vzo Schoenwinkel Ariaens 70 jaar in Venray INatuurlijke plantaardige modeshow! Agri Business Groep Venray e.o. gaat gemotiveerd van start 'Wat Venray bewaarde Demonstratie theezakjes vouwen door Tiny v.d. Plas Theorieavond verkeersregels Info-avond over persoons gebonden budget Theorieavond verkeersregels Weer geslaagde fietstocht Mosselavond in Buitenlust Huidtherapie: wie, wat en hoe? Omroep Venray programma- in fo PEEL EN MAAS donderdag 18 september 1997 - Pagina 9 Zondag Camel Land Rover in centrum AI zeventig jaar kunnen mensen uit Venray en omgeving bij Ariaens tercht voor goede en modieuze schoenen. En op dezelf de plek in de Grotestraat. Het familiebedrijf viert het jubileum onder het motto 'Ariaens Modeschoenen 70 jaar aan uw voeten'. Deze week worden drie open dagen gehouden. Trekker op zondag is een originele Land Rover, die aan de Camel Trophy heeft deelgenomen. De geschiedenis van Ariaens Modeschoenen begint in 1927. Thei Ariaens en z'n vrouw Theodora Ariaens-Kosman begonnen toen in het huidige pand aan de Grotestraat een schoenwinkel annex ambachte lijke schoenmakerij. In 1964 zetten zoon Joop en echtgenote Gerry de zaak voort en inmiddels staat de derde generatie Ariaens klaar om het roer over te nemen. Bij Ariaens wordt sinds jaar en igeen uitgebreide collectie dames- en herenschoenen van de betere De Camel Trophy Landrover is a.s. zondag te zien in hel centrum van Venray. merken verkocht. Persoonlijke ser vice en een goed advies staan daar bij voorop. FEEST Om het niet alledaagse jubileum luister bij te zetten, houdt Ariaens drie dagen feest. Iedereen is van harte welkom om een glaasje te komen drinken en gelijktijdig de nieuwe najaarscollectie te passen en bewonderen. Op de kopers van een paar schoenen ligt een leuke shop- per of rugzak te wachten. Gratis. Het winkelend publiek kan buiten genieten van een straatartiest en zondag 21 september (koopzondag) is in de Grotestraat een echte Camel Trophy Land Rover van dichtbij te bekijken. U maakt dan ook kans om een paar Camel Trophy Boots te verdienen. L Zondag 21 september in het Venrayse centrum 1448 Zondag 21 september staat het Venrayse centrum in het teken van de nieuwe najaarsmode. In het gehe le centrum kunt u de nieuwe najaarsmode aanschouwen door middel van diverse shows. Op het Henseniusplein zal vanaf 13.00 uur een natuurlijke plantaardige mode show te zien zijn. In samenwerking met .Lifestyle, Olympic Sport, Modehuis Thomassen, Ricor en Bipemenhuis Angèle, krijgt u ver- ide creaties en accessoires te bndag 21 september an Na een heleboel hobby's op knut- el- en handvaardigheidgebied is Tiny v.d. Plas ongeveer twaalf jaar geleden in contact gekomen met ori gami. Zij was meteen verliefd op al dat mooie papier en de mogelijkhe den ervan. Na twee cursussen gevolgd te hebben, heeft zij de Nederlandse en Japanse docente nopleiding gedaan. Zij geeft sinds een jaar of tien met veel succes ori gami cursussen. Helemaal gek van mooie papier tjes is zij begin 1992 met het vou wen van theezakjes begonnen. De eerste kaart ermee was voor de ver jaardag van haar zus en sindsdien zijn er vele honderden gevolgd. Het is een echte verslaving geworden, want er gaat geen dag voorbij zon der dat zij gevouwen heeft. Met haar boekjes heeft zij vele duizenden mensen besmet met een theezakjes-virus. In 1994 was het lerste boekje 'Originele wensideeën net theezakjes' het best verkochte tobbyboek. In 1995 was boekje nimmer twee 'Toveren met thee zakjes' het best verkocht en stond hoekje nummer drie 'Zeg het met theezakjes' op de tweede plaats. In 1996 stonden er drie boekjes van haar in de top 20 van de non fictie en heeft zij in september het 500.000e exemplaar van de theezak- jesboekjes mogen ontvangen. Inmiddels is er een boekje vou wen met kaleidoscooppapier (voor .mensen die weinig of geen theezak jes hebben een prima alternatief) wat ook in het Frans en Engels ver bid is. Tot nu toe zijn er negen dejes vouwen met theezakjes uit gebracht waarvan een boekje is samengesteld met de kaarten die ingezonden waren voor de landelij ke 'vouwen met theezakjes' wed strijd. In het najaar komen er nog twee boekjes uit. Waarom het vou wen met theezakjes zo'n succes is kan zij niet helemaal verklaren, maar zij denkt dat men het leuk rindt om eerst de zakjes te moeten Verzamelen en dat men deze hobby kan uitoefenen met kosteloos mate- naal. Tijdens de koopzondag, 21 sep tember, zal Tiny van der Plas van ".00 tot 17.00 uur een demon stratie geven in Boek- en {kantoorboekhandel Van den Munckhof bv. zien in de nieuwe herfst- en winter mode. Bloemenhuis Angèle laat door het maken van accessoires en boeketten met een plantaardig tintje zien dat er meer te doen is met bloemen en planten. Ook in de winkel van Angèle komt dat goed tot uiting. Zo geven Angèle en haar medewerk(st)ers ideeën over het arrangeren van de potten in combi natie met kamerplanten. Natuurlijk zijn ook de interieurartikelen hierop aangepast, verweerde fotolijstjes, kandelaars, glazen windlichten en vazen met zand en schelpen zorgen ervoor dat de klanten ook in de late zomer nog de sfeer van de zomer in huis halen. Tijdens de show op 21 september laat Angèle diverse boe ketten en plantaardige accessoires zien volgens de nieuwste trends en najaarsmode. Lifestyle is al bijna tien jaar gevestigd aan het Henseniusplein te Venray. Deze winkel verkoopt zowel dames- als herenmode. Bekende merken als Inwear voor dames en Martinique voor heren voeren de boventoon. Schoenen vor men een modieuze aanvulling van het modesilhouet zoals dat bij Lifestyle verkocht wordt. Deze schoenencollectie is van Cinderella. De nieuwe kleuren voor dit seizoen zijn vooral bruin, caramel en zwart. Aangevuld met groen en natuurlijk zwart zal dit weer zorg dragen voor een modieus najaar 1997. Suède, suedine en fluweel zijn de ver nieuwde stoffen voor de herfst '97. Olympic sport is gevestigd aan het Henseniusplein 5c te Venray. Eigenaren Gerardine en Ger Schlooz uit Bergen runnen deze sportspeciaalzaak sinds november 1996. Zij dragen zorg voor de spor tieve mode van met name de volgen de merken: Australian. Cavello, Nike, O'Neill, Kappa, Fila, Adidas, Reebok. Oxbow en Speedo Badmode. Buiten de sportmode wordt de collectie compleet gemaakt met alle mogelijke acces soires die er in de sportwereld te bedenken zijn. Buiten deze mode is de schoencollectie niet weg te den ken. Zij neemt een prominente plaats in in deze trendy sportshop. Ook verenigingen en sportteams vinden hier hun complete assorti ment in het door hun gewenste merk cq. tenue. Kortom: Olympic is van alle markten thuis. Ricor is gevestigd in de Grotestraat te Venray. Hier vindt u een grote collectie kleding, sieraden en accessoires die u prima kunt dra gen bij de nieuwste najaarsmode. Thomassen Mode Venray is sinds 1881 gevestigd in Venray. Vanaf nu kunt u kennis maken met de nieuwe najaarsmode bij Thomassen Mode. Sportieve en elegante modellen in een verscheidenheid van kleuren en materialen. Niets is voorgeschreven, alles mag. Ja, de nieuwe najaarsmo de is zo inspirerend en boeiend... Ook presenteren wij ons nieuwe merk Apanage. Een collectie exclu sieve, hoogwaardige en veelzijdige mode met elke maand nieuwe the ma's. Kortom u zult fantastische inspi rerende shows te zien krijgen zon dag 21 september in het Venrayse Tijdens de oprichtingsvergadering van Agri Business Groep Venray e.o. (maandag 8 september jl. in hotel Asteria) hebben 45 bedrijven zich aangemeld als lid. Reden voor de initiatiefnemers, waaronder voor zitter Jan Houben, de champagne te openen aan het eind van de feestelij ke ledeninschrijving. DOEL EN ACTIVITEITEN De Agri Business zijn de toeleve rende en afnemende bedrijven van de agrariërs. Tijdens de opening ging Jan Houben uitvoerig in op het belang van een bundeling van de Agri business in de regio Venray. Immers de werkgelegenheid die deze bedrijven bieden en de omzet die ze realiseren is substantieel namelijk: 1625 arbeidsplaatsen en 1 miljard omzet. Een sector dus om rekening mee te houden. De Agri Business Groep wil een bundeling, samenhang tot stand brengen tussen de onderne mingen in deze sector. Dat heeft als voordeel dat belangen beter behar tigd kunnen worden, dat krachten van individuele leden beter benut kunnen worden en dat de leden zich beter en krachtiger kunnen laten representeren bij overheid, gemeen tes en consument. INBRENG VAN LEDEN De aansluitende presentatie van Leo Driessen (Rabobank Zevenrode) en Jan Janssen (SaWeCo) prikkelde de aanwezigen hun visie te geven op het te volgen beleid. De opmerkingen, ideeën en suggesties waren talrijk. Met name de presentatie van de ondernemin gen/leden in de regio naar verschil lende doelgroepen werd gezien als een belangrijk punt. Overheid, agra riërs, onderwijsinstellingen, consu menten, pers, milieugroepen zullen via de Agri Business Groep inge licht moeten worden over wat de sector betekent in de regio. Uit de levendige discussie bleek dat de leden gemotiveerd zijn en het belang duidelijk inzien van het ini tiatief. Het voorlopige bestuur nam de suggesties, ideeën en opmerkin gen dankbaar in ontvangst en ziet hierin een stimulans om direct aan het werk te gaan. SAMEN STERK... EEN SPREKEND VOORBEELD: DEMO'97 De eerste gebeurtenis waar de Agri Business Groep Venray e.o. zich zal presenteren is Demo'97. Het initiatief van Hay Aerts, Van Leendert, SaWeCo en de Rabobanken uit de regio is geba seerd op dezelfde doelstellingen als die van de Agri Business Groep.Samen initiëren, samen pre senteren! Demo'97 wordt op 20 en 21 september aanstaande in Meerlo gehouden. Er zijn die dagen demon straties van de vier organiserende bedrijven en van zestien andere deelnemende bedrijven. Het bleek namelijk al snel dat vele bedrijven in de regio deel wilde nemen aan een dergelijke happening. De vak dag op zaterdag 20 september zal voornamelijk gevuld worden door geleide demonstraties. De familie dag (zondag 21 september) is bestemd voor het hele gezin. Het beloven spectaculaire en amuseren de dagen te worden voor mensen uit het vak en consument. Vandaar dat Agri Business Groep Venray e.o. zich zal presenteren op Demo'97. HOE VERDER De vergadering ging akkoord met het voorstel de initiatiefnemers (de negen leden van de werkgroep) te benoemen tot voorlopig bestuur. Op 11 december zal op de algemene ledenvergadering een definitief bestuur worden gekozen. Voorzitter is dus Jan Houben, secretaris Jan Janssen (SaWeCo). Bij hem kunt u ook terecht voor meer informatie of als u lid wilt worden van de Agri Business Groep. 'Alle bedrijven uit de gemeenten Venray, Meerlo- Wanssum en Broekhuizen zijn wel kom', aldus Jan Houben. Expositie in museum 't Freulekeshuus PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op maandag 24 en dinsdag 25 april 1950 brachten koningin Juliana en prins Bernhard een officieel bezoek aan de provincie Limburg. In het kader hiervan bracht het koninklijk paar op 25 april een bliksembezoek aan Venray. VERZOEKEN EN ONTHEFFINGEN Ter gelegenheid van het hoge bezoek werd aan de werkgevers het verzoek gedaan hun personeel op de dag van het bezoek, met behoud van loon vanaf 16.00 uur vrijaf te geven. Verder werd dringend verzocht om langs de route, die het koninklijk paar zou volgen, uitbundig te vlag gen en de straten te versieren. Ook werd van officiële zijde er de aan dacht op gevestigd, dat moest wor den voorkomen, "dat bij het passe ren van de koninklijk stoet zich honden of kippen op de rijbaan kon den bevinden". Daarom werd een dringend verzoek gericht tot de bewoners, die langs de te volgen route woonden om zolang de stoet niet was gepasseerd, hun honden en kippen in een deugdelijk afgesloten hok te houden. Een aangename bijkomstigheid van het bezoek was, dat ter algeme nen kennis bekend werd gebracht, dat voor de gehele gemeente: a. een algemene ontheffing werd verleend van het dansverbod en wel vanaf 18.30 uur tot 23.00 uur. b. de café's één uur later dan nor maal mochten sluiten, namelijk om 24.00 uur. c. en er mocht in de cafés van 18.30 uur tot 23.30 uur muziek ten gehore worden gebracht. En als klap op de vuurpijl werd dan send en musicerend Venray, die avond vrijgesteld van het afdra gen van Vermakelijkheidsbelasting. VERTRAGING In plaats van om half zes, zoals was gepland, arriveerde de konink lijke stoet pas om half acht bij het bordes van het raadhuis, waar onder de wachtenden de zenuwen en koude voeten danig hadden toege slagen. Toen na lang wachten einde lijk de vorstin en de prins arriveer den, droegen de meisjes Ehren en Het aanbieden van de cadeaus aan de koningin. Goumans een wel komst versje voor en boden ze de koningin bloemen aan. In de raadzaal en in de hal van het gemeentehuis waren diverse tekeningen en schilderijen van de Venrayse kunstschilder Piet Vermeulen ter verfraaiing van het interieur toegevoegd. Snel werd een aantal handen geschud en andere plichtplegingen verricht. Hieronder het aanbieden van een pruumkesweg (traditioneel rozijnenbrood) door de buurtvereni ging "St. Oda" en namens de gemeente werd de koningin, twee in oud Venrayse klederdracht gestoken poppen aangeboden. De kleding, die de poppen'droegen, was vervaardigd door de vaardige handen van mevrouw Nella Thuijls. Nog heel even werd er tijd geno men voor het nuttigen van een kopje thee en het roken van een sigaret en verder ging het in ijltempo naar de Sint Petrus-Bandenkerk. Tijdens de rondgang, die de gasten onder lei ding van deken Berden, door de kerk maakten, zong het Venrays Mannenkoor op indrukwekkende wijze "Domine salvam fac reginam nostram". Hierna verlieten de hoge gasten de kerk en in het voorbijgaan werd nog snel een aangereikte krans bij het oorlogsmonument gelegd. Daarmee was het derde koninklijke bezoek aan Venray ten einde, maar wat achterbleef als een zichtbare herinnering aan dit bezoek, waren een aantal foto's. Enkele van de toen genomen foto's zijn nog tot 19 okto ber a.s. tentoongesteld in het muse um "t Freulekeshuus", Eindstraat 8, Venray. Het museum is elke woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen een afspraak maken. Brievenbus gestolen Een bewoner van de Sparredreef deed aan de politie mededeling, dat zijn voor zijn woning geplaatste brievenbus was gestolen. Hij wenste echter geen aangifte van diefstal te doen. Op donderdag 25 september geeft Rijschool Jan Janssen een grote theorieavond verkeersregels in wijk centrum Den Hoender aan de St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat, aanvang 20.00 uur. Deze avond is vooral bedoeld voor personen die reeds langere tijd in het bezit zijn van een rijbewijs. In de praktijk blijkt dat er een grote groep van deze personen nog niet volledig bekend is met een aantal verkeersregels die reeds in 1996 zijn ingegaan. Er wordt deze avond aan bijscholing gedaan voor de mensen die reeds vijf jaar of langer in het bezit zijn van hun rijbewijs. Er wordt een bedrag van ƒ5,- gevraagd als bijdrage in de gemaak te onkosten. Iedere deelnemer ont vangt na afloop van deze grote theo rieavond een waardevolle attentie waar men nog langere tijd plezier van kan hebben. Info voor deze grote theorie avond: tel. 0478-581600 en 587322. De kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom (SDS) organiseert op woensdag 1 oktober a.s. een informatieavond over het Persoonsgebonden Budget. Dhr. J. Jacobs, als coördinator verbonden aan het informatiecen trum van de SPD te Venlo, zal diver se aspecten van het PGB aan de orde stellen. Hij zal een toelichting geven bij zaken zoals de indicatie stelling, aanvraag van het PGB, het lidmaatschap van een vereniging van budgethouders, besteding van het budget, etc. Tevens zullen enkele medewerkers van het VGZ en SOL aanwezig zijn om eventuele vragen te beantwoorden. De bijeenkomst vindt plaats in basisschool De Bongerd, Eikenlaan 1 te Venray en begint om 20.00 uur. De kosten bedragen ƒ5,- p.p. Ouders en overige belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Gerrie Op 't Veld. tel. 0478-589181 Op donderdag 25 september geeft Rijschool Jan Janssen een grote theorieavond verkeersregels in wijk centrum Den Hoender"aan de St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat, aanvang 20.00 uur. Deze avond is vooral bedoeld voor personen die reeds langere tijd in het bezit zijn van een rijbewijs. In de praktijk blijkt dat er een grote groep van deze personen nog niet volledig bekend is met een aantal verkeersregels die reeds in 1996 zijn ingegaan. Er wordt deze avond aan bijscholing gedaan voor de mensen die reeds vijfjaar of langer in het bezit zijn van hun rijbewijs. Er wordt een bedrag van ƒ5,- gevraagd als bijdrage in de gemaak te onkosten. Iedere deelnemer ont vangt na afloop van deze grote theo rieavond een waardevolle attentie waar men nog langere tijd plezier van kan hebben. Info voor deze grote theorie avond: tel. 0478-581600 en 587322. Bromfiets gestolen Vrijdagmiddag omstreeks 17.00 uur werd een voor een speelgoed zaak aan de Merseloseweg gestalde bromscooter van het merk Yamaha, met een waarde van ƒ4.810,-, gesto len. De gedupeerde is een 16-jarige Venraynaar. Met een groot aantal deelnemers en dankzij het uitstekende fietsweer is de door de VZO Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel, Ysselsteyn georganiseerde fietstocht afgelopen zondag weer een succes geworden. De tocht ging via Spraeland, Geystcren naar het industrieterrein Smakterheide, waar een bezoek gebracht werd aan Timmerfabriek van Duynhoven, daarna over het 'St. Anna terrein' via Vlakwater weer huiswaarts. Door de grote deelname kan aan het Ouderenwerk, met name de 'Samen Doen Dag' in Ysselsteyn de mooie som van ƒ1.000,- overhandigd wor den. Uit de ingevulde formulieren wer den de volgende prijswinnaars getrokken: L. Weys-Jenniskens, Leunen; J. Marcel lis, Ysselsteyn; M. Michels, Merselo; A. Verschuren. Ysselsteyn en T. Weys-Verheyen, Leunen. De oplossingen: 1. Magazijnchef; 2. 257x3; 3. Oppermacht; 4. 22 jaar; 5. Burcht; 6. Meranti; 7. Woningbouw/stadspark; 8. Miljoenenlaantje. De organisatie hoopt alle deelne mers terug te zien bij de fietstocht van 1998! Met de R in de maand is het weer tijd voor mosselen. Restaurant Buitenlust houdt dit jaar daarom een mosselavond op 25 september waar men op een buitenlustige manier van deze lek kernij kan genieten. U kunt deze avond onbeperkt kunnen smullen tussen de schel pen, voorafgegaan van een heer lijke mosselsoep voor het luttele bedrag van ƒ30,- per couvert. U bent ook welkom als uw partner geen mosselen lust. Ook aan de niet mosselliefhebbers is gedacht. Voor meer informatie: restau rant Buitenlust, tel. 581181. Het beroep Het beroep van huidtherapeut is een van de jongste beroepen binnen de Nederlandse gezondheidszorg. Het is in de praktijk gebleken, dat dit beroep echter nog geen algeme ne bekendheid geniet. Mogelijk vindt om deze reden in het dagelijks leven nog onvoldoende verwijzing naar de huidtherapeut plaats. De huidtherapeut De huidtherapeut is een zelfstan dig beroepsbeoefenaar binnen het ziekenhuis en daarbuiten, vaak in een zelfstandige praktijk. Op ver wijzing van een huisarts of specia list, kunnen patiënten met een zieke of beschadigde huid door de huid therapeut worden behandeld. Het doel van deze behandelingen is hier mee de handicap of stoornis, waar onder bijvoorbeeld pijn of zwelling wordt verstaan, tengevolge van een huidaandoening op te heffen, te ver minderen of te voorkomen. Een huidtherapeut werkt als para medicus die handelt op basis van verwijzingen (artikel I Wet op de Paramedische Beroepen). Verwijsindicaties U kunt naar de huidtherapeut wor den verwezen op basis van o.a. ver kleuringen van de huid ten gevolge van bijvoorbeeld wijnvlekken, spat aderen, huidtransplantaten, littekens e.d.; lokaal gestoorde veneuze en/of lymfatische afvoer, bijvoorbeeld oedemen (vochtophopingen); pijn in huid en onderhuid, zoals bij o.a. lit tekens, na bestralingen e.d.; overtol lige haargroei; talgobstructies/acné. De behandeling De behandeling heeft veelal een procesmatig karakter, waarbij voort durend in samenspel met de patient het effect van de behandeling op de behandelbare grootheden bepaald wordt. Dit gebeurt door evaluatie van de voorafgaande behandelingen. Indien nodig wordt het behandel plan bijgesteld op grond van een veranderend klachtenpatroon. Wanneer de behandeling is afgerond vindt terugrapportage plaats naar de behandelend arts/verwijzer. De verzekering Steeds meer zorgverzekeraars ver goeden huidtherapeutische behan delingen door middel van de aanvul lende verzekering. Voor exacte gegevens is het wenselijk dat de patient zelf contact opneemt met zijn/haar zorgverzekeraar. Dit van wege het feit dat de diverse vergoe dingen erg uiteenlopend zijn. De Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten De belangen van de huidtherapeu ten worden behartigd door de Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten (NVH). Zij verzor gen de kwaliteitscontrole en organi seren na- en bijscholingsprojecten voor de leden. Tevens bemiddelt de NVH bij eventuele geschillen. Voor de regio Venray kunt u con tact opnemen met mevr. J.A. Sharpe-Swart, Penningkruid 32a, 5803 KP Venray, tel. 06-53760218. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar 'n Wandeling dur 't Roois Land Donderdag vertelt Riek Verstraelen over het beleid dat Staatsbosbeheer voert in het Maasheggen gebied. Staatsbosbeheer wil namelijk de weiden in het gebied bloemrijker maken zodat er een grotere ver scheidenheid komt aan bloemen en planten. Ook wijst ze ons op de ver schillende planten die in het gebied voorkomen zoals de kardinaalmuts, hop en hondsroos. In Museum De Peelstreek in Ysselsteyn komen we bij de keuke ninrichting in vroeger jaren met gra nieten aanrecht en pomp. Aan een van de muren hangt echter iets waar Jan Houben heel blij mee is; het gaat hier om het hoofd van Nico van Melo, Venray's beroemdste fok- hengst die jarenlang voor goede nakomelingen heeft gezorgd. Breng eens een bezoek aan Museum De Peelstreek! Maak een afspraak met Jan Houben, telefoon 541 765. U bent dan verzekerd van een enthousiaste rondleiding. (donderdag 19.00 uur. herhaling iedere maandag 18.00 uur) Waar zijn de troubadours gebleven Ook in Hegelsom (gemeente Horst) is men behoorlijk muzikaal actief. Luister donderdagavond maar eens naar Oscar Hovens bij Omroep Venray. In "Waar zijn...." verwelkomt hij een of meerdere leden van De Loeketaler Muzikanten. Ruim een week gele den kwam van de groep een CD uit. We zijn benieuwd wat er op staal. U ook? Dan afstemmen op de lokale radio in Venray, donderdag 18 sep tember) om 21.00 uur. Wilt u vragen stellen aan de leden van De Loeketaler Muzikanten? Dat kan: 512362 is ons telefoonnummer. Time Switch - bluesspecial In Time Switch presenteert Johan Philipsen dinsdagavond 23 septem ber een bluesspecial. Het uur, waar in veel onbekende maar ook beken de bluesgiganten uit de LISA aan bod komen, zal uit drie onderdelen bestaan. Het eerste gedeelte: akoestisch blues Café. Zoals de naam al aan geeft akoestische blues in een huis kamer danwel cafe-achtig sfeertje. De National Steel Guitar is hier regelmatig te horen. Het tweede gedeelte: Deep Soul Blues. Blues dus doorspekt met behoorlijk wat 'soul'. Recht uit het hart. In dit gedeelte spelen ook blaasinstrumenten een behoorlijke rol. Zelfs de wereldberoemde 'Memphis Horns' komen aan bod. Het derde gedeelte: Rockin' the blues. Blues-rock zoals die veel in de daarvoor bestemde cafés en festi vals te horen is. In het laatste gedeelte echter een paar heel speciale 'performances' met o.a. de allernieuwste sensatie op bluesgebied MONSTER MIKE WELCH, nog maar 18 jaar en die jongen uit Texas heeft werkelijk alles mee!!!! Luisteren dus, naar Time Switch, dinsdag 23 september om 20.00 uur. 'n Geur van Honing De vakantieperiode voor het lite raire programma van Omroep Venray is ook weer voorbij. Iedere laatste donderdag van de maand weer volop aandacht voor de activi teiten op boekengebied. Belangrijke bijdragen leveren het Literair"Café Venray Regio en de Bibliotheek Venray. Donderdag 25 september de eer ste aflevering na de vakantie met o.a. de schrijfster Monika van Paemel. Zij was 30 mei van dit jaar te gast op de literaire avond van het Café. Het heeft lang geduurd maar zon dag 28 september is het zover: dan presenteert het Literair Café Venray Regio een poëzie-wandelroute door Venray. In 'n Geur van Honing hoort u hoe deze route tot stand is gekomen. Verder de rubriek "Doe Mee" en nieuws van de bibliotheek. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Adres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio: St.Antoniusstraat la, Venray. Telefoon: 0478-512362; Fax: 0478- 513656. Wil bestuurder of getuigen zich melden Vorige week dinsdag omstreeks 18.30 uur fietste een 9-jarige jongen vanaf de ouderlijke woning de Brienshoekweg in Leunen in. Hij werd daar door een passerende per sonenauto geraak. De jongen kwam ten val maar liep gelukkig geen ern stig letsel op. Wel werden zijn fiets en zijn kleding beschadigd. De bestuurder reed door, zonder zich om de jongen te ontfermen. Het kan ook zijn dat hij van de botsing niets heeft gemerkt. De politie zou graag in contact komen met die bestuurder of even tuele getuigen. Het telefoonnummer is 531111.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9