Literair Café wil Guido Gezelle herdenken Over tien jaar ondergronds parkeren Generale Bank kijkt wat de klant wil Afscheid van docent Zoutbakken op kerkdorpen Doe mee met iet iterair café Beton wegdek voor fietspad Vredepeel Verhaeg bouwt groothandel op Keizersveld Oude kleding inzameling EN MAAS In 1999 is het 100 jaar geleden dat de Vlaamse dichter Guido Gezelle is overleden. Het Literair Café wil dat in Venray groots aan gaan pakken. "Daarbij zoeken we samenwerking met de winkeliers" aldus Harrie Theunissen van het Literair Café". "Het hele centrum zou de sfeer van Guido Gezelle uit moeten stralen". Hel idee vloeit voort uit het feit dat Pater Kemps uit Venray een groot vereerder van Guido Gezelle was en daar in het verleden veel lezingen over heeft gehouden. Het Literair Café heeft inmiddels al contact gezocht met de gemeente Brugge, alwaar in 1999 Guido Gezelle op grootse wijze wordt herdacht. Vanuit België is ondertussen al de volledige medewerking aan hel ■Venrayse initiatief toegezegd. De maand oktober.' brengt' dc volgende opgave; "Toch lig je. Gevangen als een vogel onder het net van lakens. Naast je m die ademt en warm is. Toch tic voelen verstard tegen het hout. Wachten lol grauwe moeder Morgen door het min komt en zegt: ga slapen, kind Wie is de auteur en uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig? Antwoorden op deze vragen kunt u voor maandag 27 oktober sturen naar hel secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstraat 15801 RR Venray. Weer vele goede inzendingen deze maand. Zij zorgden dat de stand van de wedstrijdladder nu als volgt is. Op de eerste piaats met tot nu toe alles goed •hulde! - Mevrouw W. Vink met 80 punten. Zij wordt gevolgd, ieder met ?0 punten, door de dames L. Colsen, T. Peters-ten Have, W. Nelissen- Vijuhoven.. d Mevr, H. van Beek en de heer A. Kroft hebben 60 punten. In de midden- r^2 rooöt scoorden de dames R. van Daal met 50 punten en L. Geurts met 40 bij. Pinten, Mevrouw,T. Smits-van Lipzig heeft 30 punten. De heer A. Leyssen - staat op 20 punten en de rij wordt gesloten door Mevrouw L. van Berlo- -ensink met 10 punten. De oplossing van vorige maand: de dichtregels waren uit het gedicht "Jk roet ti" van J. Gresshof. Het gedicht spreekt bijna voor zichzelf. De ik- guur groet alle mensen, o.a. de blinde vioolspeler. Hij groet ook de die- ;n. Mi] is net als de lezer een gewoon mens, die van vrouw en kind houdt, ivel: die gedeukt door het leven toch nog even daarvan wil genieten, luxe l Gresshof - Ik groet u nka- Ik groet u buurman, kameraad kgroet u, orgelman, soldaat, estdler, boer en bedelaar, Ik groet n, blinde vedelaar! osch Ik groet de honden op de straat bi 't paard dat voor de broodkar gaat Ik ben als gij, - ook ik bemin ben vrouw, een kind. wat aards gewin - Gejaagd, gedeukt en toch nog even Gebrand op dit onzalig leven. elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer 'anl wegels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke 50,. Poëzieliefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter «n uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Per keer verdient men 10 punten: 5 voor dc juiste naam van de dichter en |(j 'voordejuiste titel van het gedicht, voorliet eerst is er voor mensen, die wel eens dc oplossing weten, maar net aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen 1 Daarmee wordt ook voor hen deze wedstrijd aantrekkelijk. Ieder dus. die in vdke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen! J|j de lokale Omroep Venray wordt iedere laatste donderdag van de maand W>sen 18.00 en 19.00 uur ondermeer aandacht besteed aan de rubriek Doe Wee. 14 oktober opent de Poëziekring haar seizoen. Houdt u van poëzie en Wltuhet werk van gevestigde dichters bespreken met anderen, dan bent u 'an harte welkom. Ook hier aanvang 20.00 uur in de Witte Hoeve, Venray. Dver bovengenoemde activiteiten en over het werk van het Literair Café Venray-regio, kunt u informatie verkrijgen bij het secretariaat: Telefoon: ^478-582948. GUIDO GEZELLE Venray heeft haar poëzieroute Afgelopen zondag kregen wethouder Janssen van cultuur en de Zairese Venrayse Nicky Beyers-Ngundu het eerste exemplaar over handigd van de poëzieroute. Dit boekwerkje voert langs diverse kunstwerken in Venray. Die kunstwerken zijn, op initiatief van het Literair Café Venray e.o., voorzien van een bijpassend gedicht. In het boekje wordt bovendien iets meer over de achtergrond van het kunst werk vermeld. De boekjes zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor aan de Grote Markt. donderdag 2 oktober 1997 - Pagina 9 Over tien jaar, of zoveel eerder als de ontwikkelingen daarom vragen, heeft Venray een onder grondse parkeergarage voor twee honderd auto's. Daarmee kan vol daan worden aan de parkeerbehoefte in het centrum. Het geld dat is gereserveerd uit de opbrengsten van het betaald par keren is daarna ook op. Dat staat in het bestedingsplan dat de gemeente heeft laten opstellen voor de bestemmingsreserve betaald parkeren. In die pol zit nu 1,44 mil joen gulden, geld dat afkomstig uit de opbrengsten van het betaald par keren. Afgesproken is bij de invoe ring daarvan dat investeringen uit de bestemmingsreserve betaald moeten worden. Om dat geld te besteden is nu een plan opgesteld. De ondergrondse parkeergarage is daarin het sluitstuk. Eerder slaan al het parkeerterrein Zuid-oost (tussen Patersstraat en Julianasingel, 80 plaatsen) het parkeerterrein achter Eurotel/Eurotapijt en de huisvesting van het parkeerbureau op de rol. Ook de bewegwijzering naar de par keerterreinen, de vervanging van de huidige apparatuur en de aanpassing van de apparatuur aan de Euro en het jaar 2000 komen eerder aan de beurt. ROND Als eerste zit parkeerterrein Zuid oost in de planning. Het plan voor dit terrein, ook alweer een jaar of vijf oud, wordt volgend jaar uitge voerd. De onderhandelingen met de BV Postkantoren en met de eigenaar van café-zaal In den Engel over de aankoop van gronden zijn op een haar na rond. 'In den Engel' heeft een privé-parkeerplaats op het ter rein voor circa 35 auto's. "Die heb ik nodig voor m'n bedrijf', zegt horeca-ondernemer J. Kleeven. "Als ik garanties krijg dat mijn gasten kunnen blijven parkeren, is het wat mij beteft snel rond". Ook de gesprekken tussen hem en de gemeente over de uitgang van het bedrijvenstraatje in de Poststraat. zijn volgens Kleeven in een afron dend stadium. STADSPARK In het bestedingsplan houdt de gemeente nog een forse slag om de arm ten aanzien van de uitvoering. Als er minder wordt verdiend, investeringen duurder uitvallen of extra andere investeringen moeten worden gedaan, staat de zaak op losse schroeven. Ook de ontwikke ling van bijvoorbeeld het Stadspark kan gevolgen hebben voor de aanleg van een ondergrondse parkeergarage onder het huidige parkeerterrein aan tussen kerk en gemeentehuis. Verschillende Venrayse raadsfrac ties drongen onlangs al aan op een ondergrondse voorziening op die plaats. De oudste handelsbank in Venray heeft een nieuw jasje. De Generale Bank aan de Patersstraat heeft een facelift ondergaan en opent vrijdag 3 oktober haar deuren met een offi cieel tintje. Zaterdag 4 oktober is er van 11.00 tot 15.00 uur een open dag op de bank zodat ieder een een kijkje kan komen nemen in het geheel gerenoveerde pand. De Generale Bank is de grootste bank in België en is sinds 1995 met 92 kantoren in Nederland aanwezig. De oorsprong van deze bank gaat echter terug naar 1923 toen in Venray de Nederlandse Landbouwbank werd gevestigd. Deze handelsbank vloeide voort uit de Boerenleenbank die in die tijd voornamelijk als spaarbank actief was. De eerste directeur was dhr. Laurensse. Zijn zoon zou na de oor log, als directeur van de Credietbank, mede bijdrage tot de groei en wederopbouw van Venray. De huidige directeur, Gérard Peters, is in zijn nopjes met zijn ver nieuwde bank, geheel in de stijl van de Generale Bank. "Het is plezierig in de Generale Bank Groep te werken." aldus Peters. "Als bank krijgen wij nu alle ruimte om ons te kunnen ontwikke len". Die ontwikkeling richt zich zowel op het bedrijfsleven alsook op de particuliere cliënt. "We zijn de vier de bank van Nederland maar door dat onze organisatie met korte lijnen werkt zijn wij een zeer goed alterna tief voor de grotere banken. Dat de bank dat ook uitstraalt is te merken aan de inrichting. De bank is meer open geworden, de glas wand waarachter "alles gebeurde" is weg. Moderne beveiligingstechnie ken hebben dat mogelijk gemaakt. "Met deze open inrichting komen we ook meer als adviserende bank over" meent Peters. Naast kijken wat de klant wil. is de Generale Bank ook innovatief. "Neem het populaire click-fonds, dat door ons als eerste in Nederland is geïntroduceerd. Ook de hogerop rekening is een vernieuwend pro duct van de Generale Bank". Peters typeert het bankieren bij de Generale Bank als tijd en aandacht besteden aan, en aanbieden wat de klant wil. Na drie maanden van ver bouwen en vooral behelpen voor de klanten, wordt dat nu ook uitge straald. Naast een open dag is er ook een expositie in de bank. Lisa Bartsch, schilderes uit Horst, exposeert met diverse werken. De voornaamste thema's zijn bloemen en bruidsboe-' ketten, stillevens, portretten, land schappen en clowns. Naast Lisa Bartsch exposeert ook Roos Seuren uit Lottum met diverse keramische kunstwerken. De expo sitie loopt tot eind oktober. Peters nodigt eenieder uit om het kantoor en de expositie te komen bezoeken. Het fietspad aan de noordzijde van de Beekweg, tussen de Kuulenweg en de aansluiting op de Middenpeelweg, krijgt een nieuw wegdek van beton. Daarmee loopt de gemeente voor uit op de betonverharding van het hele fietspad aan de noordzijde van de beekweg. Door een betonnen laag aan te brengen is het fietspad voor tiental len jaren onderhoudsvrij en kunnen schoolgaande kinderen weer van het pad gebruik maken. Dat is nu van wege de slechte staat van onderhoud niet goed mogelijk, Kinderen uit Vredepeel moeten daardoor een keer extra de Beekweg oversteken. De dorpsraad van Vredepeel had aangedrongen op een opknapbeurt van het fietspad. Bij de realisatie van de Brabander wordt waarschijnlijk het fietspad langs de noordzijde van de Beekweg opgeknapt. De gemeente verwacht dat dan ook het gedeelte langs de Ballonzuilbossen wordt meegeno men. Het is logisch om nu alvast daarop vooruit te lopen en het laat ste stuk van het noordelijke fietspad langs de Beekweg op te knappen. Het fietspad werd beginjaren negentig afgesloten. Venray had toen geen geld om het onderhoud te doen. Daarom is destijds het pad langs de andere kant van de weg verbreed. Ook dat pad is in beton uitgevoerd. Een fietspad van beton van de Kuulenweg tot aan de Middenpeelweg is 95.000 gulden duurder dan een opknapbeurt voor het asfalt. De betonnen uitvoering kost 136.000 gulden, maar gaat wel 30 tot 40 jaar mee. Opknappen met asfalt biedt ter plekke slechts een jaar of vijf soelaas. Het voorstel van het college voor de opknapbeurt wordt maandag 8 oktober besproken in de commissie Openbare Werken. Snelheidscontroles Donderdagmorgen hield de politie op de Veulenseweg, van 07.30 tot 08.30 uur snelheidscontroles. 258 voertuigen passeerden de controle. Daarvan hielden 19 be stuurders zich niet aan de snelheid en zullen dat straks merken als de acceptgirokaart in de bus valt. Hoogste snelheid bedroeg 111 km per uur terwijl daar 80 km per uur is toegestaan. Deze weg wordt veel als sluiproute gebruikt. PEEL EN MAAS uw weekblad Op vrijdag 3 oktober neemt het Raayland College afscheid van Piet Groot, die meer dan 20 jaar als docent Biologie in Venray werkzaam is geweest en gebruik maakt van de FPU-regeling. "Ik houd van mijn vak Biologie en ik heb altijd met veel plezier les gegeven. Het is toentertijd bij mijn overgang van het bedrijfsleven naar hel onderwijs een heel bewuste keuze geweest. Het lesgeven lag me en ik heb altijd op een prettige en ongedwongen wijze een goed con tact met mijn leerlingen gehad. Het was ook een fijne school met een aparte collegiale sfeer, waar ik met voldoening gewerkt heb en waaraan ik mooie herinneringen heb. De school was gewoon een stukje van mijzelf geworden", zegt Piet Groot, wanneer hij terugkijkt op zijn loop baan. Piet Groot, geboren te Spanbroek in Noord-Holland, ging na zijn Gymnasium-B opleiding naar de Landbouw Hogeschool te Wageningen, waar hij in 1965 afstu deerde in de Zoo-techniek en Veeteelt. Na zijn studie werkte hij eerst bij de Landbouw Voorlichtingsdienst in de provincie Gelderland tot 1969. In dat jaar ver huisde hij naar Ledeacker, omdat hij de leiding kreeg over de divisie Varkens bij Hendrix Voeders te Boxmeer. Via zijn oude studiege noot en collega Toon Berkers kwam hij in 1975 in het onderwijs terecht en werd hij benoemd als docent Biologie aan het Boschveldcollege. In dat eerste jaar moest hij echter wel naast zijn volledige baan iedere week naar Wageningen om zijn pedagogisch-didactische aanteke ning te halen. Door zijn aangeboren talent om op een heldere en gestructureerde wijze de stof op zi jn leerlingen over te dragen en door zijn persoonlijke belangstelling voor zijn leerlingen, was hij al die jaren de door zijn leer lingen gewaardeerde docent, die hen voor de biologie enthousiast wist te maken. Een begenadigde en vakbe kwame docent, die zijn eisen ten aanzien van kwaliteit stelt en boven dien in zijn beoordeling die mild heid laat gelden, waardoor leerlin gen goed voorbereid en toegerust zijn om aan de gestelde eisen van het examen te voldoen en zich tevens bij een leraar veilig kunnen voelen. Hij nam dan ook altijd zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van de school en zijn leerlingen vol ledig en zette zich met alle talenten en veel energie daarvoor in. Oudleerlingen vragen vaak naar hem en een betere waardering is voor een docent niet mogelijk. Naast zijn leraarschap heeft hij in de school ook een aantal andere taken verricht. Zo was hij gedurende enkele jaren voorzitter van de Lerarenraad, de voorloper van de huidige MRp. Met veel genoegen denkt hij terug aan zijn mentoraat op de bovenbouw van het VWO, de vele werkweken en andere activitei ten, waarbij de leerlingen bij hem in vertrouwde handen waren. Een van die uitzonderlijke activiteiten was de actie "Money voor Boney". die hij samen met enkele collega's en zijn klas in 1986 op school en daarbuiten organiseerde voor zijn broer en zus op Kalimantan, Indonesië. Heel trots vertelt hij nu nog, hoe hij santen met zijn vrouw het grote bedrag van ƒ22.000.- aan zijn zus kon overhandigen. In 1989 moest hij vanwege zijn gezondheid noodgedwongen met een halve baan zijn werk voortzet ten. De schoolgemeenschap wenst hem nog vele gelukkige jaren samen met zijn vrouw en zij zal haar dank baarheid en erkentelijkheid voor deze fijne en gewaardeerde collega tot uitdrukking brengen op de inter ne afscheidsviering op vrijdag 3 oktober. Poging diefstal auto In de nacht van donderdag op vrij dag ging het auto-alarm af van de blauwe Opel, die een 6 L-jarige Venray naar voor zijn woning aan de Henseniusstraat had geparkeerd. De dader is daar kennelijk zo van geschrokken dat hij er vandoor is gegaan. Inbraak in auto In de nacht van donderdag op vrij dag werd een raam van een aan de Raadhuisstraat geparkeerde perso nenauto van een 34-jarige inwoner van Blitterswijck ingeslagen. Met grof geweld heeft de dader getracht de radio weg te nemen. Dat is niet gelukt. De gemeente Venray gaat zout bakken plaatsen in elk kerkdorp. Daaruit kunnen vrijwilligers zelf strooizout nemen als dat nodig. Het gaat voorlopig om een experi ment. De bakken worden beheerd door de dorpsraden. Als de proef slaagt komen mogelijk ook bij bejaardenwoningen, bij scholen en bij winkelcentra elders in de gemeente bakken met strooizout. Dat staat in het plan voor de glad- heidsbestrijding van de gemeente Venray voor de winter 1997-1998. De proef komt mede tot stand naar aanleiding van opmerkingen uit de dorpsraad van Oirlo. Die had gevraagd om zoutbakken bij bejaar denwoningen, naar aanleiding van de strenge winters in de afgelopen twee jaar. De plaatsing van de bakken is een aanvulling op de bestaande glad- heidsbestrijding. Die voldoet over het algemeen goed. concludeert de gemeente. In Venray worden de hoofd- en busroutes binnen vijf uur gestrooid. Dankzij een contract met Meleo Consult kan gladheid worden voorspeld en kan er preventief gestrooid worden. Dat bespaart strooizout en is beter voor het milieu, De proef met de zoutbakken, inclusief aanschaf en zout. kost voor een jaar 14.000 gulden. Na de win ter wordt het experiment geëvalu eerd. 'De geruchten dat wij onze win kel in Horst zouden sluiten, doen ai lang de ronde. Alleen, ze zijn nergens op gebaseerd. De werke lijkheid is dat wij het bedrijf heb ben gesplitst. Onze groothandel voor bouw en industrie verhuist naar Venray. De detailhandel blijft in Horst, met hetzelfde assortiment als nu. Begin volgend jaar moet de nieuwe situatie een feit zijn'. Martin Verhaeg, directeur/eige naar van de oudste en meest beken de speciaalzaak van ijzerwaren en gereedschappen in Horst, sinds 1962 gelegen op de hoek Kerkstraat/Kloosterstraat, erkent dat de bedrijfsontwikkelingen in de afgelopen drie, vier jaar aanleiding kunnen zijn geweest om de geruch tenmolen op gang te brengen. Toen hij vijftien jaar geleden het in 1905 gegrondveste familiebedrijf over nam, had de gemeente plannen om van het kerkhof aan de Kloosterstraat een groengebied te maken, met een ventweg achter langs de winkels in de Kerkstraat. Met het oog daarop kocht Verhaeg belendende grond aan. Maar verzet vanuit de bevolking leidde ertoe dat de Raad van State'in 1994 besliste dat het oude kerkhof moest blijven, alle protesten van de ondernemers ten spijt. 'Op dat moment', zegt Martin Verhaeg, 'ging bij mij de knop om'. GEEN MEDEWERKING In het besef dat er voor het bedrijf op de hoek Kerkstraat/Kloosterstraat op termijp, geen uitbreidingsmogelijkheden meer zouden zijn en de bereikbaar heid op die plaats in de toekomst alleen maar moeilijker zou worden, besloot Martin Verhaeg voor zijn groothandelsactiviteiten ten behoe ve van bouw en industrie een andere locatie te zoeken. Besprekingen met de gemeente Horst leverden echter geen bevredigend resultaat op. 'Van die kant heb ik geen medewerking gekregen. Dat was niet uit onwil, maar omdat de gemeente mij gewoon geen geschikte bouwplaats kon aanbieden', aldus Verhaeg. Oriëntatie in Venray leverde bin nen enkele dagen een riante zichtlo- catie op langs de A73, op het bedrij venterrein Keizersveld. Eind vorig jaar kocht Verhaeg dit terrein (5000 m2). Architect Ben Keijsers uit Horst maakte een ontwerp voor een ps; 2700 m2 groot complex van maga zijn, showroom en kantoren. De oplevering van de nieuwbouw wordt eind dit jaar verwacht. Dit wordt de hoofdvestiging van Verhaeg Bouw Techniek bv. van waaruit de spe ciaalzaak in Horst zal worden aan gestuurd. MARKTUITBRE1DING Blij met de (min of meer noodge dwongen) uitwijk naar Venray is Martin Verhaeg vooral omdat de stap hem - dat blijkt nu al - een flink stuk marktuitbreiding oplevert. Als gespecialiseerd en goed gesorteerd toeleverancier voor bouwsector, industrie, instellingen en (technisch) onderwijs richt hij zich op de regio Noord-Limburg en Zuid-Oost- Brabant, met het gebied tussen Deurne, Boxmeer en Helden als de thuismarkt. In vergelijking met Horst - waar voor de bedrijfsklanten een kleine balie was ingericht, ter wijl zij toch 2/3 van de omzet verte genwoordigen - zal de groothandel op Keizersveld een riant servicepunt worden, bemand door circa vijftien medewerk(st)ers. En de winkel in Horst? Nu de groothandelssector naar Venray ver huist. komt er ruimte vrij voor een ruimere herindeling. Verder wordt een gedeelte vanaf 1 februari a.s. verhuurd. Maar de consument vindt straks bij Provak Verhaeg bv - de nieuwe naam die Verhaeg Ijzerhandel bv opvolgt - hetzelfde assortiment als nu - in totaal meer dan 30.000 artikelen, afkomstig van zo'n 500 leveranciers en grotendeels ingekocht via de inkoopcombinatie TF-groep waarbij in Nederland 80 bedrijven zijn aangesloten. 'Ik ben "er-van overtuigd dat wij met onze nieuwe structuur en onze vestigingen in Horst en Venray een goed fundament voor de toekomst hebben gelegd', zegt Martin Verhaeg. Vorige week ging op de Verhaeg- nieuwbouw op het Venrayse bedrij venterrein Keizersveld de vlag in top. Dar gebeurde in aanwezigheid van v.l.n.r. Ben Janssen (Bouwmij. Janssen). wethouder Kersten (Venray). Ben Keijsers (architect), Henk Smits (voorheen ijzerwaren- handel Venray), Martin Verhaeg (opdrachtgever), Karei Janssen (Bouwmij. Janssen) en Piel Pee te rs (architectenbureau Keijsers). (Foto Geurts, Horst) Vanuit Maasdonk verleent de Stichting Reik Elkaar De Hand kleinschalige hulp aan Albanië, Slowakije, Roemenië en de Oekraine. Momenteel is hun aan dacht gericht op een project in de Baltische staat Litouwen. In dit voormalig stukje Rusland ontbreekt het de mensen aan (voor ons) normale behoeften. Om die reden wordt in Silale het plaatselijke ziekenhuis waarin patiënten voor heen verkeerden in mensonterende omstandigheden, compleet ver bouwd en opnieuw ingericht. Daar is een dringende behoefte aan lakens en dekens! Kledingen kinderkleding kunnen goed gebruikt worden in het lokale kindertehuis en de psychiatrische inrichting. Op dinsdag 14 oktober vindt u de Stichting Reik Elkaar De Hand van 10,00 tot 12.00 uur op het kerkplein van de Christus Koning parochie (Kennedyplein) te Venray. Ook is een collectebus aanwezig voor een eventuele bijdrage in de vervoers kosten. We hopen dat veel mensen aan deze oproep gehoor zullen geven. Even terugzetten... Het was zeer druk bij de parkeer plaats aan de Raadhuisstraat. Door die drukte zag een bestuurder van een personenauto uit Horst zich genoodzaakt zijn auto even terug te zetten bij de slagboom, niet wetende dat die slagboom, als een auto voor bij is, naar beneden komt. De slag boom kwam op de auto en tegen de achterruit terecht. De schade aan de auto bleef beperkt. De slagboom werd enigszins ontzet maar kon worden herplaatst. In elkaar geslagen Maandagmorgen deed een 31- jarige inwoner van Horst aangifte dat hij in de nacht van zondag op maandag op de Langstraat zonder aanwijsbare reden door een inwoner van Venray in elkaar was geslagen. De man was zodanig gewond dat hij zich voor behandeling van hoofd verwondingen en vermoedelijk een gebroken neus, onder medische behandeling moest stellen. De dader van de mishandeling is bekend.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9