Red Stars op weg naar Europa Cup? DIS omstreden afwezige in vijfde editie Crossers over de dijken Sfiontr en fyeMrtcytttyMieucte Venrays Open: voor herhaling vatbaar Triatlon Vereniging Regio Venray UW Loopgroep De Barrier Rincón Espanol Motorcrossers Regio Venray Ruitersport St. Jan Merselo peel en maas donderdag 28 augustus 1997 - Pagina 9 De dames van Red Stars ver trekken vandaag naar Tuzla in Bosnië. Tegen de plaatselijke ver eniging spelen Danielle Poels, Edith Hoogenboom, Petra Staps en Mariëlle van Gooi de kwalifi catiewedstrijd om de Nancy Evans Cup. De vier dames wor den begeleid door trainer Huub Thijsen en bestuurslid Ben Hendriks. Afgelopen zondag speelden de dames een laatste oefenwedstrijd tegen de tweede bundesligaclub van de Nederlandse topspeelster Mirjam Hooman, die enkele weken geleden een meniscusoperatie had onder gaan en daarom in Venray niet mee speelde. De Venrayse dames verlo ren met 6-8 van de gasten uit Duitsland. Danielle Poels won al haar drie enkelspelen. Mariëlle van Gooi en Petra Staps, de nieuwko mers bij Red Stars, wonnen ieder een enkelspel. Het dubbel Danielle Poels/Petra Staps pakte het zesde punt. VERTROUWEN Met het oog op de wedstrijd in Door Henk Willemssen De lustrumeditie van het jaar lijkse voetbaltoernooi om de Venray Cup wordt overschaduwd door de absentie van DIS. De Oirlose vereniging trok zich terug waardoor organisator SV Leunen ter elfder ure het complete pro gramma moest omgooien. Het lag in de bedoeling dat komende zaterdag op sportpark 't Klaverblad het toernooi in twee poules van vier teams afgewerkt zou worden, gevolgd door de finale. Door de afwezigheid van DIS spe len de zeven overgebleven clubs nu een halve competitie. Er volgt geen finale; het team dat de meeste winst- unten behaalt, mag zich winnaar _,an de Venray Cup noemen. Het is voor de eerste keer in vijfjaar dat een vereniging zich terugtrekt uit de Venray Cup. DIS uit Oirlo was een van de oprichters én in 1993 de eer ste winnaar van de Venray Cup. De organiserende vereniging SV Leunen werd op zondag 10 augustus verrast door de schriftelijke afzeg ging van DIS. Een dag eerder stond ket bericht trouwens al op de kabel krant. Volgens wedstrijdsecretaris Hay Achten van DIS was het al lan ger bekend dat zijn club niet zou deelnemen: "In het voorjaar tijdens 'de halfjaarlijkse vergadering van de Venrayse voetbalclubs, hebben we d aangegeven dat op zondag 31 augustus een bekerronde wordt afgewerkt. Er i.s toen toch besloten om de Venray Cup op zaterdag 30 augustus te laten doorgaan". Dal DIS evenals de meeste andere verenigingen komende zondag een bekerwedstrijd moet afwerken is "iet de enige reden van de absentie. Vanwege het 66-jarig bestaan in het najaar van carnavalsvereniging de Spurriemökke spelen de lagere tams van DIS op zondag 31 augus- 'as namelijk al een vooruitgescho ven competitieduel. Hay Achten: "Dat wordt voor ons allemaal te veel, We hebben maar een beperkt pelersarsenaal en het risico van jlessures is zo vlak voor de compe te te groot. Na overleg met de trai ner hebben we besloten ervan af te z'en hoe jammer dat ook is. We had den om principiële redenen graag meegedaan". Tijdens de receptie van Castenray, 'egin juni, maakt Hay Achten ndermaal duidelijk dat DIS op taterdag niet zal deelnemen. Achten ,°emt als mogelijk alternatief vrij- 'a8 29 augustus. Een rondgang "ngs de andere verenigingen door junen-voorzitter Peter Loenen Tuzla noemde Danielle Poels de oefenwedstrijd tegen de Duitse ploeg geslaagd. Poels: "Een leuke partij tegen een sterke tegenstander. We hebben gemotiveerd en goed gespeeld en dat geeft vertrouwen voor de kwalificatiewedstrijd in Bosnië." Daniëlle Poels weel aan de vooravond van het Europacup- avontuur in Bosnië niet hoe de vlag erbij hangt. "Ik weet helemaal niet wat we moeten verwachten in Tuzla. We hebben geen idee hoe sterk de tegenstander is, alleen de namen van de speelsters zijn ons nu bekend. Het wordt een groot avontuur." Poels speelde met het Nederlands jeugdteam al vaker internationale wedstrijden. Winnen met Red Stars zou betekenen dat ze voor het eerst op clubniveau 'Europees gaat'. Poels: "Dat zou natuurlijk geweldig zijn. Als team hebben we er ook alle vertrouwen in. We zijn goed in vorm en hopen ons dan ook te plaat sen voor de Nancy Evans Cup." Over de veiligheid in Bosnië maakt zij zich niet echt zorgen. "Het bestuur heeft in een eerder stadium vraagtekens geplaatst over de vei- leert dat in dat geval Holthees en Venray niet zullen deelnemen. Peter Loenen: "Daarnaast wilden twee andere verenigingen liever niet op vrijdag spelen. Toen hebben we besloten zaterdag 30 augustus gewoon aan te houden". De late afzegging van DIS valt organisator SV Leunen nu koud op het dak. Voorzitter Loenen: "In maart was iedereen het met die zaterdag eens. Zo niet, dan moest binnen veertien dagen gereageerd worden. Geen enkele club, ook DIS niet, heeft toen wat laten horen. Na de receptie in Castenray hebben we dus tevergeefs gepoogd het toernooi naar vrijdag te verschuiven. De secretaris van DIS heb ik dat daarna ook medegedeeld met het verzoek het binnen zijn bestuur te bespreken. We hebben daarna niets meer van DIS verno men tot die bewuste brief die we op 10 augustus ontvingen". Hay Achten kan begrijpen dat Leunen de afzegging 'niet leuk' vindt: "Maar Leunen had veel eer der moeten luisteren en reageren. Het was door ons al in een vroeg stadium duidelijk gezegd en uitge breid bekend gemaakt dat we niet zouden deelnemen. Het is heel ver velend dal het nu zo moet lopen". Achten is tevens van mening dat de oude opzet - een toernooi verspreid over meerdere dagen - beter voldeed en dat het einde van het seizoen een geschikter moment zou zijn dan tij dens de voorbereiding. Of DIS nu een bom onder het voortbestaan van de Venray Cup heeft gelegd, zover wil Achten niet gaan: "Toen we eraan begonnen, wisten we dal het niet voor eeuwig zou zijn. Het zou jammer zijn als de Venray Cup nu al zou verdwijnen maar SV Leunen had het toernooi serieuzer moeten aanpakken". Peter Loenen is het niet met de lezing van Hay Achten eens. Volgens de Leunen-voorziller is steeds alles in goed overleg gebeurd, ook de keuze voor de toer- nooivorm op één dag. Loenen: 'iedereen is nu een dag op één sportpark bij elkaar. Alle clubs zijn hierover positief behalve nu DIS. Zij hadden in maart dan ook duide lijker moeten reageren, dat is hun fout geweest. Ik heb trouwens de indruk dat Hay Achten veel op eigen houtje geregeld heeft". Peter Loenen gelooft niet dat komende zaterdag de vijfde tevens de laatste versie van de Venray Cup is. "In onze ogen betekent dit zeker niet het einde. Op de eerstvolgende vergade ring zullen we het toernooi eens goed evalueren en dan is dit hoofd stuk afgesloten. Daarna kan ik met ligheid in Bosnië en onze deelname aan de plaatsingswedstrijd. Er is gezegd dat het nu veilig is in Bosnië. Daar gaan we gewoon van uit", aldus Daniëlle Poels. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Hay Achten gewoon weer een pilsje drinken", aldus de Leunense voor zitter. De vorige winnaars 1993 DIS 1994 Venray 1995 Oostrum 1996 Ysselsteyn Het programma Ysselsteyn-Leunen 15.00 Merselo-Castenray 15.00 Holthees-Merselo 15.25 Oostrum-Venray 15.25 Leunen-Castenray 15.50 Ysselsteyn-Oostrum 15.50 Merselo-Leunen 16.15 Venray-Holthees 16.15 Casten ray-Oostrum 16.40 Ysselsteyn-Venray 16.40 Oostrum-Holthees 17.05 Merselo-Ysselsteyn 17.05 Castenray-Venray 17.30 Leunen-Holthees 17.30 Venray-Merselo 17.55 Leunen-Oostrum 17.55 Holthees-Castenray 18.20 Castenray-Ysselsteyn 18.45 Oostrum-Merselo 18.45 Venray-Leunen 19.10 Holthees-Ysselsteyn 19.10 ca. 20.00 Prijsuitreiking Alle wedstrijden duren 1x20 minu ten. Het klasseverschil wordt dit jaar niet meer in de beginstand uitge drukt. Alle duels beginnen met 0-0. De deelnemende verenigingen CASTENRAY Castenray zag een lang en slopend seizoen toch nog bekroond met de promotie naar de vijfde klasse. Het team van trainer Loek Nooijen kende een uitstekende seizoenstart en pakte de eerste periodetitel. In de loop van de competitie moest Castenray de latere kampioen SVVH en buurman DIS voor laten gaan. Evenals een jaar eerder finish te de Castenrayse ploeg op de derde plaats in de zesde klasse. In de nacompetitie was Castenray weder om niet succesvol. Maar door een fusie van twee Geleense verenigingen kwam er plotseling nog een extra plaatsje vrij in de vijfde klasse. Op 22 mei kreeg het blauw-witte team een herkan sing in Haelen. Tegenstander was het favoriete GVCG uit Guttecoven. Na een enerverende wedstrijd trok Castenray met 3-2 aan het langste eind en was de promotie een feit. Loek Nooijen uit Reuver begint aan zijn tweede jaar en zal proberen met dezelfde spelersgroep een plaats in de middenmoot van de vijfde klasse proberen te verwerven. Halve triatlon Arcen Onder een genadeloze zon en in een broeierige hitte voltrok zich de kwart triatlon te Liessel. Na 1000 meter zwemmen moest nog 41 km worden gefietst op het smeltend asfalt en tot slot een loopparcours van 10 km. Henk van der Horst moest zich gewonnen geven tegen zoveel geweld van boven en hij stapte hal verwege gedesillusioneerd af. Peter Scheres liep een prachtige race als of het 20 in plaats van 35 graden was en na 1.58.12 uur zagen we hem binnen komen op de derde plaats, nog net op het erepodium dus. Frank Timmermans was na zijn hoogtestage in de Franse Alpen toch iets minder op dreef. Hij finishte in de tijd van 2.03.04. Martien Dupont die zich ook niet had laten afschrik ken door hoge temperatuur zwom, fietste en liep in de tijd van 2.09.10 uur. Marcel Martens en Marcel Meulendijks voltooiden de race in respectievelijk 2.13.03 en 2.15.43. HOLTHEES Met de dertiende en voorlaatste plaats in de zesde klasse kende Holthees een tegenvallend seizoen. De te krappe selectiegroep speelde de voetbalclub uit de dorpen Smakt en Holthees duidelijk parten. Komend seizoen komt Holthees wat ruimer in de spelers te zitten. Uit de jeugd, die sinds enkele onderdak vindt bij Volharding in Vierlingsbeek, keren Jelle van Tilburg (17) en Patrick Wijnen (19) terug. Daarnaast komen John Huyts, Bert Romme en Dave Vermeulen de selectie versterken. Oud-speler Geert Koenen mikt in zijn derde seizoen als trainer op een hogere positie dan in de afgelopen twee jaar. De kleinste voetbalvereniging uil de gemeente Venray mist komend seizoen de derby's tegen Castenray en DIS die beide promoveerden. Merselo en het gedegradeerde Oostrum zijn nog de enige twee Venrayse opponenten in de zesde klasse D. LEUNEN De organiserende vereniging SV Leunen stond een jaar geleden voor de eerste keer in de finale van de Venray Cup. De ploeg van trainer Lei Keijsers ging toen in Oostrum met 3-2 onderuit tegen Ysselsteyn. De Leunense vierdeklasser is dit jaar een van de grote favorieten voor de Venray Cup. Leunen eindig de afgelopen seizoen op de zesde plaats in de vierde klasse H en was daarmee, na Venray, het hoogst geklasseerde standaardteam uit de gemeente. Komend seizoen hoopt Leunen, ondanks het vertrek van routinier Appie Weijs en Remco Rossen, nog op een iets hogere positie. Leunen krijgt dit jaar in de vierde klasse gezelschap van het gepromoveerde Ysselsteyn zodat na twee seizoenen deze onvervalste derby weer op het programma staat. Trainer Lei Keijsers uit America heeft Leunen komend seizoen voor het derdejaar onder zijn hoede. MERSELO Merselo is de laatste jaren een goede middenmoter geworden in de zesde klasse. Afgelopen seizoen finishte het team van de vertrekken de trainer Antoon Arts wederom als zevende. Opvallend was het lage aantal tegentreffers van de geel zwarte formatie. Merselo had na de overtuigende kampioen SVVH de sterkste defensie in de zesde klasse met slechts 23 tegendoelpunten in 26 wedstrijden. Leo Backus uit Hegelsom, afkom stig van BW uit Blitterswijck, heeft Antoon Arts inmiddels als trai ner opgevolgd. De spelersgroep bleef intakt en werd aangevuld met doelman Roel Creemers. zoon van de legendarische oud-doelman Huub Creemers, en Jeroen Denis,sen uit Leunen. Merselo gokt komend seizoen op een plaats bovenin de middenmoot. Zaterdag 6 en zondag 7 septem ber is het sportpark De Broekberg in Wanssum weer het domein van de motorcrossers. De voetbalvel den en de aangrenzende weilan den veranderen in een heus motorcrosscircuit. De dijken maken deel uit van het circuit en moeten door de coureurs twee keer genomen worden. Het gehele circuit is vanuit vele punten in zijn geheel te overzien. De MAC Wanssum heeft dit jaar voor de coureurs een nieuwe opzet gekozen. Op zaterdag én zondag komen de 250 en 500cc junioren en de 125 en 500cc promotieklasse aan de start. Deze coureurs strijden om de Broekberg-trofee. Een internatio naal tintje wordt aan de wedstrijden gegeven door de deelname van een twintigtal Engelse coureurs. Deze rijders kunnen op de ondergrond van gras en leem zeer goed uit de voeten en de Nederlandse rijders kunnen dan ook stevige concurren tie van de eilandbewoners verwach ten. Bij de junioren 250 en 500cc zijn enkele streekrijders in staat om zich te mengen in de strijd om de super bokaal van de Broekberg. Met name Dennis van Lin uit Hegelsom, Bart Langenberg uit Venlo en Wiel OOSTRUM Oostrum beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. In de afgelo pen jaren was Oostrum een van de toonaangevende ploegen in de vijf de klasse en nam meerdere malen deel aan de nacompetitie. De misère begon voor Oostrum al vroeg in het seizoen. Na vijf dikke nederlagen hield trainer Wiel Verstappen het voor gezien. Zijn tussentijdse opvol ger Jozef Sasabone uit Blerick slaagde er niet meer in het tij te keren. Op 27 april nam Oostrum met een monsternederlaag van 12-0 bij Resia roemloos afscheid van de vijfde klasse. Het vertrek van aan voerder Sjek Wilmsen naar SV Venray kan onmogelijk de enige oorzaak zijn van de enorme terugval van Oostrum. Trainer Jozef Sasabone bleef des ondanks aan en maakt met een sterk verjongd team komend seizoen een nieuwe start in de zesde klasse. Twee jaar geleden won Oostrum nog de Venray Cup door na een spannende finale (2-2) Ysselsteyn na strafschoppen te verslaan. VENRAY Zoals ieder jaar zal tweedeklasser SV Venray met een combinatie van het tweede en derde elftal aan de Venray Cup deelnemen. In 1994 wist de Venrayse ploeg de beker te winnen na de gewonnen finale tegen DIS (5-3). De Venrayse hoofdmacht wordt voor het vierde seizoen getraind door oud-speler Jan Poels die dit jaar wordt geassisteerd door Noud Janssen. Na de degradatie uit de eer ste klasse wil SV Venray het verlo ren gegane terrein zo spoedig moge lijk herwinnen. Mykel Kusters (De Treffers) en Koen Kelders (SSS) verlieten de club terwijl Frank Beerkens en Nico Mihoglu. na een jaartje Wittenhorst, terugkeerden op het oude nest. Daarnaast kwam Alex de Swart over van Melderslo. Met bijna 1.100 leden - en maar liefst zeventien! .seniorenteams - is SV Venray de grootste voetbalver eniging in Limburg. Ysselsteyn Ysselsteyn was afgelopen seizoen de succesvolste club in de gemeente Venray. Na de degradatie uit de vier de klasse begon de ploeg van de nieuwe trainer Carlo van den Bergh het seizoen met het winnen van de Venray Cup. In de competitie bleef Ysselsteyn heel lang in de schaduw van koploper Milsbeek staan. Maar na een fantastische eindsprint pak ten de Peelbewoners op de laatste wedstrijddag, na de 4-0 winst op Grashoek, de titel in de vijfde klas se. De terugkeer van routinier René van Dijck (Süchteln) en de talent volle Daniël Wijnands (Venray) gaven het team een nieuwe impuls. De uit Beek en Donk afkomstige trainer Carlo van den Bergh begint aan zijn tweede seizoen en kreeg versterking van Chris-Jan Tissen (Wanssum) en Edward van Dongen Schatorje uit Horst moet een hoof drol worden toegedicht. Bij de 125 Promotie is Johan Versteegen uit Wanssum de favoriet. Of hij echter de druk op zijn eigen circuit aan kan? Koen v. Benthum uit Oeffeit en Patrick Puts uit Maasbracht zijn de belangrijkste opponenten. In de 500cc Promotie moet Dirk Arts uit Castenray in staat zijn zich te bemoeien met de ereplaatsen. Op zaterdag komen eveneens de lief hebbers aan de start. Diverse rijders uit de directe omgeving zullen hier van start gaan, waaronder de jeugd- rijder Ruud Pijpers uit Wanssum. Zondag komen ook de Seniorrijders 250/500cc aan de start voor hun wedstrijd die telt voor het kampioenschap van Nederland. Veteraan Tini v.d. Burgt is hier de te kloppen man. Streekrijder Huber Simons Moet met zijn ervaring ook hoog in het klassement kunnen ein digen. Zaterdag beginnen de wedstrijden PEEL EN MAAS WEEKBLAD (Leunen). Ysselsteyn verwacht komend seizoen in de middenmoot van de vierde klasse mee te kunnen draaien. Loopgroep de Barrier is een recre atieve groep waarin mensen hardlo pen op diverse niveaus. Onder bege leiding van een gediplomeerd trainer kunnen er wekelijks drie trai ningen gevolgd worden. Deze trai ningen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo mag lopen. Dit maakt het voor de meeste leden dan ook zo leuk om mee te lopen, je loopt nooit achteraan. Zo na de zomer is het een goede tijd om de draad weer op te pakken, lid worden van onze loopgroep doe je pas als je een maand hebt uitgeprobeerd. Na een gezamenlijk inlopen en de rekoefeningen gaan we over tot de kern van de training. Voor de één betekend dit 10 keer 600 meter, ter wijl een beginnend loper blij is wan neer hij 5 keer 3 minuten kan lopen aan een stuk. Dit dan ook nog met een lange pauze. Nieuwe groepsle den worden snel in de groep opge nomen en krijgen in de eerste weken extra aandacht van de trainer op het gebied van techniek maar ook op het gebied van kleding en blessure preventie. Naast deze interval trainingen is er ook de mogelijkheid om één lang stuk te lopen de zogenaamde duur- training. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht u interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u ook bellen met Piet Dupont. telefoon 589880. El proximo viemes dia, 29 sera el dia de los hombres, seria convenien- te que acudieramos todos para ponemos al corriente de la situación actual. Se estan preparando varias actividades en Venray donde la Colonia Espanola perticipara como miembro de la plataforma multi-cul tural, la próxima sera el 14 de Setiembre en el Oda Park de Venray y al li aetaremos para darle un colo- rido espanol tanto con tapas como con bailes de las Rocieras. mas ade lante informaremos con mas detal- Ies sobre dicho dia. La J.D. de la Colonia se reune esta semana para activar el juego de bolas, la idea es que nos juntemos los que queremos jugar y planear que dias lo vamos a realizar, por lo tanto todos los socios de la Colonia seran citados la próxi ma semana para una charla en con- junto. Un saludo de HACE. Johan Versteegen, favoriet in de 125 Promotie-klasse om 16.00 uur en zondag om 12.00 uur. Degenen die de trainingen wil len volgen zijn welkom op zaterdag vanaf 14.30 uur en op zondag vanaf 11.00 uur. Het circuit ligt in de kern van Wanssum en ruime parkeergelegen heid is aanwezig. Afgelopen zondag werd te Asten- Heusden de EK 125cc verreden, waarbij zaterdags voor de EK wed strijd de junioren en de ex-IMBA rijders een wedstrijd reden. Bij de ex-IMBA rijders wist André Cox na beide manches de 19e plaats te behalen. In de klasse 500 junioren reed Ben Bruining een sterke wed strijd. Hij werd 5e en Ronald Driessen 10e. Willie Mansvelders werd 15e. Bij de 250 junioren werd Michel Camps algemeen 32e. Bij de 125 junioren werd Ad Coenen 2 e. Zondags was de 17e plaats bij de Inters 250/500cc voor Maarten v.d. Aa. In de superfinale junioren ein digde Ben Bruining op een 20e plaats en Ronald Driessen werd 22e. De jeugdrijders van de MON waren te gast in Beesel, waarbij Paul Eickmans in de 60 automaten derde werd. Nicky de Bruyn bezette na twee manches de 7e plaats. Bij de 60 versnellingen wist Jimmy v.d. Laar na een fel gevecht de tweede trede van het erepodium op te eisen en eindigde Kevin Gielens als 1 le, terwijl Rob v. Benthum 12e werd. Net als zijn broer wist Dennis v.d. Laar dit te behalen in de klasse 8()cc A. Ook Niek v. Benthum reed een sterke manche. Hij ging na twee reeksen met de derde beker huis waarts. Bij de veteranen wist Gerrit Hermsen beide manches op zijn naam te schrijven en werd als dag winnaar gehuldigd. Bij de liefheb bers eindigde Peter v. Hoof als 4e. terwijl Rob Munsters 6e werd in het algemeen klassement. Komende zaterdag is de jeugd te gast te Neerijnen, waar zondag een nationale wedstrijd wordt verreden en ook in Hapert wordt een nationa le wedstrijd georganiseerd. PEEL EN MAAS 'n alxmnement waard Afgelopen zondag 24 aug. bezochten diverse combinaties met succes de Limburgse kampioen schappen voor ponyruiters in Leunen. Afdelingsdressuur: 8-tal klasse L 9e; AB 4-"tal klasse L 3e. Petra v. Dijck behaalde met Judith een eerste plaats in de dressuur klas se DL. Alle vier eerstgeplaatste ponyruiters kampten in de namid dag af. Petra behaalde toen een tweede plaats en een paar punten verschil en mag zich reservekam pioen noemen. Ook behaalde Petra in de springklasse DL met dezelfde pony een 8e plaats. En of dat nog niet genoeg was behaalde ze in dc springklasse DZ met Leto ook nog een mooie vierde plaats. Ingrid Willems reed eveneens in de springklasse DB de sterren van de hemel. Zij behaalde met haar pony's Robby en Renaldo W de tweede en de derde plaats in deze klasse. Ingrid Arts werd vierde in de springklasse EB. A.s. weekend worden de Limburgse kampioenschappen voor de landelijke ruiters verreden in Helden. Van onze vereniging mogen hier starten: Dressuur: Jan Janssen klasse Z2. Bianca Arts Ml. Monique v. Dijck MIEsther v. Dongen Ml, Petra v. Dijck L, Jacqueline Willems L. Marieke Oudenhoven B; Springen: Jan Janssen Z en L, Ton Arts M, Petra v. Dijck L, Peggy v. Lankveld L. Karin Bouten B. Eveneens zal starten 8-tal klasse L. aanvang 11.15 uur ring 2. Ploeg vertrekt vol vertrouwen naar kwalificatiewedstrijd in Bosnië TC Venray kan trots terugkijken op het eerste Open Venrayse Tenniskampioenschap. Nadat vrijdag op de openingsavond het weer nog heel even spelbreker was, werden de overige twee speelda gen afjgewerkt in heerlijk zomers weer; "Het liep als een trein", laat organisator Thom Spee tevreden weten. "De sportiviteit tussen de deelnemers van alle verenigingen was bij zonder. We hebben in het hele weekeinde nog geen enkele wanklank gehoord." De 'Venray Open' moet dan ook een jaarlijkse traditie wor den op de gemeentelijke tenniskalender. Het moet ook een eerste aanzet worden om de tennissport in Venray te promoten, Spee: "We hopen dat mede door dit toernooi de samenwerking tussen de verenigingen beter wordt. Met name voor wat betreft het jeugdbeleid liggen we nog achter op clubs in bijvoorbeeld Boxmeer en Blerick. Jeugd uit onze gemeente stapt nog te vaak over naar clubs in die gemeenten." Ook over de publieke belangstelling had de organisatie niet te klagen. Op vrijdagavond, zaterdag en zondag bezochten ruim 1000 mensen het tennispark aan het Vlakwater. Er werden pp negen banen in totaal 120 wedstrijden afgewerkt. De tennisclinie voor de jeugd onder leiding van Cees Lode wij ks was Een groot succes. Onder leiding van Lodewijks leerden de jeugdige tennissers de fijne kneepjes van het tennissen. Overigens was er in de open categorie winst voor het organiserende TC Venray dat met 5-0 won van TC Rohde. TC Venray won ook de D1 -categorie door met 4-1 van Leunen/Veulen/Heide te winnen. In de D2-calegorie ging de overwinning naar TV Merselo dal met 5-0 wón van TV Ysselstéyn. De sportiviteitsbeker ging naar het team van TC Leunen/Veulen/Heide. Dit vanwege hun presentatie, pres taties en uiteraard sportief gedrag. Voetbaltoernooi Venray Cup zaterdag in Leunen Dit weekend motorcross in Wanssum

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9