PEEL EN MAAS A.s. zondag eerste editie Taptoe Peelland Voorrang voor fietsers in Landweert Rooyse VK jubileert Afscheid leerkrachten Foekepot Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Tref.nl T4 Nieuw in de bieb Groot feest in de Hommel Werk aan Mgr. Hanssenstraat begint WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING versteek van de Fluitekruid hebben (bromfietsers voortaan voorrang op het verkeer op de Kruidenlaan Vernielingen aan auto Een 60-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn aan de Pastoor van der Gaetstraat geparkeerde personenauto. Ruitenwissers, antenne en spiegels waren op grove wijze vernield. Diefstal personenauto Woensdag werd tussen 09.15 en 19.00 uur een op de parkeerplaats bij het station geparkeerde Volkswagen Golf diesel, met een waarde van 25.000,- gestolen. De gedupeerde is een 65-jarige inwoner van Geysteren. Gestolen vrachtauto teruggevonden In de nacht van woensdag op don derdag werd de afrastering van een transportbedrijf aan de Vennootstraat vernield om toegang tot het terrein te verkrijgen. Ontvreemd werd een kleine vracht auto van het merk Mercedes Benz. De waarde van die vrachtauto is niet bekend. Die vrachtauto werd de volgende dag onbeheerd aangetroffen op een parkeerplaats in het Brabantse Heeze. Na technisch onderzoek werd de vrachtauto weer aan de eigenaar teruggegeven. Venten zonder vergunning bewoner van de Deputé in Oirlo vertrouw de het toen een man' hem een set pan- wilde verkopen. De man had de gelezen, indien met vertrouwd, de politie te De politie kon de een 67-jarige inwoner van in Oirlo aanhouden. De beschikte niet over een vent- irgunning die volgens de APV in vereist is. De pannenvoor- werd in beslag genomen, ter- de man proces verbaal kreeg Taptoe Venray is dood. Lang vanijeve Taptoe Peelland. Deze variant ijftie peen bekend gezegde is van toe- n set ass'nP °P ^et n'euwe initiatief 'n, an drie muziekkorpsen en GGW Ie Peel. Zondag 28 september 'ji ideeft Taptoe Peelland haar eer- telijl |e £ditie op de sportvelden van me'i et Vincent van Gogh Instituut vot jngs de Oostsingel, inzit Dit voorjaar werden de nieuwe in Iü lannen voor een regionale taptoe ekendgemaakt. MMSK St. Petrus jpt j anden uit Venray, Drumfanfare leume en de drum- en showband l,Theobaldus uit Overloon hadden 5 koppen bij elkaar gestoken om te omen tot de Taptoe Peelland. toarbij is nauw samengewerkt met - JiGW De Peel, de luchtmachtbasis midden in de Peel ligt. De eerste editie van Taptoe Peelland vindt dus in Venray plaats. PARA'S De opening van de Taptoe zal zeer spectaculair zijn. Zes para's sprin gen vanuit een vliegtuig naar bene den en brengen verschillende vlag gen mee. Zij zullen op het Taptoeterrein landen waarna alle deelnemende korpsen gezamenlijk "Fanfare zum Fest" zullen spelen. Dat gebeurt zondagmiddag om 15.00 uur. Om 15.15 uur treedt als eerste de drum- en showband St. Theobaldus uit Overloon op. Dit voormalig tam boerkorps van het Overloonse Gilde treedt sinds 1985 op als showkorps met zeer goede successen. Om 15.30 is het de beurt aan het Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Willibrordus uit Meijel waarna de pauze plaatsvindt. Tijdens de pauze is de verloting van een ballonvaart. "De Thuisclub", MMSK St. Petrus Banden vervolgt het pro gramma om 16.30 uur. Daarna is het de beurt aan de gasten uit Friesland, de "Strense Slotlanders" uit Franeker. Drumfanfare sluit de rij van korp sen waarna een spetterende finale gepland staat met daarin een koraal door het Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Willibrordus, het Taptoe signaal op trompet door Alex van Rattingen en het Wilhelmus door alle korpsen. De taptoe is om 17.30 uur afgelo pen waarna om 17.45 bij goed weer, de luchtballon zal opstijgen. Inde Venrayse wijk Landweert mllen fietsers vanaf komende eek op een aantal doorgaande voorrang krijgen op auto's, sï gaan om de Kruidenlaan, eutelbloem en Klaproos. !De maatregel werd al eerder aan- ikondigd in het beleidsplan ver ieren vervoer en zal vanaf komen de week haar beslag krijgen. De gemeente zal deze week de beno digde borden plaatsen, zoals de bekende driehoekige voorrangsbor den. Verder zullen er tijdelijke boren en spandoeken worden geplaatst die weggebruikers attenderen op deze voor Venray nieuwe verkeersmaat regel. Overigens is het de bedoeling dat de nieuwe voorrangsregel straks ook in andere delen van Venray-kom, zoals Stationsweg, Henri Dunantstraat, wordt ingevoerd. De maatregel is een uitvoering van het zogeheten duurzaam-veilig- beleid van de gemeente Venray waarin veel aandacht is voor de ver keersveiligheid van de fietser. JJ wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze "aar binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende ^drijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen Per week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Voor meer informatie over presentatie op internet pnt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, lax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Nieuw: Volvo V40T4. Snelheid! ook daarin zit de kracht van de Volvo V40 T4, 200 pk. 235 Km/h, T4-genieten begint al bij 59.400.- Uiteraard ook verkrijgbaar als S40. VOLVO HANS KOK VENLO B.V. Venrayseweg 28, industrie-terrein Groot Boller - Venlo - tel. (077) }8z 18 18. De bibliotheek Venray is gestart met de uitleen van cd-roms. Er zijn inmiddels 250 cd-roms te leen. De collectie bestaat uit informatieve cd- roms op allerlei gebied zoals kunst, moderne talen,, huis tuin, rei zen.Verder zijn er simulatie- en adventurespellen. Vanzelfsprekend zijn er ook cd-roms voor kinderen, want ook dit nieuwe medium is niet aan leeftijd gebonden. Door de korte uitleentermijn van één week zal er in het aanbod vol doende keus zijn. Het uitleentarief bedraagt ƒ6,- per week. Nadere technische informatie geeft de fol der die verkrijgbaar is aan de balie van de bibliotheek. Op zaterdag 27 september aan staande wordt in basisschool De Hommel aan de Oostsingel 39 een grootse feestdag voor jong en oud georganiseerd. Het feest duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Het feest is de afsluiting van een project waaraan de kinderen van de school de afge lopen week gewerkt hebben. Het project ging over de positie van kin deren in de wereld en over vooroor delen, waar ook kinderen mee zit ten. Zo zullen er op de zaterdag presentatie-standjes zijn van Unicef, Foster Parents en de Wereldwinkel. Er zijn culinaire standjes, waar tegen redelijke betaling lekkere hap jes uit diverse culturen te koop zijn. Er is tegen een redelijke betaling een spelletjeskaart voor kinderen; een ballonnenwedstrijd, springkus sen enz. Maar ook een rommelmarkt en een boekenmarkt. U ziet: voor elk wat wils. We hopen dat véle kin deren en hun ouders op zaterdag 27 september aanstaande de weg naar de Hommel zullen vinden. Ook gezinnen die nog niets met de Hommel hebben te maken zijn van harte welkom. U kunt deze dag ook allerlei info over de school krijgen. Maandag 6 oktober begint de aannemer, in opdracht van de gemeente, aan de reconstructie van de Mgr. Hanssenstraat (tus sen Stationsweg en Geijsterseweg). Het werk gaat ruim twee maanden duren. Om de overlast te beperken wordt het werk in fasen uitgevoerd. De Mgr. Hanssenstraat wordt eveneens in fasen afgesloten. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Stationsweg, de Oirloseweg en de Wittevennenweg. Donderdag 2 oktober wordt in het gemeenschapshuis in Oostrum een informatie-avond gehouden over de reconstructie van de Mgr. Hanssenstraat. Die begint om 20.00 uur. Alcoholcontrole In de nacht van maandag op dins dag hield de politie weer een alco holcontrole van 12.00-02.00 uur. Vijf bestuurders moesten blazen, maar geen van de bestuurders over schreed met blazen de fatale grens. Kwaliteit en Kwaliteit Kwaliteit en kwaliteit horen bij elkaar. Die mening zijn de mensen van Plusmarkt toegedaan. Reden om met het Circus Herman Renz een actie op te zetten. Via een spaarsys teem konden klanten van Plusmarkt voor slechts vijf gulden naar het cir cusdat haar tenten had opgeslagen in Overloon. Vorige week waren drie voorstellingen nagenoeg uitver kocht. voornamelijk gevuld met klanten van de Plusmarkten uit de regio. Voor Sraar van Dijck van de Plusmarkt in Landweert was het dinsdagmiddag een bijzondere voorstelling. Aan het eind van het programma mocht hij. gezeten op een grote olifant, de piste betreden om het publiek te bedanken voor hun komst. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1997 - NR. 39 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG De Rooyse Volleybal Kombinatie viert aanstaande zaterdag hun veertigjarig bestaan. Van 18.00 tot 20.00 uur kunt u het bestuur feliciteren met deze mijlpaal tijdens een receptie, gehouden in de foyer van de schouwburg. 40 JAAR IN HET KORT In 1957 werd er op initiatief van F. Janssen, M. Custers en kapelaan J. Heymans een volleybalvereniging opgericht, nog zonder naam. Er speelden alleen mannen in deze ver eniging. In 1958 werd de naam VC Rooy aan de vereniging gegeven en werd er een eerste ledenvergadering gehouden waarin een bestuur werd gekozen. In 1958 kon ook een damesafdeling worden opgericht. In de eerste jaren werd alleen deelgenomen aan de zogenaamde wilde competitie, maar al snel werd 1 herenteam ingeschreven bij NeVoBo. In de loop van de jaren heeft het aantal teams nogal gevarieerd en werden er met wisselend succes resultaten behaald. Het hoogste niveau dat werd gespeeld was voor het damesteam drie seizoenen in de eerste divisie (1976-1979) en voor de heren 1 seizoen (1979/1980). In 1961 werd voor de eerste keer met een juniorenteam aan de com petitie deelgenomen. En in 1972 startte het eerste veteranenteam. In 1985 werd overeenstemming bereikt met Lyceum 64 om te komen tot een fusie. Lyceum 64 is een vereniging, ontstaan op het Boschveldcollege onder de bezie lende leiding van pater W. Timmermans. Hij begon op school een groepje jongens (ook van het Internaat) het volleybalspel bij te brengen. Er werd in het begin deel genomen aan toernooien in de buurt. In 1969 kwam er ook meisjes op school en werd een meisjesteam gevormd. Ook Lyceum 64 behaalde vele successen. In 1970 en in 1971 werd het jongens-aspirantenteam lands kampioen. In 1972 worden deze jongens landskampioen bij de junio ren. In 1976 worden de meisjes tweede bij de Open Nederlandse Kampioenschappen. Bij het samengaan van de vereni gingen onder de nieuwe naam Rooyse Volleybal Kombinatie speel de het eerste herenteam in de twee de divisie en het eerste damesteam in de derde divisie. In totaal zijn er nu vier dames teams en twee herenteams. De jeugd bestaat uit zes meisjesteams en drie jongensteams, inclusief minivolley- bal. De veteranenafdeling bestaat uit drie heren- en vijf damesteams. Vooral de damesafdeling draait erg goed. Het eerste veteranenteam werd vorig jaar voor de derde keer op rij kampioen in de hoogste klasse van de veteranencompetitie. Ook hebben zij voor de derde keer de bekerwedstrijden gewonnen en de beker definitief naar Venray gehaald. De dames-senioren spelen op dit moment in de promotieklasse en zullen met veel jonge speelsters een zware dobber krijgen. Het eerste herenteam werd vorig jaar kam pioen en komen nu uit in de promo tieklasse. Met het nieuw ontwikkelde beleidsplan en het Rooyse VK- jeugdplan dat sinds kort gesponsord wordt door SBS-bank zien wij de toekomst zonnig tegemoet, en hopen dat we bij ons gouden jubi leum weer teams in de (hogere) nationale competitie hebben. In het kader van het 40-jarig jubi leum een oude foto van dames I van VC Rooy uit de jaren zeventig. V.l.n.r zittend: Coby Arts, Mieke Beerkens, Tiny v. Asten, Marian Swinkels; staand: Ank v.d. Veer, Mieke Timmermans. Ria Thielen. Els Hendrix, May Kersten, coach Martin Hendriks. Dhr. Martin Hendriks is tegen woordig voorzitter van de Rooyse VK. Bestuurders zijn gewaarschuwd Zaterdagmiddag hield de politie aan de rondweg Brukske een pre ventieve controle over het dragen van de autogordel. Tijdens de tussen 14.00 en 15.00 uur gehouden con trole werden 20 bestuurders gecon troleerd en daarvan hadden negen tien bestuurders de gordel niet om. Maandagmorgen werd nogmaals een dergelijke controle gehouden en van de tien gecontroleerde bestuur ders hadden er negen de gordel niet om. De leiding van de basiseenheid Venray heeft, gezien de score, besloten om met onmiddellijke ingang, als daarvoor mankracht beschikbaar is, te gaan controleren maar dan met het uitdelen van een transactie. Het niet dragen van de autogordel zal dan met een vorde ring van 80 gulden worden gehono reerd. Men zij gewaarschuwd ste instantie als vervangster voor enkele dagen via een benoeming voor één of enkele dagen per week naar een volwaardige parttime baan als groepsleerkracht. Bij de aanvang van deze tweede termijn als kleuter leidster en vanaf 1985 als groepsle raar. waren beide dames tien a vijf tien jaar ouder dan hun collega's, die bij hun benoeming vrijwel alle maal rechtstreeks van de PABO afkwamen. In de jaren zeventig, toen vernieuwingen en veranderin gen tradities in een kwaad daglicht leken te stellen, zullen Tiny en Bep waarschijnlijk regelmatig vraagte kens hebben gesteld bij het tempo van de veranderingen en de stellig heid waarmee ze verdedigd werden. Ze volgden de ontwikkelingen op de voet en kozen heel duidelijk en relativerend hun eigen weg, daarbij zeker gesteund door hun ervaring en vakkundigheid. De zorg voor de kinderen die jaar in jaar uit aan hun begeleiding werden toevertrouwd bleef altijd voorop staan. Hun con tacten met ouders waren intensief en hartelijk. Binnen het team waren ze nauw betrokken bij het wel en wee van collega's. Tiny beheerde jaren lang het 'rouw- en trouw'-fonds en was heel regelmatig van de partij wanneer er 'gestapt' werd. Bep was in haar element bij de voorbereiding en organisatie van feestelijkheden: efficiënt en voortvarend. Het team van de Foekepot zal beide collega's nog vaak missen. Op de eerste plaats om hun hartelijke belangstelling voor kinderen, ouders en collega's en ook hun nuchter oor deel binnen het teamoverleg. Op 30 september aanstaande wordt hen in de aula van de Foekepot een afscheidsreceptie aan geboden van 17.00-18.30 uur. Per 1 oktober aanstaande gaan mw. Bep v. Casteren en mw. Tiny Verschuren, beide werkzaam op RK Basisschool de Foekepot in Venray, gebruik maken van de regeling FPU. Voor hun benoeming aan de Foekepot in de jaren 1977/1978 hadden beide dames al een onder- wijscarrière achter zich; Bep als hoofdleidster en Tiny onder meer als leerkracht in het speciaal onder wijs. Zoals dat destijds te doen gebruikelijk was, beëindigden ze die loopbaan toen hun eigen kinderen geboren werden. Van ouderschaps verlof en aanverwante regelingen was nog geen sprake. De enige, algemeen aanvaarde regeling was: moeder worden einde loopbaan. Toen hun beider kinderen ouder en zelfstandiger werden, begonnen Bep en Tiny beiden een nieuwe loopbaan op basisschool de Foekepot. In eer-

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11