ócede foto Gezinsviering 'Parochie Zuid' Arbeids ongeschikten Platform Limburg Paranormale gezondheids- beurs UW Twee premie- cd's tijdens Muziek 10- daagse 1997 Unie van Vrijwilligers Kleding- en speelgoedbeurs Speelgoedmarkt Speel-o-theek Vrij tekenen bij Amber Damesavond bij Buitenlust Turkish Delight in Venray Wereldwinkel Venray UW PEEL EN MAAS donderdag 2 oktober 1997 - Paginal jgj Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraal 6. tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664; diaken: P. Hocdemaeckers. Whistlerstraat 1 tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraal 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Franciscus van Assisi. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers en om roepingen tot het priesterschap. 19.00 H. Mis ouders Arts-Dommeck en zoon Jan; ouders Rongen-Engels; Hendrik v.d. Heuvel (coll); overl. ouders Verschuuren-Dirckx; jrd. Johan Moorrees en over fam.; overl. ouders Verbeek-Peeters en Pierre Janssen; Harrie Wismans (coll); Ellen Janssen-Hendricx en overl. fam. Zondag: 2e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor oude burgemeester Janssen en echtgen.; Gerda Janssen; Jaap Hendricx: Annie Janssen (coll); mevr. Brons- Könings; voor St. Gerardus uit dankbaarheid; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters en overl. kinderen en fam.; evhtp. Cornelis Hogervorst-Michels. 11.00 H. Mis voor Theodora v. Haren-Zegers. Theodora Zegers-Jans. Theo Zegers en Jeanne Zegers-Verwater; overl. fam. De Vilder-Rutte; Joos Buijssen; om kracht en genezing (TJ); Cor Janssen; dhr. Harrie Stevens; jrd. Miranda Ponjee; bijz. int. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Piet Wilms (coll); Jacobus Dierx (coll). Dinsdag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis oudes Van Osch- Hebben en zoon Sjef; Marcel Linskens: Piet Jansen en overl. fam. Jansen-Willems. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Mies Janssen (coll); Nellie Janssen (coll); Marian Hendriks (coll); Jaques v. Opbergen en José Verheugen; Ben Schim v.d. Loeff. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor een bijz. int.; J. Verheggen-Claassen (coll); J. Pieters (coll); Ellen Janssen- Hendricx. Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis jrd. Cor v. Geffen: mevr. Mary Deguee-Voncken. Dienbeurten: za 19.00: Joost. Loek. Rowan. William; zo 9.30: L.Truijen. P. Vosbeek: zo 11.00: Eomer. Kevin. Stef. Sjoerd. Lectoren: za. 19.00: S. Manders; zo 1 1.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Liturgie van Feest van St. Franciscus. Ziekencommunie. Indien belangstelling voor het ont vangen van de ziekencommunie gaarne bellen: 580202. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Gezinsviering m.m.v. kinderkoor de Bandeliren: jrg. Martha Stevens; Anna Lichteveld-Lenssen (coll): Henk v.d. Heuvel. Zondag: Liturgie feest van St. Franciscus. 8.30 Margaretha Veldhuizen en overl. fam. 10.30 M.m.v. Zangers v. St. Frans: Jacobus Naus: Bep Overbeek (coll); Miet Snijders-Folbers (coll): Grad Voesten (coll); jrg. Jo Naus (coll); Dien Groenen (coll); Harrie Gooren. Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts; overl. ouders M. Dericks-Jacobs en Karei; Constance en Jo Pij Is. Dinsdag: 19.00 Voor onze parochie Venray-Zuid. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus: Bcr en Wim v. Ooi en overl. fam.; Harrie Coopmans (coll): jrg. Harrie Vermeulen en Magdalena Schulz. Donderdag: 19.00 Ouders Dupont- Gooren. Vrijdag: 19.00 Ouders Pouwels- Peeters. schoonzonen Bert, Joost en Bert. In de oktobermaand zal van maan dag t/m vrijdag elke avond om 18.40 uur de Rozenkrans worden gebeden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 lot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 Overl. ouders Derickx-Geurts en overl. fam.; overl. ouders Siebers- Willemse en zoon Guus; Joop Deenen; mevr. Arts-v. Bragt (buurt). Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. fam. Janssen- Maassen; Harrie Janssen en overl. fam.: overl. ouders Bonants-Jacobs; Frans Linders (coll); Jet Manders- Beks (coll). Vrijdag: 14.00 Gouden bruidspaar Creemers-Knapen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Arts- Sijbers; overl. ouders Poels-Janssen; Thei Hendrix: overl. leden voorma lige Bakkersver. Venray; overl. ouders Van Arsen-Loonen; Aleida Claessens-Teeuws en Albert Claessens; Wim Keijsers; overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; Pierre Wolters; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gregoriaans koor uit Tilburg). Zondag: 8.30 Antoon Janssen; Mie Staaks-Hermans en Sjeng v.d. Pasch. 10.00 Overl. oudes Jans- Verheggen: Martinus Verheijen en echtgen.; overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen; Giel Vennekens en echtgen. wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. (met Rozenkransgebed). Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Voor een overl. broer (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Jorn en Lars Kessels. Lennart Peeters. Willem Verheijen; zo 8.30: Annemiek Moraal, Mieke Emons, Marlie Schlepers, Rianne Rijshouwer; 10.00: Daan. Derik. Merijn Gloudemans, Luuk Gielens. Maandelijkse collecte: In dit week end in alle H. Missen de maande lijkse collecte voor onze eigen kerk. Warm aanbevolen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor): Piet Willemssen (buurt Castenrayseweg); Frank Voermans; overl. ouders Nelissen-Gerards; overl. ouders Willems-Geurts; overl. fam. Heetkamp-Hekking; Bernard Janssen en Wilhelmina Peters; Grada v. Kempen-Kuijpers; Hay Versleijen; Sjaak en Jos Driessen. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Verhiejen en overl. fam. Verheijen-v.d. Sterren; overl. fam. Classens-Verschuuren; Engelbertus Lenssen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruid spaar. Maas-S winkels. Parochie Leunen 27e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand; bijz. coll. voor onze kerk. Zaterdag: 16.00 Hgm. bgv Franciscusviering, Regio Limburg. 19.00 Lsm. Leo Cox en Sophie Cox-Vervuurt; Harrij van Dijck; Piet Bots; Leo Janssen (buurt); jrd. Bert Geurts; gest. jrd. overl. ouders Kusters-Dirckx en overl. kinderen. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Loonen en Fien Loonen-Duijkers; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix: Henricus Leijssen, dochter An en kleindochter Annie; weekd. Hanna Michels-Nabuurs (3); weekd. Handrie Koenen (2). Maandag: 19.00 Lsm. Piet Martens (buurt). Dinsdag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 19.00 Gest. jrd. Jaap Josten. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Bert Jenniskens en Truus Jenniskens- Droesen. Vrijdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Croumans-Peeters en zoon Martin. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis: weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo 10.00: Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 27e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Stephania Coppus-de Groot: Dora Camps (coll): Roel Cornelissen (3). Misd.: Mariëlle. Simone, Chiel, René, Elke en Manon. Donderdag: Gedachtenis van de HH Dionysius, bisschop en gezel len, martelaren. 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.: Frank. Mieke en Elian. Rectoraat Veulen 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Petronella Aarts-Rocsen en echt gen.; Tilla Jenneskens-Poels; mnd. Grad Wilms; mnd. Teng Burgers; zwd. Petronella Louvet-v. Rijsewijk en jgt. Albertus Louvet; voor pries terroepingen. Zondag: 10.30 Hgm. gest. jgt. Jan Reintjes en echtgen.; jgt. Frans Hoogers en rector Hoogers; overl. fam. Geelen-Boonen; Piet Spreeuwenberg en Maria Spreeuwenberg-Philipsen; Martien Hagens, dochter Truus en overl. fam.; mnd. Frans van Slaveren; jgt. Martinus van Staveren; mnd. Petronella Reintjes-Versteegen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Moniek Classens en Frank Classens. Parochie Ysselsteyn 2e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. Jos Sanders-v. Otterdijk; jrd. ouders Teunissen-Gerrits; zr. Johannetti Peeters (neven en nich ten); Anna Linders-Donders en echtgen.; Ria Koonings-Zanders; uit dankbaarheid (L); t.e.v. O.L. Vrouw. Zondag: 10.45 Hoogmis, Gregoriaans m.m.v. Gemengd Koor; overl. fam. Janssen-Smeets; Jan v. Lipzig (koersbal). Maandag: 19.00 Voor 'n zekere int. Woensdag: 19.00 Jrd. Jac Claessens; jrd. Grad Fleurkens; Jeu Derikx (kaartvrienden). Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Anneke en Daan; zo 10.45: Danny, Desirée, Ronny O. en Linda; ma 19.00: Tom en Jelle; wo 19.00: Marian en Freek; vr 19.00: Jeroen en Niels. Oktobermaand - Mariamaand: De hele maand oktober zijn de dien sten op maandag, woensdag en vrij dag om 19.00 uur voorafgaand om 18.50 uur met het Rozenkransgebed. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 T.i.v. O.L. Vrouw; overl. ouders Janssen-Muyzers; Frans Linders (Bond van Ouderen); Frits Hendrix; Sjeng en Truus Cox; Grad Ewals; jgt. Martinus en Gerardina Arts. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Zondag: 10.00 Sjef Verhoven; om goede gezondheid. Misd.: Yvonne Poels en Loes Jacobs. Woensdag: 19.00 Fien Janssen-Arts (Bond van Ouderen); Piet Janssen; jgt. Martinus v. Dijck en Francisca Steegs; Frits Hendrix. Vrijdag: 13.30 Huw.mis Hans Vissers en Anja Versteegen. Kerk poetsen: mevr. Janssen- Jenniskens en Nel Hendrix. Uitnodiging aan de ouders van de Eerste Communiekinderen 1998: op maandag 13 oktober is er om 19.30 uur een bijeenkomst in de school om de voorbereiding te bespreken. Wie niet komt. geeft daardoor aan niet deel te willen nemen. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Jgt. Maria Peters- Hakvoort; fam. Cornelissen- Hendriks; fam. Nabuurs. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: zo: Grard en Niek. Lezers: zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt 27e Week door het jaar; 20e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Van Sandbeek-Verschuuren-van Kilsdonk-Klaazen; Annie Bonanls; Sjeng Jenneskens (buurt); Sjaak Janssen en Jo Janssen-Thijssen; zr. Leonie Jorissen: René Buijzen; Harrie Wismans. Lectrice: Linda Jansen. Dienb.: Eefje Koopmans en Susan Geurts. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor fam. Wolters; zr. Leonie Jorissen; tot zekere int. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 5 oktober zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray. ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Een gezinsleven dat het hart verwarmt in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst. tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V zondag 5 oktober om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals. Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Iedere jongere, kerkelijk of onker Leerling naaisters krijgen ondei. richt in dit vak van de erkende cou peuse Mien Thijssen uit Venray. Dj was rond 1928. De naaimachines werden toen noj niet elektrisch aangedreven, maai met voetkracht zoals op de fólodui delijk te zien is. De locatie wam deze cursus werd gegeven was het café van Dolf Verbeek in dt Hoenderstraat. Bij gebleken vaat- digheid werd na afloop van de cur sus aan de leerlingen een getuig, schrift overhandigd. Achteraan v.l.n.r. de dames Marit Claassen en Grada Cerriis (Overloon). Vooraan: Truus Poeli (Oostrum) en Door Swaghoven. Jan v.d. Putten kelijk, kan zich bij de evangelist opgeven. De tijden zijn: 6-12 jrdi. 7 okl. om 16.10 uur; 12.15 jr. di. 7 okt. om 17.10 uur; 16-22 jr. wo. 8 okt. om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom bij de eerste gezinsviering van dit schooljaar. Het thema is: 'H. Franciscus'. Deze viering is in de Paterskerk op zaterdagavond 4 oktober om 18.00 uur. De Bandelieren komen dan zingen. Tot ziens! Werkgroep 'Kinderdiensten' orden met een telien Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tol oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. De WAO spreekuurgroep Venlo houdt iedere maandag spreekuur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt bij ons terecht met vragen over de ziekte wet, WAO, WW, vervolguitkerin gen, problemen met de uitkeringsin stanties, hulp bij het in beroep gaan, enz. Uit ervaring weten wij dat er gedurende de ziekteperiode vaak al problemen ontslaan. Telefoon alleen tijdens het spreek uur: 077-3515281. Zondag 5 oktober organiseert werkgroep Ching een paranormale en alternatieve gezondheidsbeurs in De Witte Hoeve. Gasstraat te Venray. Wat men zoal kan vinden op deze manifestatie? Een heel ruim aanbod uit de wereld van het paranormale, het esotherische en het alternatief gezonde. Dat betekent dat op vrij wel elk gebied daarbinnen specialis ten aanwezig zijn, die adviseren, demonstraties geven of mensen in een uitgebreid consult te woord kunnen staan. Zo zijn er onder andere kundigen op het gebied van astrologie, horo scopen. magnetiseren, reiki, esothe rische zwangerschapsbegeleiding, aromatherapie. Tarot, pendelen, yoga's en een helderziende. Ook worden demonstraties gehouden met klankschalen, esotherische muziek, pendels, drukpunl- en ande re massage en nog veel meer. Iedereen dingt tevens mee bij de gratis verloting van een echte kris tallen waarzegbol ter waarde van ƒ195.-. Deze bol wordt doorlopend gedemonstreerd. Verder is als spe ciale gast en verrassing aanwezig een bijzonder middeleeuwse trouba dour. De beurs is geopend van 11.00 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50 per persoon. Meer informatie is verkrijgbaar bij Werkgroep Ching. tel. 0478-501991. PEEL EN MAAS WEEKBLAD We staan weer aan de vooravond van tien spectaculaire muziekdagen! Van I tot en met 1 I oktober is het feest in de platenzaak. We hebben het natuurlijk over de Muziek 10- daagse (voorheen Platen 10-daag- se), die de eerste weken van oktober kleur zullen geven. Dit jaar is de Muziek 10-daagse extra aantrekke lijk voor muziekminnend Nederland, want voor de eerste keer in de muziekgeschiedenis kan de klant kiezen uit twee gratis cd's! Eén in de categorie pop en één in het teken van jongens- en meiden groepen. Van 1 tot en met 11 oktober is het incasseren geblazen bij alle platen zaken. Want de Muziek 10-daagse biedt dit jaar voor elk wat wils. Maar liefst twee gratis cd's staan centraal gedurende de muzikale actieperiode. Een unicum! Op beide premie-cd's is het neusje van de zalm uil de nationale en internationale artiestenwereld verza meld. Zo bevat de cd Turn Me On - Tough Tender onder meer songs van artiesten als de Italiaanse super ster Eros Ramazzotti, rhythm blues-veteraan Joe Cocker, het Britse R&B-damestrio Eternal, onze nationale trots Total Touch en Elton John's originele 'Candle in the wind'-versie. Niet alleen op de pop-cd is de absolute wereldtop verzameld, ook de premie-cd Turn My On - Smooth Sexy wordt gekenmerkt door een hoogst interessante repertoiremix van nieuw talent en gevestigde namen uit binnen- en buitenland. Ze zijn allemaal te scharen onder het kopje 'jongens- en meidengroepen'. Wat betreft muziekstijl lopen de tracks uiteen van vrolijke pop en R&B tot energieke en hedendaagse dance. Wat te denken van No Mercy. Boyzone. Arnhemsgewijs, B*E*D. Take That en Linda. Roos Jessica? Bij een bestedingsbedrag van ƒ45,- aan cd's kan de consument de keuze maken uit een van beide cd's Turn ME On - Tough Tender óf Turn Me On - Smooth Sexy. Overigens zal het niet zo moeilijk zijn om dat bedrag uit te geven aan gezien alle cd-winkels gedurende de Muziek 10-daagse uitpuilen van de topproducten. Dezer dagen brengen coryfeeën als Mariah Carey (Butterfly), Herman Brood (20 Years Of Rock 'N' Roll), Rolling Stones (Bridges To Babylon). Elton John (The Big Picture). BZN (Pearls), Boyz II Men (Evolution). Cor Bakker (Corcovado). New London Chorale (The New Amadeus Mozart), Oleta Adams (Come Walk With Me), Golden Earring (Naked II) en vele andere nieuwe albums uit. Iedereen wordt gedurende de Muziek 10-daagse op zijn wenken bediend! 1 t/m 11 oktober is het feest in de platenzaak. De Unie van Vrijwilligers is zeer actief in Venray. Het werk is erg afwisselend en boeiend. In het zie kenhuis en in de diverse instellingen waar onze vrijwilligers komen, bie den zij de zieken en bewoners een luisterend oor en een eventueel vriendelijk praatje, het schenken van een kopje koffie. Kortom we geven de mensen die hier behoefte aan hebben, iets meer aandacht dan de professionele krachten, die door hun drukke werkzaamheden deze niet kunnen bieden. Toch kunnen wij nog enthousiaste mensen plaatsen, die onze UW komen versterken. Heeft u een paar uurtjes per week vrij en wilt u die beschikbaar stellen aan uw medemens neem dan contact op met een van onderstaande adres sen: M. Spreeuwenberg. Wilhelminastraat 35a. tel. 586237: A. Kersten. Ch. Ruysstraat 4, tel. 587332 of A. v.d. Bosch. Merseloseweg 27. tel. 583536. Zij geven u dan nadere informatie. Ook dit jaar organiseert Peuterspeelzaal De Mierenhoop een kleding- en speelgoedbeurs op 4 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in de peuterspeelzaal onder het flatge bouw Hubenhof aan de Westsingel. Voor weinig geld leuke dingen kopen in een gezellige omgeving. Uiteraard kunt u ook spullen inleve ren die u graag wilt verkopen. Inname goederen Wanneer u kleding en/of speel goed heeft dat u niet meer gebruikt bel dan 511082, elke dag van 20.00 tot 21.00 uur. U krijgt dan een beursnummer en verdere informatie over hoe zij uw spullen verkopen. Belangrijkste zaken: er wordt alleen winterkleding ingenomen; 70% van de opbrengst is voor u, 30% komt ten goede aan de peuter speelzaal; kleding vanaf maat 80: speelgoed schoon aanleveren; arti kelen worden door u voorzien van prijzen (max. ƒ15,- per artikel), Uitbetaling en ophalen van de goederen is op zaterdag tussen 17.30 en 18.00 uur. Op zaterdag 11 oktober houdt de Speel-o-theek haar jaarlijkse speel goedmarkt, in wijkgebouw 't Schöpke Veltumse Kleffen Venray. De verkoop is 13.00 t/m 14.30 uur. Verkocht wordt alleen tweedehands speelgoed. U kunt het speelgoed inleveren bij de Speel-o-theek ingang biblio theek) aan de Merseloseweg op vrij dag 3 oktober van 18.00 t/m 20.00 uur, en op donderdag 9 oktober van 14.00 t/m 17.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor u en 1/3 deel voor de SOT. Als u speelgoed te koop aanbiedt, vragen wij u vriendelijk om zelf een lijst te maken met de naam van het speelgoed en de prijs die u er voor wilt ontvangen. Als u niet weet welke prijs u moet vragen, zet dan een vraagteken ach ter de naam van het speelgoed, er zal dan door ons een prijs worden vastgesteld. De SOT behoudt het recht om speelgoed dat vuil of kapot is te weigeren, ook worden geen knuffel dieren aangenomen voor de ver koop. De opbrengst en het niet verkoch te speelgoed kan opgehaald worden zaterdag 11 oktober tussen 15.15 en 15.45 uur in wijkgebouw 't Schöpke Veltumse Kleffen 63b Venray. De speelgoedmarkt is open voor ieder een. Heeft u nog vragen, dan kunt u bellen naar de SOT tijdens de uit leen op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. tel. 0478-580615. U kunt ook bellen naar Annemie, tel. 0478-510138 of naar Paula. lel. 0478-510402. Kunstkring Amber organiseert voor geïnteresseerden elke donder- dondagavond vrij tekenen en schil deren. Aanvang van deze avonden is 19.30 uur in 't Trumpke op het ter rein van de Volksuniversiteit aan de Oostsingel 39a. U dient wel zelf materiaal mee te nemen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op 14 oktober is het bij Restaurant Buitenkist weer Damesavond. Op die dag kunnen vrouwen lekker gezellig onder elkaar genieten van een heerlijk avondje dat als vanouds wordt opge luisterd met allerlei artikelen die het voor ons allen waard maken om van hel leven te genieten. Voor meer informatie, bel dan 581181. Op maandag 6 oktober treedt io de schouwburg van Venray de Turkse cabaretgroep Turkish J Delight op. Dit in het kader van he Europees Jaar tegen racisme 1997 Tevens zal het Multi Culturèe Platform enkele activiteiten organ! seren in de schouwburg als omlijs ting. Turkish Delight is ontstaan uil ergernis over de vooroordelen die mensen over Turken hebben, De twee meiden van dit Haarlem» cabaretduo. Inci Pamuk en Nilgu Yerli, hebben hun succes groten deels aan de heersende vooroorde len te danken. Ze spreken op humo ristische wijze alles uit wat mensen normaal niet tegen elkaar durven li zeggen. Vooroordelen, en wie van ons heeft ze niet, moetje durven bij stellen. De twee meiden hebben hei al zo vaak uit moeten leggen; nee, we worden niet uitgehuwelijkt, ei ja, we mogen best naar het café. Dt drang om iets in het theater te gaan doen is ontstaan uit ergernis overdi heersende vooroordelen. Voor hui cabaretprogramma putten ze moei teloos uit eigen ervaring. Ze probe ren het publiek met humor een spie gel voor te houden door cabaret ie maken over vooroordelen en het leven in multicultureel Nederland. Kortom: Cabaret met een duidelijke boodschap!!! De Werkgroep Mondiale Vormin» Venray presenteert deze productieit samenwerking met de Stichtin» Synthese en het Multi Cultureel Platform Venray. mede dankzij sub sidie van het Limburgs Initiatie! voor Tolerantie (LIMIT), het NCDO en de gemeente Venray. Hel programma begint om 20.00 uur. is voor iedereen toegankelijk en de entree bedraagt vijf gulden. Wel druppels, geen gloeiende plaat Tijdens de opvoering van bel Lagerhuis op 12 september in dt schouwburg was een van de stellin gen. waarover gediscussieerd werd, datje de armoede in de wereld we! degelijk kunt bestrijden, zeker ooi vanuit Venray. Naast veel opmerkin gen in het debat, die de stellinf ondersteunden, waren er ook spre kers, die het anders zagen. Je zoo hun visie kunnen samenvatten mei de kreet: het is een druppel oj gloeiende plaat. Voor een Wereldwinkelier is dal jwi de bekende dooddoener, die je vrij- den pleit om er inspanningen voor if ach leveren. En toegegeven, de omvun! voo van het probleem is enorm en ka» afschrikken. Anderzijds moet het voor ons. welvarende Nederlanders, onaao- jw vaardbaar zijn, dat er nog dagelijks mensen sterven van de honger. Om daar iels aan te doen werkt dt Wereldwinkel aan eerlijke handel met producenten in de ontwikke lingslanden. Door hen een eerlijke prijs te geven voor hun producten, zijn er intussen honderdduizende» boeren en hun gezinnen, die geen honger meer hebben. Er vallen dia op veel plaatsen druppels, maar a vallen niet op een gloeiende plaat Integendeel, op vruchtbare grond bi hardwerkende mensen. In plaats val dit te bagatelliseren kun je door bij voorbeeld Max Havelaar productei te kopen, meehelpen om nog meci 'druppels' te verspreiden. Voor meer informatie kunt u me de Wereldwinkel bellen, tel. 0478 588571 of kom vrijblijvend ecu kijkje nemen. Het adres is; Henseniusstraal 3a. ft Wereldwinkel is geopend: maandat van 12.00 tot 18.00 uur: dinsdag i/"1 donderdag van 10.00 tot 12.30 uuf en van 13.30 tot 18.00 uur: vrijda van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.3 tot 21.00 uur en zaterdag van HM* tot 17.00 uur. Vlag uit, winkel open Vot DeE PEEL EN MAASl WEEKBLAD

Peel en Maas | 1997 | | pagina 22