'f)ver mijn hypotheek beslis ik toch zeker zelf? Een eigen onderneming starten? rilbert O'Sullivan en West Side Story Hazepaeper, de astelaovesopening bij de Piëlhaas Expositie in Freulekeshuus over archeologische vondsten A73 i Hallo Venray in OJC Dingus 4-gangen menu: f37.50 Drumband St. Oda en Die Fidelen Rosentaler Zondag ochtend concert abobank De Kloe in De Bonte Koe OJC Knor Meterik Bonte Avonden in Overloon f29.50 Expositie in Beukenrode PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS The Great Cornholio in 't Podium Pagi 1 EN MAAS donderdag 30 oktober 1997 - Pagina 3 Twee "klassiekers" in de Schouwburg schouwburgprogramma de komende weken twee j aJssiekers" in petto. Bernsteins deiiit I Side Story is op 7 en 9 nvioe ember te zien op de Venrayse ls ken. Enkele dagen later, op 12 3r' 2%ber brengt de in de 70-er immens populaire Ier led O'Sullivan een variatie oude en nieuwe nummers. musical West Side Story eft eigenlijk nauwelijks enige iductie. De film en de muziek is bekend en Joop v.d. Ende ihet aangedurfd om het stuk in ij erland op de bühne te brengen. .§i verhaal, gebaseerd op Romeo ulia maar dan met New York als 1 trgrond spreekt voor zich. der bekend zijn misschien de drolspelers, Maaike Jdershoven en Addo Kruizinga. isenoemde heeft echter naam t in The Phantom of the Kruizinga heeft al langer ring en trad o.a. op als Judas in Christ Superstar" van het ;t van Vlaanderen. Andere jcals waarin Addo Kruizinga lierde waren "Chess" en sabeth". De laatste is een mrijkse musicalproductie. O'SULLIVAN Ibert O'Sullivan brak begin itiger jaren door met een eigen- ireven nummer "Nothing :d". Daarna volgden nog vele nummers en het aparte type- [orte broek en korte haren in ireld van langharige popmuzi- i) was een wereldact. In de 80- iren raakte hij echter buiten een ruzie omtrent de (ten van zijn muziek. Nadat traditionele opening van het elaovesseizoen zit er aan te side) ien. Geen kort kapsel of korte broek maar nog wel fraaie muziek: Gilbert O 'Sullivan. O'Sullivan begin 90-jaren die juri dische strijd had gewonnen toog hij weer aan de slag en produceert sindsdien jaarlijks een nieuwe cd. "Singer Sowing Machine" is zijn laatste cd die hij promoot met een theatertour in Nederland. Woensdag 12 november doet deze muzikale Ier Venray aan en voor de oude fans de gelegenheid om hun idool van weleer te aanschouwen. Voor diegenen die hem niet van vroeger kennen, is het de gelegen heid om kennis te maken met de fraaie muziek van Gilbert O'Sullivan. Op zondagmiddag 16 ,'mber is het zover, gaan de weer op en worden de veren Igestreken. Na de openingsce- onie op het Schouwburgplein onder andere het wakker schie- ian de Piëlhaas met (ongeveer) inonsschoten door de schutte- nan we dan natuurlijk weer n allen naar de Hazepaeper in oyer van de schouwburg. De issie liedje van de Piëlhaas :erweer van alles aan gedaan teze middag te doen slagen, isschien weet u het nog, het esfestival, 'een Kunst om te Die Kunst houden we er p de Hazepaeper kan iedereen Kunst in het echt 'belaeve'. dat verklappen we nog niet maal, maar het varieert van deren tot zandkastelen maken nogmaals voor groot, maar al ook klein, voor het hele dus. Eindelijk kunt u dat wat u eigenlijk al lang had indoen. terwijl u zo lekker bezig bent, len wij u bezig met alles en nog Wat denkt u bijvoorbeeld van optreden van Taai Taai, al en de nummer 1 in de burgse top tien. De uitreiking van de Wakkere Piëlhaas aan het Kindervakantiewerk is hel volgen de hoogtepunt. En alsof het nog niet genoeg is, het verschijnen en de uitreiking van de vastelaoves cd 1997/1998 staat ook al deze mid dag gepland. Uiteraard geven de artiesten acte de presénce en zullen de winnende liedjes ten gehore worden gebracht. Ook de acht gouwe ouwe zullen op een ludieke wijze op de bühne worden gepre senteerd. Natuurlijk is de cd deze middag ook te koop en het mag duidelijk zijn dat deze niet in uw collectie mag ontbreken. Honger gekregen van dit alles? Wij stillen uw trek met de traditio nele, uiterst lekkere, eenmalig ver krijgbare Hazepaeper. Zeg nou zelf, op deze manier 'Is 'r gen kunst an om enne gezellige middag te belaeve'. Dus, nadat u St. Nicolaas wel kom heeft geheten, met z'n allen naar de schouwburg voor een mid dagje uit. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. Wat dacht u van een entreeprijs van ƒ5,- voor een volwassene en voor kinderen ƒ2,50. Doen! Tot ziens, 16 november om 15.11 uur op het Schouwburgplein en om 15.33 uur in de foyer van de schouwburg. De veelbesproken expositie over de archeologische vondsten langs de A73 is "eindelijk" in Venray. De expositie die eerder in Venlo en Maastricht te zien was zal vanaf vrijdag 14 november in 't Freulekeshuus te zien zijn. In Venray was er nogal wat kritiek op het feit dat de expositie pas dit najaar in Venray kwam. De kritiek kwam met name van de archeologi sche werkgroep die veel werk had verricht bij de opgravingen op het Venrayse gedeelte langs de A73. Een groot gedeelte van de ge-expo seerde vondsten stammen dan ook uit Venray. De expositie wordt op 14 novem ber om 16.00 uur geopend door mevr. Verbugt, lid van de Tweede Kamer. Voorafgaand zal door weten schappelijk directeur Willems van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek enkele exemplaren van het boek "De weg terug, archeologische ont dekkingen langs de A73 bij Venray" uitreiken. Het boek is samengesteld door o.a. drs. H. Stoepker die in Venray de opgravingen begeleidde. De expositie loopt tot 19 april van het volgend jaar. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 x eerv g' arnbs Voov* «eek. „„ze van p'cxvv^ ^ZZ°> Caamalen cocktail met toast en boten 1-Veisoep met croutons Pa nel boenden met zalm in bieslooksaus .jjogbwntbavanois met aandbeiensaus Zondag 2 november van 11.30 tot 13.00 uur is er een zondagochtend concert van Drumband St. Oda en Die Fidelen Rosentaler in de schouwburg van Venray Drumband St. Oda opent het con cert op deze zondagmorgen en brengt het volgende programma: Down Town; Rescue Operation, G. Prince; In memoriam Anne Frank. G. Prince. Na de pauze en een lekker kopje koffie vervolgen Die Fidelen Rosentaler dit concert met een mix van Egerlander, Böhmische, Volkstümliche en moderne muziek. Een concert dat zeker de moeite waard is. Vrijdagmiddag 31 oktober zijn Die Fidelen Rosentaler al te belui steren bij het radioprogramma van de ROZ. 't Ei van St. Joost, gepre senteerd door Lei Meyssen. Dit pro gramma duurt van 13.35 tot 15.00 uur. Wilt u na het zondagochtendcon cert nog meer horen en zien van dit geweldige blaasorkest, dan kunt u om 18.05 uur kijken naar de tv-uil- zending via Omroep Limburg/TV8. Die Fidelen Rosentaler zijn dan te gast bij het tv-programma 't Ei van St. Joost, dat ook gepresenteerd wordt door Lei Meyssen. Zij bren gen daar een viertal nummers ten gehore. Dit programma duurt tot 18.45 uur. Muziekliefhebbers komen dus volop aan hun trekken. vinden wij ook. Al kunnen we ons rstellen dat u in de jungle van aantrek- jke aanbiedingen en mooie beloftes het •or wel eens bijster raakt. Wij geloven in slogans als "unieke kansen" en tor snelle beslissers". Want een hypo- is iets voor jaren. Misschien wel de belangrijkste financiële beslissing in uw leven. Voor ons staat u als klant centraal. Samen met u nemen we de tijd voor een helder en persoonlijk advies. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst. Wij willen voor u een financiële gids en partner zijn. En....natuurlijk heeft het laatste woord! Met de adviseur van de Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Venray-Oostrum Zevenrode L tel. (0478) 530 216 tel.(0478)530343 De Kloe is een band die op dit moment aardig aan de weg timmert. De band heeft een repertoire dat bestaat uit louter Nederlandstalig eigen werk, enigszins te vergelijken met Van Dik Hout en De Dijk. De muziek is vet, stevig en swin gend, met wat vleugjes nostalgie door middel van een authentieke Hammond (zeer populair) en har monieën in de stijl van de oude Alquin. Focus en Solution. De tek sten gaan over dagelijkse dingen, die ouderen en jongeren aanspreken, met titels als Vriendschap voor het leven, Mag ik effe overgeven. Junks, Lekker stappen. Kom op lui. De Kloe is een rasechte live-band die staat als een huis. De muzikale saamhorigheid is uniek en duidt op een langdurige en indrukwekkende productiviteit. De Kloe bestaat uit Tom Joppen, leadzang; Albert Hendriks, bas gitaar, zang; Lambert Bongers, gitaar, zang; Paul Peters, drums; Collie Franssen, toetsen, zang. Zondag 2 november om 20.00 uur, entree ƒ5,-. Komend weekend organiseert Knor een festivalweekend. Vrijdagavond om 21.00 uur spelen er twee bands in de soos namelijk Yoni (Sevenum) en Big Disgrace (Tienray. Zondag 2 november spelen Paul v. Dijck en zijn band in de Soos. Paul v. Dijck is schrijver van beroep en houdt van tuinieren. Ook is hij een kei in het bouwen van zwemba den. Om zijn agressie kwijt te kun nen raken speelt hij gitaar. Op deze gitaar speelt hij dan ook rustige muziek. De band speelt een variatie tussen bluesmuziek en rockmuziek. Blues-rock voor de insiders. Voor de rest bestaat de band uit oud-leden van de beroemde band 'Brainluss'. Deze band waarin Fred als drummer fungeerde, heeft al enkele malen het podium betreden van OJC Knor. De band van Paul heet Coldturkey en is in staat een optreden te verzorgen van maar liefst drie uur. Dit zullen ze doen in drie sets van een uur. Tot zondag. Zaterdag 1zondag 2 en dinsdag 4 november viert carnavalsvereniging De Huibuuke haar Alderwetse Bonte Avonden. Deze extra Bonte Avonden worden gehouden in het kader van het 4x11-jarig bestaan van onze vereniging. Aan deze avonden doen veel artiesten mee die in het verleden minimaal drie jaar aan de Bonte Avonden hebben mee gewerkt. Zij zullen het beste van 21 jaren Bonte Avonden op de planken zetten. De kaartverkoop voor deze spe ciale avonden is op woensdag 29 oktober vanaf 20.00 uur in de Kuituurbunker. Kaarten die na deze kaartverkoop over zijn, zijn ver krijgbaar bij Herman Voesten, Hoge Akker II. tel. 641629 en kosten ƒ15,- per stuk. U dient op de Bonte Avond wel om uiterlijk 19.45 uur in de zaal plaatsgenomen te hebben, zodat wij om 20.00 uur precies met de Bonte Avonden kunnen begin nen. Spreekuur Heeft u vragen rond het starten van een eigen onderneming? Bijvoor beeld: kom ik in aanmerking voor een Tante Agaath Lening met een rentevoordeel van 1%? Elke vrijdag van 16.00 rot 17.00 uur houden wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 247 tel. (0478) 530 444 Op zaterdag 8 november zal de Haagse band Hallo Venray zijn opwachting maken in... jawel. Venray! Hallo Venray is onderweg om promotie te maken voor hun nieuwe (titelloze) cd, die nu al op de betere radiozenders te horen is. Hallo Venray maakt lekkere rockmuziek, beïnvloed door artiesten als van Johnny Cash. Neil Young, Willie Nelson - via James Brown en de Stones - naar Soundgarden, Smashing Pumpkins. Beck en de Beastie Boys. Attentie voor detail, intelligentie en een sterk gevoel voor humor beheersen hun muziek. De unieke en doordringende stem van Henk Koorn vormt zich om pakkende melodietjes die in je hoofd gaan zitten en je niet meer met rust laten. Na zeven cd's en vele optreden. onder andere op festivals als Metropolis en Pinkpop en een tour met de band Texas, is nu Venray weer aan de beurt. Als voorprogramma staat de regionale band Samson's Barber. Zij spelen broeierige gitaarrock met een stevige rand soul. Sinds hun oprich ting in 1993 hebben zij twee demo's uitgebracht en gespeeld met onder andere Ceasar. Treble Spankers en Johan. Éen band die niet alleen met de spierballen rolt maar het maken van een goede song hoog in het vaandel heeft staan. Dingus is die dag geopend om 20.00 uur en de aanvang staat gepland op 21.00 uur. Kaartjes in de voorverkoop kosten ƒ15,- en zijn o.a. te krijgen bij OJC Dingus, café De Evenaar, en video theek Videocorda in Venray. Dagkassa (indien voorradig) is 20,- (Setcafé "De Ba mee" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 XVie gangen kewze-mehu Romigf fomaff.nsoep "Pasteitje LTvwnpignons in bief be Kalkof n toumedos Scholfilet Biefstuk met champignons Koffie met likeur* drie soorten ijs ëT-kocoladebavarois Jeclere vrijdagavond van 21.00 tot 22.00 Floppy Flour, Zondagmorgei\ v.a. 11.00 uur Brunch de Barrier 22.T>0 p.p.) Bit weekend zuurkoolschotel met spek en rookworst (ƒ12,50) Vanaf 9 november I997 tot begin januari 1998 exposeert Marianne Boulen-Schrooten uit Meerlo een dertigtal schilderijen en pentekenin gen in Verpleeghuis Beukenrode te Venray. Al meer dan tien jaar heeft zij. als lid van teken- en schilderclub 'Het Brouwershuis' te Broekhuizen, les van Toon v.d. Ven. In I995 expo seerde zij in Horst. Vaker werd deelgenomen aan groepstentoonstellingen o.a. in Broekhuizen, Meerlo, Blerick en Wanssum. In I992 behaalde zij met een van haar landschappen de publieksprijs. Marianne Bouten werkt voorna melijk met olieverf, af en toe neemt ze ook de pen ter hand, waarbij haar voorkeur uitgaat naar landschappen en stillevens. De expositie is te bezichtigen: iedere dag tussen 08.00 en 20.30 uur in Beukenrode. Zondag 2 november om 20.30 uur is er een optreden van The Great Cornholio in café 't Podium. De entree is vrij. The Great Cornholio is een 100% Venrayse rockband, bestaande uit Erik v.d. Leur (lead vocals, piano, rhythem guitar). Jeroen v.d. Leur (lea guitar, background vocals), Maikel 'Bert' Gijsbers (bass) en Marco Verstraaten (drums). The Great Cornholio is begin 1995 ont staan uit een vriendengroep en speeit tot op heden in ongewijzigde samenstelling. The Great Cornholio heeft na het eerste succesvolle optreden in OJC Dingus op verschillende podia gestaan, waaronder enkele regionale popfestivals zoals Babypop in Leunen en de Introductiefeesten van Fontys Hogescholen. Ook op andere popfestivals en gelegenheden zul je The Great Cornholio regelmatig tegenkomen. The Great Cornholio speelt Nederrock (o.a. De Kast, Van Dik Hout en The Scene) en gaat via nummers van Live en Bush tot de neo-punt van Green Day en De Heideroosjes. Ook de 'klassieke' rock zoals Van Halen en Queen komt ruimschoots aan bod. Zelfs muziek van de niet langer bestaande Venrayse band Kachuk~Whop wordt niet vergeten. Uw recht onze zorg Als vanouds; T A THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thijssen Mr. M.J.L. van den Aker-Groffen Lungeweg 83. 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A, Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: P. HENKES Helfrichstraat Ia, tel. 582200 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur, Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN, Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17,00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderin k en G. Gelline R. GOEDEGEBUURE en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waareenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-52851493 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17 .00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10,00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3