OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS PEEL EN MAAS €urovisi€ Weekend van de waarheid voor Euterpe Fotoclub Venray viert 35e verjaardag met expositie Patiëntenstop in Landweert Opbrengst collecte kankerbestrij ding Geen burger- onderzoek Wethouder opende eerste abri irad Custers Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. 1,- voor REINIGING VAN: Zondag bondsconcours in Venlo Op concours gaan staat bij de ieeste muzikanten van harmo- jeën en fanfares niet op de eerste laats op het lijstje van favoriete ctiviteiten. Liever geven ze een roms-eoncert, waarmee ze een roter publiek en zichzelf een ple- ier doen. Toch moet het af en toe. m te weten waar je muzikaal aat met je gezelschap, aiikomend weekend is het voor armonie Euterpe weer zover: in e grote zaal van de Venlose laaspoort, waar het concours an de Limburgse Bond van [uziekgezelschappen wordt ihouden. 'Peel en Maas' woonde van de laatste repetities bij en reeg uitleg van een niet-spelend i (door Bert Albers) iSinds maart zijn de circa 75 muzi- inien van harmonie Euterpe al in weer met twee stukken muziek an elk ongeveer twintig minuten ngte. 'Dan zullen ze hel toch iderhand wel kennen', denk je m. Klopt ook. In grote lijnen kun- «n de trompettisten, slagwerkers, arinettistcn en saxofonisten hun jrlijen wel dromen. (Een behoor- kdeel van de musici is trouwens «uw. ook al blijkt dal niet uil de hiep oor). Waar het dirigent lijn Re m om gaat in de laatste eken orafgaand aan het bonds- iinoiirs zijn de accenten. Z'n diri- ok is een nagel vijltje gewor- aarmee hij alle braampjes van oering haalt. nel programma van Euterpe tail zondag Twee werken. Als ver- icht werk moet de Venrayse har- lonie. net als de andere deelnemers de ere-afdeling, 'A centennial iverture' spelen, een werk van de mcrikaanse componist Roger ixon. Daarna staat de 'Candide iiile' van Leonard Bernstein op het [ogramma. "Met name het tweede eik is een stuk met veel afwisse- vertelt bestuurslid Paul limans. "Het vergt concentratie en jheersing om na de pittige stukken izachte passages niet te hard en te mligte spelen", legt hij uit. Als rond kwart voor tien de bla- rs beginnen aan hun deel van de petitie blijkt al snel wat hij doelt. "U maakt te sterke effec- zegl de dirigent. "Daardoor akt het stuk uit balans en gaat de llodielijn verloren. En daar het genlijk om". Dirigent Stijn Rutten probeert vooral overdreven accentuering legen te gaan. ONVOLKOMENHEDEN De blazers werken maat voor maat hel verplichte werk van Nixon door. Gezamenlijk of met alleen de eigen instrumenten. Soms gaat het daarbij om een paar noten of een overgang die dirigent Stijn Rutten nog niet bevalt. Onvolkomenheden die het publiek niet zullen opvallen, maar de geoefende oren van de jury wel. Paul Halmans toont het rapport van de jury in Heylhuysen. waar Euterpe eind september al 'A cen tennial ouverture' uitvoerde. Kritische kanttekeningen op micro niveau. Een leek lijkt het geneuzel, maar voor de muziekgezelschappen kunnen details het verschil tussen promotie of niet uitmaken. Waar het goed gaat vermeldt de jury dat uiter aard ook. 'Een krachtige koper klank' staat ergens te lezen. Om het gelijk van de jury te beklemtonen schalt het koper van Euterpe even later op volle sterkte door De Perdstal. LAATSTE TEST Afgelopen zondag blies Euterpe de beide concourswerken nogmaals op het gemeentelijk muziektoernooi in Ysselsteyn. De laatste test vindt zaterdag I I oktober plaats. Dan houdt de harmonie een generale repetitie in de aula van de voormali ge mavo (thans Raayland College, locatie Oost) aan de Min. Charles Ruysstraat. Iedereen kan daar gratis bij aanwezig zijn. De openbare repetitie begint om 20.00 uur. Zondagmiddag kwart over één slaat het uur U voor de Venrayse muzikanten. Ze gaan dan proberen punten te scoren, waarmee ze hun plaatsje in de ere-afdeling verster ken. Een promotie naar de afdeling superieur zou mooi zijn. maar niet noodzakelijk. Het relatief jonge muziekgezelschap heeft nog tijd. De afdeling superieur is voor een har monie-orkest met z'n groot aantal verschillende instrumenten ook erg zwaar", weet bestuurslid Halmans. "Je ziet dat ook aan de samenstel ling van de afdeling; bijna allemaal fanfares en nauwelijks een harmo nie". tempert Halmans al te optimis tische verwachtingen. DUBBELSLAG Voor het concours heeft Euterpe een beroep gedaan op een aantal musici die inmiddels met meer actief zijn in de harmonie. Anne Christine Liebrand bespeelt de hoboMaurice Lucassen versterkt de klarinetten. Lei Peters bespeelt de bas en Dolf Verbeek hanteert de strijkbas. Een harp hoort niet bij het slandaard-mstrumentari- um van de Venrayse harmonie. Daarom heeft Euterpe harpiste Sabine Kanton ingehuurd voor de harppartijen. Vanuit Gemert. waar dirigent Stijn Rutten ook een harmonie onder z'n vleugels heeft, komt voor zaterdag een klokkenspel naar. Ven ray toe. Een bijzondere dag wordt het zondag voor bas-klarinettist Jan Stevens. Hij gaat namelijk twee keer op concoursEerst met Euterpe, truiar goed drie kwartier later moet Stevens alweer aan de bak om als solo-klarinettist van dé We Ilse ha rmonie mee te spelen. Ook dit korps speelt in de ere- afdeling, dus wie weet maakt Jan een dubbelslag. Het verplichte werk hoeft Stevens gelukkig niet twee keer in te studeren... PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In Memoriam |ln de gezegende leeftijd van 94 ar overleed in hel Venrayse zie- mhuis Gerardus (Grad) Custers. [gelopen donderdag werd hij na n plechtige uitvaartmis in de rochiekerk van Oirlo. op het kerk- faan de schoot der aarde toever- mwd, op een plaats die een zo bij- ndere betekenis voor de Oirlonaar d. Hij was immers verschillende riode kerkmeester van de St. ïrtrudisparochie en zorgde speci- I voor de financiën. Jok was hij van 1946 lot 1953 als iresentant van Oirlo. lid van de meenteraad waar hij de belangen, el alleen van Oirlo maar ook van inray. behartigde op een meer dan skundige manier. Grad Custers haalde meermalen landelijke pers want geen van ize inwoners heeft in zijn leven bel van de wereld gezien, agenoeg overal waar het oranje- "'balelftal speelde was Grad een de trouwste oranje-supporters, erse verenigingen van Oirlo kon- lin zijn lange leven profiteren ande inbreng van Grad Custers. t laatste jaren was hij in het ver- pingshuis van het Schuttersveld, in daaruit bleef hij de ontwikkelin- van Oirlo op de voet volgen. De huisartsenpraktijk in Landweert, ondergebracht in het Gezondheidscentrum Landweert, kent en patiëntenstop. Dat blijkt uit het jaarverslag 1996 van het Gezondheidscentrum. Uit dat ver slag blijkt ook dat de realisatie van het nieuwe gezondheidscen trum op Antoniusveld volgend jaar gerealiseerd zal worden. Hel aantal patiënten bij de huisart sen van den Acker en Schmeetz bedroeg op I mei van dit jaar 4741. ruim meer dan volgens de normen is toegestaan. Het aantal patiënten bedroeg bij de start van het centrum in 1985 1214. De grootste groei was te con stateren in 1994/1995 toen er bijna 1000 patiënten bijkwamen. Inmiddels is er een koper gevon den voor het gezondheidscentrum aan de Aronskelk. De verkoop zal medio 1998 plaats gaan vinden. Dan zal ook het nieuwe centrum gereali seerd gaan worden. De huis-aan-huis collecte voor de kankerbestrijding 1997 zit er weer op. Dc afdeling Venray in het bij zonder. is dankbaar voor de geldelij ke steun die wij van u mochten ont vangen. Dankzij uw bijdrage ontdekt men steeds weer nieuwe middelen die deze ziekte hel hoofd kunnen bieden. Hier volgt de totale opbrengst. Venray ƒ18.314,95; Castenray ƒ763,85; Leunen 1.475,-; Heide 648.95; Mersclo ƒ1.244.-; Oostrum 1.506,75; Oirlo /'1.225.35; Smakt ƒ616,40; Veulen ƒ489.95; Vredepeel ƒ297,10; Ysselsteyn ƒ2.065.90. Hel totaal van dc gemeente Venray is het mooie bedrag van ƒ28.648.20! Voor dit resultaat onze hartelijke dank. In het bijzonder onze onmisbare collectanten. Mocht u ons het vol gend jaar willen helpen, neem dan contact op met L. Stoks-Steijvers, Oude Oostrumseweg 42A, Venray. Aansluitend willen wij het vol gende niet onvermeld laten. De afdeling Venray mocht dit jaar het geweldige bedrag van ƒ13.031,- overmaken aan hel KW F te Amsterdam, namens al degenen die ter gelegenheid van een droevig afscheid in plaats van bloemen een bijdrage hebben gevraagd voor de kankerbestrijding. Namens het KWF nogmaals onze hartelijke dank. Zonder helm Een 18-jarig bromfietser reed in de Hofstraat en wekte de aandacht van de politie omdat hij geen helm droeg. Controle op de rollentestbank gaf aan dat de bromfiets behoorlijk was opgevoerd. De jongeman kreeg een transactie tot betaling van ƒ170,- en de boodschap dat hij voor een nacontrole op het politiebureau moet verschijnen. Inbraak in schuur Door forcering was toegang ver kregen tot een achter een bedrijf aan de Beek gelegen schuur. Daar wer den elektrische handgereedschap pen, een telefoon, een computer en een takel van maar liefst 700 kilo ontvreemd. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt ƒ12.000,- U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze "aar binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen Per week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Voor meer informatie over presentatie op internet wit u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, tax. 04780-51 091 6, E-mail: peelenm@tref.nl College wil op andere manier 'interactief besturen' Er komt geen burgeronderzoek zoals de fractie Samenwerking dat graag had gezien. Dat hebben B en W deze week besloten. Burgers periodiek een uitgebreide vragenlijst laten invullen voegt volgens het college niets toe aan de bestaande manieren om te communiceren. Het college gaat wel op een andere manier probe ren om meer 'interactief te bestu ren'. B en W baseren hun besluit op gesprekken met een aantal 'maat schappelijke gesprekspartners.' Die voelen volgens het college allemaal niets voor een burgeronderzoek. Zelf voelde het college al vanaf het begin weinig voor een dergelijke vorm van 'meebesturen' door de burgers, maar beloofde om de gedachte eens te toetsen. De uitslag van het door Samenwerking in dit blad gehouden animo-onderzoek sterkte burgemeester en wethouders in dat standpunt. Herhaalde oproe pen om onderwerpen voor zo'n bur geronderzoek leverden ruim 200 reacties op. Onvoldoende voor het gemeentebestuur om van mening te veranderen. De maatschappelijke gespreks partners kregen de door Samenwerking aangeleverde infor matie onder ogen. samen met een uittreksel uit de notulen van de alge mene beschouwingen van vorig jaar. Tijdens de begrotingsbehandeling in oktober 1996 lanceerde Samenwerking haar plan voor een bevolkingsonderzoek. In de gemeente Heerlen is een burger raadpleging in die vorm groot suc ces. INTERACTIEF Het Venrayse gemeentebestuur gaat nadere studie verrichten om te komen tot interactief besturen. Het resultaat van die studie leidt in I998 tot een voorstel van het college. Als mogelijke vormen van interactief besturen noemen b en we in een gisteren verstuurde brief aan de fractie Samenwerking: discussie avonden tussen gemeenteraad en burgers, de instelling van een stad- spanel en een ombudsman of - vrouw. DONDERDAG 9 OKTOBER 1997 - NR. 41 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De Fotoclub Venray (AFV) bestaat 35 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de vereniging een expositie van foto werken van haar leden. De exposi tie wordt gehouden in het confe rentie- en partycentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. De opening vindt plaats op zaterdag 11 oktober, om 16.00 uur, door de heer Wim Jenniskens, bondsmen- tor bij de BNAFV (de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen Vereniging). Belangstellenden zijn van harte welkom. De tentoonstelling van de Venrayse fotoclub kan verder worden bezichtigd op de zaterda gen en zondagen tot en met 26 oktober van 13.00 tot 17.00 uur. De Venrayse fotoclub telt momen teel ruim 20 leden, leder van hen hanteert de fotografie naar eigen aard als een middel om uitdrukking te geven aan de grote of kleine gebeurtenissen die hen beroeren of ontroeren. Het bijzondere van de jubilerende vereniging is dat in al de jaren van haar bestaan de leden elkaar steeds royaal de ruimte hebben gegeven om een veelheid van fotografische richtingen te beoefenen. Deze open. tegenmoetkomende opstelling voor ieders individuele voorkeur is een groot goed dat binnen de vereniging zorgvuldig wordt gekoesterd. Hel fotowerk van de leden ver toont dan ook een zeer grote diversi teit zowel wat de inhoud als wat de uitvoering betreft. De Fotoclub Venray ziet het als een van haar taken om regelmatig naar buiten te treden met exposities van het werk van haar leden. Niet alleen om aan de buitenwacht te laten zien wat de leden zoals produ ceren maar vooral ook om belang stellenden in de fotografie te stimu leren om daarin verder te gaan. Het is dan ook min of meer vanzelfspre kend dat het 35-jarig jubileum Een foto van AFV-lid Frank van de Venne. De opname is gemaakt bij de Rosmolen in Gexsteren. wordt gemarkeerd met een exposi tie. Voor deze jubileum-expositie is door een groot aantal van dc leden recent werk aangeboden. Uit het aangeboden werk is een tentoonstel ling samengesteld die een interes sant en gevarieerd beeld geeft van de huidige stand van zaken in de amateurfotografie binnen de Venrayse fotoclub. Wethouder Jan Driessen gaf vrijdag 2 oktober heodartsein voor het Abri-project van de gemeente Venray. Bij dit project plaatst de gemeente in de kom van Venray en haar kerkdorpen, daar waar het noodzakelijk is. abri's, telefoons, fietsenrekken en prullenbakken. De feestelijke opening van de eerste abri vond plaats bij de bushalles aan de Castenrayseweg in Castenray. De gemeente Venray, de Hermes Groep. Reclame Buro Limburg en PTT Telecom financieren dit project. De abri's zijn van binnenuit verlicht en maximaal één paneel mag tweezijdig worden voorzien van reclame. De gevoerde reclame moet voldoen aan de geldende regels van de Nederlandse Code voor het Reclamewezen. De laatste abri zal in 1998 worden geplaatst. Het Jongeren Informatie Punt dat volgende week in de Schoolstraat officieel geopend wordt, heeft inmiddels al op diverse wijze finan ciële steun ondervonden. Vorige week kreeg het J IP ƒ5.000.- van de plaatselijke organisatie van de kin derpostzegels. Deze week maakte het Juliana Welzijn Fonds bekend dat zij voor de inrichting van het J1P ƒ20.000,- beschikbaar stelt. Huishoudelijk afval gedumpt Vorige week donderdagmorgen werd in de bossen van het Hoogriebroek een berg huishoude lijk afval aangetroffen, o.a. een tv- tafel, stoelen een zitbank en andere troep. De politie zal proberen de illegale storter te achterhalen. De dienst Buitenbeheer BV zal de rot zooi op de voorgeschreven wijze afvoeren. Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS venray Tel. 0478-582025 Euro en betalen in Nederland De Nederlandse banken hebben de uitgangspunten voor de invoering van de euro in het betalingsverkeer vastgesteld. Daar het gebruik van de euro In de overgangsfase moeilijk te voorspellen blijft, is nog niet alles duidelijk ten aanzien van het betalingsverkeer. Hierna een overzicht van de huidige stand van zaken. Interpay De afwikkeling van het massale retailbetafingsverkeer (particuliere be talingen en betalingen van het midden- en kleinbedrijf) binnen Interpay zal in guldens geschieden tot het moment dat de euro-bankbiljetten en -munten beschikbaar komen. Interbaneaire betalingsopdrachten worden tot 2002 dus uitsluitend in guldens verwerkt. Het gaat dan om accept giro's, incasso's, overschrijvingen, periodieke opdrachten en salaris betalingen. Een uitzondering op deze regel vormen de zogenaamde 'business-to-business'-betalingen, die wel in euro kunnen worden aange leverd en verwerkt. Limitatief zijn dit de crediteuren- en spoedbetalingen die door bedrijven en instellingen direct bij Interpay worden aangeleverd. Acceptgiro's, die door bedrijven rechtstreeks naar klanten worden gestuurd, maar die vervolgens bij de banken ter verwerking worden aan geboden, vallen hier dus buiten. Toonbankproducten (zoals pinnen en chippen) zuilen tot 1 januari 2002 uitsluitend in guldens luiden. Gulden- en eurorekeningen in de overgangsfase Tussen 1 januari 1999 en 1 januari 2002 kunnen klanten, als ze dat wil len, hun rekening laten omzetten naar euro's. Alle aan de rekening gekop pelde periodieke overboekingen en incasso's blijven ongewijzigd gelden. Als de klant een eurorekening heeft, zal bij de omschrijving van wat de klant heeft betaald of ontvangen de waarde in guldens staan vermeld, als de oorspronkelijke betaling tenminste in guldens luidde. De verwachting is dat particulieren tot 2002 overwegend in guldens zullen blijven opere ren en dus weinig baat zullen hebben bij een eurorekening. Dit geldt eens te meer, omdat het mogelijk is om van een guldensrekening betalingen te doen naar een eurorekening of vice versa. De banken zullen dan zorg dragen voor de conversie van gulden naar euro. Voor bedrijven die over wegend in euro opereren is het uiteraard wel aantrekkelijk om een euro- rekening te openen. Rekeningafschriften U kunt er vanuit gaan. dat bij een guidensrekening op het rekeningaf schrift de balans, dat zijn de kolommen waarin de klant kan aflezen wat hij heeft ontvangen en betaald, wordt weergegeven in guldens, De euro- waarde staat vermeld in de omschrijving van de betaling of de ontvangst, als de oorspronkelijke betaling tenminste in euro's luidde. Van het eind- saldo op de rekeningafschriften van eurorekeningen wordt waarschijnlijk het equivalent in guldens weergegeven. Dit geldt waarschijnlijk ook voor de omgekeerde situatie. Op die manier kan iedereen alvast wennen aan de euro. De inhoud van deze rubriek is samengesteld door de Rabobank.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13