C Hakkespits ontvangt weer volkse gasten The Scene en Vader J Abraham te gast in 't Podium ar Veel muziek op Veulense kermis REGIOKALENDER J> sPIJSHUls Weekmenu: f37.50 Kinder- middag café 't Podium Ballet- en danslessen OJC Dingus Geslaagd Maashese volleyballers houden vlooienmarkt PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS a,j bi> Weekmenu: f37.50 PEEL en maas donderdag 28 augustus 1997 Pagina 3 Eetcafé "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817AAVenray Tel. 0478-580001 Peze week Tonijnsalade (div. soorten sla) .Lamsj-ilet rode wijnsaus "Dessert du C\\e..f" (ijs div. vet*s jrn dagmenu-. 3 gang eh "Hollands ƒ41.50 Kent l Tijdens Podiumfeesten In het weekend van 5, 6 en 7 R"september houdt café 't Podium Weer de jaarlijkse Podiumfeesten. De feesten worden zoals voor- aande jaren gehouden in de èesttent tegenover café kt 'odium. Aan de opzet van het feest is lauwelijks iets veranderd Vrijdag speelt één van Neder- ands populairste bands: The We. Zaterdag 6 september is de kba4jnmiddels welbekende Super Amsterdamse Avond. Op deze ivond zingt Geert Pelzer levens lederen en popsongs en ontvangt bvendien als gasten Pierre lartner en Ben Cramer. Zondag- iddag 7 september is er een kin- rmiddag met onder andere een liniplaybackshow en diverse aHdere activiteiten. The Scene behoeft eigenlijk geen oelichting meer. De populariteit an de band is vooral te danken aan Ie energieke, intrigerende en vaak inlroerende concerten. Hel karakte- dl115 islieke geluid van de band, waarin Ie rauwe hese stem van Thé Lau en grote rol speelt maag elke pop- efhebber wel bekend zijn. The dra icene bestaat uit Thé Lau, zang, teil jitaar: Emelie Blom van Assendelft, efa las, zang; Otto Cooymans, toetsen, ang; Eus van Someren, gitaar en eroen Booy. drums. Pierre Kartner, inmiddels 62 jaar, s iemand die een enorme stempel leeft gedrukt op het Nederlandsta- ';e lied. Zowel als producer en zan- |r maakte hij furore. Als producer orajontdekle hij onder andere Corry en 05 de Rekels, Ben Cramer en Jaques lerb. Als zanger werd in 1971 de reatie Vader Abraham verzonnen, mdat Pierre een liedje had over Vader Abraham had zeven zonen, ff aarna kwam alles in een stroom- ersnelling en scoorde hij vele hits, ivaaronder Bedankt lieve ouders, let kleine café aan de haven en 'oor het Smurfenlied, dat over de iele wereld vertaald en bekend iverd. ^.Ben Cramer maakt op dit moment J en heuse comeback door. Na één ^fande hoofdrollen in The Phantom af the Opera is Ben Cramer als zan- jerweer helemaal terug. IT Natuurlijk zal gastheer Geert "Telzer zelf ook de nodigde g<fi PEEL EN MAAS ■Nieuwsblad voor Venray en omstreken 5801 BH Venray Postbus 1 rkw 8800 AA Venray 101 fel. 0478-582727 Fax 0478-510916 'S h fedaktie ^.BertALbers 3t van den Munckhof 'its Hovens fezorging N irtderdagmiddag/ avond ezorgklachten 'bovenstaand adres, jppüsoh. uitsluitend tot tijdag 17.00 uur. labezorging gebeurt tot gi uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar ianleveren advertenties: 'iterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: 'Port- en verenigingsnieuws °t uiterlijk dinsdag 1000 uur. Nederlandstalige en buitenlandse hits zingen. Kortom een avond om eens goed uitje dak te gaan. Kaarten voor beide avonden zijn te verkrijgen in café 't Podium, Kruisstraat 2B en bij Surprise Design, Patersstraat 5. Tijdens de Podiumfeesten is er op 7 september een kmdermiddag in de feesttent en café. Ouders zi jn ook van harte welkom. Centraal staat de miniplayback- shovv eder kind niet. butler:dan 12 jaar, kan hier aan meedoen. Om mee te doen haal je even een inschrijfformulier in café 'r Podium. De hoofdprijs is vier kaartjes voor een bezoek aan de Liu.luw. Een jury U.oordeelt, on originaliteit, gel ij kent s. bewegin gen en leeftijd. Voor informatie kun je ook even bellen naar het café," tel. 581143. Naast de minipiaybaekshow staan er nog diverse andere activi teiten op het programma. Informatie hierover volgt nog. Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg Nog middenin een heerlijke zomer starten de ballet- en dansles sen van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg op maan dag 1 september. Vanaf 4 jaar kan iedereen zich weer lekker uitleven in allerlei soorten dans- en bewe- gingslessen. Tevens kunnen dans- ïeerlingen, door samenwerking met de schouwburg, tegen °ereduceerde prijzen verschillende dansvoorstel lingen bezoeken. De nieuwe les kinderdans vanaf 4 jaar is op maandag van 16.00 tot 16.45 uur. Het nieuwe uur jazzdans vanaf 11 jaar is op donderdag om 17.00 uur. Wegens het succes van het afgelopen jaar zal ook de body training weer gegeven worden. Zonder danstechniek wordt de alge hele conditie bijgespijkerd. Betaling gaat per tien lessen met een strip penkaart. Zie voor de overige lessen net rooster en de advertentie of bel voor een informatieboekje de SKV Noord-Limburg, tel. 077-3540241. Nieuw is de Productiegroep. Iedereen van 15 tot 25 jaar met drie jaar danservaring is welkom. Iedere week krijg je één les klassiek ballet, één les jazzdans en één uur repetitie om dansen in te studeren. De Productiegroep zal zich komend jaar meerdere malen presenteren. Tijdens de eerste lessen zal gekeken worden of nieuwe leerlingen vol doende capaciteiten bezitten. De lestijden van de Productiegroep zijn: maandag, klassiek ballet 17.45-18.45 uur; donderdag, jazz dans 18.15-19.15 uur; repetitie 19.15-20.15 uur. Zowel de Productiegroep als alle andere leerlingen zullen tegen het einde van het jaar in de grote voor stelling dansen. Hierover volgt in de loop van het seizoen meer informa tie. Alle lessen zijn in de gymzaal van basisschool Focus aan het Groenewoldsepad. Iedereen is altijd welkom een kijkje te komen nemen en vrijblijvend een les mee te doen. Op zaterdag 30 augustus, ter opvolging van de Trance-night van algelopen kermis, zal er wederom een techno/acid-feest worden gehouden onder de naam Climax Party. Dj Reload dj Azidfaze zul len deze avond verzorgen die u een ware climax zullen bezorgen op het gebied van Trance, Drum 'n' Bass, techno, psychedelic trance en vooral acid. Kom, en laat u meevoeren naar een dimensie waar nog niet veel mensen zijn geweest. Aarzel niet. Gewoon komen. Zondag 31 augustus is het weer zover. Weer zo'n gezellige metal meeting in OJC Dingus. Alleen is het deze keer dj Jos die de gitaren door de speakers zal laten snerpen. Kom en geniet weer eens van alle heavy-, speed-, thrash, death- en black metal. Vanaf 16.00 uur open en uiteraard zonder entree. Tropische swingavond en Mexicaanse maaltijd in de Evenaar Op vrijdag 6 september is het weer tijd voor de maandelijkse tro pische swingavond. Vanaf 20.00 uur wordt deze keer een Mexicaanse maaltijd geserveerd. Voor slechts 17,50 een welkomsdrankje met daarna een maaltijd van typisch Mexicaanse gerechten. Reserveren is alleen voor de maaltijd noodzakelijk. Dit kan in de Evenaar of telefonisch via nummer 0478-510036. Vanaf 22.00 uur swingen en genieten van muziek van over de hele wereld. Dit in het vernieuwde en sfeervol ingerichte zaaltje van de Evenaar. Dus ook 6 september weer even... naar de Evenaar. Vanaf 6 september is het kermis in het oergezellige Venrayse dorp je Veulen. In het dorp is van alles te beleven. De kleine kermis vormt de basis voor vier dagen plezier. Op zaterdag opent Wild Voice de activiteiten in de tent om 20.30 uur. Op zondag 7 september vindt het traditionele 'koeschiete' plaats. Dit evenement wordt georganiseerd door het Veulense Boerenbruiloft- Comité (BBC) en werkt enorm op de lachspieren. Men 'koopt' een genummerd vak en het wachten is letterlijk op 'het schieten van de koe'. De 'eigenaar' van het vak waarin de uitwerpselen terechtko men wint een aardige prijs. In de koe'aan de loperij' dan kunnen er uiteraard meerdere winnaars zijn en wordt de prijs gedeeld. Het 'koe- schieten' vindt plaats op zondag middag van 15.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. 's Avonds treedt in de tent De Kloe op, met vanaf 18.00 uur in het voorprogramma Nabben Ties de Caramels. Op maandag 8 september is het de beurt aan de plaatselijke trots Shit! Wiend Ien. Omdat deze pretband een 'thuiswedstrijd' speelt, heeft men enkele daverende verrassingen in petto. Dit alles onder het motto 'tent ien de fik'. Dinsdags is er in de zaal van het café dansen met het vertrouwd 'huisorkest' vanaf 20.00 uur. Om de kermis op een feestelijke wijze af te sluiten verzorgt de alom bekende zingende kastelein van café 't Podium, Geert Pelzer, 's avonds een spetterend optreden in het café. Maaike Wilms is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor het doctoraal examen orthopedagogiek richting opvoe- dings- en gedragsproblemen. Linda van Vegchel uit Venray is op 27 augustus afgestudeerd aan de faculteit wiskunde en natuurweten schappen van de Rijksuniversiteit Groningen, bij de studierichting far macie, met als afstudeerrichting sociale farmacie en farmaco-epide- miologie. Sander Jenneskens is aan de Rijksuniversiteit te Groningen geslaagd voor het doctoraal examen bedrijfskunde en het ingenieursexa men technische bedrijfswetenschap pen. Open een Rabo JongerenRekening en kies je cadeau. Kom langs en vraag naar het inschrijfformulier. Rabobank Venmy-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel.(0478)530 300 Op zondag 31 augustus houdt vol leybalvereniging MVC'64 uit Maashees weer de jaarlijkse vlooi enmarkt. Vanaf 15.00 uur is het weer een gezellige drukte op het dorpsplein voor de kerk. In diverse kraampjes zullen de MVC-ers gebruikte artikelen te koop aanbie den. Op de laatste vakantiedag gezellig rommelen tussen de aangeboden huishoudelijke artikelen, witgoed, meubilair, speelgoed, leesboeken, curiosa, kleding, schoeisel, enz. enz. Vóór het terras van het gemeen schapshuis worden leuke artikelen geveild en om ongeveer 18.00 uur zal deze gebeurtenis worden afge sloten met de trekking van de gebruikelijke loterij met diverse waardevolle prijzen. De Venrayse folkloristische dansgroep De Hakkespits heeft zoals vanouds voor haar fees tweekend twee gastgroepen uitge nodigd. De Vlaamse volksdans groep 't Snioutpeerke en de AMC Zengers uit Horst zorgen samen met de Venrayse gastgevers zater dag 6 september voor een middag en avond folklore in Venray. De twee dansgroepen verzorgen vanaf 13.30 uur diverse optredens, de Horster zanggroep voegt zich 's avonds bij het gezelschap. Het eer ste optreden vindt plaats in 't Schuttersveld, waar 't Smoutpeerke en de Hakkespits samen met de ouderen al dansend herinneringen aan vroeger ophalen. Beide dans- In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 29 t/m zondag 31 augustus: De Sèrunise Fisie-in het centrum van Sevenum, met veei straattheater. Vrijdag de Thrkse straattheatergroep Sandimay, zaterdag de Canadezen van Bizzaroïdes en zondag een heel pakket straattheater. De B-Machine sluit zondagavond muzikaal af. Zaterdag 30 augustus: Kinderen vanaf 9 jaar die houden van natuur, voorlezen en spannende boeken moeten om 13.00 uur in De Groote Peel zijn. In bezoekerscentrum Mijl op Zeven presenteert de bekroonde kinderboekenschrijver Jacques Vriens zijn nieuwste boek; 'Weg uit de Peel'. De schrijver leest voor en kinderen kunnen met een gids mee de Peel in. Het programma is gratis. Bezoekrscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 28, 6tl35 RB Ospel- Nederweert. tel. (0495) 64 14 97. Zondag 31 augustus: Broodbakken in De Locht in Meldersio. Gerard Schaeffer bakt tussen 14.00 en 17.00 uur op de ouderwetse manier in het bakhuisje. Zondag 31 augustus: In het Limburgse Blitterswijck wordt het geweerschiettoemooi van de Noord-Brabantse Federatie van Schuttersgilden gehouden. Zo'n 300 schut ters op sehietterrein De Mars. Aanvang 11.00 uur. Zondag 31 augustus: Vlooien- en rommelmarkt op het terrein van het AC Restaurant in Sevenum. Entree 3,- voor volwassenen, 65-plussers en jeugd van 13 t/m 16 jaar korting. T/m 31 augustus: Overzicht van de collages die de Amerikaans-Nederlandse kunstenaar Sam Middleton van 1957 tot heden maakte. De jazzmuziek Vormt een belangrijke inspiratiebron voor de sinds 1962 in Nederland wonende New Yorkse kunstenaar. Gelijktijdig is een expositie te zien van Amerikaanse fotografie uit afge lopen vijftig jaar. Werk van belangrijke en invloedrijke fotografen als Harry Callahan en Aaron Siskind. Museum Van Bommel-Van Dam. Deken van Oppensingel 9. Venlo. Open dinsdag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur. zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Vrjjdag 5 september: Contactmiddag voor mensen met een whiplash. Tussen 14.00 en 16.00 uur in de dr. Lobman-kamer van het St. Jans Gasthuis, Vogelsbleek 5 te Weert. Voor info: (0495) 57 22 05. Zaterdag 6 september: Oude, nieuwe, levensechte en fantasiepoppen en beren bevolken van 10.00 tot 15.30 uur het TOV Ontmoetingscentrum aan de Azalealaan 4 in Helmond. Ze worden vergezeld van de mensen die hen hebben gemaakt, een taxateur en een poppendokter. Entree 6,- (volwassenen), 5,- (65+) en f 1.- (kinderen van 4 tot 12 jaar). Voor info: (0578) 62 05 02, internet: http:/www.niesjewolter.nl. Zaterdag 6 september: Rommelmarkt van 10.00 tot 16.00 uur op de parkeerplaats van verpleeg huis Elzenhorst in Horst. De stichting Vrienden van van Verpleeghuis Elzenhorst tekent voor de organisatie. groepen dragen trouwens kleding die dateert uit circa 1850, dus het publiek kan mooi de drachten van De Peel en De Kempen uit die tijd met elkaar vergelijken. Na de koffie met vlaai vertrekt het gezelschap naar het centrum van Venray. Daar wordt opnieuw een optreden ver zorgd. Het avondprogramma begint om 20.00 uur in de schouwburg. Direct daarna opent 't Smoutpeerke de avond, gevolgd door de AMC Zengers en de Hakkespits. Elke groep treedt twee keer op en na de gezamenlijke finale, omstreeks half elf, wordt de folkloredag besloten met een paar uurtjes vrij dansen. Daaraan vooraf gaat uiteraard de verloting van de klederdrachtpop. SNOTNEUS Smout zeggen ze in De Kempen tegen olie en vet. Een smoutpeerke ook wel een snotneus genoemd, is een olielampje zoals ze dat vroeger gebruikten. Nét zoals het smout peerke licht bracht in de duisternis van de Kempen, wil de volksdans groep met die naam de volksdans cultuur onder de mensen brengen. De groep uit Wuustwezel doet dat met een orkest en tal van attributen, 't Smoutpeerke komt met ongeveer 35 mensen naar Venray. De AMC Zengers bestaan in 1998 dertig jaar. Ze ontstonden uit twee vriendenclubjes uit de Horster buurtschappen de Afhang en Middellijk. En daarmee is meteen de naam verklaard. Afhang Middellijk Combinatie. Het had een voetbalclub kunnen zijn, maar het is een zangvereniging. Op de eerste plaats is het echter een vrienden club. De meeste zangers zijn dan ook al lid vanaf het prille begin. En dat geldt ook voor dirigent Toon Smits, die dirigeert onder het motto 'Ik zwaaij wat geej zingt'. Plezier hebben is belangrijk, maar zingen doen ze ook. Een breed repertoire met veel volksliederen. gospelsongc en Duitse en Byzantijnse gezangen. Voorlopig hoogtepunt in het bestaan van de AMC Zengers was de reis naar Canada in 1993. Uw recht onze zorg Als vanouds: T A THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thfjssen Mr. M.J.L. van den Aker-Groffen Langeweg 83. 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 58 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend, na telefonische afspraak neemt waar: P. v.d. LINDE, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumsevveg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 *4* 9-aiu Deze week Qpe' éSarpaccio van ossestaaH Varkenskaas ifA bladerdeeg Dessert T^ond d'n To ffel"

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3