c GEVESTIGD- MEIMAAND MUSICALMAAND OPTIEK VERHOEVER Varkenspest op bedrijf in Ysselsteyn Eisso Woltjer voorzitter stuurgroep Speelotheek wil meer ruimte in bieb Wachtlijst budgethulp wordt een nijpend probleem Tandarts Eric Lit is VERKOPEN? Inspraak/voorlichtingsbij een komst Structuurplan Kennedymars live bij Omroep Venray Winnaars Fit in de bieb Asteria gaat uitbreiden Patersstraat 16 Venray Hotel-Brasserie "DE ZWAAN" EL EN MAAS donderdag 29 ~ei 1997 - Paoma 5 Bij aankoop van een brilmontuur en glazen, een leuke musical-CD cadeau Tevens maakt u kans op twee kaartjes voor de musical Miss Saigon. 'Geldt niet voor reeds bestaande aktie's Grotestraat 48 5801 BH Venray fflvoer H [)cu 1 dc L ispe? U LN Eü Inbraak in kantoor de nacht van vrijdag op zater- was door vernieling van een toegang verkregen tot de kanto- van een onderneming op lizersveld. Wat er precies gestolen kon nog niet worden medege- eld. Uit een bouwkeet was een aagbare telefoon gestolen. 'oensdag is op een bedri jf aan 'eurneseweg, vlak op de grens de gemeente Deurne. var- pest geconstateerd. Het gaat een bedrijf met 1060 dieren, jen en mestvarkens. Alle die- moeten worden afgemaakt en jeruimd. Dat gebeurt waar- lijnli jk morgen. Het bedrijf was WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min, leeftijd 14 jaar Alcoholcontrole In de nacht van zondag op maan- g werden veertien bestuurders ande gehouden voor de blaastest. :en van de bestuurders verkeer- n onder invloed van alcohol. sinds maandag verdacht. Het geval in Ysselsteyn is het eerste geval van de ziekte op Venrays grondgebied sinds het uitbreken van de varkenspest in Venhorst op 4 februari. Met het geval van varkenspest in Ysselsteyn is ook het gebied waar binnen varkens, mest en sperma mogen worden vervoerd uitgebreid. Hel grootste deel van de gemeente Venray valt nu onder het verbod. De grens van het gebied loopt nu langs de A73 naar het zuiden tot aan Castenray. Heel de gemeente Venray. westelijk van de autosnel weg is nu verboden terrein voor var- kenslransport. Alleen Oostrum en Oirlo vallen er buiten. Deze week zijn in Venray ook de eerste jonge biggen ingeslapen, om zo overbevolkte stallen tegen te gaan. 'Nieuwe neus voor Hensenius' las ik onlangs in de krant. Prachtig dat hiervoor zoveel moeite voor gedaan wordt en afgezien van de kosten die dit mee brengt. In de Paterslaan staat een mooier beeld, waarvan de ene hand reeds lange tijd een gedeelte mist. Is dit niet te combine ren met dc reparatie van de neus van Hensenius? Vele mensen ergeren zich eraan dat dit H.Hartbeeld er zo bij staat. SJ. DE Zj. JAARGETIJ DEN '*Vwi ee*t auttftCeet üttenieun. "Cottage" grenen meubelen woondecoraties De enige echte Gottage dealer Kerkstraat 47, Tegelen, tel.: 077-3731573 A.s. zaterdag tweede Venray Forum Eisso Woltjer, lid van de Tweede Kamer, is de voorzitter van de nieuw te vormen stuurgroep van de Stichting Venray Initiatief. Woltjer gaat leiding geven aan de afgevaardigden van Venrayse belangengroeperingen die samen in de stuurgroep verantwoorde lijk zijn voor het in gang houden van de dialoog over, de marketing en de promotie van Venray. Woltjer. die volgend jaar na 20 jaar uil de Europese en landelijke politiek slapt (hij stelt zich niet meer herkiesbaar) heeft er zin in. "Na twintig jaar veel in het buitenland te hebben gezeten is net een interes sante uildagig om me bezig te gaan houden mei de samenwerking bin nen Venray". aldus Woltjer. Volgens Woltjer is het voorzitter schap goed te combineren met zijn laatste jaar Tweede Kamer. "Ik zit natuurlijk veel in het buitenland maar het voorzitterschap is leidende rol. Samen met de stuurgroep zullen wc enkele malen per jaar praten over de promotie van Venray. We kijken dan naar de gezamenlijke belangen. De aan te stellen coördi nator (de nieuwe VVV-dirccteur red.) zal meer uitvoerend bezig zijn" stelt Woltjer. Volgens Woltjer is het na 31 mei zaak dal die coördinator aangesteld gaat worden. Bij de VVV loopt inmiddels de solliciatieproccdurc. A.s. zaterdag tijdens het Venray Forum zal de stuurgroep worden voorgesteld. Die bestaat inmiddels al uit tien personen. "Dat zijn hoofd zakelijk mensen die het Venray Initiatief ook financieel dragen. We zijn echter ook op zoek naar mensen uit het verenigingsleven, de sport en de cultuur." benadrukt Gé Peterink. een van de initiatiefnemers van het Venray Forum. Volgens hem is het ook van belang dat juist deze orga nisaties binnen de stuurgroep verte genwoordigd zijn. Het Venray forum is zaterdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur in het gemeentehuis van Venray. Geïnteresseerden kunnen hieraan gratis deelnemen. Zi j kunnen zich tot vrijdag aanmelden bij de VVV op bij het gemeentehuis. Dit kan verder ook telefonisch (584535), via de fax (513132 of via e-mail: peterink@plex.nl. DESKUNDIG ADVIES SNEL RESULTAAT GEEN ADVERTENTIE- KOSTEN MODERNE LANDELIJKE UITWISSELING VIA COMPUTERNETWERK EN UITERAARD DE VOORDELIGSTE TARIEVEN j f faJctCünA Mensen die in financiële nood verkeren en een beroep willen doen op het budgetproject hebben en krijgen te maken met een (te) lange wachtlijst. Dat constateren de betrokken instellingen in het jaarverslag van het budgetpro- ject. Een wachtlijst van 10 tol 15 per sonen zou acceptabel zijn. Personen zouden dan bij voldoende personele capaciteit binnen 6 tol 8 weken aan de beurt komen. De wachtlijst was begin 1996 al groter. 29 personen. In de loop van het afgelopen jaar is die li jst alleen maar groter geworden tot uiteinde lijk 49 personen. Wel is de wachttijd minder gewor den. Begin 1996 bedroeg die nog 12 maanden, nu ligt die op 7 maanden. ONVERANTWOORD De samenstellers van het jaarver slag spreken van een onverantwoor de situatie. "Het aantal mensen dat Vanavond, donderdag 29 mei, houdt de gemeente Venray een inspraak- en voorlichtingsbijeenkomst over het "voorontwerp struc tuurplan" van Venray. In dit structuurplan worden de toekomstige ontwikkelingsmogelijkheden binnen Venray vastgelegd. Daarbij wordt onderscheid gemaakt in Venray- centrum. de kerkdorpen en het buitengebied. De inspraak/informatiebijeenkomst bestaat uit een toelichting en de mogelijkheid voor mensen om daarop te reageren. De bijeenkomst is in de burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. Het einde is V^gepland om 22.00 uur. Zaterdagavond 31 mei 21.00 uur, dan is het zover. De start van de 14e Kennedymars van Venray. Honderden deelnemers moeten het zien klaar te krijgen een afstand te lopen van 80 kilometer binnen een tijd van 20 uur. Voor dc een is het wellicht een makkie, de ander gaat bij wijze van spreken de hel tegemoet. Omroep Venray brengt vanaf 20.00 uur de Kennedymars bij u thuis op de radio. Ook 's nachts! Diverse verslaggevers zijn tijdens de mars in touw om u op de hoogte te houden van de deelnemers: waar ze lopoen. hoe ze zich voelen, de bla ren. dc winnaars, de verliezers enz. enz... en de brandende vraag: Wordt volgend jaar de 15e Kennedymars georganiseerd?? Dat is voornamelijk afhankelijk van het aantal deelnemers dat dit jaar de uitdaging aangaat: minimaal 500. Inschrijven kan zaterdag nog tussen 14.00 en 16.00 uur en van 18.00 tot 21.00 uur. De Kennedymars lopen is hart stikke spannend! De Kennedymars volgen via Omroep Venray zeer ont spannend! Met een druk bezochte laatste avond werd de meimaand jonge- renmaand afgesloten. Er waren veel jongeren aanwezig om zich te laten knippen of mooi te laten maken door de schoonheidsspe cialiste of om zich in het zweet te werken op fitness toestellen van de sportschool. De afgelopen maand kon je je ver bazen in de bieb. Er waren allerlei aktiviteiten georganiseerd, ongeveer 200 jongeren hebben van één of meerdere aktiviteiten gebruik gemaakt. De jongerenhoek. nu hele maal klaar en ingericht door en voor jongeren met een prachtige gralïtty ingang, wordt al veelvuldig bezocht. We willen iedereen bedunken die aan het welslagen van deze maand hebben meegewerkt. Winnaars Fit in de Bieb wed strijd In de bieb stond op 9 en 23 mei een roeiapparaal waarop onder lei ding van Peter Stiphout 750 meter geroeid kon worden. De snelste tij den werden neergezet door: Jongens: Marius Nabuurv 12 jaar. 3.59.3; Jaoufik Hlimi. 15 jaar. 2.51.8. Meisjes: Sarah Jeuken. 14 jaar. 3.16.7. Volwassenen: Joep v.d. Hoek. 3.11.3. Kinderen: Zaineb Nejmi. 9 jaar. 3.59.3. De winnaars kunnen hun prijs, bestaande uit een biebtas met hand doek en een fitnesswaardebon t.w.v. ƒ30.00 ophalen aan de bali van de bibliotheek. Hotel Asteria in Venray gaat uitbreiden. Het hotel aan de Muashescweg start in het najaar met de bouw van een drie verdiepingen tellend gebouw waarin 27 nieuwe hotelka mers worden gerealiseerd. Bovenop deze nieuwbouw komt nog een dienstwoning. B W van Venray zijn dinsdag akkoord gegaan met de uitbreidingsplannen. BINNENKORT OP KAMERS? TE KOOP: een goed gasfornuis met oven en een kleine koelkast, samen voor ƒ300,- 0478-587497 na 18.00 uur afhaakt (niet meer reageert op oproepen als men aan de beurt is) geeft een duidelijke indicatie dat men pas hulp in roep "als het al flink brandt". Het gevolg is dal mensen zich in een later stadium (als er al sprake is van "een uitslaande brand"), opnieuw aanmelden en opnieuw op de wachtlijst komen. Bij dergelijke noodsituaties zijn noodmaatregelen te treffen maar ook daar zijn grenzen aan. Uitbreiding van liet aantal uren voor zaken als schuldsanering en -bemid deling is dan onontkoombaar HERZIENING Verder wordt in het jaarverslag gepleit vooreen herziening van de faillissementswet. Deze maakt hel mogelijk dat schuldeisers beslag kunnen leggen op uitkeringen bij sociale zaken. Na een daling van het aantal beslagleggingen /iet hel er nu naar uil dat dat in 1997 van 125 naar 150 zal stijgen Opvallend daarbij is dat er vaak sprake is van meerdere schulden per cliënt. Beslaglegging op minimum uitkeringen /al onder dc huidige wetgeving alleen maar leiden tot grotere problemen in de schuldhulpverlening. Zaken gaan meer tijd en arbeid vergen. Cliënten worden daardoor steeds vaker door verwezen naar bewindvoerders Volgens het jaarverslag is het zaak met bewindvoerders duidelijke werkafspraken hierover te maken. SCHULDEN Dc schulden waarvoor sanering is aangevraagd in 1996 bestaan voor het grootste gedeelte uit schulden, voortvloeiend uit persoonlijke lenin gen of doorlopende kredieten I 7.4^ Ook hel roodstaan hij de bank (I4.59r) is een van de veel voorkomende vormen van schuld problemen. Andere veelvoorkomen de schuldvormen zijn huurschulden, belastingschulden, schulden aan postorderbedrijven en energieschul den. De hoogte van de schulden varië ren van 0 tot boven de 100.000 gul den. Dc grootste groep van mensen met een schuld heeft een netto maandinkomen tussen ƒ1280. en ƒ1827.-. De grootste groep mensen met een schuld, die hij het budget project hebben aangeklopt, is tussen de 31 en 40 jaar oud. Het meeren- deel van de mensen die een beroep deden op het budgetproject is athan kelijk van een uitkering. Opvallend is dat dc meeste men sen door tie gemeentelijke sociale dienst worden doorverwezen naar het budget project. Dit in schril con trast met dc banken en andere finan ciële instellingen die in 19% slechts I persoon hebben aangemeld bij hel budgetprojccl. En dal terwijl de meeste cliënten juist hij deze instel lingen een schuld hebben De grootste reden waardoor de schuld is ontstaan, is hel gevolg van overbesteding (54.6G i. Een toenc mende schuldoor/aak de afgelopen drie jaren is hel feit dat een cliënt arbeidsongeschikt is geraakt en daardoor minder inkomen heeft gekregen. Behandeling op afspraak (ook 's avonds mogelijk) behandeling uitsluitend particuliere patiënten Bestuur schrijft brief aan gemeente f stichting Speelotheek wil ju uitbreiden, liefst binnen de ren van het huidige gebouw, ar ook de mediatheek, die het rgrote deel van de voormalige ro aan de Merseloseweg huurt, om uitbreiding verlegen. Het luur van de Speelotheek denkt rond van toezeggingen uit het eden kans te maken op meer nte. ide brief wijst het bestuur op het aandc huurcontract. Volgens tract heeft de Speelotheek recht ruimten in het gebouw. De Igoediiitleen heeft er echter ir... in gebruik. Dal is historisch gegroeid, maar is niet terecht, bestuur vraagt het college om eldering over die situatie en wil het gemeentebestuur kijkt naar Je re uitbreidingsmogelijkheden ten liet gebouw. let lokaal in kwestie bevindt net als de Speelotheek. in de ouw op de zuid-oostelijke punt hel gebouw. Bij de verhuizing de twee instellingen in 19.. :gdc mediatheek de grote ruimte de Speelotheek de zuid-oostelij- uitbouw. de voormalige Torro- lerij. Dat wil zeggen, de helft un. want de rest mocht de lelotheek niet gebruiken, emand weet nu meer waarom". iSpeelotheekvoorzitter A. Smits, voor kort werd aangenomen dat indeling ook in het huurcontract opgenomen. Daarover melden lapieren echter niets en dut was r hel bestuur reden om ophelde- te vragen bij de gemeente, irecte aanleiding voor het schrij- is het steeds nijpender worden ntegebrek bij de Speelotheek. De elgoeduitleen heeft ongeveer 'honderd leden, die allemaal iruik maken van de 40 m2 grote eenruimte. In combinatie met de lerkte openingsuren betekent dat k manoeuvreren, zeker als het k is. "Er zijn nu al ouders die abonnement niet hebben ver- gd omdat ze zich in de kleine ruimte niet op hun gemak voelen". Het bestuur denkt bovendien dat veel meer kinderen zouden kunnen profiteren van de voorziening, maar is bang om veel reclame te maken. SAMEN Directrice Coopmans van de openbare mediatheek wil inhoude lijk op de brief van de Speelotheek niet reageren omdat ze die nog niet heeft ontvangen. De huidige con structie bevalt ook de mediatheek best. "Ik denk dat destijds een goede keuze is gemaakt door dc twee instellingen in één pand te huisves ten". Aan de andere kant zou een eventuele verhuizing van de Speelotheek het ruimteprobleem bij de mediatheek oplossen. "Qua inde ling en organisatie wel. Het zou mogelijk een oplossing kunnen bie den voor logistieke knelpunten bij de balie. Maar het zou een verlies zijn voor de klanten van beide instellingen". De Speelotheek vindt de combi natie met de mediatheek eveneens prettig. "Hel is onze grootste wens om in het gebouw te blijven. Er is parkeerruimte, het ligt centraal en is goed toegankelijk. Het mooiste zou zijn als wc dc beschikking zouden krijgen over het hele bijgebouwtje". NIETS TE BIEDEN Woordvoerder Vossen van de afdeling Welzijn van de gemeente weet van de ruimteproblemen bij dc twee instellingen. Die zijn niet nieuw. De brief heeft Vossen ook nog niet gezien. Het laatste contact Veel speelgoed, weinig ruimte, dol is de situatie op de schappen van de Speelotheek in Venray met mediatheek en Speelotheek over de ruimteproblemen dateert van ongeveer een jaar geleden. "We hebben destijds dc Speelotheek geadviseerd uil tc kijken naar ver vangende ruimte elders. In dit gebouw hebben we beide instellin gen niets meer tc bieden dan wat ze nu hebben". Volgens Vossen is de speelgocduitleen in beeld voor andere huisvesting als het Integraal huisvestingsplan (IHP) voor het onderwijs klaar is. Dan komen er schoolgebouwen en lokalen vrij. Het IHP moet volgens planning dit najaar klaar zijn. Grote Markt 2a-4; 5801 BL Venray f Tel. 0478-513400 - fax 0478-513533 Bart Bakens Na een paar jaar "zwemmen in het buitenland" ga ik op de Grote Markt aan wal. J Met ingang van 2 juni neem ik I Hotel Brasserie De Zwaan over. Ik nodig u daarom op 2 juni uit om met mij hierop tussen 19.00 en 21.00 uur een "borrel" te komen drinken.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5