Een weekje op het park HEMA écht lekker! Parkeren wordt steeds belangrijker ll.'5 GOTEN Gedeputeerde Staten steunen Techniekmanifestatie in Venray Stichting Oikos weg uit Venray Schaeffers [Bruggen aan onderhoud toe Slagroomtaart 9." Belegen Goudse kaas Gebakken Belgische achterham O 25 Snacksalades 4« Gevuld speculaas 1« Huiswijn 9.95 KOPEREN 58 32 26 Van de Vorle stuurt nieuwe brief Grond als kado Peelpremie voor projecten Canard? N p, peel en maas donderdag 25 september 1997 - Pagina 5 Scholieren Focus werken en ontspannen op Loohorst Deze week is het rustig op de school voor speciaal onderwijs Focus in Venray. De hele afdeling voortgezet onderwijs is weg. De 45 linderen van het vso hebben werkweek. Voor de eerste keer brengen ze die door op Gran Dorado-bungalowpark Loohorst in America, 's Morgens werken ze buiten, in het zwembad of bij de Üetsenverhuur. 's Middags en 's avonds draaien ze ongeveer het zelfde programma als de gasten van het park: zwemmen, sporten, eten en drinken. Jongeren, bege leiders en gastorganisatie bevalt het prima. (door Bert Albers) I Achter de werkplaats van de fiet- senverhuur bevindt zich een afdak. Er hangen zeven fietsen in de tou wen. Beschenen door de nazomer- zon is een ploegje jongens met poet slappen, kruipolie en lagervet in de weer. Fietsen poetsen is één van de werkzaamheden tijdens de werk week van de vso-scholieren. In zeven groepen van zes of zeven wer ken de jongeren zich door het bun galowpark heen: ze gaan in het zwembad of de kleedlokalen aan de slag, snoeien en harken het groen of ruimen het zwerfvuil op. Het werk bij de fietsverhuur is een kolfje naar de hand van Marcel. Hij heeft stage gelopen bij een jOverloonse fietsenmaker. Graag (was Marcel fietsenmaker geworden, maar het wordt toch een baan bij de \W. "De cursussen waren te moei- jijk", zegt hij. Daar komt hij waar- thijnlijk veel van z'n klasgenoten leer tegen, want slechts een paar Islagen erin om na het voortgezet ispeciaal onderwijs een baan in het reguliere bedrijfsleven te vinden. De |7-jarige Pascal uit Tienray loopt stage bij een meubelmaker. Dat vindt hij leuker dan het werk op het maar een week van huis weg oedt veel. Pascal, en ook Stefan die even verderop staat te poetsen, vindt het wel het leukste 'kamp' tot toe. DUBBEL VOORDEEL Voor alle partijen is de werkweek üj Loohorst een nieuwe ervaring, 'lorgaande jaren was Focus te gast een accommodatie van Staatsbosbeheer in het Overijsselse jtuurgebied De Weerribben en een :ertje op de voormalige vliegbasis )e Peel. Gymnastiekleraar Huub Janssen deed het idee van een rece- C [park. Voordat het zwembad opengaat wordt het eerst grondig schoongemaak door de leerlingen van Focus. atiepark op in een onderwijsvak- blad. "Daarin stond iets over een school die een werkweek bij De Efteling had doorgebracht. Ik dacht nog, 'dat zo'n groot park zoiets doet'. Het bleek dat alleen scholen uit de buurt ervoor in aanmerking kwamen. Toen hebben we met Loohorst contact gezocht en die waren meteen enthousiast". Na wat oriënterende gesprekken rolde een formule uit de bus die werken en vakantie combineert: de schooljeugd heeft werk wat bij hen past, Loohorst krijgt wat klusjes gedaan die anders misschien zouden blijven liggen. Voordeel voor beide partijen. Wanneer er niet gewerkt wordt, biedt het park voldoende ont spanningsmogelijkheden. Loohorst is als het ware een dorp op zich, met alle voorzieningen en dat maakt de inpassing van een stukje zelfstan digheidstraining weer eenvoudiger: de jongeren wonen met hun groep in één bungalow, moeten zelf koken en zien uit te komen met het huishoud geld dat ze gekregen hebben. Bij de 'fietsenmakers' stond gisteren macaroni op het menu, klaarge maakt door Pascal en Marcel. BAAN Susanne van Geel, personeelsma- nager bij Loohorst, vond het initia tief van Focus zo leuk dat ze 'ja' zei. De school hoeft, in ruil voor het werk dat de scholieren doen, voor de vakantiewoningen alleen de schoonmaakkosten te betalen. En natuurlijk het eten en drinken. Van alle faciliteiten van het park mogen de jongeren gratis gebruik maken. Dat zijn er voldoende voor Huub Janssen om een aantrekkelijk week- programma samen te stellen. De jeugd gaat bowlen, zwemmen, ten nissen, skaten en de steile klimwand bedwingen. Volgens Van Geel is er genoeg werk voor de jongeren. Loohorst heeft het meeste huishoudelijk, onderhouds- en beheerswerk in eigen regie. Alleen de groenvoorzie ning is uitbesteed, aan de NLW Bedrijven. Toch wil ze niet de indruk wekken dat Loohorst op grote schaal leerlingen van het vso een baan te bieden heeft. "Bij al het werk wat hier gedaan wordt, krijg je met mensen te maken. Behalve naar opleiding moeten wij daarom kijken naar sociale vaardigheden van onze medewerkers. En dat is heel per soonlijk", zegt ze. BLIJVEN Zeventienjarige Jessi uit America hoopt wel op een baan bij het park. Ze woont er vlak tegenover en loopt via Focus al stage bij de wasserette. "Als het goed gaat, mag ik blijven", zegt het meisje. Ze wil graag aan de slag bij Loohorst, want veel zin om naar school heeft ze niet meer. Jessi is de eerste dag aan het werk in het zwembad. Om acht uur was haar ploegje al bezig met het schoonma ken van het bad, de kleedlokalen en de opbergkastjes. Ook Jessi en Monique vinden het bij Loohorst een stuk leuker dan in het gras van de Weerribben. Vrijdag gaan de 45 Focus-leerlin- gen weer, op de fiets, terug naar Venray. Die dag hebben ze verder vrij om uit te rusten van de vermoei enissen, want zoals dat bij werkwe ken zo gaat, geslapen wordt er veel minder dan thuis. Zondag 28 sep tember kunnen ze trouwens hun ouders laten zien waar ze zijn geweest en wat ze hebben gedaan: Loohorst houdt dan open huis. Met ingang van volgende week legint de gemeente met onder houdswerk aan een aantal brug- gen over Venrayse beken. Het T werk gaat tot half december duren. Als> er tijdelijk bruggen moeten worden afgesloten wordt het verkeer omgeleid, lanwonenden worden daarover [eïnformeerd. Er wordt gewerkt aan acht brug gen en één duiker die liggen in de Lollebeek, Oostrumse beek, Weverslose beek, Loobeek en 4 8! Zwartwater. De bruggen over de Oostrumse beek in de Geijsterseweg, Spralandweg en Mgr. Hanssenstraat worden gerepa reerd, evenals de duiker in de Meyerlaan in Oostrum -het straatje naar de begraafplaats. De bruggen over de Loobeek in de Overloonseweg en de Ambachtsstraat komen aan de beurt, net als die in Lichtenbergweg (Castenray) over de Lollebeek en die over de Weverslose beek in Weverslo. Ook brug in de Beekweg Dover het Zwartwater bij Vredepeel moet worden opgeknapt. g Snorfietster kreeg geen voorrang Op de splitsing Stationsweg-Mgr. Hanssenstraat in Oostrum verleende r, donderdagmorgen een 28-jarige H bestuurder van een personenauto uit Venray, geen voorrang aan de 61- jarige bestuurster van een snorfiets, ook uit Venray. Bij de botsing hvam de snorfietsbestuurster ten en moest voor behandeling van opgelopen verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zij ton na behandeling weer naar huis. Gedeputeerde Staten stellen een subsidie van ƒ15.000,- beschikbaar voor de Manifestatie Kies Techniek, die op 4 oktober 1997 gehouden wordt op verschillende lokaties in de gemeente Venray. De aanleiding voor de manifestatie is het probleem dat het steeds moeilijker wordt voor het bedrijfsleven om genoeg geschikt personeel te vinden met een technische achtergrond. De Manifestatie Kies Techniek Venray is bedoeld om jongeren in de leeftijd van 10-15 jaar enthousiast te maken voor een technische opleiding. Dhr. dr. ir. J.M.M. Ritzen, minis ter van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, zal tijdens de dag aanwezig zijn en deelnemen aan de paneldiscussie die voorafgaande aan de manifestatie zal plaatsvinden. Door middel van workshops en een presentatie van een dertigtal bedrij ven kunnen jongeren kennismaken met de technische aspecten van het thema vervoer. De manifestatie is een initiatief van de Stichting Kies Techniek regio Venray. Daarnaast zijn ook de gemeente Venray, het regionaal bedrijfsleven, de Limburgse Werkgevers Vereniging en het Limburgs Centrum voor Bedrijven bij de manifestatie betrokken. De totale kosten van de manifes tatie bedragen ƒ74.000,-. Naast de Provincie dragen ook bedrijven, de Industriekring Venray, de gemeente Venray en de Kamer van Koophandel bij in de kosten. Elders in dit blad verneemt u alles over Kies Techniek. Wie de afgelopen weken het nummer van de stichting Oikos in Venray heeft gedrukt, kreeg het vreemde piepgeluid te horen dat aangeeft dat er geen aansluiting is onder het nummer. En dat klopt, want de stichting Oikos, een oecu menische ontwikkelingsorganisa tie, zit niet meer op de Oostsingel 37a. Al sinds 1 september niet meer. Oikos blijkt naar Den Bosch te zijn verhuisd, blijkt na een aantal tele foontjes. Daar houdt regiocoördina tor M. van Ravensteyn kantoor sinds de verhuizing. "Het heeft voor ons werk in Venray niet echt grote gevolgen", zegt hij aanvankelijk. Van Ravensteyn ontkent ook dat het een vertrek met stille trom is geweest. Sinds maart van dit jaar werkte er nog maar één persoon in Dagelijks vers uit eigen banketbakkerij, a 21.5 cm/11.95 11 LI 1 kilo/14.50 nu '00 gram/3.25 11Ü L% Tonijn-, rundvlees-, ham/prei-, ei- of vruchtensalade/2.95 nü 2 voor Verpakt, 250 gram/1.25 nü 2 voor Jood/wit droog of half-droog, 1 liter/5.95 nü 2 voor Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 27 september 1997. Zo lang de voorraad strekt. het kantoor, dat was ondergebracht in een deel van het gebouw van de Volksuniversiteit. De stichting Oikos houdt zich bezig met de organisatie van activi teiten op het gebied van mondiale vraagstukken. De stiching begeleidt werkgroepen die zich met die pro blematiek bezighouden en geeft lezingen en cursussen. De stichting werkt in heel Nederland, vanuit vijf regiokantoren. Eén daarvan ligt in Den Bosch. De stichting Oikos is voortgekomen uit de stichting Ikvos en wordt voor 90% gefinancierd door kerken en overheid. Oikos heeft negen jaar in Venray kantoor gehouden. In die tijd was de stichting betrokken bij projecten en initiatieven als de Werkgroep Mondiale Vorming, het programma de Bonte Wereld en thema-avonden over eerlijke handel. Van Ravensteyn noemt het jammer dat de begeleiding van de Werkgroep Mondiale Vorming minder intensief zal zijn dan voorheen. Met name omdat ook de gemeente Venray zich terugtrekt uit het Mondiaal Platform. Er zijn oriënterende gesprekken gaande over een rol van Oikos in de begeleiding van het Mondiaal Platform. Lopen in tuin: 80 gulden boete In de nacht van vrijdag op zater dag ontdekte een bewoner van de Vicarieweg dat er in zijn tuin een jongeman liep, die daar niets te zoe ken had. De politie kraag assistentie van de ordebewakers van het in die buurt gelegen uitgaanscentrum. De jongeman bleek een 17-jarige inwo ner te zijn. Hij werd aan de politie overgedragen; die bood de jonge man een transactie ingevolge de APV aan tot het betalen van 80 gul den! Snelheidscontrole Op de Veulenseweg in Leunen vond dinsdag tussen 7.42 uur tot 8.31 uur een snelheidscontrole plaats. Er passeerden 269 voertui gen waarvan er vijf te hard reden. De toegestane snelheid ter plaatse is 80 km per uur. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 112 km per uur. Op heterdaad Een politiepatrouille trof in de nacht van dinsdag op woensdag een vrachtwagen aan op een parkeer plaats van een tankstation aan de A73 (ter hoogte van Castenray). Een vijftal personen was op dat moment bezig met het overladen van compu ters en monitors uit een Duitse vrachtwagen die op hetzelfde par keerterrein stond. De vrachtwagen was niet lang daarvoor gestolen van een terrein aan de Heemskerckweg in Blerick. Daarbij werd het hek werk van een bedrijf vernield. Het vijftal werd verrast door de komst van de politie en vluchtte het achter liggende bos in. Op dat moment stond al een aantal computers in de gestolen vrachtwagen. Met behulp van een speurhond kon een van de vijf verdachten worden opgespoord en aangehouden. Het bleek een 36- jarige man uit Eindhoven. De vier overige verdachten bleven spoor loos. De verdachte is ingesloten en de politie stelt een onderzoek in. Dakbedekkingen B.V. OOK VOOR UW Fractie ontevreden met antwoord provincie De fractie Van de Vorle is boos op het college van Gedeputeerde Staten en de leden van Provinciale Staten van Limburg. Dit omdat een door de fractie gestuurde brief over de geluidsoverlast aan de Deurneseweg is beantwoord door een ambtenaar. "Met die handelwijze wordt de politiek geweld aangedaan. De brief is gericht aan de politiek en niet aan een ambtenaar", zo stelt de fractie Van de Vorle in een nieuwe brief aan GS en PS. De fractie is overi gens verbaasd dat het al binnen tien dagen antwoord heeft gekre gen op haar vragen. Van de Vorle stelt in de nieuwe brief dat in het antwoord voorbij is gegaan aan de vraag over de kwestie met de subsidie aan het casino in Valkenburg. In de eerste brief ver baasde de fractie zich erover dat de provincie 2,5 miljoen gulden uit geeft 'om het gokken te bevorde ren'. 'Het zijn de Limburgers die de lasten van dit soort uitschieters, de ergste in zijn soort, dragen. Mogen zij dan ook van de politiek verant woordelijken een verklaring krij gen?', zo vraagt de politieke groepe ring zich af. Van de Vorle vindt dat dit geld beter besteed kan worden aan geluidwerende maatregelen langs de Deurneseweg. De fractie vraagt daarom nogmaals om een reactie van GS en PS. In haar eerste ant woord legt de provincie de verant woordelijkheid voor een geluidswal opnieuw neer bij de gemeente Venray en het ministerie van VROM. De provincie heeft haar standpunt vorige week donderdag nogmaals toegelicht aan de bewo- nersgroepen rond de Deurneseweg. Bij het vijftigjarig bestaan van het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon kreeg het museum van de gemeente Vierlingsbeek fl. 100.000,-. De bedoeling was dat het geld gebruikt zou worden voor de aan schaf van een audiosysteem ten behoeven van rondleidingen. Om diverse redenen is het stichtingsbe stuur van het museum nog niet over gegaan tot de aanschaf hiervan. Nu is er een verzoek van de stich ting binnengekomen om de grond, die het museum nu nog van de gemeente in erfpacht heeft, tot eigendom te verwerven. Het muse umbestuur wil daarvoor het geld gebruiken wat zij van de gemeente heeft gekregen. Nu betaalt het museum jaarlijks bijnaf 4500 gul den aan erfpacht aan de gemeente. De gemeenteraad van Vierlingsbeek had afgelopen week weinig moeite met dit voorstel. Bestuurder lette niet op Toen maandagmorgen omstreeks 09.55 uur een 73-jarige bestuurder van een personenauto uit Vredepeel het tankstation aan de Ripseweg verliet en de weg opreed, lette hij onvoldoende op het verkeer, een 51- jarige bestuurder van een personen auto uit Schin op Geul kon de auto niet ontwijken en er vond een bot sing plaats. Beide bestuurders wer den met verschillende verwondin gen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De materiële schade was groot. Dader fietsendiefstal aangehouden Vrijdagmiddag werd vanaf de fietsenstalling van het Raaylandcollege Noord, ten nadele van een scholier zijn fiets gestolen. Maandagmorgen kon de politie de dader, een 21-jarige inwoner, aan houden. De gestolen fiets, met een waarde van 300,-, werd bij hem thuis aangetroffen. In het kader van het snelrecht werd hem een transac tie tot het betalen van ƒ500,- aange boden. Geen supermarkten op De Hulst 2 Het parkeren en de bereikbaar heid van die parkeerplaatsen in Venray wordt in de toekomst steeds belangrijker. Dat is een van de conclusies die dinsdagavond getrokken kon worden na de forumavond over het structuur plan. De avond was belegd door de LOZO/VZO. 'N.a.v. interview met burgemeester Waals' Hebben jullie het ook gelezen, het verhaal van onze burgervader in deze krant. 'Er liggen nog genoeg uitdagingen in Venray'. 1. Overkapping van 'de Bleek'. 2. Pleinen verbeteren. 3. C&A binnenhalen. 4. Venray klaar maken voor het jaar 2000. Zij toekomstvisie gaat over indus trieterreinen en de woningbouw in 'de Brabander'. Maar in zijn hele visie zin de kerkdorpen weer eens zoek. De verbetering van het cen trum heeft de eerste jaren de volle aandacht van het college. Waar staan de dorpen weer eens? Hoe staat het college tegenover de dor pen? Wanneer wordt er aan ons gedacht? Alleen bij het betalen van de OZB en andere belastingen??? De kerkdorpen hebben ook een toekomstvisie. Scholen, kerken, dorpspleinen, jeugd, verkeersveilig heid, verenigingen enz. Vooral de woningbouw op de dorpen. Daarmee valt of staat veel. Maar de kerkdorpen worden weer eens ver geten. Zoals de woningbouw in Merselo. In 1991 zou er een bestem mingsplan zijn en in 1993 zouden we kunnen bouwen. Niks ervan. Een schets op een vel A4-formaat was er. Niks ervan. Ja. in voorjaar 1994 kon de eerste spade in de grond. Niks ervan. Maar toch najaar 1994, de vooruitzichten zijn goed, in 1995 kunnen we aan de slag. Niks ervan. Ja, vooijaar 1995, het bestemmings plan gaat door, in het najaar worden de kavels verloot. Niks ervan. Eind 1996 krijgt men te horen dat de grondverwerving niet goed verloopt maar men hoopt hier toch snel met de heren eigenaren uit te komen. Niks ervan. Hoe zit het nou met deze toekomstvisie gemeente Venray? Niks ervan. Wie gaat er nou in september 1996 grond proberen te werven, die men in 1993 eigenlijk reeds had moeten hebben en waarop in voorjaar 1997 woningen hadden moeten staan. Is dat toekomstvisie? Niks ervan. En nu we bijna in 1997 zijn krijgen de grondeigenaren de schuld dat zij hun grond niet aan de gemeente willen (weggeven) verko pen. Niks ervan. Ja 'de burger' is mondiger geworden en dat vergt tweeweg-communicatie. Kijk eens naar buurman Horst. Hoe zij met de dorpen omgaan. Al jaren roept de gemeente Venray dat de provincie Horst wel eens zal pakken. Niks ervan. Daar bloeien de dorpen weel derig. De burgervader heeft weer zes jaar brood op de plank maar wij staan met lege handen. Zijn aan dacht ligt hij Keerpunt en dat van het college bij het centrum. Merselo en alle andere dorpen KEER EENS OP DIT PUNT. Met de verkiezingen in het voor uitzicht kunnen we misschien iemand vooraan neerzetten die ook de visie van de dorpen kan en wil uitdragen (een dorpenfractie mis schien?). Johan Zegers. Liedjesfestival Zaterdag 20 september was het weer zover. De avond waar mijn vrienden en ik zich altijd op verheu gen. Een avond vol carnavalsmu ziek, gezongen en geschreven door verschillende personen uit Venray en omstreken. Het was een prima georganiseerde avond, dit vooraf. Echter na de tweede ronde, de stem ming zat erin, werd naar mijn mening aan die stemming abrupt een einde gemaakt; waarom?, juist de jurering. Het valt mij (de laatste jaren) op dat de smaak van de jury niet erg overeenkomt met de smaak van het gemiddelde publiek. Er werd flink gefloten en gefoeterd, op de wc, aan de bar; overal dezelfde geluiden waaruit bleek dat veel mensen de uitslag niet goed konden plaatsen. Ik heb het sterk vermoeden dat de CD van de Piëlhaas bepaalde liedjes van personen MOET bevat ten (zou de CD anders niet verko pen?). Chapeau voor de winnaars, zij zongen een goed lied dat het publiek en de jury in gedachten meenam naar de drie dolle dagen. Ikzelf, en met mij vele anderen, hadden op de CD graag één of twee liedjes gezien die nu in de onderste regionen ein digden. Deze twee wat snellere lied jes kregen tijdens de twee rondes het publiek op de hand. Over smaak valt niet te twisten, oké, maar mis schien toch een tip voor de organisa tie; Iaat volgend jaar de stem van het publiek iets meer mee tellen in de uitslag. De 25% zoals staat vermeld op onder andere Kabelkrant Venray lijkt me een goede oplossing. Nu telde het publiek immers als een twaalfde jurylid mee (8,5%); de invloed is dus vrij gering. Paul Swinkels, Venray. "No parking No business" liet algemeen secretaris Antoine Wintels van de Kamer van Koophandel weten. Volgens hem speelt een uit stekende bereikbaarheid van die parkeerplaatsen een grote rol in de toekomst. "Zeker in Venray, dat door het slechte openbaar vervoer moeilijk te bereiken is. De mensen zijn aangewezen op de auto. Een electronische verwijzing naar de parkeerfaciliteiten leidt de consu ment heel gemakkelijk daar naar toe" opperde hij als voorstel. Onder de ondernemers bestond nogal wat angst dat er juist te weinig parkeerplaatsen zouden zijn of te ver weg. Ook zouden parkeerplaat sen volgebouwd worden met wonin gen. Wethouder Kersten sprak dat tegen. "Kijk naar het plan Jerusalem waarbij het aantal parkeerplaatsen dat verloren gaat wordt gecompen seerd en er ook nog eens parkeer plaatsen voor de bewoners komen." Volgens Kersten zou de gemeente ook rond zijn met PTT Vastgoed om het lang verwachte parkeerterrein Zuid-Oost (tussen Palersstraat en Julianasingel) te kunnen realiseren. Later nuanceerde hij dat tot nage noeg rond. Kersten is het met Wintels eens dat de bereikbaarheid en de onderlinge verbindingen tus sen parkeerterreinen goed moet zijn. PEREFERE DETAILHANDEL Heet hangijzer bij de ondernemers was ook het voornemen van de gemeente om op het nieuwe indus trieterrein De Hulst 2 zg. perifere detailhandel toe te staan. Het gaat daarbij om grote zaken zoals bij voorbeeld bouwmarkten maar ook meubelzaken. Met name de centru mondernemers vrezen dat de consu ment niet meer naar het centrum komt. De gemeente ziet dat echter meer als een aanvulling. "Als je die mogelijkheid niet hebt, dan gaan die bedrijven aan Venray voorbij en ves tigen ze zich elders" aldus Antoine Wintels. "Daardoor blijft ook de regioconsument weer weg". Volgens Wintels is het belangrijk dat de lokale overheid en de onder nemers de ontwikkelingen samen goed bekijken. "Laat een bus voor rijden en ga samen in andere plaat sen, ook over de grens, kijken hoe het daar gebeurt. Zo voorkom je ook datje herrie met elkaar gaat liggen maken" aldus Wintels. "Goed com municeren is heel belangrijk" waar mee hij de bijval van de onderne mers kreeg maar ook van de wethouder, die erkende dat de laat ste jaren niet goed was verlopen. De wethouder liet in ieder geval wel weten dat de gemeente op De Hulst 2 geen medewerking zal ver lenen aan de komst van een (grote) supermarkt. Dat zou ook naar zijn mening juist wel teveel mensen wegtrekken uit het centrum. In het kader van het project Leefbaarheid in de Peel hebben vijf instellingen in de gemeente Venray een bijdrage gekregen. In juli werd in het kader van dit project de zoge naamde Peelpremie ingesteld, waar in kleine kernen de mogelijkheid kregen om voor kleinschalige leef baarheidsprojecten een subsidie van maximaal 5000 gulden aan te vra gen. Inmiddels zijn van de 34 bin nengekomen aanvragen er 21 geho noreerd voor een totaalbedrag van 30.400 gulden. Tennisvereniging Ysselsteyn krijgt 1000 gulden voor de afwerking van haar tennisbaan, de Dorpsraad Veulen 3000 gulden voor de aanleg van een voetpad voor ouderen en de Dorpsraad Oirlo 1000 gulden voor de aanleg van een jeu de boulesbaan. De KBO Oirlo kun nen 1000 gulden tegemoet zien voor de aanschaf van een computer, ter wijl de Dorpsraad Oostrum 3000 gulden krijgt voor de herinrichting van het dorpsplein. Canard? We hebben het even voor uu opgezocht in de Van Dale. Daar stond het dan: een verzon nen bericht. Dat kan toch niet waar zijn? Hebben we aldus de rubriek Al lemen sen in een regio naal dagblad zomaar een verzon nen bericht op de Kabelkrant Venray gezet. Geen vossen gesig naleerd in Oostrum en de Venrayse wijk Brukske? Dus de politie had onze speciale politie verslaggever Frits Hovens voor het lapje gehouden Dat kon toch niet waar zijn. Toch maar even navraag doen. Volgens de politie is in de nacht van zaterdag op zondag wel degelijk op de Henri Dunamstraat het kadaver van een vos aangetroffen, Gebiedsmentor Math Pijnappels bevestigt even eens dat hij de laatste tijd gere geld meldingen van bewoners uit het Brukske en Oostrum heeft gekregen die een vos hebben gesignaleerd. Niks aan de hand dus. Allemensen. misschien een \^canard van het dagblad? fl-

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5