nieuw in de bieb '■■t Stuur 'Peel en Maas' een kaartje Klanten bibliotheek tevreden Café de Bonte Koe viert 10-jarige bestaan tijdens feestweekend Vrijdag 18 juli zomeravondconcert Ons Genoegen Oirlo REGIOKALENDER Rabobank Venroy-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 Oud papier Geslaagd First Choice vijfde op EK Bij en wacht donderdag 17 juli 1997 - Pagina 3 MAAS i dit jaar kaarteMtuui s u dit jaar kaarteiratuurt vanaf vakantiebestemming naar het uisfront, denk dan ook eens aan Rof>eel en Maas'. Stuur de redactie van w Venrays weekblad een ansicht en 'p ije weet wint u een leuke prijs. De vakantieijd is nu echt begonnen. jouc en paar weken lekker weg, in eigen land :,raif (ver) daarbuiten. 'Peel en Maas', euwsgierig zoals dat hoort, wil graag eten waar de lezers zoal uithangen in de kantie. Stuurt u ons daarom een kaartje et uw vakantiegroeten. Als prijs stelt Peel I Maassamen met combifoto Dom etskens. een fototoestel ter beschikking. Begin september zuilen we de leukste, aardigste, origineelste of meestzeggende inzending bekendmaken. De inzending van deze week is van een oud inwoonster van Venray, Fidelia Beckers. Zij is al sinds 1931 weg uit 1 fenray maar nog altijd lezeres van Peel en Maas. Zij is nog steeds op de hoogte van de actualiteit in Venray en ont- zmix&sj*.j u,. ■*- 1--hebben nog haar speciale aan- Nu ook cd-roms te leen Prettige vakantie! Afscheid dirigent Martien Maas 1/31 Fit een klantenonderzoek van :e bibliotheek in april jl. blijkt lat de bezoekers tevreden zijn .ver de bibliotheek. Het gemid- elde cijfer dat gegeven werd ligt )7.1. Op geen enkel punt werd in onvoldoende gescoord. Voor het onderzoek gaven 500 •zoekers van 12 jaar en ouder in :n schriftelijke enquête hun lening over de bibliotheek. Daaruit lijkt o.a. dat de bibliotheek fre- uent wordt bezocht. Zo'n zestig ocent van de bezoekers komt een m :enn de twee weken naar de bibli- heek om materiaal te lenen, infor- atiete krijgen, te lezen of te stude- Opvallend is dat niet alle onderde- n van de dienstverlening en de col- die goed bekend is. De biblio- eek wil middels een actieve esentatie hier verbetering in bren- :n. Extra aandacht is volgens het iderzoek ook nodige voor actuali- it, nieuwe media, de naslag- en lichtingenfunctie. CIJFERS J« Opvallend goed scoort de bereik- larheid van de bibliotheek met een 0. Ook personeel (7,8) en toegan kelijkheid (7,4) scoren boven het gemiddelde. Op slechts twee items scoort de bibliotheek onder de 7,0. Boeken voor anderstaligen kreeg van het publiek een 6,6 en naslagwerken een 6,9. Alle overige items (boeken, openingstijden, kranten etc. scoor den rond het gemiddelde cijfer van 7,1. CD ROMS De uitslag van het onderzoek bevestigt volgens de bibliotheek de speerpunten van haar beleid: klant gerichtheid, doelgroepenbeleid en de ontwikkeling van nieuwe dien sten. Wat die nieuwe diensten betreft start de bibliotheek vanaf maandag 21 juli met de uitleen van cd-roms. De aanvangscollectie bevat 175 titels op het gebied van kunst, moderne talen, huis en tuin, reizen etc. Ook zijn er simulatie- en adven- turespelen en cd's voor kinderen. Voorlopig is de uitleentermijn een week om de keus niet te beperkt te maken. De eerste tien cd rom leners krijgen overigens een tegoedbon voor het lenen van een volgende cd rom. BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 19 juli is het weer de derde zaterdag van de maand en wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Dr. Kortmanweg, Industrieweg, Nieuwe Maasheseweg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. Café de Bonte Koe, een van de meest spraakmakende cafés van Venray, viert tijdens het traditionele zomerfeest (altijd twee weken voor de Venrayse kermis) haar 10-jarig bestaan. De Bonte Koe is o.a. bekend oor de vele life-muziek en de evenementen als bijvoorbeeld het vastelaovescafé (carnaval), smart- lappendag (Koninginnedag) en de kermis. Maar ook kleinere activitei ten zoals de popkwis (landelijk bekend), top 100, Bonte Koerant en de spaarkas verdienen de aandacht, mede omdat vele vrijwilligers hier hun medewerking aan verlenen. De Bonte Koe herbergt verder een aan tal verenigingen die in hun tak van sport (zaalvoetbal, volleybal en bil jarten) een aardig woordje meespre ken. In de toekomst wil het café het aantal terugkerende activiteiten nog verder uit gaan breiden. Tijdens dit feestweekend zal dit ook al gebeu ren. Samen met restaurant Roond d'n Toffel organiseert Café de Bonte Koe het eerste 'Hoenderstraat Jazz Festival' op zaterdag 19 juli aan staande, waarover je meer kunt lezen in het programma. PROGRAMMA FEESTWEEKEND 18, 19 EN 20 JULI Vrijdag 18 juli: KARAOKE Op vrijdagavond vindt er een karaoke-show plaats. Diverse zan gers en zangeressen zullen akte de Anjo Coppus is geslaagd voor: ROC ter AA te Helmond voor: MBO-MOGO activiteitenbegelei ding. Jasper Poos uit Venray is aan de Universiteit van Utrecht geslaagd voor het Nederlands Recht richting privaatrecht. Aan de Hogeschool Gelderland in Nijmegen is Natalie Sieloff Cum Laude geslaagd voor docente Scheikunde en Docente Natuurkunde. Manon Clarke uit Oostrum is geslaagd voor HBO Sociaal Pedagogisch hulpverlener richt, activiteitenbegeleider Nijmegen. Michelle Clarke uit Oostrum is geslaagd voor MBO Sociaal Pedagogisch Werker Gilde Opleidingen Venray. PEELENMAAS I ■nabonnanentvvaardl presénce geven, en iedereen kan zijn of haar lied ten gehore brengen. Er zullen prijzen worden verdeeld en ook de consumptieprijzen zijn gere duceerd. Mede omdat de presentatie in handen is van niemand minder dan Wim Siebers beloofd dit een gezellige avond te worden. Zaterdag 19 juli: Hoenderstraat Jazz Festival Restaurant Roond d'n Toffel en Café de Bonte Koe hebben de han den ineengeslagen om samen een open lucht jazz festival te organise ren. Er zullen optredens worden ver zorgd door het Henk Kraus kwartet, Martijn Schok en het looporkest Recycle Jazz. Aanvang 18.00 uur. Zondag 20 juli: The Rascals De zondag staat helemaal in het teken van tien jaar Bonte Koe. Vanaf 14.00 uur bestaat de mogelijkheid om foto's te bekijken van Martin Gommans, die een uitstekend beeld geven van wat er door de jaren heen aan evenementen werd georgani seerd. Ook geven deze een idee van de sfeer in de afgelopen tien jaar. Er zal deze middag live muziek op het terras zijn en er bestaat de mogelijk heid om bij een consumptie wat tc eten. Vanaf ongeveer 18.00 uur zal er een optreden zijn van The Rascals (foto) met Bar Jan Baartman, Mare, Billy en D Day. Zij brengen muziek uit de tijd van Gene Vincent, Elvis Presley, Eddie Cochran, Jerrie Lee Lewis. Chuck Berry, Beatles en de Stones. Spetterend, cool en erg hip. Alle activiteiten zonder entree! Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 7 t/m 13 juli kwamen bij de politie de volgende aangiften binnen: GEVONDEN Bril, klein ovaal montuur met rub beren riempje; bril klein gemeleerd goudkl/oranje/bruin montuur; plas tic tas met daarin trui, ribbroek, ondergoed en toiletspullen; fietstas met krankensticker op tas NBA; fietstas inh. zadelhoes. reparatieset in tasje en gebroken fietsslot; plastic tas met daarin schoenen (pumps), jonggingjas en pruik; damescolbert d.blauw met goudkl. knopen; dame- sportemonnee met daarin o.a. visite kaartje van Van Dijk transporten Boxmeer; reiskoffer, inhoud jas en blouse; de volgende (brom)fietsen werden aangetroffen: bromfiets Yamaha rode tank en defecte ver snellingskabel; zilver gespoten damesfiets met rommelrem en gele handgrepen; bruin geverfde dames fiets merk Imagina. 21 versn.; herenfiets merk Thomasrad 1 hand rem; Batavus herenfiets Dato; Op vrijdagavond 18 juli zal muziekvereniging Ons Genoegen op het dorpsplein in Oirlo een zomer avondconcert verzorgen ter afslui ting van het seizoen. Het sedert vorig jaar mooi opgeknapte dorps plein, is een ideale plek voor een dergelijk concert. Met wat extra aankleding van het dorpsplein in samenwerking met café Den Terp hoopt Ons Genoegen dat het een gezellige avond zal worden. Achtereenvolgens zullen de jeugd- fanfare, de drumband en de fanfare optreden. De jeugdfanfare staat onder leiding van Robert Teeuwen uit Helenaveen die met de nog zeer jonge muzikanten toch een leuk stukje muziek weet te maken. Daarna zal de drumband optreden onder leiding van Henk Marlens uit Leunen. Deze club is reeds volop in voorbereiding van het concours waaraan zij op 9 november in Oud- Gastel in Noord-Brabant zullen deelnemen. Tenslotte zal de fanfare Batavus damesfiets met terug traprem; meisjesfiets merk Bekl. junior; damesfiets merk Faser, voor zien van fietstassen; paars-rose damesfiets; Gazelle herenfiets met 3 versn.; Gazelle herenfiets; herenfiets Sport merk Jumbo; omafiets merk Nostalgie, fietstassen en rugsteun tje; Raleigh Shopper met terugtrap remmen; sportfiets merk R1H zilver grijs, zonder zadel. In dit tijdvak kwamen geen aan giften van verloren goederen bin nen. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. optreden, die op deze avond voor de laatste maal onder leiding zal staan van dirigent Martien Maas uit Vlierden. Uitbreiding van werk zaamheden aan het Tilburgse Conservatorium hebben hem doen besluiten te stoppen als dirigent van Oirlo. Martien Maas heeft bijna negen jaar voor de fanfare gestaan. Twee keer wist hij een mooie eerste prijs te behalen tijdens concours wedstrijden in de ere-afdeling. De leden van de fanfare hebben altijd respect gehad voor de wijze waarop Martien tussen de leden stond. Ook heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de jeugdopleiding van de fanfare, wat tot uitdrukking komt in het hoge aantal jeugdige muzi kanten dat momenteel lid is van onze fanfare. Ons Genoegen hoopt hem op deze avond dan ook een fijn en gepast afscheid te kunnen geven. De avond begint om 19.30 uur en iedereen is daarbij van harte wel kom. Auto uit de juiste koers Mogelijk door te hoge snelheid kon de 36-jarige uit Meterik afkom stige bestuurder van een personen auto zondagavond omstreeks 23.25 uur zijn auto op de Lollebeekweg niet meer onder controle houden. De auto raakte uit de koers en kwam in de wegberm tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd en de bestuurder moest voor behandeling van onder andere hoofdverwondin gen naar het ziekenhuis worden ver voerd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R E. Gabeler. Th. Lankveld, H. Schraven, J Witigen en B. van Casteren-van Gils: Zaterdag 19 juli: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag 20 juli: L. BRUINTJES Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schineetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: Zaterdag en zondag 19 en 20 juli: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: "s morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur lot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.0Ö tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN- RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN. tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: J. BERKERS Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Vernieling auto Met een scherp voorwerp was de personenauto van een 27-jarige Venraynaar die geparkeerd stond aan de Pastinaak bekrast. De schade bedraagt ƒ1250,-. Vorige week werden in dezelfde straat ook al drie auto's op dezelfde manier bewerkt. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur DeTwirlmeiden van First Choice bben in het weekend van 5 en 6 li deelgenomen aan de Europese ampioenschappen Freestyle in :n Bosch. Zij mochten hieraan elnemen omdat zij eerder dit jaar :derlands Kampioen waren worden.De meiden hebben er men met hun trainster heel hard n gewerkt, en zij gingen dan ook :teen zeer goede instelling naar EK toe. Er deden tien Europese iden aan meen en we hoopten in Ier geval geen laatste te worden. :st Choice was als tweede geloot in de categorie. De meiden en de linster waren toch wel gespannen, laar de meiden lieten de zenuwen iet partij spelen en zetten hun rou te zeer goed op de vloer neer. De linster Wilma van Lin en Mariëlle |ijbers stonden aan de kant toe te ijken hoe ze de ene na de andere cht goed uitvoerden en heel [ederland ging op de kop omdat de neiden van First Choice hun geleer- Ie routine zo goed neer zetten.Toen je meiden van de vloer kwamen kas het dan ook zeer emotioneel en ju maar afwachten wat de punten yaren. Drie minuten later werden de junten geflast en ja hoor, First thoice had meer punten als de ioorganger, dus we waren in ieder pal geen laatste, onze dag kon al jiet meer stuk. Toen onze categorie elemaal afgelopen was en alle pun- ten bij elkaar opgeteld waren en eventuele strafpunten eraf getrokken waren, bleek dat First Choice vijfde van Europa was geworden. Dat is echt een zeer goede prestatie aange zien de meiden landen hebben ver slagen die normaal gesproken in de top van Europa meedraaien. De top vier ging naar de finale, dus First Choice viel net uit de finale, maar dat kon de pret zeer zeker niet druk ken. De landen die wel in de finale zaten waren Frankrijk (twee teams), Italië en Engeland en deze landen zijn door First Choice nog niet te verslaan, wie weet als ze een paar jaar verder zijn komen zij nog eens een keer in de finale. Zoals ieder jaar, zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommel nesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar, Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen: Ad v. Meurs, tel. 512537 of Jan Weijs, tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs, tel. 585652. Heeft u een pc met cd-romspeler en een geldig lidmaatschap van de bibliotheek? Dan kunt u vanaf maandag 21 juli cd-roms lenen voor 6.00 per week. O O We hebben verschillende soorten, o.a,: INFORMATIEF: Kunst (Leonardo da Vinei), routeplanners, encyclopedieën, tuinarchitectuur, ontwerp uw eigen huis. SPEL: Flight simulator, Commands Conquer, Grand prix 2, Star Trek, Quake. •VOOR KINDEREN: Bas de Beer, Red Cat, Disney, Kijk, zo werkt het. Dus kom nu ook voor deze nieuwe media naar de bieb; een folder en een uitleenregelement zijn verkrijgbaar de balie. Kom snel: de eerste 10 cd-rom leners krijgen een tegoedbon voor een gratis cd-rom li» de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 26 juli: Dauwtrappen. ochtendwandeling door De Groote Peel met Peelontbijt. Vertrek om 06.00 uur vanaf bezoekerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 28 in Ospel. Prijs 21,50 p.p. Ook op zondag 27 juli wordt er dauw getrapt. Voor info: 0495-64 14 97. Woensdag 23 juli: Gratis theatervoorstelling voor de kinderen in bezoekerscentrum Mijl op Zeven, Moostdijk 28 in Ospel, in natuurreservaat De Grote Peel. Aanvang 1.2.30 en 15.00 uur. Voor info: 0495-64 14 97. Donderdag 24 juli: Tn de nesten' is de titel van een theatervoorstelling die gegeven wordt in nationaal park De Hamert. De voorstelling begint om 14.00 uur in de gym zaal van basisschool St. Catharina, Op de Stalberg 25 in Wellerlooi. Vrijdag 25 juli t/m zondag 3 augustus: Fuchsia-, kuipplanten en tuinshow in de tuinen van kasteel De Berckt in Baarlo. De tuin is op 25 juli open van 14.00 tot 20.00 uur en de andere dagen van 10.00 tot 20.00 uur. Entreeprijs 6 gulden. Kinderen t/m 12 jaar (onder begeleiding) gratis. Het kasteel ligt aan een zijweg van de N273 (Napoleonsweg). Zondag 27 juli: Toertocht met motoren die gebouwd zijn voor 1941De tocht voert door Noord-Limburg en is 85 km lang. Vertrek en aankomst bij café-restaurant Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck. De toertocht wordt verreden onder auspiciën van de landelijke Veteraan Motoren Club. Tot 30 juli: Roofvogelexpösitie in bezoekerscentrum Mijl op Zéven in Ospel. Aantallen, verspreiding en vervolging in beeld gebracht middels foto's. Het bezoekerscentrum aan de Moostdijk 28 in Ospel is gratis toegankelijk elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. T/m 31 augustus: Overzicht van de collages die de Amerikaans-Nederlandse kunstenaar Sam Middleton van 1957 tot heden maakte. De jazzmuziek vormt een belangrijke inspiratiebron voor de sinds 1962 in Nederland wonende New Yorkse kunstenaar. Gelijktijdig is een expositie te zien van Amerikaanse fotografie uit afge lopen vijftig jaar. Wérk van belangrijke en invloedrijke fotografen als Harry Callahan en Aaron Siskind. Museum Van Bommel-Van Dam, Deken van Oppensingel 9. Venlo. Open dinsdag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3