r Bereikbaarheid ziekenhuis tijdens Ronde van Nederland op vrijdag 29 augustus woningwet wet ruimtelijke ordening Aanpassing kap- veroraening Bekend making Bekend making wet milieubeheer TAXATIES y Buurtbus PEEL EN MAAS donderdag 28 augustus 1997 - Paging In eerdere gemeentelijke publicaties is vermeld dat tijdens de aankomst van de Ronde van Nederland op vrijdag 29 augustus het ziekenhuis tussen 15.00 en 17.00 uurniét bereikbaar is via de normale route Westsingel-Merseloseweg omdat de Westsingel binnen het fietsparcours ligt tijdens de drie omlooprondes van Venray. Vermeld is toen dat er een omleidingsroute wordt aangegeven via de Kiekweg. In verband met asfalteerwerkzaamheden aan de Kiekweg is deze echter voor alle verkeer afge sloten. De omleiding vice versa naar het ziekenhuis wordt nu middels gele borden aangegeven via de route: Deurneseweg - Weverslo - Weversven - Handrik - Pas - Merseloseweg. De omleidingsroute is op onderstaande tekening middels een stippellijn aangegeven. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij bur gemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het oprichten van een dubbele prefab betonnen opslagruimte aan de Ripseweg I teVredepeel tnv D.G.W. T., Postbus 90195 te Breda; het bouwen van een woning en berging aan de Henriïtte Bosmansstraat te Venray tnv E.H. Crooijmans, Broekweg 21 te Venray; - het plaatsen van een buitenber ging aan de Smakterveldweg 18 te Venray tnv J. Cox, Smakterveldweg 18; - het aanbrengen van een terras overkapping aan de Brienshoekweg 8 te Leunen tnv J.A.H. Claessens, Brienshoekweg Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het vergroten van de woning aan de Zandbleek 44 te Venray tnv A.M.M.Valks, Zandbleek 44; - het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Lollebeekweg 22 te Castenray tnv N.F. Martens B.V., Postbus 6184 te Horst; - het uitbreiden van de woning aan de Kogeldistel 16 te Venray tnv J.A.H. Claessens, Kogeldistel 16; - het vergroten van de woning aan de Wagnerstraat 21 te Venray tnv F.M.Vermeulen,Wagnerstraat 21; het bouwen van een serre - tochtportaal aan de Helfrich- straat 39 te Venray tnv J. Berhitu, Helfrichstraat 39; - het bouwen van 2 pluimveestal len aan de Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn tnv V.O.F. Willems- Kusters, Rouwkuilenweg 25. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemmingop bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Laurahof 4 te Venray tnv R.R.Toffolo, Laurahof 4; - het plaatsen van een tuinhuisje aan Bergkwartier 18 te Venray tnv K.M.J. Beerkens, Bergkwartier 18; - het plaatsen van een tuinhuisje aan Het Erf 8 te Venray tnv A.W.M. Manders, Het Erf 8; - het bouwen van een berging aan de Boterbloem 60 te Venray tnv J.P. Pors, Boterbloem 60; het bouwen van een berging aan de Boterbloem 58 te Venray tnv R.F. van Santé, Boterbloem 58. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- stemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een legkippen stal aan de Peelweg 25 te Ysselsteyn' tnv F.P.J. Claessens, Peelweg 25; - het bouwen van een garage aan de Herenpasweg 10 te Oostrum tnv J.E.A. Reijnders, Herenpasweg 10; - het bouwen van een garage aan de Herenpasweg 8 te Oostrum tnv R.A.M. Engels, Herenpasweg 8; - het veranderen van het toegang sportaal en vergroten van de hal aan de Hoge Beek/St. Ursulastraat tnv Woningstichting Noord-Limburg, Postbus 210 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Noordsingel 27 te Venray tnv C.H.M.Jacobs, Noordsingel 27; het bouwen van een garage aan de Penningkruid 68a te Venray tnv Th.G.J. van Zoest, Penningkruid 68a; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Ooster Thienweg 13 te Oostrum tnv J.H.M. Janssen, Ooster Thienweg 13; - het vergroten van het pand aan de Patersstraat 5 te Venray tnv Surprise Design Venray B.V., Patersstraat 5; - het plaatsen van een buitenber ging aan de Smakterveldweg 18 te Venray tnv J. Cox, Smakterveldweg 18. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 29 augustus 1997 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdien sten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 28 augustus 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Van de wijkVlakwater/Molenklef en de dorpen Castenray, Heide, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Smakt, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn zijn de bijzondere- monumentale-bomenlijsten door burgemeester en wethouders definitief vastgesteld. Indien u daarover geen brief ontvangt heeft u in het ver volg geen kapvergunning meer nodig wanneer u een boom wilt verwijderen. Voor geïnteresseerden ligt de complete bomenlijst per wijk/dorp bij de publieksbalie van de gemeente ter inzage.Tevens zal het betreffende wijk- en dorpsor gaan daarvan een exemplaar ont vangen. Verkeersmaatregelen Spurkt Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: 1het intrekken, onder verwijdering van de desbetreffende borden en verkeerstekens, al hetgeen in voorgaande besluiten is bepaald en voor zover dit in strijd is met de hierna onder 2 genoemde maatregelen; 2. het nemen van de verkeersmaat regelen, zoals die zijn genoemd onder 3 en deze maatregelen uit te voeren door plaatsing van de desbetreffende borden overeen komstig het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, e.e.a. zoals op bij dit besluit behorende tekening aangegeven; 3. a. het aanwijzen van de T-split- sing Spurkt-Spurkterweg als voor rangssplitsing, zodanig dat het ver keer vanaf de Spurkt, komend van uit oostelijke richting, voorrang moet verlenen aan het verkeer vanaf de Spurkterweg en de Spurkt, komend vanuit westelijke richting; b. het aanwijzen van het fiets pad iangs de Spurkt als verplicht fietspad voor (brom)fietsers in twee richtingen; c. tot het regelen van de voor rangssituatie waarbij verkeer op het fietspad bij het verlaten van het fietspad voorrang moet verle nen aan verkeer op de Spurkt; 4. te bepalen dat deze maatregelen vanaf heden ingaan. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: 1het intrekken, onder verwijdering van de desbetreffende borden en verkeerstekens, van al hetgeen in voorgaande besluiten is bepaald en voor zover dit in strijd is met de hierna onder 2 genoemde maatregelen; 2. het nemen van de verkeersmaat regelen, zoals die zijn genoemd onder 3 en deze maatregelen uit te voeren door plaatsing van de desbetreffende borden overeen komstig het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens 1990, e.e.a. zoals op bij dit besluit beho rende tekening aangegeven; 3. a. het aanwijzen van de Overloonseweg als voorrangsweg; b. het aanwijzen van een ver plichte rijrichting langs de midden geleiders; 4. te bepalen dat deze maatregelen vanaf heden ingaan. Venray, 21 augustus 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. Verkeersmaatregelen Smakterveldweg Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: a. het inbouwen van een belemme ring voor autoverkeer in het zui delijk van de aansluiting met Kaardebol gelegen gedeelte van de Smakterveldweg, zodanig dat de doorgang ter plaatse uitslui tend mogelijk blijft voor (brom)fietsverkeer en voetgan gers; b. de Smakterveldweg nabij de aan sluiting met de Stationsweg aan te duiden als doodlopende weg voor motorvoertuigen door plaatsing van borden L8 en L9 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Venray, 21 augustus 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing. M.K. Hartzema Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: I. L. en P. Willems V.O.F., Timmermannsweg 128, 5813 AR te Ysselsteyn voor een ver gunning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor het uitbrei den/wijzigen van een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 128 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 28 augustus 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten).Tot 25 septem ber 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wet houders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gele genheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: I. H.W.M. van de Ven, Jan Poelsweg 4, 5813 BN te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een vleeskalkoe- nenhouderij en akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 28 augustus tot 9 oktober 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overi ge werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonie sche afspraak (0478-523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijge steld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester èn wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnenge komen van: I. Pizzeria Birsen, Henseniusstraat 9-a, 5801 AW te Venray voor het van toepas sing worden van het Besluit horecabedrijven milieubeheer op een reeds opgericht hore cabedrijf, gelegen aan de Henseniusstraat 9-A te Venray. De melding kan worden ingezien van 28 augustus tot I I september 1997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Bovengenoemde melding moet nog worden beoordeeld. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschre ven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wensen in te trekken van: I. M.J.P.Arts.Ysselsteynseweg 49, 5813 BK te Ysselsteyn voor de milieuvergunning nr. 94.15944 voor een slachtkalkoenen- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Volen 7 te Heide. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gege vens liggen ter inzage van 28 augustus 1997 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (publieksdiensten).Tot I I septem ber 1997 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478- 523630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders bedenkingenter SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING OE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 mijn). Deze kan hierbij verzoet zijn persoonlijke gegevens bekend te maken. Er bestaat mogelijkheid tot het inbreng van mondelinge bedenkingen een mondelinge gedachtenwis; ling. Alleen degenen die bedenking hebben ingebracht op de bovi omschreven wijze en degenen aantonen daartoe redelijken* niet in staat te zijn geweeste later tot het instellen van bero gerechtigd. Venray, 28 augustus 1997 Burgemeester en Wethoud voornoemd, namens dezen, hot afdeling Bouwen en Milieu, WAO VAN SOEST BA Taxaties Advies TE KOOP Haammakerstraal met 235 m2 grond: woonhuis met vrijstaande garage, 3 slaapkamers, moderne keuken en c.v., vrije tuin. Koopsom 235.000,00 Kruitweg 13, 5801 XR Venra, Telefoon 0478-586408 Vergadering raadscommissie De commissie Financiïle Economische zaken vergadert woensdag 3 september a.s.c 19.00 uur in het gemeentehuis.! vergadering is openbi Belangstellenden zijn van harte w kom. De agenda luidt als volgt: 1Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag commissievergadering juli 1997 4. Ter advisering: concept-raai voorstel vaststelling wijzigi verordening Precariobelasti 1997 5. Ter kennisname: kwijtscheld gen belastingen; provincis kerngegevens 1997; beroep cassatie Hoge Raad inzake ba belasting Broekweg. 6. Rondvraag en sluiting. Voor de aankomst van de Ron van Nederland op vrijdag 29 aug tus worden !n het centrum Venray diverse tijdelijke verkee' maatregelen genomen. In verba daarmee zal op vrijdagmiddag! augustus de buurtbus niet rijd en komen de middagritten na Merselo/Vredepeel en Maashees vervallen. Drank in bestuurder In de vroege zondagmorgen os reeks 03.00 uur was een poli patrouille getuigen dat een pet nenauto op de mgr. Hanssensti niet volgens de regels reed. Zea tervolgde de bestuurder en Deurneseweg onder Leunen auto worden gestopt. De bestuur een 22-jarige Pool, verkeerde os invloed van alcohol. Hij kreegi rijverbod van vier uur en eenbt van 350,-. Bovendien moet hijl nen veertien dagen aantonen dal; auto verzekerd is. In de nacht van zaterdag op? dag was het rijgedrag van i bestuurder van een personenanlo de Midden Peelweg aanleiding* de auto te stoppen. Ook die beste der, een 28-jarige inwoner i Ysselsteyn, verkeerde onder invl van ajcohol. De blaastesten ra vaardigden een rijverbod van uur en conform de voorschril werd zijn rijbewijs ingevorderd, PEEL EN MflAS ELKE WEEK NIEUWS Slapen in de auto Een 19-jarige inwoner Leunen had na een bezoek aan fuif in Veulen, op weg naar huis. de vroege zondagmorgen sli gekregen en wilde aan Drabbclsweg in zijn auto eend» doen. Hij werd wakker doorsta en zag dat onder het dashboi brand was uitgebroken. Bij 1 doven liep de man brandwond aan zijn linkerhand op. Leunenaar moest voor behandelt naar het ziekenhuis worden vl voerd. De brandweer bluste brand. De hoogte van de schade niet beken evenmin of de bestuurd tegen brand is verzekerd. Blikseminslag In de vroege zondagmorgen slo de bliksem in op twee plaatsenaa de Leunseweg. Bij het tankstatit bleef de schade beperkt. Een lid mast op het terrein van de regiopo* tie werd ook geraakt met gevolgd gedurende korte tijd de verbinding diensten onklaar waren. Gelukl herstelden die zich vanzelf en bin ook hier de schade beperkt.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14