Henk Vossen opent modelstockcar-circuit van de Peeldrivers Sfiont- en fyen£niytny&niecc6v& Motorcrossers Regio Venray Aostrumse zangkompeneej H.S.Y. De Roerdomp Rincón Espanol Ruitersport St. Jan Merselo JUM Merselo Spio Triatlon Vereniging Regio Venray Jeugdnatuur wacht Jeugd Rode Kruis Venray Veldeke Venray op bezoek bij de schutterij Ars Musica Motocross team van Dij cl c B.V. Leunen KBO LVB Oostrum Lourdeswei Heil der Zieken PEEL EN MAAS Vanaf zondag 22 juni aanstaande heeft circuit de Peel in Ysselsteyn er weer een tak van autosport bij want dan opent Modelstockcarclub de Peeldrivers hun nieuw circuit voor model stockcars schaal 1:8. Zaterdag 21 juni begint de vereniging het openingsweekend met een feest avond voor leden, hoofdsponsoren en verder nog enkele genodigden die het modelstockcar-racen een warm hart toe dragen. Voor de opening op zondag heeft de vereniging een grote NSO ope ningswedstrijd georganiseerd waar bij rijders deelnemen uit Nederland. Duitsland, België en Engeland. Deze wedstrijd die om 11.00 uur begint is voor iedereen gratis toe gankelijk. De officiële opening van het cir cuit zal 's middags om 14.00 uur worden verricht door de bekende rally-coureur Henk Vossen uit Tegelen die wordt bijgestaan door dhr. Maessen uit Ysselsleyn. Eind 1995 kregen de Peeldrivers van de gemeente Venray het bericht dat zij het circuit aan de Smakterweg in Venray moesten rui- Afgelopen zaterdag toog de jeugd van de MON naar het circuit de Meersteeg te Geldermalsen. Bij de PW 50cc wist Tommy de Bruyn na een felle strijd de wedstrijd succes vol af te sluiten. In de klasse 60- automaten eindigde Paul Eickmans na twee manches op een prachtige derde plaats en kwam de 17e stek op naam te staan van Nicky de Bruyn. Bij de 60-versnellingen legde Jimmy v.d. Laar beslag op de twee de plaats in de daguitslag, terwijl er voor Rob v. Benthum een mooie elfde plaats was weggelegd en behaalde Kevin Gielens na twee manches een 12e stek in het alge meen klassement. Bij de 80A kwam de derde plaats van het erepodium op naam te staan van Dennis v.d. Laar. Ook Niek v. Benthum reed een sterke wedstrijd, de rijder uit Vierlingsbeek bezette een zevende plaats in de daguitslag. De wedstrijd van zondag werd verreden te Nederweert waarbij Maarten v.d. Aa beslag wist te leg gen op een 16e stek. Bij de blasters ging Joe Maessen met de tweede beker aan de haal. Bij de 125-pro- motie eiste Johan Versteegen de 16e plaats op en kwam de 28e stek op naam te staan van Rob Mulders. In de klasse 250-junioren B stelde Michel Camps na een fel gevecht de 20e plaats veilig en eindigde Patrick de Bruyn op een 33e plaats. Bij de 125-junioren eindigde Ad Coenen op een 20e plek in de daguitslag en was de 23e plaats weggelegd voor Edwin Logtens. Komende zaterdag is er een jeugdwedstrijd op het circuit van Maurik georganiseerd door SALZ, terwijl MC de Valken zondag een nationale wedstrijd organiseert. Mannenkoor de Aostrumse Zangkompeneej repeteert elke woensdagavond in de zaal van het AUemanscafé in Oostrum. 21.00 uur Programma: 13 sept.: Bloemenactie, bijeenkomst bij wim Felder. 19-20-21 sept.: Feestweekend koor: 18 okt.: Concert in Siebengewald. I nov.: 4-Korenfeslival in Neer. Inlichtingen of afmeldingen bij Frank Ritmeyer, tel. 584565. men omdat de gemeente deze grond wilde gaan gebruiken voor het aan leggen van parkeerplaatsen voor vrachtwagens. Het bericht kwam bij de vereniging zeer hard aan omdat er geen nieuw stuk grond ter beschikking was in de gemeente Venray. De vereniging is toen gaan onderhandelen met de gemeente Horst om in deze gemeente een geschikte plaats te vinden voor de aanleg van een nieuw circuit. Deze onderhandelingen liepen helaas op niets uit door onder andere geluids overlast en het feit dat er in deze omgeving ook een modelvliegclub gevestigd is, waardoor storing zou kunnen ontstaan in de besturing. De vereniging is daarna gaan onderhandelen met de eigenaren van circuit De Peel, dhr. Maessen en dhr. v. Dijck, welke direct bereidt waren om de modelstockcars toe te voegen bij hun auto, motor en cart-circuit. Deze aanleg verliep in het begin zeer moeizaam, mede door de inval van de strenge winter. Om de Finan ciële kant van de aanleg van het cir cuit rond te krijgen is de afd. PR. van de vereniging eind 1996 gestart Uitslag Venray-Vierlingsbeek op de Ballonzuil 1. A. v. Mill 4650 gr.; 2. G. Robben 4050 gr.; 3. R. Bexkens 3570 gr.; 4. C. Peters 3000 gr.; 5. L. v.d. Hoogenhof 2250 gr. Venray-Vierlingsbeek op de Maas: 1. A. v. Mill 6450 gr.; 2. G. Robben 6100 gr.; 3. J. Weys 4450 gr- Zaterdag 21 juni 2e Jeugdkoningwedstrijd, bijeenkomst 14.00 uur op de Ballonzuil. Zondag 2e wedstrijd Venray- Vierlingsbeek op de Maas. Voor vergunningen kunt u ook terecht bij de secretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 511215; A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg, Venray. PEELENMAAS I 'nabomtönentvvaardl El proximo martes se reune la pla- taforma multicultural de Venray en los locales de la Coloma Espanola para tratar entre otras cosas sobre el plan de trabajo y los estatutos de la misma. El objetivo de la plataforma es el defender en conjunto, los dere- chos de loas extrangoeros en Venray y ai mismo tiempo lograr informa- ción de las diferentes instancias de interes y en favor de las minorias, cualquier persona que lo desee, se puede informar al respecto o bien a Fransisca o herminio que són los delegados por la Colonia de Espanoles en Venray y alrrededores. El Consulado de Amsterdam ha enviado una notificación sobre las irregularidades de apertura del mismo con motivo de la Cumbre Europea en Amsterdam y aconseja en todo esle mes de Junio Ilamar antes de desplazarse al mismo, como siempre el Tlfn. es 020- 6203811. El prósimo sabado es el dia del socio y después de las 19,30 horas el local estara cerrado para los no invitados, sentimos las molestias y rogamos nos disculpen. Mas ade lante se comunicara en que fechas permanecera el Centro cerrado por vacaciones. Un saludo de HACE. met het benaderen van bedrijven om deze een totaal sponsor-pakket aan te bieden. Dit is voor de Peeldrivers een groot succes geworden. De ver eniging is trots dat zij pu, voor de opening van het circuit, 25 hoofd sponsors heeft die allemaal een schitterend nieuw bord hebben han gen langs het circuit. Na ruim een jaar van hard werken kunnen de Peeldrivers beschikken over een eigen model stockcar-cir cuit dat in de ogen van de rijders een van het mooiste en tevens snelste van Europa zal zijn. Tijdens deze opening op zondag 22 juni zal er rondom het circuit veel te zien zijn, zoals enkele zelfbouw-wagens die aan autocross-wedstrijden deelne men, enkele crossmotoren, speed way-auto's en natuurlijk ook enkele wedstrijd-kart's. Voor het publiek dus een mooie gelegenheid om zondag 22 juni een kijkje te komen nemen tijdens de grote openingswedstrijd op model stockcar-circuit De Peel. Het circuit is bereikbaar via de N277 tussen Ysselsteyn en de Rips. Op zondag 15 juni organiseerde de ruitervereniging van Castenray 'De Eendracht' een gecombineerde wedstrijd boor de kring N. Limburg. Deze wedstrijd, wat tevens een selectiewedstrijd was, werd verre den op het terrein van de Kasteelse Bossen in Horst. In de prijzen reden bij de paarden: Jacqueline Willems met Jasper kl. L een schitterende le pl. met 167 p.; Petra v. Dijck met Ilivia een 4e pl. in de dressuurkl. L. met 170 p. en een mooie 7e pl. bij het springen L.; Marieke Oudenhoven met Karolus een 4e pl. met 166 p. in de kl. B; tot slot Esther v. Dongen met Kevin in de kl. Ml een 5e pl. met 155 p. Bij de pony's reden in de prijzen: Petra v. Dijck, zij behaalde maar liefst 3 eerste plaatsen: met haar pony Judith in de dress, kl. DL met 176 p. en bij het springen DL. Met Letcr in de springkl. DZ ging zij ook met de eerste pl. huiswaarts. Nog twee eerste plaatsen bij het springen werden behaald door: Simone v. Ooi met Sunny kl. CL en Rik Janssen met Tarzan kl. BL. Ingrid Willems behaalde met Renaldo W een 5e pl. in de spr. kl. DB. Dressuurpony's: Ingrid Arts met King A, 2e kl. DL 174 p.: Marijke Derkx met Nicky, 2e kl. DB 164 p.; Mark Janssen met Nadim 3e kl. DL 157 p. Begeleidingsspel: Jim v. Schijndel met Shadow springspei C le pl. spel B 3e pl.; Daphne Geerts met Vera spel A 3e pl. Tot slot Roel v. Haeren met Rafaël spel C 4e pl. Aankomende zondag 22 juni star ten onze ponyruiters voor de Kring- Kampioenschappen in Meerlo. Vrijdag 20 juni: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12- 15 jaar. Er is disco. Zaterdag 21 juni: Geopend vanaf 20.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zondag 22 juni: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. Pëel&Maas on line http:wNvw.tref.nl/ peel&inaas/tpkrant Synchroonzwemmen Aanstaande zondag oefenen: alle dansen voor de L.K. Denk aan het betalen van het rijgeld voor de LK te Sittard. Rijgeld bedraagt ƒ5,- per dag. Iedereen die bereid is te reijden naar de LK, op zaterdag, danwel zondag, wordt dringend verzocht contact op te nemen met Maria Linders, tel. 587682. Er heeft zich voor zaterdag nog geen enkele chauffeur gemeld, voor zondag zijn ook nog meerdere auto's nodig. Aanstaande zaterdag is er diploma- zwemmen. Voor het f-diploma gaan op: Ilse de Greet, Lisa Gerrits, Linda Hofmans en Danielle Koekkoek. Voor het e-diploma: Petra v. Benthum, Karin v.d. Heuvel, Evelien Heijnen, Corien Peeters, Linda Peeters, Melanie v. Sambeek, Celine v.d. Ven en Lara Voermans. Zaterdag is er tevens de laatste les van dit seizoen. De eerste les in het volgende seizoen is op 6 september. De zwemtijden blijven hetzelfde. Je krijgt in de vakantie bericht thuis over hoe een en ander volgend sei zoen gaat lopen. Wedstrijdzwemmen Limburgs Kampioen Stefan de Vries 100 m. ruaslag j83 in de tijd van 1.14.8 (p.r.); Niels Beyer, 2e op 100m schoolslag j83 in 1.25.8 (p.r.); Stefan de Vries schoolslag j83 in 1.30.4; Niels Beyer 100m. rugslag j 83 in 1.18.8 (p.r.); Mieke Franssen 100m. rug slag m. 78/79 in 1.23.5 (p.r.); Lieke Tijmensen 100m. schoolslag m.81 in 1.31.8 (p.r.); Mieke Franssen 100m. schoolslag m.78/79 in 1.27.0 (dis.); Stefan de Vries 100m. vrije slag j.83 in 1.06.0 (p.r.); Niels Beyer 100m. \rije slag j.83 in 1.1.5. Clubkampioenschappen afd. Wedstrijdzwemmen Deze worden gehouden op 22-29 juni in de Sprank. Inzwemmen: 16.45 uur, aanvang wedstrijd: 17.00 uur. Hierbij nodig ik de officials van de afd. wedstrijdzwemmen op 29 juni uit om bij de prijsuitreiking aanwe zig te zijn; deze zal omstreeks 18.30 uur plaatsvinden in de Sprank. Deze namen zijn: Tiny v. Rens, Rene v. Erkelens, Marleen Vermeulen, John Dircks, Anette Meyer, Joop Volleberg, Lendert v. Stokkum en Annemarie Ploegmakers. Nederlands Kampioenschap Roermond Afgelopen zondag vonden de nationale kampioenschappen triat lon plaats in Roermond. De organi satie daar heeft in korte tijd een goede reputatie opgebouwd en werd daarvoor door de Nationale Toeristenbond Olympic Distance, dat is dus anderhalve km. zwem men, veertig km. fietsen en vervol gens nog 10 km. lopen. Roermond kreeg ook de primeur van een NK, waar stayeren tijdens het fietsen is toegestaan. Dit resulteert in veel snellere tijdfen, maar verhoogt ook de kans op valpartijen. Dat laatste bleef onze leden bespaard, maar pech was er niettemin voor Bob Wilgenburg. Na een 'bijna valpartij' in een scherpe bocht liep zijn bui tenband van de velg en moest hij de strijd voortijdig staken. Huib Rost kon de hooggespannen verwachtingen rond zijn persoon niet waar maken. Tijdens het zwem men en fietsen verspeelde hij teveel krachten, waarna hij tijdens het loo ponderdeel gedesillusioneerd het strijdtoneel verliet. Broer Dave Rost profiteerde optimaal van het staye ren. Het fietsen, normal zijn zwakste onderdeel, verliep prima. In de luwte van de groep kon hij zich naar voren rijden om na een fantastische run als achtste te finishen. Johan Snijders had tijdens het zwemmen de aansluiting gemist. Hij moest daardoor alleen fietsen en lopen, miste dus het voordeel van het stay eren en eindigde in het sterke elite- veld in de achterhoede. Peter Gommans hield bij de veteranen de Venrayse eer hoog door keurig in de middenmoot te eindigen. De bonds wedstrijd voor recreanten en wed strijdatleten zonder elite lecentie ging over hetzelfde wedstrijdpar- cours, met dit verschil dat er 500 meter minder gezwommen behoef de te worden. Marcel Meulendijks kwam als eerste uit het water. Hij zat op dat moment echter wel in de boot van de reddingsbrigade, die hem in ademnood en lichte paniek uit het water had gevist. Gelukkig mankeerde Marcel na afloop niets. Beter verging het Peter Scheres en Frank Timmermans. Tot en met het fietsonderdeel ging de onderlinge strijd gelijk op, waarna Peter tijdens het lopen afstand nam. Na een zeer sterke run met een geweldige eind sprint mocht hij op de derde trede van het erepodium plaatsnemen. De overige uitslgen waren als volgt: Nederlands Kampioenschap: Dave Rost 8e in 1.47.30; Johan Snijders in 2.01.46 en Peter Gommans in 2.16.02. Bondswedstrijd 1-40-10: Peter Scheres derde in 1.52.02; Frank Timmermans 8e in 1.55.01; Ludy Verstappen 21e in L.57.43 en Marcel Martens in 2.10.20. Trainingstijden: Zondag: 09.00-10.00 uur Zwemmen De Sprank; 10.15-.... uur Duurtocht fietsen. Dinsdag: 18.00-19.00 uur Zwemmen in De Sprank. Woensdag: 19.00-21.00 uur Baantraining. Hallo Jeugdnatuurwachters. Deze week ontvangen jullie op school allemaal de zomeruitgave van De Natuurvriend. Hierin staan uiteraard weer de komende akties en de lopende akties, zoals het Vlijtig Liesje en de courgette. Verder is het boekje gevuld met de nodige wetenswaardigheden over vogels en planten en een stukje over onze laat ste puzzeltocht van dit seizoen. Deze houden we op zondag 29 juni anastaande maar daarover kun je volgende week in Peel en Maas nog meer lezen. Ook de opgave voor de nieuwe leden worden deze week op school bezorgd en we hopen natuurlijk, dat we weer een grote groep nieuwe JNW-ers krijgen die we na de vakantie kunnen installeren. Tot vol gende week in Peel en Maas en zorg intussen goed voor je Vlijtig Liesje! Na een zeer vermoeiende maar leerzame ontdekkingstocht door Venlo met de rolstoelen weten we nu ook dat het niet altijd even mak kelijk is om eventjes te gaan winke len. Er waren vele obstakels, de rol stoel is toch langer dan sommigen dachten en dan die drempeltjes en het zoeken naar de lift. Kortom, jul lie zijn een ervaring rijker geworden en ook hier geldt dus weer: oefening baart kunst. Afgelopen maandag was het de beurt aan een brancard race; deze dingen zijn ook al zo onhandig als je er niet vaak mee oefent. Maar ja, nog een zware avond hebben jullie dit seizoen voor de boeg, nl. deel twee van jullie toetsen. Dit gedeelte bestaat uit twee praktijkblokken van elk een kwar tier. Let op de aanvangstijden kun nen iets afwijken van die van veer tien dagen terug. 19.00-19.35: Bart, Ronny, Robert-Jan en Monique Janssen: 19.40-20.15: Maquerita- Maria, Annelies, Hans-Jurgen en Bianca Haneii. Om 18.30 uur dienen aanwezig te zijn voor het treffen van de voorbe reidingen: Theo, Sjaak, Leslie, Samantha, Nicol, Patrick en Maria. Vanaf 20.30 uur zijn alle ouders welkom zodat we om 21.00 uur de resultaten bekend kunnen maken, onder het genot van een lekker glaasje fris. De avond is om 21.30 uur afgelopen. Over de afsluitingsavond heeft iedereen een brief meegekregen. Graag willen wij het antwoord- strookje op 23 juni retour zodat wij verder kunnen gaan met de plan ning, want het wordt kort dag opgavestrook slotavond). Degene die nog onderwerpen weet voor het volgend seizoen kan deze doorgeven bij een van de begeleiders zodat wij bij de planning van het programma jullie wensen en interesses kunnen meenemen. Voor alle teamleden is er een ver gadering gepland op maandg 7 juli aanstaande; dit i.v.m. de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen. Deze avond begint om 19.00 uur tot uiterlijk 21.30 uur. Degenen die zich hebben opgege ven voor de fietsvierdaagse: hou tij dens de vakantie de Peel en Maas in de gaten, want hierin kun je alles lezen. Op dinsdag 24 juni gaan de Veldeke leden op bezoek bij Schutterij 't Zandakker, Gilde St. Jan. Om 19.30 uur zal dan bij vereni gingsgebouw 't Schutskempke aan de Loonsedijk te Merselo het eerste schot worden gelost om uit te gaan maken wie dit jaar Veldeke-schut- ters-koning of -koningin wordt. Veldeke Venray zal tracteren op het zogenaamde 'Koningsrondje', 't Schutskempke is te bereiken via de viersprong aan de Beekweg, rechts af richting Overloon. Vervolgens de eerste weg links, hetgeen duidelijk met bordjes is aangegeven. Ook belangstellenden zijn van harte wel kom. De voorzieningen zijn zodanig, dat het Koningsschieten ook bij minder goed weer toch doorgang zal vinden. Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 24 juni: Repetitie voor het hele koor van 20.00-22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37. Vrijdag 4 juli: om 18.15 uur aanwe zig zijn in de Grote Kerk. Concert is om 19.00 uur. Na afloop worden er foto's gemaakt. Dinsdag 8 juli: laatste repetitie voor de vakantie. Dinsdag 26 aug.: eerste repetitie. Indien u verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: Riet Jansen, Adelbertweg 1, tel. 584227 of Jo v.d. Markt, Matterhornlaan 52, tel. 580892. Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Zingt u graag? Wilt u eens mee zingen? Informatie geeft u graag Jo v.d. Markt, tel. 580892. Pfeel&Maas on line http:www.tref.nl/ peel&maas/tpkrant donderdag 19 juni 1997 Wat brengt de Euro voor oude ren? Bij het schrijven van dit bericht is de uitkomst van het Verdrag van Amsterdam nog niet bekend. De Unie-KBO maakt zich echter zor gen over de gevolgen van de Europese delegatie met betrekking tot de pensioenen. In Nederland wordt voor een groot deel van de pensioenen gespaard maar in andere Europese lancen is dat niet het geval. Daar worden alle pensioenen gefinancierd, zoals dat in Nederland met de AOW het geval is. en we weten dat dit niet zonder risoco's is. De KBO bepleit daarom, dat er meer aandacht komt voor de pen sioenen en dat er een soort keur merk komt voor de toetsing van pensioenen in Europa. Ombudsman van de KBO Sinds kort heeft de KBO een ombudsman, die mensen wil helpen met problemen op het gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkel de formulieren, problemen met overheidsinstanties of andere instan ties. Deze hulp is kosteloos. Het telefoonnummer is: 546540 Agenda activiteiten 15 juli en 12 augustus: kienen in het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. 12 juni: Accordeon trio uit Venray in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 19 juni: kienen in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 26 juni: ouderenkoor Ysselsteyn in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 3 juli: Kennemer Koor Geijsteren in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. Meerdaagse reis naar Zeeland Onze aktiviteitenkommissie orga niseert een vijfdaagse reis naar het zonnige Zoutelande in de provincie Zeeland. Vertrek per bus op 11 sep tember aanstaande als het zeewater nog goed op temperatuur is. De kos ten bedragen 550 gulden per per snon, alles inbegrepen. U krijgt daarvoor niet alleen de busreis, maar ook het verblijf in een eerste klas hotel met volledig pension, dus inclusief alle maaltijden, koffie enz. Voor inlichtingen over activiteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u contact opnemen met een van de volgende personen: dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. R v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Fietsdagtocht Datum: dinsdag 15 juli a.s.; ver trek: 09.30 uur bij de Rabobank. We worden rond half een ver wacht bij Vliegbasis de Peel, waar we (met de fiets) worden rondgeleid over het hele terrein. We kunne er in het zelfbedieningsrestaurant, op eigen kosten, een keuze maken uit verschillende lunchhapjes. Aangezien wij ruim van tevoren een lijst met namen van bezoekers moe ten sturen (voor legitimatie), verzoe ken wij u om opgave vóór 1 juli a.s. bij T. Duyn, tel. 584396. Ook bij slecht weer gaat deze excursie door. We gaan dan met auto's. KOsten: koffie, eventueel met vlaai; lunch. P.S. Denkt u nog aan de enquête? Van Dijck B.V. MX products is de sponsor van een nieuw motor- crossteam. Het team komt in diverse klassen uit bij M.O. Nederland. In de klasse 60cc automaten rijdt Dave van Dun uit Moergestel, en Paul Eickmans uit Wellerlooi. Dave en Paul hebben in 1996 ook in deze klasse gereden, en zullen ook dit jaar weer hun best doen om zo hoog mogelijk te scoren. In deze klasse wordt niet gereden om het Nederlands kampioenschap. Beide rijders zullen ook te zien zijn aan de start op het Internationaal jeugd weekend te Venray, wat gehouden zal worden op 12 en 13 juli. In de klasse Blasters rijdt Joe Maessen uit Ysselsteyn. In 1996 eindigde Joe bij de eerste drie in het Nederlands Kampioenschap. Joe heeft dit seizoen al vele manches winnend afgesloten, en zal er alles aan doen om Nederlands Kampioen te worden. Teven zullen Joe en zijn zusje Pam ook te zien zijn aan de start van het Internationaal jeugd- Jongerenbedevaart Lourdes Ook dit jaar weer organise VNB Heil der Zieken afc Venray, een jongerenbedevaan Lourdes. en wel van 4 tot en m Sï oktober 1997. Alle jongeren leeftijd van 16 tot en met 3.' kunnen voor deze reis inschriji Lourdes is naast een bedevi oord een plaats van ontmoeting jongeren en ouderen, zieke gezonden, van mensen met en der een handicap. Dat deze onl ting in Lourdes plaatsvindt het zo anders. Er is erg veel te en te beleven. Dat geeft naas mogelijkheden tot bezinning meer inhoud aan de ontmoetin komt in contact met anderen, namelijk jongeren, en beleeft dingen met elkaar. Lourdesgebeuren geeft daa diepgang aan die je in het gei leven van alle dag mist. Het programma en de organii vorm zijn aangepast aan de onl tingsgedachte en bieden schoots gelegenheid voor een eigen invulling. Je maakt de reis in een groej maximaal 12 deelnemers met bij 2 personen groepsleiding groep vorm jet een werk- en eenheid. Dat wil zeggen dat j groep de reis beleeft, samen u gehuisvest en samen het progra volgt. Dit laatste geldt voor de gramma-onderdelen. Daari wordt er tijd ingeruimd voor at bezigheden. Een stuk eigenbela hierin niet alleen mogelijk, ook zeer gewenst. Uiteraard ook de nodige vrije tijd. Dat ji als groep gezamenlijk invult, is verplichting, maar de ervaring dat dat vrijwel altijd het geval i Het verblijf in Lourdes is deze jongerenreis in Cite Sec 'St. Pierre'. Dit centrum hee paviljoens met samen een capai van 400 bedden, bieden overn tingen aan ongeveer 20.000 grims per jaar. De reis staat in het teken van moeting en in het programma zi duidelijk tot uitdrukking koi Want ontmoeting is zeker niet serieus, maar moet ook gezi zijn. Daarvoor is ruimschoot gelegenheid: een excursie naa Pyreneeën, een terrasje of wat kelen. Daarnaast is er elke avon een vaste plaats (de piramide) gezellige bijeenkomst. Er w gezorgd voor een hapje, een dra en uiteraard gezellige muziek. Verdere inlichtingen kun je gen bij: dhr. P. Willemse (VNB der Zieken afd. Venray Eisenhouwerstraat 11, 5801 Venray. tel. 0478-510262. M kantoorboekhandel van den munckhof b.v. grotestraat 68 venray telefoon 0470-582727 Bouvier zaaide panii Zaterdagmorgen had de bou van een inwoner van Merselo k I gezien er vandoor te gaan bij baas aan de Haag. De bouvier re P in een weide aan de Handrik 57 'pinken' liepen, waarvan groot gedeelte drachtig u Diverse pinken sloegen op hol. zelfs in een voortuin waar de no< schade werd aangericht. De bouvier kon worden gevan en naar zijn baas worden gebral Die werd aansprakelijk gesteld v de schade. Cat weekend te Venray. In de klasse 125cc seniore Patrick v.d. Berg uit Ledeac! 1996 behaalde Patrick nc tweede plaats bij de 125cc helaas is dit seizoen minde!*",011 begonnen, daar hij een gel ."I enkel opliep met zijn mountai5 v Patrick zal er alles aan doen hoog mogelijk te eindigen komende wedstrijden. In de klasse 250/500 inti Maarten v.d. Aa uit Leunen. Ii behaalde Maarten een i plaats bij de 500cc senioren, zoen heeft M.O.N. besloten dt se 250cc en 500cc samen te v j. tot een klasse, en wel de 250/.,' inters. De 250cc en de 500cc ^r( nog wel apart geklasseerd voor het Nedeil( Kampioenschap, en Maarten dus ook alles aan doen on negende plaats veilig te steller vijf de rijders zullen uitkomi M.O.Nederland. Op de foto alle rijders e\ sponsor Johan v. Dijck.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14