"Ken&etif&e cUe*ui£e*t Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray JUM Merselo I.S.B.V. Jeugdnatuur wacht Computer club Regio Venray Schuttersgilde St. Anna Rincón Espanol De Hakkespits PEEL EN MAAS woensdag 7 mei 1997 - Pagin g, Grote Kerk Deken: J. Coenen. Kind straat 6, tel. 581275: kapelaan H Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664. Priester in ë'rnxtig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Kindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Donderdag: Hemelvaart van de Heer: 9.30 H Mis Willy Beerkens. 11.00 H. Mis Jo Denissen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Martin Peelers (coll): Joop Noyens- Kleemans; zuster Petronella. 19.00 M arialof. Zaterdag: 9.00 H. Mis jrd. Schreincmackers-Jacobs. 19.00 H. Mis voor Ten Geurts en overl. fam.; Chris Smits: Cis Assen-v. Moorsel (coll); jrd. Kien Beckers; Louis Custers en Harrie Broercn. mevr. Aben-Verdijk (zwd. coll): ouders Van Dijck-Cox en overl. fam.; overl. Jan Straatman en overl fam. Straatman-v. Els; Anna Lindcrs- Donders en echtgen.; jrd. Johann Flinsenberg en echtgen.; overl. fam. Wijnhoven-Geurts en Rinus Merkx. Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis Martin Pceters (coll): voor een dierbare ovcr'edene; jrd. overl. ouders Wim v. Dijck-Duijkers: overl. echtp. H. Gcrrits-Hermans en overl. ouders. 11.00 H. Mis Wim Verheijen en overl. fam.; Herman Zegers en Theodora Zegers-v.d. Schans; Gcrrit Gosscns; Joop Noyens-Kleemans; Cor Reijnders (buurt); Jan v.d. Zanden: Annie Janssen (buurt); uit dankbaarheid. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor vrede op aarde. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H Mis voor mej. Gerarda Broers. Woensdag: H. Mattias, apostel. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor alle zieke parochianen. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor Mariet en Martha Goumans-Janssen: echtpaar De Bekker-Reys. Vrijdag: 9.00 H. Mis H. Mis voor een spoedig herstel van pastor De Wit. 19.00 Marialof. Dienbeurten: za 19.00: Gijs. Joost. Marlijn. Bram; zo 9.30: W. v. Ham en T. Koopmans: 11.00: Loek, Marco. Ronny. Thijs. Lectoren: do II.00: C. Hendriks: za. 19.00: J. Tmijen; zo 11.00: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Lector B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korft Lector: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatius kapel. 11.00 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de Si. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wouie- ring. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open \an 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 M.m.v. Crescendo: ouders Derickx-Jacobs en Karei: Gerril Du ij kers (fam. J.): Stien Hendriks-Derikx (coll): ouders Lenssen-Heiligers: Toon Brand: jrg. Harry Clephas: Klazina v. Leeuwen- Tabben (coll). Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans: Jacobus Naus; overl. ouders Vlem- mings-Vermeulen (coll); Anna Nijxen (coll): Harrie Janssen en overl. fam.: Kees Kuenen (coll); Elisabeth Philipsen; Frans Cuppen. Maandag: 19.00 Antoon Lucassen en overl. fam. Dinsdag: 5c dinsdag van de St. Antoniusnoveen; feest van St. Servaas. 19.00 Overl. fam. Arts- Jansen; Willem Selder en dochter May: Pieter Lieshout; overl. ouders Maassen- Kerstjens. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Gert Jansen (coll). Donderdag: 19.00 Hermanux Scholten (coll). Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Jcnniskens-Elbers en fam. Gedurende de maand mei zal van maandag t/m vrijdag elke avond om 18.40 uur het Rozenkransgebed gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute- ring. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m \r van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de w eek dienen bi j de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: 19.15 Voor Sjeng Zanders en dochter Ria (coll);1 Toon Baltissen (coll): Wim en Antonet Jakobx-Hanen: overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos: Antoon Albcrs en overl. fam.; jrd. Herman Willems en Mientje Vermeulen. Zondag: 9.30 Hoogmis m.m.v. Herenkoor Vredeskerk: voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze gezamenlijke parochie Venray- Zuid: overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Mie Staakx- Hcrmans; gest. jrd. Gcrardus v.d. Voort en echtgen.; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Overl. ouders Jeuken en fam.; Ben Valckx; gest. jrd. Piet Camps en Gerarda Vermeulen; gest jrd. overl ouders Hendrix-Geurts; gest. jrd Mina Derkx (Gem.koor). Maandag: 9.00 Piet Peeters en overl. ouders Versteegen-Houben en broers en zus (met Rozenkrans gebed). Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld: vooreen zieke 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Grego riaans koor). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. Onze Lieve Vrouw van Oostrum (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. Schepper van alle leven. 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). Misdienaarsbeurten: za 19.00: GEbr. Gloudemans, Frank Frederix; zo 8.30: Gebr. Kessels, Lennart Peeters. Willem Verheijen: 10.00: Mieke v. Bracht. Linda Custers. Susan Felder. Geertje de Kleijn; wo 19.00: Dianna v.d. Mortel. Laura Op den Camp. Parochie Oirlo Zaterdag: 17.00 PI. gez. H. Mis b.g.v. 40-jarig huw. echtp. Philip sen- Voermans (Dameskoor). 19.00 Gezinsmis met het Kinderkoor. Thema 'Moederdag'; Marinus Stecghs; jrd. overl. ouders Steeghs- Lucassen: overl. oudes Schulz- Rhunau en dochter Maria; overl. ouders Nelissen-Gerards (buurt Haalakker): Wim Vogelzangs en overl. fam. Vogelzangs-Jeurissen; Jan Houwen; Catharina Bisterfelds; Sjang Direks. Jacobus Direks en overl. fam. Direks-Opheij (verjaar dag). Zondag: Moederdag en Kermis. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerardus Hubertus Arts; Leonard Custers en Barbara Lenssen; jrd. Martinus Custers; jrd. Jan Custers. tevens overl. ouders Van Roomen; Miel Janssen en overl fam. Janssen- Jenniskens: Johan Klein Kiskamp: overl ouders Hesen-Heijligers en hun kinderen Harrie en Annie; overl. ouders Tielen-Verxtappen. Woensdag: 9.00 H. Mis tam. Van Oirschot-Loonen. Vrijdag: 15.30 PI. gez. H. Mis b.g.v. 40-jarig huw. echtp. Classens- Verschuren. Parochie Leunen 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jacobs-v. Cruchten; overl. fam. Van Berin; Piet de Louw; Dien v.d Berg-Vermculcn; gest. jrd. Antoon Peeters en Johanna Raymakers; gest. jrd. Helm v. Rens. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Keijsers; overl. fam. Claessens-Gussen: gest. jrd. Eduard en Stans Diet/.. 14.30 Doopviering Danny v. Hees. 15.00 Doopviering Wout Vullings. Maandag: 19.00 Lsm. Frans v. Bavcl en overl. fam.: gest. jrd. Antoon Meiiers en echtgen. Dinsdag: H. Servatius, bisschop. 19.00 Lsm. Lod Leijssen; overl. fam. Koenen-Janssen. Woensdag: H. Mattias. apostel. 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl fam. Loenen-Croonen. Donderdag: Alle heilige bisschop pen van Maastricht. 19 00 Lsm. overl. ouders Marlens-Verhees en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Lsm. Wim Manders en overl. fam. Manders-Litjens. Misdienaars: za 19.00: René Geurts en Mark Weijx; zo 10.00: Inge Smits en Sanne v.d. Oetelaar: weekb.: Groep 2. Als je zelf niet kunt komen dienen, zorg dan zelf voor een vervanger. Lectoren: za 19.00: Harry Bovée; zo 10.00: Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 7e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis egjt. Piet Ewals en Elizabeth Ewaïs-Fleuren. tot int. van moeder Van Kempen-Willems en overl. fam.; jgt. Harrie Muysers. Dienb.: Gijs. Ivo. Gerard. Margje. Koen, René. 14.00 Doop Top Gielenx, eigen misdienaars. Donderdag: Gedachtenis van alle heilige bisschoppen van Maas tricht.. 8.30 H. Mis voor Dora Camps; tevens voor een goede afloop. Dienb.: Joost, Joep. Vrijdag: 14.15 PI. H. Mis bij 40- jarig huw. Huub en Truus Nabhen- Besouw. Dienb.: Elke. Manon. Rectoraat Veulen 7e Zondag >an Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. fam. Janssen- Fijten uil dankbaarheid. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie. Dinsdag: 5e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.00 H. Mis t.e.v. St. Antonius t.i.v. offeraars. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Classens en Sjef Classens: zo: Tom Derks en Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 7e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Mndd. Math v. Dijck: Coba Jenneskens-Poels; overl. fam. Bovee-Cuijpers. Zondag: 10.00 (Gelezen dienst): overl. fan. Fleurkens-v. Staveren: Cath. Lemmens-Verstraaten; overl. ouders Winnen-Arts. Maandag: 19.00 Mndd. J. Vogels; jrd. W. Smeets; Thei Janssen; Wim en Bertha Jagers; W. Thoone; overl. fam. Mulders-Maessen: bijz. int. Woensdag: 19.00 A. v. Empel (fam. Linders): Jan v. Soest; Tom v. Lipzig; Jep Arts en overl. fam. Vrijdag: 14.00 T.i.v. hel bruidspaar Bloemcn-van Ass. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: E. Spreeuwenberg en J. Oomen. zo: M. en S. Claessens. R. Hesselmans en L. Oomen; ma en wo 19.00: R. Poels en J. v. Hees; vr 14.00: D. en Ds. v. Soest. Doopschema: (juni) Op de zonda gen 8 en 22 juni kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toege diend. Eventueel ook op de zaterdag voorafgaande aan genoemde zonda gen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Marie v. Osch; jgt. Petronella. Huberta en Marga- rctha Emonts; Truus Cox-Emonts (buurt); Grad Ewals (buurt); jgt. ouders Hendrix-Poels en overl. kin deren. Misd.: Erik Janssen en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 Jgt. Martinus Pubben; jgt. Grad Bongers; Maria Gubbels-Willems; overl. fam. Jessen. Misd.: Danny Willems en Jolanda Willems, Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen. echtgen. en overl. kinderen: jgt. Jac. v. Dijck; Bertha de Rijck-v. Rijswijck; Grad Ewals. Kerk poetsen: mevr. Broeren en Wilms. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Grad Hendrix. Zondag: 10.00 Gert Fleuren. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis, waarna het bidden van het rozenhoedje. Misdienaars: za: Anke en Nicole; zo: Grard en Ellen. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zaterdag: (Pinksternoveen) 12.30 50-jarig huw.jubileum fam. Corneltssen. 14.00 50-jarig huw. jubileum fam. Sehaeffers. In de St. Jozefkerk. Zondag: (Pinksternoveen): 7e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis overl. fam. Kramer; fam. Vlassek- Lamers: bijz. int.; Piet Poels (fam. V.d. Winkel). Lectr.: Thea Reijn ders. Dienb.: Linda Jansen. 13.00 Doopviering Kim Verheijen. Dinsdag: (Pinksternoveen) 15.00 Gebedsdienst Zonnebloem uit Horst. 14.30 H. Mis voor de bede vaart uit Well. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H Jozef. Woensdag: (Pinksternoveen) 9.30 H. Mis voor hen die zich in onze gebeden hebben aanbevolen. Donderdag: (Pinksternoveen) 11.00 H Mis voor bedevaart uit Friesland. 15.00 Huwelijksviering. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. f Meimaand - Mariamaand Heer. onze God in Maria hebt u ons getoond wat geloven betekent: steeds weer op weg gaan naar een onbekende toekomt. Moge haar geloof ons blijvend inspireren. Laat in ons groeien een sterke hoop en leer ons inzien van dag tot dat wat het leven van ons vraagt. Help ons, door de voorspraak van Maria, daaraan te beant woorden. Gedurende de Meimaand iede re dag na de H. Mis van 09.00 uur bidden we het Rozenkransgebed. Alleen op de woensdagen wordt de Rozenkrans gebeden onder het lu)f van 19.00 uur.y Vorige week zondag hebben wij gestreden om de koningstitel van onze vereniging. De dag begon met het afhalen van het oude koning spaar. Bernie van Lierop en Lisette v.d. Broek. Hierna volgde de Gildemis in de Vredeskerk en daar na de brunch in het Schutskempke. Om 13.45 uur assisteerde de bur gemeester onze voorzitter met het afnemen van ons koningszilver, waarna de titel vacant was. De strijd barstte in volle glorie los. De kogels vlogen als koek in hel hout. De beslissing bij de ere-vogel volgde na 187 schoten, toen Roel Janssen met een goed schot het laatste stukje vogel naar onderen haalde. Roel Janssen is een medewerker van de Stichting Goedkamp. De strijd bij de schutters werd aangetrokken en de beslissing was in de maak. De beslissing viel uit eindelijk na 415 schoten. Bij het 414e schot was de oude koning aan de beurt. Hij schoot het blok los en slechts een splinter hield de vogel boven. Het was het einde van de ronde, dus er moest opnieuw geloot worden. Diegene die nummer I had getrokken hoefde de vogel slechts aan te tikken. Jo Lenssen was de gelukkige en met een schot wist Jo Lenssen zich te kronen tot koning. Jo Lenssen is een zoon van de legendarische Piet Lenssen. die het boegbeeld was van de Venrayse schutterij. Jo Lenssen is al jarenlang de vaandeldrager van onze schutte rij- Morgen. Hemelvaartsdag, wordt er om 10.30 uur geoefend op onze schuttersweide. De bardienst wordt verzorgd door Marian van Lierop. Zaterdag 10 mei is de derde schietwedstrijd van de SCNL bij de schutterij Sint Urbanus Grashoek. Aanvang 14.00 uur. vertrek vanaf Klomp om 13.15 uur. Zondag 11 mei wordt erom 10.30 uur geoefend op de schuttersweide. De bardienst wordt verzorgd door Martien Lenssen. Donderdag 8 mei. Hemelvaartsdag: Geopend voor 15 jaar en ouder vanaf 19.30 uur. Vrijdag 9 mei: Geopend van 19.00 tot 22.00 uur voor de jeugd van 12- 15 jaar. Er is disco. Zaterdag 10 mei: Geopend vanaf 20.30 uur voor 15 jaar en ouder. Zondag 11 mei: Geopend vanaf 15.00 uur voor 15 jaar en ouder. Invaliden Sport- en Belangenvereniging Verrassingsavond Op vrijdag 23 mei a.s. organiseren wij voor onze leden met hun intro ducés een verrassingsavond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van onze vereniging. De avond wordt gehouden zoals gebrui kelijk in zaal Martens te Leunen en begint om 20.00 uur. Op deze avond zal er... en nog meer... te beleven zijn. Opgave is nog mogelijk bij de bekende personen tot en met 10 mei. Collecte NFSG De in april gehouden collecte ten bate van het Nationale Fonds Sport Gehandicapten heeft het mooie bedrag van ƒ3.588.05 opgebracht. Namens de gehandicapte sporters dank aan alle gulle gevers en aan de collectanten. Hallo Jeugdnatuurwachters. Komende zondag 11 mei houden we onze tweede puzzel-wandeltocht van dit voorjaar. We gaan deze keer wandelen in de Geysterse bossen. Vooral in dit jaargetijde laten deze bossen zich in al hun pracht zien en het is dan ook een lust voor het oog. Het weer hebben we natuurlijk niet helemaal in de hand. dus zorg in ieder geval voor goede kleding en schoeisel. We starten vanaf de bekende Rosmolen en deze is te vin den via een zijweg van de Geysterseweg. Deze zijweg wordt door een bordje aangegeven. Zoals altijd starten we ook nu weer tussen 09.30 en 10.30 uur en de tocht zal in totaal ongeveer anderhalf uur duren. Neem in ieder geval je klapper met je groene boekje mee en natuurlijk ook je stempelboekje. Tot komende zondag Vrijdag 9 mei organiseert de Computerclub regio Venray weer een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat te Veltum. De clubavond begint rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met onze secretaris: Frans. tel. 0478-586198. ...de mode helpt een handje mee. Onze vrijetijds- collectie is geïnspireerd door het ultieme draag- comfort dat echte sportswear zo typeert. Een perfecte harmonie van sportiviteit en mode. Staat u in de startblokken voor een sprintje naar onze zaak dan ontvangen wij u met een passende verfrissing en een sportieve attentie. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op zaterdag 3 mei jl. vond de opening plaats van het schietseizoen van Schuttersgilde St. Anna met het Koningschieten. Tevens werd geschoten om de titel van 'Koning van de Ere', de zg. Publieksvogel. Om 14.30 uur marcheerden de schutters in vol ornaat de schutters weide op, gadegeslagen door het massaal opgekomen publiek. Geen wonder, het was prachtig weer. Pe hoofdman ontdeed de oude koning John van het zilver, zodat de schut ters konden beginnen aan een nieu we strijd om de titel, ditmaal Koning van Schuttersgilde St. Anna 1997. De openingsschoten werden ver richt door Joost v.d. Vorle, keizer Grad Mulder en de keizer van onze zustervereniging 't Zandakker, Joep Krijnen. Toen kon de strijd echt los barsten. Het werd een mooie wed strijd. Eerst was de Publieksvogel aan de beurt. Deze werd na 214 schoten er afgeschoten door Teun Klein, de nieuwe Koning van de Ere. Nadat de vogel met een paar rake schoten zich vasthield aan een klein stukje, konden de schutters nog een paar keer schieten om de vogel met één raak schot naar beneden te schieten. Het was wederom John de Bruijn die na het 336e schot de vogel naar beneden haalde. Hij pro longeerde dus zijn titel van vorig jaar. Eerst werd Teun Klein geëerd met zijn beker voor de titel 'Koning van de Ere 1997', daarna was het de beurt aan de hoofdman om opnieuw koning John het koningszilver om te doen. De nieuwe koning werd hier na voorgesteld aan zustervereniging 't Zandakker in hun gildehuis. Met zijn allen togen de schutters naar hun eigen gildehuis om daar te genieten van hun welverdiende eten. Onder het genot van een drankje werd de avond gezamenlijk afgeslo ten tot in de late uurtjes. El proximo sabado dia 10 sera de nuevo Kina cada dia se esta hacien- do mas agradable con la presencia de todos. El nuevo Consejero Laboral el Sr. Francisco Soriano, acaba de asumir la responsabilidad de los trabajos de dicha oficina en Ia Haya, dice en su carta, haber estado ligado a la emi- gración durante muchos anos pre- tende colaborar con nosotros y desea mantener un primer contacto personal con los hombres y mujeres de esta colectividad, cuando los amigos de Alemania se enteraron de la noticia se compadecieron de nosotros el resto ya lo veremos. Volvemos a llamar la atención de los padres que tienen hijos pequenos y deseen que estos sigan clases de baile folclorico Espanol, que nos lo digan. Un saludo de HACE. Folkloristische dansgroep Maandag 12 mei: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur. Maandag 26 mei: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur. Optredens: Vrijdag 9 mei: Nunfcpeet. Eibertjesdag. show. Zondag 18 mei: Boerenmarkt Brouwhuis, dans. Maandae 19 mei: Merselo. dansen. AMD. Zondag 25 mei: Rolduc. fotosessie. Ned. Ver. voor Stereoscopie. Donderdag 5 juni: Cuijk. verzor gingstehuis Maartenshof. Zaterdag 7 juni: Steijl. verzorgings tehuis Erkenkamp. Afmelden gaarne tijdig bij Otto. Afspraken omtrent dansoptredens oftewel klederdrachtenshows kunt u maken via dhr. O. Pijpker. tel. 0478- 586260. OeieCe fot* Op maandag 28 juni 1943 l pater Gardiaan Lucas Berden enkele Duitse officieren te ho dat er in het patersklooster Duitse vrouwelijke hu (Blitzmadels) moesten wo ondergebracht. Op 11 juli werd door de pro ciale overste uit Weert in de n van het klooster bekend gem waar de paters, fraters en broe ondergebracht zouden worden, diensten in de Paterskerk moei doorgaan, maar de kerk moesi van het klooster gescheiden wor Op maandag 19 juli «begon grote uittocht. Op deze f gemaakt op hel station in Oosti zien we enkele Francisca afscheid nemen van hun mede-h ders. Een aantal van hen blee Venray voor het parochiewerk, rest vertrok naar kloosters te Sin Vlodrop en Bleijerheide. Slei weinigen op de foto zijn te her! nen. Helemaal links met witte haai is pater Augustines Bulters, in midden pater Gardiaan L Berben. pater Beniivo Haenraets, pater Gregorius v.d.' Helemaal rechts broeder portie: lermijnbroeder. Rechts achter is nog zichtbaar seinwachtershuis van de NS bewoond door de familie Van Ro Jan v.d. Pu V Lift overbelast Je vraagt om problemen, als duidelijk in een lift aangegev staat 'max. 6 personen' en je gj er mét twaalf personen in. gebeurde zaterdagavond in flat aan de Haammakerstraat.! brandweer werd gealarmeerd vi hulpverlening. Op de vierde vi dieping was ae lin vast kornet zitten. De klus werd door brandweer geklaard. Voor hulpverlening waren in totaal t personen van de brandweer en politie in actie gekomen. Ergerlijke brandstichting Het is vrijwel zeker dat enk jongens -vorige woensdagavi omstreeks 18.00 uur de haag van Engels kerkhof aan de Hoei straat in brand hebben gest< Getuigen hebben, net voor de I uitbrak, daar enkele jongens gezi Omdat de brand werd gesticht de ingangspoort werd ook die li beschadigd. De brandweer wisli breiding te voorkomen, maaru waren al enkele tientallen met haag onherstelbaar verbrar. groot de schade is kon niet won vastgesteld. Mogelijk zijn er getuigen die politie een tip kunnen cven i leidt tot de identiteit var de bra stichters. Voorkoming misctiijvt Woensdagmiddag en -avond h< de politie tijdens het bezoekuur* het ziekenhuis folders uitgereikli de automobilisten. Daarin su raadgevingen om auto-inbra terug te dringen. Het komt de laai tijd herhaaldelijk voor dat tijdens bezoekuren wordt ingebroken in geparkeerde auto's. Ook staat in rolder vermeld wat men moet dc als men getuige is van een inbraak Visserijwet Vorige week woensdag hield' politic weer controle op dc aan het Peelkanaal TcGna kanaal). Een 36-jarige inwoner n Bal was aan het vissen terwijl 1. j nies het bezit was van de vereiste gunningen. Hem werd p o :es-« baal aangezegd. Snorfiets gestolen Voor de tweede maal in korten werd de snorfiets van een 17-jari Venraynaar gestolen. Dc snorfie een Aprillia van het bouwjaar 19? heeft een waarde van ƒ2.500,-.! de eerste keer dat de snorfiets ges len werd kon die worden terugh zorgd. Nu werd de snorfiets ges! len tussen 11.30 en 17.00 uur. Dc stond gestald aan de Wilhelmiis straat. Tasjesroof Zaterdagmiddag omstreeks 14, uur verliet een 18-jarige Venrayni een speelhal aan de Poststraat, to hij werd geconfronteerd met vi leeftijdgenoten. Die vroegen hl om een sigaret. Die had hij geen.l 18-jarige liep in de richting van Pr. Bernhardstraat, gevolgd doorl viertal. In de buurt van het autoh station werd hem om geld gevraa maar dat wilde hij met geven, i werd vervolgens door drie knap vastgepakt terwijl de vierde hem harde wijze zijn tas afnam. Daal zaten enkele juist gekochte cd's. De jongeman kon van het vier een signalement aan de politie dcc geven. De politie hoopt dat gen gen, en die waren er, zich zuil melden. Dat kan onder tel 531111. Rook uit gebouw Vrijdagmiddag omstreeks 16.. uur werd de brandweer gealarmec voor rookontwikkeling uit k gebouw van de Arbeidstherapiev het Vincent van Gogh Instituut» de Stationsweg. Er bleek zaagsel in brand tez geraakt in het afvoerkanaal. I brandweer wist uitbreiding te vo( komen. De schade bleef beperkt.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16