Nieuw huis op het oog? Wij regelen voor u de perfecte hypotheek! Wat Venray bewaarde 'Blaos um op' treedt op in Grieth (Did) OJC Iduna Expositie bij Woning stichting Kermis bij Kaartjes VVV ook in Venray te koop Weekmenu: f37.50 Dieren bescherming zoekt collectanten Metal Meeting in OJC Dingus Weekmenu: f37.50 Demonstratie /Workshop Indiase muziek Rommelmarkt joekskapel Zuutjes An Opanka zoekt muzikanten Snuffelmarkt Geslaagd peel en maas donderdag 11 september 1997 - Pagina 3 Vanaf de wedstrijd VVV-AZ d.d. J september 1997, kan iedere sup- irter bij de voorverkoopadressen in staatsloten (SENS) ook een toe- ingsbewijs voor de thuiswedstrij- !n van VVV kopen. Natuurlijk ent dit wel op vertoon van de VV-clubkaart te gebeuren. U kunt m vier toegangsbewijzen kopen. P een clubcard van een andere itaald voetbal organisatie uit •derland kunt u voor de thuiswed- ijden van VVV één toegangskaart pi. De SENS-verkooppunten in |1ray zijn: Fotozaak Kdemakers, Henseniusplein 6 en 'garenhuis Janssen, Grote Markt PEEL EN MAAS uw weekblad Controle op beregenen Vrijdagmiddag werd gedurende 'ee uur controle gehouden in sselsteyn, Merselo, Oirlo en *stenray inzake het beregenen van asland. Tijdens de controle wer- •ndoor de politie, belast met het "leutoezicht, geen overtredingen constateerd. (Setcafé "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week "Ham met mei oen SpeenvaA<e.v\ koteletjes Vcmille ijs met wame ke^seia Voor al 0112e gasten een amuse bij binnenkomst. In de week vóór Wereld Dierendag (29 september t/m 4 oktober) organiseert de Dierenbescherming afdeling Venray e.o. de jaarlijkse collecte. De afde ling is groot en bestrijkt de gemeen ten Sevenum, Horst, Broekhuizen, Bergen, Meerlo-Wanssum, Venray, St. Anthonis en Vierlingsbeek. De Dierenbescherming is finan cieel afhankelijk van contributies, donaties en collectes. Om zoveel mogelijk gemeenten te bezoeken heeft de Dierenbescherming veel collectanten nodig. Uiteraard staat er een verrassing tegenover en wor den kosten vergoed. Mensen die de afdeling willen helpen met de col lecte zijn van harte welkom en kun nen contact opnemen via het num mer 0478-515521 (Klachten en info-lijn). Op vrijdag 12 september janken de gitaren weer in Dingus. De muziek wordt verzorgd door dj Ramon. Natuurlijk staat de drank koud en mocht je honger hebben dan zijn er diverse warme hapjes te verkrijgen. Entree vrij, aanvang 20.00 uur. Alcoholcontrole In de nacht van maandag op dins dag werden door de politie, tijdens de nachtelijke surveillance, alcohol controles gehouden. Geen van de elf bestuurders die gevraagd werd in het pijpje te blazen had teveel alco hol genuttigd. Expositie 'in museum 't Freulekeshuus Muziekmakereej 'Blaos um op' is uitgenodigd om aanstaande zondag 14 september de (twee jaarlijkse) Fishmarkt Feste in het Duitse Rijnstadje Grieth op te lui steren Het zal een lange muzikale dag worden, want het optreden begint al om 10.00 uur 's morgens en zal - met enkele korte tussenpauzes - duren tot 20.00 uur. Ook in 1995 was Blaos um op tij dens deze festiviteiten een aantrek kelijk en dagvullend programma item. Het uitgebreide repertoire, de voor het publiek aantrekkelijke pre sentatie en uiteraard... de puike con ditie van de Blaos um op-muzikan ten hebben bij de organisatoren blijkbaar ook nu weer een grote rol gespeeld. spits afgebeten worden door een nieuwe band in de regio, namelijk Full of Fun. Tijdens hun allereerste optreden zal deze band hun repertoi re van voornamelijk rockmuziek ten gehore brengen. Als tweede zal de band Once in a blue Moon uit Boxmeer het podium betreden. Deze band speelt Nederlands- en Engelstalige 'lichte' rockmuziek. De derde band van deze dag heet My Sister Susan en is ontstaan uit een samenvoeging van de vroegere Kachuk Whop en Samsons Barber. De vierde band van deze middag heet Pygmee's Lanced. Het is niet de eerste keer dat ze in Oostrum het podium betreden, ze hebben in 1996 namelijk al deelgenomen aan de door OJC Iduna georganiseerde talentenjacht. Vijfde en voorlaatste is KaJa, een tweevrouwsformatie die inmiddels al de nodige bekendheid heeft ver worven in de regio en dus ook wei nig uitleg nodig heeft. De laatste band van deze dag heet de Scummieberen. Deze Horster band is een voorloper van een nieu we generatie muzikanten die je in het rijtje van de nieuwe Amerikaanse punk kunt gooien, getint met skate trekjes. De tent is zondag geopend vanaf 15.30 uur en de optredens beginnen rond 16.00 uur. De entree voor deze dag bedraagt ƒ5.-. Venray is een van die gemeenten, vaar een aantal jaren tweemaal per aarde bevrijding en de dodenher- lenking plaatsvond. Op 4 en 5 mei lebeurde dit op nationaal niveau en Jp |7 of 18 oktober werd dan nog ;ensde plaatselijke bevrijding her- jacht. Zo ook in 1948, toen de ilaatselijke bevrijding op zondag 17 iktober werd herdacht. Wereldwijd onderkende men de leeds dieper wordende scheuren en ,rap^ doven, die de wereld in een )ostelijk- en Westelijk bondgenoot- chap verdeeld hielden. Onze trom- nelvliezen konden als het ware dui- lelijk het gerommel van rijgsrumoer en het gekletter van lanstormende wapens voor massa- emietiging waarnemen. De herdenking van onze bevrij- (ing in oktober 1948 vond dan ook fooral plaats onder het motto 'Laten ivij trachten zelf goed te zijn en anderen een goed voorbeeld geven; jat is beter dan door angst en com mando's de wereld te beheersen'. Het herdenkingsprogramma zag in dat jaar als volgt uit: 's /lorgens werd in alle kerken binnen je gemeente Venray een hoogmis pgedragen voor de zielerust van He oorlogsslachtoffers, 's Middags ertrolc er om half drie een stoet, vaaraan alle verenigingen deelna- p ncn, vanaf het Henseniusplein via jL de Grotestraat, Marktstraat, li jferkpad en kerkhof naar de Sint §1 petrus'Banden kerk. In de kerk zong 11 gerst het Jongenskoor een toepasse- |F lijk lied, waarna door de burgemees ter een korte toespraak werd gehou den. De eigenlijke herdenkingsrede terd uitgesproken door pater J. ïolsen M.S.C. Hierna werden door ietVenrays Mannenkoor nog enkele ederen ten gehore gebracht, fervolgens werd een stoet gevormd, ie al biddend de kerk verliet en via Markt, Marktstraat en loenderstraat naar de Engelse mili- aire begraafplaats trok. Hier werd en korte herdenkingsplechtigheid ehouden, waarbij onder het spelen an het Engelse volkslied de vlag en werden gehesen. Hierna volg- Op 17 oktober 1948 werd op de Engelse militaire begraafplaats een herdenkingsplechtigheid gehouden en weer voor het publiek openge steld. den nog enkele toespraken en de kranslegging, waarmee deze militai re begraafplaats weer voor het publiek werd opengesteld, nadat ingrijpende werkzaamheden hadden plaats gehad. Van deze herdenkingsplechtighe den en de heropening van "het Engelse militaire kerkhof heeft het museum een aantal unieke foto's gekregen, waarvan er enkele in de nu lopende expositie zijn opgeno men. Het museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, tel. 0478-583880 is geopend, elke zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen een afspraak maken. Woningstichting Noord-Limburg ganiseert een expositie van Jos eurskens (schilderijen). De expositie vindt plaats in de hal in het kantoor van de oningstichting, Plataanstraat 14 te :nray en wordt gehouden van 1 plember t/m 31 oktober. De openingstijden zijn: maandag m donderdag van 08.30 tot 17.00 ur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 ur. De expositie is vrij toeganke- ik noek naar het zebrapad, 1966 Ie op doek, 160x130 cm. De Oostrumse kermis van 1997 zal bij OJC Iduna in Oostrum een groots feest worden, dit alles in ver band met het twintigjarig bestaan van OJC Iduna. Het gehele kermis- programma zal dit jaar dan ook in een feesttent, die bij OJC Iduna staat, gehouden worden. Op zaterdag 13 september zullen er twee bands optreden te weten: Undeclinable Ambuscade en de Brotherhood Foundation. The Undeclinable Ambuscade bestaat sinds 1992 en is uitgegroeid tot een van de toonaangevende punkrock bands van Nederland. Deze band heeft onder andere in het voorpro gramma gestaan van bands zoals: Dog eat Dog. The Offspring en zijn bekend van Lowlands, Pinkpop en Dynamo Open Air. De tweede band van de avond is The Brotherhood Foundation. Deze Europese versie van Pantera of Biohazard speelt als een niet te stop pen trein. Ze hebben onder andere samen gespeeld met Clawfinger, Sick of it All, Urban dance squad, Dog eat Dog en Machinehead en heeft op Nederland bekendste festi vals Lowlands, Pinkpop en Dynamo gestaan. Deze hardcoreband explo deert op elk podium, zo ook in Iduna. De feesttent is zaterdag om 19.30 uur geopend, de optredens beginnen rond 20.30 uur en de entree bedraag ƒ7,50. Op zondag 14 september zal de De aankoop van een nieuw huis is een belang rijke en spannende gebeurtenis. Er moet veel worden geregeld. Ook financieel. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm is het beste, hoe kan het fiscaal zo gunstig mogelijk worden opgezet? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies een antwoord op heeft. Rabobank Huis &C Hypotheekadvies geeft u de zekerheid van: - een scherp tarief - een deskundig en op maat gesneden advies - een betrouwbare, solide partner - een persoonlijke service, nu en in de toekomst. Een hypotheek van de Rabobank: da's vertrouwd en goed! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel. (0478) 530 343 Ja, ik wil graag meer informatie over Rabobank Huis &C Hypotheekadvies. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Coupon opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis 8c Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Deze week Huis gemaakte champignonsoep Hib-eye met kruidenboter 3agkurt Bavarois met vanille saus r'W/Ve Op zaterdag 20 september zal in de Aula van de Muziekschool Venray door Fayaaz en Mushtaq Hussain een demonstratie (annex workshop) tabla en zang plaatsvin den. Van 12.00 tot 13.00 uur tabla en van 14.00 tot 16.00 uur Indiase zang. Fayaaz Hussain is een veelge vraagd tablaspeler en geeft concer ten in geheel Europa; tevens geeft hij les aan muziekscholen en bij diverse Hindoestaanse culturele centra. Mushtaq Hussain geeft zang- en harmoniumles bij diverse Hindoestaanse stichtingen. De toegang is gratis. Ook dit jaar organiseert joekska pel Zuutjes an wederom een rom melmarkt in wijkcentrum 't Schöpke en wel op zondag 28 sep tember van 11.00 tot 14.00 uur; entree 1,50. Spullen voor de rommelmarkt kunnen ingeleverd worden op de zaterdagen 20 en 27 september tus sen 10.00 en 13.00 uur in wijkcen trum 't Schöpke. Heeft u problemen met het bren gen van de spullen, wij willen deze ook bij u ophalen, bel even op bovengenoemde zaterdagen naar 't Schöpke, tel. 510290, wel tussen 10.00 en 13.00 uur. Alle spullen, behalve meubels, koelkasten en platenspelers kunnen wij gebruiken. Goederen die defect zijn nemen wij ook niet aan. Tot zondag 28 september. Volksdansvereniging Opanka bestaat bijna 20 jaar. In al die jaren heeft de vereniging zich vele malen laten zien: bij de eigen dansfesti- vals, maar ook tijdens vele Venrayse feesten zoals Koninginnedag. Een jaar geleden nog organiseerde de vereniging een dansfestival, waaraan dansgroepen uit Frankrijk, Polen en Tsjechië deelnamen. In de schouwburg werd een schitterende show gegeven met veel dans, maar vooral ook veel muziek. Bij het geven van demonstraties van dansen uit heel de wereld is niets zo fijn als het dansen op leven de muziek. Het hebben van een eigen orkest is haast een voorwaarde om met de eigen demonstratiegroep op te kunnen treden. Opanka heeft enkele jaren een eigen orkest gehad, dat vele malen de dansers heeft begeleid, of gewoon zelf optredens verzorgde. Door vertrek van enkele leden en het niet kunnen invullen van vacante plaatsen is dit orkest moeten stop pen. Maar Opanka wil terug komen met een eigen orkest. De vereniging zoekt daarom contact met muzikan ten die er plezier in hebben luchtige en vlotte volksmuziek te spelen en dit samen te doen met mensen die op deze muziek kunnen dansen. En dat meestal in de ambiance van vro lijke festivals of festiviteiten. Opanka zoekt dus enkele violisten, klarinettisten, slagwerkers, saxofo nisten, accordeonisten etc. Bespeelt u een instrument en hebt u interes se? Wendt u dan tot Joke Postma, tel. 581 131 of Jolanda Jaspers, tel. 510995. Evenals voorgaande jaren organi seert Dansvereniging Amusement weer een grote snuffelmarkt op zon dag 21 september in zaal In den Engel te Venray. Er zijn nog tafels beschikbaar voor de prijs van ƒ10.- per meter. Inlichtingen en reserveringen tele fonisch via tel. 582371 of 586422. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 11 augustus en 9 september kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Diverse pasjes van videotheken, Bank General, Postbank, Rabobank, Europas, Jongerenpas; zakagenda met bewijs van specialist: zilveren schakelarmband met 3 grote en klei ne randjes; schakelarmband; kleine motorbril in blauw etui; dameslees bril, bruin/groen montuur; meisjes- bril in blauw etui; damesbroek mt. 40; bromfietscertificaat; gehoorap paraat, Danovok; handtas met o.a. rijbewijs; nylon polstas met inhoud; militaire pas met identiteitsbewijs; plant, hortensia; diverse rijbewijzen voor diverse categorieën; zilveren ring met figuurtjes; sleutelbos met blauw plaatje Trefpunt; dameshand tas met inhoud; telefoonkaart en verzekeringsplaatje van bromfiets; zonnebril, in zwarte doos met rode letters; portefeuille met inhoud; por tefeuille met Bondspas, ƒ150,- en div. pasjes; portemonnee, Indisch, ƒ300 en pasjes; grijs/zwarte porte monnee met Edahpas en wat geld; herenportemonnee met div. pasjes; leren dubbel te vouwen portemon nee met pasjes en ƒ150,-; leren por temonnee met treinkaart, pas van bieb en 33,-; leren portemonnee met telefoonkaart, OV-jaarkaart, pasfoto's en ƒ20,-; portemonnee met pasjes en foto's; portemonnee met ƒ100,-; herenportemonnee met bankpasjes en geld. VERMIST Duitse herder: Duitse staander, langharig: rode kater met witte bef. GEVONDEN Bankpasje op naam Joosten: klei ne dasspeld: fietsen: Batavus Topper, Batavus Runner, Euroban omafiets; twee Gazelle, Super Sonic en Union herenfietsen; Mondia, Nevada, Olympia, Ricardo, Streamer, Super Sonic damesfiet sen; twee bankbiljetten aangetroffen in geldautomaat; drie briefjes van ƒ25,- gevonden in Grotestraat; zwarte bouvier; keeshond; herders hond; kat; konijn met flapoor; Spaans paspoort; portefeuille met foto's en winkel kaartjes t.w.v. 7,95; etui met ƒ171.20, AH-zegels en -kassabon; portemonnee, opdruk Backstreet Boys; portemonnee O'Neal met 66,- en naam Mieke Kuppen; Ford autosleutel met han ger en afstandsbediening; zonnebril Ray Ban Gatsby style, bruin mon tuur en goudkleurig neusbrug en groene glazen. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, E Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling W. de VOCHT en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Bas Mijling is aan de Universiteit Delft geslaagd voor technische natuurkunde. Martijn Drabbels uit Maashees is aan de Hogeschool Eindhoven geslaagd voor de studie hogere informatica. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10,00 uur

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3