urovisi€ PEEL EN MAAS Thoma® mode TOT 1998 EEN GRATIS EDRIJFSPRESENTATIE BIJ TREFPUNT PEEL MAAS M ƒ199,- ƒ89,90 Onveilige verkeersmaatregelen in Overloon Veldeke brengt Venray in beeld 40 Jaar nieuwe kerk te Overloon [refpunt Peel Maas. Thuis op internet. Miorendag bij Jong Nederland Venray egistratie verpleegkundigen Politieke interesse? Kwart eeuw damesvoetbal in Venray Vetplanten en cactussen bekijken Fierljeppen in Oostrum Operatie fuut Wie gaat er mee de ruimte in? Nieuw programma bij Omroep Venray: Time Switch PANTALON ROSNER POLOSHIRT ALS SET 239,- Anno 1881 Venray wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als u uw producten of diensten op ieder moment kon aanbieden. Jt dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray ■omgeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Op een tijdstip dat ■zelf kiezen, zoeken ze en vinden ze algemene informatie en de laatste aanbiedingen Tot eind 1997 kan ook letalage gratis op Trefpunt staan; 7 dagen per week, 24 uur per dag.. Waardoor er voortaan ook |u virtueel gewinkeld kan worden. )r meer informatie over een presentatie op internet en de speciale aanbieding it u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, t. 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl I zaterdag 24 mei aanstaande t op het terrein van Jong Ierland Venray de porendag 1997 plaats. Het van die dag is Iffeldierendag. Voor alle mini- I (binnen Jong Nederland juiken wij deze benaming [alle jqngens en meisjes uit p 2 en 3 van het basisonder- uit het district Utopia ia deze doelt. kinderen zijn voor deze mid- bezig met een creativiteitsop- it die te maken heeft met het a van deze dag. 's Middags zijn li tiental spelletjes waarbij de feldieren voorop staan. De kin- brengen zelf hun eigen knuf- ermee, en lopen er die middag misschien wel een tegen het lijf. De dag eindigt met een leuke ontkno ping en een verrassing voor ieder een. D$ dag begint om 10.30 uur en wordt gezamenlijk afgesloten om ongeveer 16.00 uur. De minioren komen dus 'lekker knuffelen bij Jong Nederland Venray!" Jong Nederland Venray is aange sloten bij een provinciale organisa tie. Wekelijks spelen er ongeveer 130 leden in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar. Deze kinderen worden begeleidt door een 30-tal leiders en leidsters. Kom gerust eens een kijk je nemen in ons gebouw aan de Kempweg met uw kind, hij/zij mag vrijblijvend eens mee komen spelen. Voor meer informatie over de ver eniging kunt u terecht bij onze voor zitter: E. Geuyen, tel. 077-3662588. het kader van de wet op iepen in de Individuele mdheidszorg moet iedere ver- kundige opnieuw geregistreerd len. Randstad helpt verpleeg- dg ligen aan informatie en zorgt 3 'dereen die zich wil registreren lanmeldingscoupon krijgt. ZONDHEIDSZORG VOLOP IN BEWEGING zorginstellingen zijn individu- ruk bezig met het nastreven van hale kwaliteit. De overheid [teen en ander te sturen in de BIG - Hieronder valt ook de wé ''registratie van verplêfegkun- n; die tot doel heeft de beroëps- Vérpleegkundige' te besëher- Van 1 april 1997 tot 1 oktober kunnen verpleegkundigen in igio Noord- en Midden Limburg registreren. Zo zijn zij er zeker van ook in de toekomst als verpleeg kundige te kunnen werken. SAMEN MET RANDSTAD Randstad Uitzendbureau vindt het belangrijk om verpleegkundigen nog eens op de hoogte te stellen van de wetgeving. Zij kunnen als geregi streerde verpleegkundigen bij Randstad direct aan de slag. Voor zowel part-time als full-time func ties in de gezondheidszorg. Zowel voor korte als voor lange tijd. Randstad heeft een speciale unit voor medisch personeel met mede werkers die exact weten wat zich afspeelt in de gezondheidszorg. MEER INFORMATIE Voor meer informatie kunt u terecht bij Randstad Uitzendbureau. De dichtstbijzijnde vestiging vindt u in de Gouden Gids e snelheidsbeperkerrde maatregelen die in 1995 in Overloon op de rlingsbeekseweg zijn getroffen leveren alleen maar gevaarlijke situ- s op. Dit wordt mede veroorzaakt door het feit dat de siuisen niet gelegd zijn zoals oorspronkelijk gepland. Door de Maaskantfractie aar aan het college van b. en w. van Vierlingsbeek vragen over leid. Ie Maaskantfractie wijst erop dat reeds twee jaar geleden, in de com- sie voor bezwaar- en beroepsschriften hierop gewezen is. Ook is toen estigd dat door die anders uitgevoerde werkzaamheden de situatie leidt een meer verkeersonveiligere situatie. De toondertijd aangevoerde waren werden gegrond verklaard en de situatie zou daarom aangepast eten worden. inds die tijd heeft de gemeente niets gedaan, terwijl de praktijk uitwijst de situatie inderdaad onveilig is. Tussen de twee middelste sluizen dl nu extra hard gereden; vele ongevallen, gelukkig met materiële scha- hebben sindsdien plaatsgevonden. De vele remsporen en beschadigde iltjes zijn daar het bewijs van. Kinderen en fietsers ervaren de situatie als r onveilig en omwonenden schrikken regelmatig op van piepende en nmende auto's. "Hoe lang gaat dit nog goed? Wanneer wordt iemand htoffer van deze verkeersgevaarlijke verkeersremmers" vraagt het leenteraadslid Bouten van de Maaskantfractie zich af. ij wil duidelijkheid waarom de verkeersremmers anders zijn aangelegd waarom b. en w. het advies van de comissie bezwaar en beroep naast ineer hebben gelegd. De Maaskantfractie vraagt zich af of het college »rg van de fractie deelt en hoe het college denkt te handelen als de ente aansprakelijk gesteld wordt na een ongeval. Maaskantfractie stelt voor om de situtatie op korte termijn te laten :oeken en de resultaten daarvan in de raad aan de orde te stellen. A F. van Hooft U wilt niet over politiek praten, maar u wilt meepraten in de politiek In 1998 zijn er weer GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Bent u politiek geïnteresseerd en spreekt het liberalisme u aan, meldt u dan als lid - kandidaat raadslid - bij de VVD afdeling Venray. 1 VVD afdeling Venray Postbus 101, 5800 AC Venray telefoon voorzitter afdeling 583062 Het vrouwenvoetbal in Nederland bestaat 25 jaar. Al die tijd heeft SV Venray een damesafdeling. Op 20 februari 1972 speelde SV Venray haar eerste officiële damesvoetbal wedstrijd. Het zou bij lange na niet de laatste worden. In die 25 jaar is er veel gebeurd. Verschillende kam pioenschappen werden gevierd, waaronder de meest aansprekende het Limburgs kampioenschap en daaraan verbonden deelname aan het Nederlands kampioenschap, waar men vierde werd. Verscheidene malen won met de Limburgse beker. Alhoewel deze successen niet echt recent zijn, wil het niet zeggen dat het slecht gaat met het damesvoetbal in Venray. Integendeel. Er waait een frissen wind door het_ vrouwenvoetbal in Venray. Trainer Edwin Sneijers heeft een erg jonge ploeg tot zijn beschikking, die graag een trapje hoger willen spelen. Ze gaan er voor. Ze hebben al jaren een erg grote meisjesafdeling, waar ze in de toekomst nog veel plezier aan kun nen beleven. Dit jaar eindigde zowel het eerste als het tweede damesteam op de derde plaats, een uitslag die zeker perspectieven biedt voor de toekomst. Volgend jaar komt er een derde damesteam bij, waar nog steeds leiding voor wordt gezocht. Ook voor dames l wordt nog steeds een leidster gezocht. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Peter Kooien, tel. 585269. =Sinds- kort heeft Venray l ook weer -een heuse international. Keepster Manuela Gitmans speelt sinds kort in het Nederlands elftal tot 16 jaar. Met Hemelvaart werd de wedstrijd Nederland-Belgie nog met 2-1 gewonnen. Het damesvoetbal wordt tegenwoordig serieus aange pakt. Wat dat betreft kun je gerust een vergelijking trekken met het herenvoetbal. Winnen als men op het veld staat en een feestje na een overwinning. Of bij een jubileum natuurlijk. Vandaar dat het 25-jarig jubileum in het weekend van 30 mei tot 1 juni op een grootse manier gevierd gaal worden. Op zaterdag 31 mei is er om 14.30 uur een reünie in het club gebouw den Boggerd, om 16.00 uur is er een wedstrijd tussen leden en oud-leden. Om 19.30 uur is er een receptie, met aansluitend een feest avond met DJ's. Op zondag I juni is er ter afsluiting een toernooi voor dames 1 en 2 op sportpark de Wieën. DONDERDAG 22 MEI 1997 - NR. 21 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur De leden van de afdeling Maas en Pel van Succulenta. de Nederlands- Belgische vereniging van liefheb bers van cactussen en andere vet planten willen ook in 1997 hun hobby, hel kweken van succulente planten zoals cactussen en vetplan ten, onder de aandacht brengen van het grote publiek. Zij stellen daartoe hun kassen open voor bezichtiging. Ook zullen zij dan informatie vers trekken over het zaaien en verzor gen van die planten met hun veelal kleurrijke bloemen. Op zondag 25 mei 1995 kunt u tussen 10.00 en 17.00 uur terecht op nagenoemde adressen. De toegang is gratis. Smakt: T. Gommans. St. Jozeflaan 8; Oostrum: P. Verrijdt. Gcijstcrseweg 29. Op zondag 22 juni aanstaande organiseert ZVCO (Zaalvoetbal Club Oostrum) de tweede open fierljep kampioenschappen van Oostrum. Fierljeppen is een, van oorsprong, Friese sport. De bedoe ling. van het fierljeppen is. om met behulp van een polsstok over een bak met water te springen. Het team wat in totaal het verste komt mag zich de tweede fierljep-kampioen van Oostrum noemen. Opgave kan alleen in teamver band (3 personen per team), elke verder combinatie is mogelijk: I heer en 2 dames, 2 heren en I dame of misschien wel 3 dames of 3 heren (er wordt apart gejureerd). Iedereen kan meedoen, ook al woon je niet in Oostrum. De minimale leeftijd voor deelname is 16 jaar. De inschrijfkos ten bedragen Fl. 15,- per team, te betalen op Rabo rekeningnummer 17.39.80.872 onder vermelding van de naam van het team. opgave dient te geschieden voor uiterlijk 14 juni 1997. Deelname op volgorde van binnenkomst. Er is maar plaats voor 32 teams. Deelname is op eigen risi co. Ruud Linders, Haammakerstraat 74. 5801 TC Venray. tel. 0478- 515235; Rob Raijmakers, Goetzenhof 27, 5807 CC Oostrum. tel, 0478-586564. Hier kun je ook terecht voormeer informatie of extra opgavestroken. Zondagmiddag kwam omstreeks 14.00 uur bij de politie een melding binnen voor hulpverlening bij het bevrijden van een mannetjesfuut. Het dier was verstrikt geraakt in een vissnoer in de visvijver van. de Ballonzuil. De politie riep de hulp in van de brandweer, die lukte het om de fuut te vangen en naar de oever te brengen. De vogel was niet alleen verstrikt in het hengelsnoer maar ook zat een vishaak in zijn bek. De fuut werd overgebracht naar een dierenarts, die door een opera tionele ingreep, de vishaak uit zijn bek kon halen. Daarna werd de vogel door de politie weer in de vis vijver gezet. Economische Monetaire Unie (EMU) dwingt Duitsland tot hervormingen De sterke positie die Nederland ten opzichte van Duitsland inneemt, kan voor een groot deel worden teruggevoerd op de verschillen in loonkosten. Hef gaat nierbij niet alleen om de hoogte van de salarissen, maar met name ook om de werkgeverslasten. In Duitsland bedragen deze maar liefst 80 van de bruto salarissen. Overigens is het wel zo dat na jaren van extreme looneisen, zeker in Nederlandse ogen, de vakbonden ein delijk genoegen nemen met een relatief geringe loonstijging van 1,5 Concurrentiepositie binnen EMU !n de EMU 2ulien landen met elkaar gaan concurreren als vestigings plaats voor bedrijven. Eén van de aspecten die dan van belang zullen zijn, zijn de genoemde loonkosten. De gemeenschappelijke munt zal een Vergelijking makkelijker maken en dus ook de verschillen tussen de lan den extra duidelijk aanzetten. De recent aangekondigde forse herziening van het belastingstelsel is er dan ook voor een deel op gericht om het Duitse belastingstelsel -met name voor buitenlandse bedrijven- doorzich tiger te maken en om de kosten van arbeid te verlagen. Deze hervormin gen zijn absoluut nodig voor de concurrentiepositie van Duitsland. Begrotingstekort Onlangs is slecht nieuws bekend geworden over het Duitse begrotingste kort. Schattingen wijzen op een budgettaire tegenvaller van 18 miljard DM-,-Men is het er in ieder geval wel over eens dat nieuwe bezuinigingen nodig zijn Om aan de 3 %-norm uit het Verdrag van Maastricht te voldoen. De kans dat Duitsland zelf niet strikt aan de tekortnorm kan voldoen, groeit met de dag. De nieuwe cijfers zouden bij een reële economische groei van 2,5 leiden tot een tekort van 3,3 Bruto Binnenlands Product (BBP). Hoewel dit niet de 3,0 BBP is, waarop de Duitse minis ter van Financiën Waigel steeds hamert, zal een dergelijke uitkomst vol gens ons niet leiden tot uitstel van de EMU. Het zijn tenslotte politici en geen boekhouders die in het voorjaar van 1998 gaan besluiten welke lan den deelnemen aan de EMU. Bundesbank nog altijd machtig Een factor die die het EMU-proces voor Duitsland en de rest van Europa extra interessant maakt, is de positie van de Bundesbank. De Duitse cen trale bank is de machtigste van Europa en houdt er een zeer consequen te leer op aan wanneer het over de EMU gaat. Mochten de Europese regeringsleiders In het voorjaar van 1998 een beslissing nemen, die in de ogen van de Bundesbank de monetaire stabiliteit van Duitsland bedreigt, dan zal de centrale bank zeker haar afkeuring naar buiten brengen. Waf ïn hiervan voor de financiële markten zijn. is natuurlijk koffiedik kijken, maar de opstelling van de Bundesbank vormt sowieso een bron van onzekerheid en dus een mogelijke reden voor onrust. De inhoud van deze rubriek is samengesteld door de Rabobank. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op zoek naar filmbeelden in privébezit IN 1998 zal het 25 jaar geleden zijn dat Veldeke Venray werd opgericht. De vereniging voor Venrayse volkscultuur is inmid dels gestart inet de voorbereidin gen voor een jubileumviering. Een van de hoogtepunten van de jubi leumviering zal de presentatie zijn van een videofilm over Venray. De bewegende beelden zullen een indruk geven van Venray zoals dat er vanaf de beginperiode van de film uitzag, met zoveel mogelijk aspecten van de Venrayse samenleving. De keuze van de inhoud en de opzet zijn nog niet helemaal gemaakt. Wel is inmiddels al een hele hoe veelheid aan filmmateriaal voor handen. Om een zo goed mogelijk beeld te geven wil Veldeke Venray graag in contact komen met eenieder die (oud-) filmmateriaal heeft en dit beschikbaar wil stellen. Dat kunnen alle soorten films zijn zoals 8 mm. super 8 mm: 16 mm etc. De lengte van de beschikbaar gestelde film is niet belangrijk: ieder fragment kan waardevol zijn. De film of fragmen ten van de film zullen dooreen pro fessioneel bedrijf worden overgeno men. waarna de beschikbaar gestelde film weer naar de eigenaar terug gaat. Hel mag vanzelfspre kend zijn dat al het beschikbaar gestelde materiaal met de nodige zorgvuldigheid behandeld zal wor den. Nadat alle films zijn overgenomen zal uil het beschikbare materiaal een selectie plaatsvinden voor de te pre senteren videofilm. Het ligt in de bedoeling dal de presentatie zal geschieden tijdens de jubileumvie ring van 28 februari 1998. Heeft u filmmateriaal en wilt u Uit beschikbaar stellen of heeft u vra gen. dan kun» u contact opnemen met mw. Jeanne Peters-Thomassen. Tuinstraat 7. 5802 AD Venray. lel. 0478-512216. 12 Mei 1957 was voor de toen malige bouwpastoor van Boxtel en de Overloonse gemeenschap een hystorische dag. Ruim twaalf jaar nadat de Overloonse parochiekerk in de Slag om Overloon was verwoest, werd op die dag de nieuwe kerk ingeze gend. Overloon kenmerkte zich in die dagen nog door groepen witte huis jes. die vlak na de oorlog gebouwd werden als noodwoningen voor de Overloners. waarvan hun huis ver woest was. Van 1945 tot 1957 was ook de Overloonse parochie gehuis vest in een wit gebouw, dal de naam Noodkerk droeg. Anno 1997 staat het gebouw er nog steeds en doet dienst als opslagplaats van de boe renbond aan de Baansestraat. Ook de noodpastorie staat er nog langs op de hoek Baansestraat- Theobaldusweg. Na 40 jaar wil het parochiebestuur aandacht besleden aan de wederop bouw van de kerk middels een over zichtstentoonstelling waarbij inge gaan wordt op de geschiedenis van de Overloonse parochie vanaf de Middeleeuwen met uiteraard specia le aandacht voor de bouw van de parochiekerk in de vijftiger jaren. De tentoonstelling toont ondermeer de originele bouwtekeningen van de kerk, gemaakt door Millenaar Jan Strik, die de kerk tekende, geïnspi reerd door kerken in Zwitserland. Vele foto's en documenten uit het archief van de kerk, de archieven van de Stichting de Oude Schoenendoos en uit de schoenen dozen van particulieren zullen de Een foto van weleer bezoeker van de tentoonstelling, naast de wederopbouw van de kerk een sfeertekening geven van de tijd waarin de nieuwe fundamenten wer den gestort voor hel nieuwe Overloon. Ook wordt de Geschiedenis van de Overloonse geestelijkheid in beeld gebracht, waarbij naast aan dacht voor de rij pastores die de Overloonse parochie dienden ook aandacht voor de Overloonse jon gens en meisjes die kozen voor het beroep van priester, missionaris, zuster of ontwikkelingswerkster. en die over de hele wereld ontwikke lingswerk hebben verricht. Daarnaast worden ook de kunst schatten van de Si. Theobalduskerk tentoongesteld, waarbij uiteraard uitgebreide aandacht voor het oud ste Overloonse cultuurgoed: het wij- watersvat uit de zestiende eeuw en de rol die het St. Theobaldusgilde door de eeuwen heen speelde in de enige Nederlandse parochie die de heilige Theobaldus als patroonheili ge heeft. Op 23 mei wordt de tentoonstel ling om 20.00 uur geopend door Ere Hoofdman van het Sl. Theobaldusgilde Jan Jacobs, die in zijn openingswoord in zal gaan op de gebeurtenissen en de sfeer rond de bouw van de nieuwe parochie kerk in de vijftiger jaren. Verder kan de tentoonstelling bezocht worden op zaterdag 24 mei van 14.00-17.00 uur en op zondag van I 1.00-17.00 uur. De entree is gratis. 21 Juli is het weer zover, dan staan er weer honderden kinderen klaar om een onvergetelijke week tegemoet te gaan. Dan gaat het Kindervakantiewerk weer van start. Om deze week te laten slagen heb ben we dringend enthousiaste men sen nodig die graag een week met spelende, zingende, juichende en soms ontdeugende kinderen op wil len trekken. Dit jaar staat de gehele week in het teken van DE RUIMTE en zullen er activiteiten plaatsvinden zoals een survival, knutselen, speur tochten etc. Wat betekent leiding zijn? Je trekt een hele week op met een groepje van ongeveer tien kinderen. Je bege leidt deze kinderen bij de verschil lende activiteiten en zorgt dat ieder een veel plezier heeft. Ook tussen de leiding hangt een speciale, gezellige sfeer. Als dank is er op het einde van de week een spetterende feestavond. Welke mensen zoeken wij: enthousiaste mensen vanaf 15 tot jaar die beschikbaar zijn tussen 21 en 25 juli. Je moet het leuk vin den om I week van je vakantie door te brengen mat circa 800 kinderen. Je bent zelf verantwoordelijk voor een groepje van ongeveer 10 kinde ren. Je kunt een zekere mate van verantwoordelijkheid dragen. Het is een pluspunt als je zelf creatief en energiek bent. Niemand is te oud om mee te doen als leiding, dus vaders, moeders, ooms. tantes, oma's, opa's; kortom, jullie zijn allemaal welkom. Je kunt je aanmel den bij ons secretariaat tussen 18.00 en 19.00 uur op telefoonnummer 0478-587560. We hopen snel vol doende reacties te krijgen zodat niets in de weg staat om ook dit jaar alles vlekkeloos te laten verlopen. Diefstal aanhangwagen Een 62-iarigc inwoner deed aan gifte van diefstal van een een-assige aanhangwagen en een kunstmests trooier uit de schuur van zijn wei land aan de Beek bij Merselo. Door forcering van een slot van het toe gangshek was toegang verkregen. De diefstal vond plaats in de nacht van vorige week dinsdag op woens- l inie Switch gaat dwars door de tijd van de pop- en rockmuziek Zowel een LP uil 1967 als een CD uit 1997 komen aan bod. Er wordt voornamelijk album-muziek gepre- senteerd, ook van artiesten die de hitlijsten nooit halen maar goed zijn in een bepaald circuit, bijvoorbeeld in de zogenaamde muziekcafé's en bij muzikanten zelf. Bij elke artiest, cd/lp en nummer zal presentator Johan Philipsen een beknopte toe lichting geven. Hij vertelt iets over de muziekstijl, instrumentgebruik. soort stem e.d. Muziekstijlen die regelmatig terugkeren zijn onder andere blues, bluesroek, rock, sout hern rock, rock'n'roll en stijlen voorzien van goede teksten en kun stig instrumentgebruik. Emotie en 'soul' zijn daarbij voor Johan erg belangrijk. Hij heeft zelf circa 30 jaar als muzikant ervaring en een behoorlijke discotheek opgebouwd. Daarnaast zal t.z.t. ook gebruik wor den gemaakt van muziek van men sen die eveneens in dit circuit bekend zijn. Ook horen daar muzi kanten bij. In de toekomst is het wellicht mogelijk gasten uil te nodi gen met hun eigen muziek uiteraard. Dus Time Switch, een programma voor de-echte liefhebber, voor jong en oud. TIME SWITCH start dins dag 3 juni om 20.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooi.se land In verband met de eindexamen programma's bij Omroep Venray zijn er op donderdag 22 mei geen uitzendingen van "n\Vandcling dur 't Rooise land. Op de maandagen 19 en 26 mei kunt u luisteren naar een herhaling van de wandeling op land goed De Hamert die we begin dit jaar maakten met Martin Vcrstraelen en Jan Michcls. gidsen van het IVN Geysteren-Venray. Donderdag 29 mei kunt u om 19.00 uur weer genieten van een nieuwe aflevering van het programma waarin we ver der gaan met de geschiedenis van de Grote Kerk en de tocht door de Ballonzuilbossen. Inbraak in containers Namens een bedrijf uit Wolvega werd aangifte gedaan van inbraak in twee gcrcedschapscontaincrs aan de Stcegse Peelweg. Door forcering van sloten was toegang verkregen en ontvreemd werden de aanwezige gereedschappen. Om die gereed schappen naar hun auto te vervoe ren hadden de daders ook twee krui wagens meegenomen. Hoe groot de schade was is niet bekend omdat cr nog een inventarisatie moet worden opgemaakt. De diefstal c.q. inbraak vond plaats in de nacht van donder dag op vrijdag. Grotestraat 93, Venray, Tel. 0478-581214

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11