50% berden PC RE -KINDERKLEDING ;ortingen tot Fokverbod treft ook Venray Eerste nieuwe patiëntenkamers in gebruik Geen detailhandel op De Hulst II Nieuwe namen op N gedenkplaat van oorlogsmonument Poging tot aanranding op VVGI HILHlUji WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS VENRAY Topper van de week K e* Politie zoekt getuigen Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... Raayland- college wint 40.000 gulden Surprise Art Anton Heyboer Corneille Daniël Gasser Herman Brood Vers vlees van de boerenhof 0478 542022 PÖRKHOF INDERDAG 26 JUNI 1997 Nr. 26 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG 'en ray's I I |L m m m m m Yijnhuis Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS Vaar aankoop verkoop taxaties ens<|estraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl@munckhof - httpl_//www.tref.nl@tpkrant IPATERSSTBAAT 19a VENRAY «.TEL. 0476 585958 Advertentieprijs: 0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 32.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) de gehele voorjaars- en zomercollectie met "Dramatische ingreep" De varkenshouders in Venray hebben opnieuw te maken met een tegenslag. Na alle maatregelen worden zij nu ook geconfronteerd met een fokverbod voor varkens. "Een dramatische ingreep" aldus Eric Houben van Porkhof. Houben heeft niet het idee dat de maatregel effectief bijdraagt aan de verspreiding van varkenspest. Het ministerie van landbouw is tot de maatregel overgegaan in een gebied waar de laatste weken met blijvend patroon uitbraken zijn geconstateerd. Voor Venray houdt dit in dat de het gebied waarin het fokverbod geldt, begrensd wordt door de A73, Maasheseweg, de Venrayse singels, Langstraat, Heidseweg, Volen, Steegse Peelweg en vervolgens de Middenpeelweg. Alle fokbedrijven ten westen van JR LOZO in reactie op structuurplan Ie LOZO afd. Venray is geen irstander van perifere detail- idel op het aan te leggen indus- terrein "De Hulst II". Dat is te en in een reactie die de LOZO ft gestuurd aan het gemeente- ituur van Venray. "Een nieuwe ikelconcentratie op De Hulst It de consument af van het cen- aldus de LOZO. CENTRUM )e LOZO wijst daarbij op het ictuuronderzoek voor Venray trum waarin aangegeven werd een dringende behoefte aan een alitatieve versterking van het trum. De oriëntatie moet daarom Op het toekomstige industrieterrein De Hulst II wil de LOZO geen detailhandel hebben. volgens de LOZO op het centrum gericht blijven en niet naar elders. De LOZO onderschrijft daarmee nogmaals de aanbevelingen in dat onderzoek dat perifere detailhandel (woninginrichting, bouwmarkten, keukens, sanitair) beter aan het Gouden Leeuw terrein gevestigd kunnen worden. Hierdoor krijgt men een betere mogelijkheid voor een combinatiebezoék aan het Venrayse centrum. Wel dienen even tuele vestiging van dergelijke bran ches onderbouwd te worden met een )onderdag 3 juli, aanvang 14.30 uur, zal wethouder de Loo van Venray, nen met een aantal familieleden en vrienden van de oorlogsslachtoffers, gedenkplaat van het oorlogsmonument, terugplaatsen. Aan de gedenk- at zijn vier namen van gesneuvelde strijders toegevoegd, burgemeester en wethouders van de gemeente Venray besloten begin dit r vier namen toe te voegen. Aanvankelijk had hef college een verzoek i de naam van oud-strijder G.M.M. v. Oyen, slachtoffer in voormalig Jderlands Indie, afgewezen omdat er enkele inwoners van Venray ver- lid zouden staan op de gedenkplaat. Uit nader onderzoek van de namen |de gedenkplaat bleek dat twee oorlogsslachtoffers oud-inwoners van Way waren. Een persbericht hiervan leverde nog drie verzoeken op die Bn zijn gehonoreerd. Het betreft W.G.B. Vermeulen (Nederlands Indië), W. Lucassen (Nederlands Indië) en .1Peters (Venray-kom). |e nemen van deze vier oud-strijders krijgen nu alsnog een plek op de Benkplaat, Aansluitend aan de plechtigheid bij het oorlogsmonument clt voor de genodigden een informele bijeenkomst plaats op het ~heentehuis. j Venray Leunseweg 47a pel. (0478) 583 535 Koopavond; Vrijdag tot 20.00 uur VW Golf GTi 2.0 115 pk, sportstoelen, stuurbekr., centr. portiervergr., LM-velgen, 23000 km, rood, 1994 Nu: ƒ32.900,- 50 Volkswagens op voorraad! onderzoek naar gewenste omvang, samenstelling en fasering, om een overaanbod met alle negatieve gevolgen voor het centrum te voor komen. BEREIKBAARHEID De LOZO pleit ook voor een goede bereikbaarheid van het cen trum voor automobilisten. De bereikbaarheid en toegankelijkheid voor auto's mag niet ten koste gaan van de bereikbaarheid voor lang zaam verkeer. In het structuurplan wordt daar nogal de nadruk opge legd aldus de LOZO. De LOZO onderschrijft haar standpunt met het feit dat een automobilist als hij naar het centrum komt fl. 122,- besteedt. Een fietser "slechts fl. 58,-. Bovendien is een optimale bereik baarheid van belang om de regiona le consument aan Venray te binden. De gemeente moet daarom ervoor waken dat de centrumring niet onaantrekkelijk wordt gemaakt voor het autoverkeer zodat deze consu ment Venray wel eens zou kunnen gaan mijden. INDUSTRIE Tenslotte wijst de LOZO erop dat ze de lokaties van Smakterheide en De Hulst voor kleinschalige bedrij vigheid onderstreept, maar dat de gemeente met voortvarendheid het haalbaarheidsonderzoek naar een nieuw grootschalig industrieterrein moet opstarten. De LOZO wil in september voor haar leden een speciale thema- avond over het structuurplan hou den. deze wegen vallen hieronder. In het gebied is het verboden om varkens de insimineren of te laten bevruchten en varkens op zodanige wijze te houden dat bevruchting kan plaatsvinden. Ook mag er geen sper ma worden vervoerd of op voorraad worden gehouden. Verder mogen er geen drachtige varkens worden gehouden tenzij aangetoond kan worden dat die voor de ingangsda tum van het verbod, 24 juni 17.00 uur, de bevruchting heeft plaatsge vonden. DRAMATISCH Eric Houben van Houbensteyn spreekt over een dramatische ingreep. "Ik snap het niet, de maat regel levert niets op. Het ministerie spreekt zelf al over het feit dat door de maatregel de kans aanwezig is dat de varkenspest wordt onder drukt. Zekerheid is er dus niet" aldus Houben. De maatregel heeft volgens Eric Houben een grote impact. Niet alleen op de varkenshouders, maar ook op de toeleveranciers. Voor de varkenshouders betekent de maatregel dat ze zeker tot de zomer 1998 geen varkens meer kun nen leveren. "Een groot gat" aldus Houben. FINANCIëLE GEVOLGEN De schade die ontstaat voor de varkenshouders is groot. "Het gaat om enorme bedragen. Het fokken is immers de basis voor het inkomen" aldus Marc Duyf van Rabobank Zevenrode. Hoe hoog kan hij niet uitdrukken. "Dat hangt er vanaf of het ministerie met een vergoedings regeling komt. De standsorganisa ties dringen daar wel bij het ministe rie op aan." Een woordvoerder van het minis terie voor landbouw bevestigde dat hierover gesproken wordt bij de EU in Brussel. Dat zou dan een vergoe ding moeten worden voor de var kenshouders die geen zeugen meer mogen insimineren. "Het gaat daar bij echter om een principiële beslis sing van Europa. Daarom is het onzeker wanneer daar een besluit over wordt genomen", aldus de woordvoerder. WERKGELEGENHEID De maatregel van de minister heeft grote gevolgen voor de werk gelegenheid in deze regio. In Venray en Meerlo-Wanssum zijn ongeveer 1500 werknemers actief in de var kenshouderij. Eenzelfde aantal men sen is indirect als toeleverancier of dienstverlener betrokken bij de var kenshouderij. "In september zal ongeveer 3/4 van die mensen niets te doen hebben" aldus Lei Potten van de Boerenbond Ysselsteyn. "Voor ons kwam het bericht als een donderslag bij heldere hemel." Volgens Potten zijn de gevolgen nog niet te overzien maar hij ziet het "gruwelijk somber in". "We steven- Dames fStretch Jeans. Ook in korte Aj lengtes. 'Ransuil' slachtoffer verkeer Een prachtig mooie ransuil, werd door controleurs van de AID dood aangetroffen langs de A73. Die roofvogel was slachtoffer van het verkeer geworden en werd op voor geschreven wijze afgevoerd. Twee jongens en een meisje hebben zaterdagavond tussen 20.00 en 21.00 uur geprobeerd een patiënt aan te randen. Door de patiënt is hiervan aangifte gedaan bij de politie. Die is nu opzoek naar drie jon gens en een meisje die getuige zouden zijn geweest van het voorval op het instituut. Het viertal werd door een medewerker van de beveili gingsdienst diezelfde avond van het terrein gezet. Het is niet bekend of zij iéts te maken hebben met de poging tot aanranding. Directrice Rieky Boom van het Vincent van Gogh Instituut noemt het voorval een 'ernstige zaak'. Vooral omdat het terrein van het instituut nu een open karakter heeft. "Als dit dergelijke voorvallen tot gevolg heeft is dit betreurenswaardig. Een open terrein is prima, maar we moeten wel de veiligheid van de patiënten kunnen waarborgen" aldus Rieky Boom. De politie verzoekt eventuele getuigen, met name de vier jongeren die het voorval waarschijnlijk gezien hebben, dringend met haar contact op te nemen, telefoon 531111. vy en hier op een regelrechte ramp af. Als het fokverbod wordt ingetrok ken duurt het nog 5,5 maanden voordat er jonge biggen naar de meststallen kunnen. Als de zeugen dan nog productief zijn, want dat is nog maar de vraag. De financiële gevolgen voor de ondernemers zijn enorm. De minister heeft volgens mij niet het idee wat die gevolgen zijn". Potten heeft ook kritiek op het feit dat de maatregel zonder enig voor overleg is afgekondigd. VERSOEPELING Wel is ondertussen het vervoers- verbod rond Oirlo versoepeld. Het vervoersverbod voor vee is op 20 juni versoepeld tot het vervoer van varkens en tot vervoermiddelen van varkens of producten of voorwerpen welke dragers van smetstof kunnen zijn. Tevens is het vervoersverbod vanmest van vee en pluimvee beperkt tot mest van varkens en drijfmest afkomstig van gemengde bedrijven waar zowel varkens als ander vee of pluimvee worden gehouden. 47,50 P[p-BRvsa, 35,00 Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 ad ven?ay inl. en reserveringen: tel. 0478-511466 Accessoires Computere^^rinters^^CD-ROM^^I Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC@STORE maakt deel uil van Arts Soft- en Hardware Venray Planning verbouwing ziekenhuis bijgesteld Vandaag, donderdagmorgen, zijn de eerste nieuwe patiëntenka mers in het St. Elisabeth zieken huis in gebruik genomen. De kraamafdeling heeft, hoe kan het ook, de primeur. De kraamafdeling, in het verleden gevestigd op de tweede verdieping is nu gevestigd op afdeling IA. Maandag 16 juni werd de afdeling opgeleverd en na enige technische aanpassingen en een grote schoon maakbeurt was het vanmorgen zover dat de eerste bedden vanaf de 4e Het Raaylandcoliege heeft afge lopen maandag een prijs van 40.000 gulden in ontvangst mogen nemen. De prijs werd gewonnen in de "Road Ahead" wedstrijd van software-gigant Microsoft. De wedstrijd was uitgeschreven om het gebruik van internet op scho len te stimuleren. Het Raaylandcoliege kreeg de prijs omdat de school als een van de weinige onderwijsinstituten, inter net inzet voor instructiedoeleinden. Leerlingen tonen eigen werk op internet en er is een electronisch prikbord opgezet voor de onderlinge communicatie tussen leeringen en leerkrachten. Het Raaylandcoliege heeft ook veel aandacht besteed aan de scho ling door een minicursus Internet te ontwikkelen. Die cursus is zowel voor leerlingen als leraren. Ongeveer tachtig leraren hebben inmiddels bijeenkomsten bijge woond waarin men vertrouwd" is gemaakt met het gebruik van Internet. Ook worden de leerlingen in de lessen aangespoord meer met inter net te doen. Om het net niet alleen voor freaks te gebruiken mogen leerlingen gratis gebruik maken op school van de mogelijkheid om te internetten. Wel dienen ze dan eerst toestemming te vragen aan de leer krachten en is er een intekensys- teem. Vandaag zijn de eerste nieuwe patiëntenkamers in gebruik geno men nadat ze woensdag nog een flinke schoonmaakbeurt hadden ondergaan. verdieping naar de afdeling gebracht konden worden. VOLLE GANG De verbouwing is in volle gang. Terwijl de ene afdeling gereed is, wordt begonnen met de sloop van de andere afdeling. Centrale verwar mingen, watertoever en electriciteit die op bepaalde momenten moet worden uitgeschakeld, zonweringen die tijdelijk niet gebruikt kunnen worden. Allemaal ongemakken die door het bouwteam zo kon mogelijk gehouden worden. PLANNING Toch moet er regelmatig aan de planning gesleuteld worden. Oorzaak daarvan zijn met name de onvoorziene problemen waartegen de installatiebedrijven steeds lopen. De praktijk blijkt toch vaak anders dan de tekentafel te zijn. De ruimte tussen het betondek en het verlaagd plafond blijkt krapper te zijn dan men dacht, leidingen voor airco, water, verlichting, riole ring en luchtventilatie moeten daar allemaal tussen komen. Vooral de luchtventilatiekanalen vormen een probleem. Dat leidt tot het zoeken naar creatieve oplossingen binnen het vastgestelde financiële budget. Al met al ligt de bouw ongeveer drie weken achter op de planning. Die achterstand dient wel te worden Patersstraat 5 5801 AT Venray Tel.: 0478-588587 ingehaald. Daarom zullen bepaalde afdelin gen sneller opgeleverd gaan worden dan in een eerdere planning. Daarbij zal hel aantal beschikbare bedden nauwlettend in de gaten gehouden worden. Zoals het er nu naar uitziet, is het aantal beschikbare bedden tot februari 1998 hoger dan was voor- VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. Wij brengen! Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Accountants en belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer,Venray, Reuver en Venlo Noorderhof 8.Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1