Raayland College neemt afscheid van twee docenten Oostrums volleybal festival met braderie en snuffelmarkt Castenray levert wisselbeker in Beach Volleybaltoernooi bij sporthal in Meerlo Goede rapportcijfers voor Combi Dom Melskens VW Transporter van de week voor Klomp Zwembadtechniek Scouting Blitterswijck ontmoet Poolse jongeren Grote hobby- en indermarkt bij de Kruudwis Geslaagd Filmnieuws Imkers Regio Venray houdt Bij en wacht De Dijk naar muziekfeesten Leunen Tempo-Team Uitzendbureau biedt vrouwen unieke kans op functie hef- of reachtruckchauffeur ;el en maas donderdag 26 juni 1997 - Pagina 9 lp zondag 29 juni aanstaande ^irdt door Willem Creemers en j^rrie Daniels voor de achtste keer Oostrums Volleybal festival irganiseerd. De opbrengst van het rnooi wordt door hen beschik- r gesteld aan een Oostrumse ver ging, ook dit jaar de Oostrumse •monie Sub Matris Tutela. In ruil P* irvoor levert de harmonie onder- k lining middels vrijwilligers bij H (toernooi. Om 11.00 uur begint I volleybaltoernooi voor mixed ^Wis, waaraan 27 teams deelnc- ln. Voor het randgebeuren is dit Ir gekozen om samen met leden de Oostrumse ondernemers •ZO) en organisatiebureau EERI grote Braderie-snuffelmarkt te >aniseren. Er komen zo'n 100 idhouders. Voor de jeugd komen Iclowns die elke drie kwartier een rstelling geven, er komt een laimolen en schiettent. Het kindergebeuren vindt plaats bij café de Karklingel. Voor grotere kinde ren komt op het Watermolenplein een grote opblaasbare tent waarin ze kunnen laserschieten. Dit kinderge beuren wordt gesponsord door de oozo. De braderie-snuffelmarkt vindt plaats in de dorpskern van Oostrum. Naast een gevarieerd aanbod van zowel kramen waarin van alles te koop is, als verschillende attrakties. Ook zijn er enkele terrassen waar men een drankje kan gebruiken en zijn er mogelijkheden om iets te eten. Al met al een gezellige ouder wetse braderie met volop volksver maak. Dr prijsuitreiking van het toernooi vindt plaats in de zaal van café de Karklingel, waar vanaf 18.00 uur joekskapel Ut Göt hun nieuw reper toire ten gehore zal brengen. Gezellige Rollebol in Kessel Rollebol '97 is voorbij. De kruit- mpen bij het Kessels kasteel zijn getrokken. De rust is weerge- erd, in en achter hel clubgebouw s knip' van jeugdclub de Hobbits. naf 09.30 uur kwamen op zater- g 21 juni 300 kinderen en 158 geleiders hier bij elkaar, om de trlijkse Rollebol te houden. De ertiende in een succesvolle reeks, illebol is zo'n boeiend en hecht iktakel, dat zelfs de sombere :ersverwachtingen nauwelijks rïoed hebben op het enthousiasme kinderen en leiding. •ia de opening door Hobbits voor- er Johan van Knippenberg, jon de eerste spelenronde. Een jftijdsgroep begon met de zes- ip, een tweede met het circuit Oud-Hollandse spelen en een jde met de Middeleeuwse tocht. :e speelde zich voor een groot leelte af in en rondom de ruïne het kasteel in Kessel. De jeugd Jrd daar begroet door, in iddeleeuwse kledij gestoken figu- 93n. Ridders, jonkvrouwen, een nar zelfs een beul, begeleiden de ïlletjes daar. In het kasteel moest :n in een griezelige donkere gang. ichts verlicht door een paar kaars- was het bijna huiveringwek- nd. Hier werd men te woord staan door een geheimzinnige rid- r. Alles ging heel ordentelijk, lfs het bruidspaar, dat tevoren ng was door jeugdige illebollers gestoord te worden, tij- ns het maken van bruidsfoto's kon opgelucht ademhalen.. Sterker nog, de aanwezigheid van de prachtig uitgedoste Hobbitsleiding, werd door hen aangegrepen om de foto's nog meer te verfraaien. Ondertussen was het binnen een drukte van belang, het leek daar meer op een Oosterse markt. Kakelbonte spelle tjes en kakelende kinderen met begeleiding, zorgden voor een hoop kabaal. Daartussen de 'officials' die maar moeilijk boven deze herrie uit konden komen. Met megafoon en fluit lukte het maar net de meute in het gareel te houden. Buiten deden de waterspelletjes het goed. De spuitclown, het spons- gooien, de spuitbal en het schuithe- varen (op groene zeep), waren favo riet. Maar ook spelletjes als: beukbal, schateiland, puzzel-ren en ringplukken werden met veel enthousiasme beoefend. Toen om 16.00 uur iedereen alles gedaan had, slaakte men in Kessel een grote zucht van verlichting. Op een enkel buitje na had met het droog gehou den, de EHBO had weinig omhan den gehad en Rollebol '97 was erg gezellig geweest. Dat vonden ook de Venrayse clubs, alhoewel ze bij de eindafrekening genoegen moes ten nemen met en verblijf in de onderste regionen. De Zonneboei '96 mocht de wisselbeker overne men van SJW Castenray, dat als derde eindigde. De Springplank uit Venray werd vijfde, gevolgd door Ador uit Oostrum als zesde en laat ste. Niemand die daar echter om maalde. Eric Huizebosch en de rayonhoofden als gast? Basisschool De Kruudwis aan de aproos (de ballonnenschool) in indweert, bestaat in september 10 ir. Om dit lustrum op een leuke anier te vieren met de kinderen, ganiseren we de juudwismarkt'. De opbrengst van ze markt is voor het feest. Op de ruudwismarkt' is van alles te op. Er is een kindermarkt, een bbymarkt met o.a. mooie cadeau- likelen, kaarten brooddeeg, fimo, uten speelgoed enz. Verder kun je Recent Nipo-marktonderzoek eft geleerd dat de consument een er positief oordeel heeft over de lozaak. Een grote meerderheid n de ondervraagde actieve came- bezitters is de volgende mening egedaan: de fotozaak is deskun- g, heeft een uitgebreider assorti- ent, geeft goede adviezen, legt les goed uit en heeft kwalitatief tere producten. Daarom zijn we izoek gegaan naar een echte foto- ak en hebben Combi Dom elskens aan de Schoolstraat zocht om te zien wat men in het :rk stelt om deze goede rapportcij- s te realiseren. CAMERA'S IN ALLE SOORTEN, MATEN EN PRIJZEN Combi Dom Melskens: Iriekwart van de cameraklanten haft een nieuw fototoestel aan bij n fotozaak als de onze. Gebleken dat de consument de echte foto- ak als het meest vertrouwde adres adt voor zo'n belangrijke aan- op. Dat heeft zeker ook te maken ct de deskundigheid van ons per- neel, onze goede service en advie- n. Want er valt heel wat te advise- a: er is een enorm aanbod in mera's in alle prijsklassen. We bben voor 'elck wat wils' en de int stelt onze persoonlijke bedie- ig zeer op prijs'. FILMADVIES OP MAAT Combi Dom Melskens: 'Sommige inten denken dat het niets uit- *)akt welk filmrolletje je in een enveloppen trekken, balgooien, schminken, portret laten tekenen en er is een open podium met verschil lende artiesten. Uiteraard is er van alles te eten en te drinken zoals wafels, cake, poffertjes, broodje knak, koffie, thee en limonade. De datum van de 'Kruüdwismarkt' is aanstaande zaterdag 28 juni van 10.00-14.00 uur. De entree is gratis. Voor een gezellige zaterdag: kom naar de 'Kruudwismarkt'. camera doet. Maar het tegendeel is waar. Daarom verkopen wij uitslui tend films van gerenommeerde mer ken en vragen de klanten wat men gaat fotograferen. Een fotorolletje voor de zomervakantie dient nu een maal aan andere eisen te voldoen dan een filmpje voor de sfeervolle decemberdagen. Een goed filmad vies garandeert perfecte fotoresulta ten!' FOTO'S ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Veel waarde hecht Combi Dom Melskens ook aan de kwaliteit van de uiteindelijke foto-afdrukken. Ook daarin verwerkt men eersteklas materiaal van uitsluitend grote foto- merken. Men kan u niet alleen van dienst zijn met prachtig afgedrukte foto's, maar Combi Dom Melskens levert u ook uitvergrotingen van de mooiste foto, foto's van dia's en foto's van foto's! Doorrijdster achterhaald Het is vrijwel zeker dat êen 55- jarige bestuurster van een personen auto uit Overloon bij het achteruit rijden op de parkeerplaats van een supermarkt aan de Bongerdstraat niet bemerkt heeft dat haar auto tegen de auto van een 48-jarige inwoner botste. Zij reed weg, maar een getuige kon aan de politie het kentekennummer doorgeven. Een dus kreeg de dame de politie op bezoek. Op het einde van dit schooljaar neemt Rien Evers afscheid van het Raayland College door gebruik te maken van het onlangs ingevoerde flexibel Pensioen (FPU). Gestart in het basisonderwijs in 1958 te Maashees, is Rien in 1 §968 op Mavo de Kolk zijn creatieve carrière begonnen. Zijn creatieve carrière, omdat hij met name op dat gebied zo getalenteerd was (en is!). In de vakken tekenen en handvaardigheid heeft hij heel wat jongens en meis jes laten ervaren hoe verrijkend het is scheppen bezig te zijn. Rien: 'Wanneer een leerling iets moois gemaakt heeft, heb ik een goede dag'. Het ontplooien van de creatieve gaven heeft, naast het plezier voor de leerling en docent, nog een ander doel. Het geeft een meerwaarde aan het menselijk bestaan. Het ontwik kelen van dat talent is een voorwaar de om bijvoorbeeld in het zakenle ven of in een bestuurlijke positie goed te kunnen functioneren. Rien heeft de halve wereld afge reisd om te genieten van de creativi teit van andere culturen. Die erva ringen hebben zijn rol als docent beïnvloed. Ook anderszins heeft die creatieve aanleg van Rien zich een weg gebaand in het schoolse: in vrijwel alle buitenschoolse activitei ten heeft hij die talenten kunnen benutten. Wij denken met genoegen terug aan de revues waaraan hij zo enthousiast meegebouwd heeft. In Op 26, 27 en 28 september vinden in Leunen de jaarlijkse muziekfees ten, georganiseerd door de harmo nie, weer plaats in een tent aan de Steegsepeelweg. Op vrijdagavond opent Wild Voice, de bekende top 100 band uit het discothekencircuit. Daarna is het de beurt aan Kaja, een akoesties damesduo wat op een ongeëvenaard de manier covers brengt van Alanis Morissette, Cranberrie en Janis Joplin. Als topper van de avond heeft men de bekende Nederlandse groep De Dijk weten vast te leggen. Zaterdag 27 september start 's morgens om 10.30 uur met een clown voor de kinderen. Na de mid dag is er een festival van jeugdhar- Klomp Zwembadtechniek op Keizersveld 30 in Venray werd deze week aangenaam verrast met de uit reiking van de VW Transporter van de week door autobedrijf Auto Arena, de gloednieuwe VW Transporter staat één week lang geheel ter beschikking van het bedrijf ter ondersteuning van het transport. Klomp Zwembadtechniek is actief op de internationale markt en heeft in korte tijd een grote kring van trouwe cliënten opgebouwd. Daartoe behoren onder andere toon aangevende exploitanten van druk bezochte vakantiecentra en waterre- creatievoorzieningen. Klomp Zwembadtechniek adviseert, ont werpt, bouwt en onderhoud zwem- Dat ontdekte de beheerder van het naturistenkamp dinsdagmiddag toen hij de ravage in de ontmoetings ruimte op de camping aan de Ossendijk kwam. Die was openge broken alsook de geldkist. De inhoud kon nog niet worden mede gedeeld. Verder lagen op het terrein diverse door de daders geopende en geconsumeerde blikjes. Tevens zijn privé-leven heeft zijn kunstzin nige aanleg vorm gekregen in een actief beeldend kunstenaarschap. Talloze kunstwerken van hem sieren pleinen en gebouwen. Zo is bijvoor beeld in het Junior College van het Raayland een symbolische voorstel ling van de opvoeding in koper te bewonderen. JAN VAN DER HEIJDEN Jan van der Heijden werd in 1936 in Schaijk geboren. Hij stamt uit een geslacht van 'houtwormen', want zijn overgrootvader, grootvader en vader hadden een timmer(bouw)bedrijf. Na de lagere school ging hij naar de ambacht school en behaalde in 1952 het diploma timmeren/ machinale hout bewerking. Daarna volgde hij een avondopleiding voor het tekendiplo ma en werkte hij overdag als meu belmaker bij van Megen. Vanaf 1954 heeft hij enkele jaren gewerkt bij het bedrijf van zijn oom in Schaijk. Hij droomde van een eigen bedrijf en behaalde het midden stands- en aannemersdiploma. In 1960 ging Jan bij de gemeente Oss werken als bouwkundig opzichter. Ondertussen startte hij met een avondopleiding om de onderwijsbe voegdheid te behalen. In 1961 volg de een benoeming aan de LTS te Venray. Naast het lesgeven aan de LTS gaf Jan ook cursussen voor bouwbedrijf Nelissen, de volksuni versiteit en aan docenten van scho lengemeenschap Jerusalem. Hij volgde zelf ook nog diverse avond cursussen en behaalde de akte van bekwaamheid voor het lesgeven aan een MTS. Het omgaan met leerlingen en het timmervak overbrengen, dat was voor Jan de belangrijkste motivatie om het onderwijs in te stappen. Hij heeft wel de verschuiving meege maakt van het opleiden tot echter timmerlieden aan het begin van zijn loopbaan naar de brede, minder spe cialistische opleiding van dit moment. Zowel de terugloop van het aantal beroepsgerichte vakken als de verander de leerling zijn hier debet aan. In 1995 was de scholen fusie een feit en Jan vindt het fijn monieën waarvoor de orkesten uit Oostrum, Overloon, Hegelsom, Deurne, Landgraaf en natuurlijk de organiserende vereniging hebben toegezegd hun beste beentje voor te zetten. Zaterdagavond is het de beurt aan allroundorkest Spring waaraan door een bekende Nederlandse artiest veel feestvreugde zal worden toege voegd. Zondagmorgen begint met een Heilige Mis in de tent waarna früh- schoppen met de plaatselijke blaas kapel de Fruligen Rubensamler. 's Middags is er een joekskapel- lenfestival en de muziekfeesten worden zondagavond afgesloten door de Wanssumse formatie Diep Shit. baden, waterattracties en overige waterzuiveringsinstallaties; reke ning houdend met de specifieke wensen en het budget van de opdrachtgevers. Het resultaat is per fect maatwerk en tevreden opdracht gevers. Auto Arena zal de komende weken meer ondernemers gaan ver rassen middels deze ludieke actie. De uitgekozen bedrijven zijn tot niets verplicht en mogen geheel vrijblijvend de VW Transporter in de praktijk uittesten. Bij Auto Arena aan de Lèunseweg in Venray hebben ze er echter alle vertrouwen in dat de VW Transporter zeker in de smaak zal vallen bij Klomp Zwembadtechniek. de VW Transporter past bij bedrijven waar kwaliteit hoog in het vaandel staat. werd ontdekt dat op zeer grove wijze acht caravans en tenten van de vaste bezoekers waren opengebro ken, maar wat daar precies uit ont vreemd was kon niet worden mede gedeeld omdat de gedupeerden eerst van de inbraak in kennis moeten worden gesteld. In het logboek was vermeld: 'bedankt voor de spullen; Maastricht hardcore posse'. dat hij deze heeft mogen meemaken. Jan houdt van orde en netheid. Niet alleen zijn lokaal ziet er voor het weekend zeer schoon uit, maar zelfs onder de motorkap van zijn auto is het zo proper, dat je, zoals zijn col lega's zeggen, van de motor kunt eten. Jan is de rust zelve. Slechts dan ontsteekt hij in woede als hij constateert dat leerlingen bij machi nes gevaarlijke handelingen uitvoe ren. Binnen de school is Jan naast het lesgeven jarenlang coördinator geweest van de afdeling bouwtech niek. Verder heeft hij zich verdien stelijk gemaakt als lid van het bestuur van de personeelsvereni ging. Daarnaast is hij in zijn vrije tijd lid van het regionaal opleidings centrum bouwopleidingen waarvoor hij examens afneemt in het kader van het leerlingstelsel. Jan heeft zit ting in het bestuur van de werkgroep 'Kruisen en kapellen' Nu Jan meer vrije tijd krijgt zal hij zich nog meer gaan bezighouden met bridgen, trimmen en caravanvakanties. Tijdens een interne viering op 4 juli a.s. zal door de school afscheid genomen worden van Rien en Jan. Deze viering zal om 16.00 uur plaatsvinden op het Raayland College, locatie Zuid, waarna aan beide scheidende docenten om 17.00 uur een receptie zal worden aangeboden Anouk Pijpers uit Venray is aan de Hogeschool Eindhoven geslaagd voor HEAO communicatie. Aan de Hogeschool te 's Hertogenbosch slaagde Bart Moors uit Venray voor de opleiding Ing. Werktuigbouwkunde, afstudeerrich ting 'Aandrijf- en Besturings Techniek'. Aan de HKU, faculteit muziek- en mediatechnologie te Hilversum, slaagde Jan-Willem Reuling uit Venray. Zijn specialisaties: studio technologie/ sounddesign productie/ registratie. Monique Jansen is geslaagd aan de MDGO-VO. Peter Verbruggen is aan de Hogeschool in Eindhoven geslaagd voor de opleiding HTS Technische Bedrijfskunde. Was Craven, meester van de hor ror en thriller, laat eindelijk weer eens van zich horen. Na successen als Night mare on Elm Street en Vampire in Brooklin is hij terug met een film die de bezoeker letterlijk en figuurlijk aan de stoel vastnagelt. Het verhaal speelt zich af in een klein plaatsje in Amerika. Een psy- chopatische moordenaar slaat toe en vermoord op gruwelijke wijze een jonge vrouw. De moordenaar gebruikt van allerlei trucs uit diverse horrorfilms,waarvoor hij een grote liefde koestert.De schrikelementen in de film zijn ongekend, en vanaf het begin van de film is de bezoeker in de ban van de moordenaar. SCREAM is echter zo heftig dat wij deze film minder geschikt achten voor mensen met hartklachten! Vanaf donderdag 26 juni te zien in de Venrayse bioscoop. Zoals ieder jaar, zal ook dit jaar weer een Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Gebied Venray: Tejo Ketelaar, Oostsingel 8 te Venray, tel. 582317. Gebied Leunen: Ad v. Meurs, tel. 512537 of Jan Weijs, tel. 585806. Gebied Oostrum: Wim Jacobs, tel. 585652. Inbraak in woning Dinsdag was, vermoedelijk door gebruikmaking van een valse sleu tel, toegang verkregen tot een woning van een 34-jarige inwoner aan de Tedderstraat. Ontvreemd werd een bedrag van ƒ1300,- en uit een kast in de slaapkamer enkele gouden armbanden en een trouw ring. Uit de woonkamer waren een videocamera, videorecorder, foto toestel en een tas met diverse ban den ontvreemd. De inbraak heeft plaats gevonden tussen 10.30 en 14.30 uur. Na het grote succes van het eerste Meerlose Beach Volleybaltoernooi in Meerlo, vorig jaar zomer, heeft de organisatie besloten het toernooi te prolongeren. Bovendien is het dank zij de medewerking van de Meerlose Volleybalclub Set Up en de samenwerkende Meerlose onder nemers grootser van opzet. Het toer nooi vindt plaats op zondag 13 juli en begint om 13.00 uur. Het idee van het Beach Volleybal in Meerlo is afkomstig van Twan en Gertie Kleeven van zaal-dancing 't Brugeind in Meerlo. Het eerste toer nooi vondt plaats op het parkeerter rein van 't Brugeind en een deel van de Meerlose Hoofdstraat. Gezien de grotere opzet van dit jaar wijkt de organisatie uit naar het grote braak liggende voormalig Mavo-terrein naast de sporthal aan de Mgr. Jenniskensstraat. Aan het Beach Volleybaltoernooi kan worden deelgenomen door teams die uit drie personen bestaan. Uiteraard mag een team meerdere spelers hebben, maar de wedstrijden worden gespeeld door drie perso nen. Er zijn klassen voor geoefende Op maandag 30 juni 1997 start Tempo-Team Uitzendbureau de opleiding voor hef- of reachtruck chauffeur. Tempo-Team wil met deze speciale cursus met name de kansen voor vrouwen vergroten voor een baan in het magazijn als hef- of reachtruckchauffeur. De cur sus vindt plaat sin het EVO oplei dingscentrum in Venlo. Uit de prak tijk is gebleken dat deze functies vaak nog te weinig door vrouwen worden vervuld. Met deze opleiding hoopt Tempo-Team hen een betere kans te bieden. Tempo-Team ver zorgt de cursus in samenwerking met de EVO. Dit opleidingscentrum behartigt de belangen van haar leden op logistiek gebied en biedt kwalita tief verantwoorde opleidingen: de opleidingen zijn ISO gecertificeerd en CEDEO-erkend. Woensdagavond 25 juni arriveer de een bus met Poolse kinderen voor een verblijf van vier dagen in Blitterswijck. De plaatselijke Scoutinggroep de Meuleberg heeft in het kader van hun tweede lustrum de gasten uit de Poolse zusterge- meente Wasosz uitgenodigd voor een uitwisseling. Zo vinden de 46 jongens en meis je en 4 begeleiders uit Polen onder dak in het clubhuis de Blokhut en waar ze vervolgens een informatief, recreatief en sportief programma voorgeschoteld krijgen. De opzet van het programma is zodanig geko zen dat de leeftijdsgenoten uit Wasosz een beeld zouden moeten krijgen hoe het dagelijks leven is in de gemeente Meerlo-Wanssum. PIETERPAD Na ontvangst op het gemeentehuis wordt een stukje Pieterpad gewan deld van Geysteren naar het Kasteelke in Meerlo. Een excursie naar het Dendron College in Horst is ingepland en daar zullen de Poolse kinderen kunnen zien en beleven hoe 'hun' middelbare school er in Nederland van binnen uit ziet. Maar ook een bezoek aan een zwembad en midgetgolfbaan staan op het programma. Zaterdag staat in het kader van ontmoeting met scouting. De gehele dag wordt dan gevuld met spellen, creatieve ontspanning, een dropping en wordt 's avonds afgesloten waarvoor bur gemeester J. Hahn en de beide wet houders Rutten en Beterams met echtgenotes zijn uitgenodigd. Ook verschillende raadsleden zullen van de partij zijn. BLITTERSWIJCK-POLEN- ETHIOPIË Tijdens deze happening rond het kampvuur overhandigt scouting aan de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum de opbrengst van de tombola-aktie tijdens de brunch. Dat geld wordt beschikbaar gesteld voor het Ethiopië-project: de bouw van een schooltje, de inrichting daarvan en de aanschaf van enkele koeien voor een weeskinderproject in Addis Abeba. De laatste dag wordt ingevuld met een bezoek aan de kerk, een excur sie naar radio Rijndonk en wordt vervolgens afgesloten met een bezoek aan het muziekfestijn van de Meerlose fanfare en tenslotte aan het popfestival 'Op de Toaffel' in Vierlingsbeek. Tussendoor zullen de zes kerkdorpen van de gemeente en ongeoefende spelers. Opgave van teams is mogelijk bij Ron Denissen (0478-691228) en Twan Kleeven (0478-691283). Er is die dag ook een gevarieerd randprogramma georganiseerd. Zo is er voor de jeugd een springkussen en heeft de Meerlose jeugdorganisa tie DoeMa een informatiestand waar o.a. maskers worden gemaakt. Rond de klok van 15.30 uur verzorgt de vrijwillige brandweer van Meerlo een bijzonder interessante demon stratie. De muziek wordt die dag verzorgd door de Rutbachkapel uit Meerlo en de Kelderband uit Oirlo. Een van de hoogtepunten van de dag is het bezoek dat Elfstedenrijder en entertainer Eric Huizebosch wel licht aan het voetbaltoernooi brengt. Huizebosch is die dag te gast in Noord-Limburg samen met de ray onhoofden en andere hoogwaardig heidsbekleders van de Elfstedentocht organisatie. Ze doen o.a. mee aan de koetstocht door de regio. De tocht voert door Meerlo en de organisatie heeft al contacten gelegd met de organisatie van de koetstocht om bij het Beach Volleybaltoernooi te pauzeren. Bij de functies van hef- of reach truckchauffeur zijn eigenschappen als nauwkeurig en snel kunne wer ken, motivatie en enthousiasme erg belangrijk. Verder gaat het om full- en parttime werkzaamheden. Het opleidingsprogramma bestaat uit één dag theorie en één dag praktijk. Gezien de bekendheid van de gespe cialiseerde logistieke afdeling van Tempo-Team Uitzendbureau en haar uitgebreide netwerk, bestaan er na het behalen van het erkende certifi caat goede mogelijkheden voor het vinden van een passende functie. Geïnteresseerden kunnen bij de vestiging van Tempo-Team Venray terecht voor meer informatie over de cursus en tevens voor informatie over alle ander opleidingen die Tempo-Team verzorgt. worden bezocht. Vanwege de te verwachten taal barrière heeft de scoutinggroep een beroep gedaan op de 2ü-jarige Meerlonaar Paul Sluzek, die als vrij willige tolk zal meehelpen. Paul is destijds als asielzoeker in Meerlo terechtgekomen en heeft toestem ming om in ons land te blijven wonen en te studeren. Daarnaast hebben een aantal vrijwillige kook- moeders zich spontaan aangemeld om het eten te verzorgen. De uitwisseling wordt financieel gedragen door de scoutinggroep zelf (huisvesting en programma), de gemeente Meerlo-Wanssum (ver blijfskosten) en de gemeente Wasosz (reis). Na deze happening hoopt scoutinggroep de Meuleberg volgend jaar als jeugd-ambassa- deurs van de gemeente Meerlo- Wanssum een tegenbezoek te mogen brengen aan Polen. Ergerlijke vernielingen Op ergerlijke manier werden ver nielingen aangericht aan de perso nenauto van een 30-jarige inwoner van Ysselsteyn. Die auto stond aan de Kerkweg geparkeerd. De voor ruit was ingeslagen, het slot was geforceerd waardoor met de moge lijkheid van diefstal van die auto, rekening wordt gehouden. Uit de auto was niets ontvreemd. Een 26-jarige inwoner deed aan gifte dat in de nacht van zaterdag op zondag zijn aan de Prins Bernhardstraat geparkeerde perso nenauto was 'bewerkt'. Naast diepe krassen in het plaatwerk waren de buitenspiegels, de ruitenwisser en de antenne vernield. Inbraak in kantoor Het afgelopen weekend was door forcering van een raam, toegang verkregen tot het aan de Merseloseweg gelegen architecten kantoor. Op grove wijze waren laden en kasten doorzocht, maar voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. De dader heeft kennelijk naar geld gezocht, maar dat was niet aanwezig. Betonnen eend gestolen Uit de voortuin van een woning aan de Eindstraat werd afgelopen weekend een fraaie 35 cm. hoge betonnen gapationeerde siercend gestolen. De eend weegt 15 kilo en is oranje/bruin terwijl de snavel en poten eveneens oranje gekleurd zijn. i Bedankt voor de spullen....

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9