cUett&teK Jubileumboek Spurriemök gepresenteerd De haas slaöpt.... Afscheid van Tieske en Tontje Opper Karklingel in Oostrum UW Vlooienmarkt in Veulen PEEL EN MAAS donderdag 13 november 1997 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664; diaken: P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Nol Broers, Peronella Camps (koll.), Harry Rongen (Overloonseweg, Koll.); 19.00: H.Mis voor Johan Jonkers en overl. fam.; jaard. Jan Heijl, ouders Arts-Dommeck en zoon Jan; mevr. Aben-Verdijk (koll.), Chris Rongen, jaard. Annelies Beterams en fam.; overl. fam. v.d. Berg-Paulissen; Hendrik v.d. Heuvel (koll.); Pierren en Elisabeth Nooyen-v. Rhee (koll.); Lei Poels (koll.); Jan Buijssen; jaard. ouders v. Vegchel-Muijseres; Willy Beerkens-v. Meijel; overl. ouders v.d. Heuvel-Dommeck; jufr. Adele Manders. Zondag: 33e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor fam. Schellen-Jozen en fam. Schellesluis; 11.00: H.Mis voor Tony Smits; jaard. fam. v. Vegchel-Arts; Dora Theeuwen-Welbers; uit dankbaar heid; Toon Daniels; Til Janssen- Pelzer en overl. lam. Maandag: 9.00 H. Mis voor Johan Hendriks (koll.); Piet Wilms (koll.); voor het welslagen van een operatie. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Bouten (koll.); Jo Swinkels (koll.); voor een zekere intentie; voor Besty v. Loo-Pouwels (koll.); voor Toon Jenneskens (verj.); Woensdag: 9.00 H. Mis voor Mechtilda Clephas (koll.); J. Verheggen-Claessens (koll.); J. Pieters (koll.); Harrie Rongen (Overloonseweg, koll.); fam. Pouwels-Maessen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Bed Linskens (koll.); Piet Rongen (koll.); Nellie Janssen (koll.); Nel Camps (koll.); Teng v. Meijel. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt. Dienbeurten: za 19.00: Eomer, Joost, Ronny en William; zo 09.30: W. v. Ham en T. Koopmans; zo 11.00: Pascal, Kevin, Stef en Job. Lectoren: za. 19.00: L. Truijen, zo 11.00: J. Truijen. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de Si. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. lector/trice L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 m.m.v. Chrisko; overl. ouders Vollenberg-Arts; Harrie v. Dijck Miet Snijders- Folbers Nel Gommans-Arts overl. fam. Swinkels; overl. ouders Raemakers-Pouwels; jrg. Jan Peters; Teng Verschuuren en overl. fam. Verschuuren-Goumans; Dora Gommans-Coopmans Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-Zuid; 10.30: m.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus, jrg. Wilhelmina Vercoulen- Keijsers; Grada Voesten Lien Philipsen; Riekie Taks (6wd.. koll.); Alda v. Hoof; Sanda v. Vliet (koll.); Twan Peeters en overl. ouders Michiels-Wijnen; jrg. Martien Stoks; 12.00: doop Rowdy Roso, Bingelkruid 52: Maandag: 19.00 Pater Florentiuw Lucassen en overl. fam.; Helm en Eleonora Mommen en overl. ouders Janssen-Bol; Dinsdag: 19.00 Antoon Bovee en overl. fam.; Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Toon Brand en Petronella Brand-v. Horck (koll.); Harrie Coopmans (buurt); Donderdag: 19.00 Elizabeth Geurts en overl. fam.; Jan Mandigers; Vrijdag: 19.00 jrg. overl. fam. Hermus; Johan Wouters. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tol 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: In afspraak met de pastorie tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 voor overl. ouders Creemers- v. Bree en zoon. Zondag: 9.30 Voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Herenkoor Vredeskerk; overl. ouders Huisman- Paulus en overl. kinderen; Jet Manders-Beks (koll.); Johanna v. Meijgaarden-Donders. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Moeke Vermeulen; Johan Camps en overl. fam.; jrd. Sjeng v.d. Pasch; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; 10.00: Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; (Gem. Koor); Maandag: 9.00 Moeke Vermeulen; Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; Woensdag: 9.00 uit dankbaarheid vooralle verkregen gunsten (met rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 Lies Janssen- Wolters; Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00: voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bas Vermeulen, Guus op den Camp, Job Euwes en Luuk Gielens; zo 8.30: Annemiek Moraal, Danielle Wijnen, Floortje Gloudemans en Chantal Lenssen; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren en Laura op den Camp. Parochie Oirïo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis; Gradus Custers (namens kaartclub); Peter v. Rhee (jrd.) en Wim v. Rhee; jrd. Wim Janssen intentie fam. Keijzers-Michels uit dankbaarheid; voor de levende leden van de Broederschap van de H.Machutus. Na de Dienst verering van de relik wie van de H, Machutus en zege ning van brood en water. Zondag: 10.00 Hoogmis (m.m.v. Kelderband en Jonge Garde koor); deze dienst staat in het teken van het 6x11 jarig bestaan van de Vastenaovesverieniging 'De Spurriemök' en zal zijn in het dia lect. Verder vieren wij het feest van de H. Machutus; Jan Custers; overl. fam. v. Rijswijck-Martens; Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; voor de levende en overl. leden van de vastenaovesvereniging de Spurriemök; na de dienst zegening van water en brood en verering van de relekwie van de H.Machutus; Woensdag: 14.00 H. Mis van de H.Machutus voor de Ouderenvereniging H. Machutus; tevens voor de overl. fam. v. Rijswijck-Martens; Vrijdag: 13.00 PI. gez. H.Mis b.g.v. 40-jarig huwelijksfeest echtpaar Nelissen-Jenniskens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Martinus Kuijpers; Anna Strijbos-Cleven; Lies Dinghs- Vullings; Louis Tielen; jrd. Piet Keijsers; jrd. Martinus Emonts; jrd. Antoon Roelofs; Marie en Sjang v. Kuyck en overl. ouders v. Kuyck- Verrijdt; Woensdag: 18.00 overl. ouders en fam. Classens-Janssen; Misdienaars: za Marian, Sandra, Wilma en Rianne; wo Tim en Boy. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. tel. 571454. Rectoraat Heide Zondag: 33e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis GGJT voor Dora Camps; Jan Janssen; JGT Piet Rongen; overl. ouders v. Meijel- Seijkens; misdienaars: Inge, Sanne, Simone, Caroline, Elke en Manon. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps; misdienaars: Joep, Joke en Niek. Rectoraat Veulen 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor overl. fam. Nabuurs; als gest. jgt. Jacobus Geurts, Wilhelmina Croymans en Antoor Geurts; Zondag: 10.30 Hgm. v. Frans v. Staveren riamens buurtver. Veulens Achterland; Gerardus Houben en echtgen.; Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de v. Hermanus Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks; Vrijdag: 19.30 H. Mis b.g.v. Ceciliafeest voor de lev. en overl. I.leden van de zangkoren. Misdienaars: za: Willem Classens; zo: Moniek Classens. Parochie Ysseisteyn 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Deze dienst wordt met gezangen opgeluisterd door Ria Linders-Deters; jrd. Martinus Hubers en echtgen.; jrd. Janus Jespers; jrd. Geertje Janssen; Anny Cleven-v. Dijck (fam. v. Dijck); Zondag: 10.45 Gelezen dienst; Mina Thoone-Philipsen; Maandag: 19.00 mndd. Piet Mulders; Mathieu Arts en overl. fam. Jenniskens-Arts; Woensdag: 19.00 Frans Stiphout; ouders v. Well-Thoone en overl. fam. Wilhelmus Bollen; Vrijdag: 19.00 Overleden parochia nen; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Danny en Desiree; zo 10.45: Marian en Sandra; Freek en Jeroen; ma 19.00 Bram en Paul; 10 19.00 Ronnie P. en Tom; vr 19.00 Linda en Ronny O. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Martien v.d. Zanden en Petronella Meyer; Fien Janssen-Arts (v.d. kaartvriendin- nen); misd. Janneke v. Rheden en Anke Poels; Zondag: 10.00 om goede gezond heid; misd. Linda Engels en Marlies Zwitserlood Woensdag: 19.00 Truu Thissen; Nard Janssen (v.d. oude buurt); Edith Turkenburg-Nimis; Kerk poetsen: mevr. Franssen-Arts en mevr. Troisfontaine. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 fam. v. Vegchel- Vereyken; Donderdag: 19.00 bidden van het rozenhoedje; Misdienaars: zo: Grard en Luutze; Lezers: zo: Jan Classens; Cecilia-avond is vastgesteld op 11 dec. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor: Herman Janssen; overl. fam. Versteegen-Kuijpers; Dora Versteegen-v. Kempen; Lambert Rouwens en zoon jan en overl. ouders Rouwens-Heinemans en fam.; fam. Jenneskes-Devens; broe der Paschalis; fam. Vermeltfoort; fam. Vrijssen; Lectrice: Linda Jansen; dienbeurten: Linda Jansen; In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor Jeu Custers (leiding oud-verkenners); Piet Poels; Zr. Elisa; Zr. Eduarda- Swelsen; Nella Bastiaans-Deenen. Vrijdag: 14.30: H.Mis 40-jarig huwelijk fam. Emmen-v. Oers; Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 16 nov. zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. P. Kwast uit Veldhoven voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u harte lijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor hel bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Vertrouw op Jehova's reddende machtin de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Evangelist J.A.J. Bals. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr, maandag van 16.30-17.30 uur; 12-15 jr. maandag van 19.00-20.00 uur; 16-22 jr. dins dag om 19.30 uur. Andere tijden of privé-onderwijs in overleg. Bijbel/Contacavond: Donderdagavond. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Bijbelgemeente Venray Welkom in de erediensten van deze evangelische, baptistengemeente. Erediensten: iedere zondag van 10.00-11.15 uur. Na de dienst is er gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie. De diensten worden gehouden in het wijkgebouw van de wijk Landweert; 't Stekske, Kruidenlaan 161 in Venray. In de dienst wordt speciale aandacht geschonken aan de kinderen. Daarnaast is er zondagschool en creche! 1 keer in de maand (de vier de dinsdag) is er een openbare Bijbelstudieavond in 't Stekske. Deze avonden beginnen om 19.30 uur. Informatie over erediensten en alle Bijbelstudies: Predikant R. Piet Bom,vanaf 1917 vrachtrijder Venra; Venlo, bericht hiermede het geachte publie van Venray en omstreken, dat hij vanaf juni 1922 voortaan geregeld driemaal pj week naar Venlo zal rijden en wel: dinsdai donderdag en zaterdag. De vrachtkostè bedragen 40 cent per 100 kg. stukgoed va Venray-Venlo als omgekeerd. Kleine pakje 10 cent, grote pakjes 20 cent, en biggen cent. Vanaf 17 maart 1923 zal P. Bom e. vrachtauto gaan rijden van Venray naar Venl en tussenliggende plaatsen. Vertrek Venra iedere dinsdag-donderdag en zaterdag onv uur 's morgens. Vanaf 30 maart 1925 zal ook een vrachtdienst gaan rijden van Venra naar Nijmegen. Op de foto van omstreeks 1920 zien we vrachtkar van P. Bom. Op de huif van de ki staat: P. Bom, vrachtdienst VENRA) VENLO. In de kar vol met goederen hee ook plaatsgenomen de waakhond. In de nac! van 31 mei op 1 juni 1920 werd namelijk d wagenhuif van deze kar door vandale gedeeltelijk opengesneden. Een lage streek. Bij de kar staat Piet Bom. Vóór bij het spa paarden staat Tinus Fleurkens. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op zondag 23 november 1997 is er weer de traditionele vlooienmarkt éjj veiling van allerhande goederen en spullen in Veulen, Venray. De toegang met; levensmiddelen ter waarde van 50 guiden. Aanvang vlooienmarkt; 13.00 uur (opening zaal); aanvang verkoop bij opbod: 13.30 uur. De veilingmeester verkoopt bij opbod per gulden. Dit alles geschied in ca té/zaal 't Veulen, Veulenseweg 49, 5814 AB> Veulen. t VA Vastelaovendvierend Merselo heeft dinsdagavond, de lie van de 11e, op gepaste wijze afscheid genomen van een illuster duo: Tienus en Tontje. Tienus en Tontje staan voor Albert Michels en (Kampen) Harrie Arts. Veertig jaar geleden betraden zij de vastelaovesbuhne tijdens de Merselose zittingsavond voor het eerst. Zij namen de notabelen van dit dorp, en ook die van Venray, flink op de korrel en maakten daar mee naam en faam. Het duo was 20 jaar lang een vast onderdeel van het programma waar na Tienus plaats maakte voor Tieske oftewel Herman Zegers. Albert Michels bleef echter nauw betrok ken bij het duo en droeg bij aan de teksten van het nieuwe tweetal. Om gezondheidsredenen doet dit jaar Harrie Arts ook een stapje terug. Reden voor De Zagewetters in Merselo om dit tweetal in het zonnetje te zetten tijdens de jaarver gadering. Het einde van Tieske en Tontje betekent echter de geboorte van Tieske en Teike. Herman Zegers krijgt vanaf dit seizoen gezel schap van Noud Gielen uit Heide. Samen zullen zij nu voor spitse teksten tij dens de Merselose zittingsavonden gaan zorgen. Daaraam zullen Tienus en Tontje echter nog altijd een tek stuele bijdrage leveren. Sjraar Vermeulen is benoemd tol g 'Opper Karklingel' van CV 'De fc Karklingels'. Op de 41 e jaarvergadering afgelo pen dinsdag van CV 'De Karklingels' is Sjraar Vermeulen teruggetreden uit het bestuur. Vooi zijn bijzondere inzet, enthousiasme en werk voor de Aostrumse Vastelaovend werd hij door de ver- L" gadering benoemd tot 'Opper p Karklingel'. Na het voorlezen van de bij deze titel behorende oorkonde werd de gouden speld door de voor zitter opgespeld. Sjraar neemt na 29 jaar afscheid van de Karklingel. In 1968 was hij prins van de Karklingels als Sjraar 1 Hij was 18 jaren lid van de Raad van Elf, waarvan 12 jaren als cere moniemeester, verder was hij ld jaren bestuurslid en vanaf 1992 vice-voorzitter. Ook voor de toekomst kan de Karklingel volgens zijn zeggen nog steeds een beroep op hem blijven doen. Sjraar Vermeulen is de derde Karklingel die deze eretitel ma? dragen. Eerder gingen Gradje Lemmens en Jan Raedts hem voor. Hel inschieten van het vastelaovesseizoen bij De Piëlhaas op de He lie is helaas een korte traditie geweest. Vanwege de beperkte belongs vorig jaar, heeft het bestuur dit jaar besloten om de opening van het bij het Piëlhaasmonument op het schouwburgplein te verplaatsen zondagmiddag, voor aanvang van de Hazepaeper. Dit tot droevenis van de joekskapel Rats d'r Neve. De leden van deze zijn van mening dat De Piëlhaas er dit jaar rats d'r neve "Vastelaovesvereniging De Piëlhaas laat hel beest gewoon pitten... Piëlhaze van Rats d'r neve. Dat de haas vijf dagen na dato gewekt volgens Rats d'r neve gewoon te laat. "Over tijd dus Reden voor de kapel om het "beest" toch op de lie van de lie te wekka Met een korte toespraak en enkele Piëlhaas traditionals opende Rats d'r zelf het vastelaovesseizoen. Daarbij werden ze geestelijk gesteund Raad van Elf van De Piëlhaas die bij het monument een papier had gelei met de tekst "Ien gedachte zien weej beej ollie Rats d'r Neve vergat vervolgens de andere Piëlhazen tijdens de jaarverga dering wakker te schudden. Afgelopen dinsdag, de 1 le van de 1 le is in Oirlo onder grote belang stelling het jubileumboek 'van Mangelwortel tot Spurriemök' gepresenteerd. Dit schitterende boek wordt a.s. zaterdag in Oirlo huis aan huis gratis aangeboden door de leden van de raad van 11Zij starten met hun rondgang om 11.00 uur. Zondag 16 november wordt De Spurriemök zelf gehuldigd in een middagvullende receptie. Doch eerst is er om 10.00 uur een H.Mis. Er is bijzonder veel aandacht geschonken zowel wat betreft de versiering, alswel de uitvoering. De H.Mis zal bijna in zijn geheel in het dialect opgedragen worden. Bovendien hebben de Kelderband en het Jong Gardekoor een aantal speciale liederen voor deze eucha ristieviering ingestudeerd. De eigen tijdse lezingen worden geooreerd door verschillende carnavalsmen sen. De H.Mis wordt opgedragen aan de overleden en levende leden van vastelaovesvereniging De Spurriemök. Om 12.66 begint de receptie voor de Oirlose bevolking en andere genodigden.Vanaf 15.66 uur worden de buiten Oirlose verenigingen ver wacht. De officiële receptie eindigt om 17.66 uur. Deze middag wordt muzikaal omlijst door de Oirlose Kelderband, Noeët Tuus uit Leunen en uit Blitterswijck 'Niks op de sök'. Op deze middag komt ook de kleinere jeugd zeer zeker aan haar trekken. Vanaf 12.66 tot 17.66 uur kan diezelfde jeugd terecht beneden in de soos, waar zij kunnen genieten van twee verschillende poppenkast voorstellingen om 14.00 en 16.00 uur. Daarnaast zullen er tussendoor leuke video's te zien zijn op een grootbeeldscherm.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 20