l SUMMER- SALE Grandioze uitverkoop Thomas» mode Dit is geen inpassen!" PC RE SUMMERSALE Venray stopt voor 73,5 miljoen in de grond /Hspetferi Opnieuw aan lij 11 gebod honden en katten Frans Janssen kandidaat wethouder Dodelijk verkeersongeval in Oirlo PRlN.T, [fen ray's rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Asteria U bent van harte welkom! Anno 1881 Venmy Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden NDERDAG 19 JUNI 1997 Nr. 25 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG >0.15 :ateri Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS .30 n 21 woei jstraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 il adres: peelenm@tref.nl - http://www.tref.nl/peel&maas/munckhof Advertentieprijs: 0,39 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 32,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ46.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) tyuxat jottye macCe wnyi tiem e*i faian j Grotestraat 33 5801 BE Venray *5 Oud-raadslid op de bres voor Engelse Tuin Venraynaar Toon den Brok start een actie om de bestaande Engelse tuin beter in te passen in de plannen voor het Jerusalem- terrein. Deze week vraagt hij in dit blad Venraynaren middels een bon hun afkeur voor de huidige plannen uit te spreken. Die leiden tot vernietiging van de Engelse tuin volgens Den Brok. De oud politicus wil met z'n actie de poli tiek bewerken en de mensen in Gemeentelijk Riolerings Plan tomende tien jaar investeert de neente Venray 73,5 miljoen Iden in het rioolnet. Van het wordt bestaande riolering beterd en het buitengebied igesloten. Particulieren en bedrijven in het buitengebied moeten zelf 5000 tot 12.000 gulden bijleggen voor aansluiting. De rest van de investering worden alle maal uit de opbrengst van het rioolrecht betaald. Noodverordening in Noord-Limburg moet verspreiding varkenspest tegengaan Ivfflonden en katten moeten vanaf morgen in de gemeente Venray weer Murden aangelijnd. Ook het vervoer van honden en katten is verbo- evenals het houden van grootschalige evenementen waarbij die betrokken zijn. De bepalingen staan in een noodverordening waar- de gemeente de risico s van verdere verspreiding van de enspest wil beperken. Ook de omliggende gemeenten in Noord burg hebben dezelfde noodverordening ingesteld. De maatregel It voor onbepaalde tijd. e maatregel is genomen na overleg tussen de burgemeesters van de ird-Limburgse gemeenten met de AID in Boekei. Het overleg volgde op litbraak van een derde geval van varkenspest, maandag in Oirlo (zie ook gina 5). Burgemeester Waals van Venray noemde de uitbraak op het riose bedrijf (2150 varkens) 'zorgelijk', vanwege de geïsoleerde ligging het bedrijf. De ziekte heeft het bedrijf waarschijnlijk vja sociale con- cten of via loslopende dieren bereikt. Ook de analyses van het ministerie n Landbouw, Natuur en Visserij (LNV) geven aanleiding tot zorg. De rkenspest neemt richting westen af en lijkt te verschuiven naar Limburg. Waals verzekerde dat de gemeente Venray een 'liberaal gedoogbeleid' I blijven voeren ten aanzien van de huisvesting van dieren. Als een nood- uatie ontstaat geeft de gemeente binnen 24 uur een gedoogbeschikking zonder daarbij moei lijk te doen. "Het zijn diep ingrijpende maatregelen voor alle mensen dié erbij betrok- zijn", zei Waals dinsdag in Castenray. De Venrayse burgemeester heeft ;in deze week de Limburgse gedeputeerde Jan Tindemans gewezen op n zijn", zei gin deze WC ^■sociaul-eco Hde varkenshi ciaal-economische en de psychische effecten van de varkenspest op Ie varkenshouders in Noord-Limburg. J Deze week presenteerde de gemeente het Gemeentelijk Riolerings Plan (GRP). Het plan geeft aan hoe Venray tot 2002 uit voering geeft aan de wettelijke taken die de overheid elke gemeente oplegt. Van het Rijk moeten gemeenten hun rioolstelsel in orde brengen en de buitengebieden aan sluiten. Met name dat laatste is voor Venray een hele klus. In de gemeen te liggen 1325 panden in het buiten gebied die nog geen riolering heb ben. Ter vergelijking: in heel Limburg zijn dat er 9000. KWETSBAAR Van de provincie hoeft dat geluk kig niet allemaal tegelijk. Aansluiting gebeurt in drie stappen. In Venray liggen 348 panden in een zeer kwetsbaar gebied: globaal het stroomgebied van de Loobeek van Ysselsteyn tot aan Smakt en de waterwingebieden bij Oostrum en Veulen/Castenray. Die moeten in het jaar 2000 op de riolering zijn aange sloten. In de kwetsbare gebieden, gren zend aan de hierboven genoemde, liggen 237 panden die voor 2002 moeten zijn gerioleerd. De rest, nog 199 gebouwen in het overige buiten gebied, mag wachten tot het jaar 2005. Zie verder pagina 7 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Venray mobiliseren. De stichting Stadspark gaat waarschijnlijk ook bezwaar te maken tegen het ontwerp-bestemmingsplan. De voormalige fractievoorzitter van Samenwerking Venray noemt de bouw van het zogenaamde Appartenon, een appartementenge bouw dat gepland staat waar nu het voormalige atelier van mère Ancilla zich bevindt, een voorbeeld van hoe het niet moet. "Dat is geen inpassen, maar een aanslag op een kostbaar stukje Venrayse historie", zegt Den Brok. "De Engelse tuin met prieel en de kapitale bomen is een sieraad voor Venray, waarvan veel Venrayers geen weet hebben omdat de tuin is afgesloten toen de gemeente het klooster heeft aange kocht". Volgens Den Brok is er wel een betere oplossing denkbaar waar- Dames f Stretch Jeans. 1 Ook in korte ft. I *2. lengtes. 55/ Het oud-raadslid. Toon den Brok vindt de plannen met betrekking tot de Engelse tuin onacceptabel bij de Engelse tuin niet hoeft te wor den opgeofferd. STADSPARK Ook de stichting Stadspark is verre van tevreden met het ontwerp voor het Jerusalemterrein. De stich ting sluit zich aan bij de opmerkin gen van Den Brok, maar voegt er aan toe dat het geplande gebouw het zicht ontneemt op een groot deel van Jerusalem, eveneens een belangrijk historisch bouwwerk in Venray. De stichting is verder teleurgesteld in het 'groengehalte' van het plan. ,ervol rcswuranl Vuiieita,vnerC| -cUige lounge ÏÏÏÏÏU* rsiw» Hotel Restaurant nodigt u uit voor... t If'-miNCH Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511 466 Accessoires Computei^^J^rinten^^CW*ONrs| Schoolstraat 25a Venray Tel.: 0478 - 512669 PC(«:STORt maakt deel uit van Arts Soft- en Hardware Venray Frans Janssen uit Merselo zal door de CDA-fractie worden voorgedragen als opvolger voor wethouder de Loo. Frans Janssen heeft daarbij de steun van de complete fractie. Zoals bekend is Marlies de Loo met ingang van 1 september a.s. benoemd tot bur gemeester van Gennep. Frans Janssen uit Merselo was tot voor kort voorzitter van de kring LLTB. Omdat zijn bedrijf inmiddels wordt "gerund" door zijn zoon, is Janssen full-time beschikbaar voor de wethouderspositie. Frans Janssen In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 00.20 uur fietste een 17-jarige jongedame uit Oirlo op haar fiets over de Castenrayseweg in de richting Klein Oirlo. Achterop haar fiets zat haar 16-jarige vriendin Simone Arts uit Ysselsteyn. Op een recht stuk weg werd de fiets van achteren aangereden door een per- Dit nieuws brengt u veel voordeel, want het is De wel zeer scherpe prijzen maken onze aktuele voorjaar- en zomermode wel heel aantrekkelijk. Benieuwd naar wat wij u te bieden hebben? Kom dan naar onze Graag tot ziens bij: Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214 sonenauto, die, bleek later, bestuurd werd door een 37-jarige inwoner van Castenray. Bij de botsing werd de Ysselsteynse vrijwel op slag gedood. Aanvankelijk werd gedacht dat de bestuurder was doorgereden, maar die bleek te zijn gestopt bij een nabijgelegen woning waar hij licht zag. Hij maakte een verwarde indruk maar vroeg wel de politie en de ambulance te waarschuwen. Politie en ambulance troffen ter plekke het slachtoffer aan en de zwaar gewonde bestuurster van de fiets. Die werd overgebracht naar het ziekenhuis en moest ter observa tie worden opgenomen. De auto waarmee het ongeval had plaatsgevonden werd een stuk ver der in de wegberm zónder bestuur der aangetroffen. Later werd de bestuurder in zijn woning in Castenray aangehouden. Hij verklaarde nadat hij bij een woning had aangebeld en om hulp had verzocht, te voet was verder gegaan. De man verkeerde onder invloed van alcohol. Voor al uw zwart/wit copieën op A4, A3, A2, Al, AO én kleurcopieën op A4, A3 Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102 Fax 514184 is sinds 1994 raadslid. Het CDA komt met deze voor dracht tegemoet aan de wens van het college van b. en w. dat het onge wenst is om vanaf I september enige tijd met twee wethouders te functioneren. Het CDA is bovendien van mening dat het in het belang van de gemeente Venray is, een aaneen gesloten voortgaande bezetting van de wethoudersfunctie te hebben. Ter realisering van een goede over dracht is het volgens het CDA nood zakelijk dat de opvolger voor Marlies de Loo voor l juli bekend moest zijn. Daarbij neemt de partij in acht dat wethouder de Loo in de maand augustus vakantie heeft. De kandidatuur van Frans Janssen zal volgende week woensdag in een extra raadsvergadering aan de orde komen. OPVOLGING Frans Janssen zal dan vervolgens in augustus door de raad als wethou der gekozen worden. Onduidelijk is echter nog wie Marlies de Loo als raadslid gaat opvolgen. De vrijge vallen plek kom. volgens de verkie zingslijst van het CDA toe aan dhr. Wiel Michiels. Deze was echter na de laatste verkiezingen dusdanig teleurgesteld dat hij aankondigde het CDA-lidmaatschap op te zeg gen. Of Michiels in de raad zal stap pen en of hij dat voor het CDA of op persoonlijke titel zal doen, wil hij nog niet laten weten. "Pas als ik door de gemeente gevraagd wordt om deze raadszetel te aanvaarden zal ik reageren" aldus Michiels. Na Wiel Michiels staat Jan Reintjes uit Leunen op de lijst. Reintjes zat al eerder in de raad maar door het grote CDA-verlies tij dens de laatste verkiezingen, moest hij zijn zetel afstaan. Poging diefstal auto Tussen 19.00 en 19.10 uur dins dagavond werd op de parkeerplaats bij het ziekenhuis geprobeerd een geparkeerde personenauto te stelen. Het portierslot was geforceerd. De dader was bezig geweest met om bedrading door te verbinden, maar is kennelijk gestoord. De 33-jarige inwoner van Bakel zit met een scha de van enkele honderden guldens. Rühl Haegens van Aar T.H»oonf04TO)58 43 13. fa <04 TO) SC 4,

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1