berden RE 0.49 Zuidelijk deel Jerusalem-plan opnieuw op tekentafel Onderscheiding tijdens historische vergadering Van Aartsen houdt vast aan 25 korting varkenssector Dure kabel in Smakt Skaters krijgen plek in Landweert Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Privatisering groen kan gefaseerd Topper van de week Asteria k 9 Chicken wings Wings menu Kip salade Mosselavond KLEURENFOTO'S 13X18 ini v.d. Leur DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 Nr. 38 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl@munckhof- httpL//www.tref.nl@tpkrant Advertentieprijs: 0,39 p. mm (excl, btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) it 8 fili LIES 24 st| R e film ar) i Pa »r) n.t.b. men»; gofbj Feel better in I.lininr shirts MODEHUIS VENRAY Het college gaat een deel van het ontwerp-bestemmingsplan 'De Hoven van Jerusalem' nog 'ns serieus opnieuw bekijken. Dat is het resultaat van een extra verga dering van de commissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Daarbij moet de Engelse tuin bewaard blijven en moet het geplande Appartenon op z'n minst worden aangepast qua grootte en ligging. Over het atelier van mère Ancilla en het gebouw Contrast zijn de partijen minder eensgezind. (door Bert Albers) Zo liggen de kaarten na uitvoerig schudden, maandagavond door de commissie. De commotie die in Venray ontstond na de presentatie van het eerste ontwerp in juni heeft er in elk geval toe geleid dat de Engelse tuin niet hoeft te verdwij nen. Handhaven en op een of andere manier toegankelijk maken vindt een meerderheid van de commissie. Vorige week deelde wethouder Kersten al mee dat de monumentale kastanjebomen konden blijven staan. Dat heeft gevolgen voor het Appartenon, het appartementen complex dat de plannenmakers ongeveer op de plek van het mère Ancilla-gebouwtje hadden gepro jecteerd. Ook over dit onderdeel is Dinsdagavond is Theo Gommans uit Smakt benoemd tot lid van de Orde van Oranje Nassau. Gommans kreeg de [onderscheiding tijdens een histo rische vergadering van de Dorpsraad Smakt-Holthees, waarvan hij al vele jaren voorzit ter is. Het was de laatste keer dat de burgemeester van Vierlingsbeek op bezoek was bij de dorpsraad. De gemeente houdt over enkele maanden op te bestaan. Het was een drukbezochte zitting, dinsdag in het Pelgrimshuis in Smakt. Tenminste door bestuurders en leden van de dorpsraad: de vol- Dorpsraden die sneller aan de slag willen met het onderhoud van groen in het eigen dorp, mogen van de gemeente aan de slag. Ze hoe ven niet te wachten tot de uitwerking van KEERpunt klaar is of totdat de Venrayse wijkraden zover zijn. 1 Wethouder Driessen erkende dat dorpen verder op weg zijn om aan de ag te gaan met onderhoud van de openbare ruimte. Dat heeft alles met het verschil in sociale structuur tussen de dorpen en de wijken temaken. Driessen antwoordde op een vraag van de Dorpsraad Smakt-Holthees. Voorzitter Theo Gommans van de raad had z'n twijfels over de haalbaar heid van het overhevelen van groenonderhoud naar de dorpen en wijken. "Het zal moeilijk zijn om de dorpen en wijken op één lijn te krijgen", was zijn ervaring. Driessen gaf hem gelijk, maar wat hem betreft kan privatise ring gefaseerd gebeuren. V Venray leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond:: vrijdag tof 20.00 uur R u I r Nissan Micra 1.0 S, stuurbekrachtiging, dakspoiler in kleur, lichtmetalen velgen, schulfdak, blauwmetallic, spiegels en bumpers in kleur, 1996 Nu: ƒ20.900,- Volkswagens op voorraad! Theo Gommans is zeer verheugd met zijn koninklijke onderscheiding. tallige colleges van Venray en Vierlingsbeek waren aanwezig, plus een deel van het Boxmeerse college. Wat ambtenaren en de leden van de dorpsraad. Dat zie je niet elke dag. Inwoners van Smakt en Holthees vonden de verzameling werhouders blijkbaar niet interessant genoeg. Ze waren slechts mondjesmaat afgeko men op de uitnodiging om hun voorzitter Theo Gommans uit te lui den en om afscheid te nemen van de gemeente Vierlingsbeek. Na een vergadering van anderhalf uur mocht de fanfare haar opwach ting maken voor een serenade en stond Theo Gommans in het mid delpunt. Gommans stopt na meer dan een kwart eeuw met z'n werk voor de Dorpsraad en gaat zich hele maal aan z'n andere grote hobby, het kweken van cacteeën, wijden. Ook secretaris Van Loon legt z'n functie neer. De scheidende voorzitter liet de leiding van z'n laatste vergadering over aan Leen de Waal, directeur van welzijnsstichting Synthese. Die moest de zaak in goede banen lei den, nadat er klachten waren geko men over het rommelige verloop van het laatste bezoek van hel Venrayse college. De Waal. de politiek het aardig eens: aanpas sen, verplaatsen, er moet in elk geval iets gebeuren. CDA en D66 vinden dat het gebouw het uitzicht op het gemeentehuis ontneemt en daarom verplaatst moet worden. Van andere fracties, als Samenwerking en Van de Vorle, moet het apparte mentengebouw weg omdat mère Ancilla moet blijven. SCHUUR Voor handhaving van het voorma lige atelier, waarin het CAD metha don verstrekt en de brandweer een ruimte heeft, lijkt geen meerderheid te zijn. Er zijn twijfels over de histo rische waarde, om over de schoon heid maar te zwijgen. VVD'er Van Hooft durfde het gebouw 'van drie kanten een schuur te noemen'. De herhuisvesting van de brandweer en het CAD zal geen probleem opleve ren. Er komen immers voldoende gebouwen leeg op termijn. "Het is beter om te slopen als je dat binnen de exploitatie van een project kunt verrekenen", liet wethouder Kersten weten. Fractiekamers maken in het gebouw, zoals Van de Vorle voor stelde, is evenmin nodig. Daarvoor is ruimte genoeg in de Teegstaande vleugel van Jerusalem. Volgens de redenering van Kersten is sloop is ook een moge lijkheid voor het gebouw Contrast, maar daar is de politiek nog niet uit. Het CDA wil eerst goede argumen ten van het college horen en ook de rest hield de kaarten in de mouw. Alleen van Samenwerking mag Contrast tegen de vlakte. ONDER DE GROND In de zijlijn van de discussie wer den al enkele voorzetten gegeven voor de toekomst van het gebied dat bekend staat als de 'groene wig': een meerderheid van de raad is -op dit moment- te porren voor een ondergrondse parkeergarage op de plaats van het huidige parkeerterrein tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. Bovenop kan dan - net als vroeger- weer groen groeien. PvdA'er Linskens lanceerde het voorstel om een gedeelte van de Noordsingel in een tunnelbak te leg gen. Dat haalt de barrière weg die nu de 'groene wig' in tweeëen deelt. Partijgenoot Kersten liet weten de verdiepte Noordsingel bij de plan vorming op het St. Annaterrein te betrekken. "We moeten dan wel eerst eigenaar zijn, natuurlijk". Er komt een skatevoorziening in Landweert. Dat hebben b. en w. deze week besloten. Gelijktijdig met de aanleg daarvan zal ook het overige deel van het terrein, nu nog een wei, worden ingericht. Hiervoor is een globaal groenplan gereed. De totale kosten bedragen ƒ107.000,-. Burgemeester en wethouders heb ben als speelvoorziening gekozen voor een zogenaamde Fun-Box: een toestel met diverse mogelijkheden om te spelen en te stunten. Voor de definitieve keuze van het speeltoe stel zal worden overlegd met de Venrayse jeugd. Naast de Fun-Box komen er enkele kleinere voorzie ningen: een grind-buis (kleinere voorziening) en een keuze uit een board-slide, een spine-ramp of een jump-ramp. Lokatie voor de skatevoorziening is het terrein tussen Bereklauw en Fluitekruid (achter Kwik-Fit garage Gommans) in Landweert. Deze lokatie was in eerste instantie bestemd als vestigingsterrein voor Stoelen opknappen... Een bewoner van de Hoge Beek meldde dinsdagmorgen dat zij op een opdringerige manier benaderd was door een man die zijn diensten aanbood voor het opknappen van stoelen. Ook was de man bereid bankstellen op te knappen. De Venrayse ging daar niet op in en omdat ze het niet vertrouwde belde ze de politie. Toen de politie ter plaatse kwam was de opdringerige dienstverlener verdwenen. De politie is er van overtuigd dat het geen bonafide zaak was. De politie dringt aan nooit in te gaan op dergelijke aanbiedingen zoals het opknappen van tuinen, het slijpen van messen of andere klusjes. Ook niet het vegen van schoorstenen om achteraf geen spijt te hebben van de veelal hoge kosten. werknet uitzendbureau L00DSMEDEWERKERS Wie wil graag werken bij een expeditiebedrijf Bel snel voor een afspraak! 077-3873531 (Blerick) 077-3988989 (Horst) kilo Keuze uit 4 soorten: Jonge Hollander ons lekkerste jonkie Jonge Boeren Jonge Komijn Jong Speciaal Kom gratis proeven jj S ook bij u op de markt uur Rabobank Oostrum - kleine bedrijven met bedrijfswonin gen. Dit terrein kan echter niet met kleine bedrijven worden ingevuld en wordt nu ingericht als groenvoorzie ning. De nota over de skatevoorziening Landweert gaat op 8 oktober ter advisering naar de commissie open bare werken. Burgemeester en wet houders streven er naar de realisatie van de skatevoorziening voor 1998 afgerond te hebben. De afdeling Openbare Werken organiseert een voorlichtingsbijeen komst voor de omwonenden en heeft het plan om de Bewoners Belangenorganisatie Landweert te betrekken bij de (detail)inrichting van het terrein en bij het toekomsti ge beheer en onderhoud. hotel Restaurant* nodigt u uit VOOR./j} i peel-brunch T iedere zondag, f IQ <Z1ll l vanaf 11.00 uur J «V» i MENU MAKT-MAR-WAT-VERREG j 14-, 5- o! 6-gangen menu ONBLPSkT; mosselen,,' iedere vrijdag, faler<kjC; en zondag 1 TGANGEN-KËËÏZE-menei 1 (vrijdag, zaterdag en zondag) 1 keuze uit A voorgerechten, 14 hoofdgerechten fl I en 4 desserts J 1 Computers^JPrm^^ Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC@STORI: maakt ilecl uit van Arts Solt- cn Hardware Venray Paterslaan 1 te Venray tel 510211 Burgemeester Waals: "Doodsteek voor sector" Minister van Aartsen blijft bij zijn plan om de varkenssector met 25% in te krimpen. Dat valt op te maken uit de landbouwbegroting van de minister, die dinsdag tij dens Prinsjesdag werd gepresen teerd. Letterlijk schrijft de minister: "Het kabinet kiest voor een maxi mering per bedrijf en een generieke korting van 25%". Naar aanleiding van de vele kritie ken heeft de minister de plannen wel iets aangepast. Doel is nu om de korting in twee ronden te laten geschieden. Vernieuwende bedrij ven met bijvoorbeeld moderne stal len. worden tot het jaar 2000 ont zien. Het oorspronkelijke doel, sanering van de varkenshouderij, blijft echter overeind. Voor die sane ring stelt de minister eenmalig een bedrag van 475 miljoen gulden beschikbaar. Verder wordt er struc tureel 30 miljoen beschikbaar gesteld voor het intensiever bestrij den van dierziekten. DOODSTEEK Burgemeester Waals van Venray vindt de korting van 25% een dood steek voor de sector. Waals zegt dat elders in een interview in dit blad. Volgens Waals investeert de var kenssector enorm in maatregelen die eerder door het Rijk zijn opgelegd. "Het is een dynamische sector en door deze regeling wordt de dyna miek eruit gehaald" aldus Waals. De 25% regeling zal enorme gevolgen hebben voor de welvaart en het wel zijn in deze regio. Kabeltelevisie in Smakt wordt, net als in Vredepeel en Veulen, een peperdure aangelegenheid. Mega Limburg vraagt voor aansluiting 6755 gulden per woning. Heel Smakt aansluiten komt op 385.000 gulden. Dat antwoordde dinsdag wethou der Driessen op een vraag van de Dorpsraad van Smakt-Holthees. Aansluiten op de kabel is daarmee in de praktijk van de baan, tenzij de stichting CAI Venray Financieel bij springt. Deze stichting was tot voor enkele jaren eigenaar van het Venrayse kabelnel. Dat werd voor meer dan twee miljoen gulden ver kocht aan Mega Limburg en sedert dien leidt de stichting een slapend bestaan. Wethouder Driessen heeft het CAI-bestuur gevraagd om een eenmalige financiële bijdrage in de kosten van aansluiting voor Veulen. Vredepeel en Smakt. De stichting CAI neemt over het verzoek nog deze maand een besluit. Aansluiting van de drie kerkdorpen op de kabel kost in totaal ruim één miljoen. Invalide kwam ten val Woensdagmiddag omstreeks 12.15 uur reed een 42-jarige Venrayse met haar invalidenwagen over de Wilhelminastraat richting Grotestraat. Een van de wielen van de invalidenwagen raakte een obsta kel waardoor de wagen uit balans raakte en omsloeg. De invalide werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd, maar daar bleek haar toestand verbeterd te zijn. Na behandeling kon zij naar huis worden vervoerd. Haar inva lidenwagen liep schade op. donderdag 25 september (onbeperkt smullen) 30,- per couvert Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 ttEVIS MuSTa Sn»AAT 16 Accountants belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer,Venray, Reuver en Venlo Noorderhof 8.Venray Telefoon (0478) 58 43 33 flr

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1