PRINT 3 MAANDEN GRATIS SURFEN Van de 'Gebrande pas' en andere paes PRINT HSVHet Alvertje HBS Diana Motorcrossers Regio Venray Bridgeclub Venray Ruitersport St. Jan Merselo Seniorservice Venray Katholiek Vrouwen Gilde Muziek instrumenten bij de Wereldwinkel Jeugdnatuur wacht Lourdescomité afd. Venray KBO PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS ANBO OVB Oostrum nn wz voor al uw kopieer- en drukwerk Kleurkopieën op A4 en A3 Kopieën op A4 A3 en A2 en vooral Patersstraat 26b tel. 513102 fax 514184 Rincón Espanol PEEL EN MAAS donderdag 29 mei 1997 - Pagii» Uitslagen: Gcnieentekoning 1997: I I. v.d. Hogen hol'. 2. Ger v. Ooyen. 3. Harry Thee uwen. Clubhuisbeker: Senioren: I. Henk Hendriks. 2. Huuh Reijders. 3. Toon Sanders. Junioren: I. Dennis Gerritsen. Vierde wedstrijd lentekoning: I Toon Sanders. 2. Ton Deenen. 3. Toon v. Oyen. Programma: Zaterdag 31 mei Wedstrijd te Well. Opgeven tot donderdag 20.00 uur bij Pieter. Jeugd: Zaterdag 31 mei eerste Lentekoning voor de jeugd. Bijeenkomst aan de vijver 't Wansstims Ven om 13.00 uur: er wordt gevist van 14.00-16.00 uur. De tweede wedstrijd is op zaterdag 7 juni. Senioren: Zondag I juni: Vijfde lentekoning te Wanssum. Dinsdag 3 juni: Vijverkoning 2. Jeugdselectie N.K. Zoetwaterhengelen OP 18 en 25 mei zijn weer de .selectiewedstrijden vervist voor deelname aan hel Nederlands Kampioenschap Zoetwaterhengelen voor de jeugd. De jeugd is verdeeld in twee categoriën. nl. de A-cat.: 14- 17 jaar en de B-cat.: 10-13 jaar. Dé eerste vijl' geplaatsten in beide cate goriën mogen deelnemen aan de N.K. In de B-cat. zijn dit: Rik Schwacholer uit Horst. Wesley Welvaart uit Horst. Jeroen Martens uit Horst en Bart Gerdes uit Afferden. In de A-cat. zijn dit: William Rutten uit Well. Daan Schwacholer uil Horst. Rik Marcellis uit Horst. Rene Hermans uit Grubbenvorst en Sraar van Rens uit Grubbenvorst. Vergunningen zijn verkrijgbaar bij Van Grootel Dierengilde. Stationsweg 21 Venray: bij Harry Theeuwen. de Houskuilstraat 38. Wanssum en Dierenspeciaalzaak Liagro. Meerloseweg 3. Wanssum. Verdere inlichtingen kunt u ver krijgen bij de secretaris H. Lenssen. lel. 0478-587606. Een klein overzicht van de behaalde successen. Bij de aspiranten behaal de R. Philipsen hel kampioenschap. W. v. Ooi behelede tweemaal de tweede plaats, eenmaal bij de dames Olympisch en eenmaal bij de junio ren Olympisch. Bij de kringkam pioenschappen wist mw. A. Barents de tweede plaats te behalen. M. Barents moest genoegen nemen met de derde plaats. P. v. Ooi. H. Willems en M Thijssen moesten met minder genoegen nemen. Een kleine tegenvaller! W. v. Ooi werd hier eerste en kring kampioene. Mw. A. Thijssen mocht plaatsnemen op de derde trede. Beide dames plaatsten zich hierdoor voor hel NK. Donderdagavond onderlinge Diana- de Schutroe Horst, aanvang 19.30 uur. Zaterdag en zondag kringkampioen- schappen teams te Heerlen, aanvang 11.00 uur. Door de vele regenval van de afgelopen week stond er zoveel water op de baan zodat er besloten werd om de jeugdwedstrijd van zaterdag die verreden zou worden te Nuland geen doorgang te laten vin den. Zondags lag de baan van Nuland er prima bij en was het bij de inters 250/500 cc Maarten van de Aa die beslag wist te leggen op een prachtige veertiende stek. Bij de 250/500 senioren wist Huber Simons na twee manches de 17e stek in het algemeen klassement op zijn naam te schrijven. In de klasse 500 promotie stelde Dirk Arts na een verbeten strijd de tiende plaats op in het dagklassement, terwijl er voor Henk Hagens een 24e plaats was weggelegd. Bij de 250 promotie kwam de 16e plaats in handen van Thijs Arts en eindigde Dave Jacobs in de eerste manche als 26e en moest in de twee de manche de strijd staken. Bij de 500 junioren wist Ronald Driessen na een felle strijd de 2 Ie plaats op te eisen en was de 34e plaats wegge legd voor Willy Mansveldcrs. Bij de 250 junioren B wist Michels Camps na twee manches een 24e plaats op zijn naam te schrijven. Bij de wedstrijd van zondag in Veendam stelde Peter Versteegen een 21e plaats veilig. Bij de blasters ging Joe Maessen wederom met de grootste beker huiswaarts. In de klasse 125 junioren reed Edwin Logtcns een sterke manche en eiste de twaalfde plaats op in de daguit slag. Komende zaterdag is de jeugd te gast in Sehaijk. waar zondag op het circuit de Kuil de Ek zijspannen verreden worden Zoals wel vaker gebeurt wanneer de spanning van de competitie eraf is. zo gebeurde het ook afgelopen donderdag. Enige onduidelijkheid over het aantal paren per lijn. meer dere paren die verkeerd gingen zit ten in de tweede ronde omdat ze hun loopbrielje niet goed gestoken had den. handen met 12 of 14 kaarten en nog wat meer van dit soort onge- makjes. Met de nodige omprovisatie en soepelheid werd een en ander weer opgelost. Gelukkig zijn de avonden voor de zomertrofee wat minder belangrijk. Geen promotie of degradatie Vanavond spelen de paren die in alle drie de lijnen hoog gescoord hadden in een lijn en de wat minder bedeelden in een lagere groep. Zo werken we de komende weken volgens een laddersysteem. Omdat het prettig is ook hierbij van tevoren een meer dan globale inde ling te maken blijft het belangrijk dat u zich tijdig afmeld wanneer u een avond verhinderd bent Nu al willen wij uw aandacht ves tigen op de aspergedrive op donder dag 12 juni aanslaande. De laatste avond die niet meetelt voor de zomerbeker maar wel voor de indi viduele vrije-avond-kampioen. De uitslagen vande afgelopen week: Geel: I. hr. Meyer-Schulz: 2. ds. Borssen-Voss: 3. hr. Bender-v Gaal. Rood: I ds. Delsing- Voll.eberg: 2. her Janssen- Goumans: 3. ds. Gorree-Slappers. Groen: I. ep. Willemsen; 2. mw. Verheijen-hr. Peetjens: 3. ep. v. Toor. Programma: Vanavond tweede avond zomertroffee. Donderdag 5 juni derde avond. Op zaterdag 11 mei werd er op het grote evenemententerrein in Sevenum/Kronenberg (door afd. Meyel) een concours hippique ver reden. Enkele combinaties reden in de prijzen. Ton Arts met Hooghof springen M een mooie tweede plaats; Bianca Arts met Iris dres- suurklasse MI een derde plaats met 167 p.; Petra van Dijck met Ilivia had een vierde plaats in de dressuur- klasse L met 161 p. en in de spring- klassc L een negende plaats. Jongstleden zondag werd door afdeling Well de eerste selectiewed strijd van dit seizoen georganiseerd In de prijzen reden hier: 8-tal ST. Jan klasse L een tweede plaats met 130 p. Individueel dressuur: Jan Janssen met Grey Fellow klasse Z2 een mooie vierde plaats met 382 p.: Monique van Dijck met Julioso klasse Ml een schitterende eerste plaats met 165 p.: Esther van Dongen met Kevin klasse Ml een vierde plaats met 162 p.: Petra v. Dijck met Ilivia klasse I. een vierde plaats met 161 p.; Marieke Oudenhoven met Karolus klasse B een tweede plaats met 167 p.; I.icsbeth Basten met Izador klasse M2 behaalde met 157 p. baareerste winstpunt in die klasse, eveneens een eerste winstpunt behaalde Daniël Vermeulen met Lagrande in de klasse B Karin Bouten was de enigste springruiter die een prijsje weg pakte, zij behaalde een negende plaats met Janila in de klasse B. Aanstaand weekeinde starten onze ponyruiters in Sevenum voor de eerste selektiewedstrijd van de kring Noord-Limburg. Het hobby crealiviteilen centrum presenteert op vrijdag 30 mei van 18.00 lol 21.00 uur en op zaterdag 31 mei van 11.00 tot 16.00 uur cre atief bezig zijn met potlood en pen. verf en penseel: met veel informatie over diverse technieken en materiaal en laat u tevens zien wat u ook kunt bereiken. Iedereen, van jong tot oud. mag gerust bij ons binnen lopen voor een kennismaking met al onze activitei ten. Tevens kunt u daar een afspraak maken om ergens aan deel te nemen, hetgeen ook in de avondu ren mogelijk is. Dit alles is te doen bij Seniorservice. Marktstraat 8 te Venray. Naar Rhulcnhof' Onze laatste activiteit van dit sei zoen is de middagexcursie naar de Rhulenhof te öttersum op donder dag 5 juni aanstaande Wilt u nog meegaann. neemt u dan contact op met Diny v.d Venne. tel 583159 en wel vóór 2 juni. De kosten voor ver voer met eigen auto's en entree bedragen /'I8.-. Vertrek om 13.30 uur vanaf het Kennedyplein. Al vanaf de eerste jaren van hel bestaan van de Wereldwinkel wor den er fluitjes verkocht, die komen uit de stad Cusco in Peru. De ont werpers van de fluiten zijn zelf muzikanten. Al eeuwenlang worden hier fluiten gemaakt. Heel veel straatmuzikanten komen uit Cusco. de vroegere hoofdstad van de Inca's. De importorganisalie van produkten uil Peru en Mexico van mw. Nooni- Serrano. een Peruaanse van geboor te. heeft zelfs de naam Cusco International aangenomen. Van de dunne bamboestengels wordt de pan fluit gemaakt, van de dikke sten gels de grote fluit. De wereldwinkel verkóópt ook houten fluiten uit Peru. Later kwamen uit Zimbabwe de kleine sambaballen (small rattles), uit Kameroen de Sambaballen met een kralen omhulsel en een cylin- dervormig instrument waarmee men een dergelijk geluid kan maken en uit Zuid Afrika enorm grote enkele en duhbele sambaballen aan één stuk. Nu is daar nog een heel apart instrument aan toegevoegd: de marimba of calabash. Het is een bol- buikig instrument en heelt qua vorm wat weg van een ukelile. De firma Amandla importeert deze marimba uit Zuid Afrika. Daar worden ze met de hand gemaakt door jonge mensen van de Triple Trust Organisation. De snaren zijn niet van kattedarm maar van ijzer: de kast is van hout. Men speelt er op met beide duimen. De loon wordt bepaald door de lengte van de ijzeren snaren en de bespeler. Dit instrument is niet geschikt om te begeleiden, maar om er rustig een melodietje op te spelen. Het is een erg oud instrument. In 1988 is de Triple Trust Organisation opgericht om de werk loosheid te bestrijden en zo de men sen te helpen een beter leven te krij gen. Er zijn vier divisies: 1. Training: er worden twee- weekse voorbereidende cursussen georganiseerd, waarbij verkoop- en handelstechnieken en- kennis kun nen worden geleerd: 2. Financiering: startende onder nemers kunnen leningen tol 2000 rand krijgen: 3. Mentoring: assistentie van de TTO voor eerder hier geschoolde ondernemers; 4. Marketing: mogelijkheid voor starlende ondernemers om aan orga nisaties hun produkten te verkopen. In juli 1995 is de marketingafde ling zelfstandig geworden en heeft een nieuwe naam gekregen: Alternative Trade Organisation. De wereldwinkel is ieder dag open. Het adres is: Hcnseniussstraat 3a. tel. 0478-588571. Hallo Jeugdnatuurwachters. Nadat jullie de afgelopen week alle maal een Vlijtig Liesje hebben ont vangenis het deze weck de beurt aan de Courgette. We hebben dit jaar gekozen voor de courgette-aktie in plaats van de zonnebloem aktie en het is de bedoeling dat we gaan strij den om de grootste courgettes. Jullie ontvangen tevens een beschrijving van de plant en je moet deze maar eens goed doorlezen en de aanwij zingen opvolgen om flink wat vruchten aan de plant te krijgen. Je kunt van de vrucht zelfs nog heerlij ke gerechten maken, maar daar moet je uileindelijk een of meerdere vruchten door laten groeien. Wees wel voorzichtig met hel vervoeren van het plantje, want ze zijn nu nog breekbaar. Succes ermee en tot vol gende week in Peel en Maas. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Na de voorlichtingsavond die door ongeveer 300 personen werd bezocht zijn de zieken en de pel grims afgelopen donderdag naar Lourdes gegaan waar ze goed weer hebben; ze komen vandaag (donder dag) weer naar huis. Dan is er zon dag 22 juni weer de jaarlijkse foto- diamiddag. waarop de foto's en dia's worden vertoond die in Lourdes zijn gemaakt, alle zieken en pelgrims zijn dan van harte welkom. U kunt zich nog steeds opgeven voor de bedevaarten van september (4-11 september) en ook die van oktober (4-1 I oktober). Deze reizen zijn met de trein, de vliegreizen zijn van 5-10 september vanaf Maastricht en Eindhoven Airport. De treinreis van oktober gaat via Nervers daar ligt Bernadelte in de kapel van het klooster opgebaard, voor de pelgrims is dal een hele mooie ervaring. U kunt voor deze reizen inlichtingen krijgen bij: G. Philipsen. Goudsmidslraat 42. tel. 583575: b.g.g mw. A. v. Stiphout. Clovishof I. tel. 586721. Meldingsactie thuiszorg Hulp van anderen heet mantelzorg wanneer die hulp niet gegeven wordt door beroepskrachten of door instanties. Hel is dus hulp van fami lie. buren, vrienden of bekenden. Er zijn ongeveer 1.3 miljoen mensen, die mantelzorg verlenen. Maar soms zijn die mensen enige tijd afwezig en dan is de ontvanger van mantel zorg aangewezen op zorginstanties. En dan beginen dikwijls de proble men. Een voorbeeld: een mevrouw woont zelfstandig en is elke dag aangewezen op de hulp van een nichtje voor het aantrekken van steunkousen. Het nichtje wil enkele weken met vakantie en regeld met de thuiszorg, dat deze in haar vakan tie haar tante zal helpen. Vlak voor haar vakantie krijgt het nichtje de bevestiging dat thuiszorg haar tante zal helpen. Op de eerste dag van de vakantie van het nichtje ontvangt haar tante een brief van de thuiszorg met de mededeling dat zij op de wachtlijst worddt geplaatsten over zeven weken zal worden geholpen! De Unie KBO wil zicht krijgen op de wereld van de mantelzorg. Daarom wordt iedereen die ervarin gen heeft met mantelzorg gevraagd dit te melden aan de gezondheidstc- lefoon van de Unie KBO onder nummer 0900-8212183 (22 cent per minuut) op alle werkdagen van 09.30-12.30 uur. Ombudsman van de KBO Sinds kort heeft de KBO een ombudsman die mensen wil helpen met problemen op hel gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkel de formulieren, problcmenmet over- heids- of andere instanties. Deze hulp is kosteloos. Het telefoonnum mer is: 546540. Agenda activiteiten 28 mei: Venrayse Orkestvereniging in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 4 juni: Venray's orkest 'NieMis' in Het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 17 juni. 15 juli en 12 augustus: kie nen in hel Schuttersveld, aanvang 14.30 uur. Voor inlichtingen over activiteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u contact opnemen met een van de volgende personen: dhr. A.C. Hoogeveen. Den Aldenweg 18. tel. 583592; mw. P. v.d. Kerkhof. Helfrichstraat 80. tel. 583122: mw. A. Noy. Roosevel 1st raat 5. lel. 583494. Eenzaamheid, doe er wat mee! Eenzaamheid was en is een bela den begrip. De huidige aandacht voor eenzaamheid komt niet zo maar uit de lucht vallen. In 1991 heeft deVrije Universiteit in Amsterdam al eens een studiedag gehouden over dit onderwerp. Ook dichter bi j huis. namelijk in Helden, is enige jaren terug een project 'Voorkomen van Eenzaamheid en Sociaal Isolement' uitgevoerd. Wethouder M. de Loo stelde vragen aan de Seniorenraad over de moge lijke relatie van onvoldoende finan ciële middelen en vereenzaming van ouderen. In juni 1996 verscheen de nota 'Aandacht voor Eenzaamheid' van de KBO. De Commissie Educatie van de Centrale van Ouderenverenigingen heeft een werkgroep gevormd. Deze werk groep heeft het project uitgewerkt voor Venray. De afdelingen van de ouderenverenigingen gaan hiermee aan de slag. Elke afdeling gaat op zijn eigen manier te werk. Mw. R. v.d. Geer heeft op de jaar vergadering van de ANBO van 21 april uitleg gegeven over de achter gronden van het project en over hoe we als ANBO dit project denken te begeleiden, de ANBO-Venray start op maandag 2 juni .om 14.00 uur bij Seniorenservice, Marktstraat 8. Riet van de Geer en Maria Theuws wil len graag over dit onderwerp van gedachten wisselen met onze leden. Zij denken dat er belangstelling zal zijn om hieraan enkele bijeenkom sten te besteden. Iedereen kan met eenzaamheid worden geconfron teerd. bij zichzelf of bij anderen. Doe er wat mee Voor meer informatie kunt u zich met een van de leden van het bestuur van de ANBO afd. Venray in verbinding stellen. Mw. M Theuws- Raedts. tel. 582846: hr. M. Janssen, tel. 586271; hr. J. Merlens. tel. 583453; hr. A. v. Krey. tel. 584588 en hr. J. Beerens. tel. 588841. Op dinsdag 3 juni aanstaande is er een fietstocht gepland naar Helenaveen. Een van onze leden heeft deze fietstocht uitgezet. Wij vertrekken om 09.15 uur vanaf de Rabobank, uiteraard met de llets. Onderweg wordt er gezorgd voor een picknick, darna wordt er onge veer I uur gewandeld in Helenaveen onder leiding van een gids die over de omgeving erg veel te vertellen heeft. Hierna ondernemen we de terugtocht en zijn om ongeveer 17.00 uur weer terug in Oostrum In vroeger eeuwen, toen Venray nog voornamelijk een agrarisch karakter had. moesten de boeren een lange weg gaan naar hun weilanden. De belangrijkste weidegebieden voor Venray waren: het Vlakwater, de Aendenpoel. de Volmeulen. de Spurkt en de Lulse koelen. De naam van de Lulse koelen (turl'koelen) geeft aan dal daar. achter het St. Anna bos rechts van de Overloonseweg weg. eerst veen afgegraven moest worden voor dat er gras gezaaid kon worden. Wij kunnen ons nu nauwelijks voorstellen dat een boer toen een lange winter met schop en bijl hard moest werken om een stukje broek- bos van vegetatie en lurfslijk te ont doen. Daarna kon de 'Neeje pas' (nieuw weiland) ingezaaid worden. Als je oude topografische kaarten goed bekijkt, dan zie je dal deze weilanden via waterloopjes verbon den waren met de Lo- of Molenbeek. Waterafvoer was in zo'n nat gebied zeer noodzakelijk. Een andere, minder bekende, ont ginningsmethode was hel afbranden van de begroeiing. Dat ging sneller, maar het resultaat was dan ook navenant. Het nadeel van deze methode was dat allerlei ongewens te plantengroei de kop opstak Daaraan hebben we weer weidena- men te danken als 'Gagel pas' en 'Brcmmer pas'. De naam de 'Gebrande pas' in de Spurkt herinnert ons aan deze manier om het weide areaal uit te breiden. Deze 'Gebrande pas' was in de 17c eeuw eigendom van de Heer van Geisteren. De adellijke families van Geisteren hadden meerdere weilanden in de Spurkt zoals de 'Heere pas' en de 'Jan van Ei Is pas'. De grootte van het weide areaal was bepalend voor hel aantal levensvatbare boerderijen. Nu ver keerde Venray in een voordelige positie ten opzicht van veel andere plaatsen. De uitgebreide heide in de Peel en de talloze broekbossen in de beekdalen waren goede alternatie ven voor grazend vee. In ons gebied werden speciaal de weilanden in de beekdalen 'pas' genoemd. Hel weidegebied aan de Maas noemde men dikwijls 'weerd'. en hel weiland bij de boerderij gewoon 'weide'. In onze taal wordt het woord 'pas' in vele betekenissen gebruikt. Daar. waar wegen 'Koepas' (Hoogriebroek) of 'Pas' (Merselo) genoemd werden, ont stond al gauw de mening dal 'pas' iets met passage te maken had. Mogelijk vindt de pasnaam in ons verhaal haar oorsprong in de Romaanse taal, betrekking hebben de op herders en het landleven (pas torale). Het woord 'pascua' betekent 'weide'. De koehard (koeherder) trok dagelijks met zijn kudde er op uil. De gemeentelijke overheid van Oirlo en Venray hadden een koehard in dienst. Vooral keuterboeren en burgers met maar een koe op stal en zonder eigen weiland, waren aange wezen op 'gemeynte gronden' zoals het 'Venrays Broek'. Een grote boer had soms een eigen koehard. meest al waren dat jonge jongens. Zo verhuurde de tienjarige Hanneske Handrie uit Merselo zich als koehard bij Jen grote boer in B £C nl i veer u bij fot Kleindorp. 's Avonds moest hij ii'cki het melken van de koeien op terug zijn op de boerderij. En oi hij geen horloge rijk was. stal dan een stok in de grond en aa lengte van de schaduw kon hij of het tijd was terug te keren v; weidegebied in de Gieze vennen el. (0' Hel landschap van N< Limburg is radicaal verani Kudden koeien en/ol"schapen moeten in de Peel en Venrays B is helemaal onmogelijk. En weet nog dat de koeien in de n nier aan de 'tuur' stonden, terwi Vrol lie in de schaduw van een scherm zalen te breien en te ba om de koeien van tijd lot tijd ti liire? ingit attei EENK Uit liet veldnamenonderzoek iJobzc Gérard Lucassen Detail Trancliotkaart niet Aendenpoel Ide Volute alen de Spurkt (J) en de Lulse koelen eb zwart-wit kopieën kleurkopieën vergroten» verkleinen inbinden boekbinden ringbanden spiraliseren plastificeren thermisch lijmen in omslag boren rillen snijden stanzen slitten perforeren vouwen nieten nummeren faxservice La Colonia ha recibido informa- ción de la Conscjeria Laboral y de Asuntos Sociales referente al los Cursos de verano 1997 de la Fundación General de la Universidad Complutcnse del Escorial (Madrid) para jovenes y estudiantes. hay 20 plazas disponi- bles para holanda y las solicitudes tienen que estar antes del 13 de junio en la Consejiria Laboral de La Haya ol la de Rotterdam. En nuestra secretaria hay fonnula- rios de solicilud (llfn. 580393) aun- que. lanibién lo puede hacer a unas de las consejerias llamyndo a los llfn. 070.3503811 y 101.2134082 lo niisnio que para cualquier olra information que desee. El proximo sabad die 31 del presenta las Roe ie ras aeluaran en Venlo en una fiesta de ambiente espanol. El viernes dia 30 de Mayo es el dia del grupo de hombres de la Colonia esta noche tralarenios sobre una posiblc excursion y sobre el juego de bolas 'runibo' y otras cosas importantes. Si tiene interes por el juego de bolas 'Rumbo' no dude en ponerse en eontacto con nosotros. aujjique no sea socio de la Colnis. ,!lïj Excl. telefoonkosten Maak nu van de mogelijkheid gebruik om Internet gratis* te verkennen. Trefpunt Peel Maas biedt u 3 maanden gratis toegang tot Internet. Natuurlijk kunt u via Trefpunt Peel Maas ook het wereldwijde web op 'j en profiteren van uw eigen e-mailadres. Wat en waar u ook zoekt, u betaalt altijd het lokale telefoontarief. Na die drie maanden kost een jaarabonnement slechts 26,95 per maand en heeft u onbeperkt toegang tot het net. Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Adres: PC en woonplaats: Deze bon opsturen naar Trefpunt Peel Maas Antwoordnr. 1001, 5800 VB Venray. Een postzegel is niet nodig

Peel en Maas | 1997 | | pagina 18