A vele speciale aanbiedingen Minder plannen maken, meer uitvoeren "Twee zaken zijn niet te vergelijken" De basis van een "van Lier" schoen ligt in Venray ,„l4rs luiglV" Elektrisch fietsen, N probeer het eens bij* Poels Tweewielers Goed jaar Rabobank Zevenrode Junior Kamer Venray houdt een 'Tour of Taste' Gemeente schuift veel bestemmingsplannen door Voorrang woningstichting bij nieuwbouwplannen agi[ PEEL EN MAAS donderdag 30 oktober 1997 - Pagina 7 NLW groeit mee met schoenmerk Harry Vermeulen r.is een van de mensen die dagelijks bezig is met de productie van schoenzolen voor het beken de merk "van Lier". Rechts directeur Pleyers, die zeer trots is op deze afdeling. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Sommige risico's horen gewoon bij het garandeert een vast bedrag per maand, ondernemerschap. Maar arbeidsonge- ongeacht de hoogte of laagte van de wette- schiktheid, daar moet je echt wat aan lijke uitkering. En ik zit er niet levenslang doen. De Rabobank adviseerde mij het L aan vast. Kijk, daar hou ik van: vrijheid InkomensZekerPlan van Interpolis. Dat en tóch zekerheid! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Partijen in algemene beschouwingen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530247 Zevenrode tel.(0478)530452 Wethouder Driessen over skatebaan en multifunctionele hal Van Lier is in de schoenen we reld een van de betere merken herenschoenen. De Brabantse schoenfabrikant kwam onlangs nog in het nieuws door de vele grotere Duitse Gallus schoenfa briek over te nemen. Wat minder bekend is, is dat bij NLW bedrij ven in Venray de basis wordt gelegd voor de schoenen van Van Lier. "Al ruim 20 jaar werken wij voor van Lier" laai NLW-directeur Jos pleyers welen. Nadat hel werkvoor- zicningsschap toenderlijd de schoenmakerij van Sl. Servatius had overgenomen kreeg men van Lier al vrij snel als klant. "In eerste instan tie produceerden we hakken en later losse zooielementen. Op een bepaald moment zijn we ons gaan specialiseren op de complete zool van de schoenen. Die complete zolen gaan naar de fabriek in Loon op Zand waar het bovengedeelte van de schoen erop wordt beves tigd." GROEI De afgelopen zeven jaar is de schoenafdeling bij NLW sterk gegroeid. In 1990 werd met vijftien medewerkers een omzet behaald van drie ton. Vorig jaar was de omzet gegroeid naar 390.000 gulden niet achttien medewerkers. Thans zijn 24 medewerkers op de afdeling actief en de omzet voor dit jaar wordt geraamd op 430.000 gulden. Dagelijks betekent dat een productie van 950 zolen. Een keer per week wordt de gehele productie met eigen vervoer overgebracht naar Loon op Zand. "Een en ander vergt wel goede afspraken. Als de schoenfa briek maat 44 produceert moeten wij ook zorgen dat er zolen in die maat geleverd worden" aldus Pleyers. Op donderdag 20 november houdt Junior Kamer Venray in oprichting een 'Tour of Taste'. De Junior Kamer Venray i.o. is een initiatief van een aantal jonge, enthousiaste en ondernemende men- j sen, woonachtig of werkzaam in de omgeving van Venray. In Nederland ent de Junior Kamer 90 regionale lerenigingen. wereldwijd zijn er in een groot aantal landen Junior Kamers actief. De vereniging wil haar leden de mogelijkheid geven 'ieleren door te doen' waarbij een aantal van haar activiteiten een maatschappelijk karakter dragen. Doel van 'Tour of Taste" is de deelnemers, collega ondernemers en bestuurders, in een prettige ambian ce met elkaar en met de deelnemen de bedrijven kennis te laten maken of elkaar weer eens op een onge dwongen wijze te treffen. Gestreefd wordt circa 50 deelnemers inclusief partners in een vijftal toprestaurants inde omgeving met elkaar te laten dineren. Die dag zal vanaf 17.30 uur volgens een bepaald programma, in elk restaurant één gerecht worden geserveerd. De deelnemers zullen middels taxi's tussen de deelnemen de etablissementen worden ver voerd zodat zij bij afsluiting van de avond in ieder restaurant met een zorgvuldig geselecteerd gerecht hebben kennis gemaakt. De avond wordt afgesloten met een collectie ve borrel waarbij de ervaringen van die avond met elkaar kunnen wor den gedeeld. Restaurants zoals 'Onder de Boompjes' in Overloon en 'De Kooy' in Wanssum hebben reeds aangegeven hun beste beentje voor Ie zetten in deze culinaire reis in de omgeving van Venray. Dat de maal tijden van uitstekende wijnen verge zeld gaan is daarbij vanzelfspre kend. Mocht u belangstelling hebben om deel te nemen aan deze 'goed gevulde avond' of meer informatie willen over de activiteiten van Junior Kamer Venray i.o., dan kunt acontact opnemen met de voorzit ter. Wil Janssen, overdag te bereiken op tel.nr. 0478-853135 of Stefan Cuppers. tel. 0478-511010. Desgewenst kun u uw gegevens faxen, faxnr. 0478-641400. Junior Kamer Venray i.o. neemt dan spoe dig contact met u op. Van Lier schoenen zit echter in de lift en de komende jaren moet de productie verhoogd worden naar 1150 schoenen per dag. Vermoedelijk heeft dat, omdat meer personeel ingezet moet worden, tot gevolg dat de afdeling intern gaat verhuizen. CONTROLE Het specialiseren in de schoen- De begrotingsbehandeling van de gemeente Venray, op 11 novem ber a.s., zal dit jaar er een zijn zonder algemene beschouwingen. Kreeg vorig jaar elke partij nog "leestijd" naar ratio zetels, dit jaar hebben de partijen de beschouwingen op papier mogen inleveren. Burgemeester en wet houders zullen die dan volgende week in hun vergadering behan delen en beantwoorden. UITVOEREN In de beschouwingen spreken diverse frakties hun zorg uit over het grote aantal plannen dat gemaakt wordt en de stagnerende uitvoering daarvan. D66 praat over het "stuwmeer" van investeringen en heeft daar haar bedenkingen bij. "In financieel opzicht zou gesuggereerd kunnen worden dat de nog niet uitgevoerde investeringen zorgen voor extra zool heeft voor- en nadelen. "We zijn sterk afhankelijk van van Lier en van de ontwikkelingen op de markt. Gaat het met de schoen slecht dan is ook bij ons de produc tie minder. Gaat het goed dan gaat het ook bij ons goed." De afhankelijkheid leidt er wel toe dat NLW een eigen test- en con trole-afdeling moet gaan opzetten. rente-inkomsten. Anderzijds moeten de werkzaamheden wel nog worden uitgevoerd gaan worden in een jaar waar we alweer niewe investeringen hebben geraamd". D66 is van mening dat investeringen uitge voerd moeten worden zoals ze afge sproken zijn. CENTEN VAN DE BURGER Die mening is ook de VVD toege daan. De liberale fraktie güat zelfs nog verder. "Wij blijven hel perti nent onjuist vinden dat het niet nakomen van gemaakte afspraken in casu investeringsafspraken. worden gepresenteerd als positief beleid, omdat een financieel voordeel is behaald. Hel kan toch niet zo zijn dat U de burger geld vraag omdat U iets gaat doen, dat vervolgens niet doet en dan vertelt dat U het zo goed heeft gedaan omdat U rente heeft ontvangen, ja van de centen van die zelfde burger." De VVD wil dan ook weten binnen welke termijn de Als de gemeente Venray nieuw bouwprojecten gaat ontwikkelen, krijgt de Woningstichting Noord- Limburg dat als eerste te horen. De gemeente gaat de woningstich ting in principe ook in staat stel len om combinatieprojecten van huur- wen koopwoningen te reali seren. Dat zijn twee van de prestatie afspraken tussen de gemeente en de woningstichting. B en W van Venray hebben deze week een start notitie over deze afspraken goedge keurd. Door afspraken te maken denken gemeente en woningstich ting hun gezamenlijke taak op het terrein van de sociale woningbouw en de leefbaarheid van de woonom geving beter te kunnen uitvoeren. "Ook gaan we onderzoek doen naar andere productiemethoden om de groei te kunnen blijven volgen", stelt Pleyers. Alhoewel NLW op dit moment nog niet voor Gallus produceert sluit Pleyers dat in de toekomst niet uit. "Daar is ook nog niet over gesproken. We moeten eerste de geplande productiegroei voor van Lier waarmaken". gemeente de achterstand denkt weg te werken. GRENS Wat de PvdA betreft is de grens van het stuwmeer bereikt. De partij vraagt zich af waar nu het probleem ligt en vindt het niet acceptabel als hier sprake is van een structureel verschijnsel. "Zijn we te ambitieus? Is er te weinig sturing? Zijn er te weinig mensen?" Ook het CDA zet vraagtekens bij de ambities van raad en college. "De continuïteit in het maken van plan nen en voornemens lijkt groter dan die in hel uitvoeren" Het CDA is van mening dat de uitvoering van plannen grote aandacht verdient. PERSONEEL Genoemde partijen vragen zich daarom af of er wel voldoende per soneel is om de plannen uit te voe ren. "Moet er iets aan de werkwijze of aan de personeelsomvang veran derd worden?" vraagt het CDA zich af. D66 heeft "bedenkingen" bij de beschikbare ambtelijke capaciteit. "Nog niet uitgevoerde maar wel geplande werkzaamheden zorgen onherroepelijk voor een verschui ving van de werkzaamheden van de ambtenaren, of een inzet van extra personeel en dus extra kosten". Volgens D66 valt dat niet te rijmen met de slankere organisatie die het college nastreeft. De voor de hand liggende vraag is dan ook hoe het college deze ontwikkelingen het hoofd denkt te kunnen bieden. GEEN VERHOGING Alleen de fraktie Samenwerking Venray denkt aan de praktische kant van het stuwmeer. Zij berekende in haar beschouwingen een rentevoor deel tussen de 6 en 7,5 ton welke volgens Samenwerking de komende vijfjaar vrij ingevuld kunnen wor den, "onder andere voor de financie ring van een burgeronderzoek". Samenwerking doet dus opnieuw een poging om een burgeronderzoek in Venray gerealiseerd te krijgen. De VVD stelt voor om de geplan de belastingverhoging in 1999 te laten vervallen omdat de fraktie er vanuit gaat dat de gemeente tegen die tijd de investeringsachterstand niet heeft ingehaald. "Indien U er nu al niet in slaagt de Venrayse burger te geven waarvoor hij al heeft betaald, is toch de legitimatie ver vallen om hem aanvullend om geld te vragen." De prestatie-afspraken hebben betrekking op de huisvesting van de primaire doelgroep (de mensen die afhankelijk van een sociale huurwo ning), de leefbaarheid van de woon omgeving, een goed nieuwbouwbe- leid en het betrekken van huurders bij het beleid en beheer. Afgelopen jaar heeft een werkgroep, waarin medewerkers van de gemeenten Venray en Horst en de woningstich ting, de startnotitie voorbereid. De bedoeling is om dat die uitmonden in jaarplannen met daarin concrete afspraken. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard "Het initiatief van die mevrouw en de skatebaan van de gemeente zijn twee onvergelijkbare groot heden. Een multifunctionele eve nementenhal op commerciële basis en gratis een openbare speelvoorziening kun je moeilijk over één kam scheren". Dat zegt wethouder Jan Driessen in een reactie op uitspraken van de Venrayse mevrouw Caelen. Caelen beweert dat de gemeente haar project doorkruist met de aanleg van een skatebaan. De Venrayse ondernemer had plan nen voor een multifunctionele hal, maar die ketsten af op de door de gemeente gevraagde grondprijs. Caelen eist nu van de gemeente vergoeding van de gemaakte kos ten. (door Bert Albers) "Bij mijn weten ging het bij het project van mevrouw Caelen van Het afgelopen jaar is positief uitgevallen voor Rabobank Zevenrode. Het jaarverslag over 1996 meldt een nettowinst van ruim 2,8 miljoen, tegenover 2,4 miljoen in 1995. Het balanstotaal groeide met elf procent naar 531 miljoen. Deze groei werd vooral veroorzaakt door de toename van de financieringens- activiteiten van de bank. De provi sie-inkomsten uit beleggingen zijn eveneens fors gestegen. Voor de woninghypotheken was 1996 een goed jaar. vooral door de gereali seerde nieuwbouwprojecten in Ysselsteyn en Meerlo. begin af aan om een multifunctione le hal, waar concerten, sportmani festaties. braderieën en dergelijke gehouden konden worden. In één van haar brieven worden de namen van BZN en René Froger genoemd. Ook voor de taptoe zou haar hal een mooi alternatief bieden. Het kan best zijn dat daar op gezette tijden ook nog jongeren met skateboards terecht kunnen. Maar het is natuur lijk heel wat anders dan een gratis speelvoorziening". Wethouder Driessen vindt dat de Venrayse mevrouw dus twee zaken door elkaar haalt. Van het 'torpede ren' van haar initiatief, zoals Caelen vorige week in een artikel in dag blad De Limburger beweerde, is dan ook geen sprake. Om die reden heeft de gemeente de bewoners van Landweert ook niet geïnformeerd over het project. Driessen heeft deze week naar aanleiding van de berichtgeving de Bewoners Belangen Organisatie Landweert De fusie van Zevenrode met de Rabobank van Meerlo-Wanssum in april dit jaar is goed verlopen. Het werkterrein van de bank strekt zich nu uit over elf dorpen. Voor alle bedrijfstakken in zijn gebied ziet de bank de toekomst gunstig in, behal ve voor de melkveehouderij en de varkenssector. Het ziet er volgens Zevenrode naar uit dat daar de komende tijd onduidelijkheid over blijft heersen. De ontwikkeling van de internetsite Trefpunt Peel en Maas verloopt volgens plan. Voor verenigingen in Blilterswijck. Geijsteren, Meerlo en Wanssum is de bank bezig met het opzetten van een structureel sponsorplan. geïnformeerd. Volgens de wethouder van open bare werken heeft de rechtszaak die de Venrayse ondernemer tegen de gemeente is gestart niets te maken met de skatebaan in Landweert. "De onderhandelingen zijn afgeketst op de hoogte van de grondprijs". NIET VER GENOEG De grondprijs is inderdaad de reden voor de rechtszaak. Mevrouw Caelen vindt de vraagprijs van 300 gulden per m2 veel te hoog. Die prijs vroeg de gemeente voor 2250 m2 grond tegenover sporthal De Wetteling. volgens de gemeente de beste locatie voor de hal. De prijs is inclusief aangelegde parkeerplaat sen en groen. In eerdere gesprekken heeft de Venrayse echter steeds gezegd zelf voor parkeerplaatsen te willen zorgen en de gemeente heeft volgens haar nooit aangegeven dat anders te willen. Cliënte en advo caat hebben dan ook de indruk dat de gemeente Caelen wil laten mee betalen aan de opknapbeurt van het sportpark. Aanvankelijk eiste Caelen nako ming van de gemaakte afspraken: ze wilde dal de gemeente haar gewoon 2250 m2 grond zou verkopen voor 165. per m2, de prijs die de gemeen te heeft gehanteerd voor de kale grond ter plaatse. Inmiddels heeft ze die eis laten vallen. Volgens advo caat Van Hoef waren de onderhan delingen voor de rechtbank toch niet ver genoeg gevorderd om nakoming te kunnen eisen. Uit eerdere uitspra ken van rechters in dit soort zaken is gebleken dat deze eisen alleen wor den gehonoreerd als de onderhande lingen in grote lijnen zijn afgerond. "Pas als gesprekken stranden op de kleur van de stoeptegels mag een partij van de rechter onderhandelin gen niet meer afbreken", zegt Van Hoef. Zover was het tussen gemeen te en Caelen nog niet. Voor de rechter van de Arrondissementsrechtbank in Roermond eist Caelen vergoeding voor gemaakte onkosten. Welk bedrag Caelen van de gemeente eist. wil zij noch haar advocaat bekend maken. Een uitspraak van de Roermondse rechtbank wordt pas in 1998 verwacht. Schapen aan de wandel Vorige week woensdag kwam er een melding binnen dat tussen de A73 en de Deurneseweg vijf scha pen liepen. De politie constateerde dat de schapen al in een wei waren gedreven. Donderdagmorgen kwam er een melding binnen dat op het verkeers plein aan de Deurneseweg/ Wanssumseweg vijf schapen gevaar voor het verkeer opleverden. De dieren werden met medewerking van de eigenaar in hun wei gedre ven. Het was niet te verklaren hoe de schapen uit de wei waren ontsnapt omdat de eigenaar voor een goede afrastering had gezorgd. Het is wel frappant dat het beide keren om vijf schapen ging. Of mensenhanden medewerking aan de ontsnappingen hebben verleend kon niet worden vastgesteld. De gemeente Venray schuift een groot aantal ruimtelijke plannen door naar 1999 en verder. Plannen die niet de hoogste urgentie hebben worden niet in 1998 ontwikkeld. Oorzaak voor hét doorschuiven is de werkdruk op de afdeling ruimtelijke ontwikkeling. Op de lange lijst van doorgeschoven plannen staand de start van de nieu we bestemmingsplannen voor het gebied Langeweg-Eindstraat- Hoenderstraat, Blekersveld-Deken Threlenslraat. Ook de bestemmings plannen voor de kerkdorpen Veulen, Ysselsteyn, VredepeelSmakt en Heide komen niet meer in 1998 op de tekentafel. Hetzelfde geldt voor de voormalige Biologische School aan de Eikenlaan en het braakliggende ter rein tussen Christoffelkruid en Akelei. Daar kunnen voorlopig dus nog cir cussen hun tenten opslaan. Nu de verplaatsing van tankstation Van Gerven aan de Raadhuisstraat krijgt het opengevallen stuk niet meteen een nieuwe bestemming. De 1 ijst gaat verder met een aantal bestemmingsplanherzie ningen. die op de langere baan geschoven worden. De plannen voor de het Centrum, de Periferie (rond het centrum, zoals Oranjebuurt), Landweert, Zuidwest (Kulut) en Noordwest (Molenkief), Ook de ontwikkelingen rondom Beukenrode worden getemporiseerd, zoals dat heet. WELDOOR Directeur Stedelijke Ontwikkeling P. Lucassen heeft z'n vraagtekens of al die uitgestelde plannen wel in 1999 kunnen worden gerealiseerd. "Medio volgend jaar maken we opnieuw de lijst op, maar het zit er dik in dat delen dan ook worden doorgeschoven". Tegenover de uitgestelde plan nen staat volgens Lucassen ook een lijst die komend jaar wel wordt gere aliseerd: Landweert II, Vlakwater, Antoniusveld. Smakterheide 1 en II, Jerusalem- en Josefterrein. het Pastoor Wijnhovenpark, de TBS-kliniek en het terrein rond Jan Landers en Braks Bouwmaterialen. Laatstgenoemde bedrijf wordt verplaatst naar Smakterheide. Ook het werk aan het bestem mingsplan Buitengebied hoopt de gemeente in 1998 te kunnen voortzetten. t i Tl 1 Venray - Hofstraat 14, tel. 0478-513290 &F Wljchen - Spoorstraat 40, tel. 024-6423185 Tijdens de maand oktober geven wij Fietsen in Nederland is niet vreerad. Elektrisch fietsen daarentegen wel. Yamaha heeft onlangs de elektrische fiets op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Bij Poels Tweewielers aan de Bindstraat kunt U de fiets bewonderen en uitproberen. Yamaha begeeft zich daarmee voor het eerst op de fietsenmarkt. Het Japanse merk is al wereldwijd actief op de motorfiets- en scooter markt. Op het oog lijkt de Yamaha PAS XPC26 een normale fiets. De fiets is echter uitgerust met een compacte elektrische motor in combinatie niet een lichtgewicht batterij. Fietsen wordt hierdoor een stuk aangenamer. De elektronica rekent aan de hand van de kracht op de pedalen hoeveel extra kracht moet worden overgezet op het achterwiel. Tegen een heuvel oprijden, een zwaar vrachtje achterop of tegen de wind in ri jden is vanaf nu geen probleem meer. En wat belangrijker is, de fiets is milieuvriendelijk: geen uitlaatgassen en er wordt gebruik gemaakt van een lichtgewicht nicad batterij die oplaadbaar is. De gebruiker kan zien hoever de batterij leeg is en opladen duurt ongeveer 3,5 uur. Kortom, geniet van een gemakkelijker leven met de PAS XPC 26 van Yamaha en kom kijken bij Poels Tweewielers.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7