AVO-collecte Gehandicapten Rabo JongerenRekero Sirokconcert uziekschool Algemene hulpdienst vraagt rijwillig(st)ers v3 Arbeids mgeschikten platform My Sister Susan na Kennedymars in de Bonte Koe OJC Dingus Welke hypotheekadviseur biedt u extra speelruimte voor zijn hier-wordt-ik-groot-huis? Avondvier- daagsevan 5 t/m 8 juni Dirigent Th. Jacobs verlaat 'Crescendo' 'A73: de weg terug' in Limburgs Museum fer je cadeau! F EN MAAS in leerlingen en docenten van j/ieksehool Venray zal op zon- juni aanstaande om 11.30 uur aula van de muziekschool een ^concert gegeven worden. Op gro rogramma staan werken voor ab« cello, hloklluit. zang. hobo en °n<! cimbel van onder andere G. cleman. G. Sammartini. J.S. en A. Corel I i Aanvang 11.30 Ie toegang is gratis, je kerk van Onze Lieve Vrouw lorle te Blitterswijek zal. even- op I juni maar dan om 20.00 bovengenoemd barokeoncert mals gegeven worden. De toe- is gratis. Algemene Hulpdienst Venray »n plaatselijke organisatie van /illigers die in de buurt en wijk •loos hulp biedt daar waar deze ■end nodig is en op dat moment joor familie en/oi' buren gebo- :un worden. Hulpdienst heeft vooral icfte aan vrijwillig(st)ers die - id zij de volgende taken te ver- en: legeleiding van vooral ouderen dusoAezoek aan dokter en/of specia- fritw l:2j aandelen met mensen die slecht een zijn of in een rolstoel zitten: geito fen toe inspringen om mensen et'h Ischap te houden. left u af en toe een paar uurtjes hikbaar? Die paar'uren kunnen betekenen voor anderen. Laat van u horen! 8rw|jdere informatie kunt u telefo- h verkrijgen bij het Meldpunt ray. telefoon: 0478-584444 en op werkdagen tussen 9.(H) en uur). Arbeidsongeschikten form Limburg houdt elke week ■schillende plaatsen in de regio •kuur voor mensen in de ziekte mensen met een (gedeeltelijke) O-uitkering cq. invaliditeitspen- n. Men kan o.a. terecht met vra- over de verschillende uitkerin- en de samenloop daarvan, de SUtactcn met de bedrijfsvereniging. ^Rfbeoordeling. hulp bij het in gaan etc. jMVenlo iedere maandagmiddag 14.00 tot 16.00 uur in het ujiiuw van de Volksuniversiteit, "therweg 8. tel. (tijdens spreek- 077-3515281. alleen tijdens spreekuur. i Venray wordt momenteel geen ickuur gehouden. Zodra er in ray een locatie is gevonden stel- wij u op de hoogte, r zijn geen kosten aan verbon- .maar neemt u wel uw bcschei- mec. AVO helpt mensen met een han dicap Onder dit motto organiseert de vereniging AVO Integratie Gehandicapten de nationale collecte van 2 t/m 7 juni 1997. AVO is een landelijke organisatie en streelt naar gelijke behandeling en gelijke kan sen voor gehandicapten. DEZELFDE RECHTEN Gehandicapte mensen hebben weliswaar dezelfde rechten als niet- gehandicapten. maar ze ondervin den op veel fronten onbegrip en worden achtergesteld. Ook wordt er te weinig rekening gehouden met deze anderhalf miljoen landgenoten. We bouwen een infrastructuur van winkelcentra, banken, zwembaden, wegen, restaurants, cafés etc.. waar een niet-gehandicaptc zich in thuis voelt, maar waar gehandicapten zich voor talloze drempels geplaatst zien. Gelukkig bestaan er instanties zoals AVO die meer begrip tonen. Niet om deze mensen te betuttelen, maar om gehandicapten dezelfde maat schappelijke kansen te geven als waar ieder ander recht op heeft. ANTON GEES1NK MAAKT ZICH STERK VOOR AVO Het werk van AVO Integratie Gehandicapten is een goede zaak. waar Anton Gcesink graag zijn naam aan verbindt: 'Ik heb gemerkt dal AVO hart voor de zaak heeft, dat AVO met grote betrokkenheid zijn werk doet. Dat spreekt me aan. Daar ga ik graag achter staan'. Ook is Anton Gcesink. net als AVO van mening dat gehandicapte mensen erbij horen. Dat ze onze aandacht verdienen. Door waardering en steun, doordat we onze tijd ter beschikking stellen en door giften. Die hulp. die steun is haid nodig. Sterker nog: mensen met een handi cap hebben er recht op. PROJECTEN Naast de individuele financiële hulpverlening biedt AVO gehandi capte mensen de mogelijkheid hun vakantie door te brengen in aange paste stacaravans en bungalows. Het project AVO-Stoel maakt het voor veel mensen die slecht ter been zijn mogelijk dierentuinen, themapar ken. natuurterreinen van Staatsbosbeheer en winkelcentra te bezoeken. Deze blauwe duwrolstoel wordt gratis ter beschikking gesteld en staat inmiddels op ruim 60 loca ties in Nederland. AVO-COLLECTE Om ervoor te zorgen dal gehandi capten dezelfde kansen krijgen als nict-gehandicapten. is veel geld nodig. Dat is dan ook de reden dal AVO collecteert. Menig gehandi capte heeft een llkse materiële ach terstand. En daarbij gaat het dan niet om luxe zaken, maar om gewone voorzieningen die niet gemist kun nen worden in bepaalde persoonlij ke situaties. Van 2 t/m 7 juni kan de collectant bij u aan de deur komen. Laat hem/haar niet voor niets aanbellen! Zondag I juni om 20.00 uur zal de band My Sister Susan, bestaande uit Michel Geelen (zang en gitaar). Debbie Muysers (bas) en Rogier van Lieshout (drums en zang) hun muziek ten gehore brengen in café de Bonte Koe. De bandleden, afkomstig uil Eindhoven en Venray speelden eerder in bands als Kachuk Whop en Samson's Barber. Hun muziekstijl valt het beste te omschrijven als Engelstalige ram melende punkpop. Hel repertoire bestaat voor hel grootste deel uit eigen nummers, alleen van de hand van Michel, aangevuld met enkele door de mangel gehaalde covers van o.a. Abba. De band bracht lot op heden enkele no-fi demo's uit. Het recente optreden bi j het Podium was een groot succes. Dus kom vooral kijken naar dit fenomeen. Entree is vrij. My Sister Susan, zondag I juni aanvang 20.00 uur. De Kennedymars zal overigens zaterdagavond en zondag bij de Bonte Koe voorbij gaan. U kunt dit evenement vanaf ons vernieuwde terras live meemaken! Dance-party in Dingus Zaterdag 31 mei is het zover! Eindelijk weer een heftige swing avond in Venray. Op deze avond vindt namelijk voo rhet eerste door een nieuwe groep georganiseerd, een dance-party plaats. Deze avond zal gevuld worden door allerlei swingende muziek, variërend van swingbcct lot gabber en van mellow tot acid-trance. Het café van Dingus wordt in de gepaste stijl aangekleed en de bezoekers bepalen natuurlijk de sfeer. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd en echte partygangers zijn natuurlijk van harte welkom. Voor een bedrag van twee gulden vijftig kun je vanaf 20.00 uur zes uur lang uitje dak gaan. Een frisjc kost ƒ1,75 en een pilsje maar ƒ2,-; dus voor het geld hoefje het niet te laten. En om voor eens en altijd een vooroordeel uit de weg te ruimen: harddrugs en agressie worden absoluut niet geto lereerd in Dingus. Iedereen is welkom, maar om alcohol te mogen nuttigen moet je wel minimaal 16 jaar zijn. Oliespoor op weg Woensdagmiddag moest de brandweer in aktie komen voor het verwijderen van een oliespoor op de Castenrayseweg onder Oirlo. Dat spoor leverde gevaar op voor het verkeer. Het lukte de politie niet om de veroorzaker te achterhalen. Eindelijk heeft u het ideale huis voor uw gezin gevonden. Een fijne plek voor de kleintjes om op te groeien. Met een kinderkamer, een rommel zolder en een tuin. Maar over een paar jaar wil len ze een grotere kamer, een brommer, en later ook nog studeren. Kan dat financieel dan ook? Met zo'n vraag is het handig een afspraak te maken met de hypotheekadviseur van de Rabobank. Samen bespreekt u al uw mogelijk heden die het beste bij uw wensen passen. Van hypotheek tot verzekering. Voor nu en voor later, omdat u, als uw kleintjes eenmaal op eigen benen staan, zelf ook wel wat speelruimte wilt. Meer weten? Kom even langs of maak telefo nisch een afspraak met een van onze hypotheekadviseurs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 216 Zevenrode tel. (0478) 530 340 Velgende week donderdag begint de jaarlijkse Avondvierdaagse Bent U van plan om mee te doen. dan is het volgende voor U van belang: De afstanden zijn 3-5-10-15 km per dag op 5.6.7 en 8 juni. Op zon dag 8 juni kan men ook inschrijven voor een 30 kfn route. Het inschrijfgeld is 7.50 p.p. voor vier dagen. Wil men één dag wandelen, dan betaalt men 3.50 p.p. of 4.- p.p. voor de 30 km. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie. Alle deelnemers ontvangen een herinne- rïngsmedaille. InschrijventVoorinschrijven is op dinsdag 3 juni en woensdag 4 juni van 19.00 tot 20.00 uur in schouw burg "De Beejekurf in Venray. Ook kan men zich op de wandeldagen vóór de start in laten schrijven. Iedereen kan deelnemen, jong en oud. groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het SCHOUWBURG PLEIN. Starttijden:Op donderdag 5, vrij dag 6 en zaterdag 7 juni: 15 km 17.30 uur; 10 km 17.35 uur; 5 km 17.45; 3 km 17.55 uur. En op zon dag 8 juni als volgt: 30 km 08.00- 10.30 uur: 15 km 14.00 uur: 10 lm 14.30 uur; 5 km 15.00 uur: 3 km 15.15 uur. Defilé:Op zondag 8 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omge ving. Voor meer informatie kunt terecht bij: Mevr.G.v.Ham-Frederix Kerkpad I Venray tel.(0478)583765 Mevr.P.Munsters Pr. Hendrikstraat 21 Venray tel.(0478)580648 Tot ziens op deze 39 ste avond vierdaagse. Sportschoenen kapotgestoken Een 40-jarige inwoner van Merselo deed aangifte van het ver nielen van sportschoenen van het merk Nike van haar 14-jarige zoon op een school voor voortgezet onderwijs. De dader kon worden achterhaald. Dat bleek een even oude medescholier te zijn. Later bekende de jongen ook nog van een 13-jarige medescholier zijn sport schoenen te hebben lek gestoken. Met de ouders is een regeling getroffen voor de schade. Het is niet bekend of de dader naar het Haltbureau zal worden doorverwe- Ft,g:ng diefstal auto Een 26-jarige inwoner ontdekte bij terugkeer bij zijn langs het zie kenhuis gepa. keerde personenauto dat he' portier was geforceerd en dat getracht was de auto te starten. De poging vond plaats donderdag tussen 16.30 en 22.30 uur. Vernieling zitbanken Namens het schoolbestuur van de St. Petrusbandenschool aan de Dr. Poelsstraat werd aangifte gedaan van vernieling van drie zitbanken bij die school. De schade bedraagt ƒ300,- Na een lange periode van uitste kende samenwerking heeft dhr. Th. Jacobs onlangs besloten 'Crescendo' te verlaten. In de beginperiode van het bestaan van Venray's ouderen- koor had dhr. Jacobs reeds zes jaren de leiding over het koor. Na enkele jaren vervangen te zijn door dhr. Baltussen. heeft Jacobs de dirigeer stok 12,5 jaar geleden weer overge nomen en wist 'Crescendo' uit te bouwen tot een goed ouderenkoor met meer dan 50 leden. Aan veel activiteiten werd deelgenomen, zowel in Venray als ver daarbuiten. Maar helaas komt aan deze samen werking binnenkort een einde. 'Crescendo' is daarom op zoek naar een opvolger, een dame of heer: leeftijd niet een vereiste. Er wordt eenmaal per week gerepeteerd. Bovendien verzorgt het koor de rouw- en trouwdiensten in de Paterskerk. In oktober van dit jaar zal 'Crescendo' deelnemen aan de provinciale zangersdag te Schinveld. Mensen, jong of oud. die interesse hebben om aan dit gemoe delijk ouderenkoor de leiding te geven, kunnen dit schriftelijk ken baar maken bij de secretaris: dhr. H. Beerkens. Noordsingel I I. 5801 GJ Venray. Men kan eventueel ook tele fonisch inlichtingen verkrijgen bij de penningmeester, tel. 511512. de voorzitter, tel. 580378 of de secreta ris. lel. 583428. Uw reacties worden gaarne per omgaande ingewacht. Van 17 mei tot en met 17 augustus is in het Limburgs Museum in Vcnlo de archeologische expositie A73: de weg terug te zien. In het kader van deze tentoonstelling wordt zaterdag 31 mei een interessante studiemid dag georganiseerd onder de prikke lende titel Limburg op de schop? De bijeenkomst richt zich vooral op amateurarcheologen. Hel doel van de middag is om een discussie op gang te brengen over hun inbreng bij grootschalige archeologische projecten in Limburg. En die staan er op stapel, want binnen afzienbare tijd start de aanleg van de A73-z.uid en de uitvoering van grote grind- en zandwinningsprojecten in het Maasdal. Hel programma start om 14.00 uur en voorziet ondermeer in bondige lezingen van drs. H. Stoepker. dr. E. Rensink. drs. L. Verhart en een aantal amateurar cheologen. De middag wordt beslo ten met een forumdiscussie onder leiding van drs. W. Hupperetz. Deelname aan de studiedag kost ƒ4.50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de museumbalie. In verband met de geringe capaci teit is reservering vereist. Dit kan schriftelijk en telefonisch. Het post adres van het Limburgs Museum is Julianastraat 3. 5911 AX Vcnlo. Hel Limburgs Museum is telefonisch bereikbaar onder nummer 077- 3522112. Het deelnamebewijs aan de studiemiddag geeft recht op gra tis toegang lot de tentoonstelling A73: de weg terug. Het Limburgs Museum is geves tigd aan de Goll/.iusstraat 21 te Vcnlo. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 12 tol en met 25 mei kwamen bij de politie de volgende aangiften binnen: VERLOREN diverse bankpasjes van Rabobank. ABN-Amro. Euro-chequepas: pas separtouts. -2 ivoor in kleur en 2 zwarte: schilderijlijst, betreft 2 blauw en 2 bruine lijsten: schake larmband. aan de sluiting hangt een klein open roosje: leesbril aan rood koordje; jongensbril. montuur diver se kleurtjes: zwart etui. opschrift Rank Xerox met daarin een reken machientje: fietstas met daarin een reparatieselje. grijze regenjas en witte pet: gehoorapparaat, eige naar kreeg aanval van suikerziek te in zijn tuin, later was het appa raat weg, waarde ƒ1235,-: blauw/grijze herenportemonnee met daarin 300.- en een bankpas: porte feuille met daarin bankpas, 75.-. fotocopicën e.a.: klapbeursje met daarin 12 briefjes van 100 gulden: herenportemonnee met daarin bank pas en enig geld: portemonnee met opschrift 'De Terp', met daarin diverse pasjes; portemonnee open- vouwmodel met daarin bromliets- certificaat. huissleutel en enig geld: blauwe halsketting met stenen kra len met zilveren ringetjes: handtas met daarin: sieraden (oorringen en gouden ketting) en schakelarmband, waarde 1000.-: diverse identiteits bewijzen: kaler Cyprus, heeft knik in de staart: verzekeringsplaatje van bromfiets TQF3I5: kentekenbewijs YT-75-TX: paspoorten t.n.v. Voermans en Verkeyen: sierring oor bellen. grote blauwe platte parel: motorslot: telefoonkaart en zieken- fondskaart: zonnebril met blauwe glazen. GEVONDEN Double armband. 1.5 cm breed: 2 fretten: hanger met gouden tientje ui 1912: Golden Retreiever. goed verzorgd: roze/blauw kinderjasje maat 86: goed verzorgde huiskat; kentekenbewijs NY-08-TD: medi cijnen: Wyeth Isordol. 5 kleine pil letjes in wit etui: portefeuille met opdruk Autocentrum Everlo: twee huissleutels met label Scorpio: snor fiets: grijze dames spartamet zonder verzekeringsplaatje: geel/blauw/rode sloffen vlieger met gele staart: wieldop van Opel: de volgende fietsen: damesfiets, groen overgespoten: herenfiets, herenfiets Switchback zwart/paars met 18 ver snellingen: Batavus kinderfiets, hoog stuur met terugtraprem: Batavus Flying Dutchman dames fiets met terugtraprem: herenfiets Hanseatic Luxux klasse: geel/oranje damesfiets Bongers Intercycle Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de I.eunsewcg Jas gestolen Een 42-jarige inwoner van Leunen deed aangifte dat zondag avond in het gemeenschapshuis uit de garderobe zijn jas ter waarde van ƒ299,- was gestolen. Bril gestolen Maandagavond werd van een 50- jarige inwoner zijn bril ter waarde van ƒ1200,- gestolen. De diefstal vond plaats op het sportcomplex aan de Oostsingel. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard donderdag 29 mei 1997 - Pagina 3 /lyetuia ZONDAGSDIENST HUISARTSEN WeckeiKldicnsl voor de paliënien van M. van Tiel. R.E. Gaheler. Th. Lank veld. H. Schraven. J. Wiitgen en B. van Casteien-vun Gilv 11. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 5X1465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Kei/er. A. Grenen. F. Schmeet/. J de Vocht. M v.d. Acker. P. Menkes en (i. v.d. Weyer; J. de VOCHT llenseniusstraat 13a. lel. 5X1X7X vrijdag IX.(X) tot zondag 24.00 uur. V«H)i vpttedeisende gevallen kunt ti op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van |0 ()0 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 lot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 lot maandag 0X.00 R. KEIJZER Van Beurden weg 10. Yvselstevn tel. 047X-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST V ENRAYSE A P(Tl I EKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5. tel. 5X4X77 van vrijdagavond IX.(KI uur tol volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 un IX.OOuur zondag van 10.00 tot I 1.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: I'. WASSER, tel. 5X4504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 5X1336 of 5X6457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V Courts. R. Eclderink en G. Gelling G. GELLING en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 5X26W WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Venna/eren M. VERMAZEREN. tel. 047X-532273 vanaf vrijdag 12 uur tol maandag X uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr V d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag X uur tol vrijdag 12 uur waargeno men d<K»r: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 5X2411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. lel INFORMATIECENTRUM GEES- TEEIJKE G EZON DHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.tHM7.30 uur Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op woensdag was door forcering toe gang verkregen tot een aan het Molenpad geparkeerde personen auto van een inwoner. Kennelijk was de dader gestoord want er werd niets uit de auto ontvreemd. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redakhe Bert Albers Christ van den Munckhof FYits H ovens Bezorging Donderdagrruddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Tblefomsch, uitsluitend tot vrijdag 17 00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10 00 uur Aanleveren kopij Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur Yakbak 6 vreemde geluiden Rab°°u";; Baseball cap. VN I E U ld 1 Neem een ouder mee 4 f 25,- om op je rekening te zetten bobank. Open een Rabo als over kop met 1 ouder naar niks). En je cadeau? Krijg je meteen m Rabobank Zevenrode Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 myerzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen I

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3