in onze zaak op de Grote Markt Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray Iwilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. pt dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en TOeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze par binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende prïjven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen p week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. °°r meer informatie over presentatie op internet "nt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl aangesloten. Met uw hulp en de toegezegde steun van De Wilde Ganzen hoopt de Stichting Venray-Divinolandia het project in het eerste kwartaal van 1998 te kunnen afronden. Terugkijkend op 1997 hebben waarschijnlijk velen van ons reden om dankbaar te zijn en vertrouwen te hebben in de toekomst. Geef dan ook de inwoners van Gonzaga een beetje vertrouwen in de toekomst en help de stichting om hen gezuiverd drinkwater te bezorgen. Iets wat voor ons toch de normaalste zaak van de wereld is. Giften aan de Stichting Venray- Divinolandia, ook gedaan via de Wilde Ganzen, zijn voor u geheel of gedeeltelijk aftrekbaar voor de belasting. Mogen de bewoners van Gonzaga op uw steun rekenen? Zij zullen u er eeuwig dankbaar voor zijn? Indien u meer informatie wenst gelieve u contact o te nemen met wim Lammertink, Eiffellaan 4, 5801 PW Venray, tel. 0478-510610. Veel muziekgezelschappen en koren organiseren jaarlijks in de maand november de jaarlijkse feest avond, vaak gerelateerd aan St. Cecilia, de patrones van de muziek. Dit geldt ook voor het Venray's Mannenkoor, welke op zaterdag avond 22 november in zaal 'In den Engel' de leden en hun partners zal ontvangen. De jaarlijkse feestavond staat elk jaar bol van muzikale acti viteiten; muziek, zang en niet te ver geten de huldiging van jubilarissen, dit jaar wel een bijzonder groot aan tal! 12,5 Jaar lid zijn: Harrie Manders, Cees van Krey, Arno Sanders, Gerard Willems en John Derickx. 25 Jaar lid zijn: Henk Koenen, Leo Hendriks, Hans Oudenhoven, Jan van Ampting, Cees van Baarsen,Herman Kramer, Gerrit van Meijel, Piet Jeuken en Jan van Meijel. 40 Jaar lid is Wim Smits, een per soonlijkheid welke al lange tijd bekendheid geniet in de regio Venray met betrekking tot zang en carnaval! Naast deze huldiging zal de avond nog worden gelardeerd met diverse optredens en verrassingen, en natuurlijk veel muziek en zang! Dhr. P. Hilhorst zal namens de KNZV de jubilarissen komen deco reren. Diefstal portemonnee Een 17-jarige werkneemster van een cafetaria aan de Paterslaan bemerkte dat haar portemonnee uit haar broekzak was gehaald. Daarin zat enig muntgeld en enkele pasjes. DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 - NR. 47 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Verspreidingsburo "Periodiek" verhuist naar Noorderhof Deze week verhuisde Verspreidingsburo "Periodiek" naar de Noorderhof omdat hun bedrijf aan de Langeweg, zachtjes gezegd, veel te klein was. Als kleine jongen bezorgde Piet Verheijen al samen met zijn vader het Dagblad voor Noord-Limburg. Hij heeft eigenlijk nooit anders gedaan als drukwerkverspreiding. Op 16-jarige leeftijd belandde hij bij de PTT waar hij o.a. ook de ver spreiding van tijdschriften in Venray op zich nam. Op 30-jarige leeftijd, eind zestiger jaren, werd hij benaderd door Sjef Cox van Spiral in Horst om de huis- aan-huisverspreiding in Venray op zich te nemen. Het verzoek werd met name gedaan omdat op dat moment de in Venray verschijnende huis-aan-huis bladen bij elkaar in de bus werden gestopt. FOLDERS Piet Verheijen ging aan de slag en tegelijkertijd ontwikkelde zich ook de verspreiding via folders. "Toen had je nog maar een paar folders in een krant. Nu zijn dat er vele tiental len" aldus Verheijen. De markt groeide gestaag maar dat bracht ook meer problemen met zich mee. "Het aantal folders groei de wel maar de prijzen kwamen ook steeds verder onder druk te staan" aldus Verheijen. Ondanks dat heeft zijn bedrijf, dat tegenwoordig ver sprei dingsbureau Periodiek heet, zich in Venray een vaste plek verworven. Zoon Marc die sinds enkele jaren bij vader in het bedrijf actief is, ziet daar dan nog wel een boterham in. BEZORGERS Ook het vinden van bezorgers is een probleem van deze tijd. "Niets ten nadele van mijn bezorgers maar de jeugd heeft tegenwoordig veel meer mogelijkheden om bij te ver dienen." Verheijen heeft momenteel zo'n 125 bezorgers in dienst die drie tot vier keer per week in Venray en op de kerkdorpen hun ronde maken. "Dat is ook onze sterke kant. Piet en Mare Verheijen voor hun nieuwe kantoor aan de Noorderhof. Separate bezorging van folders (zoals de gemeentekrant, red.) kun nen wij in de hele gemeente Venray garanderen" stelt Mare. Ook bestaat de mogelijkheid voor de klant zijn folders specifiek, bijvoorbeeld per wijk te laten verspreiden. Naast de bezorging van folders heeft Periodiek ook al ruim tien jaar de verspreiding van de Telegraaf in Venray onder haar hoede. Dit agent schap betekent wel 's morgens om vier uur eruit en zorgen dat de kran ten voor 7.00 uur bij de abonees in de bus liggen. "Omdat mensen weten dat die verspreiding via ons loopt, bellen ze ons kort na zevenen als ze de krant niet ontvangen heb ben. Daarbij vergist de lezer zich soms in de dag want het is weieens voorgekomen dat ik op zondagmor gen om kwart over zeven uit bed gebeld werd door een abonee die geen krant onvtvangen had" vertelt Mare Verheijen met een glimlach. Van Mil Herenmode blijkt, bij afsluiting van het Mysterie Guest project de meest klantgerichte winkel van Nederland te zijn. Aan het project namen in totaal 337 middenstanders over heel Nederland deel. De eindscore voor Van Mil Herenmode, gevestigd De collecte 'Geef 's voor diabe tes, voor 'n toekomst zonder com plicaties' die van 2-8 november in Venray is gehouden heeft ƒ3481,15 opgebracht Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) dankt alle gevers, collectan ten en al diegenen die zich hebben ingezet om de collecte te doen sla gen voor hun gift en welwillende medewerking. Met de opbrengst van de collecte maart het DFN verder wetenschappelijk onderzoek rond diabetes mellitus (suikerziekte) en complicaties die ten gevolge van diabetes kunnen ontstaan mogelijk. Op dit moment hebben 45.000 mensen in Nederland diabetes, dat is 1 op de 36 Nederlanders. Dertig procent heeft kans om een nieraan doening te krijgen. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Het succesvolle verkoopteam van Van Mil Herenmode met v.l.n.r. Jeanne Willems, Rieky Smits en Hans Op 't Veld. Foto Saskia Hoedemaekers) aan het Henseniusplein, bedroeg 8,3. Het Mysterie Guest Project is een initiatief van Intres, een van de grootste inkooporganisaties van Nederland. Diverse bedrijfstakken zijn daarbij aangesloten. Het Mysterie Guest Project kan gezien worden als een kwaliteits- check voor ondernemers met betrek king tot de klantge richtheid. Drie maal zijn de deel nemende bedrijven bezocht door een mysterie guest. Daarbij werden de bedrijven beoordeeld op zaken zoals begroeting, koopwensinventa- risatie, advies maar ook de afslui ting van het gesprek cq. de aankoop. Verder werd het interieur en het exterieur beoordeeld en werd er een algemeen oordeel over de winkel gegeven. Bij Van Mil Herenmode scoorde de begroeting maar liefst een 9 ter wijl het advies met een 8,7 beoor deeld werd. De koopwensinventari- satie en het algemeen oordeel scoorden een 8,5. Alleen het exteri eur kreeg "slechts" een 7,4. Hans Op 't Veld van Van Mil Herenmode is zeer content met deze uitslag. "Dit hadden wij niet ver wacht. Voor ons een uitdaging om onze klantgerichtheid in de toe komst op dit niveau te houden." De prijs van 2500 gulden, die op 8 december overhandigd zal worden vindt hij mooi meegenomen maar minder interessant. Burgemeester Waals van Venray heeft op 14 november de in 1997 behaalde diploma's, de bevorde- rings- en benoemingsbesluiten ingaande 1 januari 1998 en een aan tal onderscheidingen van de Venrayse brandweer uitgereikt. Ook werd het afscheid van twee brand weermensen uit de actieve dienst gevierd. Vanwege de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten: het 'bronzen brandweerkruis' wegens 12,5 jaar brandweerdienst: Harrie Oosterhout; het 'zilveren brand weerkruis' wegens 25 jaar brand weerdienst: Cyriel Jansen en Piet Lensen. Aan beide laatstgenoemden werd tevens het 'jaarteken voor 25 jaar vrijwillig dienstverband' uitge reikt. Diploma's en Bevorderingen In het jaar 1997 werden de vol gende opleidingen met succes afge sloten: 'brandwacht': Sandra Verstappen; 'brandwacht eerste klasse:' Peter Thijssen en Ruud van der Veen; 'pompbediener': Marion de Bresser; 'onderbrandmeester': Marion de Bresser. Ingaande 1 januari 1998 worden de volgende personen bevorderd: 'brandwacht': Sandra Verstappen; 'brandwacht eerste klasse': Peter Thijssen en Ruud van der Veen. Ingaande I januari 1998 worden de volgende personen benoemd in de functie van: 'plaatsvervangend bevelvoerder': Walter van Hoek en Piet Swinkels; 'bevelvoerder': Ton Creemers en Paul Schmeitz. Afscheid Van twee vertrekkende brand weermensen, Jos Baltussen en Cyriel Jansen, werd het afscheid uit de actieve brandweeraienst gevierd. Telefooncel gestolen Een telefooncel op het terrein van het VvGI bleek een dezer dagen gestolen te zijn. Een andere tele fooncel op het terrein bleek openge broken te zijn. Het muntgeld, naar schatting 500 gulden, was verdwe nen maar er was ook schade aan de telefooncel aangebracht. Een derde telefooncel op dat terrein stond klaar om te worden meegenomen. Dc totale schade bedraagt 5100 gul den.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13