Uitbreiding lichtreclame I Kwestie notariskantoor bij Raad van State Decorette, nu ook in Venray!! Amnesty-groep Venray vraagt met ludieke middag aandacht voor gevluchte kinderen Kinder postzegels lenzaamheid Uitslag kleur wedstrijd Astma-fonds Opbrengst Toy-run 1997 Omroep Venray Jong Nederland viert St. Maarten Herenavond in Buitenlust Oud papier Expositie exclusieve stoffen en kleding St. Maartensoptocht in Veltum Hielen maas donderdag 6 november 1997 - Pagina Spijkers op laag water zoeken', typeert de gemeente Venray vasthoudende verzet van de roeders Sijbers, vastgoedont- ikelaars uit Overloon en iray, tegen de bouw vergunning ir een tijdelijk kantoor van ariskantoor Matrijzen ijs. Dit bleek tijdens de behan- ing van het hoger beroep in e kwestie bij de Raad van te in Den Haag. De gebroeders den zich niet neer bij de uit- aak van de Roermondse recht- ik eerder dit jaar, waarin hun «aren waren verworpen. leze kwestie begon anderhalf [geleden, toen de gemeente het ariskantoor een bouwvergunning voor extra kantoorruimte aan de dhuisstraat. Het kantoor mocht naximaal driejaar blijven staan, fwachting van toestemming voor initieve kantooruitbreiding. De Ie Stichting Kinderpostzegels Ierland heeft in het jaar '96/'97 staal f 153.500.- toegekend aan 8 anisaties in de provincie nburg, die zich bezighouden met pverlening aan en welzijnsbevor- Hig van kinderen. Het bedrag nt uit de opbrengst van de jaar- se linderpostzegelactie. Deze actie [dl gedragen door honderddui- ulen schoolkinderen en vrijwilli- die zich inzetten voor de ver- ip van Kinderpostzegels en rten. inkele voorbeelden van de leunde projecten zijn: de nieuw- iw van een manege voor gehan- ruiters te Heerlen, lentva- Hies voor gezinnen met een landicapl kind van het ncbcusoord te Valkenburg en de legen verbetering van paden van ':liting Manege Seurenheide voor jehandicapte ruiters, uw woonplaats zijn ook vrij- ligers actief met de verkoop van iderpostzegels en kerst- en uvjaarskaarten vanaf 12 novem- r 1997. Tot aan kerst zijn zij met verkoopstand te vinden op de Igende locatie: Openbare bliotheek iedere middag van 00-18.00 uur. zaterdag morgen van 11.00 rtot 14.00 uur. )e opbrengst van de jaarlijkse iderpostzegelactie wordt ver- Id over honderden projecten irkinderen in binnen- en buiten- ddie in moeilijke omstandighe- verkeren. tdereen. jong of oud. heeft loefte aan aandacht van anderen. :t drukke leven van vandaag zijn steeds meer mensen die deze mte en geborgenheid missen, eds meer mensen voelen zich izaam: bij jongeren zie je dan dal niet weten op welke wijze zij hun Iprettig en zinvol kunnen beste- Bij ouderen blijken vooral de ekenden en feestdagen een pro- iem te zijn. Eenzaamheid is een Jrpersoonlijke beleving. Een ken- jrk is dat je je los voelt staan van [ingeving. Vaak is er een oorzaak: trlijden. scheiding, verhuizing vrienden of kinderen. Er hoeft iter géén recente gebeurtenis te die je isolement kan verklaren, er nu wel of geen aanwijsbare zaak is: vanuit het isolement mm je je gevangen voelt, kan het leilijk zijn om in te zien dat er wel ijselijkheden zijn voor het maken n nieuwe contacten. Wanneer u l eenzaamheid van uzelf en of leren wilt doorbreken, willen de dcwerkers van Synthese u daar ag bij helpen. ten telefonisch of persoonlijk iprek met een van hen kan een He stap zijn. U bent daartoe van Ie uilgenodigd. Onze medewer- tszijn te bereiken op onze unit moren. In Venray telefoon: 0478- 3100; in Horst telefoon: 3978500 en in Bergen telefoon: 5-342770. Handkar 'geleend' 'e aan de Leunseweg wonende genaar van een bloemenzaak ont zie woensdagavond omstreeks .34 ur dat een bij zijn bedrijf minde handkar was verdwenen, ging zelf op onderzoek uit en °fin de Patersstraat een 24-jarige woner aan die zijn kar voortduw- Hij werd aan de politie overge ven en daar bekende hij dat hij handkar 'even had geleend'. Hij I(1 aan de straat twee zitbanken cn staan bij het reeds buitengezet ®f vuil en wilde die mee naar zijn "s nemen. De attente eigenaar eflzijn kar terug, terwijl de dader verhoor werd heengezonden. Of zitbanken nu op een andere 'nier door de man naar huis zijn bracht is niet bekend. 15 uur rijverbod Een 67-jarige inwoner van Aarle- a ixtel wilde in de nacht van woens- Je |°P donderdag omstreeks 00.45 "al rijdende in zijn personenauto "Ie Peel weg een sigaret aanste- n. Het gevolg was dat zijn auto in weggreppel tot stilstand kwam. ^politie ontdekte dat de bestuur- fonder invloed van alcohol ver fde. Hij kreeg een rijverbod van 20 Wen uur, zijn rijbewijs werd QO Sevorderd en proces-verbaal werd gemaakt. gemeente wilde eerste afwachten of dat zou passen in het nieuwe bestemmingsplan 'Jerusalem', gren zend aan het notariskantoor. De stu die naar herziening van het gehele centrum was toen nog gaande. Ook de gebroeders Sijbers waren in afwachting van dit nieuwe cen trumplan. Zij hadden eerder al een vergunning aangevraagd voor de bouw van een winkel/ appartemen ten/ kantoorcomplex aan de Kemp weg, Maar ook hier stelde de gemeente de vergunningverlening uil tot het onderzoek naar het Gouden-Leeuwterrein aldaar was afgerond. Deze studie nam echter meer tijd in beslag dan verwacht. Het geduld van de broeders was intussen opgeraakt en zij beklaag den zich bij de gemeente. Die zou volgens hen 'met twee maten meten', omdat het besluit over de bouwvergunning van Mathijssen eerder was genomen dan over hun aanvraag. Volgens gemeentelijk woordvoerder J. Zanders is deze afgunst de achterliggende oorzaak van het taaie verzet van de gebroe ders. 'Zij hebben zelf gezegd dat ze zich niet neerleggen bij de trage gang van zaken en dat ze iedere bouwvergunning die de gemeente in het centrum verleent tot de hoogste rechter zullen aanvechten'. Verder wilde de gemeente niet ingaan op de bezwaren van de Sijbers' legen de bouwvergunning omdat zij geen belanghebbende zijn. 'Hun project licht helemaal aan de andere kant van het Venrayse centrum en heeft niets met het Mathijssen kantoor te maken', aldus Zanders. De gebroeders Sijbers denken daar echter heel anders over. Zij vin den dat het extra kantoor van het notariskantoor hun concurrentie positie benadeelt. 'De kantoormarkt in Venray is niet zo groot. Als de gemeente geen toestemming voor Mathijsens kantooruitbreiding had gegeven, dan had hij in ons nieuwe complex kantoorruimte kunnen huren", luidde hun redenering. 'Daarom zijn wij wel degelijk belanghebbende in deze zaak', aldus F. Sijbers. Notaris H. Mathijssen vond dit een onzinnige gedachte, omdat hij alleen bij zijn bestaande kantoren extra ruimte nodig heeft. Zowel Zanders als Matrijzen erge ren zich zichtbaar bij de Raad van State aan de in hun ogen 'overbodi ge en tijdrovende procedure'. 'De gebroeders hadden dit hoger beroep net zo goed kunnen intrekken, want de studie naar het Gouden- Leeuwterrein is afgerond en de gemeente heeft al medewerking aan Sijbers' plannen toegezegd', zei Zanders. De Raad van State doet over circa twee maanden definitief uitspraak. Reclamebedrijf verwacht verdubbeling omzet Mediamax Lichtreclame uit Amsterdam verwacht met de uit breiding van mogelijkheden voor lichtreclame de omzet in Venray te kunnen verdubbelen. In Venray hangen op dit moment zeventien lichtbakken aan de lantaarnpalen langs de invalswegen. Sinds dins dag mogen bedrijven ook langs andere wegen lichtreclame maken. Verdubbeling van het aan tal lichtbakken zou voor de gemeente jaarlijks zeventiendui zend gulden extra opleveren. Burgemeester en wethouders besloten deze week om -als de gemeenteraad akkoord gaat- lichtre clame toe te staan aan lantaarnpalen langs de gehele binnenring in Venray, op grotere parkeerplaatsen en langs de wegen op bedrijventer reinen. Ook langs de doorgaande wegen binnen de bebouwde kom men van Leunen, Ysselsleyn en Oostrum is reclame voortaan niet langer taboe. De gemeente stelt aan die toestemming een aantal voor waarden. Er mogen bijvoorbeeld geen bomen worden gesnoeid of omgezaagd. Op wegen die eigen dom zijn van de provincie, moet die eerst toestemming geven. Met de uitbreiding van de moge lijkheden wil de gemeente tegemoet komen aan de vraag van Venrayse ondernemers. Die vragen bereikten ook de acquisitiemedewerkers van Mediamax. Woordvoerder Kramer van het Amsterdamse bedrijf: "Ondernemers gaven vooral aan dichter bij hun bedrijven te willen adverteren, vooral op de binnenring. Daarnaast kwamen er ook vragen om lichtreclame op de kerkdorpen". De gemeente Venray ontvangt van Mediamax voor elke lichtbak 1000 gulden. Ondernemers die willen adverteren betalen eenmalig 1995 gulden, plus een jaarlijks huurbe drag van 1695 gulden. Voordat geld Als het aan b. en n: ligt komen er meer van dergelijke borden boven de wegen. krijgt de adverteerder een tweezij dig verlichte lichtbak van 70 bij 100 centimeter. De bak is gemaakt van vandalismebestendige kunststof. In de jaarhuur zijn electriciteitskosten, onderhoud en reiniging begrepen. Uitslag van de kleurwedstrijd van 14 september jl. tijdens de Veltumse dagen: I. Niels Klaassen, Venray; 2. Rik Bouten, Merselo; 3. Denise Creemers, Venray 4. Loes Vervoort, Venray. De prijswinnaars hebben reeds hun prijs ontvangen en wij wen sen hun er veel plezier mee. Het is alweer even geleden, maar er is voor de achtste keer de Toy-run gehouden door Motortoerclub Aostrum uit Oostrum. De Toy-run is deze keer gehouden voor het kinderdagver blijf De Sprong in Oeffelt. Hier verblijven door de week verstan delijk gehandicapten van 1-17 jaar. De opbrengst bedraagt deze keer het bedrag van 2150 gulden; dit is een mooi bedrag dat het kin derdagverblijf voor de kinderen kan besteden. Het geld is in ontvangst genomen door twee medewerkers van hel kin derdagverblijf. Hierbij waren de organiserende en andere leden van de motorclub aanwezig die onder het nuttigen van koffie met vlaai nog even nagepraat hebben over hel verloop van de Toy-run. De mede werkers van het kinderdagverblijf konden ook al zeggen waaraan het geld wordt besteed; namelijk aan het aankleden (speel en oefenspul len voor de kinderen) van het zwem bad. De Toy-run is zonder inciden ten verlopen; er waren veel inschrijvingen en het was mooi weer. Dit is ook te danken aan de zeer goede inzet van de vrijwillige marchals (wegafzetters). De organisatie wil alle motorrij ders bedanken voor het vele speel goed dat bij elkaar is gebracht. Ook bedankt de organisatie de kinderen en medewerkers voor de goed ver zorgde ontvangst in het dagverblijf in Oeffelt. Verder zou de opbrengst nooit zonder medewerking van diverse sponsors tot stand zijn geko men en de organisatie wil deze van harte bedanken voor hun bijdragen aan de Toy-run. Ook dank aan het Rode Kruis en Politie 'n Wandeling dur 't Rooise Land Dit programma is hard op weg naar de honderdste uitzending!! A.s. donderdag 6 november de 96e aflevering waarin alles wat in 1996 op het Antoniusveld gevonden is nog eens op een rij wordt gezel. Welke conclusies kunnen we er nu uit trekkenof is dat nog te vroegMet Louis Rutten praten we over de grote vondst in augustus- september vorig jaar: de gouden fibula afkomstig uit de zesde eeuw. Dit prachtige sieraad is zeer binnen kort te zien in Museum 't Freulekeshuus in Venray! Op de Boschhuizen komen we bij de struiken waaraan het gebied zijn grote bekendheid te danken heeft, de jeneverbesstruik. Voordat we echter zover is wijst Annie Verheyen eerst op de verschillende spinne- webben die we overal tegenkomen. (donderdag 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur) Inbrekers overlopen Dinsdagavond omstreeks 22.00 uur werden bij een inbraak in een schaftkeet aan de Weverslo twee inbrekers overlopen, die er bij die ontdekking vandoor gingen met een rode VW die voorzien was van een buitenlands kenteken. De daders hadden reeds een aggregaat klaarge zet om mee te nemen. Daar kregen ze echter de kans niet meer voor. De politie vraagt dringend om getuigen die die avond in de buurt van Weverslo iets verdachts hebben gezien zich te melden. Diefstal fotocamera Woensdagmorgen ontdekte perso neel van een fotozaak aan het Henseniusplein dat een fotocamera ter waarde van ƒ1.299,- uit de vitri ne was gestolen. Wanneer de dief stal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Diefstal bromfiets Een 75-jarige inwoner van Veulen deed aangifte van diefstal van zijn Zundapp bromfiets. De bromfiets werd uit de schuur bij zijn woning ontvreemd. Waar Zijn De Troubadours Gebleven Roxünne uit Echt is a.s. donder dag 6 november te gast bij Oscar Hovens. Eind september presenteer de zij haar CD met Limburgse en Duitse liedjes. Het programma wordt iedere week voorafgegaan door 'Ger Gedaon' waarin zowel Limburgse en Brabantse muziek te horen is. Beide programma=s kunnen door u bijgewoond worden met als enigste voorwaarde dat u van tevoren even de studio belt: 512362. Op dat num mer mag u ook reageren of vragen stellen aan de gast van dat moment. Praatcafe A.s. zondag komt Praatcafe weer rechtstreeks vanuit café Het Podium in Venray. Frank Drabbels en Jeroen Egberts vormen een gitaarduo wat u beslist gehoord en gezien moet heb ben. Zondag kan dat in Praatcafe. De 'Open Microfoon' is voor iedereen die iets kwijt wil over wat hij meegemaakt heeft, vindt of juist niet vindt, die zich ergens gruwelijk aan ergert of juist heel blij over is. die iets verschrikkelijk heeft meege maakt of gewoon zijn hart wil luch ten. U kunt dus het woord krijgen. Maak dat kenbaar aan een van de aanwezige medewerkers van Omroep Venray dan is tussen 11.00 en 12.00 uur de microfoon enkele minuten voor u! Verder natuurlijk gesprekken met gasten over verschillende onderwer pen. Redenen genoeg om zondag weer te luisteren naar Praatcafe of om de uitzending bij te wonen in café Het Podium aan de Kruisstraat in Venray. Peelgrass De liefhebbers van country mu ziek kunnen goed terecht bij Omroep Venray. Elke maandag avond presenteert Rein Wortelboer Peelgrass tussen 20.00 en 21.00 uur. En zo af en toe komen er bijzondere gasten in het programma. Zo ook a.s. maandag 10 november: Rein praat dan met countryzanger Paul H Taylor uit San Francisco. Iedereen is van harte welkom om dit gesprek bij te wonen in de studio van de lokale omroep. Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E- mail: lovenray@dds.nl Op dinsdag 11 november aan staande is het weer zover; een gezel lige en sfeervolle lampionnenop- tocht trekt door de straten van Veltum. Jong Nederland verzorgt deze optocht die door zowel leden als niet-leden gelopen wordt. De kinderen die meelopen hebben alle maal een lampion bij zich. De leden hebben deze op de groepsavond gemaakt, terwijl de niet-leden een lampion van thuis meebrengen. Alle jeugd tussen de 5 en 15 jaar. en hun ouders mogen deze gezellige tocht meelopen. De avond begint om 18.45 uur met het lopen van de volgende route: start bij de blokhut 'De vier Uterste', gelegen aan de Kempweg, vervolgens Oerallaan, Vogezenlaan, Haammakerstraat, Veltumse Kleffen, Hubertusstraat, Volenbergstraat, Rochusstraat, Engelenstraat, Monikesstraat. Gratenstraat, Kempweg, en het eindpunt is bij de blokhut. Voor de kinderen is het erg leuk als er toe schouwers zijn in de verschillende straten, dus zorg dat u er voor hun staat! Als de kinderen terug zijn bij de blokhut, wordt de dorst gelest met een lekkere beker drinken en een versnapering. Ook zal er een St. Maartensvuur zijn en er vindt nog een kleine activiteit plaats. Het gehele programma zal rond de klok van 20.15 uur afgelopen zijn. Bij slecht weer zal de St. Maartensviering helaas niet door kunnen gaan. Vanaf 18.00 uur is er iemand te bereiken op tel. 0478- 511458 om eventuele vragen te beantwoorden. Jong Nederland is een jeugdver eniging die aangesloten is bij een provinciale vereniging. Wekelijks spelen er 130 kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 17 jaar. Mocht u meer willen welen over onze vereni ging, bel dan met de voorzitter: E. Geuyen, tel. 077-3662588 (na 18.30 uur). Restaurant Buitenlust staat o.a. bekend om de damesavonden die regelmatig door Piet en Marwil Jacobs georganiseerd worden. Piet en Marwil zijn thans echter gezwicht voor de roep van de man nelijke klanten voor een mannen- avond. Op 20 november is het zover. De heren worden verrast met een keur aan producten voor het inner lijk genot. Zo werden er enkele proeverijen gehouden. Proeverijen van binnen- en buitenlandse biersoorten, blen ded en malt whiskey etc. Ook kunt U kennis maken met het beste wal Nederland op sigarengebied te bie den heeft. De avond wordt verder door Piet en Marwil culinair inge vuld. Dus, herontdek het bourgoncli- sche leven en kom op donderdag 20 november naar de herenavond in restaurant Buitenlust. LANDWEERT I -II Op woensdagavond halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebun deld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op in wijk Zuid (tussen Zuidsingel, Prins Bernhardstraat en Nassauplein) tus sen 18.00 en 20.00 uur. Wij verzoe ken u vriendelijk uw oud papier vrijdag 7 november voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la. links van de tafeltennishal (nabij Foekepot). alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdag van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 58841 1 of Peter Bouwmans, tel 589134. Eén bestuurder gepakt bij alcoholcontrole Tijdens een alcoholcontrole in Venray in de nacht van zondag op maandag liet de politie tien bestuur ders blazen in het bekende pijpje. Voor een 25-jarige uit Horst afkom stige bestuurder pakte dat negatief uit, want zijn alcoholgebruik had de fatale grens overschreden. Hij kreeg een rijverbod en de mededeling dat proces verbaal zou worden opge maakt. Verlichtingscontrole Zaterdagavond hield de politie weer een controle op de verlichting van fietsen in het centrum. Tien bestuurders kregen een transactie aangeboden omdat de gevoerde ver lichting onvoldoende was. Voor een bestuurder was het dubbel pech, want naast proces verbaal voor de verlichting kreeg hij ook een proces verbaal wegens het opgeven van een valse naam. De jongen was 17 jaar oud. Donderdag 6 november opent Decorette Venray haar deuren voor het publiek. Schitterend gelegen aan de Grotestraat nr. 8. met voldoende parkeergelegenheid in de directe omgeving, is deze nieuwe Decorette vestiging beslist een aanwinst voor Venray. De Decorette winkels heb ben de afgelopen 25 jaar landelijk naam gemaakt als 'de winkel vol kleur voor het interieur'. Kleur in verf, kleur in behang, stoffen, zon wering en vloerbedekking. Kleur in decoratieve verlichting en woonac cessoire. Producten die zowel afzonderlijk als in combinatie met elkaar in het interieur kunnen wor den toegepast, omdat ze qua kleur en stijl perfect op elkaar zijn afge stemd. MIX MATCH BIJ DECORETTE Het kiezen en combineren van de juiste kleur voor het interieur is niet eenvoudig. Daarom ontwikkelde Decorette het Mix Match kleur- concept. Dit concept bestaat uit 56 van de meest actuele verfkleuren, die allemaal op de in de winkel aan wezige mengmachine gemaakt kun nen worden en die exact zijn afge stemd op de stoffencollectie van het Decorette Huismerk. Bij deze stoffencollectie kan met de Mix Match kleurwaaier en de grote kleurkaarten gemakkelijk bijpassen de vloerbedekking, zonwering en accessoires uitgezocht worden. INSPIRERENDE WOONIDEEËN Wie langs de nieuwe Decorettewinkel loopt, wordt naar binnengelokt door de sfeervolle eta lages vol inspirerende woonideeën. Ook in de winkel is het assortiment op inspirerende wijze gepresen teerd. René en Yvonne Leenen zor gen voor een gastvrije ontvangst en staan de bezoekers met raad en daad terzijde, geven complete kleur- en interieuradviezen voor het hele huis. zorgen dat alles perfect op maat geleverd wordt en staan er borg voor dat dit alles naar grote tevredenheid van de klant gebeurd. De Decorette in Venray is een franchise-vestiging van Decorette B.V. De organisatie telt momenteel ruim 90 vestigingen, verspreid over heel Nederland. Decorette, daar wordt niet alleen uw huis vrolijk van! Op zaterdag 8 en zondag 9 november bent u van harte welkom in Zijde-Atelier De Spindel te Oirlo. Tijdens de open dagen is er weer een bijzondere expositie. GeNxposeerd worden prachtige handbedrukte stoffen en kledings tukken van Susan Henselmans. Susan Henselmans heeft zich in de afgelopen jaren gespecialiseerd in het handmatig bedrukken van stoffen. Zij hanteert vele technieken die zij deels zelfheeft ontwikkeld en maakt daarbij gebruik van mate rialen en hulpmiddelen, die iedereen dagelijks tegenkomt. Haar gevoel voor structuren, vor men en kleuren leidt elke keer weer tot verrassende drukresultaten. We zien bij haar een voorliefde voor glasplaatdruk. Zo heeft ze recent een methode ontwikkeld om hand matig in JJn keer grote lappen te bedrukken. Deze lappen verwerkt zij tot decoraties, maar vooral tot unieke kledingstukken. Bij het ont werp van een kledingstuk gaat het er vooral om dat de print goed tot zijn recht komt en dat het goed draag baar is. Steeds weer probeert zij een com binatie te maken tussen creativiteit, techniek en vakmanschap. De ideeNn voor materialen en vormen doet zij op in haar directe omgeving. Alles wat structuur of vorm heeft is bruikbaar en geeft nieuwe inspiratie. De techniek heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld en het vakmanschap is ingegeven door haar klassieke opleiding. Kortom, de moeite waard om te bekijken. Tijdens de open dagen zijn stoffen en kledingstukken te koop. Entree is gratis en de koffie staat klaar. Zaterdag 8 en zondag 9 november van I 1.00 - 17.00 uur in Zijde- Atelier De Spindel. Castenrayseweg 28 te Oirlo. Om twaalf en twee uur bovendien demonstratie dessinontwerpen. Dinsdag 11 november is het weer zover. Onder aanvoering van Sint Maarten te paard en onder muzikale begeleiding van de Veltumse Kapel, trekt weer de met lampionnen ver lichte stoet door de wijk Veltum. Deelnemers aan deze door de wijk- vereniging Veltum georganiseerde optocht, worden even voor half zeven verwacht bij 't Schöpke. De route is als volgt: Veltumse Kleffen, Kulutweg, Sylvesterweg. Lode- wijkhof. Karpatenlaan. Adelbert- weg, Eligiusweg. Weg in den Berg. Houtzagerstraat. Hoedemakerstraat. Daarna zal het vuur ontstoken wor den op het terrein van de Veltumse Dagen. Zoals gebruikelijk krijgen alle deelnemende kinderen aldaar een kleine tractatie aangeboden. Dit jaar kunnen alle kinderen bovendien weer een leuke prijs verdienen door (zelf!) een originele lampion te maken. Tijdens het nuttigen van de tractatie vindt de jurering van de zelfgemaakte lampionnen plaats, waarna tot slot op het speelterrein de prijsuitreiking volgt. Ook dit jaar doen we daarbij weer een beroep op de Veltumse Muzikanten om de Sint Maartens Optocht op muzikale wijze te bege leiden (bijeenkomst even voor half zeven in het wijkgebouw). Vanaf dit voorjaar vraagt Amnesty International in het kader van de Vluchtelingenactie 'Alleen met uw hulp blijven vluchtelingen in beeld' aan dacht en begrip voor de situatie van vluchtelingen en verzoekt regeringen een deugdelijk asielbeleid uit te voeren dat de rechten van vluchtelingen accep teert. De Amnesty-groep Venray sluit op woensdag 19 november, deze Vluchtelingenactie af met een middag voor kinderen in de Openbare Bibliotheek van Venray. Van 14.30 tot 15.30 uur komt Sinterklaas de werk stukken bewonderen en opent vervolgens de fototentoonstelling van Amnesty International over gevluchte kinderen. Het laatste onderdeel van deze middag is een 'vlucht' van kinderen van 9 tot 12 jaar van de bibliotheek naar het gemeentehuis. Hiermee willen wij kinderen laten beseffen wat het betekent te moeten vluchten. Het startsein voor deze 'vlucht' wordt om 16.15 uur gegeven door de Sint. De route loopt vanaf de bibliotheek, langs de schouwburg, hel Henseniusplein. de Grotestraat en de Hofstraat naar het gemeentehuis. In hel gemeentehuis reikt de burgemeester de oorkonde 'Vergunning tot verblijf in Venray' uit aan de kinderen die de 'vlucht' uitge lopen hebben. Kinderen die mee willen doen aan de 'vlueht'loop zich kunnen aanmelden. Aanmelding o.v.v. voor- en achternaam, adres, postcode, woonplaats, tele foon en leeftijd is noodzakelijk voor het ontvangen van een oorkonde. Meer informatie: Bel: C. Hoedemaekers, tel. 0478-550230. Voor 12 november opsturen naar: Amnesty-groep Venray. P/a: Randenrade 40 5807 BM Oostrum

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9