Onbezorgd op vakantie? Jumor en ernst met Willem Wilmink Nieuw fotoboek Oostrum Piet en Frans in het zonnetje Noisy Stuff met nieuw album in Jera IUnky Boots n de Bonte Koe en lixie Aces op country esterna vond raaie eerste prijs drumband Ons Genoegen en ïxpositie bij woning stichting Amsterdamse avond 't Podium m 4-gangen menu: f37.50 Alice's Restaurant in Dingus N IS-LAW S Wilt u een buffet thuisbezorgt, dan kan dit voortaan voor ƒ17,50 p.p. met een minimum van 6 personen. Drie kunstenaressen in galerie 'De Lochting' Drumband Koninklijke Harmonie Euterpe promoveert ;EL EN MAAS donderdag 13 november 1997 - Pagina 3 Literair Café Venray-regio presenteert in Schouwburg Venray samenwerking tussen juwburg Venray en het jrair Café Venray-regio wordt seizoen geprolongeerd. Op ;dag 26 november treedt op .todiging van het Literair Café ai y, jray-regio Willem Wilmink op. oop i ze 60-jarige schrijver, dichter indei zanger en vooral ook verteller Enschede geniet grote bekend- i in de Nederlandse theaterwe- Hij wordt muzikaal onder huis Ijnd door Frank Deiman ano/zang) en Karei Bosman aar/zang). en voorstelling van Willem jmink is een speciale gebeurte- Hij weet niet alleen met een m pel woord een prachtig beeld op I [oepen, maar heeft zich ook ont- ;keld tot een geweldig verteller, geen ander weet Wilmink een eme theatersfeer op te bouwen, imstig Genoeg, zoals zijn nieuw- literair theaterprogramma heet, en humoristisch programma met intoe een ernstige ondertoon. Hij neemt de bezoekers mee op reis door het leven. De ervaring als kind opgedaan, de schoolperiode, de eer ste liefde, ouder worden en terug gaan naar de stad waar hij is gebo ren. Vrolijk en soms serieus. Ook besteedt hij aandacht aan zijn grote liefde, de middeleeuwse literatuur. Onderhoudend en helder, voor iedereen begrijpelijk weet hij hier over te vertellen. Wilmink neemt plaats achter een tafeltje op het podium en leest voor uit een bescheiden stapeltje boeken uit zijn omvangrijk oeuvre. Dat leidt hij uitvoerig in en uil met korte anekdotes. Wilmink wisselt zijn declamaties regelmatig af met lied jes die begeleid worden door Frank Deiman en Karei Bosman. De recensies over zijn nieuwe show zijn lovend. "Wie het genoe gen heeft gesmaakt bij een optreden van Willem Wilmink aanwezig te zijn, zal het voortaan lezen met dat beeld en die stem erbij. Geen schrij ver declameert en omlijst zijn eigen werk zo boeiend als deze Tukker', schreef dagblad Trouw een maand geleden. Vrienden gratis Het Literair Café Venray-regio heeft deze maand een bijzondere actie, speciaal bedoeld voor scholie ren van het voortgezet, middelbaar- en hoger onderwijs. Om zoveel mogelijk jongeren in de gelegenheid te stellen deze geweldige literaire theatershow van Willem Wilmink mee te beleven, geeft het Literair Café Venray-regio entree-kaartjes gratis weg. De entree kost 25,-. Donateurs Literair Café Venray- regio krijgen vijf gulden korting. Bij aankoop van een kaartje voor Willem Wilmink krijgen scholieren op vertoon van studentenpasje of ov-jaarkaart een entreebiljet voor vriend of vriendin gratis. Twee halen dus, maar één betalen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Venrayse schouwburg tijdens kantooruren. nstaa Ie b; luur rs vj ;ur instaande zondag 16 november de band Kinky Boots vanaf uur het publiek vermaken met ,jv.s van bekende en minder [ddl ;ende bands in café de Bonte ie. Al deze covers, die afkomstig luit de jaren zeventig en tachtig, laan uit swingende rock en blues worden allen gegoten in een ieel eigen jasje. [arakteriserend voor Kinky «Is, die in deze bezetting sedert 15 actief is, is de strakke baseline, met onvoorspelbaar aarspel, wat telkens weer een ver- t send hoorspel oplevert. 1 )e band: Jan Mooren, bas en I g; Har Hansen, drum en Bart ops, gitaar en zang. lus voor een avondje lekker otsen! Zondag 16 november, 00 uur, café de Bonte Koe, entree !aterdag 15 november zijn de :mationaal bekende Dixie Aces jast in Venray tijdens een country westernavond met daarnaast ;rse randactiviteiten. Deze ound formatie die ook over de nzen bekendheid geniet heeft ds meerdere cd's op hun naam it. Het genre wat gespeeld wordt op dat van de Shadows, waar de echte liefhebbers op deze inddan ook volop aan hun trek- zullen komen. .okatie: Partycentrum Janssen, "iuisstraat 6 in Venray, aan- jg: 21.00 uur. Op het bondsconcours te Oud- istel in Noord-Brabant, afgelopen ndag, behaalde drumband Óns noegen uit Oirlo 84,13 punten in eerste divisie. Dat resultaat hete nde een ruime eerste prijs die nderdan een punt verwijderd was ipromotie naar de eredivisie. )e drumband onder leiding van Iructeur Henk Martens opende 'optreden goed. Het muziekstuk al marcherend uitgevoerd moest fden ging goed, ondanks de jon den kleinere muzikanten, waar- ar het al lopend musiceren extra «ilijk is. Het concertwerk dat al ande uitgevoerd moest worden, ig in het algemeen ook prima, loudens enkele foutjes. De uit dring van het eerste werk werd arom hoger beoordeeld als het 'de. De eindbeoordeling was tee goed voor een mooie eerste en betekende een beloning het vele repeteren van de afge- in tijd. Speciaal voor de jonge in was dit concours een ervaring ze niet graag zouden missen. Bij jskomst van het concours in p werd de drumband met en lade van de fanfare verwel- ld en werd er nog enkele uren It en met 2 januari exposeert het kantoor van de oningstichting aan de banstraat de Reuverse kun nares Tiny Vallen, hny Vallen vervaardigd fraaie ndkleden en heeft al vele exposi- jin binnen- en buitenland gehad. De wandkleden zijn te bezichti- '°P maandag t.m. donderdag van Jtot 17.00 uur en vrijdag van '1011230 uur. Vrijdag 14 november aanstaande organiseert 't Podium een 'Amsterdamse avond'. Kroegbaas Geert Pelzer zingt en ontvangt gas ten, aanvang 21.00 uur, entree vrij. Zondag 16 november aanstaande is de demopresentatie van de Venrayse formatie Grum in café 't Podium, aanvang 21.00 uur, entree vrij. Grum bestaat als band vanaf 1994. Na enkele wisselingen van leden bestaat de band in de huidige bezetting vanaf 1995. In het begin is Grum gestart met alleen covers. Na vele succesvolle optredens in de regio besloot Grum in 1996 te beginnen met het schrijven van een eigen repertoire. Nadat het live spe len van de eigen nummers goede reacties opleverden, besloten ze eind september de studio in te gaan, wat resulteerde in de eerste Grum- demo. Hier staan vier nummers op van pure Grum-rock. Deze Grum- demo wordt voor het eerst gepresen teerd in café 'het Podium' te Venray op 16 november. Deze demo is dan ook voor het eerst voor het grote publiek verkrijgbaar. Grum bestaat uit: Ron Versleijen (zang en bas), Luc Kateman (bas en zang), Marcel Holtackers (-nieuwe- drums), Ralf Bus (gitaar en leuke loopjes) en Sander Martens (gitaar en tweede stem). Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Êen gevogelte salade met ananas en ket*c*iesaus Toornige kuisgemaakte champignonsoep L-amsj-ilet met code wijn saws -Huisgemaak+e kaneelfait (zwamboks) Na twee succesvolle optredens in het café van OJC Dingus is Alice's Restaurant wederom te gast. Nu vindt het optreden echter in de zaal van OJC Dingus plaats en wel op zaterdag 15 november vanaf 20.00 uur. IN een uitgebreide bezetting, er is nu slagwerk aanwezig, gaat Alice's Restaurant er deze keer ver sterkt (gestekkerd) tegenaan om de zaal 'plat' te spelen. Daarbij zijn nog steeds onder andere de banjo, de viool en de fluit wapens waarmee zij het publiek bestoken. Ook meer stemmig en a capelia zang wordt niet geschuwd. Hel repertoire wordt nog steeds ontleent aan de Engelstalige folktra- ditie. Met dit swingende benefiet concert hoopt Alice's Restaurant haar bijdrage te kunnen leveren aan de 'ton' die OJC Dingus zelf bijeen moet sprokkelen om een nieuwe inventaris aan te kunnen schaffen. Alice's Restaurant en OJC Dingus gaan er nog steeds vanuit dat de gemeente Venray het gebouw (en dus vooral de zaal) voor haar reke ning zal nemen. Alice's Restaurant bestaat uit: Yvonne Berden (fluit, banjo en zang). Peter Bonants (gitaar en zang), Hans Derks (accordeon en zang), Harry Janssen (mondharmo nica en zang), Gerard Schutte (viool, mandoline en zang). Op 19 november wordt het tweede fotoboek over Oostrum gepresenteerd. Samensteller Joep van Goch zal op die dag het eerste exemplaar aanbieden aan pastoor de Ceuster uit Oostrum. Poging tot inbraak Onbekenden hebben toegang proberen te krijgen tot een woning aan de Merseloseweg. Getracht was om via het bovenlicht aan de achter zijde binnen te komen. Het bleef echter bij een poging. Diefstal personenauto In de ndcht van woensdag op don derdag werd de op de parkeerplaats bij de woning van een 30-jarige inwoonster aan het Bingelkruid, een personenauto (Nissan Sunny) gesto len. In de auto lagen verschillende gereedschappen en kleding. De auto heeft nog een waarde van 4000 gul den. Het eerste deel werd ongeveer tien jaar geleden uitgegeven. Daarin werden foto's gepubliceerd van Oostrum uit de jaren tot 1940. In het tweede deel, waaraan Joep van Goch ruim 2,5 jaar gewerkt heeft, komt de periode 1940-1970 aan bod. "Ik heb kunnen selecteren uit ruim 300 foto's van mensen uit Oostrum en omgeving" laat van Goch weten. De foto's zijn voorzien van korte teksten en geven een breed overzicht van mensen, vereni gingen, wonen, werken, de school en de kerk in het na-oorlogse Oostrum. Het boek is vanaf 20 november verkrijgbaar bij kapper Verhaegh in Oostrum en bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat. Autogordelcontrole Dinsdagmorgen hield de politie aan de rondweg Brukske weer een controle op het dragen van de auto gordel. Zestien bestuurders weten nu wat het kost om de gordel niet om te hebben, namelijk 80 gulden. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode han dig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaal automaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u con tant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de credit card die wereldwijd geaccepteerd wordt. Nu 35% korting op doorlopende reisver zekering in Totaalpakket. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 200 tel.(0478)530300 (S-efcafé. "De Ba^Hep" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Drie gangen frjQ rS) kewze-menu J 427 ,cJ\J Alet cils de afgelopen weken een keuze uif 3 voor-, koofd- en nagerechten IA krijgt hiervoor dan div. vlees en vis gerechten, met stokbrood toast en een fruitsalade. Soep kan als aanvulling meegeserveerd worden voor ƒ5,- p.p. Harmonie St. Catharina huldigt jubilarissen Vrijdag 7 november was een speciale avond voor Piet Jenniskens en Frans Weijs, twee leden van harmonie St. Catharina uit Leunen-Veulen-Heide. Tijdens de jaarlijkse Cecilia-avond van het muziekgezelschap werd het duo onderscheiden door de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Voorzitter Geurts kon bij Piet de gouden en bij Frans de zilveren speld op de revers vastmaken. Piet Jenniskens is al veertig jaar lid van St. Catharina. Begonnen bij de drumband, tijdelijk overgestapt naar de Venrayse drumband, maar weer teruggekeerd in Leunen. Daar was hij slagwerker bij het harmonie orkest en drummer bij blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler. En zat nog drie jaar in het bestuur. In verband met z'n werk -druk, druk, druk- roert Piet tegenwoordig alleen nog de trom bij de knollenverzame- laars. Frans Weijs speelt trompet. Lid van de harmonie en ook blazer bij de Rübensammler. Frans was in z'n jeugd al lid, maar toen het te druk werd op het boerenbedrijf hing hij z'n instrument aan de wilgen. Later blies Weijs toch z'n partijtje mee, eerst injoekskapel 'Luuster Efkes' in z'n woonplaats Veulen, daarna trad hij weer toe tot de harmonie. Behalve muzikant is Frans Weijs ook nog gastheer van Die Fröhlichen Rübensammler. De blaaskapel repereert sinds enkele jaren in een omgebouwd gedeelte van z'n stal. De beide jubilarissen en hun echt genoten beleefden een bijzondere Cecilia-avond. Van 16 november tot 21 december is de laatste expositie van 1997 in galerie de Lochting. De expositie begint weer met een open middag op zondag 16 november van 13.00 tot 17.30 uur, waarbij de kunstena ressen ook aanwezig zullen zijn. Zij zijn graag bereid om iets over hun werk te vertellen. Het is opnieuw een boeiende en afwisslende exposi tie. De schilderijen van Ria v.d. Ven vallen op door hun uitbundig kleur gebruik en de bijna kinderlijke tek- enignen in de afbeeldingen. De schilderijen van Miryam Schobben imponeren door juist heel sober kleurgebruik en de tekening Muggenlarvenvanger weggestuurd Zaterdagmorgen omstreeks 11.00 uur betrapte de politijs een 60-jarige inwoner van Echt bij het afwate ringskanaal aan de Spurkt, die net wilde beginnen met het vangen van muggenlarven voor de visvangst. Hem werd te verstaan gegeven dat hij moest vertrekken, wat de man ook deed. Het vangen van muggen- larven kan een lucratieve bezigheid zijn. Het genoemde kanaal is een rijk gebied voor muggenlarven en staat daarvoor ook bekend. lijkt van eenzelfde kinderlijke een voud als bij Ria v.d. Ven. De beelden en objectenv an Petra Verhees vormen een gezocht even wicht in lichtheid en zwaarte, in doorzichtigheid van glas en ondoor grondelijkheid van natuurlijke mate rialen als steen en hout. Voor de galerie is een groot vloerobject ten toongesteld, dat de zoektocht naar evenwicht en de mogelijke verwar ring goed verbeeld. 'Eye of the Universevan Petra Verhees. Op het bondsconcours in het West-Brabantse Oud Gastel heeft de drumband van de Koninklijke har monie Euterpe afgelopen zondag een eerste prijs met promotie gehaald. Door dit resultaat promo veert de drumband naar de tweede divisie sectie A-b. Op het concours in Oud Gastel speelde zij twee te beoordelen werken. Het eerste werk Variations on a theme van Frank Rademakers begint met een Latin- sfeer als inleiding. De castagnetten en de pauken spelen hier een belangrijke rol. In het tweede gedeelte zijn het vooral de maatwis selingen die voor een verrassing zorgen. Het derde deel speelt vooral de ritmiek en dynamiek bij alle ins trumenten een belangrijke rol. In het vierde en vijfde deel werd er zeer subtiel gespeeld. Het vraagt van alle muzikanten een opperste concentra tie omdat solo-elementen van snare- drums, bongo's, conga's en pauken het uiterste van de muzikanten vra gen. De jury waardeerde dit werk met 87,75 p. Het tweede werk, d'Affrique van Leon Camp is een werk met een Afrikaans karakter. Vol overtuiging werd dit werk uitgevoerd. Harde en zachte gedeelten zorgden hier voor een perfecte afwisseling. Het twee de gedeelte begint met een krachtige inleiding, direct gevolgd met zachte passages van Cowbell, claves en bassdrums. Hierna voegen zich steeds meer instrumenten om beurt toe en verschillende solisten wisse len elkaar in een snel tempo af. Met een verrassend handgeklap komt het majestueuze slot. De jury waardeer de dit schitterend gespeelde werk met maar liefst 89,5 p. Met een totaal score van 88.50 p. was de pro motie een feit. De drumband, onder leiding van Peter Bergmans, werd tegen 21.00 uur in Venray opgewacht door de leden van het harmonie-orkest. Met een welverdiende serenade werd de drumband gefeteerd voor deze zeer goede prestatie. De Meerlose rap-metal formatie Noisy Stuff laat zaterdag 15 november in Jera in Ysselsteyn nummers horen van haar tweede (mini)cd 'Collaboration'. De cd komt dezelfde dag uit. Net als de debuut-cd 'Negative Nation' bevat ook 'Collaboration' drie nummers. Daarin rapt en zingt Maarten Peelen opnieuw over foute zaken in politiek en maatschappij, daarbij deskundig funky en stevig terzijde gestaan door de andere bandleden. Het concert van Noisy Stuff begint omstreeks 22.00 uur, de zaal gaat open om 20.00 uur. Bromfiets meegenomen Woensdagavond was een 38-jari- ge inwoner uit Stevensbeek betrok ken bij een eenzijdig verkeersonge val op de Maasheseweg/Metaalweg. De door hem bestuurde bromfiets raakte beschadigd en hij liet deze ter plaatse achter. Toen hij donder dagmiddag omstreeks 12.00 uur zijn bromfiets wilde ophalen bleek die verdwenen te zijn. Daarvan deed hij aangifte bij de politie. Vier uur later belde hij de politie op, dat de bromfiets niet gestolen was, maar dat zijn vriend de bromfiets had meegenomen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker. P Henkes en G. v.d. Weyer: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend Z1EKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. v. HEK, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling V. GEURTS en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06- 52851493 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Tfelefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven; Op aanvraag verkrijgbaar, Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3