Een huis kopen voordeliger dan huren? Adèle is terug Najaarsexpositie in Galerie 'De Lochting' )vorak's 'Nieuwe wereld' erste 'voorstelling van de maand' Weelanen uf37.50 African Night in de Evenaar Weelanenu: f37.50 Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank Zevenrode donderdag 16 oktober a.s. om 20.00 uur haar Algemene Ledenvergadering Zaal Roelanzia te Ysselsteyn Lovinckplein 2. Rabobank Singleparty's succesvol Rommelmarkt in de Kiosk Concert leerlingen en docenten muziekschool Q s4ye*td<l agjEL EN MAAS donderdag 25 september 1997 - Pagina 3 Vrijdag 26 september, 's avonds ni acht uur, wordt de eerste [ABO-voorstelling van de laand', genoemd naar de hoofd- ionsor van de theaterzaal, gege- n. Schouwburgdirecteur Peter Neef verwacht veel van de nd: "Het wordt een onvergete- ke gebeurtenis voor vele uziekliefhebbers. Het aatsfilharmonisch orkest anatul' uit Roemenië, bestaan- uit maar liefst 65 top-musici, aat deze avond op de planken in de Venrayse schouwburg. Een uzikaal spektakel voor een eed publiek. Zo speelt het kest voor de pauze werken van bekende Roemeense componis- i Enescu en Silvestri. Na de auze wordt het onovertroffen eesterwerk van Antonin vorak, symfonie nr.9 E-mol, pus 95 "Uit de nieuwe wereld" pgevoerd". Over het laatste uziekwerk meer in het onder- aand artikel. 16 december 1893 bracht het :wYork Philharmonic Orchestra de Carnegie Hall onder leiding a Anton Siedl in aanwezigheid Dvorak zijn negende symfonie I n uitvoering. De reacties waren I ormachtig. Staande ovaties, het ibliek scandeerde zijn naam, de irsreagéerde uitzinnig. Zij eerde liter niet alleen deze Tsjechische eester, maar begroette zijn werk ik als symbool van het nieuwe merikaanse nationale denken. De el van zijn negende symfonie, die jde naam gaf; 'Uit de nieuwe :reld' droeg daar natuurlijk sterk nbij. ONTWIKKELING Aanvankelijk had Dvorak geen igepet op van Amerika. Toch ging 'in september 1892 in op een uit- Inbraak Door forcering was in de nacht in vrijdag op zaterdag toegang irkregen tot een op het eizersveld gelegen meubeltoon- al. Er w^rd een fototoestel ter aarde van ƒ1000,- gestolen, vens was geprobeerd de bestel- lo mee te nemen, maar dat was el gelukt. nodiging om hoofd te worden van New Yorks stadsconservatorium. Binnen drie maanden na de aanvaar ding van zijn functie was hij al begonnen aan zijn negende symfo nie. Hij liet zich hierbij inspireren door met name 'negro' melodieën en plantageliederen, waarbij hij gef ascineerd was door het gebruik bin nen deze liederen van zogenaamde pentonic scales (gebaseerd op de zwarte toetsen van een piano) en de nauwe verbondenheid met Schotse melodieën. Hij werd ook geïnspi reerd door Longfellow en baseerde zijn langzame gedeeltes en scherzo van zijn symfonie op episodes uit het bekende indianenverhaal 'Hiawatha'. Hij omschreef deze muziekpassages als 'een feest in het bos waar de indianen dansen'. Natuurlijk haal je uit zijn symfonie ook zijn Boheemse afkomst en muzikale achtergrond. Hoe dan ook, zijn formule werkte. De negende symfonie werd snel bijzonder popu lair en bleef één van de meest geliefde werken van het concertre pertoire. ROEMEENS Zoals gezegd wordt onder andere deze wereldberoemde symfonie in de Venrayse schouwburg ten gehore gebracht. Voor de pauze kunnen de bezoekers genieten van de heerlijke muziek van twee bekendere Roemeense componisten. 'Banatul vertolkt dan de eerste suite van G. Enescu en drie Roemeense dansen van C.Silvestri. Het concert van het Roemeense orkest is dus 'Rabo-voorstelling van de maand'. De schouwburg maakt het voor haar gasten extra feestelijk. Voor aanvang en na afloop speelt de Venrayse pia nist/componist en arrangeur Lex Steverink. Na afloop wordt het publiek op een hapje vergast. Het Roemeense orkest aan het werk eerder dit jaar tijdens een concert in de thuishaven Timisoara. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 ee« 9' Deze week ■Huisgemaak+e ckampigr\cmsoep Lamsfilet met i'ode poftsaws (Soupe -fantasie Op vrijdag 3 oktober vindt de tra ditionele African Night plaats in de Evenaar. Vanaf 20.00 uur wordt er een traditionele Afrikaanse maaltijd geserveerd. Deze keer Kimanga 'Yaoundé'; een overheerlijke oven schotel van rundvlees en authentie ke Afrikaanse kruiden, geserveerd met maispannekoek en rijst. Reserveren voor deze feestelijke- maaltijd is noodzakelijk. Kosten bedragen ƒ22,50 p.p. Tevens wordt deze avond 'Mongozo' geïntroduceerd, aan Afrikaans bier, gedronken uit een kalebas. Vanaf 22.00 uur werelds swingen in Afrikaanse sfeer. Dus ook voor een African Night evennaar de Evenaar, Merseloseweg 96. 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.OO-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. U twijfelt tussen huren of kopen? Kom dan eens praten met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis &C Hypotheekadvies. Die kan u meteen voorrekenen hoeveel hypotheek u kunt krijgen en wat de maandelijkse kosten daarvan zijn. Zodat u precies weet of kopen voordeliger is dan huren. Bel of kom langs voor een deskundig advies. Of stuur vandaag nog de antwoordcoupon in! Met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530343 Ja, ik wil graag weten of een huis kopen voor mij voordeliger is dan huren. Neem contact met mij op voor nadere informatie. adres postcode/woonplaats telefoon Stuur de coupon in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Êef café 'De Bare iet*" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week Dwai's dooi* ae. tuin soep Scholfilet S°'^ville Dessert du chef Onbeperkt mosselen efen ƒ25.-. Insluiping in woning Woensdagavond vond een inslui ping plaats in een woning aan de Kruidenlaan. De insluiper had het gemakkelijk, want de achterdeur was niet op slot. Uit de handtas, die hij in de keuken aantrof, werd uit de portemonnee een bedrag van ƒ110,- gestolen. De benadeelde is een 41- jarige inwoonster. De Rabobank is een coöperatieve bank, met als doelstelling leden-ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voor waarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een gekozen bestuur en de leden vergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en de cliënten zwaar meetelt. De coöperatieve Rabobank Zevenrode houdt op De bijeenkomst wordt gehouden in Ontvangst van de leden met koffie en vlaai is vanaf 19.30 uur. De leden discussiëren dan onder meer over het jaar verslag 1996 van de bank, over de ontwikkelingen in dit jaar en de toekomstige koers van de bank. Verkorte agenda 1 .Opening 2.Notu!en vorige vergadering 3. Jaarrekening 1996 4.Verkiezingen leden van Bestuur en Raad van Toezicht 5. Mededelingen en rondvraag 6. Presentatie 'De Euro en uw bedrijf' 7. Presentatie 'Actuele bedrijfsontwikkelingen' 8. Demo-presentatie 'Internet Trefpunt Peel en Maas' 9. Sluiting De volledige agenda, de notulen van de vorige vergade ring alsmede de jaarrekening liggen vanaf heden op de kantoren van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur Zevenrode Volgende week try out in schouwburg Adèle Bloemendaal is terugge keerd naar de Nederlandse theaterzalen en volgens het pers bericht van Jopp van den Ende Theaterproducties is dat vooral te danken aan Van den Ende. Komende week geeft Adèle in Venray een try out-voorstelling van 'Comeback Nr. 1'. De officiële premièredatum is 24 oktober. 'Een programma waarin ontoe- rende liedjes samengaan met de grofste grappen' zo meldt het pers bericht. Met tekstschrijvers als Willem Wilmink, Hans Dorrestijn, Jan Boerstoel en Frans Mulder zit het tekstueel in idere geval gebei teld, zou je zeggen. Muzikaal zit het ook wel snor: de composities zijn van de hand van Willem Ennes, voormalig toetsenist bij Solution, en de laatste jaren stevig aan de weg timmerend als begeleider van theaterartiesten en componist. Regisseur is Dick Hauser. De voor stelling van Bloemendaal staat geprogrammeerd voor dinsdag 30 september. MYSTERY TRAIN Woensdag 1 oktober komt Jango Edwards naar Venray met z'n nieuwste programma, getiteld 'MUM'. Edwards, één van de insp- rirerende krachten achter het Festival of Fools, vond z'n weg van de straat naar de theaterzalen. Daarin keert hij terug naar z'n wor tels. De voorstelling begint zoals gebruikelijk om 20.00 uur. Donderdag 2 oktober raast een spooktrein door de schouwburg. 'De spooktrein' is de titel van een myste ry musical, een spannend muzikaal uitstapje, geschreven door Jan Boerstoel (tekst) en Martin Waddington (muziek). Zij baseer den zich op een Engels toneelstuk uit 1925. Het verhaal (heel kort): een groep reizigers moet midden op de heide van Cornwall overstappen, maar de trein komt niet opdagen. De stationschef vertelt' de reizigers het verhaal van de spooktrein en is even later dood... Zondagmiddag 5 oktober een voorstelling van Poppentheater Tierelijn. In 'Het huisje in het bos' speelt Tierelijntje, het geadopteerde dochtertje van Jan Klaassen en Katrijn, de hoofdrol. Een spannende voorstelling voor kinderen van vier tot tien -en voor de ouders- die ruim een uur en een kwartier duurt. Aanvang 14.30 uur. Op zondagmiddag 28 september is er van 13.00 tot 17.30 uur open huis in galerie 'De Lochting' Venray, in het kader van een nieuwe expositie. Tijdens de openingsmid dag zullen de kunstenaars, Toos Vos uit Hilversum, Bert van Triet uit Nieuwe Pekela en Jan Althuizen uit Griendtsveen aanwezig zijn. Met hen kunt u in gesprek gaan over hun werk. Deze openingsmiddag wordt muzikaal opgeluisterd door klassiek gitaarspel, dat verzorgd wordt door Leon en Paul Martens uit Bakel. Toos Vos. Beeldhouwster, haalt haar onderwerpen uit de natuur, kij ken naar mens en dier. Ook zijn het vaak explosies van gevoelens, gebeurtenissen en dromen. Toos werkt in steen, brons en aluminium- cement. Haar beelden zijn zowel voor binnen als voor buiten geschikt. Jan Althuizen. Schilder uit de Peel en docent Beeldende Vorming aan het St. Willibrord Gymnasium te Deurne. Als inspiratiebron voor zijn schilderijen gebruikt Jan Een aantal jaren geleden werd bij Danscentrum Janssen in Venray gestart met het verzorgen van dans lessen speciaal voor single's. In de loop der tijd is deze doelgroep uit gegroeid tot een flinke club die elkaar wekelijks terugziet tijdens de cursus. Daarnaast worden er momenteel ook nog diverse andere activiteiten georganiseerd waaraan gretig deelgenomen wordt door de cursisten. Na een viertal succesvolle wintersportvakanties gaat de komende winter de eerste lustrum wintersportreis plaatsvinden naar de vaste stek in Tsjechië. Ook de afge lopen zomermaanden waren er diverse activiteiten zoals een acht daagse reis speciaal voor single's naar Mallorca en als hoogtepunt een 23-daagse reis naar Indonesië. In het verleden werd regelmatig de opmer king gemaakt of het niet mogelijk was een dansavond te organiseren speciaal voor single's. Dit heeft geresulteerd in een maandelijks terugkerende avond die vanaf de eerste keer al goed bezocht werd. Omdat deze avonden een open karakter dragen zijn ook niet-leden van harte welkom om andere leef tijdsgenoten te ontmoeten in een ontspannen sfeer. Vaak wordt gedacht dat op dit soort avonden de mannen in de meerderheid zijn. Wonderbaarlijk genoeg is dit niet het geval. De regio waaruit de bezoekers van deze avonden komen is ook verbazingwekkend. Zelfs vanuit Eindhoven en Nijmegen komen mensen naar Venray om de sfeer te proeven, en een gezellige babbel of zelfs een dansje te wagen. Vanaf vrijdag 26 september wordt er weer gestart met de maandelijks terugkerende singleparty's. De eer ste editie draagt een speciaal karak ter, want tijdens deze avond kan er geheel en kostenloos deelgenomen worden aan Green Jack, een nieuw communicatief spel waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De aanvang van deze avond is 21.30 uur. Voor meer informatie: 0478-510500. Althuizen natuurvormen en land schappelijke thema's uit de Peel: een bosrand, moeras, een grillige boom of stronk. Jan Althuizen ver werkt de werkelijkheid niet tot een realistisch plaatje, maar tot half abs tracte vormen, die de suggestie oproepen van bomen, landschappen en figuren. In zijn gemengde tech niek 'aquarel-vetkrijt' wordt sterk intuïtief gewerkt met directe verfs treken en grafische krijtlijnen. Met heel oude technieken (aquarel-vet- krijt en acryl met arabische gom ofwel batiktechniek op hout) weet hij in een eigentijdse sfeer de Peel tot leven te brengen. Bert van Triet. Beeldhouwer en docent Beeldende Vorming aan het Dollardcollege te Winschoten. De beelden van Bert van Triet ontstaan vanuit een bepaalde materiaalkeuze, die per beeld heel verschillend kan zijn (metaal, hout, steen, gips) alhoewel hout een lichte voorkeur geniet. Zijn werken bestaan uit geabstraheerde (al of niet gestileer de) figuren en organische vormen. De beelden ontstaan dikwijls intuï tief en gaan vaak uit van de vorm, die in het hout of de steen aanwezig is. Het is wederom een verrassende expositie, die een bezoek aan de galerie zeker de moeite waard maakt. De expositie duurt tot 2 november. Galerie 'De Lochting', Laagheidseweg 16 Venray (richting Overloon). Open op zaterdag en zondag van 13.00-17.30 uur en op telefonische afspraak, tel. 0478- 585173. Zaterdag 11 oktober is er weer een rommelmarkt in de Kiosk. Tafels te huur a ƒ12,50. Zaal open om 07.30 uur, verkoop vanaf 09.00 uur, info: tel. 0478-586872. Op zondag 28 september om 14.30 uur zal op het terras van res taurant 'de Zonnebloem' (gelegen op het St. Annaterrein van het VvGI, lokatie Noord) een muziekuitvoe ring gegeven worden; leerlingen en docenten van de muziekschool Venray verzorgen een programma met muziek voor dwarsfluit, klarinet en slagwerkensemble. Tot slot zal het docentencombo van de muziek school Venray optreden; toegang is gratis. Inbraak in kledingwinkel In de nacht van donderdag op vrijdag was toegang verkregen tot een kledingwinkel aan de Patersstraat. Wat er precies ont vreemd werd kon hangende het onderzoek én de inventarisatie niet worden medegedeeld. Uw recht onze zorg Als vanouds: T A THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thijssen Mr. M.J.L. van den Aker-Grojfen Langeweg 83. 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: Zaterdag 27 sept.:H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag 28 sept.:J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, E Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: Zaterdag en zondag: G. v.d. WEYER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. v. HEK tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en H. v. WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en z uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: J. berkeRs Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEESTE LIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3