Gouden bruidspaar in de Prinses Irenestraat Schoolhoofd Ysselsteyn twijfelt aan prognoses huisvestingsplan Geen verkeersbrigadiers meer in Oirlo ALSOF EEN BANKSTEL 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND LAAT U NIETS WIJSMAKEN! Kunstmanifestatie nog tot S okt. in het Odapark Omroep Venray programma- info Venray op weg naar 2010: Eerst de verkiezingen van 1998 Ontsmet 11-Dorpen fietsroute voor 'nieuw Boxmeer' ECHT VAN 8900," TOT 3500,- AFGEPRIJSD KAN WORPEN. VAN OORSCHOT MODE 399.- (ERKEND INDUSTRIEWEG 21 DEURNE TEL0493-320314 peel en maas donderdag 25 september 1997 - Pagina 7 f Uit zijn duim gezogen Ons bericht in de vorige uitgave dat een 15-jarige leerling een siga ret in zijn gezicht kreeg geduwd, blijkt een verzonnen verhaal te zijn. De schoolleiding kreeg het nl. pas te horen nadat het bericht op Kabelkrant Venray was versche nen. v De werkelijkheid was heel anders. Het enige wat aan het ver haal klopte wad dat weliswaar om een sigaret was gevraagd, maar daarna zeker niet een brandende sigaret was uitgedrukt. Advies van de schoolleiding ontbrak. Toen het onderzoek was gestart kwam het ware verhaal. De jongen bekende dat het om een geintje zou gaan om die andere jongen schrik in te jagen. Er is een overleg tussen politie, schoolleiding én ouders geweest. Dat heeft als resultaat gehad dat de aangifte werd inge trokken. Voor de politie was hier mee de zaak afgesloten. jn Geur van Honing jP,e vakantieperiode voor het lite- Jire' programma van Omroep [enray is ook weer voorbij. Iedere aalsle donderdag van de maand (eer volop aandacht voor de activi sten op boekengebied. Belangrijke jjdragen leveren het Literair Café fenray Regio en de Bibliotheek Venray. Donderdag 25 september de eer- kle aflevering na de vakantie met de schrijfster Monika van Paemel. Zij vas eind mei van dit jaar te gast op Ie literaire avond van het Café. IHet heeft lang geduurd maar zon dag 28 september is het zover: dan presenteert het Literair Café Venray legio een poëzie-wandelroute door Venray. In 'n Geur van Honing {Oort u hoe deze route tot stand is ïkomen. Verder de rubriek "Doe Mee" en iel nieuws van de bibliotheek, t'(Donderdag, 18.00 uur) 'n Wandeling Dur 't Rooise bd iDonderdag gaat het programma irder met het bezoek aan Museum De Peelstreek in Ysselsteyn. Er faan ook kleine landbouwmachi- les. Jan Houben heeft er een groot antal opgezette dieren bij staan, jieren die vroeger en nu in De Peel irkwamen en voorkomen. Er in vooral veel vogels en kleine ifdieren. In het Maasheggengebied komt men donderdag langs de dassen- burcht. Riek Verstraelen vertelt over de gewoontes van de das. Als de wandelaars bij het eidnpunt komen van hun tocht zien ze de boswachter. Zij vertelt over het onderzoek naar de dassenpopulatie waar ze al een aantal jaren mee bezig is. (donderdag 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur) Waar Zijn De Troubadours Gebleven? De Wazelvotte uit Horst doen het de afgelopen jaren ontzettend goed met de carnaval. Keer op keer won- ,enzij het liedjesfestival! Onlangs 'vachten De Wazelvotte een 'serieu- ze'CD uit getiteld "D'n andere kant van de Wazelvotte". Natuurlijk voor Oscar Hovens een goeie reden de Sr°ep uit te nodigen in zijn pro gramma. (donderdag 21.00 uur) Pielhaas Liedjesfestival Was u vorige week zaterdag de 0e niet bij het Piëlhaas •ledjesfestival??? Dan heeft u wat emist! Maar niet etreurd...Omroep Venray biedt u mkans alle 11 liedjes te horen. 'Niet vergeten: vrijdag om 18.00 ■jniroep Venray: kabel 102.4/ether °d2. Postadres: Postbus 91, 5800 Venray. Studio-adres: St. btoniusstraat la, 5801 AR Venray. tefoon: (0478) 512362. Fax 5J78) 513656. World Wide Web: "WW.EASY.NL/LOV. E-mail: lvenray@dds.nl Die mening heeft hij overigens nog steeds. Het bureau dat in opdracht van de gemeente het Integraal Huisvestingsplan (IHP) heeft opgesteld, baseert zich op ach terhaald cijfermateriaal. Op basis daarvan zijn er in op 1 oktober 2000 slechts 238 kinderen. In werkelijk heid zijn er nu al, en ook over drie jaar, 273 kinderen. "Dat scheelt anderhalf lokaal", meent het school hoofd, die de ingzonden brief op persoonlijke titel heeft gestuurd. Verschuuren mist in het plan de gevolgen van de uitbreiding van het dorp met Dopheide (ruim 40 wonin gen) en de toekomstige uitbreiding langs de Timmermannsweg. Verder is geen rekening gehouden met de mobiliteit van de Ysselsteynse bevolking en met ontwikkelingen als klassenverkleining. NIET HARDMAKEN Directeur Mous van de Mariaschool in Oostrum zit in de Op de Joekepot is totaal geen sprake van leegstand. Daar zijn zelfs leer lingen van andere scholen onderge bracht zodat er les in de aula gege ven moet worden. commissie die de cijfers van het bureau moet vertalen in een visie voor de Venrayse katholieke basis scholen. Hij ontkent niet dat leeg staande klaslokalen een probleem gaan vormen in de toekomst. "Ik zou niet kunnen hardmaken dat de cijfers niet kloppen. Maar je moet niet vergeten dat het gaat om een prognose. Voor de eerste jaren zijn de cijfers vrij concreet, daar moetje ze meer als een tendens zien. In de regel is de werkelijkheid wat roos kleuriger dan de prognoses", relati veert Mous. Het Integraal Huisvestingsplan staat op de agenda van de eerstko mende raadsvergadering. Die wordt dinsdag 30 september gehouden. De ouders van de basisschool kinderen in Oirlo hebben voor taan de verantwoordelijkheid als hun kinderen bij het naar school gaan de weg over moeten steken. Ondanks herhaalde oproepen van een in het leven geroepen werk groep hebben zich te weinig men sen aangemeld die als verkeers brigadiers kunnen worden ingezet. Het schoolteam, de ouderraad en de werkgroep ver- keersbrigadieren van de Oirlose basisschool nemen nu niet langer de verantwoording voor de veilig heid van de kinderen. Na overleg tussen schoolteam en ouderraad en de werkgroep ver- keersbrigadieren Oirlo besloot de schoolleiding eerder dit jaar dat de kinderen met ingang van dit school jaar alleen nog samen met minimaal één oudere zouden mogen brigadie- ren. De betrokken partijen vonden het niet langer verantwoord om deze last alleen op de jonge schoudertjes van de brigadiers te leggen. Aan de bewoners van Oirlo werd herhaalde lijk gevraagd hun medewerking te verlenen aan de verkeersbrigade. Na een eerste informatie-avond meld den zich zeven vrijwilligers om te helpen met brigadieren. Dat waren er echter te weinig om alle 23 keren dat brigadiers worden ingezet met een voldoende bezetting te draaien. Op basis daarvan hebben het school team, de ouderraad en de werkgroep verkeersbrigadieren tot hun spijt besloten het brigadieren op te hef fen. Daarmee de verantwoordelijk heid weer bij de ouders van de schoolgaande kinderen leggend Al was het varkensfokbedrijf op de Kempkensberg al zes weken geleden preventief ontruimd, de voorschriften bij het betreden van dat bedrijf zijn nog van toepassing. Dat ondervond een brigadier van politie van de basiseenheid Venray, die naar een brand was gedirigeerd. Dinsdagmorgen waren op dat bedrijf in Ysselsteyn vonken van een ver .uit de buurt gelegen brandstapel er de oorzaak van dat het droge gras van een voerkuil in brand was geraakt. Ook de, ter afdekking, op die kuil gebruikte oude autobanden waren in brand gevlogen. De brand was door de brandweer snel geblust en de schade was te verwaarlozen. Vervolgens kwamen de voorschriften in werking. De sur veillanceauto van de politie die in de buurt was geweest moest ontsmet worden. Ook de brigadier die ter plaatse aanwezig was moest zich laten ontsmetten. Ook in dit geval werd het zekere voor het onzekere genomen. PvdA organiseert Politiek Café de hout- en kolenhandel bij Gossens aan de Eindstraat. Daar was het sjouwen met de zakken kolen op de nek. Als je wist hoe je die moest aanpakken viel dat toch nog mee. Veertien jaar lang was hij kolensjou wer toen hij de kans kreeg om in 1958 in de knipperij van metaalwa- renfabriek Inalfa te gaan werken. 22 Jaar. tot de laatste dag voor zijn pen sioen, op 65-jarige leeftijd, werkte hij op diezelfde afdeling tot voor beeld van velen wegen zijn plichts betrachting. Maar hel is nu al weer 16 jaar geleden dat hij van een pen sioen mag genieten. En dat doet hij ook. want als hij niet in zijn duiven hok zit speelt hij wel op zijn orgel. VIER UUTERSTEN De gouden bruid. MIEN DANIELS (76) is geboren in Castenray, maar als een-jarige ver huisde zij met haar ouders naar Vierlingsbeek. Omdat haar moeder daar niet kon wennen werd verhuisd naar Venray, waar een woning aan de Vier Uitersten (het Vlakwatergebied) kon worden betrokken. De lange weg naar de meisjesschool van de Ursulinen werd te voet afgelegd want een fiets, daarvoor was geen geld in het gezin Daniëls. Omdat ze de oudste was moest zij, nadat ze de school had verlaten maar werk zoeken als boe renmeid. Elf jaar diende zij bij de boeren waar ze het zwaarste werk moest doen. Eén jaar voor haar trou wen keerde ze naar huis terug om moeder te helpen. In die elf jaar leerde ze haar echtgenoot kennen, een kennismaking voor het leven. Na hun huwelijk konden ze hun intrek nemen in een noodwoning, bij van de Winkel in de Smakt. Later werd die verruild voor een noodwo ning tegenover het bedrijf van Inalfa. Toen de woningen in de Oranjebuurt klaar kwamen kregen ze daar een woning toegewezen waar ze nu nog steeds met veel ple zier wonen. In die straat bestaat een heel hechte band tussen de bewo ners. KOOR Hun huwelijk werd gezegend met een zoon en een dochter die nu met de vijf kleinkinderen én hun aan hang het feest meemaken. Dat feest zal worden ingezet met een plechti ge Eucharistieviering op vrijdag 3 oktober om 14.00 uur in de Paterskerk. Die Paterskerk, die voor hun een bijzondere betekenis heeft; immers daar gaven zij elkaar het ja woord en vierden ze hun 25- en 40- jarig huwelijksfeest. Die viering kri jgt extra glans want het ouderen- koor Crescendo zal ter hunner ere de mooie mis 'Laus tibi Griste' zin gen. De beide echtelieden zijn nameli jk al jarenlang trouwe leden van dat koor. Ze vinden dat een goede vrijetijdsbesteding, die hen veel vreugde verschaft. Aan ophou den wordt dan ook niet gedacht. Met plezier worden repetities trouw bezocht. TUIN Als wij vragen wie er eigenlijk voor zorgt dat de tuin er zo prachtig bij ligt, krijgen wij een mooi ant woord. 'Och, watje vroeger moest doen, dat doe je nu met plezier', aldus de gouden bruid. Om de inwoners van de nieuwe gemeente Boxmeer in staat te stel len om op een sportieve wijze ken nis te maken met die gemeente, heeft het college van Vierlingsbeek dankbaar gebruik gemaakt van de kennis en medewerking van het wie- Iercomité Vierlingsbeek. Tegelijk met de samenvoeging worden 5000 opvouwbare routekaarten met bezienswaardigheden uit elf dorpen uitgebracht. Die kaarten zullen om nieT ter beschikking worden gesteld aan de VVV in Boxmeer. De kosten van die uitgave waren begroot op ƒ15.100,-, waar onder een onkosten vergoeding voor het Wielercomité. De gemeenteraad van Vierlingsbeek verhoogde vorige week deze ver goeding naar 500,-. Bestuurder had hele Rijksweg nodig Een politiepatrouille van de basis eenheid Venray was donderdagmor gen omstreeks 04.20 uur uitgerukt voor een melding in Siebengewald. Op weg naar die melding zagen zij op de Rijksweg tussen Well en Bergen een personenauto rijden waarvan de bestuurder de gehele weg nodig had. De auto werd tot stoppen gedwongen en de oorzaak van dat slingeren werd al snel vast gesteld. De bestuurder, een 32-jari- ge inwoner van Venray, had teveel alcohol genuttigd. De man van bui tenlandse nationaliteit kon goed Nederlands spreken maar weigerde in het Nederlands te antwoorden. Hij wist wel de blaasproeven te saboteren. Hij kreeg een rijverbod van acht uur, zijn rijbewijs werd ingevorderd en proces verbaal werd opgemaakt. Directeur W. Verschuuren van basisschool St. Oda uit Ysselsteyn, noemt de voorspelling dat in de Ysselsteynse school op termijn drie lokalen leeg komen te staan 'nergens op slaan'. In een inge zonden brief in het dorpsblad van Ysselsteyn noemt hij de prognoses gebaseerd op verkeerde gegevens. De leegstand-prognose staat in het Integraal Huisvestingsplan (IHP) voor het primair onderwijs van de gemeente Venray. Verschuuren zegt z'n brief te heb ben geschreven 'om verkeerde (beeldvorming op de langere termijn Ie voorkomen'. Het schoolhoofd is na een artikel in het regionaal dag blad door verschillende dorpsbewo ners benaderd met de vraag wat nou waar is. Eerder had Verschuuren namelijk in een vergadering van de dorpsraad laten weten dat de Odaschool op termijn een tekort van één lokaal geconfronteerd wordt. De gemeente Venray heeft momenteel een aantal plannen in ontwikkeling die in 2010 gereali seerd moeten zijn. Gestreefd wordt naar een plaats met een ste delijke uitstraling en een inwoner tal van ruim 40.000. Niet alleen politici en ambtenaren maar ook vele inwoners van Venray hebben wensen en ideeën ten aanzien van de ontwikkeling op lange termijn. Willen we een aantrekkelijk Venray ook in 2010 dan moeten we daar nu voor aan de slag. Dit is het thema dat de PvdA in Venray bespreekt op donderdag 9 oktober aanstaande in café 't Podium. Dit Politiek Café is een derde extra activiteit van de PvdA op weg naar de gemeenteraadsver kiezingen van 1998. De PvdA hoopt op deze avond van Venraynaren ideeën en wensen te horen over hun beelden over Venray op de lange ter mijn en hoe deze te realiseren. De resultaten worden meegenomen bij het opstellen van het verkiezings programma. Drie sprekers, met een heel verschillende achtergrond, zul len als aftrap hun beelden aan het publiek bekenbaar maken. Politiek Café van de PvdA, 9 oktober 1997 vanaf 20.15 uur in 't Podium aan de Kruisstraat. Voor meer informatie: PvdA Venray, Piet Kroft, tel. 584165. Het echtpaar WIJNEN-DANIËLS uit de Irenestraat heeft er al lang naar uit gekeken; hun gouden mijl paal. Op vrijdag 3 oktober gaat de vlag in top om hun 50-jarig huwe lijk. Het gouden paar is nog bijzonder vitaal. Hun geheime recept is hard werken, veel voor elkaar over heb ben én zich voor anderen inzetten. En hard hebben beiden gewerkt, zeker in hun jeugd. De gouden bruidegom, TOON WIJNEN (81) is geboren en getogen in Horst en moest na het verlaten van de lagere school bij de boeren gaan werken. Zijn eerste jaarwedde bedroeg in die tijd 115 gulden. Daar was dan wel kost en inwoning bij. Uit die tijd stamt ook zijn voorliefde voor paarden of beter gezegd, voor alles wat leeft. Toon heeft weliswaar niet meer zoveel duiven, een sport die hij jarenlang beoefende. Als trouw lid van PDV 'de Zwaluw' kan hij daarvan nog geen afstand doen. OORLOG Gelukkig werd hij tijdens de oor log niet opgepakt, al scheelde het maar een haartje. Bij een razzia door de Duitsers in 1944 kon hij nog net een plaatsje krijgen bij de buren die een schuilplaats hadden onder de vloer in de huiskamer. Na diverse baantjes bij boeren kreeg hij werk in De getailleerde blazer met rok kunt u ook combineren met de bijpassende broek die u bij ons kado krijgt. (Zolang de voorraad slrekll BLAZER ROK BROEK Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. (P.S. WIJ RUILEN UW OUDE MEUBELEN OOK NOG IN) GA NAAR EEN ERKENDE MEUBEL SPECIAALZAAK daar kos?L dit bankstel ook maar

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7