PEEL EN MAAS Kermis Venray: warm en druk Hennepkwekerij in centrum opgerold HEMA écht lekker! Ronde kan van start Eerst even inchecken bij de Rabobank! Geen geld voor kapel Holthees Thuiszorg wil produc tiviteit verhogen Ergerlijke vernielingen aan gemeentehuis 6 Loco-burgemeester Jan Driessen ontving Duitse jongeren Verkiezingskoorts barst los in Overloon en Vierlingsbeek 7.'5 Onbezorgd op vakantie? Rabobank 'T VErJROcJS LAEVE GETAEKEND ƒ5.000,- voor de Ziekenhuizen Noord-Limburg UW JA* xNieVeis Drop n" 2 A 50 voor Sumarroca d.o. Penedès 2 1195 voor II» Kaiserbroodjes 10 stuks/s.- 995 nu L» Franse Achterham 950 nu Le Pinda's 950 nu L Venray heeft min of meer een traditionele kermis achter de rug. Zoals zo vaak was het eerste weekend van augustus warm en werd Noord-Limburgs grootste kermis druk bezocht. Over het geheel genomen bleef het ook rus tig, al waren er uiteraard tal van kleine schermutselingen, inbra ken en vandalisme. Voor een over zicht hiervan zie ook de 'Kroniek van een kermisweek', elders in deze uitgave. Er kwamen dit keer heuse Harley Davidson's en een Amerikaanse Freightliner-truck aan te pas om de kermis te openen. Kermismeester Willy Sassen had alleen zorgen over hel tekort aan urinoirs, want de heren ledigden hun blaas tegen elk muurtje. Voor de rest is de kermis soepel verlopen en kreeg de organi satie complimenten van de kermis exploitanten. Ook de gemeente is tevreden: bij het onderhandelen over een nieuw contract kunnen de exploitanten bij een reële inschrij ving dan ook hun plek behouden. Volgend jaar lopen de contracten van twintig exploitanten af. De kermis werd dinsdag bekroond met een daverend vuurwerk dat tot in de verre omtrek te zien was. Saskia Thuis mocht na afloop van de kermis ook nog op vakantie: zij won de hoofdprijs in de kermislote- rij en mag tien dagen met de bus van Van Ham naar Spanje. LANGE ZIT Op zondag ging een belangrijk omlijstend evenement van start: het paalzitten bij Etcetera. Na wat tegenslag wist de organisatie op het laatste moment toch nog de negen geplande palen bezet te krijgen en kon de lange zit beginnen. Terwijl Venray feest viert is het bedoeling dat de paalzitters vanaf hun tweeën- eenhalve meter hoge pilaar toekij ken. Maximaal 80 uur en voor de winnaar(s) ligt 2000 gulden klaar. De eerste uitvaller dient zich al na vijftien uur aan: routinier André Gooren, de enige die vele jaren geleden ook al 'zat', moet met een gezwollen naar het ziekenhuis. Drie kwartier later geeft ook de enige dame in het gezelschap op. Maar verder gaat het prima, bij de paalzit ters en op de kermis. Uiteindelijk blijven twee sterke mannen over. Wiel Hendriks en Bernard Maas. Zij houden de zitma- rathon vol tot woensdagavond tien uur en mogen de 2000 gulden samen delen. Veel mensen komen kijken als de twee van de paal afstappen. Voor uw betaalgemak *Voor Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor noodgevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een meer zekerheid onderweg Europas met PINcode handig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaalautomaten. Zo profi teert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u contant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de creditcard die wereldwijd geaccepteerd wordt. Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 tel.(0478)530 300 Het wielerpeloton werpt z'n schaduw al over het zonovergoten Venray. De schouwburgtoren is getooid met een spandoek van 6 bij 6 meter en vier Venrayse scho lieren hebben hun vuurdoop als promotieteam achter de rug. De Ronde van Nederland kan van start gaan. Kermismaandag trokken de vier meiden voor de eerste keer hun blauwe T-shirts aan en zetten hun witte petjes op om de aandacht op het volgende Venrayse evenement te vestigen. Na de kermis in Venray is het team ook nog te zien op de weekmarkten in Horst, Boxmeer, Deurne en Venlo. Vrijdag 30 augustus arriveert de sliert van reclamewagens en het lint wielrenners om enkele ronden door de Venrayse straten af te leggen en er te finishen. Onder de wielrenners !s 'n elk geval Erik Zabel, die vorig jaar won en ook dit jaar één van de kanonnen in het peloton is. Naast de Telekomploeg van Zabel heeft 'nmiddels ook Mapei -van onder meer Johan Museeuw- ingeschreven voor de Ronde van Nederland. De renners komen in Venray aan vanuit Zutphen en vertrekken daags erna voor de zesde etappe naar Landgraaf. BONEY M. In Venray speelt zich vrijdag ook een omlijstend programma af. voor de wielerfans, voor de liefhebbers van gezelligheid en voor de spon sors. Optredens van artiesten, waar onder de Duitse discosterren uit de jaren-zeventig Boney M, en een lunch met een boodschap. Henk Kroes, voorzitter van de Vereniging de Friesche Elf Steden, en Alida de Jong. coach van topmanagers, gaan de ondernemers voor in hun zoek tocht naar hun 'eigen plek in het brandpunt van verlangen', zoals het motto van de sponsorbijeenkomst luidt. Voor de start op zaterdag krij gen de sponsors nog een ontbijt aan geboden en kunnen de wielerfans hun favorieten zien bij de inschrij ving en de start op het Schouwburgplein. Het bisdom 'Den Bosch zal geen geld beschikbaar stellen voor de res tauratie van de kapel in Holthees. Bovendien heeft het bisdom rector Wauben gevraagd om een verzoek in te dienen zodat de kapel definitief niet meer voor erediensten gebruikt mag worden. Het bisdom baseert zich daarbij op het feit dat Holthees als kern te klein is voor een zelfstan dige parochie, dat slechts de helft van de gezinnen meedoet aan de kerkbijdrage en dal slechts 5% van de bewoners de kerk bezoekt. De inwoners van Holthees gaan overigens al enkele jaren in Smakt naar de kerk. De kapel in Holthees moet gerestaureerd worden maar door de plannen van het Bisdom is daar onvoldoende geld voor. Door het kerkbestuur is nu een commissie ingesteld die zich over de toekomst van de kapel gaat buigen. Het advies van het bisdom DeifBosch daarbij is de kerk niet meer in eigen beheer te houden. Op maandag 8 september zal er in zaal Het Trefpunt een bijeenkomst worden belegd om over de toekomst van de kapel te discussiëren. De Stichting Thuiszorg Noord- Limburg blijft ook dit jaar wer ken aan een verhoging van de kwaliteit van de zorg door effi ciency. "Het blijft immers zaak om de financier en de klant een goed product tegen een redelijke prijs aan te bieden" zo valt te lezen in het jaarverslag over 1996 van de stichting. De stichting Thuiszorg wil de pro ductiviteit verhogen door het ziekte verzuim verder terug te dringen. Ook wil de stichting aparte teams gaan vormen voor huishoudelijk en Iichtverzorgend werk en teams die uitsluitend worden ingezet voor ver zorging. De Thuiszorg wil ook inhoudelijk de kwaliteit verbeteren. Eind dit jaar of begin 1998 wil de stichting dan ook het kwaliteitscertificaat voor de Thuiszorg proberen te bemachtigen. Daarbij spelen zaken als goede informatie aan cliënten, maar ook medewerkers een belangrijke rol. Tenslotte wil Thuiszorg, na de mislukte fusie met het Groene Kruis, toch kijken of met het Groene Kruis een gezamenlijk zorgpakket kan worden aangeboden, zodat de klanten alsnog bij één organisatie terecht kunnen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1997 - NR. 33 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Nadat eerst de groep jongeren van de opleidingsschool Carl Zeiss uit Oberkochen, die momen teel werkzaam zijn op het Duits kerkhof in Ysselsteyn, zoals de traditie dat eist, een krans had neergelegd bij het monument van de Venrayse gevallenen aan het Kerkpad en de hoornblazer een 'The Last Post' had geblazen, werd het gezelschap in de burger zaal van het gemeentehuis ont vangen door loco-burgemeester Jan Driessen. 'Vriendschap van nu is iets bij zonders, maar verzoening is nu overvloedig, omdat de jeugd van nu niet schuldig kan zijn wat in de tweede wereldoorlog ten opzicht van ons is gebeurd'. Maar 35 jaar geleden werd er moed gevraagd van de overheid om Duitse jongeren te ontvangen, juist door die te ontvan gen de waardering uit te spreken dat die jeugd van toen, over de graven heen, de hand tot verzoening wilde reiken, een hand die door de bevol king van Ysselsteyn en Venray werd aanvaard. Jan Driessen verwees in zijn toe spraak naar de woorden van een 17- jarig meisje op Volkstrauertag in Ysselsteyn. 'Jeugd die nu werkt op een soldatenkerkhof en tijdens het schoonmaken van de kruisen gecon fronteerd wordt met de leeftijd waarop mensen in die waanzinnige oorlog in Nederland moesten sneu velen. Daaruit kan de kracht worden geput zich in te zetten vooreen blij vende vrede'. Driessen herinnerde eraan dat het voor de 35e keer is dat de jeugd door het gemeentebe stuur wordt ontvangen, waarbij meer dan 1000 jongeren ontvangen werden. In die 35 jaar is veel vriend schap ontstaan, zeker met de jeugd van hier en vanuit Baden Württemberg veel vriendschap ont staan die blijvend is. Voor die inzet had Jan Driessen alle waardering. In verband met het bereiken van de mijlpaal was bij de ontvangst een zwaardere delegatie van de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge aanwezig in de persoon van Jugendreferentin mevrouw Block. Vertegenwoordigd waren ook de regiopolitie, de bri gade van de Koninklijke Marechaussee en het Duitse legér uit Budei. Ook de dorpsraad van Ysselsteyn en het comité van de familiedag waren aanwezig. Na de ontvangst legden de jongeren ook een krans bij het centrale kruis op het kerkhof in Ysselsteyn, om vervolgens met de genodigden aan te zitten aan het door de koks van de Bundeswehr verzorgd koud buffet om daarna de contacten met de overheid nog eens te verdiepen. Ook werd tijdens de ontvangst even stil gestaan bij het feit dat het 12 augustus precies 45 jaar geleden was dat het kerkhof officieel kon worden opengesteld en dat sinds dien ongeveer anderhalf miljoen bezoekers de toegangspoort van dit enige Duitse soldatenkerkhof in Nederland hebben gepasseerd. Op 5 augustus overhandigde de heer R. Clevers, financieel directeur van autobedrijf Auto Arena, een cheque ter waarde van ƒ5.000,- aan de Stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg. De cheque werd in ont vangst genomen door dr. A. van der Vet, medisch directeur van de zie kenhuizen. Het geld werd bijeenge bracht door Auto Arena middels een cadeaufonds dat zij speciaal ter gelegenheid van de opening van hun nieuwe pand hadden opgericht. Hel bedrag van ƒ5.000,- zal door het St. Maartens Gasthuis aange wend worden voor nieuwe stoelen voor moeder en kind op de couveu se-afdeling. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vernielingen aan telefooncel Er werd aangifte gedaan dat van de openbare telefooncel bij de Wetteling enkele ruiten waren inge gooid. De vernieling moet in het weekend hebben plaatsgevonden. Kentekenplaat gestolen Afgelopen weekend werden van de aan de Vogezenlaan geparkeerde personenauto van een 51-jarige Venrayse, de kentekenplaten gesto len. Vogels uit volière gestolen Maandagmorgen werd ontdekt dat uit de volière op het terrein van het Raaylandcollege an de St. Jozefweg een aantal vogels waren gestolen. Onder andere een koppel kwartels, een koppel putters, twee koppels sijsjes; vier parkieten, zes zebravin- ken en een parkiet. Om bij de volière te komen moest de dader over een hekwerk van twee meter klimmen. Het slot van de vol ière was vernield. De waarde van de vogels bedraagt ƒ200,-. Al is er nogal wat onduidelijkheid omtrent de komende verkiezingen voor de nieuwe raad van de gemeente Boxmeer, het staat wel vast dat de PK-fractie niet aan de verkiezingen zal deelnemen. Onduidelijk is ook of Fun Janssen van het 5-DorpenbeIang aan de ver kiezingen zal deelnemen, maar dat die fractie aansluiting zoekt bij de Dorpslijst van Boxmeer is bekend. Wat ook reeds bekend is is dat mevr. Fredericy de lijst Overloon zal ver laten omdat zij aansluiting heeft gezocht bij de VVD-fractie van Boxmeer. .Ook staat vast dat een lijstcombi- natie zal worden gevormd tussen de Maaskant-fractie met Lambert Litjens (nu wethouder) en de lijst Overloon, waartoe ook wethouder Toon van de Pas behoort. Hij heeft ons echter verklaard in de nieuwe raad van Boxmeer geen ambities te hebben om wethouder te worden. INSCHRIJVEN Op 26 september kan het verzoek om ingeschreven te worden in het kiesregister worden gedaan. Op 14 oktober is het uur van de waarheid welke kandidaten aan de verkiezin gen zullen deelnemen op de verkie zingsdag, die op 26 november plaatsvindt. Op 18 december zullen de geloofsbrieven van de gekozen raadsleden worden onderzoeht. Nu heeft de raad van de gemeente Vierlingsbeek dertien leden en de raad van de gemeente Boxmeer zeventien leden; in totaal dus 30. In de nieuwe raad van Boxmeer bedraagt het aantal leden 21. Hel is dus zeker, dat, al zouden alle raads leden willen terugkeren, voor negen van hen dat onmogelijk zal zijn. Gelet op de vele nieuwe kandidaten zal het zeker dringen worden. De Venrayse politie heeft woens dagmiddag in de Wilhelminastraat een inval gedaan in een woonhuis. Vanuit het huis werd gehandeld in drugs. De bewoner, een 39-jarige Venraynaar, werd gearresteerd. Ook vier jeugdige klanten werden opge pakt. Zij mochten later weer naar huis. In het huis trof de politie een kleine hennepkwekerij met 89 plan ten aan, plus enkele honderden grammen hasj en marihuana. De PEEL EN MAAS WEEKBLAD soft drugs werden in beslag geno men en worden vernietigd. Ook enkele duizenden guldens werden in beslag genomen. De inval gebeurde na klachten van buurtbewoners. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Roomboterkruimelvlaaien Dagelijks vers uit eigen banketbakkerij, 0 28 cm 9.95 fill Diverse soorten, puntzak 250 gram 2.85 Spaanse rode of witte wijn, 75 cl. 6.95 100 gram/3.25 gezouten of ongezouten, zak 500 gram Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 16 augustus 1997. Zo lang de voorroad strekt. Bestel tijdig wat u nodig hebt!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9