UW BEDRIJF PRESENTEREN OP INTERNET PEEL EN MAAS Fietsvierdaagse nieuwe stijl stevent af op succes (Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. vne\eis Math Botden nieuwe koning van het Theobaldusgilde WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wilde paardekastanje Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum HEMA ér „J.95 Losse drop Verse croissants „«2T5 Runderrookvlees 950 nu L Jonge Goudse kaas „■7« Vin de Pays Vauduse nü 2 095 voor Ledenservices teunpunt Boxmeer- Venray-Horst REINIGING VAN: Succes tijdens keuring NNP: Forenzenkrant in nieuwsbladen opnemen j u wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment I Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht 1 en omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op ze zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze algemene informatie en de laatste aanbiedingen. Ook uw i JlTrefpunt staan; 7 dagen per week, 24 uur per dag.. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewin- 'j kan worden. Voor meer informatie over een presentatie op internet |kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Prognose aantal deelnemers naar boven bijgesteld Kortsluiting in kleurentelevisie )onderdagmiddag moest de mdweer in actie komen voor het issen van een binnenbrandje in woning aan de Beethovenstraat. isluiting was oorzaak dat de urentelevisie in brand geraakte, brandweer kon voorkomen dat geen uitbreiding plaats vond. De lade bleef beperkt tot rook- en tschade. te de brand kregen twee bewo- is van de woning hartklachten, a van hen was recent wegens 'moeilijkheden opgenomen ^eest in het ziekenhuis. Beiden 'den voor behandeling naar het kenhuis vervoerd. Vechtpartij In de nacht van zaterdag op zon dag kwam er bij de politie omst reeks 0.15 uur een melding binnen dat op het Gouden Leeuwterrein voor de discotheek een massale vechtpartij aan de gang zou zin. Een 25-jarige inwoner van Amsterdam was door een onbekende in zijn gezicht geslagen. Het onderzoek loopt nog. Alcoholcontrole Tijdens de surveillance in de nacht van vrijdag op zaterdag liet de politie tien bestuurders in het bekende pijpje blazen. Geen van de bestuurders had teveel alcohol gedronken. Klap in gezicht Zaterdagmiddag omstreeks 15.10 uur fietste een 54-jarige inwoner van Wellerlooi in gezelschap van twee andere fietsers over de Mgr. Hanssenstraat. Bij het passeren van de spoorwegovergang werd het drietal ingehaald door een brede Amerikaans personenauto. Een en ander geschiedde niet volgens de verkeersregels. De bestuurder van die dure slee stapte uit, en gaf de inwoner van Wellerlooi een vuist slag waardoor die zich onder medi sche behandeling moest stellen. Het kenteken van die dure auto kon worden doorgegeven. Dat blijkt op naam te staan van een inwoner van Blerick. Het verdere onderzoek wordt verricht door de regiopolitie van Blerick. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Met het 24Ie schot schoot Math Botden zich tot koning van het St. Theobaldusgilde. Dat gebeurde vrij onverwacht. Bij de gildebroeders was er nog maar weinig aan de vogel te zien dat hij het zou begeven totdat plotsklaps Mare Botden met een welgemikt schot de nog vrij grote vogel naar beneden haalde. Er waren 241 schoten nodig om hem van 18 meter hoogte naar beneden te halen. Na beraad van de overheid werd hij op ceremoniële wijze geïn stalleerd. De oud-koning werd door de voorzitter bedankt voor zijn dien sten in het afgelopen jaar van zijn koningschap. Door de voorzitter werd de nieuwe koning omhangen met het gildezilver. waarna de oud koning aan de nieuwe koning de papegaai overhandigde. De voorzit ter reikte de trofee uit aan Harriet Botden die de winnares was gewor den van de publieksklos. Bij de Lindenboom in het dorp aangekomen werden de traditionele schoten afgevuurd ten teken dat het gilde weer een nieuwe koning had. Nadat men in het Gildehuis de prij zen had uitgereikt aan de overige gildeleden en de jeugd, resp. Gijs Meijer en Raymond Cuenen, de nieuwe koningin geïnstalleerd en afgehaald. Omdat de koning uit Vierlingsbeek komt werd de konin gin afgehaald aan de Professor Asserstraat I in Overloon. Andermaal bij het gildehuis aange komen werd de erewijn aangeboden en werd de gelofte van trouw door de nieuwe koning afgelegd. Dit deed hij door met zijn rechterhand de punt van het hoofdvaandel vast te houden en de gelofte van trouw voor te lezen. Nu was de nieuwe koning volledig geïnstalleerd. De hoofdman sprak de nieuwe koning toe en hij had er geen twijfels over dat de nieuwe koning zijn titel weer waar dig zou zijn. Door de hoofdvaandeldrager Geert Jacobs werd de nieuwe koning overvendeld onder het spe len van het Wilhelmus door de Drum-Showband. Door de twee jeugdvendeliers Michael de wit en Björn Cornelissen werd de vendel hulde gebracht. Hierna werd de aan wezige jeugd getrakteerd door het koningspaar. Rond half acht was er in het Gildehuis een koffietafel waarna de avond verder nog gezellig werd doorgebracht. Dankzij de grote inzet van de commissie 'koningschieten' kan met weer terugzien op een in alle opzichten geslaagd koningsfeest dat hopelijk volgend jaar weer z'n ver volg zal mogen krijgen. Pech Vorige week werd in een kleding en sportzaak aan de Bleek, enkele meisjes betrapt van diefstal. Zij konden toen ontkomen. Het perso neel had een goed geheugen, want toen vrijdagmiddag drie 16-jarige meisjes in die zaak kwamen, werd een van de meisjes herkend van de diefstal die vorige week plaatsvond. Zich betrapt voelend ging het meis je er vandoor, maar werd door per soneel aangehouden en aan de poli tie overgegeven. In haar tas zaten geen gestolen spullen. Tijdens het verhoor bekende zij echter vorige week een BH ter waarde van ƒ19,- te hebben gestolen. Daarvoor werd nu proces verbaal opgemaakt. Ze werd doorverwezen naar het Haltbureau voor het ondergaan van een alternatieve straf. Winkeldiefstal Een 23-jarige inwoner werd door personeel van een warenhuis in de Grotestraat betrapt toen hij een por temonnee van 37,- zonder te beta len wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgegeven die hem een transactie tot het betalen van ƒ220,- aanbood. Prompt werd dat bedrag betaald. DONDERDAG 17 JULI 1997 - NR. 29 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG De Engelse tuin en zijn bewoners.... De Engelse tuin herbergt vele soorten planten, waaronder enkele eerbiedwaardige, zoals de hemelboom, wilde paardekastanje, een bijzondere taxus, Perzische Parrotia, muurleeuwenbek, lijsterbesspiraea, e.a. En vanzelfsprekend ook diersoorten. In een aantal weken op rij worden enkele van deze bewoners aan u voorge steld. Vorige week is de taxus besproken en nu wil de "wilde paardenkastanje" zich aan u voorstellen. Ik, de wilde (witte), behoor met de rode, Indische, pavia, en Japanse tot het geslacht Aesculus. In de Engelse tuin behoor ik tot de reuzen en tot de oudsten. Mijn leeftijd wordt tussen de negentig en honderd jaar oud geschat en ik ben ongeveer 18 meter hoog. Wilde verhalen doen de ronde dat ze ons 'vijven' willen verkassen, op onze leeftijd Nou zeg. En dat voor een torenflat. Ik neem aan dat iedereen mijn vruchten kent; groot, bruin glim- memd en keihard, verpakt in een stekelige huid. Met die stekels blij ven mijn vruchten aan de pels van dieren hangen en kunnen zo ver plaatst worden. Mijn vruchten en zaden worden juist rijp als de schoolvakantie ein digt en vormen een geliefkoosd ver zamelobject van de schooljeugd. Zolang ze er maar niet van eten of op sabbelen kan dat geen kwaad. Van oorsprong kom ik uit Zuid- Europa en van hieruit zijn mijn voorouders over Europa uitgewaai erd. Ik zou mijn naam te danken V HÉ* -#%. ■V* vr -> -1 i - 1 r - hebben aan het feit dat vroeger Turken de gewoonte hadden hun paarden mijn zaden te voeren om hen van de hoest te genezen. Mijn zaden leken op die van de kastanje. Stoffen uit de zaden werkten in op het zenuwstelsel waardoor ze wat 'onrustiger' werden 'wilde paarde kastanje' Wist u dat bomen ook vreemd kunnen gaan De rode paardekas tanje is namelijk een bastaard van de witte en de pavia. Met ons vijven zijn wij een echte wilde paardekas- tanjefamilie. Kom snel eens kijken hoe majestueus en gezond we op onze leeftijd er nog bij staan. Tot de volgende week. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de vol gende besluiten genomen. De raad had geen bezwaren tot het vaststellen van fase 2 van het regio naal ammoniakbeleid Noord- en Midden Limburg, waardoor unifor miteit in dat gebied is verkregen. De raad had ook geen moeite met de goedkeuring van het voorstel om een voorbereidingsbesluit te nemen, waardoor het mogelijk is dat aan de Nieuwlandweg in Geijsteren een woning kan worden gebouwd. Het ontwerp-bestemmingsplan Kern Blitterswijck Nieuwstraat kwam ongehinderd door de raad. De ziens wijze van dhr. v.d. Ven werd onge grond verklaard. Wel hadden de fracties in de raad nogal wat beden kingen tegen het voorstel omtrent de vernieuwing welstandszorg in het district Helden-Horst. Namens de CDA-fractie werd verklaard veel te hebben geleerd op de voorlichtings bijeenkomst in Sevenum en dat met de ingebrachte wensen rekening was gehouden. De PK-fractie kon het gevoel niet van zich afzetten dat soms met twee maten wordt geme ten. Namens de GP-fractie werd gesteld het een goede zaak te vinden dat juist in samenwerkingsverband een betere eenheid te verkrijgen is. Wel vroeg de fractie de aanvragers minder beperkingen op te leggen. Loco-burgemeester Jan Rutten vond het juist, dat in groter verband de richtlijnen omtrent de kernen, beter tot een eenheid gebracht kun nen worden. Hij sloot niet uit dat straks de eenheid toch gesplitst zal worden in Helden en Horst. Alle fracties konden zich toch vinden in het voorstel. VRIJWILLIGERSWERK Er moesten nogal wat vragen door de portefeuillehouder welzijn wor den beantwoord eer de raad haar goedkeuring kon geven aan het voorstel rondom vrijwilligerswerk. Daarin werd onder andere besloten dat vrijwilligerswerk door uitke ringsgerechtigden beloond wordt met een onkostenvergoeding. Alle fracties juichten het voorstel toe, al had met name de GP-fractie wat kanttekeningen. Maar wethou der Beterams benadrukte dat deze regeling in de praktijk zal moeten worden getoetst. Het in de pas lopen met de andere gemeenten was het uitgangspunt om zo mensen over de streep te krijgen voor het vrijwilli gerswerk. De gemeenterekening over het jaar 1996 werd met een batig saldo van ƒ415.422,- afgesloten. Van dit bedrag zal ƒ105.000,- worden Dage^ks vers uit eigen banketbakkerij, e 23,5 cm /9.95 500 gram /5.90 4 stuks/3.20 100 gram/3.50 1 kilo/U .50 Fruitige, soeple, rode wijn, 0,75 L/5.95 Aanbiedingen gelden t/m zoterdag 19 juli 1997. Zo lang de voorraad strekt. gebruikt om eenmalig de stijging van Onroerend Zaak Belasting voor het jaar 1998 te beperken. VERKEERSSITUATIE Het college is niet van plan maat regelen te nemen inzake de oplos sing van de gevaarlijke verkeerssitu atie bij de school in Blitterswijck. Die straat is redelijk smal maar als er minder gebruik wordt gemaakt van de opstapplekken voor de kin deren die gehaald en gebracht wor den met auto's, zal de situatie ook verbeteren. VERKLARING PK-FRACTIE Voordat de raad met de behande ling van de agenda begon kreeg de fractievoorzitter van de PK-fractie de gelegenheid te verklaren, dat er van een breuk in de fractie geen sprake was en dat de fractie nog steeds achter het coalitieprogramma staat. Dat de fractievoorzitter mevr. Minken voor een volgende periode niet meer beschikbaar is. had daar niets mee te maken. Industriehond FNV Venray Aan het Henseniusplein 10 te Venray is sinds ruim een jaar het ledenservicesteunpunt van de Industriebond gevestigd. Hier kunnen de leden van de Industriebond terecht met alle vra gen en problemen die ze hebben over werk en inkomen in de meest ruime zin des woords. De leden worden geholpen als ze een probleem hebben met hun werk gever of uitkeringsinstantie. Ook helpen we de leden met het invullen van diverse formulieren en het aanvragen van kwijtschelding en vakantieaanvragen bij hun uitke ringsinstantie. Ook telefonisch worden veel leden van informatie voorzien op het telefoonnummer 0478-583978. Mensen die nog geen lid van de bond zijn kunnen er ook terecht met vragen over hun werk en inkomen. Zij krijgen dan echter alleen de informatie die ze nodig hebben, het bijbehorende werk zullen ze zelf moeten doen. Het ledenservicesteunpunt Box meer-Venray-Horst van de Indu striebond FNV gaat ook dit jaar zelf weer voor enkele weken wegens vakantie dicht. Van 18 juli tot 27 augustus gaan de vrijwilligers die het steunpunt bemannen met een welverdiende vakantie. De leden kunnen als ze een drin gend probleem hebben dan terecht bij het districtskantoor te Eind hoven. Dit is telefonisch bereikbaar op nummer: 040-2443636. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Snel Betrouwbaar 1 KLEDING 1 (VLOER-)K LEDEN 1 DEKENS/DEKBEDDEN 1 (VITRAGE-) GORDIJ NEN 1 TROUWJAPONNEN ETC. Jultanasingel 3, 5802 AS Venray Óp de^pblitiehondenkeuring te Heeswijk-Dinter behaalde dhr. Theo Beerkens met zijn hond Brita een prima resultaat. Onder soms barre weersomstandigheden wist Theo met Brita 404 punten te behalen. Met dit puntentotaal behaalde Theo met zijn hond Brita het certificaat met lof voor politiehond I. De Nederlandse Nieuwsbladpers (NNP), waarbij ook Peel en Maas is aangesloten, heeft minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat het aanbod gedaan om de carpool oproepen van de Forenzenkrant te integreren in de lokale nieuws- en huis-aan-huisbladen. Met dit voor stel wil zij een landelijk alternatief bieden voor de Forenzenkrant. Deze krant zal volgens plan per 1 januari 1998 landelijk gaan ver schijnen. Deze uitgave wordt moge lijk gemaakt door een subsidie van twaalf miljoen gulden van Rijkswaterstaat. Volgens de NNP wordt met deze subsidie de uitge vers van lokale nieuws- en huis-aan- huisbladen oneigenlijke concurren tie aangedaan en is de regeling in strijd met de Europese wetgeving inzake oneerlijke concurrentie. Achterliggende doelstelling van het ministerie is het terugdringen van het C02-gebruik. Met het inte greren van de carpool-oproepen in de lokale media wordt in ieder geval de onnodige produktie van een lan delijke krant voorkomen. Project alcoholbestrijding In het kader van de bestrijding om een glaasje op achter het stuur werd in de nacht van dinsdag op woens dag controle gehouden. Acht bestuurders moesten in het pijpje blazen. Geen van de bestuurders verkeer de onder invloed van alcohol. Ree gedood Woensdagmorgen omstreeks 06.30 uur stak een ree de Deurneseweg ter hoogte van Heide over. Een 33-jarige bestuur van een per sonenauto uit Bergen kon de ree niet meer ontwijken. De schade aan de auto is behoorlijk, terwijl de ree werd gedood en later op wegge schreven wijze afgevoerd. waar de karavaan halt houdt. De fietsers starten per afstand apart. Dat betekent een betere spreiding en dat is goed voor de horeca en veilig voor de deelnemers. Dee veranderingen zijn mede doorgevoerd naar aanleiding van een enquête, gehouden na afloop van de vorige fietsvierdaagse en de deelnemers hebben de wijzigingen blijkbaar gewaardeerd. De belang stelling is prima voor het moraal van de jonge organisatie, maar levert ook (luxe)problemen op. De Fietsvierdaagse Venray heeft vijf honderd boekjes bijbesteld en dui zend vlaggetjes laten bijmaken. "Elk setje kost geld dat we eigenlijk niet hebben", verwoordt Verberkt het dilemma. "Maar je kunt het niet maken om in je eerste jaar al tegen mensen 'nee' te moeten zeggen". PASPOORT in tegengestelde richting vertrekken. PROGRAMMA Dat is wat anders is aan de Venrayse Fietsvierdaagse in verge lijking met voorgaande jaren. Veel is ook bij het oude gebleven. Zoals de routequiz, die al elf jaar gesponsord wordt door juwelier Verlinden. En de Veiligheidsquiz, de laatste jaren onder de vleugels van Ma Belle Mode. De kleurplaat van Magnifique. Het programma op het Schouwburgplein vermeldt een kunstwerk dat door cursisten van de Vrije Academie onder leiding van Piet Hermans in vier dagen tijd wordt gerealiseerd. Natuurlijk gezellige muziek en ook activiteiten voor de kleintjes. Verder zijn er acti viteiten en spelletjes waarmee prij zen te winnen zijn bij de kramen van de diverse sponsors. Eén kraam is gereserveerd voor de stichting die zich inzet voor mensen die lijden aan multiple sclerose. Aardig om te vermelden is ook dat een deel van de 143 vrijwilligers hun onkosten vergoeding voor dit goede doel afstaan. Vrijdag om 17.00 uur weet de stichting hoeveel geld zij kan ver wachten voor het werk met de MS- patiënten en kan de stichting Fietsvierdaagse Venray gaan uitre kenen hoeveel zij kan investeren in de Fietsvierdaagse 1998. Het start schot voor de Fietsvierdaagse 1997 wordt dinsdag gelost door Jan Houben, lid van Provinciale Staten en één van de voormannen van het Venray Initiatief. Wethouder Bert Kersten van sportzaken zal hem assisteren. Het voorinschrijven -dat vier gulden korting oplevert én een kans op een spiksplinternieuwe fiets- loopt nog tot en met maan dag 21 juli. Die dag, waarop de jaarmarkt in Venray wordt gehouden, is de bekende kraam van de Fietsvierdaagse op de hoek Henseniusplein-Grotestraat aan wezig, maar is er nog een tweede mogelijkheid om in te schrijven. Ook in de Schoolstraat, voor Bistro de Paris, is een kraam kunt u met korting inschrijven. "Het is een gekkenbende". Met c woorden start PR-man Nol rberkt van de Venrayse clsvierdaagse z'n relaas over de rste fietsvierdaagse onder de jen vlag. Volgende week dins- ig, woensdag, donderdag en ijdag vertrekken enkele duizen- n fietsers vanuit Venray voor d recreatieve tocht van 25, 40 of km door het Noord-Limburgse Noordoost-Brabantse land. n week voor de start heeft de ganisatie de prognose naar iven toe bijgesteld: gezien de schrijvingen die tot nu toe bin- tn zijn, verwacht de tlsvierdaagse Venray geen 2500 aar 3000 deelnemers. 'Ik heb ook geen idee hoe het mt, maar begin vorige week iren er al 920 voorinschrijvers. En zijn alleen de rechtstreekse chrijvingen en de mensen die bij VVV in Venray hebben inge- ireven. De overige VVV-kantoren de regio zitten er nog niet bij en y marktkraam evenmin. Ter verge- ing. vorig jaar hadden we onge- ïr 500 voorinschrijvers op het- fde moment", zegt Verberkt De deelnemers komen uit heel derland. Numansdorp, ïuwegein. Voorburg, Enschede, irmerveer. Den Helder, rderwijk om maar wat plaatsen te Itmen. Ze staan keurig op een uit- printe lijst. Het speciaal geschre- fi softwareprogramma levert ook Icre gegevens: meer dan de helft I «de fietsers 'doet' de 40 km. De Jere twee afstanden worden eer- verdeeld onder de rest van de Inemers. Er doen procentueel er vrouwen dan mannen mee en grootste groep is nog steeds |n der dan 40 jaar. "De groei zit ech- bij de jongeren", voorspelt iberkt. GEEN GELD isschien niet verwacht, maar urlijk wel gehoopt. En een belo- voor het risico dat de Venrayse nisatie nam toen ze vorig jaar ondigde uit de fietsvierdaagse 1 te stappen en 'voor zich- te beginnen. Om de eigen n in de praktijk te kunnen jen. Meer mogelijkheden voor plaatselijke ondernemers om te jsoren en reclame te maken, r gezelligheid in de dorpen De vlaggetjes en de programma boekjes vervullen in de nieuwe opzet een belangrijke rol. Ze vor men het paspoort van de deelne mers. Wie gratis de Maas over wil met de pont of wil deelnemen aan één van de acties in de start- of rust plaatsen. moet kunnen bewijzen dat hij of zij inschrijfgeld heeft betaald. Aan zwartrijders heeft de Fietsvierdaagse een broertje dood. Uiteraard is het niet te voorkomen dat mensen over de openbare weg fietsen. Vooreen herinnering komen ze echter niet in aanmerking. Ook die zijn overigens nieuw en anders dan de deelnemers gewend zijn. Eén medaille bij de eerste keer meedoen en bij elke volgende deelname kan daar een hanger met jaartal aan wor den bevestigd. @tk:VRAGEN Veel belangstelling dus voor de opzet van de Venrayse Fietsvierdaagse. Maar ook nog veel vragen. "Vooral over het waar en wanneer starten", zegt Verberkt. "Deelnemers moeten er nog aan wennen dat ze elke dag in Venray kunnen starten en maar één keer in de andere vier plaatsen". Want dat is de opzet van de Fietsvierdaaagse Venray. Elke dag kan hel peloton vertrekken uit Venray, de eerste dag richting Meterik, de tweede dag naar Boxmeer, donderdag richting Horst en vrijdag naar Bergen. Vanuit de genoemde plaatsen kunnen op de bijbehorende dagen deelnemers ook Hier gaat het om in de Fietsvierdaagse Venray: relaxed, recreatief fietsen en vooral genieten van de mooie omgeving.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9