Ook voorkeursrecht in Leunen, Merselo en Oostrum Winkeliersvereniging wil ramkraken aan gaan pakken Samenwerking bevestigd Anita Bijvoet zingt gedichten van Aafjes Dierenziekten treffen ook moslims ACEV zoekt contact met de achterban Gemeente wil alle abri's vervangen Onthulling van 'De Boot' Vijf zeer ernstig gewonden bij frontale botsing in Ysselsteyn Borst onderzoek in gemeente Venray KENTEKEN GRAVEREN 'agj pEEL EN MAAS Donderdag 17 april 1997 - Pagina 7 Informatie-avond op 22 april Winkelcentrum Venray, de ver eniging van centrumwinkeliers, wil een project opstarten om het gantal ramkraken terug te drin- en. Het project wordt opgestart verband met het grote aantal amkraken van het afgelopen aar. Bovendien heeft men in lorst geconstateerd dat een der gelijk project haar vruchten fvverpt. Het bestuur van het win- ielcentrum heeft deze week haar eden hierover geïnformeerd. Het bestuur wijst in haar memo an haar leden op de recentelijke ramkraken bij o.a. Verlinden juwe- ier, Caesar en Thomassen mode. "De waarde van de gestolen goede ren loopt in de miljoenen. Dan laten re de materiële schade aan gebou wen en inventaris, omzetverlies en rvoelens van onveiligheid nog bui- in beschouwing". Het bestuur heeft tot het preven- eproject besloten omdat een gelijk iroject in Horst, ertoe heeft geleid tot het terugdringen van het aantal winkelkraken van 36 naar 6 in ééb jaar. INFO-AVOND De ondernemersvereniging reali seert zich goed dat het succes van een dergelijk project afhangt van een gezamenlijke inspanning. Daarom is een informatie-avond belegd voor zowel leden als niet- leden op 22 april a.s. Tijdens die avond worden o.a. cri minaliteitscijfers besproken, een uit leg gegeven over het project in Horst door Theo Langerak van de politie Venray en ook de rol van de ondernemers belicht. Dat laatste gebeurt door Jos van Lin. bestuurs lid van de winkeliersvereniging in Horst. Tenslotte zal door Betty Bradley van de LOZO aangegeven worden op welke wijze het project in Venray kan worden uitgevoerd en zal de bereidheid van de ondernemers gepeild worden. Dinsdagmiddag werd de Zuiderpoort officieel geopend. Zuiderpoort is het hoge flatge bouw aan de Leunseweg, speciaal voor ouderen gebouwd. Ouderen, lie zelfstandig wonen, maar terug unnen vallen op de service van beukenrode. Diezelfde middag werd tussen de Woningstichting ioord-Limburg en de Stichting loncura (waaronder Beukenrode valt) een samenwerkingsovereen- omst getekend waardoor in de loekomst meer van dergelijke rojecten mogelijk worden. Directeur v.d. Heijden van leukenrode noemt het project een schot voor de boeg" waarmee hij an wil geven dat de ouderenzorg chtg aat veranderen. "De alledaag- eb behoefte van de ouderen cen- laal, meer dienstverlenend met oog oor zingeving en zelfbepaling", folgens v.d. Heijden hebben de vetrokken partijen bij de realisering Zuiderpoort (Woningstichting, loncura en gemeente) veel geleerd an dit project. Hij kijkt nu al uit laar het project wat op het terrein an het te slopen Zonnehuis gereali- :erd gaat worden. Volgens Woningstichting-direc- :ur De Jong is de Zuiderpoort een eels onrendabele investering eweest, maar daarom niet minder erantwoord. Het totaalconcept van ionen en zorg is dat volgens hem wel waard. Zijn zorg ligt echter in diverse kerkdorpen waar ook vraag is naar woonzorgcomplexen. "Gerechtvaardigde vragen, belang rijk voor de leefbaarheid maar ook hier is een goed concept voorwaar de. Blok gestapelde woningen in een dorp is vragen om problemen tenzij er een goed concept onder ligt." Volgens de Jong is Zuiderpoort daar een prima voorbeeld van. Wethouder de Loo memoreerde in haar toespraak dat door projecten als Zuiderpoort, maar ook die van de Woongroep 50+ en de renovatie van het Schuttersveld, het in Venray "goed ouder worden is". "Daar werk ik als portefeuillehouder ouderenbe leid graag aan. Ik vind ook dat wij dat aan de ouderen verplicht zijn". Gedeputeerde Eurlings, die namens de" provincie Limburg de opening bijwoonde onderstreepte wel dat de ouderenzorg ook gevol gen heeft voor de dienstverlenende organisaties. "Die moeten zich op de vraag van de ouderen zelf richten en in de toekomst niet meer hun eigen traditionele positie, macht, werkwijze en produkten in het mid delpunt plaatsen". Volgens Eurlings moet dwars door de muren van organisaties gemikt worden ten gun ste van wonen, welzijn en zorg van de senioren." Eurlings juicht dan de samenwerking van Boncura en de Woningstichting toe. Het Literair Café Venray-regio sefteen literaire primeur met een leciaal programma waarin de in tvolgen overleden schrijver en ichter Bertus Aafjes centraal staat, lp zondag 20 april worden name- k gedichten van Aatjes gezongen, at gebeurt op een steenworp van ijn laatste rustplaats in het Italiaans staurant La Rondine te Swolgen genover de Lambertuskerk. Tijdens deze literaire bijeenkomst ingt de Maashees zangeres Anita ijvoet gedichten van Bertus Aafjes ie, vlak voor de dood van de dich- rin 1993, getoonzet zijn door de 'kende Limburgse dirigent Piet ingma. Anita Bijvoet wordt daar- j op piano begeleid door Von eijnders uit Venlo. Het geheel ordt ingeleid door Anton Kroft uit fnray, een goede vriend én kenner «n Aafjes. Het is voor de eerste keer dat de 'dichten van Aafjes in het open aar worden gezongen. Enkele jaren Heden zijn deze liedjes al eens dongen tijdens een min of meer sloten muzikale/literaire kamer- ïeenkomst in Venray. Daarbij was Mus Aatjes ook aanwezig. VERKNOCHT Het Literair Café Venray-regio is 'trots op dit unieke programma te tinnen presenteren in het dorp waar Mus Aafjes vanaf 1971 tot aan 'jn dood op 22 april 1993 heeft Woond. In het dorp waar hij zo 'n verknocht was zullen zijn 'dichten op muzikale wijze weer "leven. De in Amsterdam geboren dichter schrijver Bertus Aafjes behoort de veelgelezen auteurs in ons In 1940 verscheen zijn eerste fntbundel in de poëziereeks e'icon: Het gevecht met de muze. toe bundel werd destijds door het teraire publiek ervaren als een 'langrijke vernieuwing van de poë- Zijn uit 1944 daterende, in 1946 'Publiceerde grote gedicht 'Een toreis naar Rome' behaalde een l0r die tijd, en voor poëzie nog eeds, onwaarschijnlijk hoge ver- l0Pvan vele tienduizenden exem- ^n. Hij werd er een populair lc"ter door. Aatjes verwierf zich tn groot en trouw publiek. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Vanaf 28 april 1997 gaat het borstonderzoek in de gemeente Venray van start. Vrouwen in de leeftijd van 50 tot en met 69 jaar krijgen automatisch een uitnodiging voor het laten maken van foto's van de borsten. Op deze manier wordt onderzocht of de borsten nog gezond zijn. Deelname aan het borstonderzoek geeft meer zeker heid over de gezondheid van de bor sten. Eventuele afwijkingen kunnen in een vroeg stadium worden opge spoord. De foto's worden gemaakt in een speciaal voor het onderzoek inge richte onderzoekseenheid. Deze zal geplaatst worden op de kleine par keerplaats (P5) naast het gemeente huis te Venray. Voor belangstellenden is er een tentoonstellingswand over het borst onderzoek geplaatst in de biblio theek te Venray. Voor meer informatie en voor afspraken kan men terecht bij het Informatiepunt Borstonderzoek bij de GGD Noord-Limburg. Dit is op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur telefonische bereikbaar, tel. 077- 3598844. Ook kan hier door belang stellenden de algemene brochure 'Borstonderzoek' opgevraagd wor den. Vandalen aangehouden In de lijndienst van de Hermesgroep werd vrijdagmiddag in de bus tussen Horst en Venray een zitbank vernield. De chauffeur stopte bij het politiebureau aan de Leunseweg en vroeg assistentie van de politie, omdat bekend was welke passagiers de bank hadden vernield. De politie hield vier knapen aan in de leeftijd van 12 tot 14 jaar, allen afkomstig uit Venray. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal kon den zij naar huis. Ze werden aan sprakelijk gesteld voor de schade. Prijs schapen verdubbeld Moslims mogen geen varkens vlees eten. Varkens zijn volgens de koran onreine dieren. Toch gaat de varkenspest ook niet onge merkt aan de moslims voorbij. Vandaag, morgen en zaterdag wordt het Offerfeest gehouden, één van de twee belangrijkste feesten bij de islamieten. Daarbij hoort het ritueel slachten van vooral schapen. De slachthuizen hebben het echter stervensdruk en tot overmaat van ramp hebben ook schapen nog een ziekte. De prijs van een schaap is daardoor het dubbele van die van vorig jaar. Het Offerfeest is samen met het Suikerfeest, dat ter gelegenheid van het einde van de vastenmaand rama dan wordt gevierd, het belangrijkste feest van de islam. Tijdens het Offerfeest herdenken de moslims Abraham, in hun geloof een belang rijke profeet. Herdacht wordt dat Allah hem op de proef stelde door te vragen z'n zoon te offeren. Toen bleek dat de vader daartoe bereid was, beval Allah hem een dier te nemen, een ram. Tijdens het offer feest herdenken de islamieten de beproeving van Abraham en bevesti gen hun eigen geloof. Er worden massaal dieren, vooral schapen, geslacht. Dat moet volgens de geloofsregels gebeuren. In de isla mitische landen wordt thuis gels- acht, in Nederland is dat verboden. De Marokkaanse en Turkse gemeenschappen, die in Venray de overgrote meerderheid van de mos lims uitmaken, moeten daarom uit wijken naar aangewezen slachterij en. Vanuit Venray en omgeving gaan de mensen vooral naar slagers in Elsendorp en Horst. Daar worden honderden schapen op één dag met een halssnede gedood. Daarna wordt het vlees verdeeld, onder de familie, vrienden en bekenden. Dat moet binnen drie dagen gebeuren, want dan is het Offerfeest afgelo pen. "Het is ook het feest van verge ving en verzoening", zegt Mohamed Karramass, die de woorden van de Marokkaanse imam Nouamani Bouarfa heeft vertaald. "Iedereen geeft aan elkaar en in de moskee worden de belangrijkste pijlers van de islam nog eens bevestigd. Het is een feest voor jong en oud. Families komen bijeen, mensen kopen nieu- DUBBELE Nieuwe kleren zitten er dit jaar voor sommigen misschien wel niet aan. Behalve onder varkens en koei en heerst ook onder schapen een besmettelijke ziekte. Bij dieren die ouder zijn dan één jaar moet het ruggemerg worden weggehaald en dat maakt ze eigenlijk ongeschikt voor de rituele slacht. De jongere dieren zijn dus extra in trek dan dat heeft de prijzen van de dieren flink opgedreven. "Normaal betaal ik voor een schaap ongeveer 175 gul den, nu kosten ze het dubbele. Met slachten erbij kost een schaap 400 tot 450 gulden", zegt een andere Marokkaan. Hij koopt ze met tien tallen tegelijk in, ook voor familie leden in Duitsland. Daar is ritueel slachten helemaal verboden. De die ren moeten daar met een nekschot worden gedood en dat is weer in strijd met islam. Dankzij de varkenspest is het in de slachthuizen bovendien erg druk. Een extra handicap voor de mos lims. Ook in Venray en omgeving. Desondanks vieren ze vanaf van daag drie dagen Offerfeest. Sinds vorige week is de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) ook van toepassing op drie uitbreidingsgebieden in even zoveel Venrayse kerkdorpen. In Leunen, Merselo en Oostrum wil de gemeente met de wet in de hand projectontwikkelaars buiten de deur te houden. Eigenaren van grond in de aangewezen gebieden moeten hun grond als ze willen verkopen eerst aanbieden aan de gemeente. Pas als die geen interes se heeft mag de grondeigenaar met andere gegadigden gaan onderhandelen. Enkele weken geleden verklaarde Venray de WVG ai van toepassing op indus trieterrein Smakterheide II. Hel voorkeursrecht voor de drie uitbreidingsgebieden is op 11 april in werking getreden. Een dag eerder is het gepubliceerd in de Staatscourant. Eigenaren van grond in het gebied zijn pas later op de hoogte gesteld. Die 'stiekeme' werkwijze is toegestaan in de wet. Op die manier kan de gemeente de eis in de Wet voorkeursrecht dat er een nieuwe bestemming voor het gebied moet gedurende acht weken omzeilen. Daarna moet de gemeen teraad het besluit van B en W bekrachtigen. Het voorkeursrecht geldt voor 4,5 ha tussen de Albionstraat (Leunseweg), Van Berlostraat en de Leunse Beek in Leunen; voor het gebied ten oosten van de Mgr. Hanssen,straat en ten noorden van de Oostrumse Beek in Oostrum en 2,5 ha in Merselo. Hier wordt het terrein begrensd door Dorperveld, Op de Ries en Kleindorp. Alle drie de lokaties zijn uitbreidingslokaties in de nieuwe bestemmingsplannen voor de dorpen. Die zijn klaar of op een haar na gevild. De Wet Voorkeursrecht gemeen ten is medio 1996 aangepast en biedt de gemeenten sindsdien meer mogelijkheden om greep te krijgen op de plaatselijke onroerend goed- markt. De wet geldt voor gemeenten die van de overheid een meer dan lokale taak hebben gekregen op het gebied van woningbouw of bedrij vigheid. Dankzij de wet kunnen gemeenten zonder gigantische grondkosten de hun opgedragen taak uitvoeren. Volgens het Streekplan is Venray een hoofdcen trum met (boven)regionale verzor- gings- en werkgelegenheidsfuncties. Er is duidelijk behoefte aan een organisatie als de Adviescommissie Evenementen Venray. Dat bleek onlangs tijdens een bijeenkomst waar een dertigtal vertegenwoordi gers van organisatoren van evene menten zich kritisch maar ook loven uitlieten over het werk van de ACEV. Zij zien de ACEV als hun vertegenwoordiger in het proces van Venray Promotie zoals Venray Initiatief dat nastreeft. Dat geldt het sterkst voor de kleinere evenemen ten. Op maandag 26 mei a.s. praten de organisatoren verder. Verder legden zij enkele verzoe ken op tafel. Die hadden betrekking op de communicatie van een aantal zaken. Zo meende men dat niet iedereen goed op de hoogte is van de aanmeldingsprocedure evene menten, de namen van vertegen woordigers van groeperingen in de ACEV en de criteria voor plaatsing van evenementen op de tweemaan delijks verschijnende VenrayAgenda. Tenslotte lieten de aanwezige organisatoren weten graag nog beter van eikaars evene menten op de hoogte te willen zijn. JAARKALENDER De ACEV gaat een jaarkalender voor 1998 samenstellen. Enerzijds op basis van beschikbare gegevens, anderzijds door organisatoren van evenementen op te roepen zich met hun evenement te melden. Daarom roept zij bij deze organisatoren op zich vóór 1 mei a.s. te melden bij de VVV/ANWB die de bestaande gegevens voor de ACEV zal contro leren en nieuwe zal verwerken. Gegevens waar de ACEV om vraagt zijn: naam van het evenement, de plaats waar het gehouden wordt; de vermoedelijke datums; aanvangstijd en eindtijd; de doelgroep(en) waar het evenement zich op richt; het ver wachte aantal bezoekers en het karakter van het evenement: buurt/wijk, plaatselijk, regionaal, nationaal of internationaal. PRESENTATIE JAARKALENDER 1998 Op maandag 26 mei a.s. om 20.00 uur komen de organisatoren weer bij elkaar. Dan in het restaurant van De Witte Hoeve. De ACEV presenteert op die avond de voorlopige evene mentenkalender 1998. Organisatoren kunnen dan bekijken of de kalender er voor hen gunstig uitziet en met welk ander evenement op sommige of alle punten samen werking mogelijk is. AANMELDINGSPROCEDURE Organisatoren van evenementen moeten uiterlijk zes maanden vóór hun evenement een aanmeldingsfor mulier inleveren bij de VVV/ANWB. Die zijn daar ook verkrijgbaar. Die moeten ze zo vol ledig mogelijk invullen. Dit aanmel dingsformulier gaat vervolgens automatisch door naar de gemeente Venray die zich over de noodzakelij ke vergunningen buigt. Aanmeldingsformulier invullen is dus tegelijkertijd vergunningen bij de gemeente aanvragen! Voordeel is dus dat een apart gang naar de gemeente niet nodig is. En dan de kans dat ongewenste concurrentie praktisch nul is. Dat is een van de zaken waar de ACEV op let! VENRAYAGENDA De VenrayAgenda is een selectie uit de bij de ACEV aangemelde eve nementen. Belangrijkste criterium voor opname is dat een evenement iets toevoegt aan het imago van Venray. Door de omvang, door het bijzondere karakter, door de regio nale, nationale of internationale uit straling bijvoorbeeld. VERTEGENWOORDIGERS In de ACEV zitten namens het dorps- en wijkradenoverleg: Hay Philipsen (0478-541207), namens Winkelcentrum Venray: Willi Stramm (0478-584263). namens Horeca Venray: Elly Swinkels (0478-589821namens de sporte venementen: John Raadschelders (0478-588883), namens de muziek evenementen: Toon Koonings (0478-586196), namens de culturele evenementen: Jan Verheijen (0478- 587941als adviseur namens de gemeente Venray: Wim Crooymans (0478-523430) en als onafhankelijk voorzitter: Paul Jansen (0478- 584884). Er zijn in de ACEV momenteel nog een vacature voor sportevenementen (voorheen inge nomen door de Kennedymars) en voor de LOZO/VZO. De ACEV zou die vacatures graag vervuld zien. Namen zijn welkom bij de voorzit- Naam organisatie: Naam contactpersoon: Telefoon: Er bestaat weer de mogelijkheid om uw ken teken in uw ruiten te laten graveren. Uit onderzoek van de verzekeringsmaatschap pijen blijkt dat deze methode een zeer doel treffend middel is om uw auto beter te beschermen tegen autodiefstal. Staat het ori gineel kentekennummer in uw autoruiten. dan is men genoodzaakt om alle ruiten te vervangen, alvorens uw auto met valse ken tekenplaten en papieren door te verkopen. Voor slechts ƒ25,- per auto worden alle rui ten gegraveerd, (onuitwisbare kleine letters) Inl. 0800-0225575 gratis nummer. Ster in uw voorruit? Naast het graveren van kentekens kunt u er ook uw voorruit laten repareren. Dit is vanaf WA-extra geheel kostenloos. Door een kleine vrijdag 18 en zaterdag 19 april in Venray P. conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-18.00 uur vakkundige reparatie d m v. een harsinjectie krijgt een ruit die door steenslag is bescha digd weer zijn oorspronkelijke sterkte terug. SateCars werkt voor alle verzekeringen en handelt daarmee alles af. De gemeente Venray wil de ongeveer veertig oude abri's (bus hokjes) vervangen door nieuwe exemplaren. De gemeente onder handelt met vervoersbedrijf Hermes en een reclamebureau over de verdeling van de kosten. Als het aan wethouder Driessen ligt worden de abri's nog dit jaar vervangen. De kosten moeten wel binnen de begroting blijven. Openbare werken-wethouder Driessen deelde dat dinsdagavond mee tijdens de vergadering van de Leunense dorpsraad. De eerste nieu we abri's komen aan de Albionstraat, waar de provincie ter hoogte van de Rabobank binnenkort twee bushaltes gaat aanleggen. Volgens Driessen wil Hermes alle halteplaatsen bij de tijd brengen. De vervoermaatschappij werkt samen met een reclamebureau waardoor de kosten gering zijn. Driessen schatte de kosten voorzichtig op 70.000 gulden. Daarvan wil Hermes onge veer 20.000 bijdragen. De Venrayse wethouder zou graag zien dat bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling deze zomer in Venray al nieuwe HAVENS De hokjes op de Albionstraat wor den vervangen omdat in de weg aparte bushavens worden aangelegd. Bij de reconstructie van de weg in 1995 is dat niet gebeurd. Bussen stoppen nu op de rode fietsstrook. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Destijds vond de provincie het niet nodig om aparte bushavens aan te leggen. De stoppende bussen zou den als snelheidsremmers werken. Nu worden dus alsnog bushavens aangelegd en de gemeente wil gelijktijdig de abri's plaatsen. Ter hoogte van de Rabobank, tenzij de bewoners van de oostzijde van de Albionstraat roet in het eten gooien. Zij zullen een stukje grond moeten inleveren. Doen ze dat niet. dan kan de bushaven aan de oostzijde alleen buiten de bebouwde kom aangelegd worden, waarschuwde Driessen. De werkzaamheden in Leunen worden gelijktijdig uitgevoerd met de aanleg van de rotonde op het kruispunt Heide-Langstraat. Daar begint het werk in mei, Vrijdag 18 april 1997 wordt om 11.30 uur 'De Boot' van de Tsjechische kunstenaar Jift Berének onthuld. Dit kunstwerk, dat vorig jaar prominent aanwezig was op de Siavnost tentoonstelling in het St. Odapark, heeft de toepasselijke naam 'Op koers' mee gekregen. Het wordt Inalfa aangeboden door Raedts Bouwbedrijf BV ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van Inalfa. Het kunstwerk krijgt een plaats bij de hoofdingang van Inalfa en siert langs de Maasheseweg tevens de entree van Venray en van het Industrieterrein Smakterheide. Jifi Beranek (geboren 22-11-1945) woont en werkt in een doipje in de buurt van Praag. Zijn atelier is in de open lucht. Speciaal voor de Siavnost manifestatie (september 1996) bouwde hij het indrukwekkende 'Orakel' op de zandvlakte van het St. Odapark. Deelname aan Sldvnost was voor Ber&nek de eerste kennismaking met Nederland. Meerdere werken van hem kregen hierna een definitieve bestemming in Nederland. Het werken met zware natuurproducten, onderlinge verbindingen, eenvoud en kracht is typerend voor zijn werk. Aansluitend aan de onthulling zal in de showroom van Inalfa Metal het V^glas geheven worden op een behouden toekomst.J Dinsdagmiddag omstreeks 16.45 uur raakte een 24-jarige bestuurder van een personenauto, juist buiten de bebouwde kom van Ysselsteyn op de Puttenweg, door nog onver klaarbare oorzaak op het verkeerde weggedeelte. Op dat moment nader de uit die richting een personenauto bestuurd door een 60-jarige inwoner van Oosterbeek. Bij de frontale bot sing raakt niet alleen de bestuurder van de Wanssumse auto maar ook de andere bestuurder en drie inzit tenden bekneld dat ze door de brandweer van Venray en Horst bevrijd moesten worden. Alle vijf werden met zeer ernstige verwon dingen naar ziekenhuizen in Venlo, Nijmegen en Venray vervoerd. Woensdag verbleven nog drie slachtoffers op de intensive care. In recordtijd waren niet alleen vijf ambulances ter plaatse maar ook de hulpverleningsvoertuigen van de brandweer van Horst en Venray. Het verkeer moest geruime tijd worden omgeleid. Naam evenement: Vermoedelijke datum: Vermoedelijke aanvangs cq. eindtijd: Beoogd aantal bezoekers: Karakter: buurt/wijk/lokaal/regionaal/nationaal/internationaal Deze bon voor 1 mei a.s. opsturen naar de ACEV p.a. VVV/ANWB, Grote Markt 23, 5801 BL Venray Afval in brand Zaterdagavond omstreeks 20.15 uur moest de brandweer in actie komen voor een opzettelijk in brand gestoken afvalcontainer op het Jerusalemcomplex aan de Gasstraat. Er was echter geen containcrbrand maar wel waren naast de container gedeponeerde dozen in brand gesto ken. Dankzij het door getuigen opgegeven signalement kon de poli tie in de buurt twee jongens aannou- dcn. Die bekenden tijdens het ver hoor de dozen in brand te hebben gestoken. Omdat de schade gering was werden de jongen door de poli tie onderhouden en werden de ouders van dc brandstichting in ken nis gesteld. c r

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7