VW-Nieuws 1 VW-Nieuws zoekt: Foto's van vlak na de oorlog Mode Première dagen Pastoor Ysselsteyn met emeritaat Aktiviteiten Agenda Adecca Adeccoi 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Containerschoonmakers vragen alsnog vergunning aan VAN OORSCHOT MODE doen wij meer PEEL EN MAAS donderdag 28 augustus 1997 - Pagina 5 Expositie 'Wat Venray bewaarde' Onder de aanwezigen ondermeer v.l.n.r. burgemeester A. Janssen, mgr. Feron, gouverneur Houben en geheel rechts W. Steerneman, groepscomman dant van het Venrayse politiekorps. Op 3, 4 en 5 mei 1947 werd in Venray voor de tweede maal de nationale bevrijdingsherdenking gehouden. Een speciale herden king voor de gesneuvelde militai ren en leden van het verzet uit de drie zuidelijke provincies. De dodenherdenking vond plaats op zaterdag 3 mei op het sportterrein van Servatius rond een symbo lisch graf. Behalve de parochiegeestelijken waren nog aanwezig mgr. dr. Feron (namens het bisdom) en pater dr. De Beaufort o.f.m., lid van de Tweede Kamer. Verder de Gouverneur van Limburg mr. F. Houben, H. Peters, lid van de Tweede Kamer, de heer Quint (namens de illegaliteit), kolo nel S. Bender (namens de Koninklijke I andmacht), Th. Peters, lid van Gedeputeerde Staten, de burgemeesters van Venray, Horst, Wanssum, Broekhuizen en Vierlingsbeek. Nadat onze nationale vlag was gehesen en de aangetreden militai ren door kolonel Benders en gou verneur Houben waren geïnspec teerd, werd bij het symbolische graf de proclamatie van de koningin voorgelezen, diverse kransen gelegd en enkele toespraken gehouden. Hierin zong het Venrays Mannenkoor 'Beati Mortui', waarna de vlag halfstok werd gehesen en het trompetterkorps van de cavale- rieschool uit Amersfoort 'Last Post' ten gehore bracht. Na dit officiële gedeelte werd 's avonds om kwart voor zeven vanaf de markt een stille tocht naar de geallieerde begraafplaats aan de Hoenderstraat gemaakt. In de thans lopende wisselexpo sitie, die tot en met 19 oktober 1997 wordt gehouden, zijn onder andere diverse foto's te bezichti gen van kort na de Tweede Wereldoorlog. Onverwacht, weloverwogen en met pijn in zijn hart heeft pastoor Eelco Steneker (67) van de St. Odaparochie, aan de bisschop van Roermond, mgr. Wiertz, ontslag gevraagd als pastoor van één van de meest bloeiende parochies van het bisdom. Dat ontslag is pastoor Steneker met ingang van 1 sep tember verleend. Door Frits Hovens Vorig jaar bij gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest suggereerde het regionale dagblad dat Steneker wel eens de laatste pastoor zou kun nen zijn van deze parochie. Tegen ons verklaarde pastoor Steneker toen, dat juist .omdat het moeilijk zou zijn een opvolger te krijgen, hij nog wel een tijdje pastoor zou wil len blijven. Er zijn verschillende oorzaken waarom hij nu toch met emeritaat gaat. Hij wil er niet verder op ingaan, maar het heeft niets te maken dat de gemeenschap vindt dat hij het niet meer goed zou doen. Integendeel, als het aan de parochia nen zou hebben gelegen hoefde er geen afscheid te worden genomen, want het ging toch zo goed. Oud pastoor Steneker blijft betrokken bij het kerkelijk gebeuren, omdat hij in Ysselsteyn blijft wonen. TWEE KEER YSSELSTEYN Eelco Steneker is geboren en opgegroeid in het Friese Franeker. De Franciscanen verzorgden de ziel zorg in deze stad waar ook zijn broer was ingetreden. Als 12-jarige jongen ging hij bij de paters in Megen studeren midden in de oor log. In 1949 studeerde hij verdér aan het Sankt Ludwig College in Vlodrop en in 1956 werd hij in Weert tot priester gewijd. Als jonge priester maakte hij al kennis met Ysselsteyn. Steneker was assistent van pastoor Sjef Janssen, die een unieke stempel op Ysselsteyn heeft gedrukt. Sittard en Maastricht waren de volgende halteplaatsen, om in 1976 benoemd te worden als pastoor van het bij Maastricht gelegen Heugem. Daar vierde hij zijn zilveren pries terfeest. In 1987 werd hij als opvol ger van de pastoor van Uden benoemd als pastoor van de St. Odaparochie in Ysselsteyn. Even leek het er op dat het niet zou door gaan, maar hij was teveel Limburger geworden om nog in het noorderTte kunnen aarden. GEMEENSCHAPSZIN Hij vindt nog steeds dat dit voor hem de juiste keuze is geweest. Een parochie die nu nog steeds aan de top 10 van het bisdom staat voor wat betreft de Gezinsbijdrage, waar in het weekend nog enkele honder den parochianen ter kerke gaan, door de week ook nog steeds enkele tientallen de diensten bijwonen. Een parochie met een ongekend actief en bruisend verenigingsleven, dat Steneker niet nalaat te prijzen. De kerk is er een voorbeeld van. 'In 1987 zag ik een wegrottende kerk, maar met gemeenschapszin én het potje van het kerkbestuur, bleek het mogelijk een nieuwe kerk te bouwen, die ook nu nog een pronk stuk is van het bisdom. Kosten: 1,1 miljoen gulden, zelf gefinancierd. Wat een acties, wat een gemeen schapszin toen ik vorig jaar mijn 40- jarig priesterfeest vierde. Geen AKTIVITEITENK ALENDER SEPTEMBER 1997 «vr5l/in6 Podium feesten,Café 't Podium Venray, 20.3(1 uur 'vrS oJii^3Ë<°p«si™Il'Z^«hï'voiltó, Odapark Venray, 19.00 uur *za6 Folklore weekend optreden van div. dansgroepen, za6t/m9 KeSveulciT «io7 Fancy Fair, Pcutcrspechal 0,11.00-13.00 uur. Wijkgebouw Pcltenmakcrstraat Venray, 19.00 uur. 6 Kermis Ooslrum VZO fietstocht. Start Yssclsteyn/Mcrselo en Heide Internationale Autospeedway Circuit de Peel in Ysselsteyn. aanvang 13.00 uur. Liedjesfestival Vasteloavesver. De Piëlhaas, Koopzondag in Venray. Orgelconcert in de Grote Kerk Ie Venrav, aanvang 16.00 uur. Model Stockar Racing op Circuit de Peel in aanvang 11.00 uur. 'n Leunen met optreden Peelweg, aanvang 20.00 5-6-7-8 basisschool en 1 Rondom de Sprank in park Oostsingel Venray il 17 nov. Hotel Brasserie de Zwaan: De gouden ig van de Grote Kerk ma.t/m za van 14.00-16.00. wv venray IvenVJehte! ANWB REIS- EN KADO ARTIKELEN De collectie Reis- en Kado artikelen is zeer divers. Dit is een breed assortiment bijzondere praktische reisartikelen. Van een zaklamp tot wereldstekker en van heup tas, tot reisventilator. Leuk om iemand kado te doen. Kom beslist eens langs, want ook voor u zit er zeker iets bij. AANBIEDING VAN DE MAAND CD's zijn beschermd tegen zonlicht, stof en beschadigingen in een speciale reisetui met tien mapjes van zacht materiaal. Voor de CD Reisetui betaalt u geen 19,95 maar 16,95. In het zonneklepetui zitten diverse vakken voor het opbergen van brillen, pennen, geld en waardepapieren. Voor de Zonneklep-etui betaalt u 7,95 in plaats van 9,95 Deze aanbiedingen lopen tot woensdag 17 september 1997. van H.OO tol 17.00 uur. Idne, aanvang I3J0 VenrayAgenda. PERSBERICHT Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die U bij ons kunt boeken,. SEPTEMBER 2 Robert Long Amsterdam 3 Frank Mc Court Amsterdam 6.7 Elvis Forever Arnhem 10 De Heineken Starship To'ur Den Rosclt 13 Treslong Jazz Festival Hillegoni 14 John Hiatt Amsterdam 25 Andre Rieu Amsterdam 26 The Duhliners - Arnhem 28 Andre Hazes Kaatsheuvel OKTOBER 3 Arliestcngala Nijkerk 4,7.8,9,10 West Side Story Den Haag 4,5 The Royal Horse Gala Arnhem 20 The New Amadeus Den Haag 20 Frans Bauer Amsterdam 21,22,23,24,28,29 Grease Den Haag 27 Andre Hazes Rotterdam 31 Goree, Mon Histoire Amsterdam NOVEMBER 2 Exclusieve Bruidsshow Kaatsheuvel 6,7 De Dijk Den Haag 21 La Boheme Amsterdam 25 l/ni 30 Holiday on Ice Eindhoven DECEMBER 4 l/m Holiday on Ice Maastricht 6 Helmut Lotti Amsterdam 6,7,14 Scrooge Amsterdam 20 Sneeuwwitje Grease Amsterdam 21 Amsterdam ENTREEKAARTEN VAN ATTRACTIE PARKEN Voor entreekaarten van diverse attactiesparken kunt u terecht bij de ANWB Venray. Alleen ANWB leden krijgen, op vertoon van het lidmaatschapkaartje korting op de entreekaarten, dat is toch mooi meegenomen. Voor de navolgende attractieparken zijn entreekaarten verkrijgbaar de VVV/ANWB Venray, Phantasialand, Bobbejaanland, Openluchtmuseum Arnhem, Walibi Flevo, Ecodrome, Safaripark Beekse Bergen, Speelland, Autotron en London Dungeon en Antwerpse Zoo. SOUVENIRS Voor souvenirs van Venray kunt u terecht bij de VVV/ANWB Venray. Er zijn twee lepeltjes van Venray, een met het oude Raadhuis en een met het wapen van Venray erop. De lepeltjes kosten 12,95 per stuk. Een porceleinen vingerhoedje met het wapen van Venray erop is te koop voor 5,95. En een mok met Venray erop deze is te koop voor 8,95. Kom gerust eens even kijken. FIETSGIDSEN EN STREEKKAARTEN VAN HEEL NEDERLAND De VVV/ANWB Venray beschikt over alle fietsgidsen van Nederland. In elke fiets- gids staan 20 fietsroutes van de Streek/provincie, bijna alle fietsroutes zijn bewegwij- zerd. De fietsgidsen kosten 13,95. De streekkaarten van heel Nederland kunt u als ondersteuning voor uw fietstocht of wandeltocht niet missen. De kaarten zijn vanaf 6,95 verkrijgbar op ons kantoor. VVV venray grote markt 23, postbus 330, 5800 ah venray, holland, tel. (0478) 510505, fax (0478) 512736 Kerk en carillon blijven een belang rijke plaats innemen in het leven van Eelco Steneker. geschenk voor mijzelf, maar voor de restauratie en modernisering van het carillon, dat voor een bedrag van ƒ10.000,- was begroot. Enkele dagen na de receptie was het geld bijeen. WONING Pater Steneker neemt met pijn in het hart afscheid, maar gelukkig kan hij temidden van de gemeenschap blijven wonen. Een parochiaan bood hem een woning aan op twee minu ten van de kerk. Hij zal zijn opvol ger niet voor de voeten lopen, maar als het hem gevraagd wordt zal hij zijn hulp aanbieden. Z'n broer Joop geniet al enkele jaren van het 'otium cum dignitate', na meer dan 47 jaar als missionaris te hebben gewerkt in de missie. Hij hoopt volgend jaar zijn 60-jarig priesterfeest te vieren. Ook Joop zou moeilijk elders kunnen aarden en zeker niet in het rusthuis van de Franciscanen in Weert. Hun beider huishoudster zal meegaan naar de nieuwe woning. Het zal nog moeilijk zijn om zijn wekelijks verhaal in het Ysselsteyns Nieuwsblad, waar hij al die jaren 52 maal per jaar de vaste schrijver was, te moeten missen. Dat is voorbehou den aan de nieuwe pastoor. Deze week schrijft Eelco Steneker zijn laatste bijdrage in het parochieblad. HET AFSCHEID Zondag 31 augustus gaat pastoor Eelco Steneker de laatste keer als pastoor de St. Odaparochie voor in een plechtige eucharistieviering, waaraan ook zijn tijdelijke opvol ger, deken J, Coenen zal meewer ken. Die dienst begint om 10.30 uur. Na de dienst kan iedereen in gemeenschapshuis Smelehof pas toor Steneker de hand drukken als dank voor zijn inzet. Dat zullen er velen zijn, want deze Fries heeft een niet meer weg te denken plaats inge nomen; onopvallend, maar aanwe zig en betrokken bij het lief en leed van zijn parochianen. Hij weet zeker dat juist een Fries best kan aarden in een zo gemengde gemeenschap als die van Ysselsteyn. waar nog steeds het pioniersbloed aanwezig is en waar mensen klaar staan als een beroep op hen wordt gedaan. Het kerkbestuur is naarstig op zoek naar een opvolger want Ysselsteyn, zo een mooie parochie moet, al zijn priesters schaars, toch een opvolger voor pastoor Steneker kunnen krijgen. Aan deken Coenen de zware taak om zijn dekenaat met clustervor ming te laten functioneren. Voor pastoor Steneker is het te hopen dat hij nog lang temidden van de Ysselsteynse gemeenschap van zijn welverdiende rust zal kunnen genie ten met zijn priesterbroer Joop. Ontdek onze nieuwe najaarsmode tijdens onze Wij maken van onze 3 Première dagen een echt feest. Behalve iets lekkers bij de koffie, een drankje, extra aanbiedingen, krijgt u bij elke aankoop een charmant Premièrecadeau. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Horst Kerkstraat 8 5961 GD Horst Telefoon (077) 398 47 47 Personeelsdiensten Teiefaj<077)3988?47 /&V- Administratief medewerker v/m Voor een relatie in Horst. Je werkzaamheden bestaan o.a. uit het invoeren van gegevens met behulp van WP, het verzorgen van de correspondentie, de post ver werken en de uren van werknemers op formulieren invullen. Deze baan, van ongeveer 30 uur per week. is ter vervanging van ziekte en zal enkele maanden duren. Interesse? Neem dan contact met ons op! Interieurverzorgers m/v Bij diverse bedrijven in de omgeving, Het betreft het schoonmaken van bijvoorbeeld kantoren, sanitaire ruimtes, gangen en schoollokalen. Er zijn verschillende werktijden mogelijk. Loop eens binnen en informeernaar je mogelijkheden. Allround voorman tomatenteelt m/v Vooreen kwekerij in de omgeving van Horst, je gaatje bezighouden met alle voorkomende werkzaamheden zoals het beheren van de inpaklijn, het aansturen van de medewerkers en zorgdragen voor de logistieke en administratieve afhandeling. Verder voer je reparaties uit en zorg je voor het onderhoud aan de machines. Wil je graag werken in een modern bedrijf, heb je leidinggevende ervaring eri wil jij 'de kar trekken'? Kom dan bij ons langs! Krattenwasser m/v Vooreen relatie in Sevenum. Je taken zijn het plaatsen en alhalen van kratten op een band. De kratten worden machinaal gewassen. Verder ga je kratten stapelen en houd je je omgevi ng schoon. Ie gaat werken in de vroege dienst of in de dagdienst, op vrijdag ben je altijd vroeg klaar. Incidenteel wordt er op zaterdag gewerkt. Chauffeur m/v le gaat een vrachtwagen met aanhanger besturen en marktkramen op- en afbreken. Dit is in principe een parttime baan, wil je meer uren maken dan kan dit door montage werkzaamheden te verrichten. Je krijgt hiervoor een interen opleiding. Ben je opzoek naar een vaste en afwisselende baan en heb je je chauffeursdiploma? Reageer dan snel1 Medewerker ordercentrale/ receptioniste m/v Bij een relatie in Sevenum zijn mogelijkheden voor een administratief medewerker voor de zaterdagen en ter vervanging tijdens vakanties en bij ziekte. Je werkzaamheden zijn telefonisch orders van klanten aannemen, invoeren van orders, telefoon aannemen en receptietaken. De juiste kandidaat beschikt over een goede telefoonstem, is klantvriendelijk en kan werken met WP 5.1. Herintreders worden vooral verzocht te reageren. Oogstmedewerker m/v Voor de periode van een maand hebben we mogelijk heden bij een paprikakwekerij. Het gaat om een baan voorde ochtenden, le taken bestaan uit het snoeien en snijden van paprika's, het indraaien van paprika's en verder alle voorkomende werkzaamheden. Glastuinbouwmedewerkers m/v Voor een kwekerij inde omgeving van Horst. |e gaat je bezighouden mei de gewasverzorging, zoals het snoeien en bladbreken van de planten. De juiste kandidaat heefteen flexibele instelling, affiniteit met liet product en hart voor de zaak. Wil je graag werken in een modem bedrijf, heb je groot verantwoordelijkheidsgevoel en ben je op zoek naar een vaste baan? Kom dan bij ons langs! Medewerker brood m/v wil je enkele uren perweek werken? Dan hebben wij een (bij)baantje voor je op de maandagen van 07.00 tot 13.00 uur. Je gaat grondstoffen mengen, ongebakken broodjes op bakplaten leggen en deze platen in de oven schuiven en er weer uithalen, de broodjes controleren en de bakplaten reinigen. Heb je interesse in deze afwisselende baan en ben je bereid om aan te pakken? Neem dan contact met ons op! Handige medewerkers met 2 rechterhanden m/v Voor een snel groeiend bedrijf in de omgeving, er zijn diverse voorbereidende werkzaamheden zoals het schuren en lijmen van keukenpanelen. Verder zijn er ook mogelijkheden in de machinale afdeling en op de afdeling nabewerking (controleren en inpakken van panelen)Wil je graag voor lange tijd aan de slag? Reageer dan snel! Ook mensen zonder een gerichte achtergrond kunnen reageren. Medewerker bloemenkwekerij m/v Bij een bloemenkwekerij in de omgeving hebben we mogelijkheden voor enkele weken. De taken bestaan uit het snijden en in karretjes leggen van anjers. Verder ga je bloemen verwerken,opbossen en wiling klaarmaken. Werk je graag met bloemen en ben je enkele weken beschikbaar? Dan horen wij dit graag! Voor meer vacatures: http:/www.adecco.nl Voor OU dan j<! verwacht!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5