Vandelen en keramiek centraal in museumweekend UEGIOKALENDER 6 Slimpie's Beroepenfeest' Rabobank Koop de nieuwe Ouderenpostzegels en steun het ouderenwerk r ra Brajopies in De Bonte Koe ^ppeltje voor de dorst? Automatisch sparen helpt daarbij een handje. Alle informatie over de mogelijkheden van automatisch sparen is verkrijgbaar aan onze balie. Rabobank Filmnieuws Dizzy Jazzdancertje s even de sterren van Telekids Geslaagd Dansen in De Wis Je Bromfietsverzekering: zó geregeld bij de Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode SURPRISE MENU Jeugddisco in 't Schöpke Luikse Markt Mexicaanse eet-info- avond Grote Rommelmarkt Sixtiesavond Expositie in schouwburg Q Agenda, EN MAAS Donderdag 10 april 1997 - Pagina 3 het Venrayse en zij die hun I aan gebakken klei hebben is ia loren komen aanstaand week- jkln()a aan hun trekken in en om nhÜiseum 't Freulekeshuus. |ens het Nationaal mefij seumweekend, zaterdag 12 en jag 13 april, zijn dat de cen- itoife e thema's in het Venrayse turn. i 't Freulekeshuus exposeert c maanden de Venrayse kleikun- "1 iaar Piet Hermans. De tentoon- 1 ling geeft een overzicht van z'n 1 igjarige loopbaan als keramist. 1 mans en cursisten van de Vrije demie zijn het hele weekend 1 wezig en geven demonstraties J enkele speciale stooktechnie- waaronder de Japanse raku- liiode. Kinderen kunnen zelf uit allerlei voorwerpen maken. el weekend van 12 en 13 april is museum-wandelweekend en in dat verband heeft kan er ook gewan deld worden. Er is een ongeveer vijf kilometer lange route door het cen trum van Venray, die start en eindigt bij het VVV-kantoor op de Grote Markt. De wandelaars passeren uiteraard ook museum 't Freulekeshuus. Museum 't Freulekeshuus is zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Bij het museum zijn gratis verkrijgbaar routebeschrijvingen van de wandeling en de Museumkrant. Ook bij het VVV- kantoor is deze krant verkrijgbaar. Het boekje dat hoort bij de tentoon stelling van Piet Hermans kost 2,50. Tijden het Nationaal Museumweekend presenteren zich landelijk zo'n 400 Nederlandse musea. In Limburg doen meer dan twintig musea aan de manifestatie mee. Ie Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming yah inenten en activiteiten wit een wijdere regio, waaraan wij in onze itionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. h 14 april: intoom telling figuratief expressionisme in museum De Wieger in me. Getoond wordt de collectie van de familie Smithuis, met daarin [uratieve stromingen in de Nederlandse kunst tussen 1910 en 1960. um Be Wieger ligt aan de Oude Liesselseweg 29 in Deurne. Geopend irisdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. térdag 19 april: agje Peel', dagprogramma van Natuurhistorisch Museum De Peel. in inwerking met Nationaal park 'De Groote Peel'. Programma bestaat jndleiding door park en museum, inclusief een lunch. Kosten 20 gele- Ivoor volwassenen, 10 gulden voor kinderen t/m 15 jaar. Voor info: Jseum Asten, Barbara Bastijn (0493) 69 18 65. De Groote Peel. Jo lijmans, (0495) 64 14 97. Show met clown Slimpie B.V, llown Slimpie van Slim gdtheater uit Tiel komt met zijn uwe show naar Venray. Op 12 il verzorgt hij een clownsvoor- ling in Party-, Zalen- en igrescentrum De Witte Hoeve de Gasstraat 5. De aanvang is 14.00 uur. De zaal is open om 30 uur. De kaartjes kosten ƒ6,- stuk en zijn op de dag van de irstelling vanaf 13.30 uur aan de I verkrijgbaar. Reserveren van rtjes is ook mogelijk via tel.nr, 14-624555. De voorstelling duurt ca, 16.00 uur. e show van clown npie heeft de titel 'Slimpie's oepenfeest' meegekregen. In e show gaat Slimpie nadenken rwat hij later nou eigenlijk wil den. Hij krijgt diverse ideetjes lij op zijn eigen doldwaze wijze uitvoeren. Uiteraard loopt er in het honderd en raakt hij hier- n allerlei situaties verzeild waar 3p zijn eigen doldwaze wijze en hulp van de kinderen weer uit ibeert te komen. Ook in deze uwe show zal clown Slimpie de (Ieren veelvuldig bij het pro- mma betrekken. Het is een geva- erd programma vol met liedjes, Hetjes, veel clownerie en uiter- d de nodige grappen en grollen, het aan clown Slimpie ligt wordt weer één groot feest en zullen de ideren van het begin tot het eind I Kleiden vrolijk zijn! )e vrolijke clown Slimpie staat ïnraffg voor humor. Het feit dat de lens en meisjes veelvuldig zul- jachen behoeft geen toelichting, wn Slimpie is er een voorstander om de jeugd zoveel mogelijk bij show te betrekken Een betere ehrijving kan deze vrolijke 'n niet van zichzelf geven. Hij is Ier niet alleen vrolijk,m maar ondernemend en vertederend, is verantwoordelijk voor de ie lach in de show. Kijken en lui- ïn naar de show betekent een genieten van zijn avonturen, is de grote vriend van de jon- is en nieisjes. Dat houdt in dat ereen deelgenoot wordt gemaakt 'de vele belevenissen! u« i; Het programma is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar (en hun ouders). In de pauze kunnen de kinderen zich gratis laten Schminken door het schmink-team. A.s. zondag vanaf 20.00 uur zul len de vijf Oostrumse jongens van de band Brajopies hun kunnen wederom laten horen in café De Bonte Koe. Hun muziekstijl varieert van groe pen zoals De Dijk tot aan de heavy sound van Rage Against the Machine. Ook zullen deze mannen eigen werken ten gehore brengen bestaan de uit Nederlandse en Engelse gezongen teksten. Dus voor een te gekke avond, zondag 13 april, de Brajopies. De Brajopies bestaan uit Bram Joosten, gitaar; Pieter Rijs, gitaar; Joris Rutten, drums; Remco Bonten, bas; Jos Verhaegh, zang. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. iud wde ureici a» Venray-Oostrum In een constant gevecht van de mens tegen de natuur, is dit de grootste verwoestende kracht, ver gelijkbaar met een miljoen atoom bommen. Plotseling kan deze ont ploffen, en daarmee een spoor van verwoesting en vernieling achterla tend. Het kan de dag tot nacht maken, lucht tot vuur en kan aardbe vingen veroorzaken vergelijkbaar met de ergste in de geschiedenis. Ieder moment, nooit weet men het precies, kan een vulkaan tot uitbars ting komen. Lavastromen met snel heden tot 100 km per uur zijn vrij normaal. In het kleine stadje Dante's Peak woont men al vele en vele jaren aan de voet van een 'dode' vulkaan, althans dat dacht pien. In werkelijk heid sliep de vulkaan en kon in prin cipe weer actief worden. Een hele kleine aardschok werd opgevangen in het geologisch instituut, en dat was genoeg om Harry Dalton (Pierce Brosnan) naar het gebied te sturen. Dante's Peak zit vol met spectacu laire geluids- en beeldeffecten. Soms doet de film weer een beetje aan twister denken, maar vergeleken met de krachten die er uit een vul kaan komen, zijn tornado's eigenlijk maar voor mietjes! Zaterdag 5 april 1997 zullen de meisjes van de A-selectie van Dizzy Jazzdance niet snel vergeten. We moesten al om 04.30 uur opstaan omdat we om 07.15 uur in Studio 3 van RTL4 werden verwacht. We werden als echte sterren ontvangen en meteen naar onze kleedkamer gebracht. Snel omkleden en dat het podium op voor een try-out. De stu dio en het podium zijn eigenlijk maar heel klein. Overal staan came ra's en beeldbuizen. Een echte regis seur en Irene Moors kijken naar onze dans. Irene is hartstikke aardig en geeft ons allemaal en compli mentje. Jammer genoeg mogen we niet op de tribune zitten. We wach ten in het kleedlokaal tot we aan de beurt zijn. In de kleedkamer tegen over ons zit dokter Peer van Goede Tijden Slechte Tijden en in een andere kamer een zanger uit Amerika. Dan zij we eindelijk aan de beurt. Vanity, Kim en Diewertje mogen aan tafel bij Carlo en Irene. Carlo houdt ons een beetje voor de gek met ons Limburgs accent. En dan is het zover. De muziek gaat aan. Voor Florence, die alleen moet beginnen met de dans is het extra spannen. Maar het gaat heel erg goed. Door de mooie belichting en de professio nele opnamen zit het er zo goed uit dat we zelf helemaal onder de indruk zijn. We hebben de video al vaak teruggespoeld. Onderweg naar huis waren de meisjes een stuk rus tiger. Ze droomden van hun tv- debuut. Aan de Technische Universiteit Eindhoven is voor technische infor matica geslaagd Jaccou Bastiaansen, Litsenbergweg 35 te Ysselsteyn. Aan de universiteit van Tilburg slaagde Annemie Graat uit Oostrum voor economiewetenschappen rich ting bedrijfseconomie (drs.). Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 25 maart tot en met 6 april kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Bankpasjes, jongerenpasje en pin codepas van de Rabobank; etui met paspoort, bankpasjes, 1000 Dinar; kentekenbewijs, keuringsrapport en rijbewijs; portemonnee met giropas, creditcard, girocheques; fototoestel in tasjé met rood stiksel, rijbewijs, vetjas, salarisstrook; nylon motor tas; motoralarm; bril; fotorolletje; Nederlands identiteitsbewijs; AAB identiteitsbewijs; deel I en II kente kenbewijs; rijbewijs cat. B., sleutel magneet van ziekenhuis; zonnebril met gele glazen. VERMIST Appenzeller, kortharig, wit puntje in staart, ongeveer 1 jaar oud. GEVONDEN Bankpasje Rabobank Jongeren op naam Engelen; omafiets; damesfiets Mondia; gasfles voor propaan 10 kg fles; bankbiljet; bankbiljet van 200 Bfrs; identiteitsbewijs t.n.v. Behrend: dwergkonijn, witte band met een oor half wit; pistool The Gat J.101 Marrington en Sohn; por tefeuille met inhoud, rijbewijs, ver zekeringspapieren op naam Vrij; heuptasje New Age. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Maandag 14 april is er weer een gezellig 50+-bal in gemeenschaps huis De Wis te Castenray. Je brommer verzekeren is bij de Rabobank heel eenvoudig. Net als jij houden wij van opschieten. Als je even langskomt bij de Rabobank kun je je plaatje en je verzekeringsbewijs meteen meenemen. Uiteraard vertellen we je eerst wat de mogelijk heden zijn en maken we een persoonlijke offerte. Dus rap naar de Rabobank. Je brommer verzekeren bij de Rabobank heeft alleen maar voordelen. Een degelijke dekking, een scherpe premie, korting bij schadevrij rijden en een vlotte afwikkeling van schade.... wat wil je nog meer? Tot ziens bij de Rabobank. (4-gangen diner) 37,50 Met uw kortingspas 2de menu gratis ZAALA.CCOMODATIE voor vergaderingen, diners of feesten 0478-589393 Leunseweg 20 Venray Aanstaande zaterdag o^aniseert Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse disco-avond voor de jeugd in wijkgebouw 't Schöpke. Alle jongeren uit de wijk vanaf 9 jaar kunnen hier van 19.15 tot 22.00 uur terecht en zich uitleven op de muziek van Drive-In Disco Atlantico. Entree 1,50 voor leden en ƒ2,50 voor niet-leden van de wijkvereniging. Op zondag 20 april organiseert Tafeltennisvereniging Red Stars een Luikse Markt. Deze vindt plaats in de eigen tafeltennishal van 10.00 tot 15.00 uur. Om 12.00 uur worden er een aantal mooie spullen per opbod verkocht. De entree is gratis. De tafeltennishal is gelegen aan de Kiosk la (wijk Brukske); links van basisschool De Foekepot. Parkeergelegenheid aanwezig. Vrijdag 18 april organiseren res taurant Etcetera en reisbureau Vice Versa samen een avond die op culi nair en informatief gebied in het teken staat van Mexico. Terwijl u geniet van Mexicaanse specialiteiten en typische Mexicaanse muziek en video, kunt u wanneer u dit wenst, persoonlijk advies krijgen van een van de advi seurs van reisbureau Vice Versa. Zij kunnen, onder andere uit eigen erva ring, veel vertellen over Mexico en zijn mogelijkheden. De avond begint om 18.30 uur en gezien de belangstelling is het zaak tijdig te reserveren: tel. 515155 of 511330. Op zondag 13 mei is er een grote rommelmarkt in wijkgebouw Den Hoender georganiseerd door Buurtvereniging St. Jozef. De zaal is open van 09.30 tot 12.30 uur. De entree is ƒ1,-. Dronken bestuurder In de nacht van donderdag op vrij dag omstreeks 02.20 uur controleer de de politie een 25-jarige bestuur der van een personenauto op de Henri Dunantstraat, omdat het rijge drag daar aanleiding toe gaf. Een blaastest wees uit dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur en een extra proces-verbaal omdat de auto niet was verzekerd. In het kader van het snelrecht werd hem in de loop van vrijdag een dagvaardiging om voor de rechter te verschijnen uitgereikt. Vanaf 15 april zijn de nieuwe Ouderenpostzegels weer te koop. En natuurlijk hebben ze, evenals de afgelopen vier jaar, een thema dat inspeelt op datgene wat leeft binnen het ouderenwerk. Het thema van 1997 is 'Ouderen en Beeldvorming'. Want het beeld dat velen van ouderen hebben is niet altijd juist en vaak negatief. Ouderen zijn passief, afwachtend, vaak afhankelijk van anderen en zij kunnen niets zinvols meer bijdragen aan het dagelijks leven. Maar oude ren staan niet passief langs de zij lijn. En dat willen zij ook niet. Een rol vervullen in de maatschappij. Erbij horen. Contact hebben met leeftijdgenoten om ervaringen uit te wisselen en elkaar te helpen. Maar ook omgaan met jongere generaties. Dat is wat ouderen willen, net als iedereen. Echter, het is helaas niet voor iedereen even vanzelfsprekend. Veel ouderen krijgen bijvoorbeeld te maken met ziekte of met het overlij den van de partner, de validiteit neemt af, waardoor men meer afhankelijk is van anderen. Allemaal zaken die het niet altijd even gemak kelijk maken. Om ouderen te helpen zo zelfstandig mogelijk en actief in het leven te staan zijn er tal van organisaties die hen hierin steunen. Zoals wijkcentra, die recreatieve en educatieve activiteiten organiseren, of waar gezamenlijk gegeten kan worden. Of steunpunten voor man- telzorgers om de verzorgende van een zieke of invalide partner zoveel mogelijk bij te staan. Met de opbrengst van de Op de vierde Sixtiesavond treden op: uit Zoetermeer The Bril loos en op veler verzoek uit de USA the Wild Man off Rock Roll Billy Holly. The Brilloos. beat-rock lol. Nee dit is geen spelfout want naast muziek staat vrolijkheid voorop bij deze formatie uit Zoetermeer. Twee 'oude sixties helden' Fred de Wilde en Joey Lee Chong uit Den Haag besloten voor de lol een nieuwe band op te richten die alleen nummers uit de roemruchte tijd zou spelen. De optredens liepen en lopen stee vast uit de hand. Het is geen band die stil staat, er wordt gesprongen, veel gelachen en vooral veel muziek en show gemaakt op het podium. Een lust om te zien en te horen. Kortom een band met plezier in haar optreden. The Brilloos slepen het publiek mee terug in de tijd met veel beken de nummers van ondermeer: Rolling Stones, Fortunes Searchers, Beatles en van andere Engelse en Nederlandse fifties/sixties/seventies band. Billy Holly was in april 1996 op onze eerste sixtiesavond al te bewonderen. Billy actief als zanger- acteur-danser speelde in Amerika Tony in de West Side Story en Merrick in the Elephant Man. In Nederland speelde hij o.a. in Grease, Goede Tijden Slechte Tijden, verschillende reclamespot jes. Stond in shows met Searchers, Fortunes, Clarks, Golden Earring, Marco Borsato, Anita Meyer, Sugar Lee Hoper e.a. Billy's grote liefde is de rock roll en dan speciaal Buddy Holly, Eddy Cochran. Billy's shows zijn zeer dynamisch en bestrijken een groot deel van de zaal. Info over de avond: tel. 0478- 580624 of 0478-515355. Ouderenpostzegels kunnen deze, en nog vele andere goede initiatieven, verwezenlijkt worden. Jaarlijks wordt meer dan drie mil joen gulden aan ruim 250 projecten voor ouderen besteed. Het Fonds Zomerpostzegels ontwikkelt deze projecten niet zelf, maar steunt ini tiatieven van derden. Ouderenpostzegels zijn postze gels die gewoon te gebruiken zijn. Van de bijslag die u boven de fran- keerwaarde betaalt worden projec ten voor ouderen gefinancierd die zo hard nodig zijn. DEEL OPBRENGST BLIJFT BINNEN DE EIGEN GEMEENTE De verkoop van de Ouderenpostzegels wordt jaarlijks georganiseerd door meer dan 250 plaatselijke afdelingen, waarbij ruim 6000 vrijwilligers zijn aange sloten. Naast de zegels verkopen de vrijwilligers ook zeer redelijk geprijsde wenskaarten. Een deel van de netto-opbrengst van deze fraaie wenskaarten (let wel: hoe méér ver kocht, hoe groter dit deel!) mag de plaatselijke afdeling zelf besteden aan een project voor ouderen in de eigen woonomgeving. Zo worden gelden die bijeen gebracht zijn door de eigen gemeenschap ook daar weer besteed. Onze plaatselijke afdeling heeft dit jaar gekozen voor een koersbal- mat voor de ouderen van De Hoender. Vorig jaar is in dit kader een bijdrage gegaan naar de organi satie van cud-medewerkers van het Vincent van Gogh Instituut. Toen is er landelijk ook een bijdrage van liefst ƒ11.500,- gegaan naar de Stichting Gemeenschapshuis De Schans in Westerbeek voor de inrichting van dat huis. WAAR EN WANNEER TE KOOP Vindt u ook dat het Ouderenwerk onze aandacht nodig heeft en wilt u hieraan een bijdrage leveren, koop dan ook Ouderenpostzegels en wenskaarten van het Fonds Zomerpostzegels. Deze zijn vanaf dinsdag 15 april te koop. De speci aal hiervoor ingerichte stand vindt u bij de ingang van Albert Heijn, Henseniusplein. De stand staat hier tot en met maandag 21 april. Vanaf dinsdag 15 april worden in de schouwburg werken geëxpo seerd van cursisten van Immy Reynolds. De expositie wordt dinsdag officieel geopend tussen 19.00 en 21.00 uur. De cursisten sluiten met deze expositie hun schildercursus seizoen af. Tentoongesteld worden o.a. aquarellen, pastels en acryl schilde rijen. De openingsavond wordt muzikaal opgeluisterd door Peer van der Hout op gitaar. De expositie is te bezichtigen t.m. 23 april 's maandags t.m. vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Poging tot inbraak In de nacht van maandag op dins dag is een poging tot inbraak onder nomen in een instituut aan de Beukenlaan. De schroeven van het deurbeslag waren er reeds uitge haald. De dader is mogelijk in zijn werk gestoord, want hij is niet in het gebouw geweest en de schade bleef beperkt. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel."6082 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 58282^ Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Cocncn. F. Schmeetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 Zondag van 09.00-17.00 DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN A RTSENPRA KTIJ K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelling H. van WINDEN en R. GOEDE GEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13-3Q tQt 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 0478- 532273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkr ijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3