PRINT, Red Stars Dames in spanning Rooyse VK organiseert volleybaltoernooi TV Powerman Saucony Venray Biljarten Tennis Computerclub legio Venray JBC Venray'80 Midgetgolf Buitenlust Arbeidsonge schikten Platform Limburg Tennisvereniging Ysselsteyn Red Caps Venray UW pCx4^ KBO Jeugdnatuur wacht Dizzy Jazzdance De Vogelvriend JUM Merselo Rincón Espanol agiijlL EN MAAS donderdag 12 juni 1997 - Pagina 15 n >n aantal leden van de triathlon- niging Venray heeft onder de B-naam 'TV Powerman Saucony iy' aan de tweede wedstrijd van itionale teamcompetitie deelge- ;n. De teamcompetitie bestaat :en serie van vijf wedstrijden eeld over het seizoen. De wed- ien omvatten twee run-bike- drie triatlons over de npic Distance. Naast een indivi- I klassement wordt er een team- iement opgesteld. De tijden van ier snelste teamleden worden in lindklassement verwerkt, een goede opening op de run- ^g-run in Steenwijk met een tien- lassering stond afgelopen zon de triatlon van Nieuwkoo op het ramma. In eerste instantie zou edstrijd in Rijkevoort plaatsvin maar door diverse omstandig- in ging de wedstrijd in evoort niet door. Nieuwkoop, in hetzelfde weekend gepland heeft de wedstrijd van evoort overgenomen. De orga- :ie die al voor de 15e keer triatlon organiseerde zorgde een perfekte inpassing van de ïkompetilie in hun normale pro- nma, dat uit een halve triatlon aat. !t TV Powerman Saucony ay-team kwam helaas zwaar ivend aan start. Blessuren, stu- :n de nationale kampioenschap- [komend weekend in Roermond (kende afmeldingen. Met een imum van vier deelnemers ver- e naar Nieuwkoop, icaptain Hennie Frereiks moest 'ook meedoen, hoewel hij al een jaar niet meer gezwommen hd. trakke organisatie, de weersom- digheden (watertemperatuur 21 len) en de teamspirit wren echter d en dat bracht de vier naar een de plaats in het teamklassement, lieuw een prima prestatie. De viduele klasseringen waren als kl^t: Johan Snijders, 2.07.24, 35e; IJ i v. Wilgenburg 2.07.25, 36e; ir Scheres 2.08.14, 40e; Hennie iks 2.08.21, 41e. D.O.S. lubkampioenschap libre: heo Voesten heeft op overtuigen- wijze het clubkampioenschap e gewonnen. Hij won alle 6 de Istrijden (12 punten). Tweede d, met 8 punten, Harry Igaerts. Zijn percentage was :r als dat van de nummer 3, Ad Gerven. Henk Hendriks werd Bert Suilen 5e, Jan Barents 6e en iGommans 7e. litslagen bandstoten KNBB: elen B - DOS 1 7-0 elen B - DOS 2 7-0 uitslagen zeggen genoeg. V.O.P. litslagen bandstootcompetitie Tegelen-VOP 7-0 VOP-Vriendenkring 7-0 ilechts 16 beurten, waaronder een ie van 66, wist René Dericks zijn lij te winnen emt 9.37 gem. Ger jders won zijn partij ook in 16 irten met 1.68 gem. Henk merman beëindigde zijn partij 73 gem. VOP-Horsjoe 7-0 :o Dericks 2.70 gem.; Wilfried dschalk 2.72 gem en Piet lissen 0.82 gem. zorgden voor de Ie winst tegen de koploper uit Jordaan-VOP 2-5 danks dal de spelers een verre s achter de rug hadden, via urne naar Horst, werd toch een ale overwinning behaald. Voor winstpartijen zorgden Caspar chels met 1.60 gem. en Eric v. rven met 0.85 gem. Dorpenkompetitie Jitslagen zaterdag: )lc:LVH 2-Oostrum 6-4 )2a:Oica-Ysselsteyn 2 10-0 iVH 1-Ysselsteyn 1 Jitslagen zondag: Merselo-LVH 'olgen-Ysselsteyn ;LVH I-Merselo i: Ysselstey n-Merselo 7-3 0-10 4-6 6-4 Vrijdag 13 juni organiseert de imputerclub regio Venray weer i bijeenkomst voor al haar leden, ize avond vindt plaats in de ininxhof aan de Tinnegieterstraat Veltum, De clubavond begint nd 19.00 uur. Iedereen is van harte ilkom op de clubavond. Voor meer informatie kunt u con- !i opnemen met onze secretaris: ans, tel. 0478-586198. Op zondag 8 juni 1997 heeft onze wedstrijdcommissie het door auto Lenders gesponsorde Piëlhazen/Aspergetoernooi georga niseerd. Aan dit toernooi hebben ongeveer 50 doublets uit binnen- en buitenland meegedaan. Ondanks het slechte weer is er ernorm gestreden. Hieronder volgen de namen van de prijswinnaars: A-poule: 1. J. Cochet-K. v.d. Boogaard België; 2. J. Grootjans-L. Wijnen Susteren; 3. F. v. Maarel-H. v. Brussel Best; 4. F. v.d. Berg-H. Kleuskens Venray; 5. J. Kriek-W. Snijders Rotterdam. B-poule: 1. K. Mürel-H. Miirel Duitsland; 2. B. Merkx-G. Snel Heerlen; 3, W. Broeres-M. Los Venray; 4. B. Kriek-R. Hoekman Rotterdam; 5. A. Verbeek-M. Verbeek België. Na een zinderende finale, die door het onweer twee keer gestopt moest worden, en gespeeld werd door de winnaars van poule A J. Cochet en K. v.d. Boogaard uit België en de winnaars van poule B K. Mürel-H. Mürel uit Duitsland werd het team uit België de uiteindelijke winnaar van deze dag. Naast de beker (de Piëlhazen trofee) en de medailles geschonken door een lid van onze vereniging F. Bergman mocht dit team ook de extra prijs, geschonken door autobedrijf Lenders uit Venray, in ontvangst nemen. Alle prijzen bestonden, met uitzondering van de beker en de medailles uit asperges en/of wijn. Op zaterdag 14 juni is ons eerste toernooi om de wisselbeker in het Klaver 5 toernooi. Dit regio-toer- nooi gaat tussen de verenigingen 't Kös Krék uit Asten, JBC Venray '80 uit Venray, JBV Amicale Cuijk uit Cuijk, JBV Boxmeer uit Boxmeer en Gemert de Boules uit Gemert. Verder is ons volgende grote toer nooi op kermis-woensdag 6 augus tus 1997. Deze week staat voor de donder dagavond de onderlinge competitie gepland, zoals bekend, is de aan vang om 18.30 uur. De diverse inhaalwedstrijden van het afgelopen weekend gingen door de gestaag vallende regen van zondag uiteraard niet door; hiervoor worden onder ling nieuwe afspraken gemaakt. In het weekend alweer de zevende wedstrijddag van de Nationale com petitie. Dat houdt voor ons eerste team in, de verre uitwedstrijd in en tegen Nuth 1, op de banen van MGC Zicht Nirve, en hier zal het voor onze jongens niet echt makkelijk worden, doch verlies wordt niet echt ingecalculeerd.. Het tweede en derde spelen thuis de return van de eerste helft en deze 'derby' zal van begin tot eind de nodige verrassingen kunnen gaan opleveren, hoewel het tweede team op papier over de sterkste spelers beschikt, doch het is afwachten geblazen. Ook het vierde speelt een thuiswedstrijd,m en wel tegen Zicht Nirve 2 uit Nuth, en zij zullen alle zeilen bij moeten zetten om de nodi ge rondjes in winst om te gaan zet ten, zeker geen gemakkelijke opga ve, doch met het aanwezige enthousiasme, is er misschien wel eer te behalen. Dan zijn er diverse spelers zich al stilletjes aan het voorbereiden op de Nationale finalewedstrijden van vol gend weekend, die in Geldrop en Haps gespeeld gaan worden, hier over volgende week meer. Op dinsdagmiddag 17 juni houdt het Arbeidsongeschikten Platform Limburg een voorlichtingsmiddag in Venlo. Deze bijeenkomst is bedoeld voor mensen die te maken krijgen met en beoordeling in het kader van de WAO door de bedrijfs vereniging. Dit kan zowel een her beoordeling (45/50 jaar), als zowel de mensen die in de achtste maand van ziek zijn een claimbeoordeling krijgen in het kader van de WAO, of een vervolgbeoordeling krijgen na 52 weken ziektewet. Behandeld wordt onder andere het ziektewet traject. U krijgt uitleg over de her) beoorde 1 i ngsprocedurede wijze waarop de mate van arbeids ongeschiktheid wordt vastgesteld: de rechten en plichten; de functie duiding. En er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Uiteraard is uw partner ook welkm. Er zijn geen kosten aan deze middag verbonden. Wilt u weten wanneer uw beoor deling afgerond moet zijn, kunt u ons bellen tijdens de APL-sprekuren die wekelijks in dc regio gehouden worden. De voorlichting wordt gegeven in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 te Venlo; aanvang 13.30 uur, einde 16.00 uur. Afgelopen zondag vond in Utrecht de finale plaats van de Nationale Meerkampen Dames B- licenties. Red Stars was vertegen woordigd door Sabina Larmené, Susan Lenssen en Mirjam Franssen. In de halve finales hadden zij gezorgd voor hooggespannen ver wachtingen door elk eerste te wor den in hun poule. Om half elf begon wat uiteindelijk een zeer spannende finale zou blij ken. Hier waren tenslotte de prijzen te verdelen. Maar liefst vijf speel sters hadden materiaal op hun batje en dat staat garant voor moeilijke wedstrijden. Voor de Red Stars dames was dit een zware test. In plaats van het open spelletje dat ze gewend zijn, moest hier uitgekookt worden gespeeld. De meisjes kwa men dan ook niet ongeschonden uit de strijd. De eerste plaats bleef buiten bereik en werd betwist door twee speelsters, die elk acht wedstrijden gewonnen hadden. Achter de num mers 1 en 2 was het echter dringen geblazen. Drie speelsters, waaron der Mirjam en Sabina, eindigden op de derde plaats met vijf gewonnen partijen. Door de onderlinge resulta ten werd Mirjam uiteindelijk derde, Sabina bleef steken op de vierde plaats. Vervolgens eindigden daar achter weer een aantal speelsters op dezelfde plaats met drie gewonnen wedstrijden. Susan werd door de onderlinge resultaten uiteindelijk achtste. Al met al was deze finale een spannende krachtmeting, waaruit bleek dat de speelsters erg dicht tegen elkaar aan zaten. Voor Sabina, Mirjam en Susan waren de resulta ten bevredigend, maar niet in over eenstemming met de verwachtin gen. Zo zie je maar, dat elke wedstrijd weer anders is. Zeker tij dens een finale, want daar gaat het om de knikkers. Voor de ervaring was zondag een belangrijke dag, een dag om van te leren en om volgend jaar definitief naar het verleden te meppen. Internet Vanaf 6 juni isTVY ook te vinden met actueliteiten en informatie op internet op het Trefpunt Peel en Maas. We zijn te vinden op 'www.tref.nl/peel&maas' onder de rubriek cultuur en vrije tijd, rubriek sport. Dorpencompetitie Zie voor de uitslagen 'Dorpencompetitie' elders in dit blad. Liptonice Tenniscup 1997 De Liptonice Tenniscup is een evenement waarin wordt gespeeld om het officiële Nederlnads D2/E kampioenschap voor mixed dub bels. Er wordt gestreden op drie nivo's, te weten in de vereniging, vervolgens een aantal regiofinales en tenslotte de landelijke finale. De wedstrijden in Ysselsteyn worden gespeeld op 3, 4 en 5 juli. Alle seni orenleden die in 1997 geen KNLTB- competitie hebben gespeeld en een speelsterkte hebben niet hoger dan D2 kunnen zich hiervoor schrikftle- ijk opgeven tot en met 15 juni. De kosten zijn ƒ15,- p.p. De inschrijf formulieren hiervoor liggen in de kantine. Opgeven alleen met part ner. Open Dorpen Toernooi Van maandag 16 t/m zondag 22 juni spelen we het Open Dorpen Toernooi. De poule-indelingen en wedstrijdschema's hangen bij de kantine. Zorg datje op tijd bent voor de wedstrijden, d.w.z. 15 min. voor aanvang van de wedstrijden. Introducé Toernooi Aanstaande zondag 15 juni spelen we het Introducé Toernooi. De poule-indeling en het wedstrijdsche ma hangen bij de kantine. De wed strijden beginnen om 08.30 uur. De prijsuitreiking vindt plaats direkt na afloop van de wedstrijden. Tennislessen In verband met het Open Dorpen Toernooi gaan de tennislessen de komende week niet door. Deze zul len later worden ingehaald. Junioren Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen voor de jeugd spelen we dit jaar in de week van 23-29 juni. Kun je op een bepaalde tijd niet spelen, geef dit dan door, dan houden we er reke ning mee. Als je niet mee kunt doen moet je je even afmelden bij José (541428) of Tilla (541403). Dit kan tot 15 juni. Zomer Toernooi Merselo Zondag 6 juli spelen we het Zomer Toernooi Merselo. Dit is met Ysselsteynse kermis, maar als je alleen 's morgens wilt spelen kun je dit vermelden op het opgavestrook- je. Je kunt je opgeven met een part ner of alleen, dan zoeken wij een partner voor jou erbij. Aanmelden kan tot 15 juni door het strookje uit het YNB met 2,50 (of ƒ5,- als je je samen opgeeft) bij Tilla of José in de bus te stoppen. vereniging Voor de honkballers van Red Caps Venray stond vooraf vast. dat afge lopen zondag niet veel eer te beha len zou zijn. In de uitwedstrijd in Den Bosch moest tegen de koploper worden aangetreden. Door blessures kon het honkbal team over net genoeg spelers beschikken om de wedstrijd te kunnen spelen. Nadat in de eerste inning de mogelijkheid om tot score was weg gegeven door een blunder bij het honklopen moest in de volgende inningen worden voorkomen, dat HBS ver uit zou lopen. Vanaf de vierde inning lukte dit perfect, maar voor die tijd had HBS al 8 punten gescoord. Dooreen pitcherwissel aan de kant van Venray bleef verdere schade beperkt, Aan slag kwam Red Caps redelijk uit de voeten, ondanks het feit, dat diverse kansen om te scoren onbenut bleven. Toch wisten er 5 spelers een punt te scoren, waardoor net voor de regen de wedstrijd kon worden beindigd. De eindstand was 8-5 in het voordeel van HBS, Komend weekeinde kan Red Caps zich revancheren voor deze neder laag in de thuiswedstrijd tegen HBS. De dames senioren 1 stonden voor de moeilijke opgave om te in Gemert winnen van de dames van Gemert. Door goed slaan, resulte rend in 11 honkslagen, en daarop volgend alert honklopen konden diverse punten worden binnenge haald. De pitcher van Gemert, in de voorafgaande wedstrijd nog moei lijk te raken, bleek zondag geen noemenswaardige tegenstandster. De steun van het publiek kreeg zij wel, maar hierdoor werd alleen de druk op de schouders van Gemert verhoogd. De dames van Red Caps en vooral de voortreffelijk pitchende M. Dielingen, gingen juist doorliet provocerende gedrag van de suppor ters steeds beter spelen en zelfs bijna aan de lopende band drieslag werpen. De eindstand spreekt eigen lijk voor zich: 11-20 voor Red Caps Venray. Voor komend weekeinde staat de streekderby Red Caps Venray - Mustangs op het programma, dat belooft veel spanning en spektakel. Ook de dames softbal 2 van Red Caps Venray hadden afgelopen zon dag een zware taak. In Geidrop moest de aansluiting met de top behouden blijven; winst was hier voor noodzakelijk. Door een 2-9 overwinning hebben de dames zich voorlopig verzekerd van aansluiting bij de top van de 3e klasse regio. Uitslagen PUP Red Caps-Nijmegen 2-9 ASP Cheetahs-Red Caps(6 spelers) verlies Red Caps SB1 Gemert-Red Caps 11-20 SB2 Geldrop-Red Caps 2-9 HBI Den Bosch-Red Caps 8-5 HB2 Schijndel-Red Caps THUIS UIT Zaterdag 14 juni: PUP Nuenen-Red Caps 11.00 ASP Red Caps-Indians 11.00 SB2 Cardinals-Red Caps 18.00 15.30 ZO 15-06 SB 1 Red Caps-Mustangs 11.00 HB 1 Red Caps-Den Bosch 14.00 HB2 Red Caps-Cardinals 10.30 V/A tijdstip vertrek of aanvang Mensen die interesse hebben om mee te gaan naar port World Port Tournament in Rotterdam op 4, 5 of 6 juli dan kun je hierover meer informatie verkrijgen bij Jack Verstegen (589520) of Hennie Ariens (586050). Onze vereniging Red Caps Venray is dringend op zoek naar leden en kader. Wil je lid worden van een vereni ging, waar je zowel in een team speelt, als als individu bezig bent? Kom dan eens kijken naar een van onze oefenwedstrijden in het week einde, of trainingen door de week (vanaf 18.30 uur op dinsdag en don derdag), Iedere week kun je hier de tijden zien, waarop Red Caps Venray speelt. Ons veld ligt bij hotel "Wieënhof". Informatie: Richard Draaisma 0478-582907 of stuur een email naar: redcaps@dds.nl PEEL EN MAAS WEEKBLAD Voor al uw zwart/wit copieën op A4t A3, A2, Al, AO én kleurcopieën op A4, A3 Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102 Fax 514184 Denk om uw huursubsidie! De huursubsidiewet kan per l juli aanstaande in werking treden. Dat geschiedt na accoordverklaring door de Eerste Kamer. Met ingang van l juli krijgt zo'n 95% van de huidige huursubsidie-ontvanger meer subsi die dan in het lopende subsidiejaar. De procedure om te vragen om een herziening van de huursubsidie wordt ook gemakkelijker. Met de inwerkingtreding van de Huursubsidiewet al de schattingsre geling van het inkomen van de aan vrager niet langer van toepassing zijn. Situaties waarin geen herzie ning van het subsidiebedrag niet meer mogelijk is vanwege te late indiening, zullen zich dan praktisch niet meer voordoen. Als u denkt recht te hebben op huursubsidie en u ontvangt die nog niet, trek dan aan de bel. Indien nodig wil de KBO u hierbij helpen. Ombudsman van de KBO Sinds kort heeft de KBO een ombudsman, die mensen wil helpen met problemen op het gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkel de formulieren, problemen met overheidsinstanties of andere instan ties. Deze hulp is kosteloos. Het telefoonnummer is: 546540 Agenda activiteiten 17 juni, 15 juli en 12 augustus: kie nen in het Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. 12 juni: Accordeon trio uit Venray in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 19 juni: kienen in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 26 juni: ouderenkoor Ysselsteyn in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 3 juli: Kennemer Koor Geijsteren in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. Meerdaagse reis naar Zeeland Onze aktiviteitenkommissie orga niseert een vijfdaagse reis naar het zonnige Zoutelande in de provincie Zeeland. Vertrek per bus op 11 sep tember aanstaande als het zeewater nog goed op temperatuur is. De kos ten bedragen 550 gulden per per soon, alles inbegrepen. U krijgt daarvoor niet alleen de busreis, maar ook het verblijf in een eerste klas hotel met volledig pension, dus inclusief alle maaltijden, koffie enz. Voor inlichtingen over activiteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u contact opnemen met een van de volgende personen: dhr. A.C. Hoogeveen, Den Aldenweg 18, tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122; mw. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Hallo Jeugdnatuurwachters. Deze week een artikeltje over de twee acties, die we kortgeleden gestart zijn, namelijk de courgette-aktie en het Vlijtig Liesje. Het Vlijtig Liesje kan in enkele weken volop in bloei staan en voordat de grote vakantie gaat beginnen (over ongeveer zes weken) zal de plant op z'n mooist zijn en kun je deze nog mee naar school nemen om te laten beoorde len. Regelmatig water geven en af en toe wat bemesten is daarbij wel een vereiste. Lees de beschrijving nog maar eens goed door. Verder hebben jullie afgelopen week het courgette-plantje gekregen. Deze aktie loopt nog door tot in septem ber, maar je moet al gauw genoeg voorzorgsmaatregelen nemen om een of meerdere grote vruchten te krijgen. Ook hierbij dus de beschrij ving goed doorlezen. Succes ermee en tot volgende week in Peel en Maas als we het gaan hebben over de puzzeltocht op 29 juni aanstaan de. Hallo allemaal Het schooljaar is alweer bijna voorbij. Het is altijd leuk om het jaar af te sluiten met een grote voor stelling. Helaas is dit niet elk jaar mogelijk. Maar voor iedereen die het leuk vindt houden we ook dit jaar weer een kijkles. Een kijkles is geen voorstelling maar een gewone les in de danszaal waar ouders, familie, vrienden en andere geïnte resseerden mogen komen kijken. Ook de selectiegroepen krijgen een kijkles. Deze is natuurlijk bedoeld voor de ouders en zo maar zeker ook voor de meisjes die in aanmerking willen komen voor de selectie. Eind juni zijn ook de audities voor de selectiegroepen gepland, dus als je wilt weten hoe het is om in de selec- tiegroep te dansen, kom dan gerust kijken. Op donderdagavond van 18.00-19.00 uur A-selectie, van 19.00-20.00 uur B-selectie en van 29.00-21.00 uur Demoleam. De kinderjazzgroepen doen er nog een schepje bovenop, zij maken er een minivoorstelling van. Het eerste deel van de minivoorstelling bestaat uit dansjes, toneelstukjes of play- backacts die de kinderen zelf gemaakt hebben, compleet met showkleding en decor. Door de ver stuikte enkel van de juf hebben we eigenlijk veel te weinig kunnen oefenen, daarom stellen we alles een weekje uit. Dus op 17, 18 en 19 juni aanstaande: kijkles en min-voorstel- ling bij Dizzy Jazzdance. Kom kij ken. iedereen is van harte welkom' Vernieling auto Donderdagmiddag werd tussen 11.00 en 13.30 uur een grote deuk in een personenauto op het bedrijf sterrein van een garagebedrijf aan de Horsterweg getrapt. De schade is op ƒ2000,- geschat. Zondag 29 juni organiseert vol leybalvereniging Rooyse VK haar jaarlijkse buitentoernooi. Dit jaar wordt het alweer voor de zesde keer georganiseerd op de velden van het Vincent v. Gogh Instituut. Het toer nooi, waaraan iedere keer door zo'n 300 actieve sporters aan wordt deel genomen, kent de laatste jaren een groeiende belangstelling. Net voor de zomervakantie is dit een mooie gelegenheid om zelf nog een keer de sportschoenen aan te trekken. TOERNOOI OPZET Tot voor een aantal jaren geleden werd het toernooi gespeeld op de velden aan de Zuidsingel. In die jaren waren de toernooiactiviteiten verdeeld over twee dagen. Het nivo van de teams die destijds meededen was varieerde sterk, van ongeoefen de familieteams tot 'landelijk' nivo: waarbij meestal in verenigingsver band werd gespeeld. Sinds een aan taljaren is de trend dat er minder via de vereniging wordt deelgenomen, maar dat deelnemers steeds meer met familie en vrienden een team vormen. De organisatie van de Rooyse VK richt zich daarom de laatste jaren op een aantal soorten deelnemers en probeert elk van hen een sportieve en gezellige dag te bezorgen. De grootste groep is nog steeds de recreatieve volleyballer, die in heren/dames of gemixte teams de strijd aangaat. Het recre atieve volleybal blijkt voor veel deelnemers een juiste combinatie van sportief en ontspannen bezig zijn. Een tweede, in aantal toene mende groep, zijn de jongere deel nemers, die met vrienden de ver schillende toernooien bezoeken. Voor beide groepen biedt het toer nooi, door de verschillende poules waarvoor men kan inschrijven, de mogelijkheid om zelf het juiste nivo uit te kiezen. Als laatste groep moet genoemd worden het ;2-tegen-2' volleybal, afgeleid van het spectaculaire beachvolleybal. De geoefende vol leyballers bestrijden elkaar in teams van twee personen op een veld met gepaste afmetingen. Deze wedstrij den laten nog steeds zien dat volley bal een prachtige sport is, waarbij techniek, inzicht en atletisch vermo gen belangrijk zijn. Evenals vorig jaar verwacht de organisatie in deze klassen de nodige strijd en mooi volleybal. DE LOCATIE Zoals vermeld wordt het toernooi dit jaar weer georganiseerd op de velden van het VvGI. Zoals ieder jaar weer blijkt uit de reakties van de deelnemers, is deze locatie om een aantal redenen zeer geschikt. De beschutte ligging tussen de bomen geeft een speciale sfeer en zorgt er Tevens voor dat de spelers niet teveel gehinderd worden door de wind. De velden zijn goed bijgehouden en egaal, zodat de kans op blessures wordt verminderd. Voor toeschou wers en deelnemers biedt de kantine en het ruime terras een directe blik op het speelveld. Hier kunnen onder het genot van een drankje en een hapje de verrichtingen van de spe- Volière Vereniging Volière Vereniging De Vogelvriend nodigt haar leden uit voor de ledenvergadering welke gehouden zal worden op dinsdag 17 juni in clublokaal café-zaal De Karklingel. Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening door de voorzitter; 2. Notulen vorige verga dering; 3. Ingekomen stukken; 4. Uitgaande stukken; 5, Mededelingen; 6. Pauze; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. Afmelden: J. Verbakei, tel. 510575. Vrijdag 13 juni: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12- 15 jaar. Er is disco. Zaterdag 14 juni: Geopend vanaf 20.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zondag 15 juni: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder.0 Bermbrand De brandweer moest vrijdag in aktie komen voor het blussen van een bermbrand langs de Geysterseweg in Oostrum. De brandweer kon voorkomen dat het vuur oversloeg naar het bosgebied. Impressie van het Rooyse VK toernooi van 1996. Iers worden gevolgd. ROOYSE VK VIERT JUBILEUM Dit jaar is het 40 jaar geleden dat in Venray de eerste volleybalvereni ging VC Rooy werd opgericht. Met name eind jaren zeventig en in de jaren tachtig kende deze vereniging een hoog spelnivo van zowel de dames als de herenteams. In 1985 is VC Rooy gefuseerd met Lyceum '64 tot een grote Venrayse vereni ging. de Rooyse VK. Na 40 jaar is de Rooyse VK anno 1997 een bloei ende vereniging die met name een grote toeloop van recreanten en jeugdspelers kent. Voor de toekomst van het volleybal in Venray biedt vooral de toestroom van de jeugd goede perspectieven. Als onderdeel van de festiviteiten met betrekking tot dit jubileum gaat de organisatie ook extra aandacht aan het buitentoernooi van dit jaar besteden. Onder andere zal dit jaar via een enquête aan de deelnemers gevraagd worden wat zij graag in dit toernooi gerealiseerd zouden zien. De organisatie hoopt hiermee in de toekomst nog beter aan de wensen van de deelnemers te kunnen vol doen. Ook zal er een verkoop van volleybalshirts etc. plaatsvinden. DE ORGANISATIE Het toernooi van vorig jaar mag, gezien de reacties, zeer geslaagd genoemd worden. Daarom blijft de opzet van het toernooi grotendeels gelijk aan dat van vorige jaren. Teams spelen minimaal vier of vijf wedstrijden die zoveel mogelijk over dé dag verdeeld worden. Er wordt op tijd gespeeld en elk team krijgt een dagschema waarop te zien is wanneer gespeeld moet worden. Zoals andere jaren is er ook dit jaar een onderverdeling in geoefende en ongeoefende klasse, dames/heren of gemixt. Dit betekent dat deelnemers van elk nivo welkom zijn. Doordat de kwaliteitsverschillen van teams in een poule zoveel mogelijk wor den vermeden, kan er op elk nivo een spannende strijd ontstaan. Een positief aspect van het toernooi van vorig jaar was dat er meer teams met een geoefend nivo meededen, zowel in de gewone poules alsook in de '2-tegen-2' competitie. Deze toe name was met name te danken aan teams met oud-verenigings-spelers en teams met de huidige, jongere spelers. Het toernooi blijkt een goede gelegenheid om (sportvrien den van vroeger en nu weer te ont moeten. INSCHRIJVING Aankondiging van het toernooi vindt plaats via de bekende affiches en via advertenties in dit blad. Deelnemers van vorige jaren krijgen vanzelfsprekend een persoonlijke uitnodiging. Aanmelden kan plaatsvinden via de volgende telefoonnummers: 0478-586807 en 585814. Ook kan men hier terecht voor informatie over het toernooi. De inschrijving loopt tot 20 juni. Queremos recorder a todos los socios que no han etregado la con- firmación de asisencia a la fiesta de Socio del dia 21 (por cuestiones de organización) que el ultimo dia de entrega el 14 del resente. El grupo de hombres tiene organizada una Mini-excursión recreativo-cultural a Boxmeer el proximo dfa 27 de Junio a partir de las 20 horas. El vecinda- rio de Veltum ha tenido varias reu- niones de cara al proyecto de seguri- dad que el Ayuntamiento tiene proyectado en dicho barrio, tambien a la Colonia Espanola le han pedido su opinión al respecto. Referente a los CRE's Consejo General de la Emigración que se aplazo por no haber suficientes botantes el nuevo gobierno esta buscando la forma de que la nueva campana electoral para ellos, sea subsidiada como ocurre con los partidos politicos y sindica- tos tambien al le FAEEH se le ha prometido mas subsidio que en anos anteriores. Un saludo de HACE. Auto gestolen In de nacht van vrijdag op zater dag werd een Honda Civic perso nenauto op de parkeerplaats aan de Haammakerstraat gestolen. De auto had een waarde van 10.000 gulden. De gedupeerde eigenaar is een 26- jarige inwoner.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 15