Rabo TotaalPakket PEEL EN MAAS Leuke detbatten in Het Lagerhuis ^>5 Consumen tenbeurs Venray 1997 Laatste oproep Rabobank Nederlands kampioen schap Matchplay golf op Geijsterse banen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING VJ\éYeïS Debuutoptreden van orkest 'Happy Heartattack' Venray's Mannenkoor start met eigen koorscholing Eerste discussie-avond geslaagd Formuleer zes stellingen, neem estien inwoners van Venray en aat ze met elkaar in debat treden op het toneel van de Schouwburg. Zie hier de ingrediënten van Het Lagerhuis, georganiseerd door de /rouwenraad. Vrijdagavond jeleefde de Venrayse versie van dit discussieprogramma haar pre miere onder leiding van Ad de door Christ van den Munckhof Het is even na acht uur als de leelnemers aan de discussie, de lebaters, zich terugtrekken op het oneel van de Schouwburg. De uimte is omgeven met gordijnen odat een warme sfeer ontstaat, jjdden op het toneel is een open ruimte met daarlangs twee keer acht groene stoeltjes voor de deelnemers. )aarachter oranje stoeltjes voor het lubliek. De deelnemers gaan nog wat mwennig zitten en krijgen de laat- ite instructies van discussieleider Vd de Bever. Een paar uur daarvoor lebben ze voor het eerst de zes stel- jogen vernomen. Een enkeling lende al een van de stellingen. Zij nogen die stelling inleiden cq. ver ledigen. Voor elke stelling wordt 15 ninuten uitgetrokken. "Dan is de lijd om en de discussie afgelopen" egi de Bever uit. Er zullen dan ook een conclusies worden getrokken. Indertussen maakt Leonie Cals van eVrouwenraad een indeling van de ilplaatsen, zodat de jury de kandi aten kan beoordelen. De Bever laat reten dat onder de deelnemers, drie jden van toneelgroep Ventiel zitten. Zij hebben bühne ervaring, wie dat ijn zeggen we niet maar zij zullen, ls een discussie niet op gang komt e spits afbijten". NIET NODIG Dat laatste blijkt niet echt nodig. Jadat Ad de Bever de eerste stelling leeft opgevoerd (Voor Venray is het van belang dat door de week alle winkels tot 21.00 open zijn), barst le discussie met voors en tegens neteen los. Het publiek, nog mwennig, heeft zelfs de neiging om mee te discussierenen uit het ipplaus dat regelmatig klinkt hoeft dat wat hen betreft niet elke avond o! negen uur. Als een van de deel- emers voor zijn beurt wil praten, vordt hij door De Bever teruggeflo- sn. De discussie loopt zo vlot dat. Het toneel van de schouwburg leverde een aardige ambiance op voor leuke discussies. wanneer het publiek de tijd aftelt, het kwartier eigenlijk is omgevlo gen. JURY Vervolgens wordt de jury in de personen van Gerard Thijssen, voor zitter van de VVD Limburg en Mieke Verstralen, namens de PvdA lid van Provinciale Staten, voorge steld. Mieke Verstraelen geeft aan dat de jury o.a., let op argumenten, presentatie, overtuigingskracht en creativiteit. Ook de bereidheid om te luisteren speelt een rol. Daarna wordt de tweede stelling ingeleid door een van de deelne mers, Bea Naninck. De stelling dat moeders met kinderen tot 12 jaar niet buitenshuis moeten werken is een gretig onderwerp voor de deba ters. MET ELKAAR Na de derde stelling is het pauze. De eerste meningen van publiek en deelnemers zijn enthousiast. Ook de publieke opkomst valt de deelne mers mee. Wat gemist wordt is de echte discussie met elkaar, elkaar proberen te overtuigen van een ander standpunt. Die boodschap wordt ook door Ad de Bever goed begrepen. Bewust heeft hij zich voor de pauze afzijdig gehouden. Na de pauze grijpt hij meer in en stuurt hij de discussie zodanig dat er inder daad meer met elkaar gediscus sieerd wordt. De laatste twee stellingen sturen aan op het thema "politiek is niet alles, ....alles is wel politiek". Bij de laatste stelling "Met meer vrouwen in de gemeenteraad wordt alles beter(anders)" blijkt dat bijna ieder een het er wel mee eens is dat het anders wordt maar of het beter wordt? Duidelijk wordt wel dat vrouwen er meer voor moeten knok ken. Roel Kusters, een van de deel nemers stelt echter dat mannen en vrouwen gelijk zijn en dat de kwali teit van de personen het belangrijk ste is. GOUDEN BRILLETJE Roel Kusters is uiteindelijk ook degene die door de jury als "beste debater" werd gekozen. "Hij gebruikte goede argumenten, bracht het op een leuke manier, reageerde goed en bleef bij een aanval op zijn standpunt overeind door aan zijn argumenten vast te houden". Hij kreeg het gouden brilletje. De overi ge deelnemers en aanwezigen kre gen een feminine bril, een oefenbril letje met een mannelijk en vrouwelijk oog. Het mannelijk oog was dichtgelaten om zo het vrouwe lijk oog beter te ontwikkeling. Daarbij maakte Jos van Soest van de Vrouwenraad het vergelijk met een lui oog, dat wel kwaliteiten heeft maar door het andere oog gedomi neerd wordt. "Pas als het vrouwen oog goed ontwikkeld is mag de de bedekking eruit." aldus Jos van Soest. PUNTJES AI met al een geslaagde discussie avond, die voor herhaling vatbaar is. Daarbij kan dan op een aantal punt jes zaken nog verbeterd worden. Met name bij de inleidingen, die bij sommige stellingen te lang of te eenzijdig waren. Je zou je dan ook af kunnen vragen of juist een van de deelnemers die inleiding moet ver zorgen. Dat dat nu niet was neemt dan niet weg dat het, ook voor het publiek, onderhoudende avond was met leuke verfrissende discussies. A\V Dennie Spreeuwenberg uit Overloan is de winnaar geworden van de y mep .Venray Kermis/oer- prijsvraag: De 'Over knier mag dit jaar drie fasen gaan kerstshoppen in de historische Engelse stad York op kosten van p radio. Afgelopen zaterdag-sloot Omroep Venray niet een twee. uur durende 1 De fending vanaf de kennis in Oosirum 'haar kennistoet af. Dit. seizoen Men vegen kermissen aangedaan. Onderdeel van de toer was steeds de prijsvraag, in Oosirum werd de algemene winnaar bekend gemaakt en dat ft'erdchis Dennie. Spreeuwenberg Omroep Venray heef, eb aangekondigd yolgend jaar opnieuw 'flink uit te pakkenDe omroep viert in 1998 haar 'enjarig bestaan Oudleden VC Rooy, Lyceum'64 en (oud)leden Rooyse VK Mocht u het in de laatste maanden erg druk hebben gehad en dus gemist hebben dat de Rooyse VK 40 jaar bestaat dan volgt hier de laatste kans om je op te geven voor een te gek feest en reünie ter gelegenheid hiervan. Op zaterdag 27 september wordt dit heuglijke feit gevierd met een receptie en aansluitend een feest avond in de foyer van de Venrayse schouwburg. Kosten voor deze avond bedragen ƒ15,- p.p. Voor aanmelding (voor 20 sep tember) in informatie kunt u terecht bij Frans Jenniskens, tel. 585814 of bij Hanny van Lare-Manders, tel. 512911. U komt toch ook?! Diefstal jas Een 28-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn spij kerjack vanuit de garderobe van een café aan de Kruisstraat. Ook op zaterdag bent u van ha op onze kantoren tfet het Rabo TotaalPakket haalt u méér uit w betaalrekening. Het is een compleet pakket >or dagelijkse bankzaken met extra's en bij- indere voordelen. Met het Rabo Totaal let kunt u voordelig rood staan. Met de ouden Rabocard kunt u overal ter wereld aar u het bekende Eurocard/Master- irdvignet ziet, betalen. Bij deze Gouden abocard hoort een Gouden Europas, liermee kunt u pinnen èn chippen. U ontvangt >n exclusieve nieuwsbrief met speciale aan gingen en kortingen. rte welkom tussen 10.00-13.00 uur in Leunen en Venray. Via het Rabo TotaalPakket kunt u onder ande re Telesparen, Telebankieren en gratis gebruik maken van Rabo Interhelp Extra. Bij proble men in het buitenland brengt deze organisatie zonder kosten de hulpverlening op gang. Tevens biedt het Rabo TotaalPakket een door lopende reisverzekering met grote korting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze cliëntadviseurs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Venray-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel. (0478) 530346 Donderdag (vandaag), vrijdag en zaterdag wordt op de golfba nen van Golf- en Countryclub Geijsteren het Nederlands kam pioenschap Matchplay gehouden. Uit de voorrondes zijn 32 golfers geselecteerd die donderdagmorgen gestart zijn voor de eerste ronde van dit knock out systeem. Donderdagmiddag is de tweede ronde afgelegd met de overgebleven zestien spelers. Vrijdagmorgen beginnen om 8.00 uur de kwart Finales terwijl het om 15.00 uur tijd is voor de halve fina les. Tussendoor is er een Pro-Am (een wedstrijd waarbij een "ama teur" aan een "prof' wordt gekop peld) golfdag, georganiseerd door de Helmondse Ondernemers. Het Pro-Am toernooi wordt op zaterdag morgen voortgezet. Zaterdagmorgen is er ook de Milis Putter putwed- strijd waarvoor iedereen zich kan inschrijven. Aanvang 9.00 uur. Hiermee kan men fl. 1000,- winnen. De finale van het Matchplay kam pioenschap is om 15.30 uur. Ook wordt er vanaf 15.40 uur nog een shoot out gehouden waaraan diverse Nederlandse professionals als ook bekende Nederlanders deel zullen nemen. Kortom er is van alles te beleven de komende dagen op de Golf- en Countryclub in Geijsteren. ledereen die geïnteresseerd is in het golfspel is deze dagen dan ook van harte welkom op de baan aan Het Spekt te Geijsteren. Bovendien bestaat er de gelegenheid om met golfstokken te oefenen, is er een continu show van golfartikelen en -kleding en wordt er ook voor een natje en een droogje gezorgd. Inbraak in zonnestudio In de nacht van zondag op maan dag kwam er bij de politie een mel ding binnen dat er op dat moment werd ingebroken in de aan de Eindstraat gelegen zonnestudio. Hoewel de politie in recordtijd ter plaatse was, waren de inbrekers ver dwenen. Vastgesteld kon worden dat het slot van de toegangsdeur was geforceerd en dat de inbrekers in de studio waren geweest. Voor zover kon worden nagegaan werden er geen goederen ontvreemd. De scha de bleef beperkt tot de braakschade. Getuigen hebben wel een signale ment van de inbrekers aan de politie door kunnen geven. DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 - NR. 38 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Prijswinnaar VVV puzzelwedstrijd Mevr. Rutten-Vervuurt van De Hoge Beek is de gelukkige winnaar van een VVV bon ter waarde van 100 gulden. Mevr. Rutten-Vervuurt was een van de vele inzendingen van de puzzel die in de speciale krant stond rondom Venray Muzikaal Totaal, begin juli. Deze week werd de prijs uitgereikt door Maja Kateman-van Opbergen van het VVV bestuur en als zodanig belast met de organisatie van Venray Muzikaal Totaal. Venray Muzikaal zal overigens volgend jaar opnieuw georganiseerd worden. De opbrengst van het festival, dit jaar ongeveer 1500 gulden, zal worden gereserveerd voor een muziekkiosk in het centrum van Venray. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op donderdag 9 oktober om 12.00 uur gaan de poorten open van de consumentenbeurs te Venray. Op het Bedrijventerrein Keizersveld verrijst dan een groot paviljoencomplex, waarin veel regionale bedrijven en instellin gen zich tot en met 13 oktober kunnen presenteren aan een groot publiek. Voor elk wat wils, voor iedere smaak en voor iedere beurs is er wel iets voor zijn of haar gading te vin den. Of het nu voor in heL huis is zoals bijvoorbeeld ambachtelijke meubels, of de crème de la crème uit de badkamerwereld, antieke meu bels en de ondergrond waarop dit allemaal moet staan, het is aanwezig op deze beurs. Organisatiebureau Regio Expo heeft ook aan de vrije tijdssector gedacht. Sauna en zonne hemel zijn ook artikelen, die in steeds meer huishoudens terug te vinden zijn. Op computergebied is een grote stand ingericht waar men u op het gebied van computers en toebehoren van alles op de hoogte stelt. Autobedrijf Nabuurs uit Venray heeft een grote stand inge huurd, waarop de allerlaatste model len van Peugeot te bewonderen zijn. Iets wat steeds meer in opkomst is zijn de auto's waarbij u geen rijbe wijs nodig heeft, u kunt hier het laatste nieuwe model zien. Voor uw natje en droogje wordt uiteraard ook gezorgd. Party-catering Gorree uit Blitterswijck staat er garant voor dat het u aan niets ontbreekt, tegenover het horeca-gedeelte is een bruids- ciland gecreëerd, waarop op gezette tijden bruidsmodeshows worden gehouden, natuurlijk ontbreken de gemeente Venray en de plaatselijke VVV niet op deze consumenten beurs. De consumentenbeurs zit wat deelnemers betreft al redelijk vol, maar er zijn nog enkele plaatsen, die nog open zijn. Heeft uw bedrijf of instelling hier belangstelling voor of wilt u informatie over deze beurs, dan kunt u contact opnemen met Organisatiebureau Regio Expo, Esdoornlaan 17. 6042 GW Roermond, tel. 0475-341459, fax. 0475-350356. Inbraak in dierenartsenpraktijk De dierenartsenpraktijk aan de Ringweg in Ysselsteyn is vijf dagen geleden in gebruik genomen. Maar in de nacht van dinsdag op woens dag ging omstreeks 03.35 uur het alarm in werking. De sleutelhouder was binnen twee minuten ter plaat se. Hij ontdekte dat een dubbelbeg- laasde ruit was ingegooid. Mogelijk is de dader er door het luid alarm vandoor gegaan. Hij heeft wel kans gezien wat kleingeld mee te nemen. Zoekactie van de politie in de omge ving had geen resultaat. Toneelvereniging Crescendo viert 40-jarig jubileum Op zaterdag 27 september viert toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn haar 40-jarig jubi leum. Deze vereniging kwam vorig jaar in het nieuws door de zeer succesvolle uitvoering van de Revue 'van wat 'r hier gebeurd' in het kader van het 75-jarig bestaan van Ysselsteyn. De vereniging is officieel opgericht in 1957 Daarvoor werd echter al jaren toneel gespeeld, waarvan de organi satie vaak in handen was van de Boerinnenbond of de Fanfare. Pastoor Janssen was in 1957 de man van het eerste uur. Hij zorgde voor het podium in Het gemeenschaps huis en was ook meteen regisseur van de eerste uitvoering 'Kapitein Venijn'. In de eerste jaren werden hoofdzakelijk drama's ten tonele gebracht, waarbij het publiek mas saal zat te snikken. Na enkele jaren van stilstand werd in 1973 de ver eniging nieuwe leven ingeblazen. Toneelvereniging Crescendo is inmiddels uitgegroeid tot een ver eniging die er om bekend staat jaar lijks een succesvolle uitvoering op de planken te brengen. Deze vereni ging is een van de weinige amateur toneelverenigingen die jaarlijks in de schouwburg van Venray voor een uitvoering zorgt. Deze avonden staan garant voor lachen en zijn ook altijd uitverkocht. Naast de uitvoe ringen waren de revue bij gelegen heid van de viering van 50-jaar parochie Ysselsteyn en de revue 'van wat 'r hier gebeurde' de grote hoogtepunten. Dit jaar zal er op 30 november en 1 december (in Ysselsteyn) en op 7 december (schouwburg Venray) een jubileumuitvoering worden gebracht met de titel 'Grenzeloze Gekte'. De titel spreekt voor zich. Eerst zal er echter feest worden gevierd en wel op 27 september in gemeenschapshuis de Smelehof in Ysselsteyn. Van 20.00 tot 21.30 uur is er een receptie. Tijdens de recep tie zullen dertien jubilarissen wor den gehuldigd. Aansluitend zal voor iedereen optreden het nieuwe orkest 'Happy Heartattack'. Dit orkest zal op deze avond haar debuutoptreden verzorgen. Het grootste gedeelte van de leden van het orkest is voortge komen uit het Revue-orkest 'van wat 'r hier gebeurde' (bekend van de cd. die nog steeds regelmatig in menig huiskamer en op Omroep Venray en Omroep Limburg wordt gedraaid). De entree voor deze avond is vrij. Nieuwe fase in beleid 'vernieuwing en verjonging' Op donderdag 18 september start het Venray's Mannenkoor met de eigen koorscholing voor haar leden. Deze zal worden gege ven door dirigent Hans Noyens. De koorschoiing is een rechtst reeks gevolg van de acties volgen de uit het beleid 'vernieuwing en verjonging' wat het bestuur in 1996 heeft gelanceerd.Strekking van dat beleid is kwaliteitsverbe tering van het koor in de meest brede zin, verjonging en continuï teit. Bij de koorscholing wordt met name gekeken naar zangtech niek, ademhaling etc. Naast het bestuur hebben diverse commissies achter de schermen hard gewerkt om op diverse manie ren vorm te geven aan de vernieuw de concepten. Dat zal de komende tijd steeds meer naar buiten komen. Werven van nieuwe en jongere leden, koorscholing, repertoire-ver nieuwing en nieuwe kostuums zijn een greep uit de gestelde doelen. Er bestaan plannen om voor nieuwe leden een opleiding te starten van ca. een half jaar. Dat dit alles veel kosten met zich meebrengt moge duidelijk zijn. Het bestuur van het Venray's Mannenkoor is momenteel dan ook intensief bezig om contacten te leg gen met 'cultuursponsors', mensen en bedrijven die zich ook financieel willen inzetten om de mannenkoor zang in Venray als een mooi stukje cultuur te kunnen behouden. De bevolking van Venray verdient het, evenals de zangers. Binnenkort zal de Venrayse bevol king kennis kunnen maken met nieuwe initiatieven van het koor. Bij één van die acties zal hen de moge lijkheid geboden worden het VMK financieel te ondersteunen. Gevaarlijke vernielingen Bij een bedrijf aan de Deurneseweg hebben onbekende een 380-volts kabel doorboord. Dat zou, als die in werking zou zijn gesteld, zeer ernstige gevolgen kun nen hebben gehad voor het perso neel. Verder waren ijzeren staven in een afzuiger gegooid. Beide zaken werden gelukkig tijdig ontdekt. De politie neemt deze vorm van vandalisme hoog op en is onmiddel lijk met het onderzoek gestart.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13