Ixpositie kindercursus Vrije Academie El Shit! Wiend Ien terug zwangerschapsverlof de Kermis-Toer 1997 Archeologische entoonstelling in De Zwaan T\\ j'ij' ook een te kekke Dalmatiër-spaarpot? ft J labobank Zondagavond -wijkcafé in 't Schöpke Snuffelmarkt Ars Musica Ruilbeurs Oud papier Mister Baywatch Verkiezing 1997 Welke hypotheekadviseur geeft nu net dat extra zetje voor uw dit-wordt-ons-droompaleis? Rabobank MOEDERDAGBRUNCH 4-GANGEN MOEDERDAG-MENU 32,50 Open huis 'model- boetseren' Tweede plaatsen op EK Circus Maximus Fanfare 'Vriendenkring' concerteert iL EN MAAS Donderdag 1 mei 1997 - Pagina 3 Vrijdagmiddag rond 15.45 uur in hotel restaurant De Zwaan archeologische tentoonstelling irden geopend. Tijdens die ten- instelling zal o.a. de replica van gouden Fibula, vorig jaar ronden op Keizersveld, te zien )e tentoonstelling is een initiatief i de Werkgroep Archeologie nray. De Werkgroep was enkele i anden geleden zwaar teleurge- 1 dat de vondsten van iniusveld eerst in Venlo en _jtricht tentoongesteld werden Ilan pas in Venray. De Werkgroep ft vervolgens materiaal verza meld om zo een eigen beeld te geven van de opgravingen vorig jaar, waaraan zij als werkgroep een niet onbelangrijk aandeel had. Een van de pronkstukken is de replica van de gouden Fibula, die vorig jaar in Keizersveld werd aan getroffen. Medewerkers van Juwelier Verlinden hebben meer dan 100 uur in de productie van de repli ca gestolen. Op bijgaande foto kunt U zien dat het resultaat veelbelo vend is. Deze week nog werden de steentjes in de mantelspeld geplaatst en vanaf vrijdag is het stukje vak manschap in De Zwaan te bewonde- n e populaire band Shfif Wiend Ten gaat Veer optreden. Na vijf jtanden "zwangerschapsverlog'', een van de zangeressen is bevallen jn fraaie baby, gaat de band weer toeren. Wet eerste optreden is op Hemelvaartsdag in zaal 'l Veule te Veulen. [Shit! Wiend Ten staat garant voor een avondvullend programma met ukbare feestmuziek; Ondersteund door o.a, accordeon, diverse gitaren, itrabas, een in het oor springende blazerssekde en veel zang speelt de id smartlappen van Hazes tot Alberts en terug. Ook covers van Rowwen RK De Veulpoepers BV en de Blues Brothers worden door de band geshuwd. Een optreden van Shit! Wiend Ien vormt een kleurrijke, wer- lende show met schoonheidsfoutjes en vol overgave, zoals een konijn nageslacht verwekt. let optreden op Hemelvaartsdag begint 's middags om 16.00 uur. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis entree. Omroep Venray presenteert fanwege de vele positieve reac- op de Takke-Toer 1996 en op zoek van de kerkdorpen in de meente Venray, zullen de pro- immamakers van het radiopro- imma Takkeherrie ook dit jaar er locatie-uitzendingen gaan ver leen. iijdens de Kermis-toer 1997 zul- vanaf 10 mei aanstaande alle rotsterreinen binnen de gemeente nray bezocht worden. De locatie- zendingen zullen steeds plaats iden op de zaterdagavond tussen 00 en 21.00 uur. 'anuit een heuse locatie-truck Ien de Venrayse Top 10 en Takke- ~ie gepresenteerd worden, ins deze locatieuitzendingen ier natuurlijk ook diverse prijzen te winnen. De kermissen die achtereenvol gens bezocht worden zijn Oirlo (10 mei). Leunen (24 mei). Heide (21 juni), Merselo (28 juni), Ysselsteyn (5 juli), Venray (2 augustus), Castenray (30 augustus), Veulen (6 september) en Oostrum 13 septem ber). Auto aan het spuiten Tijdens een surveillance zag de politie dat een 56-jarige inwoner zijn auto aan het spuiten was op de openbare weg van de Veltumse Kleffen. De rest van de vloeistof bleef op de plaats achter. De politie gelastte de man de grond schoon te maken en dat dergelijk spuitwerk daar niet kan worden getolereerd. fcm dan snel bij ons langs en open een lbo Jongerenrekening* want OP=OP. ja, neem dan ook één van je ouders mee! Eerste inleg minimaal ƒ25,- Venray-Oostrum Zoals al eerder aangekondigd organiseert wijkvereniging Veltum elke eerste zondag van de maand een vrije inloop in haar wijkgebouw nder het motto 'Zondagavond-wijk café in 't Schöpke'. Zondag aan staande (4 mei) is het weer zover. Het wijkcafé is dan voor alle vol wassenen uit de wijk toegankelijk. Onder het genot van een kopje kof fie of een drnakje kunnen zij elkaar aan de bar ontmoeten, even bijpra ten of misschien een kaartje leggen. Speciale aandacht zal daarbij deze keer uitgaan naar de plannen voor de ook dit jaar weer te organiseren Veltumse Dagen. Het wijkcafé is zondag I mei geopend van 20.15- 23.15 uur. In het kader van het naderende 25-jarig jubileum in 1998, organi seert Groot Vocaal Ensemble Ars Musica een snuffelmarkt in zaal In den Engel, Poststraat te Venray op zaterdag 3 mei a.s. van 10.00 tot 16.00 uur. Tevens bestaat de mogelijkheid verkoopruimte te huren ad ƒ10,- per strekkende meter. Deze ruimte reserveren via tel. 580892. 'Op zondag 4 mei is er een ruil beurs voor: postzegels, munten, ansichtkaarten, telefoonkaarten, flippo's en andere ruilobjecten. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Lokatie is: wijkcen trum 'de Kiosk' op het Brukske te Venray. De beurs is voor iedereen toegankelijk, dus ook voor niet- leden. Er is voldoende parkeergele- geheid. Wij heten u van harte wel kom. LANDWEERT III Maandag 5 mei halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. In navolging van het succes van de Miss Baywatch verkiezing zal zaterdag 10 mei in discotheek Time in Venray de Mister Baywatch ver kiezing worden gehouden. De respons is al groot, maar nieuwe mannelijke kandidaten zijn nog steeds welkom. Het programmacon cept is hetzelfde als de vrouwelijke variant van de verkiezing, vrijetijds -beachwear en showronde. Dus mooie mannen opgelet! Mannelijke talenten tussen de 17 en 28 jaar met een verzorgd uiterlijk en een sterke persoonlijkheid kun nen zich inschrijven. De organisatie werd echter steeds vaker geconfron teerd met de vraag naar een verkie zing van mannen. Het animo blijkt groot te zijn. bij zowel het bedrijfs leven, TV-producenten, reclame- en modellenbureau's als bij het publiek. De commerciële markt op dit gebied stijgt dan ook enorm en in reclamecampagnes zien we steeds meer mannelijke schoonheid. De vraag naar mannelijke modellen groeit dan ook. Pak de laatste kans en schrijf je in voor de Mister Baywatch verkie zing. Aanmeldingen via 06- 53272160 of 0570-617455 of bij discotheek Time, gelegen aan de Gouden Leeuw 14 te Venray. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie weer een zoge naamde rijdende alcoholcontrole. Vijf bestuurders moesten in het bekende pijpje blazen maar nie mand had teveel alcohol op. Het zoeken naar dat ene huis kan lang duren. Maar na maanden zoeken loopt u er zomaar tegenaan. Iets duurder dan verwacht en er moet nog 't een en ander aan gebeuren, maar dan is het ook een paleisje. Maar kan het financieel alle maal wel? En hoe zit het fiscaal? Laat u bij zulke vragen adviseren door een van onze hypotheekadvi seurs. Samen bespreekt u al uw mogelijkheden voor een eigen huis. Van een hypotheek tot alle verzekeringen. Hij is prima thuis in de woningmarkt en kan u een complete oplossing bieden voor nu en voor later. Zodat u in de toekomst wéér kunt rekenen op een zetje voor een nieuw droompaleis. Meer weten? Kom even langs of maak telefonisch een afspraak met een van onze hypotheekadviseurs. Met de hypotheekadviseurs van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Venray-Oostrum tel. 0478-530216 Zevenrode tel. 0478-530340 volw.: 32,50 kinderen 4-12 jr 15,- voor moeders gratis (max. een moeder per gezelschap) aanvang 11.30 uur voor moeders gratis (max. een moeder per gezelschap) tijdig reserveren: 0478-514011 Leunseweg 20 Venray De cursisten van modelboetseren laten op woensdag 7 mei aanstaande van 19.30 tot 21.00 uur hun werk zien. Dit gebeurt in de tijdelijke lokaliteit in de kelder van het Kloster van Jeruzalem aan de Heuvelstraat. U kun beelden bekij ken, die uitgevoerd zijn in klei, gips of was, en kennismaken met de cur sisten en met de docent Hans Reijnders, die u informatie kan vers trekken over de cursus die in sep tember weer start. U bent van harte welkom. Fiets van bejaarde gestolen Vorige week dinsdagmiddag omstreeks 17.45uur zag een 71 jari ge inwoonster dat haar fiets die ze bij Albert Heyn had gestald, werd weggenomen. Zij raakte door die diefstal behoorlijk overstuur. Ze meende te weten dat er meerdere fietsen die middag daar waren gestolen. De politie verzoekt perso nen die van die diefstallen iets meer hebben gezien kontakt met hen op te nemen. Het is niet onmogelijk dat de dader voor het vervoer gebruik heeft gemaakt van een aanhanger. De waarde van de fiets van de bejaarde dame bedraagt 250 gulden. Het verenigingsgebouw De Schakel in Leunen is zondagmiddag officieel geopend. Dat gebeurde door afgevaardigden van de gebruikers, oftewel een peuter, een scout en een oudere inwoner van Leunen. De openingshandeling bestond uit het onthullen van het nieuwe logo van De Schakel. Het geheel werd muzikaal opgeluisterd door joekskapel Noelt Tuus. Na de officiële opening werd gerecipieerd en gefeest terwijl voor de kinde ren speciale activiteiten waren georganiseerd. Tijdens de Europese kampioen schappen van Garde en Showdansen 1997, onder auspiciën van de Europese Federatie voor Danssport Organisaties, dewelke jongstleden zaterdag en zondag gehouden werd in het Belgische Genk, behaalden de Bekse Klinkertjes uit Vierlingsbeek twee keer een tweede plaats. Loes de Groot behaalde een ver diende tweede plaats bij de solo's junioren B met. 484 punten, de eer ste plaats ging naar Ellen Morren uit Zonhoven in België. De meisje van de Garde junioren B werden met hun showdans de 'Oriëntaalse dans' eveneens tweede met 480 punten, deze uitstekend opgevoerde dans kon het net niet redden van het optreden van hun collega's van TSC Ottobrunn uit Duitsland. Dezelfde meisjes voer den ook hun gardedans uit, hiermee werden zij zesde met 471 punten. Ellen Groot danste Solo Senioren Hoofdklasse, zij behaalde een zeer mooie vijfde pfaats met 481 punten. De Garde junioren A werd met hun showdans 'Aquarius' zesde met 447 punten, met hun gardedans behaal den deze meisje een veertiende plaats met 448 punten. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 tot en met 27 april kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Bankpasjes van de Rabobank; herenbril met extra leesgedeelte; kentekenbewijzen deel I II van de volgende auto's: KZ-21-VD en GN- HH-30: Nederlands paspoort HO 44697; Nederlands rijbewijs 0012048704; rozenkrans in bruin etui; vergunning WGW 920052957. GEVONDEN Twee honden: een Mechelse her der (teef) en een langharige Teckel (reu); hooivork (steel met rode tape omwikkeld); kluis; internationaal rijbewijs E 61160, uitgegeven in Warrnambool, Australië. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoulenslraofje 16 VENRAY TEL 0478-509295 In jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek vindt op zaterdag 3 mei een danceparty plaats, Circus Maximus. Circus Maximus, een wervelend circus waarin dj's van dienst trakte ren op een avond vol hiphop. Britpop, triphop, techno, chemical beats, heftige gitaarklanken en andere vrolijke dansmuziek. Het geheel zal worden opgeleukt met een sfeervolle aankleding en een hele serie lampen en lichteffekten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5.-. Fanfare 'Vriendenkring' is een muziekgezelschap met progressie, telkens weer zoekt en verlegt het zijn grenzen in zijn artistieke moge lijkheden van muciseren. Al jaren lang hebben de verschillende orkes ten van deze vereniging zich kunnen handhaven in de hoogste afdelingen. Het fanfare-orkest muciseert in de superieure afdeling en staat onder leiding van dirigent Chris Cuppen uit Horst-America. De artistieke lei ding van de drumband, eredivisie, sectie AB. is in handen van percus- sion-dirigent Wil v. Horck uit Tegelen. Öp zondag 4 mei presenteert fan fare 'Vriendenkring' zijn zogenaam de Rabo-concert. Een concert waar in u composities kunt beluisteren van onder andere Gian Prince, per- cussion-muziek, Andrew Lloyd Webber; Rossini en Rob Goorhuis. Het geheel wordt gelardeerd mei een koperkwintet van de fanfare dat muziek van o.a. Canidian Brass ten gehore zal brengen. Kortom, beslist een concert om ïe bezoeken op zon dag 4 mei. aanvang 11.45 uur in het gemeenchapshuis te Overloon, een dag, tijd en plaats om niet te verge ten. Fietster kwam ten val Een op vakantie zijnde vrouw van Duitse nationaliteit raakte vorige week woensdagmorgen de macht over het stuur kwijt en kwam ten val. Ze liep daarbij hoofdverwon dingen op en werd naar de EHBO- post in het ziekenhuis vervoerd. Ze kon na behandeling naar terugkeren naar haar vakantiebungalow op het Meerdal. s4$e*t<sUt, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor dc patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: 3 en 4 mei B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 5 mei V.D. V ELDEN Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Cocnen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: zaterdag 3 mei P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 zondag 4 mei F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 5859(H) maandag 5 mei P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 3 en 4 mei alsmede 5 mei: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) Omdat op maandag 5 mei de Venrayse huisartsen zondagsdiensten draaien zullen ook de Venrayse apo theken daartoe overgaan. Op maan dag 5 mei a.s. is daarom alleen geo pend: Apotheek St. Oda, geopend van 8.30 tot 17.30, buiten deze tijden wordt u, zoals gebruikelijk, via het nachtluikje geholpen. TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 3, 4 en 5 mei: B. v. HEK tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling G. GELLING en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEESTE LIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. aan yrsisten van de Kindercursus de Vrije Academie sluiten hun *af met een heuse expositie. 5 t.m. 15 mei zijn de werk- van de kinderen te in de Venrayse wordt op 5 mei om iwüur officieel geopend. De cur- en, kinderen vanaf groep 3 van basisschool, hebben tijdens de speciale aandacht gegeven aan de kunstzinnige kant van beel dende expressie. Diverse technieken zijn behandeld met divers materiaal. Ook zaken als licht en kleur komen tijdens zo'n cursusjaar aan de orde, onder leiding van docent Guus van Enckevort. Ook worden er exposities bezocht als dt tot de mogelijkheden behoort. Nu is het dus de beurt aan de kinde ren om zelf te exposeren. De exposi tie in de schouwburg is tijdens kan tooruren geopend.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3