cUettötert' h, E PEEL EN MAAS donderdag 30 oktober 1997 - Pagina 2( Grote Kerk Deken: J. Coenen, Bindstraat 6, lel. 581275; kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4, tel. 511664; diaken; P Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- i0.30 uur. Zaterdag: Allerhieligen. 9.00 H. Mis ovetT. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens; Harrie Messemaekers; Kitty Pouwels, fam. Pouwels en fam. Min: om roepingen tot het priesterschap. 19.00 Feestelijke H. Mis; Jan Janssen en overl. fam.; Dora Theeuwen- Welbers; jrd. Agnes Camps-Thié; Harrie Wismans (coll): Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt; overl. fam. Schwachöfer-Dijkmans; Wini Driessen en overl. fam.; Frans Hermans; Cis Assen-v. Moorsel (coli); overl. fam. De Vilder-Rutte: ouders Loonen-Quicken; Hendrik v.d. Heuvel (coll); overl. ouders Duijkers, kinderen en fam.; Mies Arts-v. Bragt (buurt); Annemie Steeghs-Bonants (coil); Mies Goosens-Janssen. Zondag: Allerzielen. 9.30 Latijnse hoogmis Jan Schiks en Truus Schiks-Ramsteyn: oud-burgemees ter Janssen en echtgen.; Gerda Janssen; M.J. Janssen-v. Gerven en overl. fam.; J.K. Vuilinghs; jrd. Til Janssen-Pelzer en overl. fam.; zwd. Wim Snijders; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam.; ouders Van Es- Barents, kinderen en Helm. 11.00 H. Mis met Kinderwoorddienst; Jan Bastiaans; jrd. Gerrit Gossens; Bertus Meesters en fam.; jrd. ouders Cox-Deckers en overl. fam.; om kracht en genezing (Tljrd. ouders Groenen-Clephas (coll); Sraar Hendriks; overl. ouders Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk; jrd. Petrus Gooren en Gerda Gooren: Mie Swinkels-Seykens. In beide vieringen herdenken we met name iedere parochiaan die sinds 1 nov. 1996 overleden is. Maandag: 9.00 H. Mis Helena Cuijpers-Hermans (coll); J. Verheggen-Claessen (coll). Dinsdag: H. Carolus Borromeus. 9.00 H. Mis ouders Van Osch- Hebben en zoon Sjef; Frans Hermans; J. Pieters (coll). Woensdag: 9.00 H. Mis Henk Kleijn; Petronella Camps (coll); Harry Rongen, Overloonseweg (coll). Donderdag: Alle HH. geloofsver kondigers in onze streek9.00 H. Mis Sjeng Verkoeijen en overl. fam.; overl. fam. Weijs-Houben; overl. fam. De Vilder-Rutte; Tony Smits (coll); Lei Poels (coll); voor zekere int. Vrijdag: H. Willibrord. 9.00 H. Mis Jan v. Ham (coll); Grada Broers; Johan Hendriks (coll); Jacobus Dierx (cl). Dienbeurten: za 19.00: Marco, Kevin, Bert en Koen; zo 9.30: W. v. Ham en T. Koopmans; 11.00: Tom. Loek, Martijn en Paul M. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 11.00: S. Manders. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff. Lector: zr. Hèléne. Vertrek bus om 18.15 vanaf' de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff. Lector: L. Slraeimans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: J. Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij dc pas- 'lorie opgegeven te worden voor deze weck vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Venray's Gregoriaans Koor: oudens Lenssen-Heiligers; Jan Arts en overl. fam.: pastoor Jacques Haenen; Jo Naus: Mientje v. Daal-Könings en overl. fam, (coll); Lies Janssen-Hesen (coll); Cor Bouwmans; Hub Stevens; Riet en Piet Stoks-v.d. Wiel; overl. ouders Jeuken-Cox; Gerrit Duijkers; Theo Feller en overl. ouders Feller- Jacobs. Zondag: Herdenking aan alle overledenen. 8.30 Ad Schellekens: fam. Jansscn-Krijns; Teng Hendrix. 10.30 M.m.v. Zonnebloem; Jacobus Naus; overl. fam. Arts-Jansen; Herman Schol ten; Piet Baeten en overl. fam.; Miet Snijders-Folbers (coll); overl. fam. Claessens- Phiiipsen: Harrie Gooren; Jacob Jacobs en overl. fam.leden; Riek v.d. Boorn-Hendrix (coll); John Boogers; Jan v. Ham: Frits Frederix; Frans Cuppen; Toon Smits en overl. fam. Thelosen. 15.00 PI. Allerzielenlof; herdenking van alle in hel afgelopen jaar overleden dier baren van Vredeskerk en Paterskerk. Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts; overl. ouders Huybers; jrg. Teng Arts en overl. fam.; jrg. Cor Dijkmans en overl. fam.leden; uit dankbaarheid. Dinsdag: 19.00 Overl. fam. Wim v.d. Munckhof; overl. ouders M. Dericks-Jacobs en Karei; Ans Essers. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Harrie Coopmans (buurt); overl. ouders Lorm-Gerrats en zonen Gerrit en Wim; uit dankbaarheid. Donderdag: 19.00 Antoon Lucas,sen en overl. fam. Vrijdag: Feest van H. Willibrord. 19.00 Ouders Vlemmings- Vermeulen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 lot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Allerheiligen. Kinderwoorddienst. 19.15 Gerrit Linders en overl. fam.; mevr. Arts-v. Braght (buurt); Martien Broercn. Zondag: Allerzielen. 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; jrd. Theo en Truus Jansen-Beerkens; overl. fam. Janssen-Maassen; Harrie Janssen en overl. fam.; Franz Linders (coll); Gijs v. Raaij (zwd. coll); Jet Manders-Beks (coll); overl. ouders Lenssen-Jacobs en overl. kinderen; Nellie Sanders- Em ans. Vrijdag: Kapel: 15.00 Huw. Ivonne v. Gerven en Jos Weijs. Parochie Oostrum Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 19.00 Overl. ouders Pelzer-Janssen; overl. ouders Bovee-Bartels en zoon Chretien; Pierre Vandevenne, Truus Vandevenne-Vermeulen; Pierre Jacobs en wederz. fam.; jrd. overl. ouders Broeren-Kersten: Harrie Claessens; overl. ouders Janssen- Peeters; Lies Janssen-Wolters; Pierre Wolters. Zondag: 8.30 Antoon Janssen;. Mie Staaks-Hermans. 10.00 Theij Hendrix; Herman de Kleijn; Johan Kleuskens; Wim Janssen, dochter Nelly en overl. fam., gest. jrd. Leonard Maas en Maria Marlens; overl. fam. Verrijdt-de Lauw; Piet Litjens (Koor Harmony). 15.00 Allerzielendienst (Harmonie en Gem. Koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; gest. jrd. fam. Litjens en echtgen. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid l.e.v. Onze Lieve Vrouw. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.-30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; Ber v. Dijk. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Rik Op den Camp, Frank Frederix, Daan en Derik Gloudemans; zo 8.30: Lennart Peeters. Willem Verheijen, Bas Vermeulen, Guus Op den Camp; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp; 15.00; Annemiek Moraal. Danielle Wijnen, Anneke Denissen. Parochie Oirlo Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Lei Direks; overl. ouders Smits-Jeurissen; overl. ouders Willems-Geurts; Arjan Classens en overl. fam. Classens- Kieft; overl. fam, Heetkamp- Hekking; overl. ouders Smits- Teuws; Gerda v. Kempen-Kuijpers; jrd. Jan Houwen; Wim Vogelzangs en overl. fam. Vogelzangs- Jeurissen; Hay Vêrsleijen (verjaar dag); Frank Voermans; overl. ouders Peeters-Hermans en hun kinderen Martien en Gon; overl. ouders Takken-v. Dommelen en hun kinde ren Riek en Annij; Sjang Direcks en overl. fam. Direcks. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor): voor de weldoeners van de kerk;'Jan Verheijen en overl fam. Verheijen-v.d. Sterren; Engelbertus Lenssen; Gerardus Custers en Petronella Cuslers- Litjens; Miel Janssen: overl. fam. Kunen-v. Dijck: overl. ouders Willem,ssen-Opheij. 15.00 Allerzielenviering met bezoek aan het kerkhof m.m.v. fanfare Ons Genoegen. Tijdens de dienst collec te voor het onderhoud van ons kerk hof. Woensdag:9.00 H. Mis pastoor Reijnen. Vrijdag: le Vrijdag der maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepin- gen. Parochie Castenray Zaterdag: Allerheiligen. 19.00 Jrd. overl. ouders Reijnders-Weijs; jrd. overl. ouders Vollenberg-Philipsen; overl. ouders Duijkers-Rambags; Gertruda Vullings-Dinghs: Jan Geerets; Wim Geertets; Frans Weijs en zoon Hay; Anna Rambags- Smints. Piel Rambags en Sjaak en Ger Rambags. Zondag: Allerzielen. 15.30 Allerzielenviering met aansluitend zegening van de graven op ons kerkhof. Woensdag: 9.00 Peter Strijbos, Johanna Baltussen en Gerardus Ballussen. Misdienaars: za 19.00: Gijs, Sjekky, Niels en Pirn H; wo: Tim en Boy. Misd. voor zondag om 15.30 krijgen persoonlijk bericht. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen Eerste zondag van de maand: bij zondere collecte voor onze kerk. Zaterdag: Allerheiligen. 19.00 Lsm. reünie fam. Geurts; Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; Johan Meijers; overl. fam. Hermans-Manders; Pierre Hendrikx; Jan v.d. Berg en Toon Daniels: overl. ouders Kusters- Weerts; Willem Bal en Denise Bal- Buray; wkd. Coos de Lauw-Boom (2). Zondag: Allerzielen. 10.00 Hgm. Henri Direks en Antonetta Direks- Derckx: Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers; overl. fam. Wismans-Loonen; Theo Brok; wkd. Handrie Koenen (6). 14.30 Allerzielendienst met aansluitend stille tocht naar ons kerkhof, waar wij de graven van onze dierbare overledenen zullen besprenkelen met wijwater. Maandag: 19.00 Lsm. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droessen; Hendrikus Bomm, echt gen. en overl. kinderen en Johanna Bedel. Dinsdag: H. Carolus Boromeüs, bisschop. 19.00 Lsm. overl. fam. Willems-Hendrikx en overl. kinde ren; gest. jrd. Gerard Voermans. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Alle heilige verkondi gers van het geloof in onze stre ken. 19.00 Lsm. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers, Wim Loonen en Fiel Loonen- Duijkers, Nellie Loonen. Vrijdag: H. Willibrord, bisschop verkondiger van ons geloof, patroon van de Nederlandse kerk provincie. 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Henk v. Gooi en Diny v. Gool-Breemen, Frans Verheijen en Catharina Verheijen-Willems. Misdienaars: za 19.00: Kim Vullings en Ineke Voermans; zo 10.00: Annelies Heidens en Jeanne Theunis; 14.30: Geert v. Gorp, Max Baeten en Bas v.d. Heuvel, Mark Weijs en René Geurts. Weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes: zo 10.00: Elly Theunis. Gedoopt: Pieter Jeurissen, Weideweg 7. Rectoraat Heide Zondag: Gedachtenis van alle overleden gelovigen; Allerzielen. 9.30 Hoogmis overl. ouders Achten- Cox; overl. ouders Peeters-Janssen; Stephanie Coppus-de Groot. Misd.: Sanne, Ivo, Simone, Margje, Joep en Manon. 14.00 Allerzielenlof, daarna processie naar het kerkhof. Misd.: Chiel, René, Roy en Rian; 13.30 oefenen. Donderdag: Feest van alle HH. verkondigers van het geloof in onze streken. 18.30 H. Mis Dora Camps. Misd.: Joost, Stef en Guus. Rectoraat Veulen Zaterdag: Hoogfeest van Allerheiligen. 19.00 Gezinsviering; Hgm. Ant. Drabbels en Dina Klaassen: Tilla Jenneskens-Poels; mndd. Grad Wilms; mndd. Teng Burgers; Harry Weys; overl. fam. Takken-Nabuurs; priesterroepingen. Zondag: Allerzielen. 10.30 Hgm. voor alle overledenen; overl. fam. Gielen-Boonen; Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; Frans v. Staveren; overl. fam. Timmermans-Roosen; jgt. Theodorus Jacobs en echtgen.; overl. fam. Van Staven-v. Son. 14.30 Allerzielendienst en bezoek aan het kerkhof; collecte voor onderhoud kerkhof. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: le Vrijdag. 8.30 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Richard Classens en Willem Classens; zo 10.30: Moniek Classens, Frank Classens; 14.30: Richard Mulders en Steffan Mulders. Parochie Ysselsteyn 31e Zondag door het jaar. Zaterdag: Allerheiligen 19.00 (Kinderkoor). Zondag: Allerzielen. 10.45 Hoogmis (Gregoriaans); jrd. Jan Swinkels; overl. fam. Janssen- Keijsers; Wilhelmus Spreeuwenberg. 15.00 Allerzielendienst. Maandag: 19.00 Overl. parochia nen. Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrijdag: 14.00 Huw. Peter-Paul Koonings en Carolien v.d. Boom. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra. Paul en Ronnie P.; zo 10.45: acolieten: Marlijn en Rudolf; 15.00 Danny en Désiréee, Ronny O. en Linda; ma 19.00: Tom en Danny; wo 19.00: Anneke en Bram: vr 14.00: Niels en Jelle. Parochie Merselo Zaterdag: Hoogfeest van Allerheiligen. 19.00 Francina Flinsenberg-Ewals (fam.); Grad Ewals. Misd.: Richard Engels en Jolanda Willems. Zondag: Allerzielen. 10.00 Jan Janssen; om goede gezondheid. Misd.: Yvonne Poels en Loes Jacobs. 15.00 Allerzielenlof. Misd.: Johan Hoedemakers en Johan Loonen. Woensdag: 19.00 Jgt. overl. pries ters hier werkzaam geweest; Piet Janssen; Peter Mathijs Gielen, echt gen. en overl. kinderen; Edith Turkenburg-Nimis; Truu Thissen. Kerk poetsen: mevr. Verstegen- Wilms en Van Enckevort. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: Allerheiligen. 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Zondag: Allerzielen. 10.00 Hoogmis daarna processie naar het kerkhof; Henk en Truus Nabuurs; fam. Lenkens-Ermens. Misd.: Leonie, Luc, Nicole. Lezer: Lies v.d. Heuvel. Rectoraat Smakt 31 e Week door het jaar; 24e Zondag na Pinksteren. Allerheiligen en Allerzielen. In de Sl. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor vader en moeder Kersten; Sraar en Corry; jrd. Rene Buijzen: Annie Bonants; fam. Custers-Bonants; overl. fam. Van Kempen-Lochtens; Piet Poels; zr. Henriette; overl. ouders Janssen- Versteegen; overl. ouders Bastiaans- Huygen en zoon Victor; Vic Kersten en fam.; Christ v. Veggel; fam. Jenneskens-Devens; Herman v.d. Berg en vader en moeder Logtens- Seroo; Betsie Willems-Ramakers; fam. Wijnhoven-Braun; fam. Zegers-Sweijen; overl. ouders Nellen. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb,: Eefje Koopmans en Susan Geurts. 15.00 Allerzielendienst en daarna bezoek aan de begraafplaats. In de Sl. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis fam. Benschop-Smit; zr. Elisa. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 2 november zal in hel Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Het huwelijk een goede start geven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraal 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 2 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Woensdag 5 nov.: om 19.00 uur: Dankdag voor gewas en arbeid. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst. Bijbelonderwijs/Catechisatie: I.v.m. Dankdag zijn er komende week geen catechisaties. Bijbel/Contactavond: De avonden zijn voor iedereen toegankelij. Ze is op donderdag 30 okt. en 13 nov. a.s. in gebouw Rehoboth. Aanvang 20.00 uur. Inbraken in auto's Door vernieling van het hekwerk was toegang verkregen tot het bedrijfsterrein van een autohandel aan de Accaciastraat. Door ruitjes te vernielen was toegang tot de auto's verkregen. Het is nog niet bekend of er iets uit de auto's is ontvreemd. De diefstal vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag. Bijbelgemeente Venray Zondag U bent hartelijk welkom om de diensten bij te wonen in wijk- gebouw 't Stekske (Landweert). Zondags om 10.00 uur. Na afloop koffiedrinken. In deze dienst, waar in eenvoudige liederen zullen wor den gezongen, zal predikant R. Lammers voorgaan. Voor de kinde ren is er iedere zondag een speciaal onderdeel in de dienst waar nieuwe liederen worden geleerd en oude worden gezongen. Daarna kunnen za naar hun eigen kinderdienst met verhalen werkjes. Info Bijbelgemeente en diensten: tel. 586001, R. Lammers. Kinderwoorddienst Op zondag 2 november vieren we Allerzielen. We gedenken dan de overledenen van het afgelopen jaar. Tijdens deze viering is er ook een Kinderwoorddienst. Jullie zijn van harte welkom om 11.00 uur in de Grote kerk. Werkgroep Kinderwoorddienst Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. In het donker keren op de Deurneseweg Vrijdagmorgen om even voor 07.00 uur wilde een 49-jarige bestuurder uit Gennep met een trek ker met oplegger, lengte 20 meter, keren op de Deurneseweg, nabij de Ossendijk. Het was vrij donker en toen de trekker achteruit de weg op reed, werd dat te laat opgemerkt door een 52-jarige bestuurder van een personenauto uit de Mortel. Ondanks krachtig remmen botste de personenauto tegen de balk van de dieplader. Hoewel de schade groot was liepen de bestuurder en zijn inzittend 8-jarig zoontje, als door een wonder, geen noemenswaardige verwondingen op. De politie maakte niet alleen pro ces-verbaal op vanwege het onge luk, maar de Gennepse bestuurder kreeg een extra proces-verbaal omdat hij door die keermanouvre het verkeer in gevaar had gebracht. Inbraak Op klaarlichte dag werd donder dag tussen 12.30 en 13.20 uur inge broken in een aan de Horsterweg in Leunen gelegen slachterij. Toegang was verkregen door forcering van de deur van het kantoor. Er werd een geldbedrag ontvreemd. Omdat de inbraak tijdens de middagpauze plaats vond hoopt de politie dat getuigen zich zullen melden die in die tijd iets verdachts hebben gezien. Milieucontrole Milieucontroleurs hielden in samenwerking met een politieheli- kopter een milieucontrole. Er werd een grote vervuiling geconstateerd op een bedrijf aan de Geysterseweg in Oostrum. Er werden oude autobanden, asbest platen, accu's en een aantal auto's, waaronder sloopauto's, op het bedrijf aangetroffen. De milieu dienst gaat een inventarisatie maken. Inbraak in café Donderdag is tussen 01.00 en 05.00 uur ingebroken in een café aan de Henseniusstraat. Toegang is verkregen door forcering van de achterdeur. De gokkast was openge broken en de inhoud was verdwe nen. Uit de geldla werd een klein bedrag ontvreemd. Ook een cd-spe- ler, een fototoestel, zes cd's en een radio werden gestolen. Fietsers raakten elkaar Vrijdagmiddag omstreeks 18.10 uur raakte bij het passeren op het zogenaamde 'zwarte pad' in het Brukske, de fiets van een 9-jarige jongen de fiets van een 48-jarige Venrayse. De dame kwam ten val en moest voor behandeling van ver wondingen aan haar neus, bovenlip en tanden naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Zij kon na behande ling weer naar huis. Door zuiging wind, ten val Een uit de omgeving van Liessel afkomstige recreantenfietsgroep werd zaterdagmiddag op de Timmermannsweg in Ysselsteyn ongelukkig ingehaald door een vrachtauto. Het voertuig zorgde bij het passeren voor een zogenaamde windstoot, waardoor enkele fietsers het evenwicht verloren en met elkaar in botsing kwamen, met als gevolg dat ze vielen. Drie fietsers moesten voor behandeling van onder andere schaaf- en kniever- wondingen naar het ziekenhuis ter wijl een 44-jarige fietser hoofdver wondingen opliep en aan zijn oog gewond raakte. Inbraak in Clockert In de nacht van vrijdag op zater dag werd door het bewakingsperso neel van Intérgarde, tijdens haar ronde weer een inbraak ontdekt in de Clockert. Deze keer was een bezoek gebracht aan het daarin gevestigde medische centrum. Daarbij was op grove wijze te werk gegaan en er was veel vernield. Het open breken van de brandkast bleef bij een poging. Het is niet uitgeslo ten dat de dader door de komst van het bewakingspersoneel is gestoord en er vandoor is gegaan. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. Kleding in sloot In de bermsloot langs de Lorbaan, bij de splitsing met de Drabbelsweg werd een groot aantal kledingstuk ken ontdekt die mogelijk van dief stal afkomstig zijn. De politie is gestart met het onderzoek naar de mogelijke herkomst. Diefstal kentekenplaat Een Venraynaar deed aangifte dat van zijn aan de Bevrijdingsweg geparkeerde personenauto een ken tekenplaat was afgeschroefd. De diefstal vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. Snelheidscontroles Vrijdag werden er van 13.30 tot 14.30 uur snelheidscontroles gehou den op de Stationsweg. 325 voertuigen passeerden de controle op hel weggedeelte waar 50 km per uur mag worden gereden. Daarvan reden er 60 te snel. De hoogste snelheid bedroeg 78 km per uur. Vernieling auto Een 22-jarige Venrayse deed aan gifte dat in de nacht van zondag op maandag haar aan de Eikenlaan geparkeerde auto was bekrast. Het schadebedrag is nog niet bekend. Poging inbraak bedrijf In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd het hekwerk van een bedrijf aan de Ysselsteynseweg doorgeknipt. Vermoedelijk is de dader in zijn werk gestoord want hij is niet in het bedrijf geweest. Bromfietsdief aangehouden Donderdagavond omstreeks 23.15 uur werd in de Vivaldistraat een 21- jarige Venraynaar aangehouden die met een aan de hand lopende brom fiets een passerende personenauto had geraakt. De schade was gering. De politie ontdekte dat de bromfiets dezelfde avond omstreeks 20.00 uur was gestolen in de Ouverturestraat. De man werd naar het politiebureau overgebracht waar hij naar verhoor en opmaking van proces-verbaal naar huis werd gestuurd. De eige naar van de bromfiets is een 22-jari- ge inwoner van Venray. Hij heeft de bromfiets weer terug. Een van de mooiste plekjes ront het landgoed Geysteren is ongetwij lëld de Rosmolen, beter bekend a de rosmulder. Rijk aan natuur schoon is de hele streek rondon deze idyllische plek. 'n Rustpun; ook voor wandelaars. Ook deze Oostrumse mensen rusten uil na eer forse wandeling. Zij maken gebruil van de zitbank tegen de woning van Frans Derkx (Frans van dt Rosmulder). Dat was 60 jaar gele. den. In 1937 dus. We stellen de van rust genietende mensen aan u voor. V.l.n.r. Mini Derkx, Tonie Maas, mevrouw Jacobs-Nooyen, Michel Jacobs en Edmond v.d. Venne. Jan v.d. Putten Hennepkwekerij opgerold Dinsdagmorgen trof de politie bi 0 een huiszoeking in een woning aai 21 de Kamperfoelie, een complee K' ingerichte hennepkwekerij aan. Dj Al kwekerij was professioneel opgezet 10 De installatie en 311 hennepplanls werden in beslag genomen en zullen worden vernietigd. De bewoner, een 35-jarigi Venraynaar werd aangehouden es H voor verhoor overgebracht naar lig politiebureau. Alcoholcontrole Ook de basiseenheid Venray deed mee met de landelijke alcoholcon trole in de nacht van vrijdag op J| zaterdag. 325 bestuurders moeste in het pijpje blazen. Zes bestuurden kregen naast het bekende rijverbod een transactie aangeboden, variê- - rend van ƒ350,0 tot ƒ650,-. Een 49-jarige Venraynaar kreep .jfo' naast het rijverbod van vijf uur géé transactie aangeboden maar eet proces-verbaal, omdat hij nog op J' een voorwaardelijke ontzegging van {I)S' de rijbevoegdheid op zijn naam had est staan. Trekas gestolen In de nacht van donderdag op vrij dag werd van een bedrijf aan de Smakterweg een trekas ter waarde van ƒ500,- ontvreemd. Ons Vernielingen aan scholen Namens het bestuur van I school De Kemp aan de Kruitwl werd aangifte gedaan van vemieli| gen aan die school. Er werd een ri ingegooid. Schade ƒ450,-. Namens het bestuur van b school De Vlaswei aan Boterbloem werd aangifte gedaan J, van vernieling van vijftien houte: palen met een lengte van 1.5 meter De vernielingen zijn in de herfstva kantie gepleegd. Fietsers raakten elkaar Vorige week woensdagmiddaj omstreeks 16.00 uur fietsten twa meisjes van 16 en 15 jaar op de Kruidenlaan. Ter hoogte van hel Fluitekruid sloeg een van de meisje plotseling links af. Dat werd te laai door het andere meisje opgemerkt Bij de botsing kwam een van dt meisjes zo ongelukkig ten val datzt bewusteloos raakt. Ze werd pet ÜZ ambulance naar het ziekenhuis ver voerd en ter observatie opgenomen. Insluiping in flat Vorige week woensdag tusset 07.00 en 16.30 uur vond tijdens de afwezigheid van de 29-jarige bewo ner, een insluiping plaats in zijn (lal act aan de Kruitweg. Er was gebruil 5 gemaakt van een valse sleutel. Uil de flat werden reisdocumenten en een rijbewijs ontvreemd. Jack gestolen Een 39-jarige Venraynaar deed aangifte van vanaf de kapstok vat het Raaylandcollege aan dt Kolkweg zijn zgn. Bomberjack wai gestolen. De diefstal vond vorige week woensdag plaats. lei 'ia «dri latic 'is feit ;ki«|FT R Auto gestolen Een 45-jarige Venraynaar kwal woensdagavond tot de ontdekking dat zijn op de parkeerplaats bij Dt Wetteling geparkeerde Volkswagen Gold was gestolen. De auto is groet en heeft het kenteken JN-TH-96. De wagen heeft een waarde van ruim U ƒ20.000,-. 4 R' Granaat tussen aardappelen Tijdens het rooien van aardappe len op een perceel aan de Horsterweg kwam een nog intact zijnde granaat met de aardappelen naar boven. De EOC is van de vnnHct in kennis gesteld. Tijdens het rooien van aardappe- |Qj len op een perceel aan de Laagheidseweg kwam een no? intact zijnde 25 ponder rookgranaal met de aardappelen naar boven. Die werd in afwachting van de ruimir door de EOC veilig gesteld.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 20