PEEL EN MAAS TOT 1998 EEN GRATIS lEDRIJFSPRESENTATIE BIJ |TREFPUNT PEEL MAAS MABELLE UITWAAIWEEK Venray Muzikaal Totaal o I juli met "Moonlightshopping" >ud evenement met nieuwe naam Voetballers Raaylandcollege landskampioen LAATSTE KANS van 10 tot 75% Sacraments-processie in Oostrum Raad Meerlo-Wanssum verdeeld over OZB verhoging e refpunt Peel Maas. Thuis op internet. Special Venray Muzikaal Totaal Win N Movieworld- kaartjes met playbackshow! GON steunt rolstoel danspaar Sponsoring Paalzitten bijna rond Winnaar Lion's veiling mag naar Parijs! 'ilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment kon aanbieden, it dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat [zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze algemene informatie en de laatste aanbiedingen Tot eind 1997 kan ook Ju etalage gratis op Trefpunt staan; 7 dagen per week, 24 uur per dag.. Waardoor er voortaan ook virtueel gewinkeld kan worden. or meer informatie over een presentatie op internet en de speciale aanbieding nt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl Muziekspectakel moet jaarlijks evenement worden vrijdag 4 juli staat het cen- van Venray in het teken van Muziek. Venray Muzikaal al is de naam van een nieuw intent w aaraan meer dan 600 j, namelijk Venrayse muzikan- deelnemen. Bovendien zijn avond de winkels in het cen- geopend tot 23.00 uur om geheel nog meer sfeer te n. SAMENWERKING nray Muzikaal Totaal is het ver- op het Midzomermuziekfeest, gkdvorig jaar werd gehouden bij genheid van het 50-jarig bestaan de VVV. Toen al deden veel tselijke artiesten mee aan dit ikale feest en was het. ondanks lindere weersomstandigheden, *oed succes. :t vervolg hierop was dat de I alle muziekverenigingen iderde voor het nieuwe evene- organisatie van Venray ;ikaal Totaal gaat i.s.m. uit- erij van den Munckhof een dale krant uitbrengen die in regio verspreid gaat worden. )e krant gaat verschijnen in urne, Vierlingsbeek, Meerlo- nssum, Horst en Venray. De ie oplage is 38.000 en de krant :dt begin week 27 verspreid, diverteren in deze krant (week- formaat) is nog mogelijk. Het -tarief bedraagt ƒ0,70. Ivertenties voor de special kun- 1 tot woensdag 18 juni aangele id worden op ons kantooradres, rótestraat 68. Voor meer infor- itie kunt U vragen naar Christ n den Munckhof, tel. 0478- 582727. ment Venray Muzikaal Totaal. Daarbij werd de samenwerking gezocht met Horeca Ondernemers Venray en de winkeliersvereniging Het Winkelcentrum Venray. De afgelopen maanden is hard gewerkt om het programma voor 4 juli voor elkaar te krijgen. ORGANISATIE Bij de organisatie is gekeken naar een zo groot mogelijke muzikale spreiding in het centrum van Venray. Dat heeft geresulteerd in podia op de Grote Markt, het Schouwburgplein en in De Bleek. Bij alle podia zorgen de nabijgele gen horeca-ondernemers voor een natje en een droogje. Venray Muzikaal Totaal start op 4 juli om 17.00 uur en duurt tot 01.00 uur. En, zoals gezegd, het publiek kan tot 23.00 uur winkelen. VENRAY'S AANBOD Venray Muzikaal Totaal is, de naam zegt het al een beetje, een totale Venrayse aangelegenheid. Bovendien wordt op 4 juli een totaal muziekaanbod geboden. Een over zicht van de optredens per plein zal dat bevestigen. Zo treden op het Schouwburgplein achtereenvolgens op de joekskapel Lang Zök, Harmonie St. Catharina uit Leunen- Veulen-Heide, gevolgd door fanfare Ons Genoegen uit Oirlo, Cat Noir, Blaos Urn Op, Samsons Barber en de in deze regio zeer populaire band Shit Wiend Ien. In De Bleek treden op "Van toete noch blaoze", Raayland Schoolorkest, het Seniorenorkest, Rats d'r Naeve, de Eikenhofkapel, de Merlo Freunde en de Welltones. Op de Grote Markt tenslotte wordt om 17.00 uur gestart met een kinderprogramma gevolgd door MMSK, Ars Musica, leerlingen en docenten van de Muziekschool, de joekskapel Noeeët Tuus, Niemes, Confetti, Evergreen, MOM en Switch. Ook speelt tussendoor het carillon en wordt er rond half acht de Rabobank Zevenrode fietsroutes aan de VVV aangeboden, die de verkoop daarvan mag verzorgen. KIOSK Nagenoeg alle muziekgezelschap pen doen deze dag "pro deo" mee. Geheel belangenloos treden zij deze avond op. Dat vindt haar oorzaak in het feit dat de opbrengst van Venray Muzikaal Totaal ten goede komt aan een muziekkiosk, die de VVV voor Venray wil realiseren. Een kiosk waar straks ieder muziekgezelschap op terecht kan. Venray Muzikaal Totaal toont in ieder geval aan dat, wanneer Venrayse organisaties samenwer ken, er ook iets neergezet kan wor den dat klinkt als een klok. Venray staaf op 4 juli in het teken van Venray Muzikaal Totaal. Meer dan 600 muzikan ten zullen die dag vanaf 17.00 uur Venray muzikaal laten uits tralen. De organisatie, een samen wer king van de VVV, de winkeliers vereniging, de Venrayse muziek verenigingen en de horeca-ondernemers, heeft tussen 17.00 uur en 19.00 uur een mini- playbackshow voor de kinderen op het programma staan. Iedereen die een leuke play back act heeft, of zelfs live wat ten tonele kan brengen, kan meedoen aan deze playbackshow. Deelname is bovendien de moeite waard omdat het Venrayse reisburo Vice Versa enkele kaartj es voor Warner Bros Movieworld als prijzen ter beschikking heeft gesteld. Kinderen kunnen zich opgeven bij het VVV kantoor aan de Grote Markt. tel. 510505. Opgave dient wel zo spoedig mogelijk te \seschiedcn. j Dinsdag 22 juli start eerste Fietsvierdaagse Venray )e Fietsvierdaagse. Eindelijk ven ze er in Venray geen 'De I' meer achter te zetten. Tien r fungeerde de werkgroep bin- het van oorsprong Deurnese tiatief. Na de uitgave van 1996 mdde de Venrayse organisatie keurslijf van de moeder van h af en staat dit jaar voor het st op eigen benen, itsvierdaagse Venray heet het .'nement voortaan. De naam is t het enige dat veranderde. !en andere opzet en daarmee laard gaand een nieuwe organisa- Venray, dat de andere startplaat- in de loop der jaren overvleugel- lieeft gekozen voor één centrale rtplaats, met daar omheen vier ellietplaatsen. Elke dag vertrek- de deelnemers vanuit Venray en luit één van die andere dorpen, iel is een betere spreiding van de tsers, waardoor het minder druk :n de groeikansen blijven. "Niet i die Drentse toestanden, waar de Inemers wiel aan wiel over de tspaden rijden", zegt Nol rberkt, ook in de nieuwe stichting belangrijke schakel. Plus tuurlijk een nadrukkelijker rol or Venray als centrale plaats, waar -r dagen wat te doen is. Volgens rberkt scheelt dat bijvoorbeeld op tl gebied van sponsoring al een ik op een borrel. "Het was dit jaar nvoudiger om in Venray sponsors werven. Voorgaande edities waren toch altijd bedrijven die afhaak- omdat ze zich bij de Deurnese janisatie te weinig betrokken Iden". FRANCHISE De nieuwe organisatiestructuur eft iets weg van een franchise- ereenkomst. Venray is de moeder- ganisatie, verantwoordelijk voor ;t concept en de organisatie rond ohten zelf. De andere start- en nkomstplaatsen kunnen een dagje ledoen wat betreft de omlijstende activiteiten. Die moeten wél vol doen aan de eisen van de Venrayse werkgroep. "De fietsers zijn gasten van ons, dus we moeten ze ook goed als we kunnen ontvangen", meent Verberkt. Zo moet er een bewaakte fietsenstalling zijn, voldoende bedienend personeel, terrassen en moeten start en aankomst veilig kunnen plaatsvinden. In vier plaatsen in de omgeving kunnen deelnemers aan de Fietsvierdaagse Venray starten dan- wel finishen: Horst, Bergen, Boxmeer en Meterik. De laatste is een beetje een vreemde eend in de bijt, geeft Verberkt toe. "Maar belof te maakt schuld". Die belofte deed de organisatie vorig jaar aan het kleine Horster kerkdorp, nadat ze Meterikenaren zich prima van hun taak gekweten hadden en lieten weten ook in 1997 best mee te wil len doen. Of het op langere termijn zo blijft lijkt allerminst zeker, gezien de belangstelling van andere plaatsen en de moeite om een route uit te stippelen vanuit het Meterik, dat op een steenworp van Horst ligt. Arcen, het Noord-Limburgs toeris tendorp bij uitstek, zou graag willen aanhaken. TWEE PLOEGEN Elke dag starten en aankomen in twee plaatsen legt een grotere claim op hel aantal medewerkers. Fietsers passeren niet één keer, maar blijven zo'n beetje de hele dag langskomen. Bovendien heeft de organisatie, opnieuw omwille van fietsgenot en veiligheid, gekozen voor routes die direct vanaf de start separaat lopen. Dat betekent extra pijlen en mede werkers in twee ploegen. "Je kan niet iemand acht uur aan één stuk laten posten, zolang houden ze de concentratie niet vast", is de erva ring van Verberkt. Afgelopen maan den hebben medewerkers 360 pijlen gemaakt, 200 om die van voorgaan de jaren te vervangen en 160 extra. Alles bij elkaar kost de opzet van een hele nieuwe organisatie natuur lijk een bom geld. De eerste zelf standige editie is bedoeld om te kij ken of de organisatie staat. Bij 2500 deelnemers speelt de Fietsvierdaagse 1997 quitte. Begroot zijn 2700 fietsers, hetzelfde aantal als vorig jaar kwam opdagen. In 1998 verwacht de organisatie dat de Fietsvierdaagse Venray weer op kalender van landelijke fietsevene- menten staat. Omdat er officieel sprake is van een nieuwe fietstocht, kijkt de NFTU, de landelijke organi satie, eerst de kat uit de boom. AFGESLOTEN Tijdens de vier dagen dat er gefietst wordt is de rijbaan voor langs de schouwburg afgesloten. Verkeer dat in de Schoolstraat moet zijn, wordt via het zuidelijke gedeel te van het plein omgeleid. Op het plein werken cursisten van de Vrije Academie vier dagen onder leiding van Piet Hermans aan een kunst werk. Het startschot voor de eerste editie van de Fietsvierdaagse Venray wordt gelost door Jan Houben, die onlangs aftrad als voorzitter van het Venray Initiatief. De Fietsvierdaagse Venray wordt gehouden van dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 juli. Er zijn drie routes; 25, 40 en 60 km. Meedoen kost 20 gulden voor vol wassenen en 16 gulden voor kin deren van 5 tot en met 13 jaar. Kinderen tot 5 jaar mogen gratis mee. Bij vooraf inschrijven krijgt u 4 gulden korting. Daginschrijving kost 7,50. Voorinschrijven is mogelijk bij de VVV-kantoren in Noord-Limburg en bij de VVV in Boxmeer. Ook Poels Tweewielers en de SNS Bank in Venray hebben deelname formulieren liggen. De organisatie zit vanaf eind juni elke maandag middag met een kraampje op de markt (hoek Grotestraat/ Henseniusplein). Twee leden van de rolstoeldans groep The Bottoms hebben in de afgelopen jaren een aantal leuke successen geboekt. Dit duo, Silvia Burgers en Paul Francken promo veerden van de promotieklasse via de hoofdklasse naar de topklasse. Ook in deze topklasse behaalden zij weer finales en zijn een aantal keren als eerste geëindigd. Nu is dit tweet al geselecteerd voor uitzending naar de Europese Kampioenschappen in Zweden. Dat was geweldig nieuws totdat zij hoorden dat de kosten vrij wel geheel voor eigen rekening komen en deze zijn niet gering. De vliegreis, hotel, startgeld en de kos ten voor het meenemen voor een persoonlijke begeleidster voor Silvia vragen om een bedrag van 5000 gulden, en dat geld is er niet, nog niet. Nu wil de GON (Gehandicapten Organisatie Nederland) afdeling Maasdorpen en N.W. Limburg mee helpen om dit geld bijeen te krijgen. Ieder bedrag, hoe klein ook, is wel kom! Zij vragen iedereen in Noord- Limburg om door sponsoring dit geld bijeen te krijgen. Iedereen, par ticulieren en bedrijven en/of instel lingen, kan een bijdrage leveren door storting op postbanknummer 4750090 t.n.v. GON afd. Maasdorpen-N.W. Limburg, Heming 17 te Broekhuizenvorst. onder vermelding van 'Silvia'. De GON zorgt dan dat de opbrengst aan Silvia wordt aange boden. Bij voorbaat dank voor de ze hulp aan een gehandicapte mede mens die getoond heeft over een groot doorzettingsvermogen te beschikken. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De snchtig Het Venrays Evenement, die het paalzitten tij dens de Venrayse kermis bij res taurant Etcetera organiseert, heeft de financiering van het gebeuren bijna rond. Dat meldde Raymond Scholten van de organisatie. "We hebben op een na alle palen verkocht. Voor de laatste paal zijn we nog in onder handeling met enkele onderne mers". Ook de inschrijving van deelne mers, die tot eind deze maand loopt, telt al meer dan het beoogde aantal deelnemers. Rond half juli zal de definitieve deelnemerslijst worden vastgesteld. De sponsoren van de palen zijn, van Rattingen, Autoschade Hulsterdreef, taxi Twan Peters, McDonalds Venray, J. Kengen, Eurodump. City stomerij, Harald Lenssen keukens en Drukshop Venray. ETEN Verder is de organisatie er in geslaagd om zeventien Venrayse eetgelegenheden bereid te krijgen om het eten van de deelnemers te verzorgen. De horeca-exploitanten zullen om beurten de maaltijden voor de deelnemers voor haar reke ning gaan nemen. Raymond Scholten spreekt hier van een uniek gegeven dat zoveel ondernemers dat samen willen doen. DONDERDAG 12 JUNI 1997 - NR. 24 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Het voetbalteam van het Raaylandcollege (geboren vanaf 1981) is op 3 juni jl. landskam pioen geworden. Tijdens het toer nooi om het Nederlands kam pioenschap speelden met name strafschoppen een belangrijke rol. Zowel de poulewedstrijden als de finale werd met strafschoppen beslist. Het Raaylandcollege speelde de drie poulewedstrijden gelijk. Tegen het Candea college uit Duiven werd het dankzij een doelpunt van Wouter Frencken 1-1. Tegen het Florens Radewijns College gaven de Venrayse voetballers een 2-0 voor sprong (doelpunten Kenan Tastan en Wouter Frencken) uit handen. Joost Keijzers zorgde tegen het Bisschoppelijk College uit Weert voor het enige Venrayse doelpunt waarmee ook deze wedstrijd gelijk eindigde. Het team van het Raaylandcollege belandde daardoor op de tweede plaats, samen met de school uit Weert. Een strafschop- penreeks eindigde in het voordeel van het Raaylandcollege. Het team trad vervolgens aan tegen d'Outremont College uit Drunen. Dat team werd ruim versla gen met 2-0 door goals van Kenan Tastan en Joost Keijzers. In de finale moesten de Venrayers opnieuw aantreden tegen het Florijns Radewijns College en deze wedstrijd eindigde opnieuw gelijk: 0-0. Opnieuw moesten strafschop pen de beslissing brengen. Dankzij een fraaie redding van Teun Surminski bij de laatste penalty van de tegenstander ging de titel naar het Raaylandcollege. Het succesvolle team van het Raaylandcollege. Vernielingen en bedreiging na relatieproblemen Een 28-jarige man uit Venray is dinsdagmorgen, net na middernacht aangehouden door de politie. De man kwam tegen middernacht bij een woning aan de Smakterveldweg op zoek naar zijn 20-jaar oude ex- vriendin. Daarbij bedreigde en bele digde de man de aanwezigen, de 36- jarige moeder van de ex-vriendin en een 19-jarige vriendin van haar dochter. De man vernielde daarbij met zijn fiets ook nog de auto van een buurtbewoner. Op het moment dat de politie ter plaatse arriveerde, was de verdachte niet meer aanwe zig. Even later bleek hij in de woning van zijn ex-vriendin aan de Zuidsingel te zijn. Ook daar was de door de man gezochte vrouw niet aanwezig. Hij vernielde daar de inboedel en bedreigde de inmiddels gearriveerde politie. Toen die de woning binnendrong zag de man kans via het balkon Je ontsnappen, maar kon even later op de Zuidsingel tochjvorden aangehou den. Daarbij werd de politie weder om bedreigd, ditmaal met een schroevendraaier. De man is inge sloten in een politiecel terwijl het onderzoek wordt voortgezet. Hoe groot de schade is die door de 28- jarige is aangericht is op dit moment nog niet bekend. Tijdens de veiling van de Lion's club werd door dhr. v. Loon een driedaagse reis naar Parijs gewon nen, welke beschikbaar was gesteld door reisbureau Vice Versa. Op de foto wordt de prijs uitgereikt door Maja Kateman-van Opbergen van reisbureau Vice Versa en dhr. Mailand van de Lion's Club. Onze voorjaars- en zomer- kollektie afgeprijsd Leder- en 'Boutique mode Schoolstraat 24 5801 BP Venray Tel. 0478-583500 Schoolstraat 24 Tel. 583500 Op zondag 15 juni aanstaande wordt in Oostrum de jaarlijkse Sacraments-processie gehouden. Bij die gelegenheid zal op de begraafplaats Trans Cedron een plechtige Eucharistieviering gehouden worden in de open lucht. De processie naar de begraaf plaats zal om 10.00 uur bij de kerk vertrekken. Via de Mgr. Hanssenstraat, Watermolenstraat en Randenrade leidt de route naar de begraafplaats Trans Cedron. Op het prachtig gelegen park van deze begraafplaats wordt vervolgens een H.Mis opgedragen. De processie, waarin ook het beeldje van Onze Lieve Vrouw van Oostrum zal worden meegedragen. zal worden opgeluisterd door het Gemengd Koor van Oostrum, het orkest en tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum en schoolkinderen van de Maria-basisschool, die bloemen zul len strooien. Na afloop van de Eucharistie viering wordt omstreeks 11.00 uur in processie terug gegaan naar de kerk via Randenrade, Vlasakker en Mgr. Hanssenstraat. In de kerk zal de viering tenslotte worden afgeslo ten met het Tantum Ergo en de Zegen met het Allerheiligste. De kerk zelf. de omgeving van de kerk. de begraafplaats Trans Cedron en de gehele route van de processie zal. zoals gebruikelijk voor deze gelegenheid, feestelijk versierd zijn. De raad van Meerlo-Wanssum heeft, met het vaststellen van het beleidsplan, ingestemd met een ozb verhoging in 1998 van 6,7%. Bovendien zal ƒ105.000,- uit de reservers nodig zijn om de begro ting sluitend te krijgen. De politie ke partijen waren echter nogal verdeeld over het collegevoorstel, dat met een minimale meerder heid, toch werd geaccordeerd. Alle fracties waren het er over eens dat het zelfstandig verder gaan als gemeente geld gaat kosten. Voor de GP fractie was het daarom nu het moment om dit aan de burgers dui delijk te maken. De fractie kwam dan ook met het voorstel om naast de ozb verhoging, jaarlijks voor een ton te bezuinigen. Dal zou kunnen op zaken zoals brandweer, represen tatie. onderhoud ambtswoning, luchtfoto's voor vastgoedinformatie etc, maar ook op ouderenbeleid en het verkeersveiligheidsplan. Politie vraagt medewerking De laatste tijd komt het herhaal delijk voor dat uit de voortuinen bij woningen aan de St. Jozefweg, de Noordsingel en Overloonseweg planten worden gestolen. De politie vraagt dringend de medewerking van de inwoners om als ze iets ver dachts zien wat lijkt op diefstal van planten uit tuinen, zich onmiddellijk met de politie in verbinding te wil len stellen in de hoop dat een einde komt aan deze ergerlijke diefstallen. De GP fractie stond in deze echter alleen. De CDA fractie bijvoorbeeld was van mening dat verdere bezuinigin gen over de verkiezingen van vol gend jaar heengetild moesten wor den. De financiële situatie zou van jaar tot jaar bekeken moeten wor den. De PK fractie wilde de komende jaren meer uit de reserves halen om zo de ozb minder te kunnen laten stijgen. De gemeente zou dan moe ten streven naar het versterken van haar zelfstandigheid en haar voor zieningen verder moeten uitbreiden. Stemming leverde uiteindelijk op dat het collegevoorstel met de kleinst mogelijke meerderheid werd gehaald. Dat ondanks het feit dat een aantal zaken voor diverse frac ties niet geheel duidelijk waren. Daar zal tijdens de begrotingsbe handeling, dit najaar, nog ongetwij feld op teruggekomen worden. De raad ging verder nog accoord met diverse verkeerstechnische aanpssingen. Op de Brugstraat in Wanssum komt een knipperlichtin stallatie terwijl in diverse dorpen snelheidsremmende maatregelen genomen worden. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11