PEEL EN MAAS BOUW EEN ETALAGE IN DE WOONKAMER VAN UW KLANTEN "We kijken niet naar geloof, het gaat ons om mensen" Nieuw bedrijfspand voor Computer W ORK Literair Café Venray start bijzondere serviceverlening Voorbereidingen Powerman weer in volle gang jmM xN\e\eis rukke nacht voor politie en brandweer >ED Thuishulp zoekt vrijwilligers Inleveren Vakantiebonnen Voedingsbond FNV OORPAGINA 2 E KAT 02-04-1997 14:02 Paginal (1,1) Winkel van Sinkel besteedt geld niet zomaar Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur I De Winkel van Sinkel timmert 1 Venray en omgeving al meer Jan vijftien jaar aan een duurza- bie samenleving. Met een uniek loncept dat is gebaseerd op vrij- Vlligerswerk en solidariteit, jinds begin van het jaar is De pinkel één van de partners in het Izamel- en verkoopsysteem van jerbruikbaar huishoudelijk afval, fcenraynaren op zoek naar iets buds of iets goedkoops kunnen [oortaan ook bij de kringloopwin kel van inzamelaar De Cirkel recht. Aanvankelijk waren jstuur en vrijwilligers wat jevreesd voor de concurrentie, liaar al na enkele maanden blijkt vrees ongegrond. Waarschijnlijk kan De Winkel hn Sinkel aan het eind van 1997 Ban ook net zoveel overmaken aan Trajecten in de Derde Wereld dan li voorgaande jaren. (door Bert Albers) ■"Alles gaat net zoals voorheen", legt zuster Servaas, voor veel klan- Inen voor de ongeveer 80 vrij willi- lers van de winkel het boegbeeld lande organisatie. "Het is nog een Betje wennen voor sommige men- in. Soms denken ze bijvoorbeeld jlDe Cirkel het geld ook aan ont- (kelingsprojecten besteed. We Bgen dan uit dat het eenxommer- feel bedrijf is. Mensen'uit andere ■meenten begrijpen vaak niet dat ft Cirkel alleen werkt voor de jwoners van Venray. Ons maakt het Bet uit waar de klanten vandaan pmen, maar als de aangeboden lullen voor ons niet geschikt zijn Innen deze mensen er ook niet lee bij De Cirkel terecht". jEnkele losse opmerkingen. Niet Tan invloed op de verhouding tussen je commerciële en de ideële kring- JKiporganisatie. Die is goed, verze- leren de medewerkers van De «inkel van Sinkel. I Natuurlijk zijn er verschillen, alleen al vanwege de fundamenteel andere uitgangspunten. Maar er wordt goed samengewerkt. Een samenwerking die is vastgelegd in een convenant. Daarin staat onder meer dat De Cirkel geen kleding en boeken zal verkopen en De Winkel van Sinkel zich verre houdt van meubels, koelkasten en dat soort volumineuze goederen. DERTIEN UUR PER WEEK Maar dat terzijde. Het gesprek zou gaan over de wijze van beste ding van de opbrengsten die De Winkel van Sinkel jaarlijks haalt uit de verkoop van boeken, platen, schoenen, kleding en klein huishou delijk spul. Anderhalf tot twee ton netto per jaar. Niet slecht voor een winkel die maar dertien uur per week is geopend. In de achterlig gende vijftien jaar hebben de stich tingen 't Zonnelied en BoekenSteun in totaal voor zo'n 2,7 miljoen gul den overgemaakt naar projecten in de Derde Wereld. Vooral naar India, waar de Winkel van oudsher nauwe banden mee heeft. Dat komt omdat pater Huub van de Sande, de initia tiefnemer, voor z'n komst naar Venray 21 jaar werkzaam was in dat immense land. VERTILLEN De man die Van de Sande in juni 1995 opvolgde als pröjectencoördi- pator, pater Jac Coenen, sfuürCri'og steeds het leeuwendeel van de gel den naar India. "Er wonen daar ook 800 tot 900 miljoen mensen; waar van een groot deel straatarm is", zegt de franciscaan. De projecten worden bij hem aangemeld via alle mogelijke mensen en kanalen. "Ze weten ons op één of andere manier altijd te vinden", zegt Coenen. Op de aanmeldingen laat de coördinator z'n criteria los. Want er gaat nooit zomaar geld naar projecten. Belangrijke leidraad vormt de groot te van de projecten. "We kiezen vooral voor kleinere projecten", zegt Coenen. "Bij grotere loopje het risi co je eraan te vertillen. En het is Het hart van de winkel: vrijwilli gers aan het werk met het sorteren van het assortiment. gemakkelijker om de continuïteit te garanderen". Een paar voorbeelden uit de lijst met projecten illustreren het kleinschalige karakter: 900 gul den voor de financiering van twee verpleegster-studenten in India, die anders hun studie zouden moeten afbreken. Of 600 gulden voor de schoonmaakster van het klooster in Bangalore, die alleen voor haar zes kinderen en kleinkinderen moet zor gen. AANGETEKEND Andere aspecten waarop aanvra gen worden beoordeeld zijn de betrokkenheid van de lokale bevol king, de kerk of de staat. Gekeken wordt ook naar de organisatie, de financiële onderbouwing en de haal baarheid van de plannen. Financieringsplannen en mogelijk offertes moeten worden overlegd. Is aan de criteria voldaan dan stuurt pater Coenen een cheque, aangetekend en op naam, naar de contactpersoon. Vaak is dat ook een collega-pater, maar per se nodig is dat niet. "We kijken niet naar geloof. Het gaat ons om mensen". Voor de lokale bank en voor de fis cus van het land zitten er brieven bij. Tenslotte wordt er geld het land bin nengebracht. Na afloop van het pro ject moet de organisatie een verslag opsturen naar Nederland. Een pro ject dat mislukt of een geval van fraude is Coenen nog niet tegenge komen. Afkloppen, maar met veel vertrouwen. Daarvoor zijn de pro jecten te goed ingebed. Zowel in Nederland als in de donor-landen. ZONLICHT De lijst van projecten, die elk jaar keurig bij het financieel verslag gevoegd wordt, bevat in totaal 29 grotere en kleinere projecten. Tot aan een bedrag van 25.000 gulden is het aan pater Coenen om te beslis sen over financiële steun. Niet alle projecten vragen zo weinig geld als de voorbeelden hierboven. Eén van de 'duurdere' klussen is het Solar Project. Met geld van De Winkel van Sinkel krijgen drie arme dorpjes in het noorden van India 's avonds electrisch licht. Daarmee worden de dagen verlengd, kunnen de vrouwen thuis nog werken en hebben de kin deren wat meer uurtjes om huiswerk te maken. Het bijzondere van de verlichting in huis is dat er geen snoer aan te pas komt. De dorpjes zijn uiteraard niet op het lichtnet aangesloten. De lampen werken op zonne-energie en die hebben ze in India genoeg. Voor 84.000 gulden beschikken 300 woningen voortaan over electrisch licht. "Een enorme verrijking, maar het blijft armoede", vertelt pater Coenen. Een druppel op de gloeien de plaat. Maar dankzij de vrijwilli gers van De Winkel van Sinkel druppelt het al vijftien jaar gestaag door. Zolang de vrijwilligers er ple zier aan beleven en de klanten blij ven komen, gaat de Winkel door, aldus zuster Servaas. Voorlopig op de huidige lokatie, in de toekomst mogelijk op een andere plek in de buurt van het centrum. De Indische dokter Masquerenhas studeerde in Nederland en zette in Z 'n vaderland een ziekenhuisje op. Via De Winkel van Sinkel kreeg hij geld voor een operatiekamer. a j Fleur van de Venne, Mariet Jeuken en Stan Janssen zijn de gelukkige winnaars van de verrassingsactie van boekhandel Van den Munckhof in Venray. 'De betere kantoor- en boekhandel'had met het oog op Pasen een actie Kestart waarbij een super chocolade paashaas te winnen viel. De drie winnaars kregen vrijdag hun prijs uit handen van Colien Jacobs-van den Munckhof. Politie en brandweer hebben het 'de nacht van maandag op dins- ag druk gehad met diverse fandj'es. De politie gaat er van '1 dat dit het werk is geweest van >nge vandalen en stelt een onder dek in. Kort voor middernacht werd er tand gesticht in een textielcontai- ■t bij het winkelcentrum aan de "lidenlaan in Venray. Snel optre- tovan de brandweer kon niet ver- (rui len hinderen dat er schade ontstond. Bijna een uur later brandde aan de Veltumse kleffen een personenbusje uit. De eigenaar, een 32-jarige inwo ner van Venray, kan het busje nu naar de sloop brengen. Rond 01.45 uur brandde een papiercontainer aan de Wilhelminastraat geheel uit en ont stond schade aan een aangrenzend gebouw. Kort voor 02.00 uur ont stond er brand in een papiercontai ner nabij een supermarkt aan de Veltumse Kleffen. De brandweer moest er aan te pas komen om de brand, die vrijwel zeker is aangesto ken, te blussen. Rond 03.30 uur kwam de politie uit bij een partij huisvuil aan het Kennedyplein. Duidelijk was te zien dat dit gebrand had; vermoedelijk hebben omwonenden dit brandje zelf geblust. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Plaatselijk afslanken Voetreflexzonetlierapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoutenstraalje 16 VENRAY TEL 0478-589295 Wegens toenemende hulpvragen heeft de Praktische Thuishulp Noord-Limburg behoefte aan nieu we vrijwilligers. Vrijwilligers van de Praktische Thuishulp zijn voor de hulpvrager een luisterend oor, een helpende hand bij b.v. het samen boodschap pen doen, het samen kaarten, een praatpaal, een maatje bij het samen dingen ondernemen. De vrijwilliger bezoekt één hulpvrager, meestal één keer per week. De vrijwilliger voert geen huis houdelijke taken uit en geen ver pleegkundige handelingen. De doelgroepen van de Praktische Thuishulp zijn hulpbehoevenden en/of dementerende ouderen, gehan dicapten en chronisch zieken. Wij zoeken vrijwilligers die elke week een paar uurtjes beschikbaar kunnen zijn- De vrijwilligers krijgen begelei ding van dc contactpersoon. Een onkostenvergoeding is van toepas sing, evenals een ongevallenverze kering. Voelt u iets voor dit vrijwilligers werk en denkt u dit werk aan te kun nen? Voor meer informatie of voor aanmelding kunt u terecht bij Marja Meijs, tel. 515417. DONDERDAG 3 APRIL 1997 - NR. 14 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Het Venrayse automatiserings bedrijf ComputerWORK gaat een nieuw bedrijfspand bouwen in het kantorenpark Noorderhof. Op die plek wil ComputerWORK de komende jaren verder groeien, vooral in het segment service en onderhoud. De bouw van het pand is inmiddels gestart. De oplevering moet in het najaar plaats vinden. Het nieuwe kan toorgebouw is getekend door het Venrayse architectenbureau Lerou en Lerou. Aannemer is bouwbedrijf Th. v.d. Linden uit Wilbertoord. De groeiplannen van het bedrijf vormen de aanleiding voor de nieuwbouw. ComputerWORK groeit nog steeds binnen de markt segmenten waarin het bedrijf sinds 1989 actief is -netwerken, CAD- systemen, opleidingen en scannen/vectoriseren. Het huidige pand aan de Stationsweg in Oostrum biedt onvoldoende moge lijkheden om die groei op te vangen. Daarnaast levert de accommodatie logistieke knelpunten op. ComputerWORK keek daarom al langere tijd uit naar een geschikte lokatie. Gezien de bedrijfstrategie voor de komende jaren had een representatief kantoorpand de voor keur. Na een oriëntatiefase van ruim een jaar. waarin onder meer in plaat sen als Horst en Cuijk werd rondge keken, koos ComputerWORK uit eindelijk toch voor Venray en voor de lokatie Noorderhof. UITSTRALING "De lokatie is uitstekend bereik baar en ligt toch aan de rand van het centrum. En j^oewel we inmiddels klanten hebben door heel Nederland voelen we ons toch een Venrays bedrijf. De keuze voor Noorderhof heeft te maken met de uitstraling. We zijn een gespecialiseerd dienst verlener in de automatisering. We werken steeds meer projectmatig en leveren maatwerkoplossingen. Daar hoort de juiste huisvesting bij, met voldoende ruimten voor besprekin gen, demonstraties, ontwikkeling en in bescheiden mate voor training. Een loods voor opslag van gereed product zul je bij ons niet zien. Het magazijn is uitsluitend bedoeld voor de afdeling ontwikkeling en de tech nische dienst", aldus Piet Peters, die samen met naamgenoot Ted Peters de directie vormt. Het nieuwe gebouw beschikt in ruime mate over eigen parkeerplaat sen. "Dat is nodig, gezien de lig ging. Wil je goed bereikbaar zijn in of aan de rand van een stadscentrum dan moet je zelf je parkeerprobleem oplossen", stelt Peters. Dat is bij ComputerWORK zeker gebeurd: rondom het kantoorgebouw is plaats vooreen kleine 30 auto's. Het Literair Café Venray-regio heeft de afgelopen vijf jaar al veel mensen in Noord-Limburg bereikt die plezier hebben in literatuur en ander creatief taalgebruik. Het café heeft een niet meer weg te denken plaats in het culturele leven in de regio Venray. Tijdens literaire avonden en bij zondere manifestaties probeert het Literair Café mensen te laten erva ren, dat literatuur aan ieder wat te bieden heeft. Het devies van het Literair Café zinspeelt niet voor niets op de hogere honing, die voor elk mens op zijn eigen manier in literatuur te vinden is. Het Literair Café Venray-regio heeft haar activiteiten uitgebreid. Op dit moment werkt het bestuur een bijzondere poëzie-route uit in het centrum van Venray. Er komen speciale gedichten die op een pla quette worden bedrukt en op bijzon dere plaatsen worden opgehangen. BIJEENKOMSTEN Nieuw zijn ook de schrijversbij eenkomsten. Deze bijeenkomsten zijn bestemd voor aspirant proza- en poëzieschrijvers uit de regio Venray. doel is het bespreken van eigen werk en daardoor de schrijversvaar- digheden te vergroten. Het Literair Café Venray-regio is van plan jaar lijks drie van dergelijke bijeenkom sten te organiseren. Een ander initia tief zijn de huiskamer/ poëziebijeenkomsten tijdens welke de bezoekers teksten beluisteren en deze bespreken. Ook hiervan wil het Literair Café jaarlijks drie bijeen komsten organiseren. SERVICE-VERLENING Tenslotte is het Literair Café Venray-regio gestart met een bijzon dere serviceverlening. Vaak zijn mensen op zoek om bij bepaalde levensgebeurtenissen (geboorte, overlijden e.d.) middels een gedicht, spreuk of tekst, hun gevoelens ken baar te maken. Het is niet altijd even gemakkelijk om iets passends te vinden. Het Literair Café wil deze mensen bij hun 'zoektocht' behulp zaam zijn. Mensen die interesse hebben in deze bijzondere activiteiten van het Literair Café Venray-regio kunnen contact opnemen met secretaris Harry Theunissen, Rochusstraat l te Venray (tel. 0478-582948). Op zondag 13 april is het weer zover en wordt de Powerman Holland in Venray, Honderden topatleten komen aan de start voor het open Nederlands kam pioenschap Duathlon en voor een goede klassering voor het Powerman circuit. Behalve topatleten komen ook veel recreanten aan de start. 's Morgens starten recreanten voor een korte duathlon. Dat houdt in 5 km rennen, 20 km fietsen, 2,5 km lopen. Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar is er een sprint duathlon (2,5 km lopen, 20 km fietsen en 1,5 km lopen). Voor scholen en bedrijfen is er de trio-estafette over dezelfde afstand als bij de sprint duathlon. Een trio-ploeg bestaat uit drie per sonen. De eerste rent 2,5 km, de tweede fietst 20 km en de derde loopt 1,5 km. Daarbij wordt steeds het "estafettebandje" doorgegeven. De trio-estafette is speciaal bedoeld voor bedrijven, verenigingen, vrien den, families, scholen of andere groepen mensen die samen aan een leuk sportevenement willen deelne men. Voor de scholieren is bij de trio estafette een onderscheid gemaakt in diverse leeftijdsgroepen. POWERKIDS Voor het eerst is er ook een wed strijd voor leerlingen van de basis scholen. In september vorig jaar werd al een flitsmarathon gehouden, welke formule als basis dienst voor de Powerkids. De afstand die afge legd moet worden is 450 meter ren nen, 3,6 km fietsen en 250 meter rennen door het centrum van Ven ra v. ORGANISATIE De organisatie heeft ook dit jaar weer gezorgd voor een verkeersvrij parcours van 20 km. Centrale punt is natuurlijk weer het schouwburg plein waar ook de finish is. Recreanten die willen meedoen kunnen inschrijfformulieren krijgen bij het VVV kantoor in Venray of bij de organisatie. Stichting Powerman Holland, Postbus 317, 5800 AH Venray, tel. 571766 De inlevereringsperiode van vakantiebonnen is in week 15 (7 t/m 11 april). Om een zo goed mogelijke spreiding te krijgen houden we zit tingen op drie avonden en drie plaat sen en wel op: Maandag 7 april bij J. Deenen. Klaphekken 5. Vierlingsbeek van 18.00 tot 20.00 uur. Maandag 7 april in Overloon, gemeenschapshuis, 14 Oktoberplein 2. Overloon van 19.00 tot 20.00 uur. Dinsdag 8 en woensdag 9 april in het ledensteunpunt van de Industriebond FNV te Venray van 19.00 tot 21.00 uur. Het ledensteunpunt is gevestigd op Henseniusplein 10 in Venray. De ingang is tussen 'September' en 'Pet's Place' (nabij Luxor Theater). Aan iedereen die inlevert vragen wij aandacht voor het volgende: a. Losse zegels worden niet aange nomen, Geen verschillende boek jaren bij elkaar plakken, bonnen en/of cheques even uitsorteren op boekjaar. b. Breng een bank- of gironummer mee waarop het bedrag kan wor den overgemaakt. De uitbetaling is plm. zeven weken na inlevering. c. Leden van de vakorganisatie die nen een bewijs van lidmaatschap te tonen b.v. afschrijving contribu tie, of volledige adreswikkel van bondsblad. d. Wilt u thuis alvast uw bonnen en/of cheques optellen. U weet dan meteen of onze telling ook klopt. e. Breng een identiteitsbewijs mee waaruit we af kunnen leiden dat diegene die de bonnen en/of che ques inlevert cq. ter verzilvering aanbiedt ook de eigenaar hiervan is. Deze legitimatieverplichting is ons opgedragen door het Vakantiefonds voor de landbouw en de Voedingsdienst FNV. Als iedereen zich aan bovenstaande houdt kan de inname op een vlotte wijze geschieden. Indien er nog vragen overblijven dan kunt u contact opnemen met Peter Smits. tel. 0478-587933, tus sen 18.00 en 19.00 uur, van dinsdag t/m vrijdag. U wilt goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten gezien worden in Venray en omgeving. Wat dacht u van Trefpunt? Trefpunt wordt namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en omgeving. Steeds meer mensen komen op Internet net zo vaak als ze door een winkelstraat lopen. Vanuit hun woonkamer zoeken ze en vinden ze, van nuttige informatie tot de laat ste aanbiedingen van deelnemende bedrijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw etalage ook op Trefpunt staan. 24 uur per dag, 7 dagen per week geopend. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewin keld kan worden. Trefpunt Peel Maas Thuis op internet. Voor meer informatie over presentatie op internet en de speciale aanbieding kunt u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, fax, 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9