HEMA écht lekker! Voorjaarsnota bezorgt niet iedereen warm gevoel Venray gaat voluit Zevenrodefiets naar Meerlo Uitbouw ontmoetingsplaats bij Duits kerkhof Winst Venrayse schutters op Bondsfeest n.7.95 Koos Meinderts sluit Venrayse kinderjury af Voorjaarsnota en jaarcijfers 1996 Wereldwinkel Venray w Pa EEL EN MAAS donderdag 26 juni 1997 - Pagina 7 De prijsvraag die door Rabobank jvenrode was georganiseerd, in het ider van de fusie tussen deze bank de Rabobank Meerlo-Wanssum, gewonnen door dhr. Henk Cleven t Meerlo. Zijn oplossing was :trokken uit de vele goede inzen dingen. Afgelopen dinsdag kreeg Henk Cleven bij rijwielhandel Custers in Meerlo de nieuwe fiets overhandigd. Dat gebeurde door Wim Visschers, directeur vestigin gen en hypotheken van Rabobank Zevenrode. De voorbereidingen voor de uit- J'reiding van het jeugdkamp van Volksbund Deutscher riegsgraberfürsorge (VDK) op Jet Duits kerkhof in Ysselsteyn 25, jn in volle gang. De andesverband Nord-Rhein 'estfalen (NRW), die belast is het onderhoud van het kerk- of, is onder aanvoering van dhr. eld bezig om de jeugdkampen it te bouwen to teen ontmoe- ngsplaats, dat behalve voor uitse jeugd die op het kerkhof erkzaam is, maar ook als uitwis- ilingscentrum met jeugd uit idere landen moet gaan dienen, oor die contacten leert de jeugd kaar beter kennen en kunnen ze egrip opbrengen voor de cultu- in van andere landen. Om die contacten beter tot zijn cht te laten komen wil het andesverband NRW de accommo- Jitie uitbreiden zodat die voortaan an 60 personen onderdak kan ver ghaffen. Men denkt de groepen imen te stellen uit Nederlanders en uitsers. In augustus zal het bestuur g an de VDK het voorstel ter goed ig :uring krijgen aangeboden om het ugdkamp in Yssefstéyn'irit te brei en. Ook zal de grote zaal worden 5j ingepast. Het gemeentebestuur van yenray staat positief ten opzichte an die uitbreiding en zal al het ogelijke doen om de vergunningen verlenen. Het ligt in de bedoeling /efl!at medio 1998 een en ander gere aliseerd zal zijn. Ook zal een cultu- Ile leider worden aangesteld, die ior begeleiding en discussie zal rgen, zodat inderdaad van april tot ptember groepen uit beide landen araan kunnen deelnemen. Kwamen in het verleden alleen lerlingen van het voortgezet onder- t^ijs uit de streek daarvoor in aan- lerking, als de uitbreiding voltooid kunnen ook leerlingen van andere :holen van ons land aan die thema- 'eken deelnemen. SCHOONMAAK Net als vorig jaar zullen ook dit lar van 25 juni tot en met 1 juli 28 :erlingen van het Heinrich-Heine lymnasium uit Dortmund hun akantie opofferen om op het kerk- of te werken, zij zullen ook dit jaar eer worden ingezet voor het beter :esbaar maken van de namen van e daar begraven soldaten. Ook voor it jaar zullen weer leerlingen van cholen voor het voorgezet onder lijs, deze keer uit Venlo, enkele agen te gast zijn, Burgemeester Jos Vaals zal die groep op maandag 30 uni op het gemeentehuis ontvan- in. Ook het programma is uitgebreid. )m de jeugd een betere kijk op de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in Nederland te geven, wordt een bezoek gebracht aan het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon. Om 16.40 uur legt de jeugd de tra ditionele krans bij het monument voor de Venrayse gevallenen om daarna door burgemeester Waals in de burgerzaal te worden ontvangen. Na een kranslegging bij het centrale kruis op het kerkhof worden de autoriteiten en gasten ontvangen door de jeugd in de ontvangstzaal op het Jeugdlager. Vakantieboeken en landenreeksen Wie verre reizen doet kan veel verhalen! Toch is het handig om, voordat met op 'verre reis' gaat, eerst wat achtergrondinformatie over het te bezoeken land op te doen. Wereldwinkel Venray heeft verschillende landenreeksen. Een reeks is het resultaat van de samen werking tussen het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Novib en het Belgisch Nationale Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking het NCOS. Per jaargang worden zeven landen behandeld. De reeks heet: 'Te gast in' en is een uitgave van de stichting Toerisme en de Derde Wereld. Veel gekozen reis doelen zijn o.a. Indonesië en Mexico. Indonesië is voor veel Nederlandse toeristen interessant vanwege ons koloniale verleden. In Mexico is geschiedenis geschreven toen Hernan Cortés in 1521 het land binnenviel. De Wereldwinkel verkoopt Alpaca-sieraden en honing uit Mexico. Afgezien van de landen reeksen is er een uitgebreid assorti ment boeken in pocketvorm, dus zeer geschikt om op vakantie mee te nemen. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588571 of langskomen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is geopend: maandag van 12.00 tot. 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het tel. nr. is 588571. Vlag uit, winkel open! PEEL EN MAAS 'n abonnement waard OPRUI MING i Z O ME R 19 9 7 I - Vanaf vandaag beginnen we met de OPRUIMING ZOMER 1997. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De gemeenteraad heeft dinsdag de Voorjaarsnota inclusief het Meerjaren Investerings- en UitgavenProgramma (MUIP) aangenomen. De coalitiepartijen CDA en Partij van de Arbeid waren positief, oppositiefracties Samenwerking en VVD hielden een slag om de arm. Alleen de fractie Van de Vorle wijst de voor jaarsnota categorisch af. De oppo sitie verschilt met het college ste vig van mening over de functie van het stuk. De voorjaarsnota. De gemeente raad heeft al vaker aangedrongen op een stuk dat eerder inzicht geeft in de richting van begroting voor het komende jaar. Zodat politieke wen sen naast bestuurlijke prioriteiten en financiële haalbaarheid gelegd kun nen worden. Bij de behandeling van de begroting kan dan op hoofdlijnen worden besloten en hoeft er niet geneuzeld te worden over details en onhaalbare wensen. De Tweede Kamer krijgt al jaren zo'n 'door kijkje'. Vorig jaar kreeg de raad van Venray haar eerste voorjaarsnota. Dit jaar werd er ook de MUIP aan gehangen, de vervanger van de vroegere meerjarenramingen. LEUKE DINGEN Aan het fenomeen moet de Venrayse politiek blijkbaar nog wennen, getuige de discussie dins dag in de gemeenteraad. Nadat de coalitiepartners het college lof had den toegezwaaid en de fractie Van de Vorle haar gebruikelijke 'njet' had uitgesproken, gaven Ike Busser van Samenwerking Venray en Frans van Hooft (VVD) hun voorjaars-sig nalen af. Beide fracties hadden wen sen en kritische kanttekeningen. Samenwerking herhaalde eerdere pleidooien voor een burgeronder- zoek en de partij wil duidelijkheid over de realisatie van het Stadspark. De VVD wil een incidentele mee valler besteden aan de aankleding van de Grote Markt. De partij denkt aan een waterpartij. VVD en Samenwerking willen allebei dat de 'winst' uit 1996 niet wordt toege voegd aan de frictiereserve voor KEERpunt. Ook denken de fracties dat het college in de Voorjaarsnota te luchtig omspringt met de kosten die de invoering van de Euro met zich meebrengt Samenwerking en VVD vinden op dit punt de fractie Van de Vorle aan hun zijde. Ook D'66 had" kritiek en wensen. De democraten willen -als er geld is- dat het college de bezuinigingen op logopedie, schoolzwemmen en leerlingenvervoer ongedaan maakt. D'66 wil verder dat de gemeente meewerkt aan de komst van een bovenwijkse speeltuin. Met kinder boerderij. Alle oppositiefracties zijn tegen een eventuele terugkeer van een derde wethouder. VOOR KENNISGEVING Na een schorsing van een klein half uur kwam wethouder Driessen - namens het college- met een reactie die de oppositie verraste: "Het col lege is verbaasd en verontrust over de wensen van de oppositie. Nu al claims leggen op de begroting 1998 is ons een brug te ver". Driessen betoogde dat de financiële positie nog wankel is en de ruimte beperkt. "We willen het woord 'waterpartij' niet horen", zei de Venrayse pen ningmeester. De verbazing van het college was des te groter daar in de commissievergaderingen nauwelijks van enige kritiek sprake was geweest. Driessen wilde dan ook niet verder gaan dan de opmerkin gen voor kennisgeving aannemen, maar daar wilde de oppositie weer niets van weten. "Vroegtijdig sturen op ideeën en voorstellen van het col lege voor 1998 en verder. Daar is de voorjaarsnota toch voor bedoeld?', vroeg Van Hooft. De VVD boven dien dat incidentele meevallers, na zoveel jaren van broekriem aanha len, best besteed mogen worden aan aardige dingen. Binnen de kaders die het college aangeeft hoeft dat elkaar volgens Van Hooft niet te bij ten. ABSTRACTIENIVEAU Burgemeester Waals greep na een kwartiertje hakketakken in met de aankondiging dat over status en functie van de voorjaarsnota in de commissie Algemene Zaken maar eens moet worden gesproken. "Raad en college debatteren op twee ver schillende abstractieniveaus. Om te voorkomen dat we wederzijds na het debat met een kater naar huis gaan is het goed om in de commissie over dit thema te praten". Waals bleef overigens achter z'n wethouder staan: de financiële situatie van Venray vraagt nog steeds om sober heid. En Driessen had op de vragen, wensen en kritiek van de oppositie geen antwoord gegeven. Samenwerking en VVD gingen dan ook met die punten van de voor jaarsnota niet akkoord. Programma 29 en 30 augustus bekendgemaakt Venray gaat voluit als op vrij dag 29 en zaterdag 30 augustus a.s. de ronde van Nederland langs komt. Dat blijkt uit het program ma dat het comité Venray Etappeplaats Ronde van Nederland presenteerde. De ren ners zullen, net als vorig jaar, drie plaatselijke ronden in het cen trum van Venray fietsen voordat zij finishen voor het gemeente huis aan de Raadhuisstraat. Als zij op zaterdagochtend half tien Venray weer verlaten voor de laatste etappe naar Landgraaf, hebben zich al diverse evenemen ten en activiteiten afgespeeld op de pleinen in het centrum. Het Venrays organisatie-comité en de Venrayse horeca hebben geza menlijk een evenementenpro gramma opgezet, dat voor elk wat wils biedt. Variété en muziek, sport en spel voor jong en oud. Twee dagen bruist Venray dan ook van sportiviteiten, gezondheid en gezelligheid. Net als vorig jaar zal de Limburgse band 'Volumia' het feest op de vrijdagavond opluisteren, s' Middags zal Hans Versnel en de vocalgroep 'Timeless' het programma op het Henseniusplein opluisteren. Op zaterdag, als de renners en de hele karavaan Venray omstreeks half tien hebben verlaten, starten ver schillende activiteiten op het schouwburgplein met een afslui tende avondshow met onder ande re Boney M. Voor de sponsors van het evene ment en hun gasten is er dit jaar, behalve de Venray-lunch in de schouwburg, waar onder andere Henk Kroes, voorzitter van de Vereniging Friese Elfsteden, te gast is, nu ook op de zaterdagochtend een gezellig Start-ontbijt op een speciaal Wielerterras in de 'Ronde tent' op het schouwburgplein. Vanaf die plek kunnen sponsors en hun gasten de voorbereidingen en de start van de laatste etappe naar Landgraaf van dichtbij meemaken. De Venrayse schutterij 't Zandakker/Gilde St. Jan heeft afgelopen zondag voor het eerst in de lange geschiedenis een Bondsfeest gewonnen. De Venraynaren haalden diverse eer ste prijzen, onder andere bij het schieten in de categorieën A en C. Samen met nog enkele tweede prijzen was dat voldoende voor de dagprijs. Het succesvolle optreden vond plaats in Reuver, waar het tweede bondsfeest van de Noord en Midden-Limburgse Schuttersbond Juliana werd gehouden. De Venraynaren reizen met dit goede resultaat op zak over twee weken vol gÜede moed naar het Belgische Kaulille, waar het jaarlijkse Oud Limburgse Schuttersfeest (OLS) wordt gehouden. In de optocht behaalde tamboer- maïtre Hay Volleberg de tweede prijs, in de categorie 'Beste houding in de optocht' zegevierde de Venrayse ploeg. De vaandeldrager, Bernie v. Lierop behaalde eveneens een tweede prijs in zijn categorie. Het muziekkorps behaalde in de optocht een tweede prijs en bij de wedstrijden op het terrein behaalden ze een eerste prijs. Het muziekkorps bestaat uit de navolgende personen: dirigent Toon v. Opbergen, tamboer- Dronken bestuurder op camping Maandagmorgen werd een 29- jarige man van Poolse nationaliteit op de camping in Oirlo aangehou den, terwijl hij met zijn personen auto onder invloed van alcohol op de camping rondreed. Blaasproeven rechtvaardigde een rijverbod van twaalf uur. Proces verbaal werd opgemaakt. De man verklaarde in het bezit van een rijbewijs te zijn, maar dat was, mogelijk door zijn beneveld brein,.onvindbaar. In overleg met de officier van Justitie werd het snelrecht van toe passing verklaard, zodat de man nu reeds weet, wanneer hij voor de rechter zal moeten verschijnen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de man over de grens zal worden gezet. maïtre Hay Volleberg en de leden Pascal de Klein, Giel Krijnen. Hans v. Rhee, Jeannet Krijnen, Peter Henssen, Ron Linders, Ria de Klein-v. Peters, Bianca de Klein en Arie Jacobs. Vervolgens begon het keurkorps aan de schietwedstrijden. De A, bestaande uit Henk de Klein, Jo Lenssen, Peter Hensen, Hans v. Rhee, Ron Linders en Giel Krijnen behaalden in de eerste ronde 18 punten. De B, bestaande uit Stefan v. Lierop, Pascal de Klein, Joop Linders, Sjaak v. Rhee, Pierre Lenssen en Joep Krijnen, behaalden eveneens 18 punten. De C, bestaan de uit Jeannet Krijnen, Bianca de Klein (Marina Henssen-Coersen), Marian v. Lierop-Rooyackers, Lisette v.d. Broek, Toos Linders- Verhaeg en Ria de Klein-Peters, behaalden eveneens 18 punten, iets wat inhield dat Venray hele goede zaken had gedaan voor het winnen van de algemene dagprijs. De Dl behaalde 14 punten en de D2 behaalde slechts 11 punten. De eerste kavelrondes verliepen voor de A, B en de C feilloos. Na enkele kavelrondes mistte Pierre Lenssen in de B-klasse, en kon de B sloppen. De C schoot verder. Tesamen met St. Lambertus uit Helden, werd er gestreden om de eerste twee plaatsen. Na een misser van Helden haalde achteropschut ster, Ria de Klein-Peters, feilloos het laatste schot naar beneden en daarmee de eerste prijs in de C-klas- se. Het A-zestal wilde de strijd ook niet opgeven en schoot feilloos door. Uiteindelijk waren er nog drie teams in de strijd, te weten Bussen Schutten Neer, St. Hubertus Tegelen en 't Zandakker Gilde St. Jan Venray. St. Hubertus Tegelen viel als eerste af en daarna barstte de strijd los. Om 22.15 uur viel uitein delijk het beslissende schot. Bussen Schutten Neer miste in de tiende kavelronde en het Venrayse korps kon de zege pakken door deze ronde feilloos af te ronden. Achteropschutter, Giel Krijnen. faalde niet en de Venrayse schutterij won daarmee voor het eerst in de geschiedenis een eerste prijs. Ook de dagprijs (de prijs voor de vereni ging met de beste resultaten in de A. B- en C-klasse tesamen) behaalde het Venrayse korps. HOGERE CATEGORIE Voorzitter Paul Nouwen van de landelijke stichting was op donder dag 19 juni in het Venrayse gemeen tehuis om het contract tussen Venray en de landelijke stichting te onderte kenen, samen met wethouder Bert Kersten van Sportzaken. Nouwen deelde mee dat de Ronde van Nederland dit jaar in dezelfde cate gorie is ingedeeld als de ronde van Zwitserland die dezer dagen wordt verreden. Tegelijk betekent dit dat er zwaardere eisen worden gesteld aan de veiligheid van het parcours en de organisatie van het evenement. Hij roemde de-organisatie en de samen werking met en waarschuwde er tegelijk voor dat de Internationale Wielerfederatie ook steeds strenger zal worden in zijn beoordeling. Wethouder Bert Kersten wees erop dat Venray inmiddels een tradi tie begint te krijgen in het organise ren van grote sportevenementen. Dit jaar alleen al de Powerman-wed- strijden, de volleybalinterland Nederland-Japan en dan nu de Ronde van Nederland met finish en start van respectievelijk de voorlaat ste en laatste etappe. De gemeente zal zich positief en constructief blij ven opstellen als bedrijfsleven en gemeenschap bereid zijn om te investeren en zich in te spannen voor het organiseren van evenemen ten en activiteiten. VEEL VRIJWILLIGERS Jan Verhoeven, voorzitter van het organiserend comité, beklemtoonde dat het organiseren van een derge lijk evenement alleen mogelijk is dankzij de bijdrage van vele spon sors en de inzet van een groot aantal vrijwilligers. En ook dit jaar is het weer gelukt om bedrijven en vrij willigers bereid te vinden mee te werken aan de organisatie van dit evenement. De organisatie ligt op schema en de financiering is vrijwel rond. Gé Peterink, voorzitter van de pr- commissie van het comité, bood de aanwezigen een eerste exemplaar aan van de flyer 'Venray gaat vol uit', die de komende weken op veel plaatsen in Venray verkrijgbaar zal zijn als strooifolder. Daarmee startte hij de publiciteitscampagne die ertoe met leiden dat in het weekend van 29 en 30 augustus a.s. veel men sen uit de regio Venray bezoeken. Misser Fun Janssen van de eenmans fractie Vijf Dorpen Belang, maak te in de donderdag gehouden raadsvergadering de MISSER van zijn leven. Hij vertelde tijdens de rondvraag dat hij onlangs met zijn auto van Vierlingsbeek naar Maashees was gereden en dat die weg, die overdag al levensgevaar lijk is, in het donker nog gevaarlij ker is. Hij vroeg aan het college om maatregelen te nemen. De overige raadsleden schoten daarop in de lach..... Niet omdat die weg zo onveilig is. maar wel omdat de weg afgesloten is voor alle ver keer en dat staat overduidelijk met borden aangegeven. Burgemeester Dittner wees Janssen erop dat er geen maatregelen worden geno men voor de verkeersveiligheid als een weg is afgesloten voor het verkeer. Het was moeilijk om dat aan dat raadslid duidelijk te maken, want alle andere fracties verklaarden dat Fun Janssen nog geluk had gehad dat de politie hem niet had bekeurd. Een raads lid moet het toch beter weten. Appelkruimelvlaai Elke dag vers uit eigen banketbakkerij, e 28 cm /9.95 Frans landbrood 2.95 025 nu L Gebraden kipfilet 100 gram /2.50 .195 nu I* Graskaas Primeur 1997 1 kilo/ll.50 Ö50 nu O® Verse Gelderse rookworst 250 gram /3.75 nu 2 C 95 voor J Springfield Estate Zuid-Afrikaanse rode of witte wijn, 0.75 cl /7.95 nu 2 ÏO 95 voor 1 L* Aanbiedingen gelden t/m zoterdag 28 juni 1997. Zo long de voorraad strekt. Onder grote belangstelling is op woensdag 18 juni de Venrayse Kinderjury afgesloten. Voor de feestelijke afsluiting had de bibliotheek de bekende schrijver Koos Meinderts uitgenodigd. De 140 aanwezige deelnemers luisterden geboeid naar de grappige anek dotes die Koos Meinderts vertelde. Ook de fragmenten die de schrijver uit eigen werk voorlas, vielen in de smaak. De Venrayse kinderen kregen zelfs een voorproefje van zijn nieuwste boek: over de avonturen van het jongetje 'Sjoerd Dit boek is 'nog niet uit gegeven en heeft zelfs nog geen echte titel. Koos Meinderbf is niet alleen bekend van zijn leesboeken. Hij schrijft ook liedjes en kinderpoëzie. In 1991 ontving hij de Annie M.G. Schmidtprijs voor het beste Nederlandstalige kleinkunstlied. Zijn boek "De club van lelijke kinderen' werd door vele kindeijury's bekroond. Na dit geslaagde optreden werd de uitslag van de Venrayse Kinderjury bekend gemaakt. Als beste boek werden beoordeeld: Top-5 0-9 jaar: 1. De $'raak van Ellie en Nellie van Rindert Kromhout; 2. Meester Jaap van Jacques Vriens; 3. Marloes en Lodewijk gaan kamperen van Henk Hokke; 4. Albert is verdwaald van Wolfram Hanel en 5. Mama waar ben je van Lian de kat. Top-5 10-16 jaar: 1. Spijt van Carry Slee; 2. Straatkatteh van Mieke v. Hooft; 3. Saartje Tadema van Thea Beekman; 4. Vals geld van Zeger v. Mersbergen en 5. Griezelbus 3 van Paul v. Loon. Alle kinderen kregen een button. Tenslotte werden de prijswinnaars, getrokken uit de ingeleverde pasjes, bekend gemaakt: Sil Michels. Mesut Karabuiut, Stephan v. Buren, Renee Leenders, Anouk Laarakkers en Cynthia Scholtz. De lijst met de winnende nummers van de VENZ-kinderjurypasjes hangt in de jeugdbibliotheek. Na afloop was het mogelijk om bij eén kraam van Boekhandel Martin Cuypers BV boeken te kopen. De bibliotheek is op donderdag 3 juli wegens bijscholing van het ^personeel gesloten. Uit de gemeenteraad van Vierlingsbeek In de donderdagavond gehou den raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werd de jaarrekening 1996 goedgekeurd en dat ging gepaard met veel woorden van lof aan het adres van het college en ambtenaren. De jaarrekening over 1996 sluit met een voordelig saldo van ƒ748.250,- Het overschot zal worden toege voegd aan de algemene dekkings reserve. Dat saldo kwam tot stand door een aantal hogere inkomsten waren dan verwacht, zoals een hogere uit kering van Obragas, bouwfonds en hypotheekfonds, hogere pachten landbouwgronden, lager gemeente lijk aandeel sociale voorzieningen, lagere kapitaalslasten in verband met latere uitvoeringen van goedge keurde investeringen, in totaal ƒ514.650,-. Vanuit de Maaskantfractie werd gevraagd of het nog wel nodig was de OBZ te verhogen en waarom er nog steeds geen afrekening was gekomen met de gemeente St. Anthonis voor de afgestane gronden. Complimenten hadden alle fracties voor de helder heid van de stukken. Voor de dek king van de nog op stapel staande werken is geld nodig, maar de risi co's zijn ingecalculeerd. VOORJAARSNOTA De voorjaarsnota bevatte de finan ciële bijstelling van het lopende begrotingsjaar en in deze nota was rekening gehouden met de resulta ten van de jaarrekening over 1996. Overduidelijk blijkt dat de gemeen te Vierlingsbeek financieel gezond is en dat burgemeester Dittner straks zijn gemeente rustig kan overdra gen, Toch had hij lever minder geld over het jaar 1996 overgehouden. Planningen voor uitvoering van gro tere werken zijn nog niet uitgevoerd. Ondanks dat de voorjaarsnota wei nig nieuwe ontwikkelingen laat zien, heeft het college met Gedeputeerde Staten én met de gemeente Boxmeer afgesproken, dat de wensenlijst wordt uitgevoerd. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan de afronding van een aantal grote objecten, zoals de revitalise ring van de bebouwde kom. de res tauratie van de Hervormde Kerk. privatisering van de sportvelden in Overloon en het nemen van maatre gelen die een betere verkeersveilig heid in Maashees en Holthees beogen. Aanleg van recreatieve fietspaden, waarvoor het reeds beschikbaar gestelde bedrag van 332.000,- ontoereikend was en vanuit de vergadering nog werd gevraagd ook langs de Molenweg een fietspad aan te leggen. Renovatie en aanpassing JOC- gebouw zal ook worden uitgevoerd. Zeventien panden aan de Grotestraat zullen nog op de riolering moeten worden aangesloten.Vervanging van de betonverharding van de "weg Vierlingsbeek tot de grens met Venray ligi op schema. Zo staan in die nota tot het jaar 2000 nog vele plannen, die zeker worden uitge voerd. Verkeersmaatregelen, bijdrage voor verplaatsing van gildehuis Groeningen en Overloon; aanpas sing diverse scholen. Concrete voor stellen zullen de komende maanden nog aan de orde komen voor goed keuring van de raad. De najaarsnota is de allerlaatste nota van de gemeente Vierlingsbeek, maar bur gemeester Dittner verklaarde nadrukkelijk niets te verschuiven naar de nieuwe gemeente Boxmeer, maar voor die planning zelf de beslissing te nemen. VEILIGHEID VIERLINGSBEEKSEWEG IN OVERLOON Veel woorden hadden de fracties en de raadsvoorzitter nodig om de schriftelijk, door het raadslid P. Bouten, gestelde vragen omtrent de onveiligheid van de Vierlingsbeekseweg in Overloon. Hij deed dat nu op persoonlijke titel en niet namens de Maaskantfractie. Het raadslid bleef er bij dat het col lege juridisch niet juist heeft gehan deld. Nog steeds gebeuren daar bijna- of kleine ongelukken, volgens Bouten is de politie ook niet geluk kig met de verkeersremmende maat regelen. Bouten vroeg het college om nogmaals deskundigen te laten onderzoeken hoe gevaarlijk de situ atie is. De voorzitter bestreed die visie en voelde zich ondersteund door het adviesbureau. Ook raadslid Koopmans betwijfelde of het veili ger geworden was. Namens de Overloonse fractie werd aan het col lege gevraagd te laten onderzoeken of een daar ter plaatse aan te leggen dubbel fietspad een oplossing zou kunnen zijn. Het college zegde dat toe. ANDERE BESLUITEN Het bestemmingsplan Kloosterstraat werd goedgekeurd, al had Harry Croymans daar moeite mee. omdat er in 1974 al verwach tingen waren gewekt die nu niet waren nagekomen. Weer konden aan twee pachters van gemeente gronden, die gronden worden ver kocht. De gemeente heeft nog onge veer 500 ha grond in eigendom. Afwerken van de voormalige vuil- stort aan de Vliegenberg in Holthees kan plaats vinden. De raad was blij dat ook de politiehondenvereniging het oefenterrein kan behouden. Er zal regelmatig controle worden uit gevoerd omtrent de bodemgesteld heid. Geen bezwaar had de raad tegen verhuur van de voormalige kleuterschool in Holthees aan de peuterspeelzaal 'De Rakkertjes' onderde gestelde voorwaarden tegen een vergoeding van ƒ1500,-.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7