VVV-Nieuws VVV-Nieuws anwb Nationale judotoppers dit weekend in Venray Vervuilde grond kost gemeente halve ton Uit de raad van Meerlo-Wanssum Videoconferentie bij opening EMHAES visuele communicatie Aktiviteiten Agenda Volgend jaar: 40e avond vierdaagse College bezoekt Oirlo Wervings campagne GGW de Peel in Helmond UW EN MAAS donderdag 29 mei 1997 - Pagina 7 gemeente heeft de heer termans een korting van een iliOO gulden gegeven op de aan- hpsom van het pand jersstraat 33. Na aankoop van [jpand werd ontdekt dat grond etuin van het pand vervuild is [t zink. gemeente heeft de korting |ten geven omdat het hodemon- •ek pas verricht werd nadat Itermans het pand via insehrij- had gekocht. Holtermans. die tel naastgelegen monumentale Ècpand een assurantiekantoor ■t. was met 279.000 gulden ver eg de hoogste inschrijver. De jcenie. als verkopende partij, ïsl na de verkoop nog hel ver- Rite bodemonderzoek laten uil- Ten. Daaruit kwam naar voren fde grond licht verontreinigd is Jzink. De vervuiling is zo licht Ier niet gesaneerd hoell te wor- j. Alleen als er de grond in bewe- i wordt gebracht, bijvoorbeeld Grondwerken voor een bouw. is sanering nodig. De gemeente is ver plicht de grond schoon op te leve ren. maar op voorstel van Holtermans is een regeling getrof fen: voor een korting van 50.000 gulden lost de koper zelf het sane ringsprobleem op. De gemeente verdient met die handelwijze niet de schoonheids prijs. was het oordeel van de fracties van de VVD en Van de Vorle. "Als Holtermans niet bouwt heeft hij de grond gewoon 50.000 gulden goed koper en is er verder niets aan de hand", schelste VVD-raadslid Van Hooft. Wethouder De Loo moest dat ook erkennen. "Het is wijzer om voorafgaand aan een verkoop bode monderzoek te laten doen". Ze beloofde voortaan ook zo te hande len. Op voorwaarde dat de zaak waterdicht wordt afgerond mocht de wethouder de verkoop afhandelen, inclusief de korting. De raad ging niet in op hel voorstel van Van de Vorle om de hele verkoop ongedaan te maken. ni Raad kritisch over begroting gewest Ie Venrayse gemeenteraad is sdag morrend akkoord gegaan ■tde begroting van het Gewest rd-Limburg voor 1997. Het west heeft in de ogen van vooral de Vorle en de VVD te weinig daan om de kosten terug te engen en zich te bezinnen op ar kerntaken. Het college voelt ee met de kritiek, maar wil nog en actie ondernemen. Vooral Van de Vorle ging ver in i kritiek op hel gewest. "Een tanisatie die het gewoon vertikt lop de kosten te letten", oordeel fractievoorzitter Joost van de Vorle. VVD-raadslid Van Hooft vond in de begroting niets terug van de aangekondigde kerntakendiscus sie binnen het gewest. Burgemeester Waals kon de kri tiek best begrijpen. "De nota van het dagelijks bestuur van het gewest is geen stuk om juichend mee over te streep te gaan", meende hij. "De nota kon met pijn en moeite de goedkeuring van het college weg dragen" Het stuk neigt volgens Waals wel een stuk in de richting van het Venrayse standpunt. Daarom wil hij afwachten wat er uiteindelijk in daden wordt omgezet vooraleer met de vuist op tafel te slaan. In de vorige week dinsdag gehou- raadsvergadering van de jmeente Meerlo-Wanssum wcr- i. naast de discussie over een :nluele herindeling, nog andere Iken besproken en de volgende .luiten genomen. De fracties waren vol lof over de ngeboden minimanota. Vooral de dale aspecten werden onder- jreven. Stimuleren van het vrij- igerswerk is volgens de raad ingrijk. evenals voorlichting naar inwoners m.b.t. de mogelijkhe- van die nota. UITWISSELING JEUGD Voor de uitwisseling met jeugd uit Poolse gemeente Wascosz stelde raad een bedrag van 2000.- ischikbaar. Dhr. Janssen van de DA-fractie sprak zijn dank uit or het lofwaardig initiatief van outing "De Meulenberg'. Dal iidslid stelde dal initiatief als voor- dd om het internationaal contact der te bevorderen. LOKALE OMROEP Het college zal het Commissariaat ior de Media positief adviseren ter de aanvraag zendmachtiging '"for de stichting Streekradio iindonk in Horst. De raas was hel ransel het college eens om de gevraag- investeringssubsidie van 9,300.- af te wijzen. Over een entuelc bijdrage van twee gulden :r aansluiting, te innen via de nroerend Zaak belasting, zal het 611 illcge op een later tijdstip terug imen. Het verzoek van Radio der aaskant en van de Lokale Omroep k :nray werd afgewezen. Diefstal paspoort 13 Uit de .as van een 63-jarige werk- r .ei van een bedrijf aan de J. laasheseweg werd donderdag een 'ejj ispoort gestolen. Vernieling glijbaan Een 15-jarige inwoner werd itrapt bij vernielingen aan een glij- tan aan de Aronskelk. Hij zal zich i verbinding moeten stellen met :t Haltbureau voor het ondergaan een alternatieve straf. Zakkenroller iMaandagmiddag was een zakken- lller weer actief. Hij sloeg zijn slag b het Henseniusplein. Deze keer is een 49-jarige inwoner het Ichtoffer. Uit de achterzak van i broek werd de portemonnee brold. Daarin zat een geldbedrag V ƒ100,-, 270 Dm en pasjes. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vernieling auto Een 45-jarige inwoner van Mierend deed aangifte van ver engen aan zijn aan de Meester Haanstraat in Leunen geparkeer- uto. De vernielingen gebeurden nacht van zaterdag op zondag de schade wordt geschat op geschat. RIOLERINGSPLAN De raad besloot tot vaststelling gemeentelijk rioleringsplan. Dat plan zal elke vijf jaar bijgesteld worden. Hel plan leidt tot een stij ging van de rioolrechten tot een maximum van f.376.- in het jaar 2001 In 1959 werd in Venray voor de eerste keer een vierdaagse georgani seerd. Dit gebeurde op initiatief van het toenmalige comité kindervakan tiewerk. Het was toentertijd bedoeld als zinvolle invulling van een week in de vakantie van de Venrayse kin deren. In de Venrayse wijk het Desselke werd van deze gelegen heid gebruik gemaakt om een wan- delvereniging op te richten. Meteen daarna volgden diverse andere wij ken dit goede voorbeeld en werden er in Venray en kerkdorpen meerde re wandelverenigingen opgericht. Onder de bezielende leiding van Broeder Maturus werden dit de gezamenlijke wandel verenigingen Venray. Al spoedig werd de organi satie van de vierdaagse overgeno men door deze wandel sportfedera tie Geleidelijk aan groeide hel aantal deelnemers tot ruim 3000. Wij willen de veertigste avond vierdaagse dan ook niet onopge merkt voorbij laten gaan. Temeer daar er nog drie personen zijn: T. Janssen. C. Thijssen en J. Wester die dan voor de veertigste keer meewer ken aan dit evenement. Wij willen onder meer een ten toonstelling van oude foto's en materialen die betrekking hebben op 40 keer avondvierdaagse in Venray inrichten in de foyer. Weet U iets of hebt U iets laat het ons weten. De jubileumcommissie Gonnie van Ham-Frederix Kerk pad I 5801 BK Venray (0478)583765; Nettie Baartman Roobeekweu 4 5944 EZ Arccn (077)4731359; Jan Wester Pr. Irenestraat 2 5802 BS Venray (0478)587767; Gerard Reijnders Langeweg I 15 5801 XW Venray (0478)586949. Wieldoppen gestolen Dinsdagmorgen deed een 43-jari- ge inwoonster van Kronenberg aan gifte van diefstal van vier kunststof wieldoppen van haar aan de Gouden Leeuw geparkeerde perso nenauto. De schade voor de dame bedraagt 220,-. Inbraak in personenauto Tijdens een bezoek van een 72- jarige inwoner van het Duitse Landau, maandagmiddag tussen 14.30 en 17.00 uur aan de Duitse begraafplaats in Ysselsteyn werd er in zijn auto ingebroken. De braak- schade bedraagt ƒ600,-; terwijl het polstasje wat de dader meenam, naast pasjes en identiteitsbewijzen, ook voor een bedrag van ongeveer ƒ2000,- aan Nederlandse en Duitse valuta werd meegenomen. Voor het door Judo Vereniging Venray georganiseerde Interna tionaal Judo Toernooi dat zater dag en zondag in de Venrayse sporthal de Wetteling wordt gehouden, hehhen zich 1500 judo ka's uit 20 Europese landen inge schreven. De in de loop der jaren uitgebouwde reputatie van dit toernooi zorgt voor een grote belangstelling vanuit vooral het buitenland. Zo'n 1000 actieve judoka's en supporters verblijven dit weekend op recreatiepark Leukermeer in Well en bungalow park De Vers in Overloon. Ook het niveau van de deelnemers is erg hoog. steeds meer nationale afvaardigingen worden naar het toernooi uitgezonden. In de ver schillende gewicht- en leeftijdsklas sen zijn de kampioenen van diverse landen aanwezig. Zo komt de British Judo Association met hun selecties bij de jongens en meisjes cadettensquad en tevens de heren Junioren t/m 320 In het kader van de periodieke bezoeken van het Venrayse college aan de dorps- en wijkraden zullen burgemeester en wethouders op dinsdag 3 juni een bezoek brengen aan Oirlo. Het college wordt om 19.00 uur door de dorpsraad ontvan gen waarna men een wandeling door de kern van Oirlo maakt. Om 20.00 uur begint in het gemeen schapshuis een openbare vergade ring van de dorpsraad met het colle ge van B en W. Op de agenda staan onder meer de volgende gespreksonderwerpen: - Openbare werken, waaronder straat verlichting. verkeersdrempels en parkeeroverlast: - Riolering buiten gebied; - bestmmingsplan buitenge bied en Oirlo. Belangstellenden, maar vooral inwoners van Oirlo zijn van harte welkom bij deze bijeenkomst. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar I)e Groep Geleide Wapens De Peel van de Koninklijke Luchtmacht uit Vredepeel houdt in samenwerking met Bureau Arbeidsvoorzieningen Helmond tussen 10.00 en 15.00 uur een wer vingsactie op zaterdag 31 mei 1997. Op het evenemententerrein (bij de watertoren) op de hoek Ostende/Torenstraat in Helmond zal GGW de Peel, na afloop van de oefening in Amerika de beste luchtverdedigingseenheid ter wereld, laten zien wat zij zoal in huis heeft. Tijdens dit evenement kan iedereen tussen 17 en 26 jaar en in het bezit van een l/BO/VBO- A tot en met een HBO-diploma informatie krijgen over vele func ties binnen de GGW de Peel. Serieus geïnteresseerden worden vervolgens op 9 juni uitgenodigd voor meer gedetailleerde informa tie op de GGW de Peel zelf. WAT LATEN WIJ ZIEN? Op het evenemententerrein zullen cadetten van de Koninklijke Militaire Academie louwafdalingen demonstreren vanaf de Watertoren. Verder nemen wij mee: Patriot- en Hawk-lanceertoestcllen. De Hawk laat regelmatig een "reload" zien. dat is het laden van deze toestellen. Daarnaast laat Stingerpersoneel, met behulp van een simulator, zien hoe je een Slinger afvuurt.Verder zijn aanwezig een Flycatcher met een kanon 40L70 (Beaumont), ons personeel van de Objectgrondverdediging. de hon dengeleiders. een lesje vliegtuigher kenning kan gevolgd worden, een veldkeuken, een vcldamhulance en verbindingsvoeriuigcn (waaronder een Straal verbindingseenheid). Voor geïnteresseerden een goede gelegenheid om eens nader kennis te maken met een prima bedrijf met zeer veel ongekende mogelijkheden voor alle schoolopleidingen. Daarnaast kan men eens praten met de mensen die dagelijks met deze systemen werken op de GGW de Peel. Diefstal Japanse Esdoorn In de nacht van donderdag op vrijdag werd uit een tuin aan de Oude Oostrumseweg een Japanse Esdoorn gestolen. jaar; in totaal 150 judoka's. Ook de Zwitsers zijn goed vertegenwoor digd: het Sclnveiz. Judo Verband laat hun beste judoka's hun land op de Venrayse judomat vertegenwoor digen. Ook vanuil Oost-Europa komen veel en meestal sterke judo ka's. Zo is er deelname vanuit Polen. Tsjechië. Hongarije. Rusland. Roemenië. Litouwen en voor het eerste weer na enige jaren afwezigheid i.v.m. hun problemen op politiek gebied Kroatië uit Dubrovnik. Ook de Nederlandse judobond onderkent de kwaliteit van hel Venrayse sportevenement door hel toernooi de status te geven van selectietoernooi. Bij de dames t/m 16 jaar is het Venrayse toernooi, naast het Nederlandse kampioen schap. de plaats waar men zich kan kwalificeren voor de komende Jeugd Europese Olympische dagen waar in verschillende takken van sport alle Europese landen hun sterkste jeugdige talenten tegen elkaar laten uitkomen. Deze Olympische dagen zijn deze keer toegewezen aan Lissabon (Portugal). Dit maakt dat de sterkste dames judoka's van ons land in deze categorie zeker aanwezig zullen zijn. Daarnaast is ook Europees kampioen en bronzen medaille w in naar van Atlanta. Mark Hui/inga in Venray actief. Zijn aantrekkelijke manier van judoën, met veel tech niek. zal het aanwezige publick zeker op de banken brengen. Ook nationaal kampioen bij de dames senioren Nancy van Stokkum is aan wezig. Zij is. na het wegvallen van Jenny Gal. voor ons land de nieuwe troel in het internationale judocir cuit. Kortom, een zeer sterk deelne mersveld waardoor er hel komend weekend van judosport op hoog niveau valt te genieten in de Venrayse sporthal. De wedstrijden beginnen beide dagen om 09.30 uur. met als hoogtepunt zondag de wed strijden bij de senioren waarvan de finales gepland staan om 18.00 uur. EMHAES visuele communicatie opent donderdag 29 mei haar nieu we bedrijfspand aan de Noorderhof 2 te Venray. Burgemeester J Waals verricht om 16.00 uur de officiële opening door middel van een video conferentie. Hij is dan in gesprek met dhr. T. Winlcls. secretaris bij de kamer van Koophandel, die zich op dat tijdstip bevindt in het business center van PTT telecom te Venlo. VIDEOCONFERENTIE Videoconferentie, dé moderne vergadermethode, is 'live' commu niceren op afstand. Bij een video- conferentie zijn deelnemers met elkaar in gesprek op verschillende locaties via een on-line verbinding voor video, audio en data. Op de beeldbuis tonen zij elkaar producten o of modellen en geven daarbij de nodige informatie. De voordelen laten zich gemakkelijk op een rij zetten. Geen reiskosten, geen reis tijd. Verbetering van communicatie m vergelijking met een gewoon tele foongesprek. Men kan zeer snel vanuit meerdere locaties samen \cr gaderen en er kunnen door middel van dit sneller overleg eerder beslis singen genomen worden. De on-line verbinding met hel business center van PTT Telecom en EMHAES visuele communicatie is op 29 mei ten behoeven van een gesprek lus sen de burgemeester van Venray. dhr. J. Waals en de secretaris van de Kamer van Koophandel, dhr. T. Wintels. Hen van de onderwerpen van gesprek zal zij audiovisuele ondersteuning. Bij gelegenheid van de opening worden ook diverse mogelijkheden op het gebied van visuele communicatie gedemon streerd. zoals chromakeying. video montage. cnthoscopie. Hei bedrijfspand van HM HA ES aan de Noarderhoï. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Zakkenrollerij Zaterdagmiddag werden twee dames slachtoffer van zakkenrolle rij. In een drogisterij in de Grotestraat had ae zakkenroller kans gezien om uit de rugzak .an een 24-jarige inwoonster naar por temonnee te rollen. Daarin zat een geldbedrag van ƒ100.- en persoon lijke bescheiden waaronder ook pasjes. Diefstal personenauto Zaterdagmiddag omstreeks 13.40 uur parkeerde een 49-jarige inwo ner van Castenrav zijn grijze Ford Sierra op de parkeerplaats bii het ziekenhuis. Toen hij om 16.10 uur op de parkeerplaats terugkeerde was zijn auto, kenteken DN-PL-02, gestolen. De waarde van de auto bedraagt ƒ15.000,- AKTIVITEITEN AGENDA JUNI 1997 znljuni Kennedymars OO.M)-± 16.00 Cenlrum+omge- ving •zoljuni Concert klassieke symfonische muziek 1130- U.OtlAula Kuay land College *do5 t/m Avondwandelvierdaagse 1730-2130 zo:09.00- 18.00 zo8 startSchouwburgplein *vr6.7,8 Gildefeesten Gey sieren vr: 20.00-01.00 za: 09.004)1.00 zo: 930-21.00 Terrein Heikampweg *za7 Live muziek op de Grote Markt 13.00-17.00 *za7 18e Minieveld voetbaltoernooi 10.00-17.00 voet bal veld Vincent van Gogh 'dilO/15 75-jaar Basisschool St. Oda Ysselsleyn (div aktiviteiten 'wol I Dames Volley ballnlerland 19.30-22.00 sporthal de Welteling 'vrl.Vzal4 Regionale Koordagen vr 19.00 za 10.00 Raayland College *zal4 I.ive muziek op de Grote Markt 13.00-17.00 *zal4/zoI5 Inl. Autospeedway 13.00-18.00 Circuit dc Peel *zo!5 Straatfestival 1230-1730 Wijkcentrum de Hoender ®za21 I.ive muziek op de Grote Markt 13.00-17.00 *za21/zo22 Dorpszeskamp Ysselsleyn za:20.00-24.00 zo: 12.00-18.00 Peter Janssenweg za2l/di24 Kermis Heide dorpskern *za28 Live muziek op de Grote markt 13.00-17.00 za28/di I Kermis Merselo dorpskern *zo29 Oostrums Volleybal Festival 11.00-22.00 dorps kern Fxpositie 3 mei-17 nov Hotel Brasserie de Zwaan: de Gouden Broche van de Vrouwe van Lull. Replica vervaar digd door Juwelier Vertinden, omlijst met diverse soorten archeologische foto's. Tentoonstelling I maart l/m 15 juni 30 jaar klei gevormd en gebakken door Piet Hermans. Museum 't Freulekes- huus wo-za-zo 14.00-17.00 uur. Galerie de Lochting 6 mei t/m medio augustus zomerevpo- sitie met schilderijen en beelden van divrse kunstenaars za+zo 13.00-1730 cn op afspraak Bezichtiging van dc Grote Kerk maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Alle mei een gemerkte evenementen zijn aangemeld hij de ACEV en komen in aanmerking voor vermelding op dc Venray Agenda PERSBERICHT Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die l' bij ons kunt hoeken. Jl'Nl It/m30 Walibi Flevo 2 Krunos Kwartet 5t/m8.l2t/ml5 Rozenkas 7 Slamrock '97 14 Rob de Nijs 14 60 jaar Eeyenoord 15 Nick Cave I7t/m2i Spijbelend Talent 26 Saga 27 Zwanenmecr Bilt Cosbv 30 JILI It/m3l Walibi Flevo 4 Ij Traviata 10 Hair 12 Beachpop AUGUSTUS It/m31 Walibi Ptevo 2flt/m31(brh.mal Joe, de Musical SEPTEMBER I t/m30<beh.nia I Joe. de Musical Amsterdam 5 Schlagerfestival '97 Krrkrade Frans Bauer/Sugar 1« Kaatsheuvel Frans Bauer, live in concert Den Haag Biddinghuizen Amsterdam Aalsmeer Amersfoort Barnes eld Stadion Rotterdam Amsterdam Amsterdam t den Kanten Amsterdam Biddinghuizen Xanten Kanten Renessc Biddinghuizen Amsterdam TOERISTISCHE ROUTES Nieuw bij de ANWB zijn een drietal boekjes met toeristische routes. In alle drie de boekjes zijn de routes verdeeld in aparte hoofstukken. Tevens vindt u hier een kaartje met daarop (met een groene lijn) aangegeven het verloop van de betreffende route. In het eerste boekje; toeristische routes in Duitsland worden 25 "Ferienstrassen" beschreven die verspreid liggen over het hele land. De meeste zijn gebonden aan een bepaald thema: wijnbouw, barokke bouwkunst, keramiek enz. In het tweede boekje; toeristische routes in frankrijk treft u tevens 25 routes aan, vaak ook met een bepaald thema. Het derde boekje; toeristische routes in de Alpen gaat over bergen. U treft hierin 20 pasroutes aan variërend van gemakkelijk berijdbare stukken tot ware uitdagingen voor de bergrijder. De boekjes zijn verkrijgbaar voor ƒ14,95 per stuk. OP VAKANTIE IN NEDERLAND Wilt u er nog even tussen uit of moet u uw zomervakantie nog regelen? De VVV/ANWB Venray is uw reisbureau binnenland. In de gidsen Gastvrij Aktief en Gastvrij Verblijf treft u talrijke mogenlijkheden aan voor zowel een sportieve vakantie als een bungalowvakantie. Ook hebben wij een apar te gids over de waddeneilanden. Kom gerust langs op ons kantoor, onze VVV-informatrices helpen u graag bij het zoeken naar een geschikte vakan tiebestemming. AANBIEDING VAN DE MAAND De aanbieding van de maand is deze keer de Splashbox klein/ groot. Deze box biedt bescherming tegen water, zand en beschadiging. Ideaal dus voor op reis en aan het strand, de tweede aanbieding is het kussen de luxe. Ideaal tijdens het reizen per trein, boot, vliegtuig of auto. Tijdens de aanbiedingsperiode die loopt t/m 18 juni kost de kleine splashbox geen ƒ12,95 maar ƒ9,95 en de grote geen ƒ19,95 maar ƒ16,95. Het kussen is ver krijgbaar voor ƒ13,95. INTERNATIONALE REIS-EN KREDIETBRIEF (IRK) Gaat u met de auto naar het buitenland? De Internationale Reis-en Kredietbrief is dan een onmisbaar dokument. Deze geeft u namelijk recht op wegen-en sleephulp door de wegenwacht van onze "zusterclubs" repatrië ring van het voertuig naar Nederland, vervangend chauffeur wanneer u zelf niet meer in staat bent om verder te rijden e.d. Voor de carvan is er een spe ciaal aanhangsupplenient. Nieuw bij deze IRK is de vervang auto buiten land. U kunt zo uw vakantie toch voortzetten wanneer uw eigen auto uitvalt. Voorwaarde bij het aanschaffen van de Reis en Kredietbrief is dat u wel lid bent van de ANWB. Voor prijzen en verdere informatie kunt u terecht bij onze ANWB-informatrices. 22 VVV venray grote markt 23 postbus 330 5800 ah venray. holland, tel (0478) 510505 tax (0478) 512736

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7