vele speciale aanbiedingen Animo voor winkelopening tussen de middag bij winkeliers gering Zelf brandputten in buitengebied slaan Manifestatie Kies Techniek Venray brengt bijna 5.000 mensen op de been Ook Ysselsteyns jongerencentrum aan renovatie toe Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg voorziet in behoefte Echt... Je Proeft t! 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Jeuken bereid tot overleg om tot compromis te komen. UL Volvo S70 Natuurlijk bij uw Echte Bakker echte bakker - Pag eEL EN MAAS donderdag 9 oktober 1997 - Pagina 5 Enquête Winkelcentrum Venray: i t i Venray - Hofstraat 14, tel. 0478-513290 Wijchen - Spoorstraat 40, tel. 024-6423185 Tijdens de maand oktober geven wij op al onze verlichting om plaats te maken voor onze nieuwe collectie Bewoners in het buitengebied die te ver weg wonen van gemeen telijke brandputten, dienen zelf een brandput te slaan. Dat liet Jos Waals dinsdagavond in Ysselsteyn weten naar aanleiding van vragen uit het publiek. De gemeente Venray heeft in het buitengebied een aantal brandputten laten slaan waar de brandweer haar slangen aan kan koppelen. Bij een aantal panden kan echter de wette lijke norm van 60 kuub water per uur niet gehaald worden. Bij aan vraag van bouwvergunningen wordt daarom bij een dergelijk pand de verplichting opgelegd om een brandput te slaan. De bewoners zou den een dergelijke put samen met omwonenden kunnen slaan om de kosten te dekken. Frans Claessens wilde echter weten of de gemeente niet wettelijk verplicht is om voor die brandputten te zorgen. Ook wilde hij weten wie de financiële gevolgen moet dragen. Daarbij gaf hij aan dat bewoners in het buitengebied toch al van het een en ander (riool) verstoken zijn. Volgens Waals is die wettelijke verplichting er niet. Waals verbaas de zich overigens over het kostenas pect. "Waarom maakt U zich daar bezorgd over. Als U uw gewas wilt spuiten slaat U toch ook een put. Het gaal hier om uw eigen veilig heid". Waals wees op het eigenbe lang. Geen put betekent te weinig water en een grotere economische schade bij een brand. Waals liet verder weten dat bij het slaan van gezamenlijke putten de brandweercommandant in de pre ventiesfeer zou kunnen helpen. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Zeven van de tien winkels in het ènrayse centrum zijn tussen de liddag geopend. Van de winke ls die hun zaak tijdens lunch- jd dicht houden, is bijna 90% an plan dat te blijven doen. lornaamste reden voor die hou- jnjj is het personeelsprobleem. Dili is écn van de uitkomsten van >n enquête die winkeliersvereni- jig Winkelcentrum Venray (WCV) ijl'l gehouden onder haar leden, c uitslag van de enquête werd aandng gepresenteerd tijdens de gemene ledenvergadering van CV. Het W'VC-bestuur vindt dal alle jnkels tussen de middag open oeien zijn om de consument aan ilVenrayse centrum te binden. Een (art van de winkeliers wil of kan ilniet en kan de situatie ook niet randeren. Ook de bereidheid om de weke- |;se koopavond met een tweede uit. breiden is gering. Opnieuw zeg- n zeven van de tien detaillisten ec'tegen een tweede koopavond, eer da" ten procent wil hel wel erweg. als ook andere bedrijven lenguaDe animo om hel aantal jo'i/ondagen uit te breiden is ie njn groot. Degenen die wel e .oopzondagen willen, hebben li oor keur voor eenmaal per 1,1,11 een zondagse openstelling. BETROKKENHEID Debetrokkenheid van de winke- jrsbij hun eigen vereniging is blij- ms de enquête ook niet bijster ooi. Zestig procent van de leden mil niet of niet regelmatig naar de lenvergaderingen. 'Ik heb daar ren lijd voor* geeft meer dan de III van de wegblijvers als reden mr absentie op. Dal bleek afgelo- o maandagavond ook tijdens de gemene ledenvergadering. Inclusief bestuur bezochten onge veer dertig van de 85 leden de ver gadering. Meer schriftelijke communicatie is dan ook één van de adviezen. Dat werkt sneller en bespaart tijd. De nieuwsbrief, de al bestaande vorm van schriftelijke communicatie bin nen de vereniging, wordt dan ook door elke winkelier gelezen. NIEUW BESTUUR Daar ligt dan ook een taak voor het nieuwe bestuur van de winke liersvereniging. Voorzitter George Janssen maakt plaats voor Louis Moers. directeur van de Rabobank Venray-Oostrum, zo werd tijdens de vergadering bekend. Verder is Ger Sloots van Olympic Sport als bestuurslid toegetreden. Tijdens de vergadering werd de winkelsluiting tussen de middag nog eens besproken maar dat leidde er niet toe dat alle leden op een lijn te krijgen zijn. LOTERIJ De winkeliers hebben voor het najaar een aktie opgezet rondom de fibula, die tijdens de archeologische opgravingen op Antoniusveld werd Veel winkels doen vaak om persone le redenen de deur lussen de middag dicht. gevonden. Zes weken lang kunnen loten bij de winkels ingeleverd wor den. Wekelijks wordt er een winnaar uitgekozen die een zilveren kopie van de fibula ontvangt. Aan het eind van de actie wordt een gouden exemplaar verloot. Tijdens de feest maanden zullen er ook diverse ran- dactiviteiten georganiseerd worden. Daarbij wordt actief deelgenomen door o.a. de archeologische werk groep, museum 't Freulekeshuus, de Vrije Academie en de VVV. De achtste editie van de pnifestatie Kies Techniek may heeft alle verwachtingen ertroffen. Mevrouw W. Koop; irzitter van de organiserende lichting Kies Techniek JRegio nray: 'Aan het einde van de gstond de teller op bijna 5.000 toekers. Dat is meer dan we dden durven hopen'. Voorgaande edities van Kies chniek Venray brachten gemid- jd twee- tot drieduizend bezoe- fs op de been. Het succes van ie achtste editie schrijft mevrouw vooral toe aan de nieuwe •zeten de geslaagde promotie van evenement. 'We wilden dat Kies chniek echt een 'dagje uit' zou 0 voor de kinderen en hun ouders, nder dat het educatieve element arde achtergrond zou verschui- n. Ik denk dat we in die opzet heel rdiggeslaagd zijn'. Meer dan in voorgaande jaren oden kinderen dit jaar zelf aan de g met techniek.. Van de dertig iwezige bedrijven en instellingen de meerderheid haar stand danig ingericht dat er niet alleen le zien was, maar ook iets te en. Bovendien werden op diverse ndsonderdelen uitgereikt van een lobus-bouwpakket, dat kinderen lens een workshop in elkaar kon- zeilen. Verder stonden op het jgramma spreekbeurten van enke- inde techniek geslaagde onderne- fs en toneelvoorstellingen, lorlopend speelde de Big Band Xerox Manufacturing ederland) BV. Op het buitenter- nexposeerden GGW De Peel en Landmacht indrukwekkend «erieel. binnen werden de resulta- van een ontwerpwedstrijd over mien uit de regio tentoongesteld, was gezorgd voor catering en ideropvang. PRIJSVRAAG lm de kinderen te stimuleren het 'c Kies Techniek-parcours te vol- II was er een spannende prijs- H samengesteld. Deze kon Een worden gewonnen als alle Mds werden bezocht om de ant- Men bij elkaar te 'sprokkelen', loiaal leverden 350 kinderen een isvraagformulier in.De gelukkige "naar. de 17-jarige MTS-er Rolf ei)k uit Vlissingen, mag met zijn "ilie een dag kart-racen bij Jos Nappen in Echt. PROMOTIE en behoeve van de promotie van 'sTechniek werd de stripfiguur idige Hans in het leven geroe- Op alle scholen in de regio men posters opgehangen mei lroP de belevenissen van deze "li1' Ron Puyn van hel 'mondse bureau Lance BV over 1 creatie: 'Ik vond dat we de kin- £n moesten aanspreken in hun [£n taal. Beeldtaal dus. En dat Pd le werken. Tot onze stomme hazing zijn wc door mensen van nde en ver gebeld voor een set ,£rs. Leuk toch?' TECHNIEK TREF 'e Manifestatie Kies Techniek Burgemeester Waals ontving dins dagavond het renovatieplan van de stichting jeugdwerk Ysselsteyn. situatie in het gebouw. Peuterspeelzaal en jongerencentrum onder een dak. Dat is volgens hem niet gemakkelijk maar dat gaat prima. "De situatie vergt natuurlijk wel veel aandacht omdat kinderen van de peuterspeelzaal ook van de discoruimte gebruik maken. We moeten er dan voor zorgen dal er op de vloer geen glas en peuken lig gen" aldus Beelen. RENOVATIE Zowel de Peuterspeelzaal als de Jera heeft een aantal wensen. Volgens Wilma Claessens van de peuterspeelzaal voldoet de huidige ruimte niet aan de steeds strenger wordende normen. "Er is een aparte verschoonruimte nodig en een kin dertoilet. De kinderen maken nu nog gebruik van het toilet in de disco. Ook het aanwezige keukentje is niet veilig." De wensen van de peuter speelzaal leiden ertoe dat het pand uitgebreid moet worden. De overige werkzaamheden die verricht moeten bestaan o.a. uil het vervangen van rotte betimmering, vervangen van goten en afvoeren, het aanbrengen van een luifel boven de entree, hel vervangen en isoleren van de vloer in de disco en het ver beteren van zowel de thermische als de akoestische isolatie. Beelen geeft daarbij aan dat een aantal /.aken middels zelfwerkzaamheid gereali seerd kan worden. Venray werd dit jaar voorafgegaan door een forumdiscussie onder lei ding van KNVB-voorzitter drs. Jeu Sprengers voor vertegenwoordigers yajy de overheid en het bedrijfsle ren. Het animo voor deze Techniek Tref was groot. Na afloop presen teerde Antoine Wintels, directeur van de Kamer van Koophandel voor Noord- en Midden-Limburg en voorzitter van de Stichting Technisch Opleidingencentrum (TOC) Venray het logo van het Technisch Opleidingencentrum dat, zo kondigde hij daarbij aan, op I januari 1998 in het oude Iveka- gebouw aan de Smakterweg in Venray van start zal gaan, Met dit initiatief is een bedrag gemoeid van ƒ3.6 miljoen. Burgemeester.!. Waals van Venray ging aansluitend in op de vraag of Venray zich in de toe komst kan positioneren als tech niek-stad van Limburg. MEER ACTIVITEITEN VOOR VOLWASSENEN Het succes van Kies Techniek Venray 1997 is voor mevrouw W. Koop en haar stichtingsbestuur geen reden om achterover te gaan zitten. 'Deze week nog komen we bij elkaar voor een evaluatie. Ik heb nu al een hele reeks ideeën hoe we vol gend jaar nog meer publiek kunnen trekken. Ik denk dan vooral aan acti viteiten voor de ouders en de leer krachten. bijvoorbeeld in de vorm van een lezingen- en rondleidingen programma. Dan moeten we de 5.000 zeker kunnen overtreffen. "Waren jullie er maar eerder geweest" In december opende op het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg. In het eerste half jaar hebben maar liefst 1200 mensen het centrum bezocht. Daarmee werden de ver wachtingen rondom het centrum ruim overtroffen. "Waren jullie er maar een jaar eerder geweest" was een veelgehoorde reactie. Het doel van het centrum is de verbetering van de informatievoor ziening naar cliënten, familie, ver- wijzers en publiek. De contacten die werden gelegd zijn zeer verschillend. Ongeveer tweederde neemt persoonlijk con tact op terwijl eenderde van de con tacten telefonisch zijn. Een kwart van de contacten bestaat uit cliënten van het Instituut, ruim 40% van eigen hulpverleners. Ongeveer 11% van de contacten komt van externe hulpverleners (Riagg, maatschappe lijk werk, jeugdzorg etc.). Opvallend is dat slechts 5,8% van de contacten uit de categorie fami lieleden komt. ZIEKTEBEELD De meeste informatie die wordt Na Dingus in Venray en JUM in Merselo trekt nu ook de stichting Jeugdcentrum Ysselsteyn aan de bel bij de gemeente. Het jongeren centrum Jera en peuterspeelzaal Calimero, de gebruikers van de voormalige landbouwloods aan de Peter Janssenweg hebben een inventarisatie gemaakt van wat er allemaal aan het gebouw schort. Afgelopen dinsdag werd het rap port aan burgemeester Waals overhandigd tijdens het werkbe zoek van b. en w. aan Ysselsteyn. ZELFSTANDIG Henny Beelen. stichtingsvoorzit ter schilderde de situatie in het jon gerencentrum. "De laatste jaren is al het onderhoud door vrijwilligers gedaan. Dan gaat de kwaliteit van dat onderhoud toch langzaam ach teruit" aldus Beelen die er nog steeds trots op is dal de Jera al 27 jaar lang zelfstandig zonder subsidie functioneert. Nu zijn de gebreken echter le groot en is er geld nodig voor renovatie. Eigen financiële middelen heeft de stichtig niet. Mede omdat de zaterdagavond acti viteiten. die het meeste geld op moeten leveren, sterke concurrentie ondervinden van de grotere discot heken in de regio, kan de stichting de touwtjes net aan elkaar knopen. Beelen wees hel college erop dat binnen de Jera jeugd, medewerkers en ouders gezamenlijk optreden. Vooral de inbreng van de ouders is volgens Beelen zeer belangrijk. BIJZONDER Beelen wees ook op de bijzondere Venrayseweg 28, industrie-terrein Groot Boller-Venlo - telefoon (077)382 18 18 opgevraagd gaat over ziektebeelden. Schizofrenie en manisch depressie ve stoornis komen hierbij het meest aan bod. Ook worden er veel vragen gesteld over therapievormen en behandel mogelijkheden. medicijnen maar ook over de rechtspositie van patiënten. In de meeste gevallen volstaat een mondelinge voorlichting gecombi neerd met het uitreiken van een fol der. Ook wordt veel gebruik gemaakt van de informatiezuil die in het centrum staat opgesteld. ACTIVITEITEN Het centrum organiseert ook andere voorlichtende activiteiten zoals informatie-avonden voor hulp verleners. patiëntengroepen maar ook op familiedagen en symposia. Gezien het grote aantal reacties blijkt het centrum aan een grote behoefte te voorzien. De ontwikke lingen van de zorg en de emancipa tie bij de cliënten leiden ertoe dat de voorlichtingstaak in de toekomst alleen maar belangrijker wordt. Er zal dan ook gestreefd worden om de publieksfunctie te vergroten. Ook zal de groepsvoorlichting. met name richting familieleden, worden uitge breid. Op vrijdag 10 oktober is het infor matiecentrum op de locatie Stationsweg de gehele dag open in het kader van de Internationale dag over depressie. Iedereen kan dan een kijkje komen nemen. Het cen trum ligt net achter het hoofdge bouw. Even rusi. ruimte en comfort. Ziedaar hel Ontwikkeld om succes van de Volvo S70 in deze 'compclilive energie te geven. world'. Vijlcilinder lopdynamiek gekoppeld aan vijf sierren comfort. Volvo S70 v.a. 63.6(H).- VOLVO HANS KOK VENLO B V. WAAR KOOP JE DE ECHTE AMERIKAANSE Bagels dé hit in Amerika, natuurlijk ook bij uw eigen Echte Bakker. Een apart rond broodje. Beetje cream- cheese erop, met vlees, zalm of vers fruit. Have a bagel you'll love it!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5