Zaterdag weer Sixties Music Club met de Dixie Aces öccele Film vorming weer van start Permanente make-up Collecteweek Prinses Beatrix Fonds PEEL EN MAAS donderdag 11 september 1997 - Pagmaj, Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 58! 275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664; diaken: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat I. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Johannes Chrysostomus, bisschop en kerk leraar. 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers; dhr. Hoedemaeckers die vanmorgen dia ken wordt gewijd. 19.00 H. Mis; Dialeclmis (Veldeke); ouders Arts- Dommeck en zoon Jan; jrd. Wim Pelzer; Antonius Scheepers (coll); mevr. Aben-Verdijk (coll); fam. De Vilder-Rutte; Teng Thuyls; jrd. Piet Arts; mevr. Kelders-Winnen en dochter Els; jrd. Hennie Hanen en overl. fam.; overl. ouders Toon Ewals en Lies Ewals-Holtackers. Na afloop gelegenheid om de nieuw diaken P. Hoedemaeckers te felicite ren. Zondag: Kruisverheffing. 9.30 Geen H. Mis i.v.m. bedevaart naar Oostrum. alwaar H. Mis om 10.00 uur. 11.00 H. Mis Marthavan Valkengoed-van Beijlevelt; Ferdie Dobbelaer; Mia Schillings (coll); jrd. Jan Bastiaans; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl ouders; jrd. Jacob de Bruijn; Mechtilda Clephas (coll). Na afloop gelegen heid om de nieuwe diaken P. Hoedemaeckers te feliciteren. Maandag: Onze Lieve Vrouw van Smarten. 9.00 H. Mis Antonius Scheepers (coll); uit dankbaarheid; om genezing van zieke en om kracht en sterkte; Theo van Soest, overl. van de fam. Van Soest-Kersten- Jenneskens. Dinsdag: HH. Cornelius, Paus en Cyprianus, bisschop en martela ren. 9.00 H. Mis voor J.K. Vullinghs; Betsie v. Loo-Pouwels (coll). Woensdag: 9.00 H. Mis J. Pieters (coll); J. Verheggen-Claessen (coll); Joop v.d. Meiracker (coll). Donderdag: 9.15 H. Mis voor pening schooljaar Vlaswei; voor een bijz. int. Vrijdag: 9.00 H. Mis Marian Hendriks (coll); Nellie Janssen (coll); Mies Janssen (coll). Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Joost, Job. Rowan; zo 1 1.00: Tom, Stefan, Marco, Simone. Lectoren: za. 19.00: Veldeke; zo 11.00: C. Hendriks. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de Sl. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Dinsdag: 14.00-15.00 Spreekuur. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Caslenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Viering Feest O.L.V. van Zeven Smarten m.m.v. Venray's Gregoriaans Koor; jgl. Harrie Bouten; Toon Brand (coll); Helm en Eleonora Mommen en overl. ouders Janssen-Bol (coll); overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei. Zondag: Kruisverheffing. 8.30 Lien Philipsen; Tien en Kathy Litjens-Hüls en overl. ouders Litjens-Jacobs en Spee-Rühl. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Jacobus Naus; overl. fam. Arts- Jansen; Sef Claessens; Martinus Lenssen, echtgen. en overl. kinde ren; Jo Naus (coll); ouders Appels den Boer; Pieter v. Lieshout (coll). 12.00 Doop Jo-Anne Nijbroek, Haammakerstraat 134. 12.30 Doop Demi Bissenberger, Pavanestraat 126. 13.00 Doop Miranda Aldenzee, Helfrichstraat 4. 14.00 Doop Alice Aarts, Touwslagerstraat 8. 14.30 Doop Laura v.d. Woldenberg, Servatiusweg 18. Maandag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Herman Scholten; Sjaak v. Ass en overl. fam.: jrd. Gerril Linders. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Gert Jansen (coll). Donderdag: 9.00 Schoolmis De Bongerd b.g.v. begin schooljaar. 19.00 Voor onze parochie Venray- Zuid. Vrijdag: 19.00 fam. Peters-Arts. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Crescendo; overl. fam. Van Dijck-Driessen; jrd. overl. fam. Thielen-Hendriks; Jan v. Cuijck en overl. ouders Pelzer- Verpoort. Zondag: Kruisverheffing 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Marie Kroh-Hout en Maureen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Pierre Vandevenne, Truus Vandevenne- Vermeulen; Piel Peeters; jrd. Martien Vermeulen; Wim Keijsers; Theij Hendrix (namens de bewoners van de Oosterthienweg). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Voor de Bedevaartgangers van Venray; Marion Vermeulen; overl. ouders Van Arsen-Loonen en fam. (Zangkoor van de Petrus Bandenkerk) Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor 'n goede uit komst. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor priesterroepingen. 14.00 Bruidspaar Gielen-v. Sinderen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Noud v.d. Mortel, Rik Op den Camp, Frank Janssen, Frank Frederix; zo 8.30: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp; 10.00: Misdienaars van Venray. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Petronella, Herman en Jacobus Rongen; Jan Peelers; jrd. Marinus Steeghs; Nel Verstappen- Stevens; Piet Verstappen. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Frans Michels (ver jaardag); uit dankbaarheid vanwege 89e verjaardag. Woensdag: 9.00 H. Mis fa. De Folville; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand. Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruid spaar De Koning Versleijen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Thei Buddiger; Sef Duijkers; Jan Thielen; Gertruda Vullings-Dinghs; To Geerets- Classens (namens de Past. Verh.straat); Lei Heidens; Wim Geerets; overl. ouders Willemssen- Martens; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martien. Woensdag: 9.00 To Geerets- Classens (namens kaartclub). Misdienaars: Sjekky, Pirn H., Pleuni, Karlien. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Mededeling: Vanwege verhuizing stopt mevr. Lien Heidens met de bloemversiering in onze kerk. Ook zal zij afscheid nemen als lid van de 'Zorggroep'. Voor ons kerkbestuur ontstaat hierdoor het probleem dat deze functie opgevuld zal moeten worden. Wij zouden dan ook willen vragen of er iemand binnen onze parochie is die deze werkzaamhe den zou willen overnemen. Uiteraard tegen een redelijke onkos tenvergoeding. Mocht u hiervoor belangstelling hebben laat het dan even weten aan een van de leden van het kerkbestuur. Parochie Leunen Kruisverheffing. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Versteegen-Moorrees; overl. fam. Sinkels-v. Rijswijck; Sjaak Classens; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Corrie v. Dijck- Drabbels en Grad v. Dijck; gest. jrd. Bert Voermans, echtgen. en dochter Mia; gest. jrd. Sjang Weijs en Drina Weijs-Direks Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; overl. fam. Claessens-Gussen; Wiel Keijsers; weekd. Nellie Loonen (4); weekd. Hanna Michels-Nabuurs 1 14.30 Doopviering Roger Claessens. Maandag: O.L. Vrouw van Smarten. 19.00 Lsm. uit dankbaar heid (G); Maria Rouwet-Stijns. Dinsdag: HH. Cornelisu, paus en Cyprianus, bisschop. 19.00 Lsm. overl. ouders Peeters-Raymakers; Piet Janssen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; gest. jrd. Willem Vervuurt en Ida Vervuurt-Keijsers. Vrijdag: 16.00 Lsm. uit dankbaar heid (P.M.). Geen avondmis om 19.00 uur. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Ineke Voermans; zo 10.00: Kai Croqué en René Geurts; wee kb.: groep 1. Lectoren: za 19.00: Harry Bovée; zo 10.00; Jan Reintjes. Gedoopt: Jules Arts, Scheiweg 3. Overleden: Op 3 sept. overleed in het ziekenhuis in Venray Hanna Michels-Nabuurs, Albionstraat 55. in de leeftijd van 88 jaar. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochiekerk legden wij haar te rus ten op ons kerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zondag: Feest van de Kruisverheffing. 9.30 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen. Misd.: Gijs Mariëlle, Chiel, René, Caroline en Rian. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Misd.: Elke en Joost. Rectoraat Veulen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Jos Ewals; jgt. To Classens-Swinkels, Grad Classens en zoon Jac; jgt. Wim v.d. Goor en Hendrika v.d. Goort- Baltussen en zoons Leo en Jan; Pieter v. Meijel; Harry Weys. Zondag: 10.30 Hgm. Frans van Staveren (Ouderenver.); voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dankbaar heid (N). Woensdag: 14.00 PI. huw.mis bruidspaar Leo Hendrikx en Jacqueline Guldenmond. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Classens en Willem Classens; zo: Sjef Classens en Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 14.00 Huw. Smits-v. Rosmeulen; 19.00 (samenzang); mnd. Math v. Dijck; jrd. Peter-Joh. Philipsen en echtgen.; jrd. Hub. Maessen en echtgen.; jrd. Grad Verheijnen; jrd. fam. Van Soest- Swinkels; Jeu v.d. Ven. Zondag: 10.00 (Latijn-Ned.) Hoogmis; jrd. Jep Arts; overl. fam. Maessen-Mans; Truus Mulders en overl. fam.; Teng en Annie van Vegchel; Simone Arts (verjaardag) Maandag: 19.00 Jan v. Lipzig (bil jartclub ouderen). Woensdag: 19.00 Mndd. P. Mulders; Jeu Derikx (kaartvrien- den); A. v. Empel. Vrijdag: 19.00 Jrd. Wiel Claessens. Misdienaarsbeurten: za 14.00: Marian en Sandra; 19.00: Paul en Danny; zo 10.00: Dirk en Niels, Daan en Jelle; ma 19.00: Linda en Ronnie Ph.; wo 19.00: Anneke en Ronny O; vr 19.00: Jeroen en Desirée. Dopen: In de maand sept. wordt in onze kerk gedoopt op zondag 21 sept. Neem hierover contact op met Marian, tel. 541674. Op de derde zondag van iedere maand wordt er gedoopt en wel 19 okt., 16 nov. en 21 dec. Houdt hier rekening mee. Bel tijdig voor de voorbereiding hiervan naar Marian. De collecte van de Miva heeft ƒ804,10 opgebracht. Hartelijk dank. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Hub. v. Helden en Adriana Timmers; jgt. Antoon Klaassen; en de int. van wo.: jgt. Maria v.d. Heuvel; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; jgt. pastoor De Bot; Francina Flinsenberg-Ewals; Nard Janssen; Marie Janssen-Muysers. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Zondag: Nationale Ziekendag. 10.00 Jgt. Peter Poels en Johanna Poels; jgt. Antoon Tijssen, Christina Thijssen en overl. kinderen; jgl. Mathieu v.d. Venne; Teun Janssen en Fien Janssen. Misd.: Angela v. Tilburg en Jolanda Willems-Arts. Woensdag: 19.00 Jgt. Harrie Bouten; jgl. Gerardus Emonts, echt gen. en overl. kinderen; overl. van de fam. Arts-v.d. Zanden; Nard Janssen. Vrijdag: 13.30 Huw.mis William Arts en Desiree van Nieuwenhoven. Kerk poetsen: mevr. Tijssen-Rutten en Michels-Poels. Vormsel 1998: ouders die willen dat hun kind in 1998 gevormd wordt, zijn hartelijk uitgenodigd voor een gespreksavond op dinsdag 23 sept. om 20.00 uur in de school. Wie niet komt, geeft daardoor te kennen niet deel te willen nemen. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Grad Hendrix. Zondag: 10.00 Gert Fleuren; fam. Arts-Lucassen. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: za: Luutze en Anita; zo: Ellen-Ronnie. Lezers: za: Anneke Ermers; zo: Jan Classens. De opbrengst van de Miva-coilecte is ƒ143,50. Heel hartelijk dank. Rectoraat Smakt Zaterdag: 17.00 Eucharistieviering 40-jarige professie Gerrit Gommans. In de St. Jozefkerk.. Zondag: 24e Week door het jaar; 17e Zondag na Pinksteren. 10.00 Vader en moeder Mulder; M.M. Lensen; fam. Lensen; overl. fam. Seijkens-Cuppen; overl. fam. Philipsen-v. Dijk; Lambert Rouwens en zoon Jan; Sjeng Jenneskens (buurt); Piet Poels; zr. Leonie-Jorissen. 16.00 Doopviering Lyn Hermans. Lectrice: Olga v.d. Op deze foto van omstreeks 193[ zien we links het in 1927/192? gebouwde klooster en kerk van dj paters franciscanen, rechts di parochiekerk van St. Petrus Banden Op de voorgrond het gou koren. De schoven zijn in 'gaest' op he land gezet om te drogen. Daarni worden zij in een mijt opgestapeld Eén mijt is reeds klaar. Omstreek 1960 zijn hier de basisscholec gebouwd in het zich snel uitbreiden de Venray. In 1996 is op het voor malige sportpark aan de Leunseweg, links op de foto, een complex flat- en bejaardenwoningen gebouwd, In het voorjaar van 1997 werd het flat gebouw voor bewoning geopend en kreeg de naam 'Zuiderpark'. Di foto is een kopie van een glasdia van hoofdonderwijzer Jans Geysteren. Jan v.d. Putten Meer. Dienb.: Lieke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis Jeu Custers; fam. Benschop- Weerdenburg; Sophia v.d. Kerkhof- Schwering; zuster Leonie-Jorissen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 september zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. In deze dienst zal geen Maaltijd van de Heer gevierd wor den. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er wel kinderop vang maar er wordt geen kinderne- vendienst gehouden aangezien de kinderen hun startweekend in Valkenburg hebben. Oecupienische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 septem ber is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Kwaliteit van leven. Plaats: kapel van het bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderne- vendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 14 septem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. A.F. Kaars, Papendrecht. 's Morgens is er kin- ienk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: lel. 0478- 582352 of 582948. Dc werkgroep Filmvorming beslaat 34 jaar en heeft ook voor dit seizoen weer een programma voor volwassenen samengesteld terwijl dc jeugd een keuze kan maken uit acht nog nader te bepalen films, waarvan ze er vijf tegen geredu ceerd tarief mogen bezoeken. Het volwassenenpakket bestaat uit zes films: Secrets and Lies, Karakter, Fargo, Nelly et Mr. Arnaud, Kolya en Shine. Twee nog nader te bepalen films worden hier aan toegevoegd. Voor de prijs van 45 gulden mogen deelnemers zes films bezoeken. Het programma van de school jeugd is inmiddels gestart met Men in Black. Vorig seizoen werden 1500 kaarten verkocht. Voor de prijs van fl. 27,50 kan de jeugd maken uit vijf films. Welke films aan het pro gramma worden toegevoegd zal tij dig bekend gemaakt worden in de bioscoopadvertentie in Peel en Maas. Inbraak in school In de nacht van dinsdag op woensdag ging om 03.10 uur het alarm af van basisschool H. Maria aan de Hoofdstraat in Oirlo. Hoewel de politie snel ter plaatse was bleek de inbreker al verdwenen te zijn. Deze had toegang verkregen door vernieling van twee ruiten. Ontvreemd werden een computer met printer en geluidsapparatuur en dat alles ter waarde van 3.800,-. Inbraak in bedrijf Door forcering was in de nacht van dinsdag op woensdag toegang verkregen tot een bedrijf aan de Ringweg in Ysselsteyn. Voor zover nu bekend is werden geen goederen ontvreemd wel een geldbedrag van ƒ500.-. Sixties Music Club Venray houdt 13 september in zaal In den Engel haar vijfde sixtiesavond met medewerking van de The Dixie Aces en Ricky Lee. De The Dixie Aces is een veelzij dige Limburgse band met een uitge breid repertoire. De The Dixie Aces ontstonden in 1984 door Louis Smeets, in de jaren '70 de grote man achter het roem ruchte radioprogramma 'de Rock en Roll methode' en organisator van diverse festivals. Louis is al vanaf 1959 actief in verschillende bands. De The Dixie Aces stonden op festivals met onder andere Fats Domino, Lucille Star. René Shuman. The Platters, Lee Towers en Electric Johnny. Er verschenen circa vijftien cd's. In de band speelt ook Bert Smeets, de zoon van Louis. De liefhebbers van Elvis Presley, Cliff Richard, Buddy Holly, Eddie Cochran, Wanda Jackson, Brenda Lee en vele anderen komen 13 sep tember naar zaal In den Engel in Venray. Ook de liefhebbers van de zoge naamde Indo Rock zijn daar present. De Sixties Music Club Venray besteedt onder hel motto 'Are you ready to Indo Rock!' aandacht aan deze muziekstijl. Indo Rock is ontstaan in de jaren vijftig door de Indonesiërs die nood gedwongen naar ons land kwamen en de eerste rock roll groepen vormden met een perfecte sound en vooral show. Begin jaren zestig waren er meer dan honderd groepen actief in Nederland en later ook in Duitsland. Bekendste groepen uit die tijd: Hot Jumpers, Tielman Brothers, Crazy Rockers, Javelins, Black Dynamite's, Black Magie, etc., etc. Ook Ricky Lee is van Indische komaf en zal een ode brengen aan zijn favorieten van toen zoals Andy Tielman en Jack Jersey. Ricky was in 1991 Limburgs kampioen sound mix met het nummer Unchained Melody van de Righteous Brothers. Ricky Lee heeft een geweldige stem en is een graag geziene artiest op Indische dans- en showavonden. Op zaterdag 27 december zijn Toni Macaroni The Swinging Devils te gast bij de Sixties Music Club Venray. Vernielingen Een 38-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van vernielin gen in de tuin van zijn woning aan de Mr. de Haanstraat in Leunen. Aan de Kruidenlaan werd de lin ker buitenspiegel van de auto van een 36-jarige Venraynaar vernield. Schade ƒ180,-. Groter was de schade die werd aangericht aan een personenauto die aan de Haammakerstraat geparkeerd stond. Daar was het auto-embleem er met grof geweld vanaf geslagen, er waren krassen in de motorkap aangebracht en een koplamp was vernield. De gedupeerde is een 29- jarige Venraynaar. Diefstallen Een verpleegkundige van 30 jaar deed aangifte van diefstal van haar portemonnee met ƒ110,-, persoonlij ke bescheiden en pasjes, uit een lokaal aan de Noordsingel. Een 51-jarige verpleegde deed aangifte van diefstal van haar gou den ring eveneens in een lokaal aan de Noordsingel. De diefstallen von den het afgelopen weekend plaats. Toegang verkregen door 'hengelen' Weer sloeg de 'hengelaar' toe, Deze keer om toegang te verkrijgen tot een woning aan de Haammaker straat. Uit de woning werd de com puter met toebehoren, dal alles ter waarde van ƒ3.400,-, ontvreemd. De inbraak vond plaats donderdag tus sen 10.00 en 16.30 uur. De 'hengelaar' wordt hel gemak kelijk gemaakt omdat de deur niet vergrendeld is of dat het nachtslot niet in werking is gesteld. Poging tot brandstichting Het was voor een 43-jarige Venraynaar geluk dat, toen hij toen hij brandlucht in zijn woning rook ging kijken. Hij zag dat het vuur door gebrek aan zuurstof reeds was gedoofd. Er werd vastgesteld dal een brandend stuk papier in de brie venbus was gegooid. De brandstich ting vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks 02.35 uur. Veel klachten geluidsoverlast In de avond en nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zon dag kwamen er bij de politie veel klachten binnen van geluidsoverlast van verschillende evenementen. Daar waar de politie de overlast constateerde werd in overleg met de organisatoren het volume vermin derd. Er werden geen processen- verbaal opgemaakt. Auto vernield Voor de tweede keer in tien dagen werd de auto van een 37-jarige Venraynaar vernield. De auto stond op de oprit van zijn woning aan de Sleutelbloem. Waren het de eerste keer krassen, nu moesten de spie gels, de ruitenwissers en de antenne het ontgelden. Er deugde niets aan de bromfiets... Vrijdagmorgen omstreeks 06.10 uur hield de politie op de Albionstraat een 23-jarige bestuur der van een bromfiets staande omdat de bromfiets geen verlichting voerde. De bromfiets was voorzien van een oranje plaatje, was niet ver zekerd, de remmen waren niet in orde en de bromfiets was opge voerd. Ook droeg de bestuurder geen helm. De bromfiets is in beslag geno men, terwijl de bestuurder diverse processen-verbaal kreeg aangezegd. Hoge boete uitrijden dierlijk mest De economische politierechter heeft afgelopen week vonnis geveld tegen twee landbouwers uit Ysselsteyn en Smakt. Op 27 febru ari respectievelijk 5 mei was dierlij ke mest uitgereden, terwijl dat ver boden was. De opgelegde boete bedroeg voor ieder 1.500,- Autogordelcontrole Donderdagmorgen werd van 11.00 tot 12.00 uur een verkeerscon trole inzake het dragen van de auto gordel gehouden op de Noordsingel. Zes bestuurders kregen een transac tie aangeboden wegens het niet omhebben van de gordel. Wilt U ook nooit mew wakkei worden met een "kaal" gezicht. Dan kunt U nu gebruik maken van een nieuwe techniek: permanente n up. Bij Mistralle aan de Eindstraat weten ze daar alles van. Bij permanente make-up worden huidvriendelijke kleurstoffen aange bracht om de lippen, wenkbrauwen en ogen te accentueren. Na een behandeling zijn die twee tot vijf jaar lang probleemloos mooi. r De kleur wordt daarbij aangepast aan de huid- en haartinten. De tech niek is vrij nieuw maar steeds meci schoonheidssalons hebben de tech niek reeds onder de knie. Nadat met de schoonheidsspecia listen eerst de juiste kleuren zijn bepaald, wordt op het gezicht de make-up opgetekend. Dit om eraan wennen. Als die make-up naar haat zin is, wordt de huidvriendelijke ei allergiegeteste kleurstof met een naald onder de huid aangebracht Dat gebeurt met een lokale verdo ving. Bovendien is de naald voor zien van een soort veiligheidssys teem waardoor deze niet dieper in de huid kan doordringen. Wie meer wil weten over perma nente make-up kan naar Mistralle, Eindstraat 16 in Venray. Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Naai de camping of naar Bali is vrijwel alleen afhankelijk van de portemon nee. Voor zeker 200.000 mensen (ei hun familie) is die vrijheid niet weg gelegd. Zij lijden aan spierziekten en kunnen alieen leven in een aan gepaste omgeving. Het Prinses Beatrix Fonds, hel nationale fonds ter bestrijding van spierziekten, dat al 40 jaar bestaat heeft voor deze mensen in de a"_ lopen jaren negen aangepaste vakantiehuizen gebouwd. Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziekten, die er graag mei hun familie eens een weekje tussen uit willen. 'MIJN STEEN Daarom is het Prinses Beatrix Fonds in het jubileumjaar (1996) een actie gestart om het aantal vakantiehuizen drastisch uit te brei den. De stichtingskosten van zo'n aangepast vakantiehuis bedragen ƒ500.000,-. Er worden 10.000 bah stenen in verwerkt. Een steen k dus ƒ50,-. Met de collecteweek, die 14 s lember van start gaat, begint ookdr giro-actie: 'Mijn steen'. Iedereen, die ƒ50,- overmaakt op giro 969 onder vermelding van 'Mijn steen, krijgt een certificaat thuisgestuurd als bewijs te hebben meegebouwi aan een vakantiehuis voor mensen met spierziekten. Op dit momeni zijn er vijf nieuwe vakantiehuizen in aanbouw. Er is dus veel geld nodig om dit project financieel rond li krijgen. HET ANDERE WERK Het Prinses Beatrix Fonds bouwt niet alleen vakantiehuizen. Methfl geld van de collecte, legaten ei nadere particuliere giften wordt a jaarlijks veel individuele hulp vei leend en worden vijf belangenver enigingen op het gebied van spie'- ziekten, de ziekte van Parkinson, ziekte van Huntington, Muitij Sclerose en spasticiteit ondersteui Daarnaast worden jaarlijks miljoe nen uitgetrokken voor wetenschap pelijk onderzoek naar de diverse ziektebeelden. Om al dat werk ie kunnen blijven doen is uw steur onontbeerlijk. Voor meer informatie of opgave collectanten: Lies v. Bavel-v Nieuwenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 0478-582191 Bestuurder wilde bij in rijdende auto kapot slaan Vrijdagmiddag omstreeks 17. uur wilde een 38-jarige bestuurde! van een personenauto uit Venray sl rijdende op de Geysterseweg ecu bij, die in de auto vloog, kapel slaan. De man lette meer op de bij dan op zijn rijgedrag. Dat werd hen fataal want hij verloor de control! over zijn voertuig en kwam tegel1 een boom tot stilstand. De materiel! schade was groot.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 22