Het avontuur stopt niet HEMA écht lekker! 5« 1« 2.25 7« Oogstdankviering in N Veulen Stuur Peel en Maas een vakantiekaartje Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht ócede foto- Cursus omgaan met geld Luxe tompoucen nü 4 Gevulde koek nü 4 Voorgebakken witte pistolets 2s° Toscaanse achterham Jongbelegen komijnenkaas 11 50 Rioja Tinto Crianza 1996 PEEL EN MAAS donderdag 28 augustus 1997 - Pagina is p Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 581275; kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4, tel, 511664. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenlies: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis Wim Janssen en overl. ouders Voermans- Janssen; dhr. en mevr. Neeteson- Custers. 13.00 Feestelijke H. Mis en huw. Arie Barents en Dasja Giantsios. 19.00 H. Mis Jan Kersten; ouders Van Dommelen en Riek; ouders Kersten, Nel, Bert en Stien; Riek Beelen-Beerkens; ouders Rongen-Engels; Toon Jenneskens; Antoon Kennis (coll); overl. ouders Schaeffers-Rietvelt; Fien Beckers (verj.); Wim Fleurkens en om een lichtpuntje... Zondag: 22e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Nellie v.d. Berg-Munninghof; jrd. Theodorus Pouwels-Maessen, overl. kinderen en fam. 11.00 H. Mis Jan Deenen sr.. Jan Deenen jr., Jo Deenen en Sraar Deenen; Maria de Jongste-v. Rooy (coll); overl. ouders Laurensse-Maassen, dochter Riek en zooh Jacques. Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Dinsdag: 9.00 H. Mis ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef; Maria de Jongste-v. Rooy (coll); jrd. zoon Peter Creemers en vader Piet. Woensdag: Wijding kathedraal. 9.00 H. Mis voor de eenheid van de christenen. Donderdag: H. Gregorius. 9.00 H. Mis Maria Pouwels-Wismans en echtgen. Vrijdag: 9,00 H. Mis Martinus Jansen. 11.00 Feestelijke H. Mis en huw. Rudy Hoevenaars en Melanie Hofmans. 12.45 Feestelijke H. Mis en huw. Greg Hout en Nicole Lenssen. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Leon, Rowan en Job; zo 9.30: F. Mingels en L. Truyen; zo 11.00: Eomer, Stefan, Martijn en Simone. Lectoren: za. 19.00: J. Truyen; zo 11.00: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.00 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Tijdens kantooruren van maandag tot en met vrijdag geo pend. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenlies ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenlies voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang Harry v. Dijck; ouders Wilms-v. Waayen- burg. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zangers van Sl.Frans; Jacobus Naus; Piet Schaeffers (coll); Dien Groenen (coll); uit dankbaarheid; uit dank baarheid voor het verhoren van onze gebeden. 12.00 Doop Fergi Lemmers, Barcelona (Spanje). Maandag: 19.00 Voor alle vluchte lingen. Dinsdag: 19.00 Teng Arts en overl. fam. Woensdag: Verjaardag wijding kathedraal van Roermond. 19.00 Jacobus Naus; lev. en overl. fam. De Haart-Creemers. Donderdag: 19.00 Voor alle zieken van onze parochie. Vrijdag: 13.30 Huw. Anita Franssen, Eikenlaan 58; René Duijf. 19.00 Voor religieuze roepingen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- lering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenlies: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoord dienst, 19.15 Overl. ouders Van Bergen-Stiohout en zoon Jos; Mien v.d. Ven-v, Eijk; jrd. Jacobus Thijssen. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamen lijke parochie Venray-Zuid; overl. ouders Bonants-Jacobs. Donderdag: 9.30 Openingsviering De Kemp. Mededeling: Dit weekend is er een kerkdeurcollecte voor de MIVA. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. overl. ouders Achten-Verdijk en kinderen; Piel Verheijen; uit dankbaarheid bij een 25-jarig huw. Van Delft-van Helden; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; voor een behouden thuiskomst van al onze vakantiegan gers (Gem.koor). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans en Sjeng v.d. Pasch. 10.00 Nel Basten-Janssen; uit dankbaarheid; Harrie Claessens; overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 T.e.v. Onze Lieve Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 9.00 Gezinsmis 'Het nieu we schooljaar'. Voor onze leerlin gen van onze basisschool; Petronella Camps-v.d. Voort; voor een overl. broer (orgelmuziek van Gér de Mulder). Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. Vrijdag: 9.00 Gebedsdienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Noud v.d. Mortel, Rik Op den Camp, Frank Janssen, Willem Verheijen; zo 8.30: Gebr. Kessels, Lennart Peeters, Job Euwes; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp; ci 9.00: Anneke Denissen, Linda Custers, Geertje de Kleijn, Brandy v. Dyck. Parochie Oirlo 15e Zondag na Pinksteren. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; overl. ouders Joosten, Martens en Hoeijmakers; overl. ouders Steeghs- Nelissen; jrd. Gerrit Geurts. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Miel Janssen; overl. fam. Philipsen-v.d. Ven. In dit weekend collecte voor de MIVA. Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor. Weijers en kapelaan Kerstjens. Vrijdag: le Vrijdag van de maand toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepin gen; Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederz. ouders. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Netty Mennen-Muskens; jrd. Toon Classens; jrd. Harrie Pingen; overl. ouders Emonts-Geurts en kinderen; overl. ouders Swinkels-v. Gerven; jrd. Leida Dinghs; jrd, Petronella Friesen; overl. ouders Dinghs- Weijs; Lies Dinghs-Vullings; Gertruda Vullings-Dinghs (buurt); overl. fam. Seijkens-Collin en Ealts- v.d. Loo; jrd. Henricus v.d. Pasch en Petronella v.d. Homberg. Tijdens deze dienst is er een specia le collecte voor de MIVA. De meer opbrengst van deze collecte zal hier voor bestemd zijn. Woensdag: 18.00 H. Mis O.L. Vrouw van Atlijd Durende Bijstand (zij de offerden). Misdienaars: za 19.00: Gijs, Boy, Tim J. en Pirn D.; wo 18.00: Marian en Yvonne Claessens. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen 22e Zondag door het jaar. Kerkdeurcollecte voor de MIVA. Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Ger Pijpers en overl. fam.; Dien Vogelsangs-Bonants (buurt); Teng v. Vegchel; Jan Holtackers; overl. ouders Janssen-Achten en overl. fam.; jrd. Gerrit Camps en Albert Beerkens. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; weekd. Nellie Loonen (2); gest. jrd. Wiel Willems. Maandag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers, Wim Loonen en Fien Loónen- Duijkers, Nellie Loonen. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 18.00 Hoogmis b.g.v. 40-jarig huw. H. Wismans en A. Wismans-Loonen. Om 19.00 is er geen avondmis. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. Lod Leijssen. Misdienaars: za 19.00: Geert v. Gorp en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis; weekb.: groep 1 Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis. Oogstdankviering: Op zondag 31 aug. houdt de LLTB Kring Venray haar jaarlijkse Oogstdankviering. Dit jaar is de organisatie ervan in handen van de afd. Leunen, Veulen, Heide. De plechtige eucharistievie ring vindt plaats in Veulen op het terrein achter het verenigingsge bouw De Vlies om 10.30 uur. Het thema is: 'Wie zaait, zal oogsten'. Bij slecht weer gaat deze Oogstdankviering door in de kerk van Leunen, ook om 10.30 uur. De Hoogmis in Leunen om 10.00 uur vervalt dan en verschuift naar 10.30 uur. De beslissing over deze eventu ele verplaatsing wordt genomen op vrijdagavond 29 aug. Dit in verband met de organisatie van het een en ander. Rectoraat Veulen 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: Geen H. Mis. Zondag: 10.30 Hgm. b.g.v. Oogstdankfeest, buiten achter de Hoefslag in de Vlies. Bij slecht weer in de kerk te Leunen; 6e zwd. Frans v. Staveren. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dankbaar heid (N). Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: zo: Martijn Nuyten en Sjef Classens. Parochie Ysselsteyn 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Mndd. Louis Arts; Jeu Derikx; jrd. Grad Janssen. Zondag: 10.30 (Lat.-Ned. gezan gen); mndd. A. v. Empel; Jep Hendrix; .ouders Van Vegchel- Verheijen. Maandag: 19.00 Overl. parochia nen. Woensdag: 19.00 Jeu Derikx (kaartvrienden). Vrijdag: 19.00 Jrd. J. v. Soest; J. v. Lipsig en Tom (fam. M.). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Fr. Crienen en D. Crienen; zo 10.30: M. en S. Claessens, J. v. Hees en Ds. v. Soest; ma: D. v. Soest en N. Reintjes; wo: P. Claessens en A. Cox; vr. D. en Ds. v. Soest. MIVA-collecte 30-31 augustus. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals t.e.v. St. Jan; fa. Arts-Nooyen. Misd.: Erik Janssen en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Yvonne Poels en Linda Hoedemakers. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. Johannes Nooyen, Johanna Arts en kinderen; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Nard Janssen; jgt. Teng Poels. Vrijdag: 8.30 Schoolmis; opening van het schooljaar. Kerk poetsen: mevr. Arts-Cremers en Van Tilburg. MIVA-collecte in het weekend 30- 31 augustus. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Van Vegchel- Vereyken. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Leonie en Karin v.d. Z.; zo: Anke en Nicole. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: T. v. Hoof. Rectoraat Smakt 22e Week door het jaar; 15e Zondag na Pinksteren. Miva-collecte (bus achter in de kerk). In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Arnoldus Reijnders; Sjeng Jenneskens (buurt); voor bijz. int.; fam. Martens-Rademakers; Ria v.d. Oord-Berge. Lectrice: Linda Jansen. Dienb.: Bernadette Geurts en Petra Goumans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor gees telijke noden van de kinderen; voor een zalige dood. Vrijdag: 11.45 Huw. Van Dijk- Verhaeg. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 31 augustus zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. T.A.D. Aris uit Venlo voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. T.A.D. Aris eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en kinderneven dienst. Na afloop van de dienst is er koffie drinken. In Blitterswijck is het de laatste dienst in dit seizoen. Vanaf volgen de week is er alleen in Venray een kerkdienst. De aanvangstijd wordt dan 10.00 uur. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 31 augu- suts om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. K.W. v. Dijk, Opheusden. 's Morgens is er kinder oppas Bijbelgemeente Venray Ook deze zomer bent u welkom in de erediensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Slekske (Land- weert) te Venray. Ontmoet in de vakantie medegelovigen die samen met u de Heer willen loven en prij zen en willen luisteren baar een boeiende Woordverkondiging. Iedere zondag is er ook zondag school. De dienst begint om 10.00 uur en na afloop wordt u uitgenodigd om met ons een kopje koffie te drinken. Informatie: tel. 077-4641936 of 0478- 588864. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tol oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. wereld waren vorige week bij een in Parijs voor het giganti sche katholieke jonge ren evene ment... Onder hen ook jonge mensen uit Venray en omge ving. Studente Marian Claes sens doet hieronder verslag van wat zij noemt 'de reis van mn leven De leden van Jongerengroep Venray die het festival hebben meegemaakt, doen van hun ervaringen ook verslag op een bijeenkomst in de pastorie van de Paterskerk. Die vindt plaats vrijdag 5 september vanaf 20.15 uur. Iedereen die geïnte resseerd isdaar welkom. Marian Claessens geeft graag meet infant iu Ze is hereik- r o/: Duizenden jongeren staan samengepakt te wachten op de metro, ze dringen niet. Nee, ze zingen samen en ze juichen als ze weer een groep jongeren ontdek ken uit één van de 140 landen die in Parijs vertegenwoordigd zijn. Overal in Parijs vind je groepen jongeren die samen praten, zingen en lachen; de saamhorigheid is opvallend. Hoe verschillend ze ook zijn, deze jongeren hebben één ding gemeen: ze geloven alle maal dat Jezus hen gelukkig kan maken. Bovenstaande was het tafereel van 19 tot 24 augustus tijdens de zevende wereldjongerendagen die op initiatief van de paus werden gehouden. Na onder andere Buenos Aires, Czestochowa, Denver en Manilla was dit jaar Parijs aan de beurt. Katholieke jongeren uit de hele wereld kwamen bij elkaar rond Christus en zijn boodschap. Vanuit Nederland gingen er zo'n 650 jon geren mee, waaronder ook een aan tal uit Venray. Deels gingen zij via één van de vijf internationale routes: van Maastricht reisden ze via Beauraing en Reims (Fr.) naar Parijs. In Maastricht sloten de jon geren zich aan bij de fakkeltocht waarin het beeld van O.L. Vrouw van Fatima door de straten werd gedragen. In Beauraing waren er, naast ont spannende programma's, workshops en tijd voor ontmoeting, enige inte ressante sprekers aanwezig: de 88- jarige zuster Emanuelle vertelde met een jeugdig enthousiasme wat haar bewogen had om in de slop penwijken van Cairo te gaan wer ken. Kardinaal Danneels van België gaf aan hoe het geloof ons naar het geluk kan leiden en mgr. Punt, bis schop van Haarlem, vertelde waar om hij, in twijfel tussen econoom of priester worden, toch voor dat laat ste gekozen heeft. FEEST Na enkele dagen werd koers gezet naar Reims waar de Nederlands/Belgische route samen kwam met de route uit Altötting. Aan deze route namen jongeren uit de Duitstalige landen en het Oostblok deel. In Parijs was er gele genheid om tevens met de mensen van de routes uit Loreto, Paray le Monial en Lisieux kennis te maken: jongeren uit Italië, Frankrijk en Afrika. Ook in Parijs werd een gevarieerd programma aangeboden met spre kers, bandjes, sketches, gebed en natuurlijk sightseeing. Enkele bis schoppen zetten de jongeren met hun lezingen aan het denken over hun geloof en de invulling daarvan. Tijdens de 'Festivals de la Jeunesse' werd Parijs overspoeld door jonge ren die vele mogelijkheden aange boden kregen om de bruisende stad Parijs te ontdekken. De jongeren sliepen in gastgezinnen en sporthal len in de voorsteden van Parijs, alwaar de lokale parochies ook enige avonden verzorgden. De jon geren presenteerden zich, waarbij de Nederlandse folklore natuurlijk niet ontbrak. Enkele honderdduizenden jongeren vormden samen een 'keten van broederschap' waarin ze een minuut stil waren voor de vrede in de wereld. Eregast tijdens de wereldjonge rendagen was degene die de jonge ren uitgenodigd had: de paus. Dat deze man, ondanks zijn slechte gezondheid, toch zoveel energie in de jongerendagen heeft gesloken, is zeker bijzonder te noemen. Hij werd dan ook met luid gejuich, 'Vive le pape, leve de paus','en duizenden zwaaiende vlaggen ontvangen. Zoals ieder jaar, zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar, Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen: Ad v. Meurs, tel. 512537 of Jan Weijs, tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs, tel. 585652. De week eindigde met een grootse happening: al deze jongeren uit 140 landen hielden samen met de paus een avondwake, waarin tien jonge ren werden gedoopt en dus opgeno men in de katholieke kerk. Daarna brachten zij samen de nacht in de open lucht door. De wereldjonge rendagen werden afgesloten met een mis waaraan 1,2 miljoen mensen deelnamen. De paus riep de jonge ren op naar het hoogste geluk te streven door hel naleven van de boodschap van Christus. Zoals een van de jongeren aangaf: 'De ont moeting met zovele jongeren die hetzelfde geloven als ik en de onderlinge verbondenheid die sterk voelbaar was, maakten indruk. Ik weet nu zeker dat ik kan geloven in de toekomst. Deze dagen waren voor mij echt de reis van mijn leven, een avontuur dat echt niet stopt nu ik weer in Nederland ben'. Bestuurder was het niet eens met parkeerbon Zaterdagmiddag zag een 27-jarige bestuurder dat de parkeercontroleur een parkeerbon had uitgeschreven en met die bon was hij het niet eens. Voor de ogen van de parkeercontro leur scheurde hij de bon kapot. Een aan zijn adres gemaakte opmerking had tot gevolg dat hij de parkeer controleur de pen uit de hand trok. De parkeercontroleur riep de hulp van de politie in, die de man mee nam naar het politiebureau. Daar kalmeerde hij en zag in dat zijn optreden verkeerd was geweest. De parkeercontroleur schreef een nieu we bon uit, de Venraynaar verliet het politiebureau, weliswaar nog niet geheel overtuigd, maar niet boos meer. Een warme dag in hartje Venray anno 1940. Het is stil rondom de oude dorpspomp aan het begin van de Grotestraat. Een vaste verschijning op deze piel is de ijscoman Amri Wijnhoven uit de Wilhelminastraat (toen Veldstraat). Hij probeert zijn sneeuwklokje verpakt roomijs van 3, 5 en lj_ cent aan de man/vrouw te bren gen. Hij heeft hier gezelschap van de broertjes Lucassen uit de Patersstraat. Op de achtergrond 1 het oude postkantoor. Achter de pomp de herenmodezaak van f Timmermans. t Helaas is de foto van niet al le beste kwaliteit maar nog wel toonbaar. L Jan v.d. Putten i Het budgetproject van de gemeen te Venray start in september weet met een cursus 'Omgaan met geld', i In de cursus komen onderwerpen aan de orde als: hoe kom ik uit mei mijn inkomen, welke uitgaven het ik allemaal? Welke verzekeringen zijn noodzakelijk? Verder komt aan de orde de diverse betalingsmoge- i lijkheden, sparen, lenen, etc. Er worden twee cursussen georga- 1 niseerd nl. op: dinsdagochtend van 9.30 uur tot 11.15 uur (ochtendcur sus) en dinsdagavond van 19.30 tol 21.15 uur (avondcursus). De cursus omvat vier bijeenkom sten en start op dinsdag 23 septem ber in de Clockert, Bergweg 4 te Venray. De cursus is gratis en voor iedereen toegankelijk.. Aanmelding kan tot 15 september bij gemeente Venray, mevr. G, Aeits, tel. 523401. Vernielingen aan auto's! I Een 37-jarige Venraynaar deed!] aangifte van het bekrassen van zijn!' aan de Hubertusstraat geparkeerde!;] auto. Aan de linkerzijde waren diepe! krassen in het plaatwerk aange-l';] bracht. Dat ontdekte in dezelfdel;] straat ook een 43-jarige plaatsgeld noot. P Een 30-jarige Venrayse ontdekte!-; dat van haar auto, die geparkeerd!;? stond aan de Bolderik, beide portier-!/ sloten waren vernield. Mogelijl(|| heeft de dader getracht in de autotelj komen, maar dat is niet gelukt. K| Met de noorderzon f vertrokken Een 48-jarige vrouw uit Venraylg zat om een kamer verlegen. ZcM kreeg enkele weken geleden contactlll met een plaatsgenoot, die bereid® was een kamer van zijn flat aandeH Haammakerstraat aan haar te vertui- I ren. Ze moest ƒ1.000,- sleutelgcld B betalen. Dat bedrag betaalde dame, maar toen ze naar haar kamer h in de flat wilde gaan bleek de ver- Dè huurder met onbekende bestemming ki| vertrokken te zijn. Hij had geen adres achtergelaten. De dame deed 5da aangifte van oplichting. Bromfiets gestolen Een 28-jarige man uit Venray q deed aangifte van diefstal van zijn rode Jawa-bromfiets, die voor zijn II woning aan de Harpstraat stond. z< 'Wie zaait zal oogsten' is het thema van de oogstdankviering die zondag 31 augustus wordt gehouden voor de leden van LLTB kring Venray. Gok óverige belangstellenden zijn van harte welkom. De viering wordt georganiseerd door de LLTB afdeling Leunen- Veulen-Heide. Deze viering was oorspronkelijk bedoeld om na de oogst te danken voor 'de vruchten der aarde'. Maanden met vruchten uit diverse secto ren van land- en tuinbouw in kleurrijke opmaak zullen daarvoor wor den aangeboden. Het terrein achter de kerk in Veulen zal in dezelfde stijl worden aan gekleed. De zang wordt verzorgd door een gelegenheidskoor dat is samengesteld uit de dameskoren van Leunen, Veulen en Heide, Harmonie St. Catharina zal de muziek verzorgen. De dienst zal worden voorgegaan door pastoor Ewals van Leunen. Het geheel belooft een gebeurtenis te worden waarin nostalgie en een eigentijdse bezinning op onze afhankelijkheid van de natuur zullen samengaan. De viering begint om 10.30 uur. Bij slecht weer wordt de viering ver- V plaatst naar de kerk van Leunen. J Advokaot, tiramisu, kaneel of chocolade/1.95 V00r Bereid met roomboter en 100% amandelspijs/1.25 V00f Zak 10 stuks/2.95 nÜ 100 gram/3.25 nÜ 1 kilo/13.50 nÜ 1 Spaanse, volle, rode wijn, gerijpt op eikenhout, 0.751/ 9.50 11 Aanbiedingen gelden t/m zoterdog 30 augustus 1997. Zo long de voorraad strekt. De vakanties lopen ten einde, dat merken we ook aan de bin- nenkomende kaarten. Wie nog kans wil maken op het fraaie fototoestel dat Peel en Maas en fotospeciaalzaak Dom Melskens beschikbaar stellen, moet snel zijn. Deze week komen de vakan-1 tiegroeten uit Spanje. Aan een van de vele Spaanse costa's, de 'j\ Almeria in dit geval, bivakkeert de familie Magermans uit Oostrum. Het is er heter dan heet, verzekeren zij. Dan kom maar snel weer terug.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16