Aanbetaling bij inschrijving kavel Van de Vorle onder vuur Biljarters doen nogmaals beroep op politiek Starters bod op wel aan dorpen r Thema-avond over kleurrijk Nederland Verbouwing Dingus na bouwvak 1998 Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum Fokverbod varkens opgeheven Modecheque bij Berden mode Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Dodenherden king op Duits kerkhof Oud papier Sint mag bedrijfs- straatje openen Verkoop Unicefkaarten Special Volvo Occasions Nederland kleurland in kapperswereld UW Reflexologie- praktijk in Venray PEEL en maas donderdag 13 november 1997 - Pagina 9 Kersten: Serieuze gegadigden blijven over De gemeente overweegt om lelangstellenden voor bouwgrond ten aanbetaling te laten doen bij nschrijving. Op die manier denkt je gemeente een eerste schifting te ;unnen maken. De gemeente ver- ivacht dat alleen serieuze kandi daten voor een bouwkavel geld willen betalen voor inschrijving. Dat zei wethouder Kersten maan- jag tijdens de vergadering van de pommissie VROG (Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Grondzaken). Kersten wil het idee komende maanden bespreken met de politiek. De wethouder deed de suggestie naar aanleiding van opmerkingen van CDA-er H. Van de Ven over de uitgifte van kavels in Castenray. Van de Ven vroeg naar de procedure en constateerde na het antwoord van Kersten dat gemeente en dorpsbe woners verschillen van mening. Volgens Van de Ven heeft de wet houder tijdens het collegebezoek aan Castenray toegezegd dat eerst de mensen die zich al op eigen ini tiatief voor een kabel hebben gemeld de kans krijgen. Kersten had een andere procedure voor ogen: publicatie van een termijn waarin kan worden ingeschreven voor een kavel, net zoals dat is gebeurd bij de toewijzing in Antoniusveld. Dal is eerlijker vindt de gemeente. Bovendien is het tegenwoordig wet telijk verboden om dorpsbewoners voor te trekken bij de toewijzing van bouwgrond of woningen. Als de communicatie tussen gemeente en een dorp loopt zoals het hoort, heb ben de eigen inwoners toch nog een voorsprong, meende Kersten. Ze zit ten immers het dichtst bij het vuur. Van de Ven was het wel eens met de wethouder, maar hij bleef bij z'n bewering: Kersten had in Castenray gezegd dat eerst de lijst zou worden afgewerkt. tie De Fractie Van de Vorle krijgt er flink van langs in de algeme ne beschouwingen. Het college de andere fracties in de raad jn de wijze van oppositie voe- :n Van Van de Vorle en de zlj- :n beu. Alleen maar overal in zijn» appels met peren ver dijken, voortdurend de lande- jke politiek erbij halen en nooit zelf met alternatieven i. Zo luidt de kritiek van raad en college. Fractieleider io :A ..A :-eüf nisl omgekeerd: het is geen manier van doen zoals de colle ga-politic» met hen omspringen. Populismeenoppommisnv;: iat zijn twee kenmerken van de algemene beschouwingen van de raclie Van de Vorle. Althans, dat schrijft, het college in het ant woord op dc eerste termijn, 'Bij iet ontbreken van iundafnenieiè V| inenP jnjOu'-O;- e Ariel: op or:s «leid, schuift deze fractie op een lijna onnavolgbare wijze baar kri tiek in de schoenen van ons colle ge*, aldus de bijna letterlijke tekst tan het college-antwoord. 'Het is onjuist om het college af te reke- len op niet te beïnvloeden beleid van andere overheden, vervolgen en W. Van de Vorle moet wat zeggen over de pogingen van het college om die negatieve effecten 'an (fat beleid te verminderen. Van de Vorle liet dat natuurlijk niet op- zich. zitten. 'Hen propaaaug iistische aantijging*, noemde aadslid het colleger erhaal. "Dat raakt ons niet". De fractie Van de Vorie vtndt dat ze Structureel onvoldoende geïnfor- *d wordt door het college. En liljdus haar werk niet goed kan doen. 'We hebben geen zicht op de ige termijn en de burgers draai- er uiteindelijk voor op", weerde Lemmers s. ["Ver beneden de waarheid", s daarop weer de reactie van thouder financiën Jan Driessen, "De feiten geven u ongelijk. We schrappen niet in voorzieningen, niet in de woningbouw, de dienst verlening voor de burgers blijft op til en zc hoeven minder belasting e betalen. Kijk maar naar waar Venray staat op de lijst van lasten ii de provincie'*. Het college kreeg steun van het 'DA en mu, rKnv^/c'Wving. Venray deed een duit in het zakje. ictielieder Busser sloot zich tenia aaan bij de visie van het 'lege: populistisch en opportu- :ische.; Vooral de steun vaö ge-oppositiefractie menwerking schoot fractievoor- ;r Joost van de Vorle in het ver- irde keelgat. "Mijn stem is -ie rijt al hij wethouder wil wor- m mopperde Van de Vorle in wandelgangen en stapte vervel ens op Busser af om z'n onge- ■gen te ventileren. Loslopend paard [De politie moest dinsdag rond 17,00 uur in aktie komen om een [slopend paard op de Noordsingel J een weide terug te drijven. Bnbekenden hadden de afrastering Van de weide verwijderd. De eige- laar kon dan ook niets worden ver- peten. Mishandeling [Een 38-jarige kandidaat-deur- aarder uit Venlo is dinsdagmiddag Joreen inwoner van Oirlo mishan deld. De Venlonaar had de Oirlonaar [en zogenaamd exploot overhan digd, hetgeen een eis tot invordering hhoudt. Toen de kandidaat-deur naarder terugliep werd hij door de pn uit Oirlo vastgegrepen en op de fond gesmeten. De Venlonaar, die daarbij een gekneusde hand en Schaafwonden opliep, deed daarvan fangifte bij de politie. Het onder- pek naar de ware toedracht loopt t>g. Misselijke grap de alarmcentrale van de iNWB kwam dinsdagavond omst- *eks 21,35 uur een melding binnen in een onbekende man die ver- Haarde dat op de A73 ter hoogte an de Maasheseweg 'zijn auto in lrand stond en zijn vrouw nog in het voertuig zat'. Direct na de melding akten politie, brandweer en ambu- ance uit om hulp te verlenen. De jolilie zocht op de A73 het traject 'an Horst tot Boxmeer af maar trof [ergens een brandende auto aan. een misselijke grap De biljarters van de Kemphaan hebben in een schrijven aan alle Venrayse politieke partijen nog maals aange drongen op het behoud van het biljarten in het voormalig schoolgebouw aan het Kennedyplein. Jules Kessels, voorzitter van de biljarters in De Kemphaan, wijst in zijn schrijven op alle aspecten van de biljartmiddagen in De Kemphaan. Negen teams doen mee aan de seniorencompetitie. Dagelijks spelen ruim zestig biljar ters in De Kemphaan. Maar het gaat niet om het biljarten alleen. "Gezelligheid is een wezen lijk en noodzakelijk onderdeel van onze biljartmiddagen," aldus Kessels in zijn brief. Hij wijst op het belang van de sociale contacten en de ontspanning. "Jammer is het als je moet constateren dat de gewenste gezelligheid er niet meer is als er gesproken wordt over de mogelijke gevolgen van de verbouwing. Nog erger is het als wij constateren dat wij als ouderen niet goed met elkaar omgaan. Denk aan de inspraak met de Seniorenraad, KBO en ANBO. En de uitleg aan de politieke partij en." Afgelopen vrijdag heeft Kessels een gesprek gehad met wethouder Janssen en de betrokken ambtenaar. "Zij toonden een heel positieve hou ding ten opzichte van ons". Hij is hoopvol gestemd, ondanks dat de wethouder geen toezeggingen deed. BILJARTEN BOVEN? Wethouder Janssen liet dinsdag tijdens de algemene beschouwingen weten dat er binnen enkele maanden duidelijkheid is voor de biljarters. In De Kemphaan blijven of omzien naar een andere lokatie. Volgens Janssen is er toch ruimte voor een tweetal biljarts op de bovenverdie ping, zoals het CDA had gevraagd in haar eerste termijn. Ook andere fracties hadden vra gen gesteld over de positie van De Kemphaan als centraal gebouw voor ouderenactiviteiten en de plaats daarin voor de wedstrijdbiljarters. De fractie Van de Vorle diende zelfs een motie in. Daarin werd het colle ge opgedragen het wedstrijdbiljar ten voor de Kemphaan te behouden. Alleen Samenwerking steunde de oproep van Van de Vorle. De overige partijen vonden de motie overbodig. Ze vertrouwen erop dat wethouder Janssen er met de biljarters uitkomt. Voor de VVD ging de motie te ver: behoud in de Kemphaan van het wedstrijdbiljarten is één van de opties. De verbouwing van jongeren centrum Dingus start volgend jaar direct na de bouwvak. De verbouwing gaat ongeveer een half jaar duren. In die tijd zal Dingus tijdelijk andere huisves ting nodig hebben. Dingus en de gemeente hebben afspraken gemaakt om de periode tot en met de kermis te overbruggen. Er is een voorlopig financieel akkoord en oud PvdA-raadslid Roland Zwiebel zal optreden als een soort intermediair. Dat zijn de uitkomsten van over leg deze week tussen de gemeente en het jongerencentrum. Dingus en de gemeente zijn weer dus 'on spe aking terms'. "We zijn blij toe", meent voorzitter Gijsbers, die de sfeer tijdens het overleg omschrijft als 'gespannen'. Vorige week stapte de soos uit het overleg over de ver bouwing omdat het bestuur zich principeel niet met de aanvullende eisen van de gemeente kon vereni gen. Het Dingusbestuur wilde toen niet zeggen waar precies de pijn zat. Ook nu wil hij niet ingaan om de details. Hij wil alleen kwijt dat de lucht is geklaard en beide partijen van goede wil zijn. Gijsbers noemt het cultuurverschil tussen het jonge rencentrum en ambtenarem de belangrijkste reden dat er teveel tijd is verstreken voordat de verbouwing kan beginnen. Daardoor viel de eco nomische basis onder het jongeren centrum weg. Bemiddelaar Zwiebel, jurist bij de gemeente Venlo, ver staat de taal van beide partijen. Zwiebel is ook adviseur van het soosbestuur. Dingus wil komende tijd gaan werken aan de toekomst: afspraken met Synthese over de rol van deze instelling en de jongerenwerker, afspraken met dé stichting Werk op Maat over de aanstelling van beheerder(s) via de Banenpool. Het jongerencentrum wil proberen twee ton binnen te halen bij diverse fond sen. Dingus en de gemeente hebben afgesproken dat het jongerencen trum zelf 20.000 gulden bijdraagt in de vorm van zelfwerkzaamheid en dat de soos zelf opdraait voor de inventaris. In de maandagavond gehouden raadsvergadering, maakte de PK- fractie gebruik van het publiekelijk spreekrecht. Dat gebeurde door een van de leden die geen zitting heeft in de gemeenteraad. Dat was nodig omdat anders de PK-fractie haar standpunt op de agendapunten niet kan uitbrengen. De fractie is onlangs uit elkaar gevallen. Twee leden gaan namelijk tot na de ver kiezingen verder onder de fractie 'Minke-de Groot'. Omdat wethou der Beterams nu het enige Pk raads lid is kan hij in de raadsvergaderin gen alleen het collegestandpunt verdedigen. Dat is soms anders dan het standpunt van de fractie. wel stelde mevr, Minke nogmaals dat de ontwikkelingen geen conse quenties zal hebben voor de coali tie-afspraken. Vernielingen aan speelveldje Het afgelopen weekend hebben vandalen het afzethek bij de schom mels op een speelveld aan de Aronskelk vernield. Winkeldiefstallen in clubverband Drie meisjes in van 13 en 14 jaar, afkomstig uit Vierlingsbeek, Maashees en Holthees, werden betrapt omdat ze in een zgn. club verband proletarisch aan het winke len waren in het centrum. Ze wer den overgegeven aan de politie, die een groot aantal artikelen, waaron der cosmetica, schrijfbenodigdhe den, chips en snoep in beslag nam. Na verhoor werden de meisjes aan hun ouders overgedragen. Er zal overleg mét de officier van Justitie worden gepleegd of de meisjes in aanmerking komen voor het onder gaan van een alternatieve straf. SUBSIDIE De vier visverenigingen in Meerlo-Wanssum ontvangen elk een onderhoudsbijdrage voor de visvij vers. Mochten de verenigingen daar te weinig aan hebben, dan kunnen zij een aanvullende bijdrage vragen. Tegen de verkoop van de erf pachtgronden aan de camping 'Het Karrewiel' had de raad geen bezwa ren. De 2.73.45 ha kon verkocht worden tegen de totale prijs van ƒ250.000,-. Nu betaalde die cam ping een jaarlijks canon van ƒ4760,- en dat erfpachtrecht liep tot 31 december 2000. Landbouwbelang kreeg de mede werking voor het opstalrecht van twee afmeerpalen aan de haven van Wanssum. Nu de eenmansfractie van wet houder Beterams geen lid meer heeft in de commissie algemene zaken had de raad bij stemming geen bezwaar tegen het opnemen van dhr. Francken in die commissie. Bij dr rondvraag vroeg mevr. Hamstra wat het college denkt te doen naar aanleiding van de brief van de bewoners rond het Hanna van de Voort-monument in Tienray. De laatste jaren is het monument slecht onderhouden, een voor de bewoners ongewenste toestand. Voorzitter Hahn bevestigde de ontvangst van die brief en zegde toe te bekijken of de aan de verlangens van de omwonenden medewerking kan worden verleend. Op korte ter mijn is er een gesprek met het colle ge en de bewoners. Aanstaande zondag vindt op het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn de jaarlijkse herdenking ter gelegen heid van Volkstrauertag plaats. Bij die herdenking worden niet alleen de Duitse doden van de beide oorlo gen herdacht, maar alle slachtoffers die door oorlog en geweld om het leven zijn gekomen. De plechtigheid vangt aan om 11.00 uur als de stoet zïélf naar het centrale kruis begeeft. Het koor Vivace uit Ysselsteyn verleent daar bij haar medewerking. Namens de jeugd spreekt een scholiere van de Afcentschool uit Brunssurn een overweging uit. De i veldprediker PfarrerSohn spreekt een kort gebed waarna een minuut stilte in acht wordt geno men. Op verzoek vanuit de Volksbund Deutsche Krieggraber fürsorge (VDK) Ambassadeur houdt vervol gens loco-burgemeester Bert Kersten een toespraak. Hij doet de helft in het Duits en de andere helft in het Nederlands. Verder worden er kransen gelegd door de Duitse Ambassadeur dr. Puttkammer, door Afcent uit Brunssurn, de burge meester van Budel en loco-burge meester Bert Kersten. Generaal majoor b.d. Brackel doet dat namens de wereldveteranen. De plechtigheid zal ongeveer 40 minuten duren, waarna de gasten ontvangen zullen worden in het gemeenschapshuis in Ysselsteyn. Het geheel wordt omlijst door de erewacht van het Luchtmachtopleidingcentrum uit Budel en de Bond van Wapenbroeders afdeling Limburg. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 14 november wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Oostsingel, Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Maasheseweg en de Nieuwe Maasheseweg.Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 09.45 uur buiten te zetten. Inbraak in personenauto Tijdens een wandeling in de Boschhuizer bossen werd vrijdag middag tussen 12.00 en 17.00 uur ingebroken in een aan de Rosmolenbaan geparkeerde perso nenauto van een 35-jarige inwoner. Door forcering was toegang verkre gen en ontvreemd werden zijn rijbe wijs, paspoort, kentekenbewijs en fototoestel. Sinterklaas mag van wethou der Driessen in december 1998 het bedrijfsstraatje tussen Grotesstraat en Julianasingel openen» Voor het einde van dit jaar hoopt de gemeente de onderhandelingen met KPN (eigenaar van het postkantoor) af te ronden. Aan de realisatie van het bedrijfsstraatje -dat al een kleine twintig jaar op de politiek agenda voorkomt- wordt de aanleg van het parkeerterrein zuidoost (tussen Julianasingel en Patersstraat) gekoppeld. "Alleen de aankoop van grond kan nog roet in her eten gooien". deelde Driessen dinsdag tijdens de begrotingsbehandeling mee. Voor beide projecten moet de gemeente ook grond kopen van de café-zaal In den Engel. De financiering van straatje en parkeerterrein is nog niet rond. Omdat het zo lang duurde hééft de femeenteraad het reeds verstrekte rediet gebruikt om de verbou wing van de schouwburg te finan cieren. Fractievoorzitter Busser vair Samenwerking '•■AA- college daarop attent.y Minister Van Aartsen heeft woens dag met onmiddellijke ingang het fokverbod voor varkens opgeheven. Het vervoersverbod blijft voorlopig wel van kracht. Het fokverbod in de varkenspestgebieden werd in de zomer ingesteld. Omdat er nu bijna geen meldingen van varkenspest meer binnenkomen, kan het verbod worden opgeheven. Van Aartsen verwacht nog wel een aantal incidentele uitbraken. IttyeyMtden Hallo Venray! In al het gekrakeel rond Dingus besloot ik als 'oudere jongere' en als fan van Hallo Venray naar de 'soos' te gaan. 'n week van tevoren kaart jes gekocht (ƒ15,- dus). Donderdags ervoor lees ik 'voorverkoop valt tegen'. Verder in 't artikel, de jeugd wil doing, doing, gitaarband uit of in, Dingus negatief in 'Pnieuwk, volle bak of niet etc. etc. Have a break takeIk schud 't in de bekende hoed. In mijn werk (verst, gehandicaptenzorg) kun je niet stigmatiseren. Vanuit allerlei hoeken kijk je positief naar wensen, gedrag, mogelijkheden, behoeften. Je eigen waarden en normen filter je uit dit kijken. Open mindend, respect voor een ander. Zo werd 't dus 8 november 22.00 uur (duim voor Samson's Barber). Hallo Venray begint en ik ben ver kocht. Schitterende avond! The band was greatde zaal gevuld (nee, geen 300 mensen), de sfeer uitstekend. Zo moet 't toch tien keer per jaar kunnen! Na afloop even Chez Perry! Dingus moet blijven!! Hallo Venraywaar zijn wij nou helemaal mee bezig!! Hans Peeters 'oudere jongere' Het Regionaal Unicef Comité organiseert in onze regio haar jaar lijkse herfstactie. Door producten van Unicef te kopen steunt u hel werk wereldwijd. U kunt Unicefproducten kopen bij de stands in de Hema op 14, 15 en 22 november en 12 december en A.H. op 28 en 29 november. De verkoop geschiedt tijdens ope ningstijden van de betreffende win kel. Mocht u tijdens deze verkoopda gen niet in de gelegenheid zijn om kaarten e.d. te kopen, dan kunt u altijd nog terecht bij ons Unicef depot, per adres: mw. A. Mutsaerts, Srubenlaan 3 Venray, tel. 0478- 584189. Inbraak in kelderbox Een 78-jarige inwoonster deed aangifte dat was ingebroken in haar kelderbox op het Gouden Leeuwterrein. Ontvreemd werd een fiets, negen flessen drank en een doos met inhoud. Toegang was ver kregen door de deur te forceren. O.a. Volvo 460 1.8 DL; siuurbek, speakers. Het begint bij de antenne, l.m. velgen. 57.000 km, 1992 21.000,- Volvo dealer Volvo 440 2.0 GLE; Stuurbek-, centr. vergr.,trek haak, speakers, antenne. 30.000 km. 1993 26.500,- VOLVO HANS KOK VENLO B.V. Venrayseiveg 28, industrie-terrein Groot Boller-Venlo - telefoon (077) 382 18 18. De angst dat starters op de woningmarkt niet aan bod komen sinds de invoering van het systeem van regionale woningtoewijzing is ongegrond. Dat blijkt uit de eva luatie van het systeem, dat de woningstichtingen in Noord- Limburg sinds 1995 hanteren. Binnen enkele weken wordt die evaluatie bekend gemaakt. Dat liet directeur R. de Jong van Woningstichting Noord-Limburg maandagavond weten in de commis sie volkshuisvesting. Volgens De Jong gaat 'het gros van de huurwo ningen naar dorpsbewoners' en dat geldt ook voor de bouwkavels. Uit de evaluatie blijkt, "tot ieders verba zing", dat een woning vinden voor starters op een dorp relatief gemak- keiijker is dan in de stad. Een voor rangsbeleid voor autochtonen is dan ook niet nodig volgens De Jong. Zo'n beleid, bijvoorbeeld door de eis van economosche binding aan een dorp te stellen, is in de huidige volkshuisvestingswet overigens ook verboden. Sinds twee jaar is de toewijzing van sociale huurwoningen compleet anders geregeld dan voorheen. De woningcorporaties geven een krant uit, waarin regionaal het aanbod wordt opgesomd. Belangstellenden uit de hele regio kunnen daarop zelf reageren. Bij de invoering is afge sproken dat het nieuwe systeem dit jaar zou worden geëvalueerd. Commissielid H. Philipsen (CDA) had gevraagd waar die evaluatie bleef. Mevr. Willems uit Boxmeer is de gelukkige winnares van een modecheque van Berden Mode in Venray. Door het inzenden van een antwoordkaart uit een folder maakten de vele deelnemers kans op een cheque van 550 gulden. Uit de stapel werd door notaris Mathijssen de gelukkige winnares getrokken. Afgelopen dinsdag kreeg mevr. Willems de cheque overhandigd door Monique Bloemen van het Venrayse modehuis Bent u al eens behandeld door ee arts van Hindoestaanse afkomst? Of ih éëri winkéi geholpen döor een vrouw van Turkse afkomst? Of een Afrikaanse tegengekomen in oplei ding als ziekenverzorgster? Dit zal in de toekomst steeds vaker voorkomen. Onze samenle ving in Nederland wordt steeds kleurrijker. Nederland is en wordt een land waarin mensen van ver schillende culturen samenleven. Positieve en negatieve gevolgen hiervan komen dichterbij: via de media, tijdschriften, kranten etc. Via het thema Kleurrijk Nederland wil de LVB bijdragen aan het vergroten van de tolerantie binnen onze multi culturele samenleving. Dit thema staat de komende twee jaar centraal. Datum van de eerste avond is 18 november. De avond begint om 20.00 uur in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel, waarna een korte inleiding volgt over een stukje historie, traditie over migratie in ons land. Daarna een boeiende informatieve videofilm over geëmi greerde Nederlanders in Australië en Nieuw Zeeland, met een korte gezamenlijke nabeschouwing. Na de pauze is het woord aan een (allochtoonse) gastspreekster, aan wie u ook vragen kunt stellen. Indien de tijd hef toelaat verdiepen we ons nog verder in het thema door middel van een 'gezellig kaartjes- spel'. Gespreksleidster is mevr. T. Teeuwen-Peeters. Wij hopen dat het een boeiende, leerzame avond wordt. Steeds meer mannen en vrouwen ontdekken de schitterende effecten van kleur in het haar die de persoon lijk uitstraling onderstrepen. Ieder jaar zien we de vraag naar haarkleu- ringen stijgen. Een van de voor naamste oorzaken van de groei is het feit dat er nieuwe manieren van kleuren zijn gekomen. Met name kleuringen als So Colors en de moderations van Matrix die de voordelen van zachte kleuringen en kleurspoelingen combineert. Dus lang houdbare kleuringen die niet definitief zijn; met veel glans en zo zacht dat het zelfs direct na een per manent toegepast kan worden. De Nederlandse consument, vrouwen en mannen, blijkt hier duidelijk behoefte aan te hebben. Vele men sen weten nog niet wat er allemaal mogelijk is op kleurgebied. Daarom is er aanstaande vrijdag vanaf 09.00 uur een coup- en kleur adviesdag bij kapsalon Leo Nooijen op het Henseniusplein in Venray. U krijgt op deze dag advies dat persoonlijk op uw haar is afgestemd en afge werkt kan worden met een moderne coupe. U zult enthousiast zijn over de kleuren van Matrix, welke pro ducten voor Venray alleen in onze kapsalon op het Henseniusplein gebruikt worden. Wilt u het ook eens proberen? Kom dan vrijblij vend naar onze kapsalon op vrijdag 14 november vanaf 09.00 uur en u krijgt een gratis kleuradvies voor u persoonlijk. Nederlands beste kleurspecialis- ten van Matrix zijn deze dag bij ons aanwezig om u kleuradvies te geven. Kapsalon Leo Nooijen, de Focus kappers voor Venray en omgeving, Henseniusplein 2 te Venray heten u van harte welkom. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Sinds 1 november is in Venray een praktijk voor reflexologie gevestigd. Mevrouw M. Kuypers- Mater oefent haar praktijk uit aan de Silvesterweg 18. Reflexologie is een therapie die het zelfhelend mechanisme in het menselijk lichaam wil stimuleren. Door te drukken op punten in reflexzones op handen, voeten en oren te wordt een corresponderend orgaan in het lichaam behandeld. Op die manier worden blokkades opgespoord die zorgen dat het lichaam en/of geest uit balans raken. De reflexzone-therapeut stelt in overleg met de cliënt een individu eel behandelplan op. Daarbij wordt ook gekeken naar aspecten als voe- dign, beweging en leefwijze. De behandeling kan zich richten op ver beteren of normaliseren van lichaamsfuncties als zenuwstelsel, spijsvertering, spieren en bloedsom loop. Reflexzone-therapiekan ook goede diensten bewijzen bij pijnbe strijding en het terugdringen van stress en spanningen. Voor een consult van een reflex zone-therapeut is geen verwijzing van de huisarts of specialist nodig. De therapie zit niet in het zieken fondspakket. maar sommige zorg verzekeraars vergoeden de kosten wel. Mevrouw Kuypers heeft een tweejarige beroepsopleiding tot reflexzone-therapeut gevolgd en bezit de praktijklicentie van de Vereniging Nederlandse Reflexzeone Therapeuten (VNRT). Kuijpers heeft jaren ervaren als ver pleegkundige in de terminale patiëntenzorg en was animatie instructeur en voorlichter bij de Nederlandse Hartstichting. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevr. M. Kuypers-MAter, tel, (0478)51 31 91. FEEL EN MAAS "n abonnement waard

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9