A HET IS 'POWER HOUR' IN VENRAY Preuvenement Programma International Power and Food Festival Sumo spektakel Veel spektakel tijdens eerste International Power and Food Festival Dans en Muziek De sterkste mannen van Nederland Teamwork weekend voor bedrijven Rabobank Tref.nl F3 Journaal Deloitte louche SPIRAL DE IA ROY fb SAUCONY de sponsoren Een onderlinge wedstrijd tussen de vijf sterkste mannen van ons land, demonstraties van de beste sumo-worstelaars van Europa, een preuvenement en veel dans en muziek. Dat is in het kort het eerste 'International Power and Food Festival' (IPFF), dat 12 en 13 april op en nabij het podium op de Grote Markt wordt georganiseerd, ter ondersteuning van de prestigieuze Powerman run-bike-run wedstrijden. Verspreid over twee dagen vinden doorlopend - en gratis voor het publiek - verbluffende staaltjes van pure kracht plaats. Het uur 'power' slaat in Venray! Alle evenementen vinden plaats op en nabij het podium op de Grote Markt Zaterdag 12 april 12.15 le sumodemonstratie 13.00 Aerobics/steps demonstratie 13.15 Voorstellen sterkste mannen van Nederland en eerste wedstrijdronde 14.30 Muziek 15.00 2e sumodemonstratie 15.45 Aerobics/steps demonstratie 16.15 Tweede ronde sterkste mannen van Nederland 17.30 Sluiting Zondag 13 april 10.00 Opening 10.45 3e sumo demonstratie 11.15 Show cheerleaders 11.30 Derde ronde sterkste mannen van Nederland 13.30 4e sumo demonstratie 14.15 Aerobics demonstratie 15.30 Vierde ronde sterkste mannen van Nederland in Venray Op zondag wordt op het podium op de Grote Markt tevens de prijsuitreiking verricht van een tweetal onderdelen van de Powerman duathlon. Dit gebeurt om 10.30 uur en 12.30 uur, specta culair begeleid door cheerleaders. De publieks- huldiging van de winnaar van het hoofdevene ment van Powerman geschiedt op het Henseniusplein om 17.30 uur. Daarnaast wordt op zondag 13 april, van 13.00 uur tot 17.00 uur, een wedstrijd voor bedrijven afgewerkt. Op het grasveld voor de Grote Kerk zullen meer dan dertig ondernemingen, in het kader van Teamwork Weekend, strijden om de titel 'het beste bedrijfsteam van Peel Maas'. De prijsuitreiking vindt plaats om 18.00 uur op het podium op de Grote Markt. a EN MAAS Donderdag 10 april 1997 - Pagina 5 Bouwmij Janssen i&S BUITENSPORT VENRAY van den munckhof bv Speciaalwerk \Vtenra ©MANPOWER UKTZENDORGANISATE 'ou can measure the difference. ARKEL telecommunicatie IP©®] S O l A I i V E H R A Y Het International Power and Food Festival bestaat niet alleen uit "power.' Langs het podium kunt u zich tegoed doen aan lekkernijen uit verre streken. Er staan diverse stands en kraampjes met hapjes en drankjes uit een aantal landen.J Onder meer met de cheerleaders van de Düsseldorfse IJshockeyclub, en aerobics/steps demonstraties van leden van Fitness- en Saunacentrum Venray. Tijdens het 'power hour' bruist en swingt Venray! Meer dan dertig bedrijven proberen elkaarIfp zondag 13 april in een sportieve beheiidigheidswedstrijd de loet' af te steken. Kracht, behendig heid en slimheid: deze drie elementen staan centraal in het teamwork- weekend. Welke onderneming is de sterkste én de slimste? Plaats van han deling: het grasveld voor de Grote Kerk. Zes van de beste Europese sumo-worstelaars binden onder ling de strijd aan en geven boven dien een toelichting op de regels en achtergronden van het spel. Ook toeschouwers worden in de gelegenheid gesteld een partij te worstelen. Maak kennis met deze zware kolossen en hun sport, die in Japan bijna heilig is verklaard. Een mawashi, een acht meter lange katoenen sluier die uiteinde lijk als tanga-slip in de bilnaad ver dwijnt, is alles wat een sumo-wor- stelaar draagt. Hij zet zich op de hurken, plant zijn vuisten op de grond - eerst links, dan rechts - en gaat dan zijn tegenstander te lijf. Degene die buiten de ring wordt gewerkt of met iets anders dan zijn voetzolen de grond raakt, heeft ver loren. Alles mag in sumo, behalve schoppen en in het kruis stoten. Hoewel veel worstelaars imposant gebouwd zijn, zijn kracht en gewicht niet zaligmakend. Snelheid, techniek en vooral denkwerk zijn de sleutelwoorden. Nederlands bonds coach Stephen Gadd, een van de worstelaars die in Venray aanwezig zullen zijn: "Ik met mijn 84 kilo kan iemand treffen die 150 kilo zwaar der is en toch niet kansloos zijn. De kunst is om de kracht van de ander te stelen en die t.gen hem te gebrui ken." Concentratie is dus van het grootste belang. Emotie is, naar goed-Japanse traditie, een onge wenste gemoedstoestand. Een gevecht duurt doorgaans niet langer dan vijftien seconden en elke bewe ging dient doordacht te zijn. "Die vijftien seconden duren een eeuwig heid", vertelt worstelaar Henk Ender, eveneens van de partij tijdens het IPFF. "Je moet de vijand uitlok ken, uit balans brengen en dan afmaken op techniek. Een vingertop aan de grond is al genoeg." Sumo is meer dan lichamen van billen en buiken, van spek en spie ren die op elkaar botsen. Er zijn worstelaars in diverse maten en gewichten: de dikken, de dikkeren en de diksten, respectievelijk de klasse onder 85 kilo, boven 85 kilo en boven 115 kilo. In Japan leven nog worstelaars die alleen eten, sla pen en oefenen. Ze brengen hun tijd door volgens de regels van tweedui zend jaar geleden, toen sumo's als lijfeigenen in stallen woonden ter voorbereiding op de gevechten die hun meester beraamde. DE SUMO WORSTELAARS Stephen Gadd - 95 kilo, Nederlands kampioen 1996, zilver bij de Britse Open 1996 en deelnemer aan het WK 1996 te Japan. Richard Vogel - 110 kilo, Nederlands kampioen 1996, 5e op EK 1996, 8e op WK 1996. Henk Ender - 105- kilo, Nederlands kampioen 1996, deelnemer aan WK 1996. Richard Verberk - 160 kilo, Nederlands teamlid. Peter Baron - 145 kilo, Nederlands Kampioen 1996 zilver op EK 1996, 6e op WK 1996. Steve Pateman - 135 kilo, meervou dig Engels kampioen, le op EK, 3e op WK 1996. De gevechten vinden plaats onder toeziend oog van Europees scheids rechter Jan Goudriaan. Op de foto Steve Pateman en zijn collega 's De vijf meest gespierde krachtpat sers van Nederland meten onderling hun krachten. Verspreid over twee dagen werken 's lands sterkste man nen een compleet wedstrijdpro gramma af. U zult zich verbazen over Berend Veneberg (drie keer winnaar van de 'Sterkste Man van Nederland'), Wout Zijlstra (twee keer nummer twee van Nederland), Paul Smeets (een keer tweede van Nederland, nu 's lands derde). Rens Vrolijk (4e van Nederland) en Hans Schonewille (5e van Nederland). De wedstrijd bestaat uit zeven onderdelen, waarbij de kracht en het uithoudingsvermogen van de atleten op de proef wordt gesteld. De onderdelen zijn: Deadlift: De deelnemers tillen een telkens zwaarder gewicht omhoog. Timberwalk: Met twee grote 'tas sen' onder de armen, moet een zo ver mogelijke afstand worden afge- legd. Gewicht hooggooien: Het gooien van gewichten over een lat. die steeds hoger komt te liggen. Boomstam tillen: De sterke man nen tillen een telkens zwaardere stam omhoog. Vrachtwagen trekken: Wie slaagt De sterkste mannen van Nederland erin zo snel mogelijk een vrachtwa gen aan de streep te krijgen? Stones of strength: Grote ronde betonballen moeten op een vat gelegd worden. Het gewicht van de betonballen loopt op van 90 tot 150 kilo. Powerstairs: De deelnemers lopen met een zwaar gewicht een trap op. Wie het snelst boven is, wint. Een scheidsrechter van de Nederlandse Federatie van Sterke Man Atleten houdt het wedstrijdver loop in de gaten. Voor het publiek wordt verslag gedaan door onder meer TV-verslaggever Wout de Jong. Voorafgaand aan het eerste wedstrijdonderdeel worden de vijf sterkste mannen nader voorgesteld.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5